Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

D/A konverterek

Moderátor: pj-

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: kasumi »

O_S írta:
2021.02.08., hétf. 14:15
Hétvégi tapasztalat:
Lejátszás alatt kivettem a CDM lemeznyílást takaró plexit és pontosabb lett a térábrázolás.
Tapasztaltatok már ilyet vagy csak beképzelem?
Egy CD lejátszó tesztben olvastam (nem emlékszem, melyikben), hogy ez a lemezforgással és az általa keltett légmozgással van kapcsolatban.
Újratervezés

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Lehetséges, hogy a plexire esetlegesen ráeső lézersugár visszaverődik és ez interferálódik az eredeti lézernyalábbal. Nálam fekete anyaggal van borítva a takaró lemez, ha a fentiek fizikailag lehetségesek akkor valószínűleg ez segít a problémán.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: O_S »

Hétvégi tapasztalat:
Lejátszás alatt kivettem a CDM lemeznyílást takaró plexit és pontosabb lett a térábrázolás.
Tapasztaltatok már ilyet vagy csak beképzelem?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

pj- írta:
2021.01.15., pén. 09:18
A cd-transport/játszó készülékeinknél alkalmazott saját készítésű órajel generátornál alkalmazott tápegységeken finomítottunk. Az eddig alkalmazott táppaneleket (2db) felváltotta egy másik fajta, aminek kisebb zaja van. Ezáltal javult a kiolvasási pontossága a készüléknek.
Ezt a 2020-ban átadott készülékeknél már alkalmaztuk, illetve az időközben tuning vagy átvizsgáláson nálunk járt készülékeknél is elkészítettük.

Amiért csak most írok erről, az az ok, hogy az első körben alkalmazott (2020-ban) egyik alkatrész gyártása megszűnt, így keresni kellet egy kompatibilist anyagot.

Akit érdekel, kérem keressen meg.
Pár fontos információ kimaradt.
1./ Ára 4.000Ft
2./ Igény esetén helybe is megvárható, max 1 óra készen vagyok vele -de ezt kérem előre lepontosítani
3./ CD-transportnál jelenleg nincs tervbe véve más fejlesztések (az új tápegység is már elég régóta formálódott benne, de csak most léptem meg)
4./ CD-játszónál elvben lesz még egy előre lépés (analóg IC), de ennek tesztelése és kifutása bizonytalan jelenleg, talán tavaszra sikerül ezen átrágnom magam

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

A cd-transport/játszó készülékeinknél alkalmazott saját készítésű órajel generátornál alkalmazott tápegységeken finomítottunk. Az eddig alkalmazott táppaneleket (2db) felváltotta egy másik fajta, aminek kisebb zaja van. Ezáltal javult a kiolvasási pontossága a készüléknek.
Ezt a 2020-ban átadott készülékeknél már alkalmaztuk, illetve az időközben tuning vagy átvizsgáláson nálunk járt készülékeknél is elkészítettük.

Amiért csak most írok erről, az az ok, hogy az első körben alkalmazott (2020-ban) egyik alkatrész gyártása megszűnt, így keresni kellet egy kompatibilist anyagot.

Akit érdekel, kérem keressen meg.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

zoli73 írta:
2020.10.26., hétf. 17:00
A CDM transport, és a CDM cd játszó digitális kimenetei között van kiviteli/hangminőség beli különbség?
Nem találtam erre utalást sehol.
Köszönöm!
Semmi különbség sincs, ugyan azt a digitális panelt használjuk.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

A CDM transport, és a CDM cd játszó digitális kimenetei között van kiviteli/hangminőség beli különbség?
Nem találtam erre utalást sehol.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Ezúton szeretném közölni, hogy a cd transport/játszó készülékeinkben nem használunk utángyártott mechanikát és elektronikát, hanem kizárólag Philips-et (vezérlő is az) és saját paneleket.
Szeretném megkérni, hogy akit érdekel, nyugodtan forduljon hozzánk bizalommal, akár kérdés szintjén is, igyekszünk legjobb tudásunk szerint válaszolni.

Az első megállapítás vonatkozik a többi készülékünkre is, azaz utángyártott, hamis alkatrészeket nem használunk fel -ezek idővel úgy is csak probléma forrása lesz.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Mint minden ízlés kérdése (gombok, készülék kivitele, szín, csili-vili cicoma stb).
Nekem fontosabb a praktikusság, kezelhetőség és a tartosság.

Valóban készült bal oldali bekapcsoló gombbal, ez a széria volt partnerünk kérése született.

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: O_S »

Nekem a másik oldalon van, de a LED-t kikötöttem, így maradt a jó hang!

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Miért? Nincs azzal semmi gond. Ízléses és minőségi ahogy az egész készülék az.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: kammerer »

pj- írta:
2020.07.05., vas. 13:26
CD transportok/játszók átadás előtt (egy kis "brancsozás" és tesztelés nem árt).
Csak azt a power gombot tudnám feledni... :smile29:
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

CD transportok/játszók átadás előtt (egy kis "brancsozás" és tesztelés nem árt).
Csatolmányok
Kép 008.jpg
Kép 008.jpg (122.76 KiB) Megtekintve 4092 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

S ha már hálózati, akkor a digitális kábelről se feledkezzünk meg.
Alapvetően AES/EBU párti vagyok (a dac vevő chipje ezt is tudja), így a készülékeket arra "hegyeztem" ki. Azaz a CDM transport és a saját dacunknál mindenképpen a szimmetrikus átvitelt, illetve más gyártású dacnál, ha van lehetőség, akkor inkább ezt a csatlakozási formát javasolnám.
Valahogy annyira belém égett ez a dolog (s annyira természetesnek veszem), hogy ügyfeleknek mindig elfelejtem jelezni, így elvileg egy jobb/magasabb minőségi kategóriát tudnak megcélozni.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Többen megkerestek, hogy a CDM transporthoz, illetve a D/A konverterünkhöz milyen hálózati, illetve digitális kábelt ajánlok.

Elsősorban természetesen a sajátunkat :D

Őszintén megvallva, a készülékeink nagyon érzékenyek a hálózati kábelre. Okát nem tudom, megmagyarázni nem tudom, de nem is akarom.
Azt szoktam ajánlani, hogy lehetőleg minél jobbat, s a cd-transzport meglepően érzékeny rá.

Amiket tudok, hogy használnak:
-ALAC ezüst hálózati
-HT 9/10
-WireWold
-Valhalla (Ákos)
Ákos kábelét azért hagytam utoljára, mert magam is kipróbáltam az ezüst-platina, illetve e feletti kábelt (bocs nem vagyok otthon a típusokban és megnevezésekben), ha jól tudom arany-ezüst-platina.
Egész elképesztő információ özönt hoz ki a gépből, a nélkül, hogy fárasztó lenne (ez nálam egy fontos szempont).

Kicsit furcsa lehet, hogy egy készülékhez, akár árával megegyező hálózati kábelt ajánlok, de meggyőződésem, hogy szükség van rá.
Pont ezek a szempontok miatt próbálok majd én is ezüst hálózatit fejleszteni, de ehhez idő és pénz szükségelteik.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Köszönjük, hogy ügyfeleink megbíznak bennünk, s sok cd-transzportot rendelnek tőlünk.
Az SE verzió (ezüst belső kábelezés) bizonyos alapanyagainak szállítása nagyon sokat csúszik, ezért sajnos mi is csúszunk a munkákkal. Azaz az eddig 4-5 hetes határidők inkább 6 hétre módosul, megértést kérünk (így is rengeteg alapanyagot halmazunk fel, hogy zökkenőmentesen tudjunk dolgozni).

Valamint a kialakult helyzetre való tekintettel, szeretnénk kedveskedni megrendelőinknek, így a készülékeket Furutech hálózati aljzattal látjuk el, felár nélkül.
A készülékek leszállítása továbbra is ingyenesen történik.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

A csöves D/A konvertereknél az eddig használt Mundorf S/O és S/G/O kondenzátorokról áttértünk (2018. augusztustól készült készülékeknél) egy számunkra kellemes és talán természetesebb hangzást nyújtó Miflex KPCU-ra.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

pj- írta:
2019.05.09., csüt. 17:08
A CDM MKII cd-transportnak megjelent az SE változata.
Az alaphoz képest ezüst belsőkábelezést kap a készülék.

A CDM MKII cd-játszónak is van SE verziója, s az alábbi fejlesztések vannak benne:
-ezüst belső kábelezés
-I/V ellenállások cseréje
-hangfrekvenciás részen ellenállások

Természetesen a régi készülékeket is lehet fejleszteni.

Árak a honlapon megtalálhatóak.
Kicsit kapkodva írtam le az információkat, így kicsit bővebben taglalnám.
A belső kábelezés változtatása (rézről ezüstre) az alábbi részeket érinti az SE készülékeknél:
-digitális kimenetek (koax, AES/EBU, illetve a mechanika és a kimeneti panel közötti kábel)
-belső hálózati kábel

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

A CDM MKII cd-transportnak megjelent az SE változata.
Az alaphoz képest ezüst belsőkábelezést kap a készülék.

A CDM MKII cd-játszónak is van SE verziója, s az alábbi fejlesztések vannak benne:
-ezüst belső kábelezés
-I/V ellenállások cseréje
-hangfrekvenciás részen ellenállások

Természetesen a régi készülékeket is lehet fejleszteni.

Árak a honlapon megtalálhatóak.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Személy szerint én elfogadom véleményedet, azonban amit használok (CDM 12) kimondottan jót tesz.
Ettől függetlenül, mindenki eldönti maga, hogy hogyan használja, avagy nem használja.

Friss, ropogós hír, Majik fórumtárs (akinek ezúton is köszönöm segítségét a beszerzésnél), kapott az angol cégtől még 10db Naim leszorítót, így aki úgy gondolja, Őt is bátran "támadja" le, bekészletezett :D

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Naim "torony".
A 3 kicsi műanyag pöcköt az aljáról én lecsiszoltam, így szerintem stabilabb, s jobban fogja a cd-t.
Akit érdekel, kérem jelezze, itt az AVX-en vagy ethosz64@gmail.com elérhetőségen.
Csatolmányok
Kép.jpg
Kép.jpg (52.38 KiB) Megtekintve 5953 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Megérkeztek Magyarországra a NAIM leszorítók, remélhetőleg jövő héten megkapom, s utána tudom postázni (Foxpost-on is természetesen) az érdeklődőknek.

Természetesen van tartalék is, így aki esetleg most jelzi, hogy kell neki, annak is tudok küldeni.

Ára: 3.700Ft/db +plusz küldési díj (Veszprémben személyesen is átvehető).

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Majik »

Sziasztok!

Innen sikerült rendelnem 10 db-ot:
https://www.cymbiosis.com/product/naim- ... dx-2cd5xs/

Kettő az enyém, egy Beleznai Zolié, a többit küldöm Józsinak, amint beérkezett.

Vannak más cuccaik is, hátha szívesen körülnéznétek náluk.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »

Majik írta:
2019.04.08., hétf. 14:41
Sziasztok!

hány darab kellene?
Én régebben rendeltem külföldről. Megpróbálok keresni valakit, aki postáz Mo-ra.
Szia!

Írtam e-mailt.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Majik »

Sziasztok!

hány darab kellene?
Én régebben rendeltem külföldről. Megpróbálok keresni valakit, aki postáz Mo-ra.

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”