Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Tctronic írta:
2020.07.25., szomb. 19:04
Milyen (mekkora) az optimális (minőséget tekintve legjobb) IC kábel hossz?

1. A legrövidebb
2. Amilyet kapok éppen használtan az adott típusból.
3. Tök mindegy
4. Amivel össze tudom kötni a készülékeimet
5. Egy adott méretű.
6. A lehető leghosszabb (Hátha)
Ha hallani véled (?) a különbséget ugyanazon kábel 60 és 100cm verziója között, akkor tudni fogod a választ! :D
(halkan megjegyzem mondjuk 30 cm és 1m között általában van 'szösszenet'. Saját tapasztalat. Hozzáteszem becsapós lehet a dolog, merthogy nem igazán létezik két teljesen egyforma forrasztás, ill. a gyártás dátuma, a "húzás" iránya, a járatott állapot stb... is olyan tényezők, amik befolyásolhatják a végeredményt.) IC kábelt általában 60cm és 1m között szoktak készíteni, ha nincsenek rendhagyó szükségletek. 60 és 100 között én nem hallom a különbséget. Ami természetesen semmit nem jelent. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioline 2020.07.25., szomb. 20:17-kor.
.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Milyen (mekkora) az optimális (minőséget tekintve legjobb) IC kábel hossz?

1. A legrövidebb
2. Amilyet kapok éppen használtan az adott típusból.
3. Tök mindegy
4. Amivel össze tudom kötni a készülékeimet
5. Egy adott méretű.
6. A lehető leghosszabb (Hátha)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

zoli73 írta:
2020.07.25., szomb. 16:25
cables írta:
2020.07.25., szomb. 16:17
zoli73 írta:
2020.07.25., szomb. 15:45
...

Azt mondom igenis kell ajánlásokat adni, a kevésbé tapasztaltaknak, kb. kijelölni a helyes irányt, de hogy a kérdező végül miként dönt, az már az Ő dolga megfogadja-e a tanácsot.
Természetesen a saját tapasztalatnál nincs hasznosabb, de ha mindenki csak erre törekedne, akkor az nagyon megterhelné a pénztárcát, ezért hasznos a tapasztalatok megosztása.
Én ezt teljesen másképp gondolom. Ki tud audióban helyes irányt kijelölni egy másik embernek, aki másképp hall mint ő és más az izlése! Ráadásul, amit ő tud az a helyes irány? Röhej!
Ha ezen logika mentén haladunk, akkor az ilyen fórumokra nincs is szükség, sőt a hifi szaklapok(mind nyomtatott, mind az online) is nyugodtan lehúzhatják a rolót, mert hát mindenki tökéletesen tudja mit keres, neki mi a jó.
Igen sajnos ilyen logika mentén haladunk.....Lassan már senki nem mer mondani semmit ,leírni meg végkép nem. :D
Rögtön van olyan aki lehurrogja ...persze lehet különböző vélemény..ezt akár kultúráltan is kilehetne nyilvánítani.
Na ez manapság nem megy...
Nekem herótom van a rögtön mindent tagadó emberektől...de ez az én problémám.
Talán ennél a fórumnál "kábelezzünk" bizonyos dolgokban egyet kellene értenünk. A kábelek igenis fontosak az adott rendszerekben...(mondjuk a fos rendszereknél csak szart képesek csinálni) De ezt ki kell mondani.... :smile53:
Idegesítő a semmi tapasztalattal nem rendelkező emberek negatív hozzáállása ,,,,Itt a kábelezzünk rovatban .
Minek van itt aki semmit nem akar hallani vagy változtatni rendszerén...(.Persze lehet készüléket kellene cserélni vagy 230v betápon kellene változtatni....) Ó ez már istentelen káromlás Ugye?

Üdv

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

lehoako írta:
2020.07.24., pén. 08:22
Meg micsoda hüjeség már, hogy a kábel, ami kb a jelút 90%-a a rendszerben, mi az, hogy hat a hangra.
A jelút nem slag, hogy folyóméterben mérjük. Vizuálisan, a laikus szemek számára lehet, hogy 90%-nak tűnik, de elektrotechnikai szempontból fordított az arány. Az áramkörök tulajdonságait nem a fizikai méreteik, hanem a nanométeres vastagságban egymásra épített különböző anyagokból álló alkatrészek és azok együttes kölcsönhatása határozza meg. Egy szokványos ónozott belső tápsaru, vagy hangszóró csatlakozó átmeneti ellenállása többszáz méter megszentelt ezüst kábelének felel meg. Ami ott elveszik, azt 30cm-el utána sem nem fogod visszakapni. Ezért szokás méretezni.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Az útkereséssel teljesen egyetértek. Azért botorkálás közben nem bánom, ha van aki segít. Mindig van valami új. Én elindultam visszafelé, már "lámpazsinórom" is volt bekötve (jó régi kábel, több, mint 40 éves ;) ) a '71-es gyártású HH Scott hangsugárzóimhoz a munkahelyen, aztán most valahogy mégis jobban tetszik a hang a tigrincsbeldennel.
Itthon is "ócsósítottam", mert ugye átverés a drága kábel, aztán mégis hálát rebegek azon fórumtársaknak, akik a SAEC márkát bedobták a köztudatba :smile53:
Kábelezzünk! ;peace;

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cables írta:
2020.07.25., szomb. 17:36
Az én olvasatomban az audiózás - ez a csodás hobby - a hallott élményekből tanulásról szól, ha kezdettől számítjuk, egy útkeresésről a készülékek, kábelek, állványok, kiegészítők rengetegében. Nemcsak a végcél, a jó hang az érdekes, hanem az odavezető út. Ne álljon ott senki, hogy erre, vagy arra menj az visz el a csodához. Főleg nem olyanok, akik maguk is csak kis szeletét ismerik ennek a birodalomnak. Mert mindannyian csak egy kis szeletet ismerünk.
Valóban csodás ez a hobby,de nem mindegy hogy milyen könyvből olvassuk,tanuljuk,és az sem egy hátrány ha viszonylag egyenes az az út.
Egy kezdőnek Te sem azt ajánlod hogy járja végig az útját mielött hozzád fordul mert az olyan csodálatos,ha nem próbálsz segíteni neki abban hogy alapból jóról induljon.Ne ez a lehetősége nem volt meg 25-30 éve egy olyan vidéki parasztgyereknek mint én,és sajnálom is ma már azt a sok elfecsérelt időt,pént és energiát is amit beleöltem ebbe a hobbyba,bármennyi tapasztalatot is adott.
Tudtam volna értékelni mások tapasztalatait,segítségét,ez egyértelmű,de nem volt senki csak a kereskedők,(na itt sem a jó helyeken jártam) és a HFP,amihez meg kódfejtő is kellett,mert ott minden szép és jó is volt.
Én nem sírom vissza az útkeresésemet,lehet az bármennyire csodás is másoknak.Szerintem szerencsés az a full kezdő aki ide talál,mert itt sok hasznos segítséget kaphat.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2020.07.25., szomb. 17:36
Az én olvasatomban az audiózás - ez a csodás hobby - a hallott élményekből tanulásról szól, ha kezdettől számítjuk, egy útkeresésről a készülékek, kábelek, állványok, kiegészítők rengetegében. Nemcsak a végcél, a jó hang az érdekes, hanem az odavezető út. Ne álljon ott senki, hogy erre, vagy arra menj az visz el a csodához. Főleg nem olyanok, akik maguk is csak kis szeletét ismerik ennek a birodalomnak. Mert mindannyian csak egy kis szeletet ismerünk.
Ezek szerint, Te minden hifivel kapcsolatos tudást, saját kútfőből szereztél. Értem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Az én olvasatomban az audiózás - ez a csodás hobby - a hallott élményekből tanulásról szól, ha kezdettől számítjuk, egy útkeresésről a készülékek, kábelek, állványok, kiegészítők rengetegében. Nemcsak a végcél, a jó hang az érdekes, hanem az odavezető út. Ne álljon ott senki, hogy erre, vagy arra menj az visz el a csodához. Főleg nem olyanok, akik maguk is csak kis szeletét ismerik ennek a birodalomnak. Mert mindannyian csak egy kis szeletet ismerünk.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cables írta:
2020.07.25., szomb. 16:17

Én ezt teljesen másképp gondolom. Ki tud audióban helyes irányt kijelölni egy másik embernek, aki másképp hall mint ő és más az izlése! Ráadásul, amit ő tud az a helyes irány? Röhej!
Én örültem volna úgy kb 30 éve egy ilyen fórumnak,vagy legalább egy két olyan embernek akik a tapasztalataik után próbáltak volna helyes irányba terelni,jelentsen ez bármit is.
Függetlenül attól is hogy kinek milyen is a füle,farka,ízlése,vagy a fizimiskája,ha valami hosszabb távon is jó tud lenni,az már tud valamit,lehet ez bármennyire is röhejes.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2020.07.25., szomb. 16:17
zoli73 írta:
2020.07.25., szomb. 15:45
...

Azt mondom igenis kell ajánlásokat adni, a kevésbé tapasztaltaknak, kb. kijelölni a helyes irányt, de hogy a kérdező végül miként dönt, az már az Ő dolga megfogadja-e a tanácsot.
Természetesen a saját tapasztalatnál nincs hasznosabb, de ha mindenki csak erre törekedne, akkor az nagyon megterhelné a pénztárcát, ezért hasznos a tapasztalatok megosztása.
Én ezt teljesen másképp gondolom. Ki tud audióban helyes irányt kijelölni egy másik embernek, aki másképp hall mint ő és más az izlése! Ráadásul, amit ő tud az a helyes irány? Röhej!
Ha ezen logika mentén haladunk, akkor az ilyen fórumokra nincs is szükség, sőt a hifi szaklapok(mind nyomtatott, mind az online) is nyugodtan lehúzhatják a rolót, mert hát mindenki tökéletesen tudja mit keres, neki mi a jó.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

zoli73 írta:
2020.07.25., szomb. 15:45
...

Azt mondom igenis kell ajánlásokat adni, a kevésbé tapasztaltaknak, kb. kijelölni a helyes irányt, de hogy a kérdező végül miként dönt, az már az Ő dolga megfogadja-e a tanácsot.
Természetesen a saját tapasztalatnál nincs hasznosabb, de ha mindenki csak erre törekedne, akkor az nagyon megterhelné a pénztárcát, ezért hasznos a tapasztalatok megosztása.
Én ezt teljesen másképp gondolom. Ki tud audióban helyes irányt kijelölni egy másik embernek, aki másképp hall mint ő és más az izlése! Ráadásul, amit ő tud az a helyes irány? Röhej!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2020.07.25., szomb. 08:11
Az, hogy különböző emberek másként hallanak zenei hangzásokat az tény, és az is, hogy az előitélet, még talán a pillanatnyi hangulat is, nagyban befolyásolja ezt. Pontosan ezért teljesen feleslegesnek tartom, amikor sokan konkrétan hangfalakat, erősítőket, vagy kábeleket ajánlgatnak embereknek. Mondjuk a kérdezőket se nagyon értem, az audiózásban a saját izlésnek megfelelően kell dönteni.
Csak halkan kérdezem, a fórum nem azért van, hogy kérdezzünk, válaszokat adjunk, ajánlatokat adjunk és kapjunk?
Olyan készülékekről, kábelekről, stb, amikkel van tapasztalatom, szívesen adok tanácsot, ajánlást, de olyat soha sem mondanék, hogy "ilyet vegyél, mert neked ez a tuti", de ilyet itt szerintem nem is mond senki.
Azt mindenkinek, magának kell eldöntenie(lehetőleg meghallgatás után), hogy az adott készülék tényleg az-e amit keres.
Azt mondom igenis kell ajánlásokat adni, a kevésbé tapasztaltaknak, kb. kijelölni a helyes irányt, de hogy a kérdező végül miként dönt, az már az Ő dolga megfogadja-e a tanácsot.
Ahogy látom, a kérdésekre adott válaszokban/ ajánlásokban mindíg elhangzik az a tanács is, hogy "semmit ne vegyél meghallgatás nélkül", ha ezt a kérdező nem fogadja meg, akkor ez már csak rá tartozik.
Természetesen a saját tapasztalatnál nincs hasznosabb, de ha mindenki csak erre törekedne, akkor az nagyon megterhelné a pénztárcát, ezért hasznos a tapasztalatok megosztása.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

MrCollector írta:
2020.07.25., szomb. 13:54
trane írta:
2020.07.25., szomb. 12:01
wittao írta:
2020.07.25., szomb. 11:46
Szerintem itt most egy kicsit félreértelmezitek Rudi bácsi beírását (direkt vagy véletlen most nem mennék bele)...Tehát légyszi ne abból álljunk már ki mindig, hogy a másikat szekírozzuk, mondhat ő jó dolgokat is. Speciel most egyetértek vele, baromi nagy felelősség ajánlani valakinek valami hificuccot. "Vegyél egy Accuphase-t a rendszeredbe az biztos jó lesz", aztán vagy így van vagy úgy. Ráadásul ha az ő kábeleit megnézzük, akkor a próba kevésbé kockázatos. Mások egy kisebb banánköztársaság éves bevételébe kerülő kábelekkel próbálkoznak.
nem a szekírozásból indulok ki, hanem abból, amit Rudolf 'művel' :rolleyes: : azaz a 'gyártás'sal gyakorlatilag és igencsak konkrétan ajánl :yingyang: - amit pedig épp' elítélt. ezt konkrétan gondold át, lécci, gondolkodik.gif , ezért írtam, amit leborulok.gif

az pedig lehet, neked nem kockázat dollar.gif , hogy egy 50eFt-os vezeték nem jön be - de van, akinek ez sem kevés pénz, s számára ez az
Nyilvánvalóan, ha valaki gyárt valamit azt ajánlja is. Azt már a vevő dönti el, mennyire felel meg az igényeinek és később milyen véleményt fogalmaz meg róla. Az üzleti részt pedig szerintem személyesen kell vele egyeztetni.
Sokszorosába kerülő kábeleknél is érhet óriási csalódás.
A legfontosabbat kihagytátok...
Mindenki elmondhatja a véleményét. (Gyártó ,kereskedő, felhasználó,)
Reklám csak az egyiktől...ne röhögtessetek ...tv -t nem nézek miatta.
Egyébként is ...itt a fórumon legalább mindenki kaphat hideget meleget....
Hajrá jöhet mindenki tapasztalata ,története ,,,,,EZÉRT VAGYUNK ITT ?????
Ui : Ja és nincs és nem is volt nálam "Rudi bácsi" kábele...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

trane írta:
2020.07.25., szomb. 12:01
wittao írta:
2020.07.25., szomb. 11:46
Szerintem itt most egy kicsit félreértelmezitek Rudi bácsi beírását (direkt vagy véletlen most nem mennék bele)...Tehát légyszi ne abból álljunk már ki mindig, hogy a másikat szekírozzuk, mondhat ő jó dolgokat is. Speciel most egyetértek vele, baromi nagy felelősség ajánlani valakinek valami hificuccot. "Vegyél egy Accuphase-t a rendszeredbe az biztos jó lesz", aztán vagy így van vagy úgy. Ráadásul ha az ő kábeleit megnézzük, akkor a próba kevésbé kockázatos. Mások egy kisebb banánköztársaság éves bevételébe kerülő kábelekkel próbálkoznak.
nem a szekírozásból indulok ki, hanem abból, amit Rudolf 'művel' :rolleyes: : azaz a 'gyártás'sal gyakorlatilag és igencsak konkrétan ajánl :yingyang: - amit pedig épp' elítélt. ezt konkrétan gondold át, lécci, gondolkodik.gif , ezért írtam, amit leborulok.gif

az pedig lehet, neked nem kockázat dollar.gif , hogy egy 50eFt-os vezeték nem jön be - de van, akinek ez sem kevés pénz, s számára ez az
Nyilvánvalóan, ha valaki gyárt valamit azt ajánlja is. Azt már a vevő dönti el, mennyire felel meg az igényeinek és később milyen véleményt fogalmaz meg róla. Az üzleti részt pedig szerintem személyesen kell vele egyeztetni.
Sokszorosába kerülő kábeleknél is érhet óriási csalódás.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2020.07.25., szomb. 10:29
cables írta:
2020.07.25., szomb. 08:11
Az, hogy különböző emberek másként hallanak zenei hangzásokat az tény, és az is, hogy az előitélet, még talán a pillanatnyi hangulat is, nagyban befolyásolja ezt. Pontosan ezért teljesen feleslegesnek tartom, amikor sokan konkrétan... kábeleket ajánlgatnak embereknek. Mondjuk a kérdezőket se nagyon értem, az audiózásban a saját izlésnek megfelelően kell dönteni.
bravo.gif - nahát, ráadásul vannak, akik még gyártanak is, eladásra, kábeleket azoknak a butusoknak, akik hagyják magukat ekként félrevitetni... gondolkodik.gif
Jól érzem, hogy ez pont a bort iszik, és vizet prédikál esete? :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

cables írta:
2020.07.25., szomb. 08:11
Az, hogy különböző emberek másként hallanak zenei hangzásokat az tény, és az is, hogy az előitélet, még talán a pillanatnyi hangulat is, nagyban befolyásolja ezt. Pontosan ezért teljesen feleslegesnek tartom, amikor sokan konkrétan hangfalakat, erősítőket, vagy kábeleket ajánlgatnak embereknek. Mondjuk a kérdezőket se nagyon értem, az audiózásban a saját izlésnek megfelelően kell dönteni.
Az, hogy valaki a "hangzásokat" miként hallja az a hallásától függ. Akinek bármilyen halláscsökkenése van az soha nem fogja úgy hallani a hangokat, mint egy ép hallású ember.
Másik dolog az, van-e valakinek zenei hallása és meg tudja-e állapítani, hogy helyesek a hangok amiket hall. El tudja-e dönteni a hangszerek vagy az énekes hangjának hűségét. Persze ez is abszurd, hiszen ahány azonos hangszer annyi egyedi hangzás és akkor a felvétel beállításairól, a hangmérnök egyéni hallása-ízlése alapján, még nem is beszéltünk.
Én úgy gondolom, saját tapasztalatok alapján, ha egy kábel egy adott rendszerben részletezőbb, tisztább, dinamikusabb, levegősebb teret rajzol az várhatóan minden másikban ugyan így viselkedik. Egy harsány vagy éppen basszustól túlfűtött kábel, már rendszerenként okozhat jobb-rosszabb változásokat. De ezek már alapból nem jók. Sem a kábelek, sem a rendszer aminek ilyen változtatásokra van szüksége. De hát kinek a pap, kinek a paplan. :rolleyes:
Akik kérdeznek, azért teszik, mert tapasztalatlanok és nem akarnak egy nagyon hosszú, gyötrelmes és költséges utat végigjárni. Sajnos esetenként pont a nem megfelelő "segítség" vezet ehhez. Én fejhallgatózásban "utazom" főként, de még ott is problémás a próbálgatás, demózás. Egy nagy rendszernél ez szinte kivitelezhetetlen a legtöbb ember számára, főleg saját körülmények között.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Az, hogy különböző emberek másként hallanak zenei hangzásokat az tény, és az is, hogy az előitélet, még talán a pillanatnyi hangulat is, nagyban befolyásolja ezt. Pontosan ezért teljesen feleslegesnek tartom, amikor sokan konkrétan hangfalakat, erősítőket, vagy kábeleket ajánlgatnak embereknek. Mondjuk a kérdezőket se nagyon értem, az audiózásban a saját izlésnek megfelelően kell dönteni.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

cables írta:
2020.07.24., pén. 08:38
Ok, de hadd mondja el cat7505 hogy mire gondol!
Effektíve nem akartam példákba belemenni, mert aki tudja miről beszélek annak nem kell magyarázni,
a többinek meg veszett fejsze...de teszek 1 próbát, nem konkrét példával, és kissé sarkított módon:

Bizonyos forrásanyagoknál figyeltem meg már anno, hogy -rendszertől függetlenül is-
kihallani valami analóg/digitális manipulációra utaló jelet, és ezek egy részénél ez mára már ténykérdés,
másik részüknél ez egy kis utánjárással tudható.
Valami ehhez hasonlatos dolog előfordul bizonyos rendszerelemek esetében is....
A nagy többségnek kellemes a kapott hang, nálam meg mint egy szilánk az agyamban.

NOTE: eredetileg ez csak a bejáródásról és annak érzékelésről szólt,
bármilyen konkrét termékről alkotott vélemény csak az olvasó képzeletének szüleménye !
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Ok, de hadd mondja el cat7505 hogy mire gondol!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

trane írta:
2020.07.24., pén. 08:23
cables írta:
2020.07.24., pén. 08:14
...Márhogy ki kit ver át én mivel?
a cihológia azé' csak működik... :yingyang: :napsut: (az n elég messze van, bármilyen klaviatúrán, az s-től kocka.gif )
Freud élt, Freud él, Freud élni fog :D :D :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

cat7505 írta:
2020.07.20., hétf. 11:08
viewtopic.php?p=2516167#p2516167

Újabb érdekes iromány a bejáródás ellen...
V.szeg az a probléma a bejáratás tagadókkal,
hogy életükben nem láttak/ hallottak még valódi Null-Km-es madzagot.
Amikor én magam unboxingolom/tekerem le a dobról, az akár 30-40 éve benne/rajt csücsülő alapanyagot,
akkor már csak hihetek a saját fülemnek, vagy az Influencerek mindent (sokkal) jobban tudnak??
Az influencerek mindent IS jobban tudnak, meg elég sok fórumost influencelnek a kicsikét korlátolt hozzáállásukkal. Jó magas lóról elmondják a tuttit, alátámasztják a nullákkal-egyesekkel, aztán szegény kezdők, akik próbálnak esetleg természettudományos magyarázatot rendelni a valamihez, ott tartanak, hogy, mivel nem próbálták, de az egyik drót olyan, mint a másik, csak a másikat sokkal többért adják, mert túlárazott, státusszimbólum és dicsekvésből hírevert vagyontárgy, úgyis csak erre a 3 dologra jó. :-) Meg micsoda hüjeség már, hogy a kábel, ami kb a jelút 90%-a a rendszerben, mi az, hogy hat a hangra. Inkább "csináltasd meg" az akusztikádat ennyiért meg ennyiért, aztán majd utána jöhet minden más. Fontos az akusztika, de nem fontosabb, mint a kábel. Lehet közeltérizni, ha menthetetlen a szoba, oda meg nem kell akusztikai kezelés.

Nemrég került hozzám egy Valhalla USB-kábel és nem döng be a mély... még egy pici dampingos 170es Magnum vassal se, ez egy nem erőmű-tipusú vas, asszem 2x70W A/B osztályban...

Szóval az influencerek köztünk vannak, de mivel lételemük a népszerűség, nem fognak megosztó dolgokat írni, inkább ők fognak abban szerepben tetszelegni, hogy "egyesítik" a véleményeket, a könnyen emészthető, Kiskegyed-hifirovat szintjén. Hova tűnne nimbuszuk, ha megírnák, hogy kipróbálták ezt vagy azt a kábelt, és Jézusmária... Meg kábellel "hangolni" a rendszert... Meg nem komponensértékű... Ezek mehetnének a Hahotába, ha lenne hifis Hahota... :-) Ehelyett vegyél ezt, vegyél azt, méress, gyártass jó nagy basszuscsapdát, stb. Aztán abban a környezetben tényleg lesz egy rossz rendszer meg egy elölt hang, amin már nem fog akarni változtatni szegény user, mert mindentől csak rosszabb lesz...

Mintha a rántott húst azért ennénk pl petrezselymes krumplival, mert a legegészségesebb kaja a világon, olajban sütve, tele koleszterinnel, a krumpli meg jó sósan... Szóval lehet a kalóriatáblázatot nézegetni meg update-kajákat enni, de annak pl az élvezethez semmi köze. SZVSZ.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

cat7505 írta:
2020.07.22., szer. 20:09
...
Ehhez képest még a bejáródási változás is érzékelem ami jóval több mint pár perc.
Az én olvasatom erről inkább az hogy, van akit nehéz ilyen formában átverni. (érzékszervi)
Ezt a bold részt kicsit kifejtenéd? Márhogy ki kit ver át én mivel?

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

John írta:
2020.07.22., szer. 18:14
Teljes mértékben egyetértek!
Sőt,ha a rendszerből kikerül egy bejáratott kábel,azaz "szögre akasztódik",néhány hétre hónapra...,és azután visszakerül a helyére,akkor is kell neki bizonyos "bejáratási idő",hogy a korábbi minőséget produkálja.
-ez nem más mint hozzászokás....szokták mondani,
DE
akkor én rosszul vagyok "behuzalozva": Pl, a színszűrős 3D szemüveg nálam nem müxik,
az agyam korrigálja a színeket már pár perc után.
Ha ezt a szkeptikus verzió szerit értelmezném, akkor én bármilyen rossz kábel jónak kellene hogy halljak.

Ehhez képest még a bejáródási változás is érzékelem ami jóval több mint pár perc.
Az én olvasatom erről inkább az hogy, van akit nehéz ilyen formában átverni. (érzékszervi)
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: John »

cat7505 írta:
2020.07.20., hétf. 11:08
viewtopic.php?p=2516167#p2516167

Újabb érdekes iromány a bejáródás ellen...
V.szeg az a probléma a bejáratás tagadókkal,
hogy életükben nem láttak/ hallottak még valódi Null-Km-es madzagot.
Amikor én magam unboxingolom/tekerem le a dobról, az akár 30-40 éve benne/rajt csücsülő alapanyagot,
akkor már csak hihetek a saját fülemnek, vagy az Influencerek mindent (sokkal) jobban tudnak??
Teljes mértékben egyetértek!
Sőt,ha a rendszerből kikerül egy bejáratott kábel,azaz "szögre akasztódik",néhány hétre hónapra...,és azután visszakerül a helyére,akkor is kell neki bizonyos "bejáratási idő",hogy a korábbi minőséget produkálja.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Írtam erre a megfelelő topikban.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”