Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sziasztok!
Na akkor röviden egy pár gondolat az Audio-Technica két új csúcs zárt fejhallgatójáról.
Főbb jellemzőik:
Driver:
- AWKT: 53mm, 5-45000Hz, 48ohm, 102dB/mW, permendur mágneskör
- AWAS: 53mm, 5-42000Hz, 40ohm, 99dB/mW, DLC (diamond like coating) bevonat
Fülkagyló:
- AWKT: Kokutan, csíkos ében
- AWAS: Asada Zakura, japán cseresznye
Hatalmas méretűek, a megmunkálási minőség 1. osztályú, belekötni nem igen lehet. Enyhén selyemfényű lakkozással, lényegében tükörsimára varázsolták őket. A karok és a tartógyűrű magnézium ötvözet.
Fül- és fejpárna:
- AWKT: eredeti báránybőr
- AWAS: műbőr
Szerintem az olcsóbb műbőr, ami egyébként nagyon jó minőségűnek tűnik, puhább, kényelmesebb. Egyébként a méreteik azonosak, a legtöbb ember füle valószínűleg kényelmesen elfér bennük. A pánt mindkettőnél azonos, az ADX5000-ből származik. Pontosan beállítható, széles fekvése kényelmes a minimális párnázottság ellenére is, nyomáspont nem igen tapasztalható.
Kábelek:
Mindkét fejhallgatóhoz jár 2db 3méter hosszú kábel, 4pin XLR és 6.3mm TRS csatlakozásúak.
Doboz, csomagolás:
- AWKT: dupla kartondobozban rejtőzik egy világos, tömör fából készült, selyemmel bélelt tartódoboz
- AWAS: szövettel bevont, selyem bélésű keménypapír doboz
Ár:
- AWKT: 699900 Ft
- AWAS: 524900 Ft

A fejhallgatókat 3-4 napig járattam egyszerre, azonos ideig és zenékkel, mielőtt konkrétan összehasonlítottam őket. Ami azonnal feltűnt az a teljesen eltérő hangkarakter. Az AWKT dinamikus, minden részletet megmutató, száraz mondhatni stúdió jellegű hangja áll szemben az AWAS kiegyensúlyozott, hatalmas térrel rendelkező, sohasem bántó hangjával. Hozzáteszem mindkettőt a saját gyártású 4 pin XLR szimmetrikus kábeleimmel hallgattam meg, a későbbiekben leírom azt is miért.
Az AWKT egy részletbajnok. A zenében lévő legkisebb rezdülések, az énekes lélegzetvétele, a közönség mocorgása sem marad rejtve előttünk. A hangok gyorsak, a dinamikai árnyalás hihetetlenül jó. A hangszerek nagyon realisztikusan szólalnak meg. A cinek tiszták és fémesek, a zongora minden billentyűjének súlya van, a dobon a bőr feszes, a húrok minden rezdülése hallatszik, de érezzük a hangszer testének rezgéseit is. Az énekes szinte előttünk áll, hangjának a legkisebb rezdülése is hallható. A mélyekben semmi mosottság és lágyság nincs, itt is a részletekre helyezi a hangsúlyt. Talán ez lehet az ami miatt egyesek nem fogják igazán kedvelni. A térábrázolása jó, bár nem kimagasló, a sztereó színpad nem különösen széles. Végül is egy zárt fejhallgató. Ennek ellenére hangja levegős, a hangszerek szépen elválnak egymástól. Ami a "gond" vele az, hogy válogatós a zenékben. No nem a stílus terén, bár a hangszeres zenék állnak igazán jól neki, hanem a minőségben. Kíméletlenül megmutatja a felvétel gyengeségeit. Írtam, hogy nem a gyári kábelével hallgattam meg. Mikor először beüzemeltem, meglepődve tapasztaltam milyen száraz (önmagához képest is), kemény, levegőtlen hangja van. Korábban olvastam már róla külföldi tesztekben is, ahol kb. így jellemezték. Gondoltam talán a bejáratás segíteni fog rajta, de tévedtem. A kábel "hangja" csak minimális mértékben finomodott, megőrizte száraz, lapos karakterét. A saját kábelemmel lényegesen javult minden ami "számít". Kitágult a tér, a hangszerek szétváltak, dinamikusabb lett a megszólalás. A magasak kemény élei megszűntek, maradt a tisztaság, a basszusnak lett súlya a részletek mellett. Tudom ez így egy kis csalás a tesztben, hiszen aki megvásárolja ezeket a fejhallgatókat az a gyári kábelével fogja (általában) hallgatni. Viszont ezekben a fejhallgatókban lényegesen több van ettől és én erre voltam kíváncsi! A két modell közötti különbségeken ez lényegében nem változtatott, csak mindkettő még jobb lett.
Az AWAS szerintem sokak álomfejhallgatója lehet. Zárt kialakítása ellenére jó pár nyitott fejhallgatót megszégyenítő térábrázolásra és hangszínpad megjelenítésére képes mind szélességben, mind mélységben. Ilyen kiegyenlített hangot ritkán hallani (és nem csak zárt fejhallgatók között). A magasai selymesek, az énekhang természetes egyáltalán nem tolakodó, a mélyek testesek, de ez nem megy a részletesség rovására. A hangok árnyalatnyit lassabbak, dinamikai megjelenítésük enyhén visszafogottabb. Viszont sosem válik fárasztóvá és lényegében minden stílusú zene élvezhető az előadásában. Az ő gyári kábelével már nem is igazán foglalkoztam az AWKT tapasztalatai alapján. Annak bejáratott kábelével hallgattam meg ezt is az összehasonlításkor. A gyári kábellel a hangok lassabak, dinamikátlanabbak voltak, a színpad mélysége kisebb. A magasak puhábbak, az énekhang tompább, a mélyek részlettelenebbek, dünnyögősebbek. Természetesen akinek nincs összehasonlítási alapja ettől még alapvetően jónak fogja találni, de ez is többre képes a gyárinál jobb kábellel.

A magam részéről nagyon vonzónak találtam mindkét fejhallgatót. Az Audio-Technica újabb modelljeivel nagyon jó úton halad a felé, hogy történelmét tekintve méltó helyet foglaljon el a jelenlegi fejhallgatós piacon. A két modellt a a régiós forgalmazótól kaptam meg, ezúton is köszönet nekik a folyamatos segítőkészségükért. Egyébként, ha valaki ezek alapján úgy gondolná gyorsan beszalad valahová és megveszi valamelyiket el kell szomorítanom. Ugyan is az elérhetőségük nagyon korlátozott, majd 2 hónapot vártam mire 1-1 példány ide jutott hozzánk belőle. Ezekre is volt már jelentkező külföldre, de az AWAS annyira a szívemhez nőtt, hogy végül is nem bírtam megválni tőle. Az írás természetesen a saját preferenciáim alapján készült, de remélem egy esetleges vásárlás eldöntésében tudtam segíteni valamelyest.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

1-2 kép az Audio-Technica két új fejhallgatójáról. A meghallgatás megvolt,egy hosszabb átfogó iromány megalkotására rá kell szánnom magam.
_DSC1668_629.JPG
_DSC1668_629.JPG (1.01 MiB) Megtekintve 2573 alkalommal
_DSC1622_632.JPG
_DSC1622_632.JPG (855.74 KiB) Megtekintve 2573 alkalommal
_DSC1671_628.JPG
_DSC1671_628.JPG (1.04 MiB) Megtekintve 2573 alkalommal
_DSC1630_626.JPG
_DSC1630_626.JPG (867.29 KiB) Megtekintve 2573 alkalommal
_DSC1697_630.JPG
_DSC1697_630.JPG (1.13 MiB) Megtekintve 2573 alkalommal

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, valaki tudna abban segiteni, hogy ebay-rol milyen 3 meteres hosszabito kabelt erdemes rendelni egy kozepes rendszerhez?
3,5 mm male/female
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2020.07.27., hétf. 18:00
MrCollector írta:
2020.07.26., vas. 14:07
Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
Prémium vendégek.
A 2000Ti-t ismerem, az kiváló.
Az Asada Zakura meg a Kokutan viszont még nem járt nálam, milyenek?
Járatom őket folyamatosan, valószínűleg szerda-csütörtök jutok el egy értékelhető eredményhez.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2020.07.26., vas. 14:07
Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
Prémium vendégek.
A 2000Ti-t ismerem, az kiváló.
Az Asada Zakura meg a Kokutan viszont még nem járt nálam, milyenek?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

MrCollector írta:
2020.07.26., vas. 14:07
Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
Elnézést, a sorrend balról-jobbra.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
_DSC1616_617.JPG (926.29 KiB) Megtekintve 2802 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tonee73 írta:
2020.07.16., csüt. 17:04
MrCollector írta:
2020.07.16., csüt. 00:31
bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ha egy kicsit visszaolvasol leírtam, hogy szerződött partnere vagyok a fórumnak és fizettem is érte.
Még egy potenciális vásárlóval sem személyeskedtem, azt viszont nem hagyom szó nélkül, ha féligazságokkal próbálja valaki bemocskolni a nevem.
Ha megnézed kb. 1 hónapja itt senki nem szólt egy mukkot sem. Én tudnék, de nem akarom, hogy valaki e miatt is zaklasson megint.
Idő közben minden rendeződött, sajna elakadt az info a "rendszerben" ezért nyilvánosan megkövetem Mr Collectort :smile53: :smile53: :smile53: -a kereskedői topik nyitása folyamatban...
Van ez így. Semmi gond részemről.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

MrCollector írta:
2020.07.16., csüt. 00:31
bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ha egy kicsit visszaolvasol leírtam, hogy szerződött partnere vagyok a fórumnak és fizettem is érte.
Még egy potenciális vásárlóval sem személyeskedtem, azt viszont nem hagyom szó nélkül, ha féligazságokkal próbálja valaki bemocskolni a nevem.
Ha megnézed kb. 1 hónapja itt senki nem szólt egy mukkot sem. Én tudnék, de nem akarom, hogy valaki e miatt is zaklasson megint.
Idő közben minden rendeződött, sajna elakadt az info a "rendszerben" ezért nyilvánosan megkövetem Mr Collectort :smile53: :smile53: :smile53: -a kereskedői topik nyitása folyamatban...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy igazán élvezhető hangú fejhallgató JVC HA-SHR01
_DSC4894.jpg
_DSC4894.jpg (617.29 KiB) Megtekintve 2937 alkalommal

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ezekben mind teljesen igazad van.
A vevők túlnyomó többségével semmi baj sincs, de időnként akad egy-egy teljesen elborult elméjű, vagy a mainstreamtől teljesen eltérő környezetben szocializálódott (vagy inkább full antiszociális) vevő, akik esetén a normális kereskedői magatartás nem működik, vagy veszélyes. Szerintem Mr. Collector csak ez ellen védekezett.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Szerintem engedjül el ezt a személyeskedést.
Nekem csak jó tapasztalataim vannak MrCollectorral, lehet vele beszélni, rugalmas is volt. Az árszabás mostanában amúgy is tabu, értsük meg, hogy van, akinél ennyiért lehet meghallgatni valamit az adott feltételek mellett. Ha elviszed, levonódik az árból. Nem kardot rántva a védelmében, de nemrég vettem autót, ott is nekem kellett fizetni az átvizsgálás díját, amit, ha megvettem, elengedtek az árból. Ott ez tök természetes - márpedig az árkategória hasonló. Nekem a HD800-at sem akarták kibontani annak idején az egyik forgalmazónál, mert akkor az már rajtuk marad, mint bemutató darab. De mindegy is.
Várjuk meg, míg az AVX-es szerződés részleteit tisztázzák tonee73-ék és annak megfelelően rendezzük a hozzászólásokat.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ha egy kicsit visszaolvasol leírtam, hogy szerződött partnere vagyok a fórumnak és fizettem is érte.
Még egy potenciális vásárlóval sem személyeskedtem, azt viszont nem hagyom szó nélkül, ha féligazságokkal próbálja valaki bemocskolni a nevem.
Ha megnézed kb. 1 hónapja itt senki nem szólt egy mukkot sem. Én tudnék, de nem akarom, hogy valaki e miatt is zaklasson megint.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nem, ő egy másik, bár hasonlóak.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2020.07.15., szer. 18:54
kovacskajudit írta:
2020.07.15., szer. 08:44
Nem akarok ítélkezni de ez egy belső fórum. Ha ilyen 30 ezer ft os dijakat kersz a semmire akkor nincs helyed az itteni emberek között. Legalábbis akkor inkább ne irtal volna semmit vagy azt hogy nem demozhatom az is jóval korrektebb. Sajnálom ez a véleményem. Így azt sugallod hogy nincs semmi össze tartás a hifisták között amiről szól az egész avx azzal mész szembe ezekkel a pénzt mindenért elvekkel.
Szerintem jobb, ha te nem is ítélkezel. Egy olyan valaki akinek már két regjét is kitiltották minősíthetetlen irományai miatt, jobb ha csendben marad. Akinek nincs itt helye az te vagy, remélem valamelyik modi olvassa az itteni dolgokat és gondoskodik rólad! Nekem meg ez a véleményem.
"Ha ilyen 30 ezer ft os dijakat kersz a semmire..." lehet a te időd az semmit nem ér, de az enyém igen. Aminek az értékét én döntöm el.
Mivel korábban már kerestél vásárlási szándékkal, azt feltételeztem, ennek most jött el az ideje. Lehet ebben én tévedtem. Ha tudom, hogy csak hallgatózni akarsz biztos nemet mondtam volna.
Nagyon sok embernek segítettem már itt próbákkal, tanácsokkal, információkkal. De mindennek van egy határa és ára.
Ő, csaknem Lumberjack tért vissza kovacskajudit-ként? Mert akkor teljesen jogos az eljárásod...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
seban24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2020.01.11., szomb. 10:24
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: seban24 »

:smile50:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

MrCollector írta:
2020.07.15., szer. 18:54
De mindennek van egy határa és ára.
Pontosan, ezért most köszönjük meg a sok segítségedet, meg a kereskedelmi mennyiségű hirdetésedet-amelyeket törlök.Ha gondod van ezzel kérlek keresd meg a fórum tulajdonosát.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2020.07.15., szer. 12:25
robi20064 írta:
2020.07.15., szer. 12:07
Az eladasi vagy demozasi arkepzessel lehet vitatkozni, csak nem erdemes. Mindenki annyiert hirdeti a sajat eszkozeit amennyiert szeretne, legfeljebb tobb honapig is hirdetni fogja mire akad ra vevo, vagy egyszeruen csak nem kel el soha. Azomban itt is van az eremnek masik oldala. Ha nem kereskedo valaki akkor nem feltetlenul szeretne hogy tobben csak demozzak az eszkozoket ugy hogy mar eleve nincs is vasarlasi szandekuk. En is talalkoztam mar ezzel a jelenseggel szemelyesen is, vasarlasi szandek nincs, max jobb esetben annyi penz van hogy letet elleneben elvigyen valamit, de neha mar akkor elszolja magat hogy "majd ha hozom vissza"...

Egy ilyen arkategoriaba eso fejhallgatonal szerintem a legtobb kereskedo sem fogja csak ugy hosszabb idore kiadni demozni megfelelo letet hianyaban, vagy egyaltalan, ha nincs elozetes ismerettsege az erdeklodovel.

Az pedig szinten kevesbe eletszeru hogy valaki egy 1.4 millios fejhallgatot akarna megvenni, ugy hogy az elozo teljes rendszere ennek az arnak a felet se eri el (Feliks Echo + RME ADI 2 + HD 800).
"Sziasztok Ha valakinek van Focal Utopia fejhallgatója, és hajlandó fogadni 1 óra demózásra , magammal vitt elektronikával azért nagyon hálás lennék."

Nekem ebből az jot le, hogy szeretné meghallgatni a fejest, kíváncsi mit tud. Vásárlásról se pro, se kontra.
Hozzám is többen jönnek, akik szeretnének valamit meghallgatni, és sokszor mondják is előre vásárlási szándék nélkül jönnének. Ilyenkor magánszemélyként és kereskedőként is eldönthetem, belefér-e a dolog vagy nem.

Azt én sem kedvelem túlságosan, ha valaki ál "vásárlási" szándékkal elcuccol valamit, majd visszahozza. Ha csak annyit mond előre szeretné kipróbálni, valószínű ha belefér időben úgyis odaadom, anélkül h. meg akarná venni.

Ilyen esetekben egyébként mindig az jut eszembe, amikor Debrecenben a Piac utcán lévő Technics üzlet előtt álltunk barátaimmal nyálcsorgatva, hogy kipróbálnánk a rendszereket, vagy meghallgatnánk. És tök jólesett volna, ha bekapcsolják és 10 percig hallgathatjuk. Sok helyen nem lehet ezzel a lehetőséggel élni. Olyan ez, mint egy kiállítás... nem azonnal jelentkezik általában a hatása. Hányan felhívnak még mostanában is, hogy "emlékszem a 2018-as hifi kiállításon hogy tetszett Nálatok a hang, szeretnék elmenni meghallgatni, mert erősítőt/forrást stb. keresek, mikor mehetnék?". Tehát lehet aki most hallgatózik és egy számára jó hangot hall, az "beég" és később is kereshet majd amikor éppen már tényleg venni szeretne valamit.
Egy magánszemély hirdetésénél ez természetesen fura, de ha valaki kereskedik ennek nem kellene olyan meglepő dolognak lennie.
Tévedés ne essék, nem én kerestem meg erre a hozzászólásra. Ő írt nekem privátban, igaz szinte ugyan ezt. De mivel korábban már keresett vásárlási szándékkal, én arra gondoltam meg van a pénze. Mivel ismerem az egyén "előéletét", fenntartásokkal álltam hozzá. A demó költségét vásárlás esetén nem kellett volna kifizetnie.
Mit tudhat egy 1.4 milliós fejhallgató? Amiről mindenhol ódákat zengtek és a világ legjobb dinamikusának tartják? :rolleyes:
Gondolom azzal te is tisztában vagy, hogy más demózni egy hangfalat, erősítőt, mint egy fejhallgatót. Miért? Mert ezt összefogdossák, ha nem figyelsz leteszik akárhová, ne adj isten akaratlanul leverik (a shown ilyet is láttam egy HD800s esetében), felteszik az esetenként zsíros-korpás fejükre. Ez természetesen nem a mostani illetőnek szól, nem tételezek fel róla ilyet. De találkoztam már olyan demó fejhallgatóval, neves boltban, amit nem tettem fel a fejemre mert úgy nézett ki. Nálam ilyen nem fordulhat elő. És azért mert én az "igazi" vásárlók érdekeit helyezem az első helyre.
A másik amivel mindenki tisztában van, de mélyen hallgat róla, főleg, ha vevő. Sokan vannak úgy, hogy keresgélnek a külföldi (vagy hazai) oldalakon jó vételre várva. Persze azt sok esetben kipróbálni nem tudják, hallatlanba meg rizikós nekik megvenni. Nem egyszerűbb találni itthon egy "balekot" aki segít a döntésben. Velemi is megesett már jó párszor és valószínűleg meg is fog még. De igyekszem az ilyen leleményes emberkék ügyeskedéseit kikerülni vagy megnehezíteni.
Igen az objektívet cégként hirdetem, nem magánemberként. És mielőtt valaki rákérdez, igen van szerződésem az oldal szolgálatójával. Ezzel tisztában volt mikor megkeresett, hiszen korábban már többször beszéltünk róla. Tehát nem, mint pénzéhes hififórumtárs akartam őt "lehúzni".
Szerintem az ember akkor menjen vásároni, amikor pénze van rá. Úgy, mint az élelmiszerboltba vagy a benzinkútra. Érdekes módon ezeken a helyeken senki sem alkudik és nem kér próbalehetőséget semmiből. gondolkodik.gif

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

kovacskajudit írta:
2020.07.15., szer. 08:44
Nem akarok ítélkezni de ez egy belső fórum. Ha ilyen 30 ezer ft os dijakat kersz a semmire akkor nincs helyed az itteni emberek között. Legalábbis akkor inkább ne irtal volna semmit vagy azt hogy nem demozhatom az is jóval korrektebb. Sajnálom ez a véleményem. Így azt sugallod hogy nincs semmi össze tartás a hifisták között amiről szól az egész avx azzal mész szembe ezekkel a pénzt mindenért elvekkel.
Szerintem jobb, ha te nem is ítélkezel. Egy olyan valaki akinek már két regjét is kitiltották minősíthetetlen irományai miatt, jobb ha csendben marad. Akinek nincs itt helye az te vagy, remélem valamelyik modi olvassa az itteni dolgokat és gondoskodik rólad! Nekem meg ez a véleményem.
"Ha ilyen 30 ezer ft os dijakat kersz a semmire..." lehet a te időd az semmit nem ér, de az enyém igen. Aminek az értékét én döntöm el.
Mivel korábban már kerestél vásárlási szándékkal, azt feltételeztem, ennek most jött el az ideje. Lehet ebben én tévedtem. Ha tudom, hogy csak hallgatózni akarsz biztos nemet mondtam volna.
Nagyon sok embernek segítettem már itt próbákkal, tanácsokkal, információkkal. De mindennek van egy határa és ára.

Avatar
seban24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2020.01.11., szomb. 10:24
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: seban24 »

robi20064 írta:
2020.07.15., szer. 12:07
Az eladasi vagy demozasi arkepzessel lehet vitatkozni, csak nem erdemes. Mindenki annyiert hirdeti a sajat eszkozeit amennyiert szeretne, legfeljebb tobb honapig is hirdetni fogja mire akad ra vevo, vagy egyszeruen csak nem kel el soha. Azomban itt is van az eremnek masik oldala. Ha nem kereskedo valaki akkor nem feltetlenul szeretne hogy tobben csak demozzak az eszkozoket ugy hogy mar eleve nincs is vasarlasi szandekuk. En is talalkoztam mar ezzel a jelenseggel szemelyesen is, vasarlasi szandek nincs, max jobb esetben annyi penz van hogy letet elleneben elvigyen valamit, de neha mar akkor elszolja magat hogy "majd ha hozom vissza"...

Egy ilyen arkategoriaba eso fejhallgatonal szerintem a legtobb kereskedo sem fogja csak ugy hosszabb idore kiadni demozni megfelelo letet hianyaban, vagy egyaltalan, ha nincs elozetes ismerettsege az erdeklodovel.

Az pedig szinten kevesbe eletszeru hogy valaki egy 1.4 millios fejhallgatot akarna megvenni, ugy hogy az elozo teljes rendszere ennek az arnak a felet se eri el (Feliks Echo + RME ADI 2 + HD 800).

Plane hogy ezt irta par honappal ezelott:

"Klisés lehet de fejhallgatózásban végállomás is lehet egy jó minőségű DAC al, én elértem a maximumot fejhallgatózásban úgy érzem (próbáltam Focal Utopiat, Hifiman Aryat, Meze Empyreant, De a HD800 ot nekem egyik se múlta felül) de hajt a hifibogár betegség, ki szeretnék próbálni hangfalakat azok meg nagyon drágák ezért adom el szeretett szettem."
Btw én tényleg akarok venni egy Utopiat, és már egyszer hallgattam a hi fi showon Pesten nem jól ampolva. Ezért akarom kipróbálni normálisan ampolva. El lehet ítélni engem is hogy csak ki próbálgatni akarom meg ezek ,meg lehet fikázni az előző szettemet, ami tényleg jó volt... de ha összegyűlik rá a pénzem nagy és bejönne a hangja valószínűséggel megvenném az utopiát. Lehet fikázni mindenkit de nekem nem negatívak a szándékaim, lehet mindenki paranoiás én nem leszek az. Másrészt nem kiadni kell az Utopiat hanem pl oda mennék fél órára hozzá nem azt kértem hogy postázza el vagy bármi, Én meg nem rossz szándékkal irtam ki hogy 30 rongyért akar adni 1 óra demót, csak mint tény hogy ezek vannak itt az avx en...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

OFF
10+ év fórumozás és 20év hifizés után könnyen ki lehet szűrni a hifituristákat.
Természetesen én is koppantam már 1x-2x. pl.: légpárnás állvány árultam 80-ért, jött a telefon 1 órás jó hangulatú beszélgetés, aznap jön viszi alku nélkül OK. Megjön, rendszerhallgatás, jóízű beszélgetés, 3 órája nálam levés, kv készítés, zenehallgatás stb. Mondom neki a 3. óra után, hogy akkor térjünk a tárgyra már, mire benyögi hogy van nála 40ezer (!) HUF.
Nem értem, hogy gondolta, de bepróbálkozott, aztán szépen elment az első ATM-be és felvette a maradék 50%-ot.
Savanyú volt a szőlő ezután.
ON
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Focal Utopia Demozas Pest környékén (lehet hogy off topic)

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

Nézd szerintem, már az is nagyon érdekes, hogy Te nem feded fel magadat MrCollector !

Nyilatkozzál, hogy kereskedő vagy-e, igen-nem?

Mert, ezeken az árakon, amin árulsz, és 30eFt demópénzbe bele kell hogy férjen az a kis összeg, hogy a portékáidat hirdethetnéd saját Topicodban, mint ahogy teszik azt sokan!

Javaslom a modiknak, hogy számolják össze, hogy mennyi futó hirdetésed van!

Ezek után mi lesz, mindenki demó pénzt fog kérni?

:angry:

Avatar
seban24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2020.01.11., szomb. 10:24
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: seban24 »

Nem akarok ítélkezni de ez egy belső fórum. Ha ilyen 30 ezer ft os dijakat kersz a semmire akkor nincs helyed az itteni emberek között. Legalábbis akkor inkább ne irtal volna semmit vagy azt hogy nem demozhatom az is jóval korrektebb. Sajnálom ez a véleményem. Így azt sugallod hogy nincs semmi össze tartás a hifisták között amiről szól az egész avx azzal mész szembe ezekkel a pénzt mindenért elvekkel.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Focal Utopia Demozas Pest környékén (lehet hogy off topic)

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

kovacskajudit írta:
2020.07.14., kedd 12:42
sajnos csak 30 ezer ft ellenében lehetne demózni 1 órára az úrnál mármint 30ezer ft/óra díj amit nem kapok vissza. így inkább kihagynám
Ha már kiírsz valamit legyél korrekt! Amennyiben megvásárolod akkor nem kell kifizetned a demó költségét.
Annak aki megbotránkozik vagy éppen csodálkozik ezen. Igen ennyi a demója egy 1.4millió Ft-os fejhallgatónak, az értékének a 2%-a! . Bármi kis "baleset" történik közben, akkor ez az összeg eltörpül az értékvesztés mellett. Ha megveszel egy ilyet látatlanban és nem tetszik (nehéz elképzelni) akkor kapásból a többszörösét veszíted az üzleten. Másrészt, ha valaki ténylegesen vásárolni akar, nem csak próbálgatni, akkor ezen nem hinném, hogy fennakad.
Elég sok esetben csesztem már el az időmet ilyen demózásokra, beleuntam.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”