Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Kiemelés alatt azt érted egyébként, hogy nagyon egyszerre szól a frontokkal? Most 150Hz-en van az alul áteresztő szűrő vágási freki potmétere. Azt próbáljam csökkenteni? Eddig inkább a hangerejével játszottam. Gondoltam ha levágok mindent akkor meg minek. :rolleyes:

denesdr írta:
2020.07.22., szer. 21:01
kolko írta:
2020.07.21., kedd 20:15
Ha bekapcsolom a szubot (filmekhez szoktam) elég gyakran megfájdul tőle a fejem. Ennek mi lehet az oka? Túl közel van a falhoz vagy valami ilyesmi?
Ez akusztika és esetleg egy gyengébb minőségű szub keveréke lesz. Valószínűleg van egy jókora kiemelés (főleg a szoba miatt, de lehet maga a szub is) és/vagy utózengés az átvitelben és attól fájdul meg a fejed.

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

TSW 120 V2 típusú, nem tudom ez mennyire számít gyenge minőségűnek. Amikor egyedül szól úgy tűnik rendben van. Nem búg, zúg, sistereg alatta vagy mögötte. Zeneileg nem értékelném, ahhoz nem szoktam bekapcsolni. Ott valahogy nem kérem, elég a két front. Filmeknél viszont bejön az a mennydörgés amit tud. Örülnék ha úgy verné le a vesémet robbanáskor, hogy máskor észrevétlen marad, de ezt eddig valahogy nem sikerült összelőni, de azt gondolom a hiba bennem lesz. A szoba nem túl pici, ilyen gond nincs, viszont sok a szabad falfelület, azt aláírom.
denesdr írta:
2020.07.22., szer. 21:01
kolko írta:
2020.07.21., kedd 20:15
Ha bekapcsolom a szubot (filmekhez szoktam) elég gyakran megfájdul tőle a fejem. Ennek mi lehet az oka? Túl közel van a falhoz vagy valami ilyesmi?
Ez akusztika és esetleg egy gyengébb minőségű szub keveréke lesz. Valószínűleg van egy jókora kiemelés (főleg a szoba miatt, de lehet maga a szub is) és/vagy utózengés az átvitelben és attól fájdul meg a fejed.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 972

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kolko írta:
2020.07.21., kedd 20:15
Ha bekapcsolom a szubot (filmekhez szoktam) elég gyakran megfájdul tőle a fejem. Ennek mi lehet az oka? Túl közel van a falhoz vagy valami ilyesmi?
Ez akusztika és esetleg egy gyengébb minőségű szub keveréke lesz. Valószínűleg van egy jókora kiemelés (főleg a szoba miatt, de lehet maga a szub is) és/vagy utózengés az átvitelben és attól fájdul meg a fejed.

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Pop megy nálad hát szerintem akkor inkább valami nyitott referencia fejest nézzél, mert az sokkal mindenevőbb lesz és ahogy öregszel mást kezdesz majd hallgatni úgy is.A példáid közül a DM esetleg ami alatt olyan stúdió van, hogy lapátolnak pár szám alá 100Hz alatt is gazdagon. Ez egy DJ füles a teljes frekitartományra értve nem olyan lenyűgöző ahogy megszólal, mint valami komolyabb referencia cucc és kifejezetten kényelmetlen. Ez egy teljesen zárt fejes vacak műanyag pánttal. Tényleg semmi extra csak nagyon jól bírja és jól is részletezi az igazán mélyeket, szóval vagy tényleg olyan alacsony frekin legyen az a hangszeres szinusz vagy valami háromszög-négyszög vagy az ég tudja milyen jelből szintetizált ultra mély legyen mint mondjuk björk hunter című száma alatt. Az ilyeneket nagyon adja. Gengszter rap, hernyós techno, földalatti deep house, drumandbass ha imádnád az ilyen brutál mélyen pumpáló elektro témákat azt mondom meg lehet venni zenehallgatásra is akár, mert ezeknél tényleg olyan, mintha ott állnál a több ezer wattos woofer mellett és azért ezt nem minden füles tudja, de az ilyen mainstream pop elpattog egy feszes bármin is. Arra szerintem ez nem jó vétel, mert amit tud az nem igazán fog neked kelleni. A többi meg nem ér annyit amennyit kérnek érte. Inkább valami kényelmes referenciát nézzél ami körbeveszi a füled. :ohnoohnoohno:

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kolko írta:
2020.07.22., szer. 12:43
Ez egy kicsit csodavárósan hangzott, ezért nem csak annyit írok, hogy tényleg. Azt mondanám erre az ATH-PRO700MK2-re, hogy egy célszerszám. A hirdetéseimet látva gondolom sejted, hogy én basszusgitárhoz vettem gyakorolni. Bevált. Erre ajánlom. Az effektek ugyanis különböző hangerővel vannak gyárilag elmentve és több van annál, hogy fejben tudd tartani, így amikor váltasz a váltással olyan mértékben lehet túlvezérelni egy fejhallgatót véletlenül, hogy attól az érzékeny műszerek maradandó sebet szereznek. Ez az ATH így kinyírhatatlan. Előbb szakad le a fejed, minthogy a drivernek baja legyen. A mélye hangnyomás mellett is részletes marad, nem megy át egy elmaszatolt búgásba és jön a többi is egész monitorosan, de halk zenehallgatásra biztos nem választanám az ára miatt és kb. minden más miatt... a gyári fülpárna kemény, a pánt túl szoros, egyenesen töri a füled.
A pántról a bőr 1 év után hámlik, ragad mindenre, többek között a fejedre. Én vettem rá egy vastagabb fülpárnát, emiatt viszont jobban szét kell húzni a pántot, amikor felveszem. Ettől a műanyag pánt kettétört egy alkalommal. Műgyanta megfogta, de ég szerelme... kettétört a pántja attól, hogy felvettem. Nem ráléptem, nem leejtettem, csak széthúztam hogy a fejemre tegyem és reccs. Szóval a hangja a mai napig megfelel, de én pár év alatt teljesen leharcoltam azzal, hogy minden nap óvatosan használtam. Óvatos alatt értem, hogy nagyon megvigyázós típus vagyok. Van olyan cuccom ami 20+ éves és patika állapotú. A hangja halk zenehallgatáskor egyáltalán nem tükrözi az árát. Alatta van ár azonos termékeknek, amik viszont simán letérdelhetnek úgy értem recsegősre egy durvább túlvezérléstől. Viszont olyan szép részletező mélyen, hogy attól nekem feláll és kb. olyan hangerővel amilyet akarsz. Ha tuc-tuc zenére kell, akkor egy jó erősítővel kb. olyan, mintha beülnél egy kocsiba, amiben mindenki füldugóval a fülében vigyorog. Arra tényleg egy kinyírhatatlan hang olyan körítéssel, ami az enyészetre van kitalálva, hogy a végére csak a két hibátlan 50mm-es driver maradjon. Szóval ez egy jól sikerült DJ füles. Az ami, de semmi csoda.
Koszi szepen, en hamgosan szeretek szenet hallgatni a hangfalakon is, mikor zenet hallgatok akkor az egesz haz zenet hallgat de azert mar szegyellem este kilenc utan magam egy kicsit. :) Foleg elektronikus zenere kellene sinthpop meg ilyesmik. Ismertebben kozul Kraftwerk, Yello, DM, meg Bonanzat is hozza tennem de meg van egypar. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Ez egy kicsit csodavárósan hangzott, ezért nem csak annyit írok, hogy tényleg. Azt mondanám erre az ATH-PRO700MK2-re, hogy egy célszerszám. A hirdetéseimet látva gondolom sejted, hogy én basszusgitárhoz vettem gyakorolni. Bevált. Erre ajánlom. Az effektek ugyanis különböző hangerővel vannak gyárilag elmentve és több van annál, hogy fejben tudd tartani, így amikor váltasz a váltással olyan mértékben lehet túlvezérelni egy fejhallgatót véletlenül, hogy attól az érzékeny műszerek maradandó sebet szereznek. Ez az ATH így kinyírhatatlan. Előbb szakad le a fejed, minthogy a drivernek baja legyen. A mélye hangnyomás mellett is részletes marad, nem megy át egy elmaszatolt búgásba és jön a többi is egész monitorosan, de halk zenehallgatásra biztos nem választanám az ára miatt és kb. minden más miatt... a gyári fülpárna kemény, a pánt túl szoros, egyenesen töri a füled.
A pántról a bőr 1 év után hámlik, ragad mindenre, többek között a fejedre. Én vettem rá egy vastagabb fülpárnát, emiatt viszont jobban szét kell húzni a pántot, amikor felveszem. Ettől a műanyag pánt kettétört egy alkalommal. Műgyanta megfogta, de ég szerelme... kettétört a pántja attól, hogy felvettem. Nem ráléptem, nem leejtettem, csak széthúztam hogy a fejemre tegyem és reccs. Szóval a hangja a mai napig megfelel, de én pár év alatt teljesen leharcoltam azzal, hogy minden nap óvatosan használtam. Óvatos alatt értem, hogy nagyon megvigyázós típus vagyok. Van olyan cuccom ami 20+ éves és patika állapotú. A hangja halk zenehallgatáskor egyáltalán nem tükrözi az árát. Alatta van ár azonos termékeknek, amik viszont simán letérdelhetnek úgy értem recsegősre egy durvább túlvezérléstől. Viszont olyan szép részletező mélyen, hogy attól nekem feláll és kb. olyan hangerővel amilyet akarsz. Ha tuc-tuc zenére kell, akkor egy jó erősítővel kb. olyan, mintha beülnél egy kocsiba, amiben mindenki füldugóval a fülében vigyorog. Arra tényleg egy kinyírhatatlan hang olyan körítéssel, ami az enyészetre van kitalálva, hogy a végére csak a két hibátlan 50mm-es driver maradjon. Szóval ez egy jól sikerült DJ füles. Az ami, de semmi csoda.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kolko írta:
2020.07.21., kedd 20:15
Sziasztok! Nincsenek nagy igényeim, nekem egy lengyel Taga 606 SE 5.1-es rendszerem van a nappaliban és nekem elég is lenne de...
Ha bekapcsolom a szubot (filmekhez szoktam) elég gyakran megfájdul tőle a fejem. Ennek mi lehet az oka? Túl közel van a falhoz vagy valami ilyesmi? Szóval az elhelyezés miatt?
ATH-PRO700MK2 fejhallgatót simán bírom egyébként. Pedig az olyan, mintha a fejemre húztam volna egy szubládát és hangnyomásban is bőven felette van annak, amit a nappaliban a Taga-tól kérni szoktam. Egy Fiio-E10-ről megy a fejhallgató egyébként, csak az opampot cseréltem ki benne, mert a gyári nekem túl monitoros volt, olyan se íze se bűze.
Mindegy a lényeg, hogy így USB-s fejhallgató erősítővel tud olyan hangnyomást ez a fejhallgató, hogy lerepül a fejem, szóval nem szervi okokból lehet gondom a nappaliban.

A másik kérdésem, hogy polcra való stereo párból mi az ami tud már annyit, mint a 606SE frontjai és aktív? Jöhet használt ötlet is. Kéne valami az emeletre. Olyan 20-25 négyzetméteres térbe való.

Azt néztem, hogy ennek a 606SE-nek lehet külön is kapni csak a frontjait 130 ezerért, de nem szeretnék még egy erősítőt és nem is igazán érne nekem ennyit. Én anno az egész 5.1-et egy sráctól vettem át pár hetesen, akit elkapott a gépszíj, szóval csak az állapota volt új, az ára nem. Tudom, hogy az aktív dobozból a jó az egy drága sportág, de azt nem igazán, hogy ez a léc, amit megszoktam ez mennyire van magasan? Ez a lengyel cucc mennyire számít jónak? A fejhallgatóról tudom, hogy az egy DJ füles.
Szia, bocsi hogy nem pont a temahoz de az a fejhallgato felkeltette az erdeklodesem. :) Tenyleg olyan jo basszus van benne es olyan jol is lehet hajtani mindha sose fogyna ki a hangerobol? ATH-PRO700MK2
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Sziasztok! Nincsenek nagy igényeim, nekem egy lengyel Taga 606 SE 5.1-es rendszerem van a nappaliban és nekem elég is lenne de...
Ha bekapcsolom a szubot (filmekhez szoktam) elég gyakran megfájdul tőle a fejem. Ennek mi lehet az oka? Túl közel van a falhoz vagy valami ilyesmi? Szóval az elhelyezés miatt?
ATH-PRO700MK2 fejhallgatót simán bírom egyébként. Pedig az olyan, mintha a fejemre húztam volna egy szubládát és hangnyomásban is bőven felette van annak, amit a nappaliban a Taga-tól kérni szoktam. Egy Fiio-E10-ről megy a fejhallgató egyébként, csak az opampot cseréltem ki benne, mert a gyári nekem túl monitoros volt, olyan se íze se bűze.
Mindegy a lényeg, hogy így USB-s fejhallgató erősítővel tud olyan hangnyomást ez a fejhallgató, hogy lerepül a fejem, szóval nem szervi okokból lehet gondom a nappaliban.

A másik kérdésem, hogy polcra való stereo párból mi az ami tud már annyit, mint a 606SE frontjai és aktív? Jöhet használt ötlet is. Kéne valami az emeletre. Olyan 20-25 négyzetméteres térbe való.

Azt néztem, hogy ennek a 606SE-nek lehet külön is kapni csak a frontjait 130 ezerért, de nem szeretnék még egy erősítőt és nem is igazán érne nekem ennyit. Én anno az egész 5.1-et egy sráctól vettem át pár hetesen, akit elkapott a gépszíj, szóval csak az állapota volt új, az ára nem. Tudom, hogy az aktív dobozból a jó az egy drága sportág, de azt nem igazán, hogy ez a léc, amit megszoktam ez mennyire van magasan? Ez a lengyel cucc mennyire számít jónak? A fejhallgatóról tudom, hogy az egy DJ füles.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: turho »

turho írta:
2020.07.19., vas. 11:23
Vélemények?
https://hardverapro.hu/apro/jm_lab_elec ... friss.html
Ok, konkretizálom.... Tetszene ez a 2 dobozka is, bár az ára felélő erősen az elképzeléseimnek.
Igazság szerint az érdekelne, mennyire mindenevők ezek a dobozok ,(jazz, progrock, pop, szóval minden műfajra ajánljátok?), illetve az árképzésük reális?
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: turho »

ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Nemrég, ajánlottak megvételre, egy Tannoy Mercury, 6.1-es szettet, 100.000-ért. Érdemes lenne-e, a JamoS606 szettet, erre cserélni? Milyen irányba változna, a hangzás?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
vuduman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009.03.29., vas. 17:34
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Tolna-Mözs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vuduman »

Sziasztok!

Egy régi JmLab Focal Laureate pároshoz milyen erősítőt ajánlanátok? A keret 50 ezer Ft. körül lenne.

Koszi a segítséget előre is.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

ZenRonin írta:
2020.06.18., csüt. 12:21
Réges-régi hangládában szeretném cserélni a hangszóró-készletet.

KEF B200 /sp 1039/
KEF B110 /sp 1057/
KEF T 27 /sp 1032/

Van e ötletetek mivel tudnám kiváltani őket?
leborulok.gif
Amennyiben nem hibásak és esztétikailag is jó állapotban vannak a T27 magasak, akkor azok érdekelnének!
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

ZenRonin írta:
2020.06.18., csüt. 12:21
Réges-régi hangládában szeretném cserélni a hangszóró-készletet.

KEF B200 /sp 1039/
KEF B110 /sp 1057/
KEF T 27 /sp 1032/

Van e ötletetek mivel tudnám kiváltani őket?
leborulok.gif

Na várjunk csak! Miért kell ezeket kicserélni?
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Joc írta:
2020.06.29., hétf. 21:55
Sziasztok,
Ötleteket várnék az alábbi projekthez. Második rendszernek, TV/PC mellé gondoltam beruházni hangcuccra (integrált erősítő + hangfalak vagy lehet egy aktív pár is), a keret kb. 100eFt, de adott esetben kicsit feljebb mehet. Alapvetően használtban gondolkodnék úgy 20-30 évvel ezelőttről, már csak a retro feeling miatt is.:) Leginkább EDM szól amikor a gép előtt ülök, de ez a rendszer szólna akkor is ha TV-t nézek vagy a PS4-et nyüstölöm. Maga a szoba csak 8nm, de nyitott a nappali és egy folyosó felé. Mivel az elhelyezés messze lenne az ideálistól, elsősorban zárt dobozokban gondolkodnék (feszes, megfogott basszusokkal) és bár biztos sokan azt mondják hogy sok ide, de inkább 3 útban mint 2-ben (szeressük ha van membránfelület). Elsősorban hangfalakra kérnék tippeket, erősítőt szerintem egyszerűbb lesz találni. Audio interface van, az amögötti részre kellenének cuccok.

Dobozokból valami olyasmi jellegű lenne az irány, mint a pl. a Heco Superior 630-1 vagy az Infinity RS4000 (csak lehetőleg gumiperemes hangszórókkal, nem olyanokkal amik szeretnek szétporladni) vagy akár nagyobb zárt 3 utas (japán) dobozok. Ha tudtok ezekhez hasonlóakat mondani méretben, felépítésben, amiknek érdemes utánanézni az nagy segítség lenne.

Kösz a tippeket előre is.
Én egy Celestion UL6-ot keresnék, egy Rega Brio (clamshell változatú) erősítővel. Vadászni kell, valószínűleg külföldről, de megérné.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Joc »

Sziasztok,
Ötleteket várnék az alábbi projekthez. Második rendszernek, TV/PC mellé gondoltam beruházni hangcuccra (integrált erősítő + hangfalak vagy lehet egy aktív pár is), a keret kb. 100eFt, de adott esetben kicsit feljebb mehet. Alapvetően használtban gondolkodnék úgy 20-30 évvel ezelőttről, már csak a retro feeling miatt is.:) Leginkább EDM szól amikor a gép előtt ülök, de ez a rendszer szólna akkor is ha TV-t nézek vagy a PS4-et nyüstölöm. Maga a szoba csak 8nm, de nyitott a nappali és egy folyosó felé. Mivel az elhelyezés messze lenne az ideálistól, elsősorban zárt dobozokban gondolkodnék (feszes, megfogott basszusokkal) és bár biztos sokan azt mondják hogy sok ide, de inkább 3 útban mint 2-ben (szeressük ha van membránfelület). Elsősorban hangfalakra kérnék tippeket, erősítőt szerintem egyszerűbb lesz találni. Audio interface van, az amögötti részre kellenének cuccok.

Dobozokból valami olyasmi jellegű lenne az irány, mint a pl. a Heco Superior 630-1 vagy az Infinity RS4000 (csak lehetőleg gumiperemes hangszórókkal, nem olyanokkal amik szeretnek szétporladni) vagy akár nagyobb zárt 3 utas (japán) dobozok. Ha tudtok ezekhez hasonlóakat mondani méretben, felépítésben, amiknek érdemes utánanézni az nagy segítség lenne.

Kösz a tippeket előre is.

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Ismeri valaki ezt a szériát, megállja a helyét ennyiért a 8col kategóriában?

https://www.hangszerdiszkont.hu/index.p ... t_id=23539

Avatar
ZenRonin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.06.18., csüt. 12:16
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZenRonin »

leborulok.gif leborulok.gif

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

ZenRonin írta:
2020.06.18., csüt. 12:21
Réges-régi hangládában szeretném cserélni a hangszóró-készletet.

KEF B200 /sp 1039/
KEF B110 /sp 1057/
KEF T 27 /sp 1032/

Van e ötletetek mivel tudnám kiváltani őket?
leborulok.gif
Nézz szét a Falcon Audio oldalán. Ők foglalkoznak ezekkel (és a kiváltásukkal).
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
ZenRonin
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.06.18., csüt. 12:16
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZenRonin »

Réges-régi hangládában szeretném cserélni a hangszóró-készletet.

KEF B200 /sp 1039/
KEF B110 /sp 1057/
KEF T 27 /sp 1032/

Van e ötletetek mivel tudnám kiváltani őket?
leborulok.gif

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Előző kérdésem gondolatmenetét folytatva, az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek, a Quadral Argentum 450-ről?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Reverb
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.06.17., hétf. 21:29
Értékelés: 18

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Reverb »

avl2 írta:
2020.06.15., hétf. 07:06
a regi Karat ? 260 x 430 x 260 mm
Illetve nem tudom teljes biztosan, hogy a "kritikán aluli" erre vagy a CV Vegára vonatkozik-e ?

Kicsit reszletesebben erdekelne; miért, milyen zenéken, erösitövel, mekkora szobában, milyen elvarassal ? Köszönöm.

Nekem eddig 1 regebbi hangsugarzom volt (Celestion Ditton 15), több nem olyan regi kisdoboz, igy kivancsi maradtam regebbi nagyobb hangszorosokra (na nem annyira, hogy ki sem bírnám, inkabb csak játékként), ezert kerdezem (nomeg mert többen inkabb dicserni szoktak "ezek regiek tudtak valami, amit a mai kishangszorosok nem".

Persze tudataban vagyok vele, hogy ízlések és pofonok, egyéni preferenciák szerepe hatalmas.
Igen, a régi kantonról beszélek a 930-asról (kétutas)...de van GLE több méretben, ill. volt még GLX-200, az ugyan valamivel jobb, pl. van némi tere, de a Karát 930 éles és dübög... A német vintage-król az a benyomásom, hogy általában nem tudnak szárnyalni, hiányzik belőlük a művészi hajlam - hiába színtiszta pragmatika, technokrata gondolkodású nemzet - a felhőtlen muzikalitás, de lehet, hogy csak én érzem így. (Válasz a kérdésedre: erősítőkből a Pioneer SA sorozat több tagja, Scott 436, vintage Luxman L2, Luxman L-190, Teac-ok és miegymás, zenék: mindenféle stílus, leginkább akusztikus, blues, jazz-vocal). Az általad említett régi Dittonok közül hallottam egy monitort, az igen meggyőző volt emlékeim szerint. Az az igazság, hogy mióta hozzám került az említett Pioneer CS-E320 1972-ből és teszteltem a felsoroltakkal, néhány kivételtől eltekintve (Pioneer HPM, Pioneer S-X10 - ez egy fantasztikus kis doboz) a többi mellette úgy szólt mint egy SOKOL rádió. És nemigen túlzok... És innentől nincs illúzió kergetés, álságos mentség, hogy nem az a zene, nem az a kábel, nem az a szoba...ezek többnyire önáltatások, rózsaszín ködszurkálások... ;) Egyszerűen nincs mentség... Az az igazság, hogy adott hangzáshoz hozzá szokik egy idő után a fül, így még egy közepes minőséget is képes jónak hallani, amíg egyszer csak mellé nem tesz egy klasszisokkal jobbat. Én sajnos így jártam, és azért sajnos, mert emiatt be kellett járnom egy utólag felesleges utat abban a hiszemben, hogy van annál is jobb és több tucat birtoklása után az a tapasztalom, hogy sajnos nemigen. Illetve van, az a bizonyos ribbon szalagos hangsugárzós...amikért a nagybetűs márkák több százezreket kérnek. Így az én el caminóm vége tehát egy abszurd és penetránsnak hangzó music centeres picike Philips kétutas, amivel most dacol a lelkem... :-) :rolleyes:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Reverb írta:
2020.06.14., vas. 18:29
Hogy milyen hangsugárzót? .... Canton Karat 930 (kritikán aluli) Cerwin Vega D1, Altec lasing model 5 (hatalmas csalódás) MB Quart 280 (középben nem rossz) Kef Coda7 (jazz-vocalban elmegy) B&W több tagja, JPW-k (semmi emlékezetes hang), JM lab Tantal, hogy csak a komolyabb neveket említsem...
a regi Karat ? 260 x 430 x 260 mm
Illetve nem tudom teljes biztosan, hogy a "kritikán aluli" erre vagy a CV Vegára vonatkozik-e ?

Kicsit reszletesebben erdekelne; miért, milyen zenéken, erösitövel, mekkora szobában, milyen elvarassal ? Köszönöm.

Nekem eddig 1 regebbi hangsugarzom volt (Celestion Ditton 15), több nem olyan regi kisdoboz, igy kivancsi maradtam regebbi nagyobb hangszorosokra (na nem annyira, hogy ki sem bírnám, inkabb csak játékként), ezert kerdezem (nomeg mert többen inkabb dicserni szoktak "ezek regiek tudtak valami, amit a mai kishangszorosok nem".

Persze tudataban vagyok vele, hogy ízlések és pofonok, egyéni preferenciák szerepe hatalmas.

Reverb
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.06.17., hétf. 21:29
Értékelés: 18

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Reverb »

Hogy milyen hangsugárzót? Háát, én cca. 30 éve keresem a hangot és talán most vagyok hozzá a legközelebb. Vagy talán a fülem romlott hozzá ehhez a típushoz és ezért hallom sokkal jobbnak az eddig tapasztaltaknál. Ribbon magas sugárzós kétutas. Ha olcsót akarsz, akkor Philips music centeres MCD széria. Tudom, most sokan megköveznek ezért... de az elmúlt években vagy 50 különböző hangfal haladt át a kezeim között, legtöbbtől végre megszabadultam. Ha akusztikus, hangszeres zenét szeretnél átélhető minőségben hallgatni, akkor az említett a legjobb. Hogy miért? Mert egy hatalmas tér, világosság, levegős hangszínpad tárul eléd és kinyílik a világ előtted, mint azelőtt soha és kérdőn tekintesz magadba, "vajon miért nem előbb találtam meg ?". És hogy miket küldtem emiatt nyugdíjba? csak párat az említésre méltókból: Canton GLE sorozat (a régi cantonok közözött mégis talán a legjobb, mégis egy levágott szárnyú madár, aki nem tud repülni, Canton Karat 930 (kritikán aluli) Cerwin Vega D1, Altec lasing model 5 (hatalmas csalódás) MB Quart 280 (középben nem rossz) Kef Coda7 (jazz-vocalban elmegy) B&W több tagja, JPW-k (semmi emlékezetes hang), JM lab Tantal, hogy csak a komolyabb neveket említsem... És hogy mik maradtak állva? A Pioneer-ek 1980-ig. Pl. az olcsó CS-E 320 (a legjobb hangfalam mindenek felett!!!) Pioneer HPM-300 (mélyben JBL L- sorozat, igazi amerikás hang, persze ribbon prizma twitterrel (egész jó), és persze az Orion HS 400 upgrade modell. És hogy miért? Nem tudom. Nincs igazi válasz. A hang megfoghatatlan, sokszor véletlenek műve, vagyis több, mint tervezőasztalnál legyártható mérnöki munka. És amitől több, az valószínűleg az Isteni szikra... (Szerintem.)

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Túl vagyok az erősítő-cserén, a Yamaha DSP-A5, AX492 duó, Marantz SR7005-re lett cserélve. Jelenleg, Jamo S606-os szettet hajt. Gondolkodom a cserén. Méretben lefelé, minőségben felfelé lépnék. A kiegyenlített hangzást, a szép, lágy magasakat szeretem. Mit ajánlotok? Hírdetnek itt, egy B&W DM602.5 S3-at. Az például, szimpatikus.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”