Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

ZolaBA írta:
2020.07.07., kedd 23:02
Már megint egy kis LP/CD/PC vita? király :D

Akkor a gyűlölt digitális oldalról megosztanám a mai tapasztalatom. Egy ideje gondolkodom, hogy kell-e nekem kicsi füles, amivel lehet utcán sétálni, és ha igen, milyen? használnám-e? kell-e bele a sok pénz? stb. Mivel nem tudtam dönteni elővettem a régi trükköt, hogy előbb veszek egy olcsóbbat, aztán majd ha kell lecserélem. (Ez pl. "okos óra" ügyben is bevált.) Szóval vettem ma egy sima 20 ezres agybadugós, nyakpántos, bluetooth-os "vackot". (Huawei FreeLace CM70). Telefonról brútusz, gagyi tömörített Spotify, stb. Mondhatni minden amit minőség rontás címen utáltok a mai "igénytelen" fiatalokban. Fényezni nem fogom, természetesen nem életem legjobb hangja... de azért elmondanám, hogy két órája van a fejemben, nem kényelmetlen, nem fárasztó, nem zavaró, elfogadható átvitele és füleshez mérten durva dinamikája van, teljesen jó hallgatni. Ha hozzáveszem a mobilitás és egyszerűség adta előnyöket, akkor ez talán mégsem egy lenézni való zenehallgatási mód. szóval csak azt akartam ebből kihozni, hogy néha mikor pattog az LP, érdemes körbenézni a világban, mert a technika halad ;)
Valami hasonlót tapasztaltam, amikor a gyermektől "megörökölt" ájfón SE erpodsz kombót kipróbáltam, spotyval. Sznoboztam érte :D , de ha ez kellett neki. Kiskertbe kiülök olvasni, wifi még kiér. Meghallgatom, mondom jó. Igaz, valami előtte nevét sem hallott sziamiau telefont vetettek már velem vagy 2-3 éve, típusát sem tudom, akksi ebben bírja a legtovább :smile32:
Élvezhető, tetszik. Régi készülékeim vannak, voltak is, de ha bekrepál, nem is tudom, talán a maiak között is szétnézek majd. A falakat magunk építjük, amilyenek a gondolataink, olyan az életünk.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2020.07.08., szer. 00:25
cables írta:
2020.07.07., kedd 21:57
Fel se kell állni a fotelből... és ez jó? Egy mozgásszegény világban?
A svájci Thorens és a német Kettler közös fejlesztésének eredményeként nemsokára piacra kerülnek az első 8000g-os vinil LP-k és lejátszóik a Német Kardiovaszkuláris Szövetség ajánlásával. Sőt a fejlesztés során még arra is figyelmet fordítottak, hogy a fordulatszámot 156-ra emeljék (a régebbi 78-as duplájára, ami technológiailag egyszerűbbé teszi a megoldást), így igazítva a rövidebb játékidejű oldalakat a manapság divatos HIIT (High Intensity Interval Training) igényeihez.
Cher Julien,

mintha ezalkalommal elsiklana a lényeg felett. Ezekre a vinilekre már alulról kell rányomni a hangszedőt, az egész lemezjátszó kicsit hanyattegér (trackball) feelinges, de így hozzáadódik a 8000 g a leszorítóerőhöz.

Bámulatos, hol tart már a tudomány. Mit is mondtál, hogy kell birkavesével földrengést megelőzni? :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fülelek írta:
2020.07.04., szomb. 22:05
lehoako írta:
2020.07.04., szomb. 19:10
asebestyen írta:
2020.07.04., szomb. 14:42


Nah, ez legalább akkora lózung, mint a nem lehet kihallani a dugót meg a drótot, sőt, nagyobb! :D
Szereld át a Dyno csatlakozóit meg drótjait egy Klipsch-be Áki és megtudod. :D
Amikor a Hiraga hozzám került, kb első dolgom volt kicserélni a rajta a banánaljzatokat Audio Note Meishura. Nem semmit hozott. :smile32: :smile32: :smile32:
Egy képet tudnál küldeni?
Persze, szívesen.
IMG_0220.JPG
IMG_0220.JPG (3.5 MiB) Megtekintve 2398 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

wittao írta:
2020.07.07., kedd 22:22
... Amikor a ROON-t bongeszem pont ez jut eszembe, egy olyan CD boritot nezegetek, ahol egy szovegre rakattintva kinyilik egy tovabbi tartalom. Pl. ott az enekes... egy CD boriton ott a neve, esetleg egy tortenet a lemez kesziteserol, zenekarrol stb. 2-3-4 kis lapocskan. Egy jobb szoftvernel rakattintasz az enekes nevere, ott van az osszes albuma amit ebben a zenekarban keszitett, vendegszereplesei, ki volt a producere...
Attól tartok, hogy nagyon kevesen kattingatnak ezekre az információkra, de ha rákattintanak akkor sem olyan kiérlelt, értékelő adatokhoz jutnak, mint amik a régi lemezeken voltak.

https://www.allaboutjazz.com/words-and- ... kgaard.php

Csak egy fél mondat a fenti oldalról: "...we live in the Age of Too Much Information"

De én nem az LP érát sírom vissza. Az egész vita arról indult, hogy elnéptelenednek az audio portálok. Erre írtam, hogy ennek mi az oka szerintem.

Persze az én véleményemben benne van az is, hogy én nem csak a mai audio irányzattal nem vagyok kibékülve, hanem a mai műsorszórás tartalmi részével. Az emberek jó része TV függő. Iszonyat műsorokat bámulnak üveges szemmel és nem veszik észre, hogy közben folyamatosan mossák az agyukat, közönséges, alpári műsorokban rombolják a közizlést, a munkamorált, az életvitellel kapcsolatos gondolkodást. Valahol a zene-műsorszórás is erre felé megy, a zenehallgatás módja pedig mindenképp. Zenét nem háttérként érdemes hallgatni, hanem rákészülve, teljes figyelemmel.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2020.07.07., kedd 21:57
A zenehallgatás része volt a meghallgatni kívánt lemez megkeresése, kézbevétele, a lemezjátszóba(ra) helyezés. Egy sor művelet, ami előkészíti az élmény befogadását.

Régi LP lemezeknél a gazdag lemezborító nemcsak esztétikai élmény, hanem egyedülálló információ forrás, amelyre gyakran nagytudású kritikusok írtak fontos tudnivalókat.

Fel se kell állni a fotelből... és ez jó? Egy mozgásszegény világban?

Néha, egyre ritkábban beleolvasok a PC hw/sw topikokba, nekem a hátam borsózik attól a kavarástól.
A zenei élmény befogadását leginkább a tanulás könnyíti meg, nem a szekrényekben matatás.

Nem tudom, használtál-e már pl. Roon alkalmazást és láttad-e már azt az információ mennyiséget, amit egy ilyen alkalmazás a felhasználóra zúdít zeneválasztás közben. Ehhez képest egy lemezborító annyi információ tartalommal bír, mint egy SMS egy lexikonhoz képest.

Vess rám egy kőbányát, de én LP-t is fotelből hallgattam. Mióta számítógépes zenelejátszást és digitális szolgáltatásokat használok, a zenehallgatás már nem kötődik az otthoni fotelhez. Többet is mozgok mostanában, bár ennek talán nincs sok köze a zenehallgatáshoz, sokkal inkább ahhoz, hogy teljesen leszoktam a TV nézésről.

A kábeles, vagy ezoterikus topikokban nem borsódzik a hátad? Nekem szokott.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2020.07.08., szer. 07:35-kor.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2020.07.07., kedd 21:57
Fel se kell állni a fotelből... és ez jó? Egy mozgásszegény világban?
A svájci Thorens és a német Kettler közös fejlesztésének eredményeként nemsokára piacra kerülnek az első 8000g-os vinil LP-k és lejátszóik a Német Kardiovaszkuláris Szövetség ajánlásával. Sőt a fejlesztés során még arra is figyelmet fordítottak, hogy a fordulatszámot 156-ra emeljék (a régebbi 78-as duplájára, ami technológiailag egyszerűbbé teszi a megoldást), így igazítva a rövidebb játékidejű oldalakat a manapság divatos HIIT (High Intensity Interval Training) igényeihez.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

juliush írta:
2020.07.08., szer. 00:07
denesdr írta:
2020.07.07., kedd 23:27
Jó-jó, de nem kell hozzá kábel, így mit fogsz rajta tuningolni? :D :smile29:
Hirtelenjében nem találom a linket, de olvastam, hogy az Axe (vagyis a tulajdonos konszern nyilvánvalóan) olyan dezodor fejlesztésén dolgozik, mely összetételénél fogva a Bluetooth-on továbbított hang minőségét jelentősen javítani tudja a jelterjedés veszteségeinek csökkentésével!
Hát, nem kellett sokat várni a válaszra... Atyaég :D

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

denesdr írta:
2020.07.07., kedd 23:27
Jó-jó, de nem kell hozzá kábel, így mit fogsz rajta tuningolni? :D :smile29:
Hirtelenjében nem találom a linket, de olvastam, hogy az Axe (vagyis a tulajdonos konszern nyilvánvalóan) olyan dezodor fejlesztésén dolgozik, mely összetételénél fogva a Bluetooth-on továbbított hang minőségét jelentősen javítani tudja a jelterjedés veszteségeinek csökkentésével!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2020.07.07., kedd 21:49

Es ezt megis honnan a banatbol veszed??!? Ezekbol a nagy fogalom nelkuli altalanositasaidbol visszavehetnel mar, mert baromi unalmas. Fogalmad nincs idehaza is mennyi ember dolgozik nem a megelheteseert, es az utolso hobbi forintjait jobb keszulekek fejlesztesebe forgatja. Majd akkor nyomd ezt a demagog dumat ha legalabb egy pillanatnyi ralatasod is lesz a dologra, es nem a Kiskegyedbol szeded az infoidat es az elmed valami rejtett kepzeletvilagabol.

Képzeletvilág helyett akkor levezethetnéd, hogy miként támogatják pl. az itthon(vagy globál) mókolt kábelek, a szétbrandelt kínai erősítők, lemezjátszók, csövek és egyéb ezoterikus csetreszek a hifi ipart? Hogyan jut vissza a pénz a kb. 5-8 óriásvállalathoz akiknek min. 50 éve köszönhetjük, hogy eljuttatták az "elérhető" arú hifit az otthonainkba és azóta is új, mindenki számára hasznos és érzékelhető innovációkkal látnak el. Ismétlem: Gyártók ,beszállítók, akik saját tervekből és nyersanyagból önállóan készterméket állítanak elő. Nem telephely nélküli látványmanufakturák.

Talán audioquest fog új formátumokat támogató dac chipeket fejleszteni? Vagy az amerikai tulajdonban lévő, olasz neveken futtatott "highendet" összeszerelő shenzheni munkások állnak elő világújdonságokkal, miközben kifutott/lopott licencekből dolgoznak?
Esetleg a SF papír, vagy a monitoraudio műanyag hangszóróit fogja alkalmazni a jbl, bose, vagy a devialet a legújabb termékeiben?
A cd, sacd, hi-res audio megszületése is a sok ezer utángyártott vinylnek és hangszedőnek volt köszönhető?

Komolyan érdekelne a verziód. De nem a szokásos kifelé kommunikáló hülyéneknézős stílusban.
Inkább mint két kereskedő.
Sokan szeretnék megtudni, hogy miért vonultak ki a korábban meghatározónak számító piaci szereplők a highend vonalból?
Akik maradtak miért emelnek modellévenként 15-50%-ot az azonos típusú termékeik esetén.(devizában)
Miért csak azoknál a márkáknál tapasztalható érdemi technikai fejlődés, ahol beszálltak az autóiparba, vagy jelentős consumer/pro audio érdekeltségük van?(házimozi,soundbar,hangosítás)

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

ZolaBA írta:
2020.07.07., kedd 23:02
Telefonról brútusz, gagyi tömörített Spotify, stb. Mondhatni minden amit minőség rontás címen utáltok a mai "igénytelen" fiatalokban. Fényezni nem fogom, természetesen nem életem legjobb hangja... de azért elmondanám, hogy két órája van a fejemben, nem kényelmetlen, nem fárasztó, nem zavaró, elfogadható átvitele és füleshez mérten durva dinamikája van, teljesen jó hallgatni.
Jó-jó, de nem kell hozzá kábel, így mit fogsz rajta tuningolni? :D :smile29:

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Már megint egy kis LP/CD/PC vita? király :D

Akkor a gyűlölt digitális oldalról megosztanám a mai tapasztalatom. Egy ideje gondolkodom, hogy kell-e nekem kicsi füles, amivel lehet utcán sétálni, és ha igen, milyen? használnám-e? kell-e bele a sok pénz? stb. Mivel nem tudtam dönteni elővettem a régi trükköt, hogy előbb veszek egy olcsóbbat, aztán majd ha kell lecserélem. (Ez pl. "okos óra" ügyben is bevált.) Szóval vettem ma egy sima 20 ezres agybadugós, nyakpántos, bluetooth-os "vackot". (Huawei FreeLace CM70). Telefonról brútusz, gagyi tömörített Spotify, stb. Mondhatni minden amit minőség rontás címen utáltok a mai "igénytelen" fiatalokban. Fényezni nem fogom, természetesen nem életem legjobb hangja... de azért elmondanám, hogy két órája van a fejemben, nem kényelmetlen, nem fárasztó, nem zavaró, elfogadható átvitele és füleshez mérten durva dinamikája van, teljesen jó hallgatni. Ha hozzáveszem a mobilitás és egyszerűség adta előnyöket, akkor ez talán mégsem egy lenézni való zenehallgatási mód. szóval csak azt akartam ebből kihozni, hogy néha mikor pattog az LP, érdemes körbenézni a világban, mert a technika halad ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2020.07.07., kedd 21:57
zoli73 írta:
2020.07.07., kedd 21:37
.... kérlek, fejtsd már ki, hogyan is öli ez meg a "nekiülős, igazi zenehallgatást"!
Még csak lemezt cserélni sem kell felálni a fotelből.
Pont ez a baj! A zenehallgatás része volt a meghallgatni kívánt lemez megkeresése, kézbevétele, a lemezjátszóba(ra) helyezés. Egy sor művelet, ami előkészíti az élmény befogadását. Régi LP lemezeknél a gazdag lemezborító nemcsak esztétikai élmény, hanem egyedülálló információ forrás, amelyre gyakran nagytudású kritikusok írtak fontos tudnivalókat.

Fel se kell állni a fotelből... és ez jó? Egy mozgásszegény világban?

Más. Hangminőség. Nagyon sok helyen jártam, ahol hallgattak így is - úgy is zenét. Nekem mindenki azt mondta, hogy LP CD PC nála a minőségi sorrend.

És még valami. Néha, egyre ritkábban beleolvasok a PC hw/sw topikokba, nekem a hátam borsózik attól a kavarástól.
De nem vagyunk egyformák. Szerencsére.
Köszönöm, így már értem mire gondoltál, és mint régi vágású(maradi?), hifista egyet is értek veled, ezek szükséges velejárói a zenehallgatásnak, de ettől még a világ elmegy mellettünk.
Be kell látni(nekem már sikerült), ezek az új dolgok, nem ördögtől valóak, hanem értünk vannak.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

zoli73 írta:
2020.07.07., kedd 21:37
.... kérlek, fejtsd már ki, hogyan is öli ez meg a "nekiülős, igazi zenehallgatást"!
Még csak lemezt cserélni sem kell felálni a fotelből.
Pont ez a baj! A zenehallgatás része volt a meghallgatni kívánt lemez megkeresése, kézbevétele, a lemezjátszóba(ra) helyezés. Egy sor művelet, ami előkészíti az élmény befogadását. Régi LP lemezeknél a gazdag lemezborító nemcsak esztétikai élmény, hanem egyedülálló információ forrás, amelyre gyakran nagytudású kritikusok írtak fontos tudnivalókat.

Fel se kell állni a fotelből... és ez jó? Egy mozgásszegény világban?

Más. Hangminőség. Nagyon sok helyen jártam, ahol hallgattak így is - úgy is zenét. Nekem mindenki azt mondta, hogy LP CD PC nála a minőségi sorrend.

És még valami. Néha, egyre ritkábban beleolvasok a PC hw/sw topikokba, nekem a hátam borsózik attól a kavarástól.
De nem vagyunk egyformák. Szerencsére.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

És hogy legyen valami szakmai rész is: az usb kábelek szabványa 90Ohm differenciális impedanciát írnak elő, aki nem tud ilyet mérni a kábelein, az ne áruljon usb kábelt, édeskevés a hivatkozás, hogy "dehát jól szól".Vagy ne csodálkozzon a Möszijő Sharlatán megszólításon. Ugyanis az egyik esetben esetleg jól szól, a másik esetben meg nem. Ugyanez vonatkozik a 75 Ohm spdif kábelekre, bár ott az rca csatlakozók használata (2 kivétellel egyik sem 75 ohmos) árnyalja a képet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2020.07.07., kedd 18:46
Én azt gondolom, hogy a PC audio és az azt kiszolgáló fájl szolgáltatások megölik a hagyományos hangminőség javítgató audió hobbyt és a neki ülős, igazi zenehallgatást.
Remélhetően az első tipped igaznak bizonyul, következésképpen a másodikban tévedsz.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

dbrnsk írta:
2020.07.07., kedd 20:51

De akkor hogy lesz eladva a szeméttelepi drót jó pénzért? :)
Mindegy, hogy szeméttelepi, vagy ródium árban adott fadobozos műtárgy. Egyikből sem forgatnak vissza semmit valós fejlesztésekbe. Magánkézben marad a haszon és semmi nem megy vissza az iparba, a "forrást" táplálni. Minden ilyen eladott áru a másik oldalon elmaradt hasznot generál.
Így aztán ami utána jön az drágább lesz, vagy rosszabb minőségű, esetleg mindkettő.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2020.07.07., kedd 18:46
Én azt gondolom, hogy a PC audio és az azt kiszolgáló fájl szolgáltatások megölik a hagyományos hangminőség javítgató audió hobbyt és a neki ülős, igazi zenehallgatást. Régebben is ezt mondtam, ma már biztos vagyok benne.
Rudi Bácsi kérlek, fejtsd már ki, hogyan is öli ez meg a "nekiülős, igazi zenehallgatást"!
Még csak lemezt cserélni sem kell felálni a fotelből.
El kell fogadni, hogy ezé a jövő, sőt már a jelen is, a fejlődésnek nem lehet ellenálni.
Mondom ezt úgy, hogy én sem hallgatok fálj alapú zenét(megakadályoz benne a hozzá nemértés), de ettől még nem találok ki rá mindenféle buta ideológiákat, hogy miért is nem jó, elfogadom, hogy olyan is van.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

-Pista bácsi, azt hallottuk, beszűkült a szókincse!
- F@ßt!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2020.07.07., kedd 18:46
Én azt gondolom, hogy a PC audio és az azt kiszolgáló fájl szolgáltatások megölik a hagyományos hangminőség javítgató audió hobbyt és a neki ülős, igazi zenehallgatást. Régebben is ezt mondtam, ma már biztos vagyok benne.
Ezt gondold át még egyszer, mert így elég átgondolatlan kijelentésnek tűnik, és akkor igazán óvatosan fogalmaztam.
Én kizárólag pc-ről hallgatok zenét, akkor én egy bunkó hobby gyilkos vagyok? Neem? Hát hazudok én? ;peace; ;peace;

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

diagnet írta:
2020.07.07., kedd 20:47
cables írta:
2020.07.07., kedd 18:46
Én azt gondolom, hogy a PC audio és az azt kiszolgáló fájl szolgáltatások megölik a hagyományos hangminőség javítgató audió hobbyt és a neki ülős, igazi zenehallgatást. Régebben is ezt mondtam, ma már biztos vagyok benne.
Ideje lenne már, így 40 évvel a digitális átállás után. A "hangminőség javítgató hobby" eddig is felbcsecsülhetetlen mértékű kárt okozott.
Talán a következő generációnak megadatik, hogy ne kufárok idegenvezetésével, hanem önálló döntések alapján, tudatosan érjen el egy igényszintet. A hifi/zenehallgatás pedig ne egy elvont, kényszerekkel tűzdelt hobby legyen számukra, hanem egy eszköz a zavartalan lelki feltöltődéshez.
De akkor hogy lesz eladva a szeméttelepi drót jó pénzért? :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

-KP- írta:
2020.07.07., kedd 15:10
zoli73 írta:
2020.07.07., kedd 14:35
Ne adjuk már elő úgy, hogy egy Facebook(bármilyen) csoporthoz tartozás, kiváltság, rang. Részemről a Facebook nem több mint idült exibicionizmus.
Persze mindenki azt néz szabad idejében amit akar, de ha nem tetszik,
akkor nem itt kell szemrehányást tenni.
Kedves Zoli!

Minden tiszteletem a tiéd, de itt valamit nagyon félreértettél. Soha senki nem írt ilyet, hogy egy csoporthoz tartozni bármilyen kiváltság, vagy rang lenne.

Nekem az szúrja a szememet, hogy adott egy személy, aki nem kevés energiát beleölve létrehozott egy youtube csatornát, rengeteg teszttel, több tucat videóval minimum. Bele se gondolnak, mekkora munka egy videó elkészítése. Felvenni, videót vágni, szerkeszteni, cipekedni, csomagolni. Videói sokszor pont azoknak segít, akiknek az avx már egyáltalán nem, vagy szinte semennyire nem segít már évek óta. Aztán egy legyintéssel elintézik az egészet. Mert ugye mindig azt a legkönnyebb lefikázni, aki csinál is valamit. Szóval ez a lenézett valaki, csak össze tudott hozni több tucat videót, egyes videói elérik a több tízezres nézettséget, és emellé az egyik legtöbb főt számláló magyar mozis/hifis face csoport is hozzá fűződik. Persze el lehet intézni egy legyintéssel az egészet, hogy hát ez nem mérce, meg lehet jönni a verebes/legyes hasonlattal is. Mondanám, hogy meglepő, de sajna a legkevésbé sem az :smile33:
Nem hinném, hogy félreértettem volna valamit, inkább rosszúl fejeztem ki magam.
1-2 "Gedeonos" videót én is láttam, tehát tudom, hogy konkrétam miről folyik a diskurzus.
Úgy érzem, senkit nem sajnáltam le vagy néztem le, és semmilyen megjegyzést nem tettem az általad ecsetelt videókra sem. Jó a srác beszélőkéje, lelkes is, elhiszem azt is, hogy sok munka van vele, de nem érzem magam célközönségnek, ennyi.
Konkrétan azért neked céloztam a hozzászólásomat, mert több beírásod is azt sugallja nekem(talán nem csak nekem), hogy ezek a magamutogató FB huszárok(tisztelet a kivételnek), valós alternatívát jelenthetnek az AVX-nek, mert hát ez az oldal már haldoklik, meg itt nem segít senki senkinek.
Az, hogy megcsappantak a hifis, mozis, stb. témákban a hozzászólások, igaz, mert minden téma már ezerszer ki lett tárgyalva, már minden le lett írva számtalanszor, csak utána kell kicsit nézni.
Az, hogy kihalt a segítőkészség, szerintem még nem, szerencsére. Ezt nem az alapján kell/lehet megítélni ami látható, én személy szerint privát megkeresésben, legalább ugyanannyi választ, segítséget, kaptam(meg adtam is) kérdésekre/kérésekre, mint a topikokban választ, talán többet is.
Sőt, azt mondom, itt sokkal több a segítőkész ember, mint az élet más területein, én ezt tapasztalom.
Az, hogy messze az adás-vétel a legaktívabb rész, ez nem titok, ellentétben minden mással, ez kimeríthetetlen, és az is nyilvánvaló, hogy a fórumtagok kb. fele csak emiatt van jelen. Nincs ezzel semmi baj.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

cables írta:
2020.07.07., kedd 18:46
Én azt gondolom, hogy a PC audio és az azt kiszolgáló fájl szolgáltatások megölik a hagyományos hangminőség javítgató audió hobbyt és a neki ülős, igazi zenehallgatást. Régebben is ezt mondtam, ma már biztos vagyok benne.
Ideje lenne már, így 40 évvel a digitális átállás után. A "hangminőség javítgató hobby" eddig is felbcsecsülhetetlen mértékű kárt okozott.
Talán a következő generációknak megadatik, hogy ne kufárok idegenvezetésével, hanem önálló döntések alapján, tudatosan érjenek el a megfelelő szintre. A hifi/zenehallgatás pedig ne csak egy elvont, megalomán, kényszerekkel tűzdelt hobby legyen számukra, hanem egy eszköz a zavartalan lelki feltöltődéshez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára diagnet 2020.07.07., kedd 20:51-kor.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

cables írta:
2020.07.07., kedd 18:46
Én azt gondolom, hogy a PC audio és az azt kiszolgáló fájl szolgáltatások megölik a hagyományos hangminőség javítgató audió hobbyt és a neki ülős, igazi zenehallgatást.
Ma ezt a kort éljük itt, a világ 'boldogabbik' felén.
A mennyiségi fogyasztás vált uralkodóvá.
Erre kondícionálnak minket és utódainkat.
Dolgozz többet, hogy fogyaszthassál többet.
Ez vég nélkül nem fog menni. Nem lesz már kit, mit kirabolni.
A hang fogyasztásban is megjelent a sokat, sokfélét, bárhol, bármikor. De ez már a walkman bevezetésével elkezdődött. Pedig az nem most volt.
Csak megelőzte a farok a kutyát, a bárhol, bármikor, bármit előbb teljesült, mint a minőség.
De ezt láthatod a gramofon fejlődésénél is.
Az elején még nem nevezhettük ' hangzáshűség felső fokon'- nak, s lássad, mi lett belőle, amit ma visszasírsz.
Mindíg sietünk, türelmetlenek vagyunk, ez is a mai kor ' vívmánya '.
Adj egy kis időt ennek a formátumnak is, ki fogja magát forrni, vagy megbukik. Ez a világ rendje.
Hogy neked nem tetszik ? Hát nekem sem !
De ettől még működhet.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

LIMAR írta:
2020.07.07., kedd 14:41
Az idősebb korosztálynak nem csak igénye van rá, hanem meg is tudja fizetni. Hidd el, a fiataloknak is lenne rá igényük, csak a nagy részük anyagi helyzete nem engedi meg, hogy drága berendezéseket vásároljon.
Nem hiszem, hogy az anyagiakon múlna. Régebbi, használt hifi cuccokat elég kedvező áron lehet venni. Szerintem ritka az olyan aki egyből High-end-el kezdte. Biztos van ilyen, de nekem ez eleve furcsa, kicsit visszás is a dolog (Elnézést). Ebben a hobbiban a próbálgatás az útkeresés ugyanolyan lényeges mint a megérkezés (Ha van ilyen egyáltalán gondolkodik.gif )
Néha eszembe jut, hogy pl. 100E Ft-os keretből milyen hifit lehetne összerakni. Szerintem ez az összeg azért elég sok embernek megugorható. pl.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Én azt gondolom, hogy a PC audio és az azt kiszolgáló fájl szolgáltatások megölik a hagyományos hangminőség javítgató audió hobbyt és a neki ülős, igazi zenehallgatást. Régebben is ezt mondtam, ma már biztos vagyok benne.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”