Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

-KP- írta:
2020.07.07., kedd 14:42
Aszpirin írta:
2020.07.07., kedd 13:50
-KP- írta:
2020.07.07., kedd 12:35
3500 ember nem mérce, oké. Mert az avx az, ahova kb. néhány tucat ember irogat még és gyakorlatilag tetszhalott állapotban van.
"Kicsit" te is eltúlzod (talán). A fórummotor aktuális statisztikája alapján jelenleg 903 felhasználó van épp jelen a fórumon (ezt úgy tudom, az elmúlt egy órában valamilyen aktivitást mutató felhasználókat jelenti).
Vajon a bejelentkezettek közül hány főt számlál az, aki az adás-vétel miatt jelentkezett be? A hangsugárzók szekció kvázi halott. Napi 1-2 írás,de van hogy annyi se. Házimozi rész dettó. A hifi szekcióba is nagyjából ugyanaz az 1-2 tucat ember irogat mindig. Ne érts félre, én ennek nem örülök, de ezek sajnos tények.
Van egyáltalán annyi új téma naponta, hetente, amiről lehetne folyamatosan írni ? Sztem még a PC-s meg digitális lejátszás részlegek sem produkálnak annyit . Nemhogy más , számomra sokkal kedvesebb témájúak.
Az adás-vétel forgalmához szerintem kár bármit mérni.
Talán a zeneanyagokkal foglalkozó témák forgalma lehetne a leg jelentősebb. Belegondolva.....

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -KP- »

zoli73 írta:
2020.07.07., kedd 14:35
Ne adjuk már elő úgy, hogy egy Facebook(bármilyen) csoporthoz tartozás, kiváltság, rang. Részemről a Facebook nem több mint idült exibicionizmus.
Persze mindenki azt néz szabad idejében amit akar, de ha nem tetszik,
akkor nem itt kell szemrehányást tenni.
Kedves Zoli!

Minden tiszteletem a tiéd, de itt valamit nagyon félreértettél. Soha senki nem írt ilyet, hogy egy csoporthoz tartozni bármilyen kiváltság, vagy rang lenne.

Nekem az szúrja a szememet, hogy adott egy személy, aki nem kevés energiát beleölve létrehozott egy youtube csatornát, rengeteg teszttel, több tucat videóval minimum. Bele se gondolnak, mekkora munka egy videó elkészítése. Felvenni, videót vágni, szerkeszteni, cipekedni, csomagolni. Videói sokszor pont azoknak segít, akiknek az avx már egyáltalán nem, vagy szinte semennyire nem segít már évek óta. Aztán egy legyintéssel elintézik az egészet. Mert ugye mindig azt a legkönnyebb lefikázni, aki csinál is valamit. Szóval ez a lenézett valaki, csak össze tudott hozni több tucat videót, egyes videói elérik a több tízezres nézettséget, és emellé az egyik legtöbb főt számláló magyar mozis/hifis face csoport is hozzá fűződik. Persze el lehet intézni egy legyintéssel az egészet, hogy hát ez nem mérce, meg lehet jönni a verebes/legyes hasonlattal is. Mondanám, hogy meglepő, de sajna a legkevésbé sem az :smile33:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: avl2 »

LIMAR írta:
2020.07.07., kedd 14:41
...
A ,,, jelenség nem egyedi, ...nek is hatalmas rajongói tábora van, pedig egy született ősbunkó.
na ezért írtam, az elsöre, hogy az nem mérce, hogy ott* hányan "követik". egészségükre ! ..bár jobb lenne, ha más lenne, de sejtem, hogy "az a világ elmúlt".

mindenki ismeri a mondást, hogy ...légy nem tévedhet.

a "követök" száma nem mond el az értékröl semmit - legfeljebb a marketingröl, ....vagy a követöröl, hogy mit is követ vagy legalábbis "like-ol"

* és szerintem vannak körök, ahol már érdekes, hogy hányan és kik követik (nem a face, hanem az insta megmittudomén mi :smile29: ...viccnek szántam)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2020.07.07., kedd 13:50
-KP- írta:
2020.07.07., kedd 12:35
3500 ember nem mérce, oké. Mert az avx az, ahova kb. néhány tucat ember irogat még és gyakorlatilag tetszhalott állapotban van.
"Kicsit" te is eltúlzod (talán). A fórummotor aktuális statisztikája alapján jelenleg 903 felhasználó van épp jelen a fórumon (ezt úgy tudom, az elmúlt egy órában valamilyen aktivitást mutató felhasználókat jelenti).
Vajon a bejelentkezettek közül hány főt számlál az, aki az adás-vétel miatt jelentkezett be? A hangsugárzók szekció kvázi halott. Napi 1-2 írás,de van hogy annyi se. Házimozi rész dettó. A hifi szekcióba is nagyjából ugyanaz az 1-2 tucat ember irogat mindig. Ne érts félre, én ennek nem örülök, de ezek sajnos tények.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

cannonball írta:
2020.07.07., kedd 13:42
Szvsz. az egész hifizés tetszhalott állapotban van. ..... csak az idősebb korosztálynak van igénye a rendes cuccokra....
Nem így van - szerencsére.
Csak a fórumos társadalom kiveti magából azokat, aki komolyan foglalkoznak ezzel. Legyen az felhasználó, kereskedő, számukra mindegy. Nem közéjük való és ennek nap mint nap hangját is hallatják: extraprofit hajhász, sznob, újgazdag, süket, csak pénze van, bit az bit.......
Az idősebb korosztálynak nem csak igénye van rá, hanem meg is tudja fizetni. Hidd el, a fiataloknak is lenne rá igényük, csak a nagy részük anyagi helyzete nem engedi meg, hogy drága berendezéseket vásároljon.
Az FB hifis csoportok szűk szelét ragadják ki a hifinek, ott azok gyűlnek össze, akik valamelyik terület iránt különösen érdeklődnek. Pl. hanglemezek, lemezjátszók.... Akik ott vannak, zömmel megértik egymást.
A Gedeon jelenség nem egyedi, Kasza Tibinek is hatalmas rajongói tábora van, pedig egy született ősbunkó.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: avl2 »

-KP- írta:
2020.07.06., hétf. 23:08
avl2 írta:
2020.07.07., kedd 09:14
-KP- írta:
2020.07.06., hétf. 23:08

Lehet Gedeon videói olyanok, amilyenek. Nem mellesleg az azért megvan, hogy közel 3500 fős facebook csoportja van? A lehetőség adott bárki előtt, lehet csinálni jobban, ügyesebben.
remélem keveseknek mérce, hogy mekkora facebook csoportja van. ...esetleg fordítva arányos: akinek nagy van az gyanús, akinek nincs is, ott lehet inkább értéket sejteni - nyilván ez is túlzás, átesés a túloldalra, de ne már
Hú most mondtál valami nagyon okosat. Ja nem. Mérce vagy nem mérce, csináldd utána. Csak ne csodálkozz, ha két vagy három tucat embernél többet nem érdekel a csoportod, és tartalom híján elhal az egész 2 héten belül. Nem csak az nehéz, hogy ennyi embert valahogy be kell vonzani, de meg is kell tartani őket. Ugyanis a face-s társadalom egy pillanat alatt feliratkozik egy másik csoportba, ha az épp érdekesebb vagy aktívabb.

3500 ember nem mérce, oké. Mert az avx az, ahova kb. néhány tucat ember irogat még és gyakorlatilag tetszhalott állapotban van.
miért csinálnám utána ?
kicsit sem vonzó - számomra -, hogy 3500 vagy akármennyi fórumos követöm (vagy inkább álkövetöm, mert azt nem gondolom, hogy egy forum vagy face X "követöje" valóban követö, nem csak valami felszínes az esetek igen nagy %-ában)
én nem akarok - pláne vadidegen - emberket "bevonzani", söt ....
azt nem vitatom, hogy van, akinek ez a pálya, söt, ebböl bevételt generál (van nekem munkám, bevételem, közeli ...mondjuk barátaim, akikkel lehet valóban gondolatot, tartalmat cserélni, egymást gazdagítani - nem anyagira gondolok)
azt el tudom ismerni, hogy ehhez - legyen X "követöje" - (is) kell valami, de az a világ nekem idegen, nem tekintem értéknek.
...szerintem ezért vagyok "maradi", de ez nem zavar (és persze érteni is vélem az arra utalást is)

inkább "követek" ilyet: https://fs.blog/ pl. ezt is olvasva rajta: https://fs.blog/2018/10/long-game/
vagy ilyet: https://awealthofcommonsense.com/ pl. aktualisan ez rajta: https://awealthofcommonsense.com/2020/0 ... happiness/

nem támadásnak - pláne nem személyesnek - szánom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára avl2 2020.07.07., kedd 14:42-kor.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

-KP- írta:
2020.07.07., kedd 12:35
kupecke írta:
2020.07.07., kedd 09:56
Maradi vagy :D
Kösz, nincs is több hozzáfűzni valóm.

avl2 írta:
2020.07.07., kedd 09:14
-KP- írta:
2020.07.06., hétf. 23:08
Lehet Gedeon videói olyanok, amilyenek. Nem mellesleg az azért megvan, hogy közel 3500 fős facebook csoportja van? A lehetőség adott bárki előtt, lehet csinálni jobban, ügyesebben.
remélem keveseknek mérce, hogy mekkora facebook csoportja van. ...esetleg fordítva arányos: akinek nagy van az gyanús, akinek nincs is, ott lehet inkább értéket sejteni - nyilván ez is túlzás, átesés a túloldalra, de ne már
Hú most mondtál valami nagyon okosat. Ja nem. Mérce vagy nem mérce, csináldd utána. Csak ne csodálkozz, ha két vagy három tucat embernél többet nem érdekel a csoportod, és tartalom híján elhal az egész 2 héten belül. Nem csak az nehéz, hogy ennyi embert valahogy be kell vonzani, de meg is kell tartani őket. Ugyanis a face-s társadalom egy pillanat alatt feliratkozik egy másik csoportba, ha az épp érdekesebb vagy aktívabb.

3500 ember nem mérce, oké. Mert az avx az, ahova kb. néhány tucat ember irogat még és gyakorlatilag tetszhalott állapotban van.
Ne adjuk már elő úgy, hogy egy Facebook(bármilyen) csoporthoz tartozás, kiváltság, rang. Részemről a Facebook nem több mint idült exibicionizmus.
Persze mindenki azt néz szabad idelyében amit akar, de ha nem tetszik,
akkor nem itt kell szemrehányást tenni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Aszpirin írta:
2020.07.07., kedd 13:50
...szóval nem tudom, milyen egy ilyen 3500 fős csoport "élete"...
Nagyon izgi, minden napra jut több "milyen erősítőt vegyek xy hangfalamhoz" vagy fordítva :smile29: , mondjuk tény, hogy pörög a csoport. Anélkül, hogy ítélkezni akarnék azt mondanám, hogy valahogy könyedebb a légkör ott, kezdőknek főleg. Én magam itteni fórumtárs meghívására kerültem oda, magamtól meg sem találtam volna, azt sem tudtam ki az a Gedeon. Eddig egy videóját láttam összesen (Revel F208+Lyngdorf), azt is csak azért, hogy legyen valami fogalmam róla, de szerintem nem hátrány, hogy nem a kábelek rejtelmeiről beszél vérkomoly módon, mert igazából az egész hifi gyakorlatilag egy szórakozás (a felhasználónak), bárhogy is csűrjük csavarjuk, szvsz.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2020.07.07., kedd 12:35
3500 ember nem mérce, oké. Mert az avx az, ahova kb. néhány tucat ember irogat még és gyakorlatilag tetszhalott állapotban van.
"Kicsit" te is eltúlzod (talán). A fórummotor aktuális statisztikája alapján jelenleg 903 felhasználó van épp jelen a fórumon (ezt úgy tudom, az elmúlt egy órában valamilyen aktivitást mutató felhasználókat jelenti). Kedd, koradélután (kevéssel 2 óra előtt), nem éppen a csúcsforgalmi időszak. Szintén a fórummotor statisztikája szerint "A legtöbb felhasználó (4063 fő) 2020.01.14. 09:27-kor tartózkodott itt.". Emlékeztetőül: december és január eleje volt a nagy színpadias kivonulások ideje, amikor mindenki "temette" a fórumot (azóta már egy-két kivétellel megtörtént a kevésbé látványos visszaszivárgás, szóval valami mégis visszavonzza ide a régi nagyokat gondolkodik.gif - és persze mi örülünk nekik :smile53: ).

Gondolom a 3500 fős facebook csoportban sem mindenki írogat napi szinten, másrészt az "AVX-csoport" ennyi erővel most éppen 36291 főnél tart, vagyis bő tízszer akkora. Hogy tetszhalott-e? Nem tudom, mindenesetre ha csak a Gedeon-hozzászólások számát nézem, amit ide kellett átpakolnom, moderátorként nem érzékelem annyira ezt a tetszhalottságot :D De ugye minden relatív, és igaz, facebook-regem nincs (és nem is lesz), szóval nem tudom, milyen egy ilyen 3500 fős csoport "élete", szóval, ahogy mondani szokás: just my two pence :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -CB- »

-KP- írta:
2020.07.07., kedd 12:35
kupecke írta:
2020.07.07., kedd 09:56
Maradi vagy :D
Kösz, nincs is több hozzáfűzni valóm.

avl2 írta:
2020.07.07., kedd 09:14
-KP- írta:
2020.07.06., hétf. 23:08
Lehet Gedeon videói olyanok, amilyenek. Nem mellesleg az azért megvan, hogy közel 3500 fős facebook csoportja van? A lehetőség adott bárki előtt, lehet csinálni jobban, ügyesebben.
remélem keveseknek mérce, hogy mekkora facebook csoportja van. ...esetleg fordítva arányos: akinek nagy van az gyanús, akinek nincs is, ott lehet inkább értéket sejteni - nyilván ez is túlzás, átesés a túloldalra, de ne már
Hú most mondtál valami nagyon okosat. Ja nem. Mérce vagy nem mérce, csináldd utána. Csak ne csodálkozz, ha két vagy három tucat embernél többet nem érdekel a csoportod, és tartalom híján elhal az egész 2 héten belül. Nem csak az nehéz, hogy ennyi embert valahogy be kell vonzani, de meg is kell tartani őket. Ugyanis a face-s társadalom egy pillanat alatt feliratkozik egy másik csoportba, ha az épp érdekesebb vagy aktívabb.

3500 ember nem mérce, oké. Mert az avx az, ahova kb. néhány tucat ember irogat még és gyakorlatilag tetszhalott állapotban van.
Szvsz. az egész hifizés tetszhalott állapotban van. Elég kevés 40 alatti hifistával volt dolgom az elmúlt évek adás-vételei során. Pedig igazából fiziológiailag ők tudnák élvezni. De milyen érdekes ez, anno 20-30 évesen nekem is a hangerő, meg az ütős basszus, csillogó magasak volt a cél (ami kazettás magnóval nem igazán ment :-), most a digitális világban ez könnyen jön, viszont nem hallok 13 KHz felett, és megfájdul a fejem a túl hömpölygős, intenzív basszustól. Ennek ellenére sokkal kifinomultabbnak gondolom a hallásom, és az ízlésemet is.
Tán 2 éve voltam egy hazai hifi bemutató teremben a Fogarasi úton, már ott is arról panaszkodott az eladó, hogy csak az idősebb korosztálynak van igénye a rendes cuccokra. Tisztelet a kivételnek, de a mai alfa generáció java beéri valami műanyag zajgéppel. Mondjuk alapvetően olyan zenét hallgatnak, aminek mindegy is...

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -KP- »

kupecke írta:
2020.07.07., kedd 13:35
A maradiságot avl2 fórumtársnak írtam, nem sértésként, bocs ha félrement és rosszul idéztem :smile53:
Tudom, hogy neki írtad, és egyet is értek vele :P De ez is inkább csak csípkelődés, nincs vele semmi bajom.

Online
Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

A maradiságot avl2 fórumtársnak írtam, nem sértésként, bocs ha félrement és rosszul idéztem :smile53:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -KP- »

kupecke írta:
2020.07.07., kedd 09:56
Maradi vagy :D
Kösz, nincs is több hozzáfűzni valóm.

avl2 írta:
2020.07.07., kedd 09:14
-KP- írta:
2020.07.06., hétf. 23:08
Lehet Gedeon videói olyanok, amilyenek. Nem mellesleg az azért megvan, hogy közel 3500 fős facebook csoportja van? A lehetőség adott bárki előtt, lehet csinálni jobban, ügyesebben.
remélem keveseknek mérce, hogy mekkora facebook csoportja van. ...esetleg fordítva arányos: akinek nagy van az gyanús, akinek nincs is, ott lehet inkább értéket sejteni - nyilván ez is túlzás, átesés a túloldalra, de ne már
Hú most mondtál valami nagyon okosat. Ja nem. Mérce vagy nem mérce, csináldd utána. Csak ne csodálkozz, ha két vagy három tucat embernél többet nem érdekel a csoportod, és tartalom híján elhal az egész 2 héten belül. Nem csak az nehéz, hogy ennyi embert valahogy be kell vonzani, de meg is kell tartani őket. Ugyanis a face-s társadalom egy pillanat alatt feliratkozik egy másik csoportba, ha az épp érdekesebb vagy aktívabb.

3500 ember nem mérce, oké. Mert az avx az, ahova kb. néhány tucat ember irogat még és gyakorlatilag tetszhalott állapotban van.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Robici »

Vannak hifis fész csoportok de szerintem egy ilyen fórum sokkal alkalmasabb a normális eszmecserére (meg vitatkozásra is :-), mint a facebook kommentmezője.

Online
Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: kupecke »

avl2 írta:
2020.07.07., kedd 09:14
-KP- írta:
2020.07.06., hétf. 23:08
Lehet Gedeon videói olyanok, amilyenek. Nem mellesleg az azért megvan, hogy közel 3500 fős facebook csoportja van? A lehetőség adott bárki előtt, lehet csinálni jobban, ügyesebben.
remélem keveseknek mérce, hogy mekkora facebook csoportja van. ...esetleg fordítva arányos: akinek nagy van az gyanús, akinek nincs is, ott lehet inkább értéket sejteni - nyilván ez is túlzás, átesés a túloldalra, de ne már
Maradi vagy :D (velem együtt), a többségnek a fész a jelen, a hifiben is... Barátaim mondják milyen aktív hifis csoportok vannak, adás-vétel is ott pörög, fórumok haldokolnak sad.gif

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: avl2 »

-KP- írta:
2020.07.06., hétf. 23:08
Lehet Gedeon videói olyanok, amilyenek. Nem mellesleg az azért megvan, hogy közel 3500 fős facebook csoportja van? A lehetőség adott bárki előtt, lehet csinálni jobban, ügyesebben.
remélem keveseknek mérce, hogy mekkora facebook csoportja van. ...esetleg fordítva arányos: akinek nagy van az gyanús, akinek nincs is, ott lehet inkább értéket sejteni - nyilván ez is túlzás, átesés a túloldalra, de ne már

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Lehet Gedeon videói olyanok, amilyenek. Nem mellesleg az azért megvan, hogy közel 3500 fős facebook csoportja van? A lehetőség adott bárki előtt, lehet csinálni jobban, ügyesebben.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Furcsa módon szerintem mindenkinek igaza van. (Csak hogy rakjak rá én is egy lapáttal :D ) Elsőre ne a kábelek legyenek a legfontosabbak. Ne a gombhoz válasszunk má' ruhát.... In my opinion :smile53: :napsut:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Bár nem olyan egetverő csalódás, de van ez a miniDSP SHD (és Studio) és egyiket sem lehet kikapcsolni, nincs gomb hozzá sem rajtuk, sem a távirányítójukon. A sima SHD-n mondjuk van hátul főkapcsoló de ezzel kifúlyt. Bakker többszázezer forintos, nagy tudású készülékekről beszélünk, jó mérési eredményekkel, amik eme hiányosságuk miatt még persze szólhatnak akár jól is, na de akkor is. Egyébként mindkettő tud olyat amit más hasonló készülékek nem igazán (hangerőszabályzott digitális kimenet, nem csak analóg).
Persze tudom, semmi nem lehet tökéletes :rolleyes:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: diagnet »

lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 22:45

Ha meg befut, az orra alá fogják nyomkodni a későbbiekben, hogy fiatalon, jó füllel nem hallotta, öregen meg, megfáradt hallásképességgel "megjött" a kábelhallása... És szted ez hiteles lesz? :D

Most veszem észre, h "odalesztek" érte. :D Ha eddig nem lett volna világos, h minek tartom a fickót, akkor leírom, h a legkevésbé valószínű, h ez be fog következni. Gondolom a többes szám a hangfalaimnak szól... Jól ismerem őket, pláne valószínűtlen... :D :D :D
Zoomolj ki az elektronmikroszkópból, mert nem látod a lényeget :)
Eldobható kínai márkák mellett nem köteleződhet el. Ezek ciklikusan néhány éven belül mennek a süllyesztőbe pihenni. Vele együtt a népszerűsége is. Kreálnak helyettük újakat és kezdhetné felépíteni magát elölről.
Meg kell találnia a kábelszekta kasszájának titkos kulcsát ami a lelkekben rejtőzik. Azon még "dolgozni" kell.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: violin »

lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 19:10
Amikor a Hiraga hozzám került, kb első dolgom volt kicserélni a rajta a banánaljzatokat Audio Note Meishura. Nem semmit hozott. :smile32: :smile32: :smile32:
Nem is értem mi bajod... :rolleyes: ....remek kis KáCsá-s aljzatok voltak rajta....asszem... gondolkodik.gif
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: lehoako »

diagnet írta:
2020.07.04., szomb. 21:35
lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 14:31
Azt mondja, hogy "nem fogod kihallani". Valszeg a saját hallására alapozza, eszerint _teljesen süket_. Nem arról van szó, hogy hány centije egymillió a kábeleknek, hanem, hogy szerinte akik a videót nézik, azok "nem fogják kihallani".

Dagaszthatjuk, de bahhhhomság. Aki meg nem röhögni nézi a csatornáját, az sajnos megérdemli... Beleveri a kezdőkbe, hogy a kábelt le kell... sajnálni.
Nem süket, csak kezdő influencerkét nem teheti meg, hogy már a 0. körben eljátsza a hitelét. "Okosan" taktikázik és nem ugrik rá az apróra. Egyelőre konténer áruban utazik, de addig hízlalja a csatornát, míg el nem kezdenek rendes márkákat alátenni.
Ott majd ne félj beindul a költészet. Le merem fogadni 5 éven belül kikapar egy saját brandet és az itteni öreg motorosokat megszégyenítő módon fogja azt az ultrahighendaudiofil kategóriáig boostolni.
Addigra már nagyon fontos lesz a hangja, megkéri az árát is és odalesztek érte :)
Sztem a hitelét pont, hogy így _játssza_ el, hogy süket módjára hüjeségeket beszél.

Ha meg befut, az orra alá fogják nyomkodni a későbbiekben, hogy fiatalon, jó füllel nem hallotta, öregen meg, megfáradt hallásképességgel "megjött" a kábelhallása... És szted ez hiteles lesz? :D

Most veszem észre, h "odalesztek" érte. :D Ha eddig nem lett volna világos, h minek tartom a fickót, akkor leírom, h a legkevésbé valószínű, h ez be fog következni. Gondolom a többes szám a hangfalaimnak szól... Jól ismerem őket, pláne valószínűtlen... :D :D :D

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: fülelek »

lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 19:10
asebestyen írta:
2020.07.04., szomb. 14:42
lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 10:16

Kb. említésre se méltó tényként kezeli, hogy a dugóknak/kábeleknek "hatása" van a hangra. Ha tudná szerencsétlen süket, hogy nem hatásuk van, hanem attól szól a rendszer így vagy úgy...
Nah, ez legalább akkora lózung, mint a nem lehet kihallani a dugót meg a drótot, sőt, nagyobb! :D
Szereld át a Dyno csatlakozóit meg drótjait egy Klipsch-be Áki és megtudod. :D
Amikor a Hiraga hozzám került, kb első dolgom volt kicserélni a rajta a banánaljzatokat Audio Note Meishura. Nem semmit hozott. :smile32: :smile32: :smile32:
Egy képet tudnál küldeni?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: diagnet »

lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 14:31
Azt mondja, hogy "nem fogod kihallani". Valszeg a saját hallására alapozza, eszerint _teljesen süket_. Nem arról van szó, hogy hány centije egymillió a kábeleknek, hanem, hogy szerinte akik a videót nézik, azok "nem fogják kihallani".

Dagaszthatjuk, de bahhhhomság. Aki meg nem röhögni nézi a csatornáját, az sajnos megérdemli... Beleveri a kezdőkbe, hogy a kábelt le kell... sajnálni.
Nem süket, csak kezdő influencerkét nem teheti meg, hogy már a 0. körben eljátsza a hitelét. "Okosan" taktikázik és nem ugrik rá az apróra. Egyelőre konténer áruban utazik, de addig hízlalja a csatornát, míg el nem kezdenek rendes márkákat alátenni.
Ott majd ne félj beindul a költészet. Le merem fogadni 5 éven belül kikapar egy saját brandet és az itteni öreg motorosokat megszégyenítő módon fogja azt az ultrahighendaudiofil kategóriáig boostolni.
Addigra már nagyon fontos lesz a hangja, megkéri az árát is és odalesztek érte :)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: lehoako »

asebestyen írta:
2020.07.04., szomb. 14:42
lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 10:16

Kb. említésre se méltó tényként kezeli, hogy a dugóknak/kábeleknek "hatása" van a hangra. Ha tudná szerencsétlen süket, hogy nem hatásuk van, hanem attól szól a rendszer így vagy úgy...
Nah, ez legalább akkora lózung, mint a nem lehet kihallani a dugót meg a drótot, sőt, nagyobb! :D
Szereld át a Dyno csatlakozóit meg drótjait egy Klipsch-be Áki és megtudod. :D
Amikor a Hiraga hozzám került, kb első dolgom volt kicserélni a rajta a banánaljzatokat Audio Note Meishura. Nem semmit hozott. :smile32: :smile32: :smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”