Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Indy »

ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 20:57
fererencz írta:
2020.08.29., szomb. 20:47
ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 20:27
ezek a Royd-ok "kicsit" magasba húznak.
Szia!
Van előlapja? Gyári? Coniston R volt nekem, hasonlót éreztem (akkor CA P50 erősítővel társítva). Annak gyárilag szivacs előlapja volt, de rég elporladt. Kíváncsiságképpen vágtam a magasak elé szivacslapot. Alig egy centi vastag, laza szerkezetűt. Kicsit visszafogott a magasakból, pont annyit, hogy jó legyen. :smile29:
Akár ilyesmivel is érdemes lehet kísérletezni...
Igen, a gyári "grillekkel" használom, nincs levéve.
Sajnos az a Pioneer erősítő kicsit sem illik a Royd dobozokhoz, főleg nem a az Eden, Sapphire, Sintra trióhoz. Én nem erőltetném.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

fererencz írta:
2020.08.29., szomb. 20:47
ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 20:27
ezek a Royd-ok "kicsit" magasba húznak.
Szia!
Van előlapja? Gyári? Coniston R volt nekem, hasonlót éreztem (akkor CA P50 erősítővel társítva). Annak gyárilag szivacs előlapja volt, de rég elporladt. Kíváncsiságképpen vágtam a magasak elé szivacslapot. Alig egy centi vastag, laza szerkezetűt. Kicsit visszafogott a magasakból, pont annyit, hogy jó legyen. :smile29:
Akár ilyesmivel is érdemes lehet kísérletezni...
Igen, a gyári "grillekkel" használom, nincs levéve.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fererencz »

ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 20:27
ezek a Royd-ok "kicsit" magasba húznak.
Szia!
Van előlapja? Gyári? Coniston R volt nekem, hasonlót éreztem (akkor CA P50 erősítővel társítva). Annak gyárilag szivacs előlapja volt, de rég elporladt. Kíváncsiságképpen vágtam a magasak elé szivacslapot. Alig egy centi vastag, laza szerkezetűt. Kicsit visszafogott a magasakból, pont annyit, hogy jó legyen. :smile29:
Akár ilyesmivel is érdemes lehet kísérletezni...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Hát igen.
Az állványok Atacama, 70cm magasak.
Volt már alattuk Heed Obelisk is. Nem volt rossz, tényleg volt szinergia. De a Heed-től sajnos meg kellett válnom anyagi okok miatt. A Royd Eden-ek kényesek az elhelyezésre, faltól 4cm és punktum, akkor a legjobb, tehát nincs beforgatás, stb. Azért Zsolt is elismerte, hogy ezek a Royd-ok "kicsit" magasba húznak.
Tehát, most kicsit a gombhoz keresek kabátot helyzet van.
Közben nézem én az angol erősítőket is persze, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem.:)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 16:09
Sziasztok!

Keresnék hangsugárzót az alábbi paraméterekkel:
- állványos (a mostani is ilyen - Royd Eden és nincs mozgásterem, jelenleg 2.2-ben használom két Bose méllyel, de a Royd-ok nekem túl harsányak, eléggé a magasba húznak)
- front reflexes (mint említettem nincs mozgásterem, egy helyre tudom tenni; a szoba egyébként nagyon kicsi, kb. 10 négyzetméter, és faház, belül is fa borítással)
- bi-kábelezhető (ilyen az erősítőm - Pioneer A-400X; jelenleg a Royd-ok mennek a magas terminálról, a Bose-ok a mélyről)
- nyugodt, meleg, finom magasak, hosszan hallgatható
- Ár plafon? Legyen mondjuk 200e. De az se baj, ha 100e. :) Állvány nélkül. Az van.
- zeneileg "minden evés" van, komolyzene nem
- ha kell még paraméter kérdezzetek :)

Sokaknak itt több tapasztalata van, ha tudtok segítsetek!
Előre is köszönöm!

Üdv.
ZöldFül
Szerintem a felálláson kellene kezdetben változtatni. Minek kell a .2 például, és miért használod az erősítőt váltásra/vágásra? Kösd be a Roydokat csak magában, játsz z elhelyezéssel (faltólt való távolság, pl.) Állványt nem akarsz cserélni, de nem tudjuk, milyen a jelenlegi, pedig a polcsugárzók teljesen másképp viselkednek a különböző állványokon, különböző elcsatolással. Én nem is biztos, hogy a sugárzók cseréjével kezdeném. 200E környékén klasszikus angol elő-végfok párost lehet néha lőni az apróból (Quad vagy Exposure, pl.). Ha meg a szubokat meg a Piot is az apróba vágod, igencsak meglepődhetsz, mi minden mehet a kis Roydok alá, és hogyan szólnak majd. SzVSz.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Sziasztok!

Keresnék hangsugárzót az alábbi paraméterekkel:
- állványos (a mostani is ilyen - Royd Eden és nincs mozgásterem, jelenleg 2.2-ben használom két Bose méllyel, de a Royd-ok nekem túl harsányak, eléggé a magasba húznak)
- front reflexes (mint említettem nincs mozgásterem, egy helyre tudom tenni; a szoba egyébként nagyon kicsi, kb. 10 négyzetméter, és faház, belül is fa borítással)
- bi-kábelezhető (ilyen az erősítőm - Pioneer A-400X; jelenleg a Royd-ok mennek a magas terminálról, a Bose-ok a mélyről)
- nyugodt, meleg, finom magasak, hosszan hallgatható
- Ár plafon? Legyen mondjuk 200e. De az se baj, ha 100e. :) Állvány nélkül. Az van.
- zeneileg "minden evés" van, komolyzene nem
- ha kell még paraméter kérdezzetek :)

Sokaknak itt több tapasztalata van, ha tudtok segítsetek!
Előre is köszönöm!

Üdv.
ZöldFül

Avatar
loba70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.10., hétf. 20:00
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: loba70 »

[/quote]

Nos,én első körben, információ gyűjtés céljából kérdeznék olyan fórumosokat,akiknek már volt Chario syntar 200-as dobozuk.
Mik a tapasztalataik,milyen vassal hajtották őket,általában milyen zenei stílust hallgattak rajtuk?
viewtopic.php?f=33&t=148203&p=2517030&h ... 0#p2517030
viewtopic.php?f=33&t=112461&p=2181885&h ... 0#p2181885
viewtopic.php?f=33&t=87911&p=1920424&hi ... 0#p1920424
Így leszűkítheted a kört,hogy milyen erősítőkkel vannak ezek a dobozok partiban.
(Persze,ez is csak egy ötlet,amit nem muszáj megfogadni,de nem kerül egy fillérbe sem). :smile32:
[/quote]

Köszönöm!
Miért nem jutott ez eszembe ... bocs.gif

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: John »

loba70 írta:
2020.07.24., pén. 17:12
Minden jó tanácsot szívesen veszek!
A tiédet is John.
Köszönöm!
Nos,én első körben, információ gyűjtés céljából kérdeznék olyan fórumosokat,akiknek már volt Chario syntar 200-as dobozuk.
Mik a tapasztalataik,milyen vassal hajtották őket,általában milyen zenei stílust hallgattak rajtuk?
viewtopic.php?f=33&t=148203&p=2517030&h ... 0#p2517030
viewtopic.php?f=33&t=112461&p=2181885&h ... 0#p2181885
viewtopic.php?f=33&t=87911&p=1920424&hi ... 0#p1920424
Így leszűkítheted a kört,hogy milyen erősítőkkel vannak ezek a dobozok partiban.
(Persze,ez is csak egy ötlet,amit nem muszáj megfogadni,de nem kerül egy fillérbe sem). :smile32:

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kupecke »

trane írta:
2020.07.24., pén. 22:31
kupecke írta:
2020.07.24., pén. 19:59
Csak halkan a nagyok után...
azért van még mit fejlődnöd, ó tanítvány... :yingyang: :smile53:
Ígérem, igyekszem :smile53:

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kupecke »

zoli73 írta:
2020.07.24., pén. 20:25

A JBL-t én szándékosan nem mondtam, mert még az a vád ér, hogy elfogult vagyok, pedig hát igen, ami a rock-hoz kell, azt a JBL nagyon tudja(meg még többet is), de ez azért nem mindenJBL-re igaz, nem szabad általánosítani.
Miért ne lehetnél? Ha jól választottál, a babád is a legszebb, legkedvesebb, nem a szomszédé ;)

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kupecke írta:
2020.07.24., pén. 19:59
Csak halkan a nagyok után...
Ami tetszik (jót olvastál róla stb.), meg kell venni. Ha másnál hallod, az is csak támpont. Jártam úgy, hogy másnál NAGYON tetszett egy hs. , aztán otthon úgy voltam vele, mi is ez??? Köze nincs az ott hallottakhoz. A belépő szinten nagyon könnyű elautózni egy -egy komponens árát, főleg ha többet is meg akarsz hallgatni. Éa akkor ez még csak egy komponens. Kijön e a másikkal, többivel?
Az én tanácsom: megveszed, ha idővel nem tetszik, továbbadod. Sok benne a cihológia, ha valamire rákattantál, úgysem fog csalódást okozni 36_3_1.gif
(egy ideig :P )
Konkrétum is legyen? Rokkára JBL :smile54:
A JBL-t én szándékosan nem mondtam, mert még az a vád ér, hogy elfogult vagyok, pedig hát igen, ami a rock-hoz kell, azt a JBL nagyon tudja(meg még többet is), de ez azért nem mindenJBL-re igaz, nem szabad általánosítani.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2020.07.24., pén. 18:04
zoli73 írta:
2020.07.24., pén. 17:52
trane írta:
2020.07.24., pén. 17:06


én pedig évekig hallgattam T50-eket Nait3-mal leborulok.gif
Én nem kérdőjeleztem meg, hogy mit hallottál, és mit nem, csak annyit szerettem volna közölni, hogy az én tapasztalataim alapján a ProAc sugárzók nem alkalmasak a keményebb(metál, elektronikus, stb.) műfajok hiteles megszólaltatására. Minden másra igen.
...
a haverom ProAc 2.5-ösei pedig mikor rendes erősítést kaptak, tényleg megtáltosodtak angyal - és ő kizárólag roKKKot hallgat :guitar: :smile54:
Félre ne értsd, ez részemről nem egy keresztes háború, a ProAc sugárzók ellen.
Az én 2.5-öseim is megkapták a kellő meghajtást. Jónéhány erősítővel meghallgattam/tuk, olyan összeállításban is, ahol messze a leggyengébb láncszem volt, kilógott lefelé, de nagyon.
Mindenhol kitett magáért, transzparens, levegős, élettel teli, csak az a fránya mélytartomány...
Kiterjedt, nagyon mélyre megy, mélyebbre, mint amire a membrán és a dobozméret indokolná, csak a karaktere, intenzitása, bőven hagy kivetnivalót maga után.
A basszus abszolút nincs egyensúlyban a hangkép többi elemével, puha, hömpölygő, elomló, a mélytartomány. Jelentős hiányérzetet hagy e tekintetben.
Hiányzik belőle, a feszesség, keménység, és ez a keményebb stílusokhoz elengedhetetlen.
Onnantól kezdve, hogy ezt a karakterét kiismertem, már csak ezt hallottam, és nagyon zavaró volt, a folyamatos hiányérzet. Ezen kívűl amit hallottam ProAc-okat, kicsit különbözőek voltak ugyan, de ez a karakter mindre jellemző volt, mindből hiányzott a keménység, a feszes, ütős basszus, helyette csak huppogó, terjengős, hömpölygős mélytartományt produkált mind, amit hallottam.
Ez klasszikus zenében vagy jazz-ben, nem olyan nagy hátrány, de a rock, a metál, az elektronikus zenékhez ez alapvető lenne.
Véleményem szerint a ProAc-ok, (úgy, mint a legtöbb hangsugárzó) nem műfaj függetlenek, de ettől még jók, és szerethetőek, de a tökélettességet nem szabad elvárni tőlük.
De ezzel részemről elengedve a téma, ez itt amúgy is off.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Csak halkan a nagyok után...
Ami tetszik (jót olvastál róla stb.), meg kell venni. Ha másnál hallod, az is csak támpont. Jártam úgy, hogy másnál NAGYON tetszett egy hs. , aztán otthon úgy voltam vele, mi is ez??? Köze nincs az ott hallottakhoz. A belépő szinten nagyon könnyű elautózni egy -egy komponens árát, főleg ha többet is meg akarsz hallgatni. Éa akkor ez még csak egy komponens. Kijön e a másikkal, többivel?
Az én tanácsom: megveszed, ha idővel nem tetszik, továbbadod. Sok benne a cihológia, ha valamire rákattantál, úgysem fog csalódást okozni 36_3_1.gif
(egy ideig :P )
Konkrétum is legyen? Rokkára JBL :smile54:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2020.07.24., pén. 17:06
zoli73 írta:
2020.07.24., pén. 14:25
A ProAc Tablette 50 és a rockzene? Ezt komolyan gondolod? Ettől kb. bármi jobb rockzenére, még a syntar 200 is(amúgy meg nem). A ProAc-okban, úgy általában, szinte semmi nincs meg, ami a rock-hoz kell, pl. Feszes mélyek, dögösség, némi harsányság, stb. Mondom ezt úgy, hogy évekig volt ProAc-om(Response 2.5), és hallottam is párat, Tablette 50-et is. Ahogy mondani szokták, "más kávéház", túlzottan kifinomultak, a "zúzás" egyáltalán nem áll jól nekik.
Véleményem szerint rock-ra és egyéb "zúzós" zenékre(metál, elektronikus, stb) az egyik legjobb megoldás a Cerwin Vega!
én pedig évekig hallgattam T50-eket Nait3-mal leborulok.gif
Én nem kérdőjeleztem meg, hogy mit hallottál, és mit nem, csak annyit szerettem volna közölni, hogy az én tapasztalataim alapján a ProAc sugárzók nem alkalmasak a keményebb(metál, elektronikus, stb.) műfajok hiteles megszólaltatására. Minden másra igen.
Parttalan vitába nem szeretnék belemenni, ez csak az én véleményem, és a kérdezőre bízom, kinek a tanácsát fogadja meg, ha egyáltalán megfogadja.
Végülis mindegy, hogy mi mit papolunk, egy saját rendszerben való meghallgatás adja meg a valós választ a kérdésére.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
loba70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.10., hétf. 20:00
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: loba70 »

Minden jó tanácsot szívesen veszek!
A tiédet is John.
Köszönöm!

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: John »

loba70 írta:
2020.07.24., pén. 15:30
Köszönöm az újabb válaszokat!

Ezek közül : - Onkyo A-9010 sztereó erősítő (integrált DAC)
- Rotel RA-04 SE
- Marantz PM8000
- Marantz PM-7200 class A
illik valamelyik a Syntar 200 - hoz ,műfaji meghatározás nélkül?
Szia!
A világért sem szeretnélek megbántani,de látom,hiába koptatják itt a tollukat a régi motorosok,Te kitartasz az általad kiszemelt erősítők mellett.(Azt,csak Te tudhatod miért)? gondolkodik.gif
Hidd el, ezek az emberek a tudásuk legjavával próbálnak neked segíteni.
Ha mindenképpen "Ezek közül"akarsz választani,akkor is csak az előttem szólókat tudom ismételni.
Meghallgatás nélkül semmit ne vegyél!
Inkább vesszen az út ára,mint kiadsz látatlanba 100ezer forintot,aztán pár nap,hét után jön a keserű pirula,hogy mégsem olyan amilyennek gondoltad. sad.gif

Avatar
loba70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.10., hétf. 20:00
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: loba70 »

Köszönöm az újabb válaszokat!

Ezek közül : - Onkyo A-9010 sztereó erősítő (integrált DAC)
- Rotel RA-04 SE
- Marantz PM8000
- Marantz PM-7200 class A
illik valamelyik a Syntar 200 - hoz ,műfaji meghatározás nélkül?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2020.07.24., pén. 08:35
loba70 írta:
2020.07.24., pén. 05:34
...Naiv kérdés ... az általam felsorolt erősítőkkel mi a gond ?
Rockra milyen hangsugárzó való?
azokkal az erősítőkkel annyi a Trobléma, hogy a roKKKot :guitar: nem tudják a maga nyerseségében-erejében tálalni :ohnoohnoohno: , műszakilag egyébként rendben vannak :smile32:

ami pedig hangtömegben is tudja a Syntar 200 által hozottat, de képes igazán bugizni is, és nem egy vagyon, én (a-b-c sorrendben) a
- Dali 104
- ProAc Tablette 50
- Royd Minstrel
- Triangle Zerius 202
hangfalakból javaslok választani leborulok.gif
A ProAc Tablette 50 és a rockzene? Ezt komolyan gondolod? Ettől kb. bármi jobb rockzenére, még a syntar 200 is(amúgy meg nem). A ProAc-okban, úgy általában, szinte semmi nincs meg, ami a rock-hoz kell, pl. Feszes mélyek, dögösség, némi harsányság, stb. Mondom ezt úgy, hogy évekig volt ProAc-om(Response 2.5), és hallottam is párat, Tablette 50-et is. Ahogy mondani szokták, "más kávéház", túlzottan kifinomultak, a "zúzás" egyáltalán nem áll jól nekik.
Véleményem szerint rock-ra és egyéb "zúzós" zenékre(metál, elektronikus, stb) az egyik legjobb megoldás a Cerwin Vega!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
loba70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.10., hétf. 20:00
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: loba70 »

Mindenkinek köszönöm!
Naiv kérdés ... az általam felsorolt erősítőkkel mi a gond ?
Rockra milyen hangsugárzó való?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5706
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2020.07.23., csüt. 14:21


Ha ebből a hárombol kellene választani(mindegyik melegen ajánlott), és nem kivitelezhető a meghallgatás, akkor az Arcam elő- végfok páros egyértelműen. Kicsi az esély rá, hogy mellélősz vele.
De azért ez a meghallgatás erősen ajánlott volna, biztos ami biztos.
+1
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Indy »

loba70 írta:
2020.07.23., csüt. 06:57
Köszönöm a hozzászólásod!
Amit elfelejtettem phono bemenet legyen.
Személyes meghallgatásra nem igen van lehetőségem .
Éppen emiatt kértem a tanácsotokat!
köszönöm!
Én a világért sem szeretnélek elbizonytalanítani, de én egy hangsugárzó cserével futnák neki a történetnek, amennyiben tényleg rock és metál van terítéken. Mindazonáltal az ajánlott Arcam páros jó lesz ehhez a műfajhoz.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

loba70 írta:
2020.07.23., csüt. 06:57
bitrograde írta:
2020.07.22., szer. 19:57
viewtopic.php?f=32&t=148145
viewtopic.php?f=32&t=148049
viewtopic.php?f=32&t=147663
Hallgasd meg ezeket is. Eszedbe ne jusson valamit anélkül megvenni.
Köszönöm a hozzászólásod!
Amit elfelejtettem phono bemenet legyen.
Személyes meghallgatásra nem igen van lehetőségem .
Éppen emiatt kértem a tanácsotokat!
köszönöm!
Ha ebből a hárombol kellene választani(mindegyik melegen ajánlott), és nem kivitelezhető a meghallgatás, akkor az Arcam elő- végfok páros egyértelműen. Kicsi az esély rá, hogy mellélősz vele.
De azért ez a meghallgatás erősen ajánlott volna, biztos ami biztos.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

loba70 írta:
2020.07.23., csüt. 06:57
bitrograde írta:
2020.07.22., szer. 19:57
viewtopic.php?f=32&t=148145
viewtopic.php?f=32&t=148049
viewtopic.php?f=32&t=147663
Hallgasd meg ezeket is. Eszedbe ne jusson valamit anélkül megvenni.
Köszönöm a hozzászólásod!
Amit elfelejtettem phono bemenet legyen.
Személyes meghallgatásra nem igen van lehetőségem .
Éppen emiatt kértem a tanácsotokat!
köszönöm!
A legfontosabb tanács pedig az, hogy ne vegyél semmit meghallgatás nélkül (előzetesen rendesen meg nem hallgatott készülékekkel van tele az apró :D ). Itt csak annyit tudunk tanácsolni, hogy mit hallgass meg. Ha fontos a fonó bemenet, akkor az Arcam Deltát elsősorban (jóval jobb hangja van, mint az Alpháknak), esetleg ezt a MF-t: viewtopic.php?f=32&t=147967
Vigyél esetleg magaddal még egy fület (ha kapható rá, akkor asszonyit :D )!
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
loba70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.10., hétf. 20:00
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: loba70 »

bitrograde írta:
2020.07.22., szer. 19:57
viewtopic.php?f=32&t=148145
viewtopic.php?f=32&t=148049
viewtopic.php?f=32&t=147663
Hallgasd meg ezeket is. Eszedbe ne jusson valamit anélkül megvenni.
Köszönöm a hozzászólásod!
Amit elfelejtettem phono bemenet legyen.
Személyes meghallgatásra nem igen van lehetőségem .
Éppen emiatt kértem a tanácsotokat!
köszönöm!

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

viewtopic.php?f=32&t=148145
viewtopic.php?f=32&t=148049
viewtopic.php?f=32&t=147663
Hallgasd meg ezeket is. Eszedbe ne jusson valamit anélkül megvenni.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”