Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: John »

Tisztelt Fórumtársak!
Az egyik barátom,két Marantz cd játszó között hezitál,kérdezném,ki melyiket hallotta,birtokolta,látná szívesen saját otthoni rendszerben?
https://apro.hifipiac.hu/category-table ... tszo,83796
viewtopic.php?f=31&t=146333&p=2509181&h ... 7#p2509181

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »

Tctronic írta:
2020.07.25., szomb. 12:17
Kis segítséget kérek. Szeretnék összeállítani egy második minőségi "kis" rendszert. Ehhez keresek régi (használt) CD játszót.

A rendszer eddigi elemei:

Nakamichi I-A3 erősítő.
FISHER STE-C5 / OTTO SX-C20M 2 utas monitor hangfal állványon


Miket tudtok ajánlani max 40-50E Ft-ig?

Amiket kinéztem:

Philips 304 vagy 204
NAD C521BEE
Marantz CD52 (ebből nem tudom melyik a jó a sima MKII vagy az SE?)

A cél egy olcsó de már vállalható hangú rendszer létrehozása.

Véleményeket és javaslatokat várok. Köszi.

Egy szavazat a Malackára.
Nekem CD-62-es van, 25-ért vettem vagy 3éve.
Egy Marantz PM-62-es erővel és Dali Concept 8-as frontokkal használom.
Én nagyon szeretem.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Igen a régebbi Planet-et én is nagyon szerettem, mostanában nem láttam a piacon, talán bele sem fér a keretbe. Amivel még hosszabb távon zenélgettem a Philps cd 930 és Denon DCD 1500 ( ebból is régi "sima"), amit ajánlanék és a keretbe is bőven belefér. Még olcsóbban pl Philips cd 160, 360, ezek megölhetetlenek és jó hangúak.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2020.07.25., szomb. 12:17
Kis segítséget kérek. Szeretnék összeállítani egy második minőségi "kis" rendszert. Ehhez keresek régi (használt) CD játszót.

A rendszer eddigi elemei:

Nakamichi I-A3 erősítő.
FISHER STE-C5 / OTTO SX-C20M 2 utas monitor hangfal állványon


Miket tudtok ajánlani max 40-50E Ft-ig?

Amiket kinéztem:

Philips 304 vagy 204
NAD C521BEE
Marantz CD52 (ebből nem tudom melyik a jó a sima MKII vagy az SE?)

A cél egy olcsó de már vállalható hangú rendszer létrehozása.

Véleményeket és javaslatokat várok. Köszi.
A közelmúltban kínáltak eladásra itt egy Marantz CD 72-t, talán még hírdetik is, nem tudom.
Az általad megcélzott keretbe éppen belefér, ez a príma kis gép. Ha most ennyi pénzből kellene megoldanom a cd játszó vásárlást, akkor nem kérdés, az a CD72 lenne. Komolyan el is gondolkodtam rajta, hogy megvegyem másodkészüléknek, tartaléknak.
De hogy ne csak haza beszéljek, a másik, amit még szívesen ajánlok, az a Rega Planet, a legelső szériás. Eleven, élettel teli, játékos, pörgető.
Amivel még jó tapasztalataim vannak, és viszonylag olcsón beszerezhető, az a Pioneer PD-S 505. Van is egy példányom, kissé ütött-kopott, távirányítós sincs, egy bolhapiacon vettem fillérekért(2e Ft), nem volt szívem otthagyni, cserébe hibátlanul működik, friss, lendületes, dinamikus, hangú lejátszó, a fejhalgatós rendszerekben teljesít szolgálatot.
Régen volt sokféle Sony-m, de mai fejjel sajnos egyiket sem tudom ajánlani, viszont amire még szívesen emlékszem az a valamikori Philips CD614-es, kicsit visszafogott, meleg, de mégis részletező, és a fejhallgató kimenete is igen jó hangú.
Remélem tudtam picit segíteni?
Jó keresgélést!

Ki ne felejtsem, Marantz CD52-m nem, de CD53-m volt, nem rossz, de kicsit vérszegény, komor, levegőtlen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Kis segítséget kérek. Szeretnék összeállítani egy második minőségi "kis" rendszert. Ehhez keresek régi (használt) CD játszót.

A rendszer eddigi elemei:

Nakamichi I-A3 erősítő.
FISHER STE-C5 / OTTO SX-C20M 2 utas monitor hangfal állványon


Miket tudtok ajánlani max 40-50E Ft-ig?

Amiket kinéztem:

Philips 304 vagy 204
NAD C521BEE
Marantz CD52 (ebből nem tudom melyik a jó a sima MKII vagy az SE?)

A cél egy olcsó de már vállalható hangú rendszer létrehozása.

Véleményeket és javaslatokat várok. Köszi.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

T-Tboy írta:
2020.07.25., szomb. 03:29
Sziasztok!
2db cd-játékost birtokolok egy ideje.
Egy Marantz CD-62-est és egy Onkyo DX-7511-est.
A Malackát jobban szeretem. :tutiok:
:smile32:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »

Sziasztok!
2db cd-játékost birtokolok egy ideje.
Egy Marantz CD-62-est és egy Onkyo DX-7511-est.
A Malackát jobban szeretem. :tutiok:
IMG_20200519_152931.jpg
IMG_20200519_152931.jpg (2.39 MiB) Megtekintve 2063 alkalommal

IMG_20190709_170123.jpg
IMG_20190709_170123.jpg (2.12 MiB) Megtekintve 2063 alkalommal

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Érdekes még ez a masina is! Bár ez már csak autós vonal.

https://www.dutchaudioclassics.nl/Phili ... prototype/
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

zizi8003 írta:
2020.07.20., hétf. 15:01
Gábor85 írta:
2020.07.11., szomb. 00:22
Helló Mindenki! Nem tudom, hogy új téma legyen-e, vagy csak itt feltegyem a kérdést a cd-játszós topikban. Van aki próbált már régi discmant használni komolyabb rendszerhez cd-játszónak? Egy külföldi fórumon olvastam valaki lelkesedését, 60 év hifizés után a cd-nek adott még egy esélyt, mikor kipróbálta a régi Panasononic és Sony discmant, melyeknek az az általa legfontosabbnak tartott jellegzetességük, hogy a line-out a fejhallgató-kimenettel ellentétben nincs külön erősítve op-amppal. Csak a digitális szűrőn van, de azon kívül a DAC-ból közvetlenül jön ki a jel 0,6-0,8 V-os szinten, ami szerinte bőven elég bármilyen erősítőnek. Neki valami csövese van, Magnepan hagsugárzókkal. A másik jellemző, hogy ne legyen rázkódásvédelem. Ez a kettő együtt high-end megoldást kínál szerinte. És voltak páran, akik tapasztaltak hasonlót, miután kipróbálták. Bár az illető hitelét egy kicsit rontja, hogy szerinte a drága kábelek a snake-oil kategóriája.
Van-e valakinek egy komolyabb régi discman-je, ami tudhatja ezeket? Olyan szívesen kipróbálnék egy ilyet. Sajnos most nincs pénzem arra, hogy csak úgy lutriból vegyek egy ilyet, pedig nem egy ház ára, bár 100 ezer körüliért is láttam már, azért van 20-30 ezerért is.
Még ezeréve összelomiztunk valahonnan a sógorommal egy Philips CD10 Portable lejátszót a gyári kiegészítő hálózati adapterével együtt. A múltkorokban összeraktunk unokaöcsémnek egy kis vitage hifit. Akkor került elő a CD10es. Piszok jól szól, így néz ki:
https://www.hifiengine.com/gallery/imag ... d-10.shtml

Olvastam Gábor 85 hozzászólását, de bevallom lusta voltam válaszolni. Pontosan ezt a kis Philips CD10-et szerettem volna neki javasolni én is. Nekem volt ilyen készülékem és nagyon szuper kis masina szerintem. Jól is szólt! Az év elejétől füles vonalon is mocorgok és így visszagondolva bánom, hogy már nincs meg. Amikor felszámoltam a CDM-2 vonalat, akkor a végén ez is el lett adva. Emlékszem sokáig árultam, talán nem is kaptam érte annyit amennyiért vettem. Fene tudja már nem emlékszem annyira. Most biztosan lenne rá kapás és egy vödör pénzt hoznának érte. Néha ebayen belefutok ha nézelődöm. Elég sokba tartják már ezeket is. Azért ennyit már nem érnek. :ohnoohnoohno:
Még autós adapter is volt hozzá. Nem semmi! Itthon talán még 1-2 eladó példányt láttam azóta(10-12év).
Elég ritkán bukkan fel.
https://www.dutchaudioclassics.nl/phili ... _cdplayer/
Na kellett megnéznem, most fáj a szívem utána. :smile51:
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

Gábor85 írta:
2020.07.11., szomb. 00:22
Helló Mindenki! Nem tudom, hogy új téma legyen-e, vagy csak itt feltegyem a kérdést a cd-játszós topikban. Van aki próbált már régi discmant használni komolyabb rendszerhez cd-játszónak? Egy külföldi fórumon olvastam valaki lelkesedését, 60 év hifizés után a cd-nek adott még egy esélyt, mikor kipróbálta a régi Panasononic és Sony discmant, melyeknek az az általa legfontosabbnak tartott jellegzetességük, hogy a line-out a fejhallgató-kimenettel ellentétben nincs külön erősítve op-amppal. Csak a digitális szűrőn van, de azon kívül a DAC-ból közvetlenül jön ki a jel 0,6-0,8 V-os szinten, ami szerinte bőven elég bármilyen erősítőnek. Neki valami csövese van, Magnepan hagsugárzókkal. A másik jellemző, hogy ne legyen rázkódásvédelem. Ez a kettő együtt high-end megoldást kínál szerinte. És voltak páran, akik tapasztaltak hasonlót, miután kipróbálták. Bár az illető hitelét egy kicsit rontja, hogy szerinte a drága kábelek a snake-oil kategóriája.
Van-e valakinek egy komolyabb régi discman-je, ami tudhatja ezeket? Olyan szívesen kipróbálnék egy ilyet. Sajnos most nincs pénzem arra, hogy csak úgy lutriból vegyek egy ilyet, pedig nem egy ház ára, bár 100 ezer körüliért is láttam már, azért van 20-30 ezerért is.
Még ezeréve összelomiztunk valahonnan a sógorommal egy Philips CD10 Portable lejátszót a gyári kiegészítő hálózati adapterével együtt. A múltkorokban összeraktunk unokaöcsémnek egy kis vitage hifit. Akkor került elő a CD10es. Piszok jól szól, így néz ki:
https://www.hifiengine.com/gallery/imag ... d-10.shtml
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>Markaudio Tozzi integrált 47Lab erősítővel :-)

gera66
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2017.05.27., szomb. 18:05
Értékelés: 5

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gera66 »

Jó estét minden kedves fórumtársnak.

Egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól a fórumtársaktól, akiknek van otthon sony cdp x777es készülékük. Csupán némi infót gyűjtök és nemi személyes tapasztalat érdekellne.

Előre is ködzönöm.

Üdv: Gergő

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Hülyeséget írtam. A lemeztartó lencse hiányzik a Sony-nál.

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Lencsetartót honnan kell szerezni, az ugye nem gyártmányspecifikus? Mert a jófogáson árul vki 2000 Ft-ért 2 hordozható cd-játszót, egy Akait, aminek csak az elemfedele hiányzik, meg egy régi Sony d-141-et, aminek meg a lencsetartója. de azt írta az illető, hogy könnyen pótolható. Az Akaié jó lehet a Sony-ba? Mert akkor, lehet, hogy érdemes lenne rácsapnom.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pärt »

Félig idevágó. Ha már discman: cd játszók lengyel baltás gyilkosa :D kukkantott be egy furcsaság belsejébe:
http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFEREN ... 0DAD1.html

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

juliush írta:
2020.07.11., szomb. 19:30
FYKI - Vintage review lévén valószínűleg nem tekinthető bérrecenziónak:
https://www.hifinews.com/content/sony-discman-d-50-mkii
De ha a Sony múltjából egy másik "legenda" is érdekel:
https://www.stereophile.com/cdplayers/7 ... index.html
köszi a linkeket! Az általam említett illetőnek a review tárgyát képező discman kisebb testvére, a D-25-ös van, a másik pedig az SL-S120-as Panasonic. Nem tudom, milyen cd-játszókat utasíthatott maga mögé, meg nyilván idős fickóról van szó, aki 60 éve hifizik, minimum 70-valahány éves lehet, a hangzásbeli ízlés kortól függő is, gondolom. De azért jó lenne hallani egyet.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

kasumi írta:
2020.07.11., szomb. 18:53
alapigabor írta:
2020.07.11., szomb. 13:36
Gábor85 írta:
2020.07.11., szomb. 00:22
Helló Mindenki! Nem tudom, hogy új téma legyen-e, vagy csak itt feltegyem a kérdést a cd-játszós topikban. Van aki próbált már régi discmant használni komolyabb rendszerhez cd-játszónak?
Na EZ snake-oil.
Azért, mert ezt állítod?
Ettől sem a kérdező, sem én nem leszek okosabb, pedig elhiheted, hogy szeretnék.
Érve(i)d is van(nak) a kijelentésed mögött? Légy kedves, oszd meg velünk!
Köszönöm!
Én is olvasnék róla szívesen, érdekel.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

FYKI - Vintage review lévén valószínűleg nem tekinthető bérrecenziónak:
https://www.hifinews.com/content/sony-discman-d-50-mkii
De ha a Sony múltjából egy másik "legenda" is érdekel:
https://www.stereophile.com/cdplayers/7 ... index.html
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kasumi »

alapigabor írta:
2020.07.11., szomb. 13:36
Gábor85 írta:
2020.07.11., szomb. 00:22
Helló Mindenki! Nem tudom, hogy új téma legyen-e, vagy csak itt feltegyem a kérdést a cd-játszós topikban. Van aki próbált már régi discmant használni komolyabb rendszerhez cd-játszónak?
Na EZ snake-oil.
Azért, mert ezt állítod?
Ettől sem a kérdező, sem én nem leszek okosabb, pedig elhiheted, hogy szeretnék.
Érve(i)d is van(nak) a kijelentésed mögött? Légy kedves, oszd meg velünk!
Köszönöm!
Újratervezés

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

Gábor85 írta:
2020.07.11., szomb. 00:22
Helló Mindenki! Nem tudom, hogy új téma legyen-e, vagy csak itt feltegyem a kérdést a cd-játszós topikban. Van aki próbált már régi discmant használni komolyabb rendszerhez cd-játszónak? Egy külföldi fórumon olvastam valaki lelkesedését, 60 év hifizés után a cd-nek adott még egy esélyt, mikor kipróbálta a régi Panasononic és Sony discmant, melyeknek az az általa legfontosabbnak tartott jellegzetességük, hogy a line-out a fejhallgató-kimenettel ellentétben nincs külön erősítve op-amppal. Csak a digitális szűrőn van, de azon kívül a DAC-ból közvetlenül jön ki a jel 0,6-0,8 V-os szinten, ami szerinte bőven elég bármilyen erősítőnek. Neki valami csövese van, Magnepan hagsugárzókkal. A másik jellemző, hogy ne legyen rázkódásvédelem. Ez a kettő együtt high-end megoldást kínál szerinte. És voltak páran, akik tapasztaltak hasonlót, miután kipróbálták. Bár az illető hitelét egy kicsit rontja, hogy szerinte a drága kábelek a snake-oil kategóriája.
Van-e valakinek egy komolyabb régi discman-je, ami tudhatja ezeket? Olyan szívesen kipróbálnék egy ilyet. Sajnos most nincs pénzem arra, hogy csak úgy lutriból vegyek egy ilyet, pedig nem egy ház ára, bár 100 ezer körüliért is láttam már, azért van 20-30 ezerért is.
Na EZ snake-oil.
#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Helló Mindenki! Nem tudom, hogy új téma legyen-e, vagy csak itt feltegyem a kérdést a cd-játszós topikban. Van aki próbált már régi discmant használni komolyabb rendszerhez cd-játszónak? Egy külföldi fórumon olvastam valaki lelkesedését, 60 év hifizés után a cd-nek adott még egy esélyt, mikor kipróbálta a régi Panasononic és Sony discmant, melyeknek az az általa legfontosabbnak tartott jellegzetességük, hogy a line-out a fejhallgató-kimenettel ellentétben nincs külön erősítve op-amppal. Csak a digitális szűrőn van, de azon kívül a DAC-ból közvetlenül jön ki a jel 0,6-0,8 V-os szinten, ami szerinte bőven elég bármilyen erősítőnek. Neki valami csövese van, Magnepan hagsugárzókkal. A másik jellemző, hogy ne legyen rázkódásvédelem. Ez a kettő együtt high-end megoldást kínál szerinte. És voltak páran, akik tapasztaltak hasonlót, miután kipróbálták. Bár az illető hitelét egy kicsit rontja, hogy szerinte a drága kábelek a snake-oil kategóriája.
Van-e valakinek egy komolyabb régi discman-je, ami tudhatja ezeket? Olyan szívesen kipróbálnék egy ilyet. Sajnos most nincs pénzem arra, hogy csak úgy lutriból vegyek egy ilyet, pedig nem egy ház ára, bár 100 ezer körüliért is láttam már, azért van 20-30 ezerért is.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

prando írta:
2020.07.06., hétf. 19:25
La_Valse írta:
2020.07.06., hétf. 18:42
prando írta:
2020.07.06., hétf. 17:48
a szalagkábel kihúzható a helyéről és egyben van. A pcb olvashatósága miatt van így.

Az optikánál sérült a szalagkábel. Ahogy menyus2 írta. Ez szívás a javából.

Ó látom már, én voltam az a köcsög, de van három még...ami persze nem ment fel a pazarlás vádja alól.
Köszönöm!

Menyusnak is!!!!
Kicseréltem a futóművet, a melegedés maradt, ahogy korábban is. Köszi!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

La_Valse írta:
2020.07.06., hétf. 18:42
prando írta:
2020.07.06., hétf. 17:48
a szalagkábel kihúzható a helyéről és egyben van. A pcb olvashatósága miatt van így.

Az optikánál sérült a szalagkábel. Ahogy menyus2 írta. Ez szívás a javából.

Ó látom már, én voltam az a köcsög, de van három még...ami persze nem ment fel a pazarlás vádja alól.
Köszönöm!

Menyusnak is!!!!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Tíz vezetősáv szakadt szét, a képen jól látszik. Valaki, szétszereléskor nagyon szigorúan bánt a kiolvasó egységgel.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

prando írta:
2020.07.06., hétf. 17:48
a szalagkábel kihúzható a helyéről és egyben van. A pcb olvashatósága miatt van így.

Az optikánál sérült a szalagkábel. Ahogy menyus2 írta. Ez szívás a javából.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

La_Valse írta:
2020.07.06., hétf. 16:44
prando írta:
2020.07.06., hétf. 16:30
Sziasztok!
A képen látható 3 lábú sötét alkatrész a fehér csatinál melegszik a lenti leírás alapján. C2383 és T406 van köré írva a nyákon. Mi lehet ez?
2sc2383.pdf
Köszönöm! Nem esett le, hogy pusztán a szám alapján megtalálható, azt gondoltam, hogy spéci alkatrészszám lehet erre a servo boardra.
leborulok.gif
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”