Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 972

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

gyongyhalas írta:
2020.08.07., pén. 15:15
Na ..ez a konzerv jó hasonlat ...pont annyi a különbség mint anya főztje és a konzerv között...
Ja ez a hifi ....felsőbb szint már mester séf műve ...
:D :napsut: ;peace;
Személy szerint sosem voltam oda a mézesmázas, agyondíszített, méregdrága, 76 féle összetevőből kreált egzotikus kajákért, de lehet, hogy bennem van a hiba. :smile53:

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

denesdr írta:
2020.08.07., pén. 15:09
tunerman írta:
2020.08.07., pén. 14:36
" Persze a hangját nem nevezném hifinek és az apró részletek valóban nincsenek jelen (távolról sem) illetve a mély és a magas is hiányzik belőle, de a zene lényege valahogy mégis benne van, abszolút nem tudom azt mondani rá, hogy nem "zenei". "

Ez sajnos éppenhogy fordítva van - mi az ami elsőként veszik el a visszajátszott zenéből? sad.gif
http://www.halfnote.hu/blogs/revox/jenoba-roviden
Nem értem mit szeretnél mondani. A linken azt írja valaki, hogy a visszajátszott zenéből elvész a művészet, na ez egy jó nagy megfoghatatlan valami, legalábbis nekem.
Ez valami olyasmi lehet talán minthogy a konzerv ételből hiányzik a szeretet?
Bocs az értetlenkedésemért!
Na ..ez a konzerv jó hasonlat ...pont annyi a különbség mint anya főztje és a konzerv között...
Ja ez a hifi ....felsőbb szint már mester séf műve ...
:D :napsut: ;peace;

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

"Nem akarnám itt a rétestésztát tovább nyújtani, ezért csak annyit kérdezek mindenkitől és tőled is - mi veszik el elsőnek a visszajátszott zenéből?
a művészet maga...."
:smile51:
Toscanini, Furtwängler, Széll vagy épp Louis Armstrong...és még sorolhatnám napestig, produkcióit akár ócska zsebrádión hallgatva a hangszóró minden egyes négyzetmillijéből ömlik a Művészet, mikor már rég nincs tér, dinamika, mély, magas, stb. !!!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

denesdr írta:
2020.08.07., pén. 14:21
Szerk.: szinte biztos mindenki ismeri itt a hifibogár kifejezést. Vajon miért nem zenebogárnak hívják?
Mert azt már a hifibogár megette. :D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 972

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tunerman írta:
2020.08.07., pén. 14:36
" Persze a hangját nem nevezném hifinek és az apró részletek valóban nincsenek jelen (távolról sem) illetve a mély és a magas is hiányzik belőle, de a zene lényege valahogy mégis benne van, abszolút nem tudom azt mondani rá, hogy nem "zenei". "

Ez sajnos éppenhogy fordítva van - mi az ami elsőként veszik el a visszajátszott zenéből? sad.gif
http://www.halfnote.hu/blogs/revox/jenoba-roviden
Nem értem mit szeretnél mondani. A linken azt írja valaki, hogy a visszajátszott zenéből elvész a művészet, na ez egy jó nagy megfoghatatlan valami, legalábbis nekem.
Ez valami olyasmi lehet talán minthogy a konzerv ételből hiányzik a szeretet?
Bocs az értetlenkedésemért!

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2397
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

" Persze a hangját nem nevezném hifinek és az apró részletek valóban nincsenek jelen (távolról sem) illetve a mély és a magas is hiányzik belőle, de a zene lényege valahogy mégis benne van, abszolút nem tudom azt mondani rá, hogy nem "zenei". "

Ez sajnos éppenhogy fordítva van - mi az ami elsőként veszik el a visszajátszott zenéből? sad.gif
http://www.halfnote.hu/blogs/revox/jenoba-roviden
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 972

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cables írta:
2020.08.07., pén. 12:51
A gyengébb rendszerekben pont az vész el a zenéből, amiért érdemes hallgatni.
Pontosan mi is az ami elvész? Például egy nem hifista beállítottságú zenésznek lehet, hogy egyáltalán nincs szüksége komoly eszközökre, hogy visszajátszó berendezésen örömmel zenét hallgasson.
Nekem például tetszik a műhelyben szóló, ezer éves, beépített hangszórójú, porral-kosszal teli Videoton rádióból jövő zene is, sőt, van ami jobban tetszik rajta mint a szobai cuccon. Persze a hangját nem nevezném hifinek és az apró részletek valóban nincsenek jelen (távolról sem) illetve a mély és a magas is hiányzik belőle, de a zene lényege valahogy mégis benne van, abszolút nem tudom azt mondani rá, hogy nem "zenei".

Szerk.: szinte biztos mindenki ismeri itt a hifibogár kifejezést. Vajon miért nem zenebogárnak hívják?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Akkor, ha jól értem istván01 véleménye az, hogy nem hallunk változásokat, ha javító szándékkal változtunk a rendszerünkön, hanem az egész audió hobby magáról a cserélgetésről szóló, öncélú zene ellenes időtöltés.

Ezzel nem értek egyet! Nem véletlen, hogy igyekszünk minél jobb minőségben hallgatni a zenét, teljesen más érzelmi hatása van a zenének, ha jobb minőségben halljuk. A gyengébb rendszerekben pont az vész el a zenéből, amiért érdemes hallgatni.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2020.08.06., csüt. 13:10
audioline írta:
2020.07.27., hétf. 20:14
Nekem is van egy tanulságos enyári élményem.

...
... az élő zene valahogy mindig fejbe kólint és elgondolkoztat.
Ez így igaz, de legalább tudjuk, hogy van hova fejlődni. A zenei hallás, a hang észlelés csodája viszont, hogy az ilyen óriási különbség mellett meghalljuk a rendszerünk hangjában az apró változásokat, észleljük egy-egy készülék, kábel, vagy kiegészítő okozta javulást is.
ennek szinonimája lehetne az, hogy az élő zenében, adott művel, előadóval, hangszerekkel, hangzó térrel is alkalomról alkalomra meghalljuk a rendszer fejlődését apró tényezők változásai után .... DE NEM. :ohnoohnoohno:
A kérdés felvetés is értelmetlen, bezzeg a házi hifiben ott aztán minden bigyó változást azonosítunk, többsége még javít is. Vagyis ebből is látszik, mennyire öncélú lett manapság a hifizés. A hifit magát jobban szeretjük mint a zenét. Már aki, akinek nem inge ..

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Robici írta:
2020.08.06., csüt. 21:05
cables írta:
2020.08.06., csüt. 13:10
A zenei hallás, a hang észlelés csodája viszont, hogy az ilyen óriási különbség mellett meghalljuk a rendszerünk hangjában az apró változásokat, észleljük egy-egy készülék, kábel, vagy kiegészítő okozta javulást is.
Ezt a tévedést már mástól is olvastam itt a fórumon. A zenei hallásnak semmi köze a hifihez.
Netán a hallás- nak sem ? Ugyi ? :fekverohog:

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

cables írta:
2020.08.06., csüt. 13:10
A zenei hallás, a hang észlelés csodája viszont, hogy az ilyen óriási különbség mellett meghalljuk a rendszerünk hangjában az apró változásokat, észleljük egy-egy készülék, kábel, vagy kiegészítő okozta javulást is.
Ezt a tévedést már mástól is olvastam itt a fórumon. A zenei hallásnak semmi köze a hifihez.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

audioline írta:
2020.07.27., hétf. 20:14
Nekem is van egy tanulságos enyári élményem.

...
... az élő zene valahogy mindig fejbe kólint és elgondolkoztat.
Ez így igaz, de legalább tudjuk, hogy van hova fejlődni. A zenei hallás, a hang észlelés csodája viszont, hogy az ilyen óriási különbség mellett meghalljuk a rendszerünk hangjában az apró változásokat, észleljük egy-egy készülék, kábel, vagy kiegészítő okozta javulást is.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Sokan azért hallgatnak hifit, mert nem szeretik a hangszerhangokat. :D
benjo.jpg
benjo.jpg (49.45 KiB) Megtekintve 2590 alkalommal
Én kérek elnézést!
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nekem is van egy tanulságos enyári élményem.

Hugomék, házassági évforduló. Étterem kibérel, Hot Jazz Band meghívás. Ínséges idők. Bevállalták. Igaz, sógorommal van ismeretség. Szóval. Csak nekünk zenéltek egy órácskát. 4-5 méterről élvezhettük az élő jazz-t. Csak az énekhang volt "szerényen" hangosítva. A többit ahogy a Jóisten megadta. Nagyon jól szórakoztunk. Nem csak az italnak köszönhetően. :)

A lényeg, ha ahhoz a feszes, gyors, dinamikus "élő" megszólaláshoz hasonlítom az általam eddig hallott HiFi-k többségét, hát..., hogy is mondjam. Más az irány. Talán a jóféle tölcséres dobozok vannak a legközelebb ahhoz a középtartományban gazdag, utánozhatatlan fürgeséghez, dinamikához stb., amit Bényei Tomiék produkáltak. (Élmény volt tőlük nem csak a zene, hanem a koncertecske végén a baráti eszmecsere is. Életükről, a zenéről, a stúdió munkálatokról stb. Kár, hogy gyorsan véget ért...)

Tudom, hogy összetett és végül is szubjektív dolog az élő kontra HiFi hasonlítás és ítélet terület..., a korlátokat is érteni vélem, de az élő zene valahogy mindig fejbe kólint és elgondolkoztat.
Csatolmányok
IMG_20200710_204245.jpg
IMG_20200710_204245.jpg (2.29 MiB) Megtekintve 2594 alkalommal
IMG_20200710_202330.jpg
IMG_20200710_202330.jpg (2.01 MiB) Megtekintve 2594 alkalommal
.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Elnézést, nem találtam jobb helyet de egy Hifis nyaralós élményt szeretnék megosztani. Nagyon sok éve (talán van már 30-40) minden éven Hajdúszoboszlóra járunk. Idén kicsit aggódtunk, hogy nem tudunk eljutni, de azért sikerült..... Szóval a strandon a kültéri hangfalak valamilyen Bose típusúak. Már pár éve fenn vannak, de csak most esett le. A lényeg elől a gyógyfürdő rész környékén ahol körbe épületek határolják olyan remek hangzásra lettem figyelmes, hogy kénytelen voltam megnézni miből szólnak. Strandon, kültéren ilyen remek mély átvitelt, meg általában jó hangot (Értsd a megszokott semmihez képest) nem hallottam még. A hátsó részen ahol mi főleg szoktunk lenni már nem olyan jó, gyanítom az épületek hiánya miatt, de azért ott is vállalható. Azelőtt a szokásos talán Beag kültéri hangfalakhoz képest nagyon nagy előre lépés.....
Szóval már csak e miatt is ajánlom Hajdúszoboszlót :D ;)
WP_20200722_09_30_00_Pro.jpg
WP_20200722_09_30_00_Pro.jpg (315.47 KiB) Megtekintve 2656 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Catman »

earforce írta:
2020.07.11., szomb. 11:33
Pisti80-t keresd itt a fórumon!
Köszi szépen!
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

gyongyhalas írta:
2020.07.13., hétf. 15:56
Ha jól értem csak nem kínából vett tömegtermelt cuccokra nem igaz.....
Hát fura egy nyelv ez a magyar... :D gondolkodik.gif
Mármint ha jól értem amit írtál....itt már a google fordító is megbolondulna. ;peace;
Mindenki értse úgy ahogy akarja. :D

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Robici írta:
2020.07.13., hétf. 15:24
tunerman írta:
2020.07.13., hétf. 08:48
A mennyiség soha sem lesz egyenlő a minőséggel. :D

TJ.
Milyen igaz! Ugyanúgy igaz ez a nagy tömegben kínában tömegtermelt cuccokra mint a kis szériában barkácsolt "kézműves" termékekre.
Ha jól értem csak nem kínából vett tömegtermelt cuccokra nem igaz.....
Hát fura egy nyelv ez a magyar... :D gondolkodik.gif
Mármint ha jól értem amit írtál....itt már a google fordító is megbolondulna. ;peace;

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

tunerman írta:
2020.07.13., hétf. 08:48
A mennyiség soha sem lesz egyenlő a minőséggel. :D

TJ.
Milyen igaz! Ugyanúgy igaz ez a nagy tömegben kínában tömegtermelt cuccokra mint a kis szériában barkácsolt "kézműves" termékekre.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2397
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

" Lehet, hogy neked és ennek a zárt körnek máig sikerült elkerülni a számítógépes zenehellgatást, de jelezném, hogy a többi néhány milliárd embernek nem. Ők rákötötték a pc-t és minden mást is a hifire. CD,LP ripelés, kazaa,ftp,edonkey, torrent, minden játszott..és ők vannak többégben."

A mennyiség soha sem lesz egyenlő a minőséggel. :D

TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4351
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

diagnet írta:
2020.07.12., vas. 19:05

Keress rá akár itt vagy a google-n. Néhány ezer oldalon át tárgyalták már.

Lehet, hogy neked és ennek a zárt körnek máig sikerült elkerülni a számítógépes zenehellgatást, de jelezném, hogy a többi néhány milliárd embernek nem...
20+ évvel ezelőtti, "szinte mindenki" meghatározó élményéről írtál. Például én sem hiszem, hogy tömegek próbálkoztak volna akkoriban a minőségi zenehallgatást közös nevezőre hozni az akkori, halandók számára is elérhető számítástechnikával. Gondolom (mert bevallom, én sem próbáltam), ennél kisebb feladatoktól is kozmás fokhagymaszag szállt föl az akkori gépekből. De mindebből hiba arra következtetned, hogy aki akkor nem kísérletezett ilyesmivel, az huszonpár év után is mereven elzárkózik.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 574

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Ear írta:
2020.07.12., vas. 14:06


Mi az a csöves hangzás? Volt szerencsém néhány csövet használó hifi készüléket hallanom, de minél többet ismerek, annál kevésbé értem, mire vonatkozhat ez a jelző.

20 éve viszonylag értelmes hifi láncom volt lemezjátszóval meg Cd játszóval. Miért is akartam volna a béna számítógépet erre kötni? Én sem tettem, és amennyire tudom, senki sem tette az ismerőseim közül, szóval ez a közös élmény nem olyan nagy csoport közös élménye lehet.

Én egy tápkábelre is simán rámondom, hogy éles, hideg, döglött és szétcincálja a zenét darabokra, vagy épp csöves vagy tranzisztoros erősítőre, nem hinném, hogy ez a digitális média "kiváltsága" lenne.
Keress rá akár itt vagy a google-n. Néhány ezer oldalon át tárgyalták már.

Lehet, hogy neked és ennek a zárt körnek máig sikerült elkerülni a számítógépes zenehellgatást, de jelezném, hogy a többi néhány milliárd embernek nem. Ők rákötötték a pc-t és minden mást is a hifire. CD,LP ripelés, kazaa,ftp,edonkey, torrent, minden játszott..és ők vannak többégben. 2010-re a zene/filmipar szépen meg is roggyant miatta. Ennek a következményeként fejlődnek ki a streaming szolgáltatások, hogy legalább a terjesztés és a jogdíjak egy része felett visszavegyék az irányítást. Nem tűnik logikusnak eltagadni a többségi digitális zenei társadalom létezését.

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Angolul tudóknak, itt is pont ezt taglalja a cikk írója. 😀😉https://parttimeaudiophile.com/2020/07/ ... -like/amp/

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2020.07.12., vas. 11:09
lehoako írta:
2020.07.12., vas. 10:55
Cher Julien,

ha nem veszi túlzott rámenősködésnek, megkérdezhetem, hogy mi lett a sorsa az 1.8as Contournak?
(Meg érdekelne, hogy mi a hangjáról a véleménye, hogy volt körbekiszolgálva, stb.)
Válaszát előre is köszönöm, ha gondolja, ellephetjük ezzel a Dyno-topikot is. :D :napsut:
OK, lásd a Dyno-topikot!
(De hogy milyen véletlenek vannak...épp mikor olvasom, a Jurassic Park zenéje szól!!! :D )
Nálam meg ez: :D :D :D


youtu.be/RGy5tp_CDU0


A Dyno örök darab nálam, már lesek is át, köszönöm!

"Bulletproof, I die harder than Bruce Willis..." :D :D :D

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

lehoako írta:
2020.07.12., vas. 10:55
Cher Julien,

ha nem veszi túlzott rámenősködésnek, megkérdezhetem, hogy mi lett a sorsa az 1.8as Contournak?
(Meg érdekelne, hogy mi a hangjáról a véleménye, hogy volt körbekiszolgálva, stb.)
Válaszát előre is köszönöm, ha gondolja, ellephetjük ezzel a Dyno-topikot is. :D :napsut:
OK, lásd a Dyno-topikot!
(De hogy milyen véletlenek vannak...épp mikor olvasom, a Jurassic Park zenéje szól!!! :D )
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”