Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Legnagyobb hifis csalódásaim

Avatar
mcfly78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.07., kedd 19:43
Értékelés: 4

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: mcfly78 »

Legnagyobb hifis csalódásaim?
off Már ne haragudj de mi köze ennek a fórum témának a te esetedhez off

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 248

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Snipi »

És még hozzáteszem, hogy a véleményemet a vélemények között meg se jelentették.
Lehet, hogy a kereskedők a vélemények között csak a magasztalásokat jelentetik meg?
Szóval ennyire lehet hinni az internetes kereskedőknek. Ezt is jó ha tudjuk.

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 248

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Elmesélem hogy jártam, ti is okuljatok belőle :
Rendeltem egy fülest (Beyer DT 240 pro) egy DjSoundLight nevű cégtől.
A füles meg is érkezett, nem ez a lényeg.
Ami a baj volt : én direkt GLS kiszállítást kértem, ugyanis náluk lehet bankkártyával fizteni, erre DPD-vel küldték, ahol nem lehet. Pedig jan 1-től kötelező lesz mindenhol a kártyás fizetést fogadni.
Írtak nekem, hogy értékeljem a terméket - azt meg is tettem 4 csillaggal az 5-ből, mert azért nem egy világbajnok füles - és beleírtam, amit itt leírtam. És ha éppen nincs itthon annyi készpénz? Még szerencse hogy volt, de így is kellemetlenség volt.
Erre visszaírják, hogy ők a termék értékelését kérdezték nem ezt. Erre most visszaírtam, hogy kérdeztek valamit, én választoltam, és többé nem veszek náluk semmit, és hogy terjesztem hogyan jártam.
Ennyi.
Mindenki jól gondolja meg, ha ettől a cégtől akar valamit venni mert így járhat.
Ja! És még azt is írták - ami persze hazugság - hogy kerestek telefonon, de nem találtak. Szóval még belehazudnak az ember szemébe is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Snipi 2020.08.30., vas. 07:24-kor.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3777
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2381
Tartózkodási hely: 2465

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cannonball írta:
2020.08.25., kedd 12:01
Biztos ez a hangzás is tetszik valakinek. Vagy egy bizonyos rendszerben alkalmazva jó volt. De most már komolyan kíváncsi lettem, hogyan szólhat élőben :music1:
Valaki, lejjebb már viszonylag jól megfogalmazta, milyen a Linn hangzás, én csak annyit tennék hozzá, hogy elment mellette az idő.
Abban az időben, mikor teret nyert magának a Linn a hifi palettán, biztosan nagyon jó volt, pláne úgy, hogy a maihoz képest alig-alig akadt számottevő konkurencia, meg aztán nagyon komoly, hasba akasztós ideológia is volt mellé költve,(ma ezt marketingnek hívják), de mára már csak az egyik fa az erdőben.
Egy komoly kiépítésű Sondek, azért még ma is igen jó hangra képes, de mindezt olyan árcédulával, amennyiért már jónéhány alternatíva szóba jöhet.
Sőt, biztosra veszem, könnyedén találnék számomra jobban tetsző hangú lemezjátszót, lényegesen szerényebben árazva.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: turho »

dragonweed írta:
2020.08.24., hétf. 17:55
firka0511 írta:
2020.07.25., szomb. 15:09
Linn LK 100 végfok. Szerencsére, vétel előtt kipróbálhattam. Még ma is megborzongok attól a
hangtól! Az eladó ( ritka korrekt volt), csak annyit mondott szomorúan, amikor visszavittem: “gondoltam, hogy visszahozod”.
Sajna, de csatlakozom... Az egyik leghulladékabb erősítő amit vaha birtokoltam/ hallottam az az Intek integrált volt a Linn-től. Amellett hogy a fél év alatt míg megvolt háromszor szállt el a végfoka elégtelen hűtés és alulméretezett alkatrészek miatt, a hangja is rémes volt. Punnyadt, színezett,erőtlen, mesterkélt.... Rossz emlék. sad.gif
Ez úgy hangzik, mint egy alsókategóriás, STK-s Sony.... Ennyire számít a név, hogy ilyet kiadnak a kezükből?
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 939
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Biztos ez a hangzás is tetszik valakinek. Vagy egy bizonyos rendszerben alkalmazva jó volt. De most már komolyan kíváncsi lettem, hogyan szólhat élőben :music1:

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3777
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2381
Tartózkodási hely: 2465

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

supravox írta:
2020.08.24., hétf. 18:39
Punnyadt, színezett,erőtlen, mesterkélt.... Rossz emlék. sad.gif


Ez teljesen rendben van.
Úgy szól mint általában a Linn..
Korábban, mikor Linn lemezjátszóm volt(Axis), nem értettem ezt miért, mire mondják.
Most már, hogy nem Linn van, már értem... :rolleyes:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: audioline »

supravox írta:
2020.08.24., hétf. 18:39
Punnyadt, színezett,erőtlen, mesterkélt.... Rossz emlék. sad.gif


Ez teljesen rendben van.
Úgy szól mint általában a Linn..
:D
.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2654
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1936

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: supravox »

Punnyadt, színezett,erőtlen, mesterkélt.... Rossz emlék. sad.gif


Ez teljesen rendben van.
Úgy szól mint általában a Linn..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt,Hana Umami Red pu Soulnote E1 phono ,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Hydrasound usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 939
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Avagy: minden fém vezeti az áramot ;-)

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: turho »

A hamisítvány hamisítványa majdnem eredeti? :D

Amúgy elhiszem. Kínának is az a legnagyobb "baja" és az viszi előre a "fejlődést", hogy drága a fém (vas, réz, etc...).
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1770
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 939
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Azért pont kábelben, meg csatlakozóban nagyon feljöttek a kínaiak. Épp most teszteltem pár napig a 27 dolláros klónt az 50 ezres eredetivel (rca kábel) aztán a klón jobban tetszett vak teszten...
persze ez jelentheti azt is, hogy mindkettő ugyanolyan fos...

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: turho »

-A romló hallásom és az érzékeny középfülem
-Amikor az első "komoly" állódobozomnak (Wharfedale Valdus 500) gyári dobozból kibontás után hibás volt a fóliázása egy helyen
-Amikor gyerekfejjel épített első Texas végfokom majdnem kigyulladt (szobástól) egy éjjel
-egy Hitachi Ha6 végfokom begerjedt egy pillanatra 25 éve, és azonnal elvitte mindkét magassugárzómat
-a macskám huszonéve a frissen, még deszkamodellként üzemelő QUAD405 paneljeim közepébe ugrott, és egy másodperc alatt leégett
-a kínai hamisításnak azt a szintjét, amikor a hifi termék nemcsak használhatatlan, de életveszélyes
-A Bluetooth "műanyag" szarságok folyamatos terjedését, főleg a fiatalok körében
-mikor azt látom, hogy szakmai alap nélkül horribilis pénzért "kábelcsodákat", "tuningbiztosítékokat" és egyéb túlárazott értelmetlenséget árulnak emberek embereknek (szubjektív véleményem!)
-amikor megjelentek a szatyornyi műanyag "házimozi-rendszerek" 1 kilós subbal
-Elkótyavetyéltem 20 éve egy ritka Revox erősítőt, mert nem tetszett a hangja (ma meg kisebb vagyont érne, ha csak simán elteszem)
És még biztos lenne sok-sok közvetett :D
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
indian60
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2016.05.24., kedd 11:58
Értékelés: 3

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: indian60 »

LINN LK100 // Nekem ez az erősítő az egyik legjobb hangot képviseli. Nem nagyon van ebben az árkategóriában ilyen hang. Nem is értem hogy lehet ilyen véleményt mondani. Legfeljebb azzal az erősítővel lehetett valami probléma azért nem tetszett. Vagy pedig a gazdájával.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: audioline »

firka0511 írta:
2020.07.25., szomb. 15:09
Linn LK 100 végfok. Szerencsére, vétel előtt kipróbálhattam. Még ma is megborzongok attól a
hangtól! Az eladó ( ritka korrekt volt), csak annyit mondott szomorúan, amikor visszavittem: “gondoltam, hogy visszahozod”.
Tanulságos emlék.
Ilyenkor felmerül az olvasóban: vagy a felhasználóval lehet a baj..., vagy a ("puccos" név ellenére) a készülékkel. Az első eset megítélése nem egyszerű :D, mint ahogy a másik sem, de tény, hogy jártunk már így néhányan... Köszi a kommentet! :smile32:
.

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Linn LK 100 végfok. Szerencsére, vétel előtt kipróbálhattam. Még ma is megborzongok attól a
hangtól! Az eladó ( ritka korrekt volt), csak annyit mondott szomorúan, amikor visszavittem: “gondoltam, hogy visszahozod”.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Robici írta:
2020.07.13., hétf. 00:47
lehoako írta:
2020.07.11., szomb. 19:43
Kezdünk itt picit szkizofrén "alakot ölteni".
Hadd trollkodjak már én is egy kicsit! :-)
Na jó, de csak 1 picit... :D

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Robici »

lehoako írta:
2020.07.11., szomb. 19:43
Kezdünk itt picit szkizofrén "alakot ölteni".
Hadd trollkodjak már én is egy kicsit! :-)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Robici írta:
2020.07.09., csüt. 10:14
hukkle írta:
2020.07.08., szer. 19:50
Legnagyobb hifis csalódás az, amikor egy nagy terc és egy kis terc különbségét biztonsággal fel nem ismerő hifista minden kábel, alátét, stb be és kiszedését magabiztosan hallja.
A hifistát mióta érdekli a zene? :D
Kezdünk itt picit szkizofrén "alakot ölteni".

Nem hiszem, hogy értelmes különválasztani azt, ahogy azt halljuk, amit. Amúgysem halljuk ugyanazt kétszer ugyanúgy.

:napsut:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: lehoako »

bitrograde írta:
2020.07.09., csüt. 12:19
Az igazi zenehallgatót nem zavarja a hifi az élvezetben. A zene sem a hifistát.
Igazán digitális korszakban élünk, ha már csak bináris kódban képesek gondokodni egyesek. A nullák meg pont nem. Vagy mi.
Mindennek megvan a maga helye és ideje.
Esküvőre sem szülni járnak az emberek. :smile53:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6180
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5243
Tartózkodási hely: Szár

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hukkle írta:
2020.07.08., szer. 19:50
Legnagyobb hifis csalódás az, amikor egy nagy terc és egy kis terc különbségét biztonsággal fel nem ismerő hifista minden kábel, alátét, stb be és kiszedését magabiztosan hallja.
Nem tisztem sem védeni sem támadni a kábel- meg alátét- meg kékgyöngyszem-kihallók népes táborát, de.... a fenti így nagyon anekdotikusan hangzik, meg jópofa, de ugye Te sem gondolod komolyan, hogy van a kettő között szoros összefüggés? :rolleyes:

Egyébként: tényleg találkoztál olyannal, akinek ha lejátszottál több magasságban egy-egy nagy- és kistercet (ugyanazzal az alaphanggal), mindig mondva, hogy melyik melyik, akkor utána nem ismerte fel már magabiztosan a tetszőleges sorrendben lejátszott negyterc-kisterc párosból, hogy melyik melyik? Csak azért kérdem, mert a kisterc és nagyterc közötti különbségre azért az ember füle elég gyorsan rá kellene álljon... gondolom én.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electronics DoubleGem

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

cannonball írta:
2020.07.09., csüt. 10:38
Tegnap egy zenés felolvasóesten voltam. Egy nagyon tanulságos mondat hangzott el, amit most megpróbálok lefordítani a hifi nyelvére:
Sokkal többet ér az a pár perc, amikor stílustól, minőségtől függetlenül belefeledkezel a zenébe, mint azok az órák, amikor azon morfondírozol, mi szólhatna jobban a rendszeredben.
De tényleg. Tizenévig elégedetten hallgattam egy belépő szintű hangfalat alap kábelekkel egy házimozi erősítővel, 20 éves CD játszóval. Amióta hozzátettem egy 0-át a rendszerhez, már szinte csak a minél jobban hangzó felvételek hajszolása a cél a Tidalon pl.
Egyszer szívesen teszteltetnék "kábelhívő" emberekkel teljesen vakon kábeleket, meglepődnének mennyire a szemüknek, és nem a fülüknek hittek!
Igen ...igen ez sokunknál így kezdődött gondolom ....
Évekig volt nekem is egy jó cd játékos és erőlködő ....ment a buli ezerrel húú de jó mélyek magasak lobogjon a hajunk,csavarjuk fel a szőnyeget....
Bulik száma csökkent az évek száma nőtt ,még most is van bugi de inkább csak a jól ismert dallamoknál mindegy a minőség.
Változunk és más zenék kezdenek tetszeni de már most a hangszerek megszólalása is fontos ,,tér dinamika ,,zeneiség,,
Nagy szavak tudom de ehez már kell egy kis anyagi és piszok sok szerencse is ,hogy ne menj mellé.....

Pénz pénz pénz + szenvedély .....Ennélkül nehéz , persze kinek mennyi és hol a határ .....(sörre ,cigire,többet költenek egyesek mint én évente)
Talán ezért jó a fórum ...beszélgetés, tapasztalatcsere, és hallgatódzás is.
Vakteszt ? Minek is ? Hol Hogyan ?
Nekem mindíg itthon dőlt el mi marad és mi az ami nem hozta amit vártam !!!Bandikának tetszik ?
Nekem kell ,hogy tetszen ,majd az utódom eldönti megtartja e?
üdv.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Robici »

Ez is már ezerszer ki lett szerintem tárgyalva: az önismeret a legfontosabb. Meg kell tanulni mi az ami örömet okoz és mi az ami csak pótcselekvés. Az is eltér kit mennyire érdekel jobban a hifi műszaki és kütyüzős oldala és kit inkább a zene. És akkor talán mindenki megtalálja az arany középutat. Na most jó nagy közhelyet írtam. :-)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Az igazi zenehallgatót nem zavarja a hifi az élvezetben. A zene sem a hifistát.
Igazán digitális korszakban élünk, ha már csak bináris kódban képesek gondokodni egyesek. A nullák meg pont nem. Vagy mi.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5670
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cannonball írta:
2020.07.09., csüt. 10:38
Tegnap egy zenés felolvasóesten voltam. Egy nagyon tanulságos mondat hangzott el, amit most megpróbálok lefordítani a hifi nyelvére:
Sokkal többet ér az a pár perc, amikor stílustól, minőségtől függetlenül belefeledkezel a zenébe, mint azok az órák, amikor azon morfondírozol, mi szólhatna jobban a rendszeredben.
De tényleg. Tizenévig elégedetten hallgattam egy belépő szintű hangfalat alap kábelekkel egy házimozi erősítővel, 20 éves CD játszóval. Amióta hozzátettem egy 0-át a rendszerhez, már szinte csak a minél jobban hangzó felvételek hajszolása a cél a Tidalon pl.
Egyszer szívesen teszteltetnék "kábelhívő" emberekkel teljesen vakon kábeleket, meglepődnének mennyire a szemüknek, és nem a fülüknek hittek!
El lehet rosszul is költeni bármennyi pénzt!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”