Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm szépen!
Szolnoki vagyok és a lehetőségekhez mérten szeretnék minnél kevesebbszer lukra futni.
Csak 20nm. a szoba és leginkább Jazz-t hallgatok.
Olvasmányok alapján Sonus Faber esetleg Chario jól passzol hozzá,de jó ideje nem látok az apróban sajna. Valószínű akkor elkezdek a felsoroltakból PRÓBÁLKOZNI...
Köszi mégegyszer

Üdv. Jani
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Online
Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

Nézz körül az apróban, van jamo concert 8, revel concerta m12 vagy danish physics point 3-as, mondjuk dragabb a kertetdnel, de jo.


cécó írta:
2020.10.07., szer. 18:14
Sziasztok!
Primare A30-hoz milyen monitor illene 250k ig a használt piacon szerintetek? Tudom sok mindentől függ,de nem tudom mely típusokkal próbálkozzam egyáltalán.
Köszönöm szépen, ha van tapasztalati vélemény! leborulok.gif

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm szépen! 36_1_11.gif,
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cécó írta:
2020.10.07., szer. 18:14
Sziasztok!
Primare A30-hoz milyen monitor illene 250k ig a használt piacon szerintetek? Tudom sok mindentől függ,de nem tudom mely típusokkal próbálkozzam egyáltalán.
Köszönöm szépen, ha van tapasztalati vélemény! leborulok.gif
A kérdésed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!
Primare A30-hoz milyen monitor illene 250k ig a használt piacon szerintetek? Tudom sok mindentől függ,de nem tudom mely típusokkal próbálkozzam egyáltalán.
Köszönöm szépen, ha van tapasztalati vélemény! leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

20-25 éves körül lehet. A mély széle azt írják gumi, szóval simán lehet hibátlan. Az akusztikai csillapítóanyag a dobozban már nem tuti, hogy van olyan állapotban, mint amikor beletették. Vannak anyagok, amik elkezdenek oszlani, de attól még a funkcióját elláthatja, amíg nincs buzerálva nincs gond, de lehet hogy könnyen szakad. A hangváltóban csereérett kondenzátor sem teljesen kizárt, hogy nem lesz, de alapvetően a kora miatt nem kötnék bele. A többi meg az előző tulajon múlik úgy is. Meg kell hallgatni. Szerintem 20-25 év az nem sok, ha a design nem zavar és tetszik a hangja akkor simán rá lehet még menni ilyen idős dobozra. Pláne ha ocó.
turho írta:
2020.07.26., vas. 09:15
Üdv!
Használ itt valaki a fórumon TDL RTL4, RTL4SE hangdobozokat? Vélemény kellene, érdemes kutakodni ilyen után, léteznek még ezek 10/10 állapotban?
(Sajna nincs külön TDL topic....)

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Próbálgattam, eddig úgy tetszik a legjobban, ha a Fiio DAC 24/96 fejhallgató kimenetét erősítem ki line out helyett, ami hát átjátszásnak finoman szólva nem ideális. De így az Onkyo SR605 aux bemenetéről, ha be van nyomva a Pure audio gomb nem rossz. (Ez elvileg egy audio formátum támogatása. A direct mód az másik, de ilyenkor is letilt mindent és ezt gyorsabb benyomni és nem hallok káros belekotyvasztást így sem) Így fejhallgató kimeneten játszik az opamp, amit a fiókába tettem és emiatt nem is hiányzik EQ, ez eddig a best hangminőség a hangszórón. Ez így jobb, mint a line out a fiókán és a kamu stereo+EQ opció az erősítőn.
Viszont az Onkyo 24/192 DAC-ot tartalmaz és a fiókán meg van egy coax out is, tehát lenne a laptopról rajta keresztül digit out-om is. Ez van még hátra fejvakarásnak, mert elvileg kevesebbet veszítenék az Onkyo-ig az átjátszással. Kérdés, hogy megéri e átjátszani coaxon 192 frekire állítva a laptopot szerintetek? Elvileg hallható lehet a különbség, mert ha max adatsűrűséggel menne az erősítőben a DAC akkor ügyesebben emelne ki az EQ benne nem? Felteszem azért hallhatom most jobbnak az analóg átjátszást, mert az opamp hangképe pure szebb, mint a két dac egymás után 3 konverzió agyonkutyult maszatolása.
Mert ugye EQ csak digit van az erősítőben, tehát a 24/96 fióka DAC analóg line out kimenetét először AD visszadigizi és utána a nagyon alacsony adatsűrűségbe próbál belekutyulni az EQ, aztán a kutyultat vissza analógra és úgy a végfokra… nincs esélye hiába egy fejhallgató kimenet az ellenfél. Az alacsony adatsűrűségű kutyulásnál nem csoda, ha jobb a fióka 24/96 DAC-ja fejhallgató kimeneten, ha onnan végig analóg marad és az opamp emel ki, nem az EQ.
Ez a Taga 606SE, szerinted mint hangszóró vajon van azon a szinten, hogy ebből bármi hallható legyen? Azért kérdezem, mert elöl csak toslink bemenet van az erősítőn és nem kis meló kihúzni a bútorból, hogy a hátulján a coax in-hez hozzáférjek.


Aszpirin írta:
2020.07.24., pén. 16:45
Én úgy tudom, hogy a "Stereo" módban a HM-erősítők processzor része minden bemeneti csatornát rákever a két frontra, ráadásul ilyenkor a szoba-Eq és egyéb "nyalánkságok" is működnek.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: turho »

Üdv!
Használ itt valaki a fórumon TDL RTL4, RTL4SE hangdobozokat? Vélemény kellene, érdemes kutakodni ilyen után, léteznek még ezek 10/10 állapotban?
(Sajna nincs külön TDL topic....)
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Ja, igen, jogos. Olyan valóban van, hogy „direct” AUX-nál is csak az előerősítő fokozaton mély/magas potméter nincs, így direct módban ezeknek digitális elérhetőségét is elveszítem és nem tudom beállítani a „V” alakomat. Szóval megizélhetem a „direct” módot. Nem sok kell +2 elég egyébként mindkettőre (10-ig megy), de annyi meg kell rá. Fejhallgatózásból tudom, hogy EQ nélkül meg lehetne amúgy lenni, sőt inkább csak ront rajta, csak ez messze nem az a szitu még, hogy itt az EQ ne hiányozna. Ahhoz valami nagyon profi jelforrás kéne nekem, az meg többe fájna, mint az egész hóbelevanc. Most notebook van rajta, mert van egy békebeli ThinkPad-em erre a célra. Ezek a régebbi IBM/Lenovo lengőtápok még rendesebben meg voltak csinálva, eleve nem is igazán zajos. Meg USB-s a DAC, így azért nem olyan rossz. A lapi már lassú netezésre is, így ott van hagyva, csak erre van, ahogy bekapcsolom magától elindul minden. Egy Foobar2000 még elmegy rajta, ami megeszi az internetrádiót normálisan, így a DAC line-out-ja mehet az AUX in-re. Ez a vonal így olyan, hogy a szegény ember már rámondja, hogy neki ez már HiFi, illetve nekem megteszi. Csak kell a mély/magas a végén az erősítőn. Szóval ez a direct mód is olyan nekem, hogy van, de minek.

Aszpirin írta:
2020.07.24., pén. 16:45
Ha azt akarod, hogy a DAC-ra menő jellel az esetleges kikódoláson kívül semmi ne történjen (ne legyen EQ-zás, keverés, egyéb DSP-zés), akkor ("Pure", "Direct", "Pure Direct" vagy valami hasonló nevű módot kell választani). Ekkor ha a bemeneti (digitális) jel sztereó, akkor csak a frontok szólalnak meg, ha 5.0, akkor a center és a szatelitek is, ha 7.1 akkor mindezekhez még a hátsók meg a szub is, stb.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kolko írta:
2020.07.24., pén. 15:36
Azt gondolnám a stereo módba, amikor belépek és meghúz a relé, akkor egy olyan része megy az erősítőnek, ami teljesen független a sok pont egytől, mert a relé azt fizikailag leválasztja. Szóval itt is elvesztettem a fonalat, hogy a stereo most miért jobb, már nem akarom érteni.
Én úgy tudom, hogy a "Stereo" módban a HM-erősítők processzor része minden bemeneti csatornát rákever a két frontra, ráadásul ilyenkor a szoba-Eq és egyéb "nyalánkságok" is működnek. Tehát a relé ugyan fizikailag leválasztja a többi hangfalat, de a frontokhoz tartozó DAC-egység(ek)-re már digitálisan összemixelt, szét-EQ-zott és DSP-zett sztereó csatornák mennek. De lehet, hogy tévedek.

Ha azt akarod, hogy a DAC-ra menő jellel az esetleges kikódoláson kívül semmi ne történjen (ne legyen EQ-zás, keverés, egyéb DSP-zés), akkor ("Pure", "Direct", "Pure Direct" vagy valami hasonló nevű módot kell választani). Ekkor ha a bemeneti (digitális) jel sztereó, akkor csak a frontok szólalnak meg, ha 5.0, akkor a center és a szatelitek is, ha 7.1 akkor mindezekhez még a hátsók meg a szub is, stb.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Még én is egy bénázó user vagyok. Gáz, de ez a helyzet.

Tegnap este előkerestem az erősítő papírjait, hátha valami menüt kihagyok a buliból. Abban a zacsiban volt a gyári bemérő miki. Lefuttattam a setup-ot újra és a végén kiírja, hogy kalkuláció, egy darabig villog, aztán magától kiírja, hogy mentés.
Szerintem én itt léphettem ki, pedig ott még újból rá kell enterezni és utána menti csak el. Már nem emlékszem 100%-ra, de szerintem túl hamar léphettem ki és a költözés után emiatt hiába futtattam le itt is újra, mert véletlenül nem menthettem el valószínű, mert most más lett.
Ráadásul teljesen összezavar, mert most ha átkapcsolom stereo-ba hallhatóan jobb lett a tere, emiatt pláne nem értem már, hogyan működik akkor egy ilyen erősítő.
Azt gondolnám a stereo módba, amikor belépek és meghúz a relé, akkor egy olyan része megy az erősítőnek, ami teljesen független a sok pont egytől, mert a relé azt fizikailag leválasztja. Szóval itt is elvesztettem a fonalat, hogy a stereo most miért jobb, már nem akarom érteni.
Ráadásul a szubon van egy kétállású analóg kapcsoló (phase 0-180) amit egy sötétben matatás alkalmával véletlenül átkapcsoltam fogalmam sincs vajon mikor. A tegnapi bemérés előtt azt is visszakapcsoltam nullára, de nem értem azt sem, hogy ténylegesen mit is csinál.
Ha megcserélem egy hangszórón a polaritást az a phase 180, tehát a membrán kitérési irányát váltja vagy mi a rák ez?
Keresőbe beírtam és csak rákattintottam egy videóra a tyúbon, amit kidobott. Egy srác valami drága szubnak állította éppen szoftveresen és fokonként tudta állítani, hát el is veszítettem a fonalat, hogy akkor ez milyen fázis vajon.
Nagyon régi rádióerősítőkben a 80-as években volt olyan ficsőr, hogy „quadro” és úgy volt 4 csatorna, hogy 2-2 el volt tolva egy picit egymáshoz képest icipicit visszhangosra, hogy nagyobbnak tűnjön a szoba vagy az ég tudja miért. Egy darabig volt ilyen, aztán elfelejtették.
Mindegy kinyomtam a phase-t és a keresztezési freki 50-150 potiját majdnem középre tekertem, szóval kb. 80Hz, ha 100Hz a közepe, a hangerőt meg negyedre. Tegnap este így nem fájdult meg a fejem, de nem is nagyon hallottam, túl észrevétlen volt a szub, hát innen a hangerővel már csak megtalálom az igazit.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Robici »

tottyi írta:
2020.07.24., pén. 08:49
Szia, lehet lehuzni olyan anyagokat ahol kulon vannak a hz-ek valasztva es mindegyik megszolal par masodpercre, esetleg probald ki azzal az anyaggal hatha kozelebb jutsz ahoz, hogy milyen Hz-eken hagy ki a hangfalad.
Ez jó ötlet, én egyébként nagyobb összeggel mernék fogadni rá, hogy a hallgatási pozícióban bizonyos frekvencián kioltás van a szoba geometriájából és a hangsugárzó pozíciójából adódóan. Szerintem a tisztán látáshoz és a probléma kezeléséhez mindenképpen mérésre lenne szükség.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kolko írta:
2020.07.23., csüt. 19:16
36Hz, hát ez olyan érdekes tudod. Szól lent, kétségtelen, hogy megszólal,
csak valami nem stimmel. Azért én elég sokat hallom az alacsonyabb szinuszokat is a basszusgitár miatt. Igaz teljesen máshogy működik egy óriási átmérőjű hangszóró egy kvázi nyitott ládában, de azok szólnak lent ott is ahol ez hááát…
Ez a 606SE, ahogy megyünk lefelé szépen kezd elfogyni, ahogy kis átmérőjű mélyek szoktak. Egy darabig szépen fogyogat, aztán van egy pont ahol úgy hallom el is fogyott, de aztán meg hopp nem ott, hanem attól még mélyebben újra megszólal.
A leírás (marketing érvelés a special edition mellett) valami mágnesméret növelést említ és hangváltós hókuszpókuszt, de én ezt nem értem. Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja? :D Ha tippelnem kéne én inkább arra tippelnék fülre, hogy valahogy a dobozzal megoldottak lent egy kiemelést.
Lehet, hogy ez hülyeség, csak azért nem értem, mert basszuskombótól hasonló lyukat nem hallottam. Szól lent is kétségtelen, hogy szól, csak ugye nincs abszolút hallásom, ezért nem tudnám megmondani Hz-re ,de nekem olyan érzésem van mintha lenne lent egy lyuk egy tól-ig ahol nem szól, de az alatt meg újra szól. Ilyen a hangszórógörbén ha nem nagyon van, akkor marad a doboz. Ezért tippelnék a dobozra.
Szóval érdekes jószág ez a lengyel doboz. Egyébként szeretem. Stereoban egy hosszan hallgatható pár a két front. Nekem elég ez a minőség. Meg vagyok vele elégedve.
Tetszene, ha jobb lenne, persze. De nincs elásva a kertben egy táska pénz sajnos. Ez az öreg TX-SR605, ami nekem van kibékül vele.
Szia, lehet lehuzni olyan anyagokat ahol kulon vannak a hz-ek valasztva es mindegyik megszolal par masodpercre, esetleg probald ki azzal az anyaggal hatha kozelebb jutsz ahoz, hogy milyen Hz-eken hagy ki a hangfalad.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kolko írta:
2020.07.23., csüt. 19:16
36Hz, hát ez olyan érdekes .....ugye nincs abszolút hallásom, ezért nem tudnám megmondani Hz-re ,de nekem olyan érzésem van mintha lenne lent egy lyuk egy tól-ig ahol nem szól, de az alatt meg újra szól...
Persze, érteni vélem. Mérés mondaná meg a fizikai valóságot. ..az a kérdés további fontos részlete, hogy mindez (erösítések, kioltások, a hangsugarzobol jövö es a visszaverödö hullámok szuperpozíciójából adódó) helyfüggö jelenség
-KP- írta:
2020.07.23., csüt. 21:27
Simán lehet szobaakusztika is, amit írsz.
:smile32:
denesdr írta:
2020.07.23., csüt. 21:30
A hullámzó átvitel az esetek túlnyomó többéségében a szoba és a hangsugárzó(k) átvitelének kombinációja, ez persze egy végletekig leegyszerűsített képlet, de a lényeg, hogy a szoba is legalább akkora hatással van a kapott mélyátvitelre mint maguk a dobozok....
:smile32:

+ az elrendezés is igen nagy hatású: a források=hangsugárzók, sub, .. és a hallgatási pozíció szerepe, hatása

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kolko írta:
2020.07.23., csüt. 19:16
olyan érzésem van mintha lenne lent egy lyuk egy tól-ig ahol nem szól, de az alatt meg újra szól. Ilyen a hangszórógörbén ha nem nagyon van, akkor marad a doboz. Ezért tippelnék a dobozra.
A hullámzó átvitel az esetek túlnyomó többéségében a szoba és a hangsugárzó(k) átvitelének kombinációja, ez persze egy végletekig leegyszerűsített képlet, de a lényeg, hogy a szoba is legalább akkora hatással van a kapott mélyátvitelre mint maguk a dobozok.
Az alsóbb hangtartományokban még egy teljes visszaverődésmentességre tervezett süketszoba sem tud mindig "süket" maradni.

Szerk: a szoba is egy doboz!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

kolko írta:
2020.07.23., csüt. 19:16

Lehet, hogy ez hülyeség, csak azért nem értem, mert basszuskombótól hasonló lyukat nem hallottam. Szól lent is kétségtelen, hogy szól, csak ugye nincs abszolút hallásom, ezért nem tudnám megmondani Hz-re ,de nekem olyan érzésem van mintha lenne lent egy lyuk egy tól-ig ahol nem szól, de az alatt meg újra szól. Ilyen a hangszórógörbén ha nem nagyon van, akkor marad a doboz. Ezért tippelnék a dobozra.
Simán lehet szobaakusztika is, amit írsz.

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

36Hz, hát ez olyan érdekes tudod. Szól lent, kétségtelen, hogy megszólal,
csak valami nem stimmel. Azért én elég sokat hallom az alacsonyabb szinuszokat is a basszusgitár miatt. Igaz teljesen máshogy működik egy óriási átmérőjű hangszóró egy kvázi nyitott ládában, de azok szólnak lent ott is ahol ez hááát…
Ez a 606SE, ahogy megyünk lefelé szépen kezd elfogyni, ahogy kis átmérőjű mélyek szoktak. Egy darabig szépen fogyogat, aztán van egy pont ahol úgy hallom el is fogyott, de aztán meg hopp nem ott, hanem attól még mélyebben újra megszólal.
A leírás (marketing érvelés a special edition mellett) valami mágnesméret növelést említ és hangváltós hókuszpókuszt, de én ezt nem értem. Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja? :D Ha tippelnem kéne én inkább arra tippelnék fülre, hogy valahogy a dobozzal megoldottak lent egy kiemelést.
Lehet, hogy ez hülyeség, csak azért nem értem, mert basszuskombótól hasonló lyukat nem hallottam. Szól lent is kétségtelen, hogy szól, csak ugye nincs abszolút hallásom, ezért nem tudnám megmondani Hz-re ,de nekem olyan érzésem van mintha lenne lent egy lyuk egy tól-ig ahol nem szól, de az alatt meg újra szól. Ilyen a hangszórógörbén ha nem nagyon van, akkor marad a doboz. Ezért tippelnék a dobozra.
Szóval érdekes jószág ez a lengyel doboz. Egyébként szeretem. Stereoban egy hosszan hallgatható pár a két front. Nekem elég ez a minőség. Meg vagyok vele elégedve.
Tetszene, ha jobb lenne, persze. De nincs elásva a kertben egy táska pénz sajnos. Ez az öreg TX-SR605, ami nekem van kibékül vele.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: juliush »

Spinoza71 írta:
2020.07.23., csüt. 14:30
A sztereó rendszert elsősorban Jazz és komolyzenéhez szeretném használni. A chariohoz képest, közép tartományban részletezőbb, mélyebbre menőbb, valamivel teresebb, holografikusabb hangképet keresek...
Jómagam pontosan ilyen zenéket már 5 éve hallgatok a Harbeth M30.1-eseimmel nagy élvezettel. Feltétlenül ajánlom őket, van is eladó itt az AVX-n!
Sok sikert kívánok a vadászathoz!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Spinoza71 írta:
2020.07.23., csüt. 14:30
Vess egy pillantást a Buchardt S400-ra.

Avatar
Spinoza71
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015.12.29., kedd 19:02
Értékelés: 12

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Spinoza71 »

Kedves Fórumtársak !
Sztereó vonalon, hangfal feljebb lépésben gondolkodom. Jelenleg 1 chario delphinus monitor párom van és kb. 600000 Ft körüli kategóriában keresgélek... Az erősítőm egy bladelius try Mk2 novitas... Elsősorban Dynaudio, Harbeth (jelenleg többféle is van eladó) monitorokat kerestem, de most az eladások között felkeltette a figyelmemet két márka, a Jm lab mini Utópia és egy Opera Callas is. Ha esetleg valaki megosztaná tapasztalatait, ami segíthet a választásomban - bármelyik összetevővel kapcsolatban - azt nagyon megköszönöm. leborulok.gif

A sztereó rendszert elsősorban Jazz és komolyzenéhez szeretném használni. A chariohoz képest, közép tartományban részletezőbb, mélyebbre menőbb, valamivel teresebb, holografikusabb hangképet keresek...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: juliush »

avl2 írta:
2020.07.23., csüt. 05:05
en egyertelmüen a masik veglet felé haladnék: nagyon alacsony "cut-off" freki, es ha kell inkabb ott magasabb hangerö (ha kell)...
Tökéletesen egyetértek! Nálam a REL ajánlásait követve a hangfal mögötti sarokba helyezett, az erősítőről magasszintű jellel táplált, a mérések szerint hasonló viselkedésű B2 szub a gyári specifikáció szerint 50Hz-ig, a lakóhelyiségben inkább a 30Hz-es tartomány felső harmadáig működő Harbethekkel az alábbi mélytartománybeli viselkedést produkálja 28Hz-es határfreki beállítás mellett.
HarbethM30_RELB2_MF A-1000.jpg
HarbethM30_RELB2_MF A-1000.jpg (126.98 KiB) Megtekintve 1822 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kolko írta:
2020.07.22., szer. 22:33
Kiemelés alatt azt érted egyébként, hogy nagyon egyszerre szól a frontokkal? Most 150Hz-en van az alul áteresztő szűrő vágási freki potmétere. Azt próbáljam csökkenteni? Eddig inkább a hangerejével játszottam. Gondoltam ha levágok mindent akkor meg minek. :rolleyes:
en egyertelmüen a masik veglet felé haladnék: nagyon alacsony "cut-off" freki, es ha kell inkabb ott magasabb hangerö (ha kell)
ha jol latom a frontoknak is van 2x165mm-es hangszoroja, spec.-juk 36Hz-..., az adatban ha tulzas is van, ekkora dobozok ekkora hangszoroval szerintem nem igenyelnek sub tamogatast 80 Hz-en sem !
no meg, ahogy irod zenenel nem is erzed szüksegesnek, tehat lehet sub nelkül is ilyen frekiken "valami"

a legtöbb sub eseteben a "cut-off" rendkivül megtevesztö, mert ott nem "vág", azaz nem oriasi meredekseggel esik fölötte; sokkal realisabb elnevezes a "crossover", mert felette is böven sugaroz

kerestem igen röviden a Te sub-odra, arra nem lattam meresi görbeket, masikra (nekem ennek kistestvere van ezert) egy pelda: https://rel.net/wp-content/uploads/2016 ... i-News.pdf erdemes a görbeket megnezni

vagy: https://www.audioholics.com/subwoofer-r ... asurements https://www.audioholics.com/subwoofer-r ... asurements

en zenere (nem mozizom) - sokkkkkal kisebb hangsugarzok mellett is - 30-35 Hz-es crossover frekit hasznalok a sub-on

szoval szerintem igen sok erv, meres szol amellett, hogy nagyon alacsony "cut-off" frekivel erdemes probalgatni - es semmi nem szol amellett, hogy ezt ne probald ki. puding probaja az evés. sok sikert !

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

kolko írta:
2020.07.22., szer. 22:33
Most 150Hz-en van az alul áteresztő szűrő vágási freki potmétere. Azt próbáljam csökkenteni? Eddig inkább a hangerejével játszottam. Gondoltam ha levágok mindent akkor meg minek. :rolleyes:
A legtöbb erősítőn állítható a mélynyomó funkciója: "LFE" vagy "LFE+Main" - illetve a frontoknál, hogy Large/Small. Mivel a frontjaid nagyok és a mélynyomó meg nem extra, én úgy használnám, hogy a mélynyomó csak az LFE-re menjen, a front pedig Large legyen, freki vágás nélkül. Így a mélynyomó csak akkor fog szólni, ha legalább 6 audio csatornás filmet nézel (Dolby Digital 5.1), és a ".1" LFE csatornán van jel, tipikusan a robbanás/mennydörgés - amúgy pedig a Frontok adnak le mindent, beleértve azokat a filmeket is ami csak rövid rip, tv adás, stb., ahol csak 2.0/dolby prologic hang van.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kolko írta:
2020.07.22., szer. 22:06
TSW 120 V2 típusú, nem tudom ez mennyire számít gyenge minőségűnek. Amikor egyedül szól úgy tűnik rendben van. Nem búg, zúg, sistereg alatta vagy mögötte. Zeneileg nem értékelném, ahhoz nem szoktam bekapcsolni. Ott valahogy nem kérem, elég a két front. Filmeknél viszont bejön az a mennydörgés amit tud. Örülnék ha úgy verné le a vesémet robbanáskor, hogy máskor észrevétlen marad, de ezt eddig valahogy nem sikerült összelőni, de azt gondolom a hiba bennem lesz. A szoba nem túl pici, ilyen gond nincs, viszont sok a szabad falfelület, azt aláírom.
Sajna nem ismerem a típust, meg főleg nem a beépített hangszóróját, erősítőjét.
Amúgy lehet nem megfelelő integráció a többi sugárzóval is. Egy kis szoba nem feltétlenül rossz, persze általában egy nagyobb az jobb, a szabad falfelületetk meg inkább a magasabb tarományban tudnak godot okozni, nem a szubnál. Elhelyezéssel mindenképp érdemes játszadozni első körben szerintem.

Kiemelést az átvitelben több dolog is okozhat, legdurvábbakat a szoba szokta okozni, de pl túl nagy átfedés a szub és a többi sugárzó között is lehet ludas vagy fázishiba miatti hullámzó átvitel. Az a 150Hz az elég magas alulátersztőnek tűnik, én magam nem használok szubot, de olyan 80Hz körül szokott lenni normál esetben a kiindulópont ha jól tévedek.

Avatar
kolko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.07.16., csüt. 21:02
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kolko »

Kiemelés alatt azt érted egyébként, hogy nagyon egyszerre szól a frontokkal? Most 150Hz-en van az alul áteresztő szűrő vágási freki potmétere. Azt próbáljam csökkenteni? Eddig inkább a hangerejével játszottam. Gondoltam ha levágok mindent akkor meg minek. :rolleyes:

denesdr írta:
2020.07.22., szer. 21:01
kolko írta:
2020.07.21., kedd 20:15
Ha bekapcsolom a szubot (filmekhez szoktam) elég gyakran megfájdul tőle a fejem. Ennek mi lehet az oka? Túl közel van a falhoz vagy valami ilyesmi?
Ez akusztika és esetleg egy gyengébb minőségű szub keveréke lesz. Valószínűleg van egy jókora kiemelés (főleg a szoba miatt, de lehet maga a szub is) és/vagy utózengés az átvitelben és attól fájdul meg a fejed.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”