Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: tollact »

Sziasztok.
Egy fórumtárstól vettem egy Himedia Q10Pro médiajátszót. Nagyon szépen dolgozik, de az egyik BDMV filmet (zenei bluray) nem játssza le képpel, csak egy állóképet mutat , a dal címét és korrekten a hangsávot. A számítógépen és a régi WD lejátszómon tökéletesen működik. Mi lehet a gond? Androidos egyébként.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Új firmware-k a zidoo-khoz..

https://www.mcbluna.net/wp/zidoo-apk-version-overview/

uhd2000-hez 2.3.35 direktlink: ( még csak béta)
http://apidl.zidoo.tv/uhd2000/v2.3.35/Z ... ackage.zip
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

robi20064 írta:
2020.09.16., szer. 18:41
Ez sajnos egy altalanosabb problema (
Köszönöm a gyors választ urak, még ha nem is lettem optimista. :smile53:
Ez egy annyira régi gép, hogy talán már a gyártót sem tudom felkutatni. A hozzáférhető firmware-k különböző fórumokról származó hozzáértők alkotásai, most is valamilyen maszek alkotás van rajta. Cseh és orosz oldalak előnyben. :D Akkor nincs más lehetőség, mint keresgélni valamilyen újabb verziót, amin talán megoldották ezt a problémát. Volt egy jó magyar fóruma ennek a kütyünek, de ma már az sem él.
Akkor böngészek kicsit külföldi oldalakon. gondolkodik.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

pali923 írta:
2020.09.16., szer. 16:08
Egy ideje sajnos nem szól a zene, mert azokat a linkeket nem tudja megnyitni, amit "https" kezdetűek. Márpedig sajnos amit én szeretnék hallgatni, egy ideje mind ilyen linkekről mennének.
A HTTPS protocol a HTTP titkosított változata. Ha a lejátszód nem támogatja ezt, akkor sajnos nem fogod tudni hallgatni a rádiókat. Nem tudom, van-e hozzá firmware frissítés....
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Lehet, hogy nem könnyű, amit kérdezek, de sok okos és világlátott ember van itt, reménykedem.
Egy Novatron NTR82 médialejátszót használok, ha ez mond még valamit bárkinek, nem mai darab. Az online rádiókat úgy lehet használni, hogy .m3u fájlokba kell beleírni a linket, a gép megnyitja az ebben felsorolt .mp3 fájlt, és zenél. Egy ideje sajnos nem szól a zene, mert azokat a linkeket nem tudja megnyitni, amit "https" kezdetűek. Márpedig sajnos amit én szeretnék hallgatni, egy ideje mind ilyen linkekről mennének. Egy kivételt találtam, ami még "http" maradt (Kossuth), de azt nem szeretném hallgatni.

Van-e valami megoldás, hogy rá tudjam venni ezeknek a linkeknek a megnyitására? Honnan kéne elindulni egyáltalán?
Azt sem tudom, hogy ez esetleg valami általános probléma, vagy csak ennek a régi gépelynek a mániája?
Minden ötletet köszönök. :smile53:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

atyec
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.09.09., hétf. 19:10
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: atyec »

fapaci írta:
2020.08.23., vas. 16:37
atyec írta:
2020.08.23., vas. 12:52
érdekelne, hogy mostanság létezik-e Dolby Vision médialejátszó.
Pl. az új Zidoo Z9X.
Köszönöm az infót, ránézek.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

atyec írta:
2020.08.23., vas. 12:52
érdekelne, hogy mostanság létezik-e Dolby Vision médialejátszó.
Pl. az új Zidoo Z9X.

atyec
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.09.09., hétf. 19:10
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: atyec »

Üdv,
érdekelne, hogy mostanság létezik-e Dolby Vision médialejátszó. HDD-ről az LG UBK90 a Denon AVR-X6300H erősítőn az LG OLED65e6-ra nem viszi át. Mindháromnak tudnia kell a leírásuk alapján. /megj.: demo video esetén már volt szerencsém, a blu-ray Youtube és Netflix hálózati szolgáltatásán keresztül, de meghajtóról nem/
Írtak olyan blu-ray lejátszóról, ami tudja a Vision-t, de külső meghajtóról nem képes rá. Ez is ilyen lenne? Kell vennem egy Panasonic, Sony, Pioneer stb. készüléket (nem futna bele az ember hasonlóba akkor?), és akkor OK?!

Sajna nem találtam csak 1 lejátszót: M9702 media player/Oppo clone, ami tudja. Aki tud esetleg más médialejátszót, az kérem írja meg. Köszönöm a fórumnak a lehetőséget.

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »

Sziasztok egy oly kérdésem volna Egreat a-5 4k tulajdonosokhoz, hogy lehet a media playerben letöltési sorrend szerint rendezni a filmeket ?

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Kérdés Zidoo tulajokhoz.
Sikerült valakinek előcsalogatnia chapter neveket MKV-k esetében? Jellemzően koncert anyagoknál érdekes a dolog. Nekem csak sorszámot ír és fejezet kezdőpontját. Legfrissebb FW van fent. Más lejátszókon (Dune, Med8er) szépen láthatók a fejezet címek.

Másik kérdés:
Mi a trükkje, ha egy új anyagot felmásolok a fim mappába, hogy lással a lejátszó scanning nélkül? Elég hosszadalmas folyamat minduntalan megvárni, míg végez.
Köszi!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

szabo_pitty írta:
2020.07.14., kedd 07:21
A másik probléma: BD-ISO-t kezdtem lejátszani, pendrive-ról. El is indult a film, de úgy 13 perc után, úgy elkezdett szakadozni, hogy nézhetetlen volt. Nem elég, hozzá, az USB 2.0 sebességge, vagy egyéb probléma van?
Az én válaszom: szerintem ne használj olcsó pendrive-ot tárolóként 4K film lejátszására. Nem az usb 2.0-val van baj (480 Mbps) hanem az olcsó pendrive-ok flash technológiájával, főleg a régebbiekkel. A 4K UHD BD-k olvasási bitrátája átlagban 90 Mbps körül mozog, de maximum 144 Mbps, ez bőven "átfér(ne)" az USB 2.0-n. Egy 4K UHD BD ISO-nál is legalább ilyen bitrátára kell legyen képes a pendrive, és bármit is írnak rájuk, sajnos sokszor egész egyszerűen nem képesek rá.

És USB-s külső SSD-t ajánlok pendrive helyett, de egy régi, kis áramfelvételű külső "pörgetős" HDD is sokkal jobb, mint egy pendrive. Nekem egy saccperkábé 8 éves 500GB-os SAMSUNG G2 Portable USB 2.0 winchesterem van, ExFAT-ra formázva, nagyon csendes, elmegy csak az USB portokról táplálva (nem kell neki külső táp), és minden gond nélkül le lehet róla játszani 4k filmeket. Nyilván nem azt mondom, hogy ilyent vegyél, csak hasonlítási alapként, hogy egy 8 évvel ezelőtti USB 2.0 HDD is gond nélkül használható. Ma már SSD-t vennék ilyen célra.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

szabo_pitty írta:
2020.07.14., kedd 07:21
A másik probléma: BD-ISO-t kezdtem lejátszani, pendrive-ról. El is indult a film, de úgy 13 perc után, úgy elkezdett szakadozni, hogy nézhetetlen volt. Nem elég, hozzá, az USB 2.0 sebességge, vagy egyéb probléma van?
Az én válaszom: szerintem ne használj olcsó pendrive-ot tárolóként 4K film lejátszására. Nem az usb 2.0-val van baj (480 Mbps) hanem az olcsó pendrive-ok flash technológiájával, főleg a régebbiekkel. A 4K UHD BD-k olvasási bitrátája átlagban 90 Mbps körül mozog, de maximum 144 Mbps, ez bőven "átfér(ne)" az USB 2.0-n. Egy 4K UHD BD ISO-nál is legalább ilyen bitrátára kell legyen képes a pendrive, és bármit is írnak rájuk, sajnos sokszor egész egyszerűen nem képesek rá.

És USB-s külső SSD-t ajánlok pendrive helyett, de egy régi, kis áramfelvételű külső "pörgetős" HDD is sokkal jobb, mint egy pendrive. Nekem egy saccperkábé 8 éves
USB 2.0 winchesterem van, ExFAT-ra formázva, nagyon csendes, elmegy csak az USB portokról táplálva (nem kell neki külső táp), és minden gond nélkül le lehet róla játszani 4k filmeket. Nyilván nem azt mondom, hogy ilyent vegyél, csak hasonlítási alapként, hogy egy 8 évvel ezelőtti USB 2.0 HDD is gond nélkül használható. Ma már SSD-t vennék ilyen célra.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: junior19 »

szabo_pitty írta:
2020.07.14., kedd 07:21
A másik probléma: BD-ISO-t kezdtem lejátszani, pendrive-ról. El is indult a film, de úgy 13 perc után, úgy elkezdett szakadozni, hogy nézhetetlen volt. Nem elég, hozzá, az USB 2.0 sebességge, vagy egyéb probléma van?
Erre a válasz szerintem inkább a pen sebessége a válasz. Usb2.0-án is lazán megy a BD iso, nekem is elég sok ilyen anyagom van, de vagy hálózatról játszom le vagy usb-én csatlakoztatva.

Visszatérve a hálózatos megosztásra.
A win7-en megosztásra elég sok anyagot találsz a neten, át kell nézni, úgy csináltad-e. Youtube-on is van rengeteg erre. De itt is van egy leírás.
https://support.microsoft.com/hu-hu/hel ... -to-finish
Lényeges egy felhasználói fiók létrehozása, aminek nem admin jogok vannak adva. Ha ez sem megy, erre is találsz a neten leírást, hogyan kell létrehozni, nem bonyolult.
Ha megvan a win7 beállítása, akkor jöhet a Dune.
Win7 használatával a Dune Hálózati böngésző - SMB - Workgroup(vagy amilyen nevet adtál a winben és a Dune-én a munkacsoport nevének)szerverek között már látnia kell a Dune-nek a pc-ét. Ha nem tudsz belépni, akkor felhasználó névnek azt kell megadni, amilyen néven létrehoztad az új fiókot. Jelszónak a fiókhoz megadott jelszavat kell megadni.
Ha nem tudsz belépni itt, akkor a Pop Up Menü megnyomása után Új hálózati könyvtár hozzáadása(win10-től már csak így működik).
S akkor ki kell tölteni az opciókat.
Nálam így néz ki a Dune beállítása.
Workgroup a munkacsoport neve ( ezt az smb szervernél lehet megadni)

Név: (tetszőleges, amilyen nevet szeretnél látni) pc
Típus: SMB
Szerver: a pc-éd ip cime
Könyvtár: Az a név, amely mappát megosztottad filmek
Felhasználó: xxxxx-pc az a név, amit megadtál az új fiók létrehozásánál
Jelszó: xxxxxx A létrehozott fiókhoz megadott jelszó.
Így a főképernyőn megjelenik egy hálózati könyvtár ikon, s nem kell a Hálózati böngészőben sem lépkedni.


ZolaBA Az smb1-et azért írtam, s én azért nem tudom elfelejteni, mert a régi Dune(nekem Base3.0 van) csak az smb1-et ismeri. Hogy a Base 3D ismeri-e az smb2, vagy 3-at, azt nem tudom. Így aki régi Dune-vel win10-ről szeretne megosztott mappából lejátszani, annak engedélyezni kell az smb1-et.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

junior19 írta:
2020.07.13., hétf. 20:46
Felhasználó: f (win belépési neved)
Jelszó: j (win jelszavad)
Annyi gondolat még ide, hogy biztonsági szempontból nem szerencsés a saját, rendszergazda jogosultságú felhasználó nevet használni. Persze az sem mindegy ki mire használja a pc-t, aki nem dolgozik rajta, nincs rajta "érték" ott kevésbé kritikus. A vezérlőpultban simán hozzá lehet adni új (nem rendszergazda) juzert. Hátulütője a dolognak, hogy gép indításkor belépési jelszót fog ezután kérni. Előnye lehet egy kis állítgatással, hogy ha csak olvasási jogot hagyunk a médiaplayernek, ezzel akár véletlen törlések is elkerülhetőek.

Ja és az SMB1-et is felejtsük már el végre. A jelszavas hozzáférés igényesebb és biztonságosabb módszer :) Ha pedig DLNA szerver van (akár a windows media player is működhet) akkor az sem kell...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

A másik probléma: BD-ISO-t kezdtem lejátszani, pendrive-ról. El is indult a film, de úgy 13 perc után, úgy elkezdett szakadozni, hogy nézhetetlen volt. Nem elég, hozzá, az USB 2.0 sebességge, vagy egyéb probléma van?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

junior19 írta:
2020.07.13., hétf. 20:46
Hali!

Az igazi segítséghez elég sok infó hiányzik.
Működött-e már valamikor?
Milyen Win?
Ha win10-es, akkor az smb1 engedélyezve van?
Valami másik eszköz látja-e a megosztott mappát? Így kizárva azt, hogy nem megfelelő a win mappamegosztása.

Egyébként a Dune-én ezt kell csinálni, ha ez alapján nem jó, akkor máshol van a hiba.

Vegyél fel hálózati könyvtárakat:

Pop Up
Új hálózati könyvtár

Név: L1 (tetszőleges)
Típus: SMB
Szerver: L (a laptop neve)
Könyvtár: m (megosztási név, amit a speciális megosztásnál adtál meg)
Felhasználó: f (win belépési neved)
Jelszó: j (win jelszavad)
Nálam, még nem működött. Nemrég vettem és csak most próbáltam összehozni. Win7-et használok, a TV-vel, meg tudtam oldani, a hálózati lejátszást.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: junior19 »

Hali!

Az igazi segítséghez elég sok infó hiányzik.
Működött-e már valamikor?
Milyen Win?
Ha win10-es, akkor az smb1 engedélyezve van?
Valami másik eszköz látja-e a megosztott mappát? Így kizárva azt, hogy nem megfelelő a win mappamegosztása.

Egyébként a Dune-én ezt kell csinálni, ha ez alapján nem jó, akkor máshol van a hiba.

Vegyél fel hálózati könyvtárakat:

Pop Up
Új hálózati könyvtár

Név: L1 (tetszőleges)
Típus: SMB
Szerver: L (a laptop neve)
Könyvtár: m (megosztási név, amit a speciális megosztásnál adtál meg)
Felhasználó: f (win belépési neved)
Jelszó: j (win jelszavad)

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Szia!

Segítségre lenne szükségem! Dune HD Base 3D-vel, nem tudom elérni, a megosztott médiafájljaimat, egyáltalán, csatlakozni az otthoni csoporthoz. A Windowsból kinyert, hálózati jelszót, nem fogadja el. Mit tegyek? Előre is köszönöm, a segítséget!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: junior19 »

pajesz írta:
2020.07.04., szomb. 11:56
Gondolkodtam mar, hogy irok a gyartonak is, de elobb megprobalom valahogy megoldani. Tegnap odaig jutittam, hogy ha kikapcsolom manualisan a Deep colourt akkor tokeletesen mukodik. De ha aktivva teszem azonnal no signal! A tv az egy Lg C9, nem tudom, hogy esetleg masnak is volt e mar hasonlo tapasztalata? A Hdmi portojra en is gondoltam igy vegig probaltam az osszest de ugyan az a szitu. Viszont igy minden egyes alkalommal csak a gyari beallitasok vissza allitasa segitett! Viszont igy ha a 4k Deep Colour ki van kapcsolva veszithetek a felbontasbol, illetve kepminosegbol?
Nem tudja a Hdmi kábeled átvinni a 4k HDR-t, teljesen normálisan működik a tévé. Külső eszköznél a 4kHdr-hez be kell kapcsolni a Deep Color funkciót, ezt jelzi is a tévé. Ha a lejátszónál kisebb felbontást adsz meg kimenetnek, akkor működne az a bemenet is a Deep Color funkció nélkül, csak persze nem használnád ki a legjobb minőséget.
Próbálgasd a többi HDMI kábellel, hátha valamelyik átviszi azt a sávszélességet, vagy vegyél egy olyan kábelt, ami a célnak megfelel.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

pajesz írta:
2020.07.04., szomb. 11:56
Gondolkodtam mar, hogy irok a gyartonak is, de elobb megprobalom valahogy megoldani. Tegnap odaig jutittam, hogy ha kikapcsolom manualisan a Deep colourt akkor tokeletesen mukodik. De ha aktivva teszem azonnal no signal! A tv az egy Lg C9, nem tudom, hogy esetleg masnak is volt e mar hasonlo tapasztalata? A Hdmi portojra en is gondoltam igy vegig probaltam az osszest de ugyan az a szitu. Viszont igy minden egyes alkalommal csak a gyari beallitasok vissza allitasa segitett! Viszont igy ha a 4k Deep Colour ki van kapcsolva veszithetek a felbontasbol, illetve kepminosegbol?
Valoszinu szabvany gondod van
Ha nem tudja a tv, akkor semmit nem veszitesz,hisz annyit tud es kesz. De ha tudna is, a sok marketingen kivul sem biztis, higy sokat veszitesz. Nem a fyartora gondoltak elottem a segitseg keres miatt, hanem ahol vetted mint forgalmazo, higy esetleg tudja e a calaszt, ami mint kereskedo egyaltalan nem boztis, higy ismeri a keszuleket. Mindenkepp a szabvanyokat ellenorizd mi mit is tud
De ha nem megy en szivesen elfogadom a lejatszodat ajandekba 31_1_21.gif
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

pajesz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2019.11.21., csüt. 22:48
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pajesz »

Gondolkodtam mar, hogy irok a gyartonak is, de elobb megprobalom valahogy megoldani. Tegnap odaig jutittam, hogy ha kikapcsolom manualisan a Deep colourt akkor tokeletesen mukodik. De ha aktivva teszem azonnal no signal! A tv az egy Lg C9, nem tudom, hogy esetleg masnak is volt e mar hasonlo tapasztalata? A Hdmi portojra en is gondoltam igy vegig probaltam az osszest de ugyan az a szitu. Viszont igy minden egyes alkalommal csak a gyari beallitasok vissza allitasa segitett! Viszont igy ha a 4k Deep Colour ki van kapcsolva veszithetek a felbontasbol, illetve kepminosegbol?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

pajesz írta:
2020.07.04., szomb. 00:13
Sziasztok,

Megint en... 🤣
Segitseget kernek ismet. Megerkezett a Zidoo uhd2000-em. Ossze hdmi kabelek a helyukon 3 port Digi 1port Zidoo 4port ps4 a 3 portbol ketto tokeletesen mukodik viszont ahova a media player van csatlakoztatva ott nincs kep. Vagy is volt de semmit nem tudtam allitani es azt irja a tv, hogy no signal. Kerestem videokat, hogy ilyenkor mizu. Talaltam is parat de losz@rt sem ert. Majd jott a factory reset a tvn utana latom mar a zidoo menujet de a tvm kidob egy hiba uzenetet hogy bekapcsolja az Ultra hd Deep colourt azon a hdmi porton ahova a Zidoo van csatlakoztatva es ennyi! Ha leojezom fekete kep es egybol no signal. Innentol barmit barhogy barhova dugdoshatom a hdmi-ket a zidoot tobbet nem latom! Aztan megint factory reset es kezdodik elorol minden...

Esetleg valakinek valami otlet?

Koszi szepen!
A tévék egy része csak egy bizonyos HDMI bemeneten támogatja a 4K Deep Colort. Esetleg ezt nézd meg és arra a HDMI-re csatlakoztasd a lejátszót. A reset is valami hasonló gondra utal, ilyenkor kisebb felbontásra és alacsonyabb színmélységre kapcsol ami kompatibilis minden bemenettel.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

pajesz írta:
2020.07.04., szomb. 00:13
Sziasztok,

Megint en... 🤣
Segitseget kernek ismet. Megerkezett a Zidoo uhd2000-em.
Esetleg valakinek valami otlet?
Koszi szepen!
Az eladót nem kérdezed, hogy tud-e segíteni?
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

pajesz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2019.11.21., csüt. 22:48
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pajesz »

Sziasztok,

Megint en... 🤣
Segitseget kernek ismet. Megerkezett a Zidoo uhd2000-em. Ossze hdmi kabelek a helyukon 3 port Digi 1port Zidoo 4port ps4 a 3 portbol ketto tokeletesen mukodik viszont ahova a media player van csatlakoztatva ott nincs kep. Vagy is volt de semmit nem tudtam allitani es azt irja a tv, hogy no signal. Kerestem videokat, hogy ilyenkor mizu. Talaltam is parat de losz@rt sem ert. Majd jott a factory reset a tvn utana latom mar a zidoo menujet de a tvm kidob egy hiba uzenetet hogy bekapcsolja az Ultra hd Deep colourt azon a hdmi porton ahova a Zidoo van csatlakoztatva es ennyi! Ha leojezom fekete kep es egybol no signal. Innentol barmit barhogy barhova dugdoshatom a hdmi-ket a zidoot tobbet nem latom! Aztan megint factory reset es kezdodik elorol minden...

Esetleg valakinek valami otlet?

Koszi szepen!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Nekem a RED-k éjjel nappal mennek, de az elején nálam is alvó állapotba elmentek, amire azt tanácsolták, hogy inkább ne
Na ezért is mennek állandóan, még áramszünet esetén is
Csak ne legyen sokáig az az áramszünet :D
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”