Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ezen a videón mindig ledöbbenek. Iszonyat,hogy mennyire forgatnak. :smile32:

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2020.07.27., hétf. 15:13
lis, de aki 168-at tudna, ...azt gondolom olyan nincs.

...esetleg Jackie Chan (ugye ö tudott gyors mozgásokat)


ja: és nem irigyellek: "Csapások: 8083" (a képeden) ennyi csapás az életben is sok, nem 1 biciklis körön ! .
25:30-nál jönnek a félperces menések. Télen ezt lemértem. Nekem 150-160 között volt a fordulat,edzetlenül,dagadtan. Asszem a garmin speed szenzor 67km/h-t mért. Régen nem volt pedálford mérőm,de ettől gyorsabbakat mentem. De pl balról a harmadik, HBarna, igen jól forgat... Érdemes megnézni,milyen szépen teker.
https://youtu.be/eGIgi0-JHW8
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Szalon írta:
2020.07.27., hétf. 20:29


Jelenleg a célom, hogy figyelve a pulzustartományomat, jobb energiafelhasználással kezdjek tekerni, valamint ne hajtsam szét állandóan magam... amihez látva az eddigi pár mért tekerésem adatait, az ajánlott 80-90 közötti fordulatszám tartományban tekerés számomra a gyakorlatban is kedvező irányba vitte el a tekeréseimet.
Igazág szerint most kezdem el látni, hogy miket is csináltam eddig rosszul... tudatosan figyelve a (számomra) magasabb pedálfordulatra, alacsonyabb pulzus mellett tudok kb hasonló sebességgel haladni, mint eddig... De persze még csak ismerkedek magammal, szervezetemmel, de jó már, hogy nem vakon megyek, hanem látom is élőben és utólag is, hogy mi is történik/történt. Számomra nagy segítség ez már, amit szeretnék még tovább tökéletesíteni egy wattmérővel is inkább előbb, mint utóbb...
Én is ezt csináltam. Pulzusmérővel, telóval kezdtem tekerni és ismerkedni a szervezetemmel, no meg a bringázással. Elolvastam csomó könyvet edzéselmélettől kezdve a táplálkozáson keresztül a bringa szereléséig. Hozzá a net és a személyes kapcsolatok volt/jelen bringaversenyzőkkel.
Megmondom őszintén jól esett hétvégén, amikor Revi azt mondta,hogy "baz+ mocskos erős vagy" :D Sokat számítottak a tanácsai, nem titkolom még edzés tervet is adott a technikám javítására. Azt hiszem lassan tudom hogyan "kell használnom" a szervezetem és a bringám. (pedálfordulat,pulzus)
Én nem érzem magam annyira erősnek, de tudom hogyan menjek keringésből, izommal kiegészítve.
Gianni is kérdezte,hogy intervallozok-e. Nem nagyon, mert most a célom, hogy a tartós tempómat tudjam a kitűzött célig eljuttatni. Persze van intervall is, sprint is, de elsődlegesen nem az a cél.
A lényeg, szerintem mindenkinek a szervezete adja az alapot, az diktál és annak fényében kell a célokat kitűzni és azt figyelembe véve edzeni. Nem szégyellek segítséget kérni, mert az én 1,5 éeves bicajos "tapasztalatom" vajmi kevés,de dolgozok rajta :smile53:

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

gianni321 írta:
2020.07.27., hétf. 21:16


Nem gondoltam volna, hogy ma fogok tekerni, de délután egész jól éreztem magam, ráadásul csúszott némi (tényleg nem sok) mákos guba is, úh azt mondtam magamban ezt muszáj lemozogni. Most kalóriára mentem, úgy gondoltam, h 1700-1800 jó lenne. Végül 60km lett, 27,5-es átlag, óra szerint 1680 kcal és nem esett jól... Viszont túl vagyok rajta és sose mentem még ennyit 2 nap alatt. Úh most feszítek, mint az a bizonyos a fűben. 31_1_21.gif
:tutiok: és csak óvatosan, nehogy a derekad vagy a hátad rámenjen, mert akkor hosszabb távon bukod, amit most nyersz ;)

Én sajna lemaradtam a tekerésről, nem régen fejeztem be a melót. Remélem holnap este tudok menni, mert hiányzik :rolleyes:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AAttila 2020.07.27., hétf. 21:34-kor.

Online
Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

revox írta:
2020.07.27., hétf. 16:05
gianni321 írta:
2020.07.27., hétf. 14:36
Megmondom őszintén nem gondoltam volna, hogy túl vagy az ötvenen, így meg ahogy mentél, hát max respect. leborulok.gif Nem volt valami kis villanymotor beépítve abba a bringába....? :D
mondom, hogy ufo ;peace;
jól nyomta. pókerarc, aztán ott volt minden elmenésben :smile32: ráadásul ránézérsre ehet büntetlenül :)
de ha az segít, együttérzek. már oly szinten sanyargatom magam a kilókkal 3 hete, még most is fáradt vagyok a tegnapi naptól, úgy kiürültem. tekerés után nem viszek be szénhidrátot,meg pihemőnapokon is keveset, kezdem érezni 3 hét után, hogy ez se túl jó. ha me kell megmondanom,hogy holnap lesz e tekerés, a kizárt szó jut eszembe... aztán persze holnapra lehet más lesz, de én még minidg rottyon vagyok :D
Nem gondoltam volna, hogy ma fogok tekerni, de délután egész jól éreztem magam, ráadásul csúszott némi (tényleg nem sok) mákos guba is, úh azt mondtam magamban ezt muszáj lemozogni. Most kalóriára mentem, úgy gondoltam, h 1700-1800 jó lenne. Végül 60km lett, 27,5-es átlag, óra szerint 1680 kcal és nem esett jól... Viszont túl vagyok rajta és sose mentem még ennyit 2 nap alatt. Úh most feszítek, mint az a bizonyos a fűben. 31_1_21.gif
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

avl2 írta:
2020.07.27., hétf. 15:13

a kepeden ha jol latom maxra 106 van, az teljesen realis, de aki 168-at tudna, ...azt gondolom olyan nincs. ...esetleg Jackie Chan (ugye ö tudott gyors mozgásokat)
ja: és nem irigyellek: "Csapások: 8083" (a képeden) ennyi csapás az életben is sok, nem 1 biciklis körön ! ... vagy úszás is volt ? :smile29: persze tudjuk: masutt is küzdelmes és furcsak jönnek ki a magyaritasi kiserletekböl
Mivel kezd megjavulni a Garmin Connect, legalábbis a webes felület már elérhető (bár telefon, valamint az új utak szinkronizációja még nem) ezért végignéztem a nem túl sok pedálfordulatszenzoros tekeréseim eredményeit és a már becsatolt 2. képes 134 fordulatos max volt az eddigiekben a legtöbb, bár sosem próbáltam, hogy igazából mennyi lehet a max, amit tudok... de majd holnap rápróbálok :)
A fordítás meg sajnos olyan-amilyen, de azért számomra érthető, mit akart a költő.
avl2 írta:
2020.07.27., hétf. 15:13
Szalon írta:
2020.07.27., hétf. 12:32
...eddig túlságosan lassú pedálfordulattal mentem...
ahogy a beirasaidbol ismerlek, utananeztel, miket szoktak ajanlani; nyilvan vannak egyeni dolgok (mozgekonysag) es celok (milyen izomra mennyire); a kepeden lathato 86-os atlag (ha a kerekütem a Trittfrequenz) szerintem teljesen jo, a teljesen jo tartomanyban van, technikara fejlesztö lehet a nagyobbal is menés, de nem feltétlenül avval a céllal, hogy mindig ugy menj - szerintem :-)
Jelenleg a célom, hogy figyelve a pulzustartományomat, jobb energiafelhasználással kezdjek tekerni, valamint ne hajtsam szét állandóan magam... amihez látva az eddigi pár mért tekerésem adatait, az ajánlott 80-90 közötti fordulatszám tartományban tekerés számomra a gyakorlatban is kedvező irányba vitte el a tekeréseimet.
Igazág szerint most kezdem el látni, hogy miket is csináltam eddig rosszul... tudatosan figyelve a (számomra) magasabb pedálfordulatra, alacsonyabb pulzus mellett tudok kb hasonló sebességgel haladni, mint eddig... De persze még csak ismerkedek magammal, szervezetemmel, de jó már, hogy nem vakon megyek, hanem látom is élőben és utólag is, hogy mi is történik/történt. Számomra nagy segítség ez már, amit szeretnék még tovább tökéletesíteni egy wattmérővel is inkább előbb, mint utóbb...
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Na nekem is megvan az első nagyobb táv,65 km. büszke vagyok magamra (112 kg. )31_1_21.gif azért visszafelé jópárszor kiálltam a nyeregből.....+közúton mentem amit még eddig nem tettem,figyelni kellett nagyon voltak nagyon rossz részek.Míg fotóztam hirtelen rámkérdezett egy outis kollega a Karcagi úton, meg is lepődtem,rendes volt megkérdezte,hogy van e valami probléma,mondon nincs, erre úgy eltűnt,hogy nem tudtam beérni,azért jó azoknak akik tudnak többen tekerni,engem az is motivált,hogy tekerhettem utánna...

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

gianni321 írta:
2020.07.27., hétf. 14:36
Megmondom őszintén nem gondoltam volna, hogy túl vagy az ötvenen, így meg ahogy mentél, hát max respect. leborulok.gif Nem volt valami kis villanymotor beépítve abba a bringába....? :D
mondom, hogy ufo ;peace;
jól nyomta. pókerarc, aztán ott volt minden elmenésben :smile32: ráadásul ránézérsre ehet büntetlenül :)
de ha az segít, együttérzek. már oly szinten sanyargatom magam a kilókkal 3 hete, még most is fáradt vagyok a tegnapi naptól, úgy kiürültem. tekerés után nem viszek be szénhidrátot,meg pihemőnapokon is keveset, kezdem érezni 3 hét után, hogy ez se túl jó. ha me kell megmondanom,hogy holnap lesz e tekerés, a kizárt szó jut eszembe... aztán persze holnapra lehet más lesz, de én még minidg rottyon vagyok :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Szalon írta:
2020.07.27., hétf. 14:07
Biciklis ruhák terén tartozok még egy beszámolóval...

Szóval első körben, az első héten rögtön vettem egy Northwawe nadrágot nadrágot a helyi biciklisboltból, ami kisebb megváltás volt a sima rövidnadrághoz képest. Aztán kb 3 hét múlva mind a 2 lábán elkezdett foszlani a varrásnál, úgyhogy gyorsan rendeltem egy másikat, mielőtt azt visszavinném. Mivel nem igazán volt tovább bizadalmam a márkában többet, ezért egy Castelli követte, ami anyagminőségben, kényelemben, illeszkedésben és persze árban is sajnos a Northwave felett van. Mivel rendeltem ezért a honlapjukon lévő mérettáblázatot használtam, ami teljesen jónak bizonyult. Valamint csak kellet egy rendes felső is, hogy legyen hova pakolni a cuccaim, így egy Castelli felső is érkezett. A NW nadrág visszament garanciába, azt azóta cserélték is egy újra, viszont szükségem volt azért még egy váltás nadrágra is, sokat gondolkozva, olvasgatva, valamint egy kis akció miatt úgy gondoltam egyszer élünk és kipróbálom a nagyon sokak általt legjobbnak tartott Assos S9 nadrágot egy EQUIPE RS AERO SS felsővel ami kicsit körülményes postázás után, ugyanis Svájcból érkezve még velem akarta az első futárszolgálat a vámot és áfát kifizettetni... de pár üzenetváltás után küldtek egy új csomagot egy másik futárszolgálattal, amivel végül rendben meg is érkezett. Továbbá még 2 márkát szerettem volna kipróbálni így egy 7mesh és egy Rapha felsőkkel gazdagítottam ruhatáram.
Számomra sajnos az Assos nagyon felette áll minden másnak... Hihetetlen kényelmes és komfortos a nadrág, nagyon érződik rajta, hogy tudják mit-miért csinálnak. Először felvéve még nem is annyira érezni a kényelmet, "csak" a minőség az, amivel érezhetően kitűnik a többitől, viszont ahogy ráülsz a bicajra, hirtelen a helyére klattyan minden és megérzed, hogy basszus, ez igen... minden fillérjét megérte... A férfiasságot baromi jól tartja, valamint szellőzik is, nagyon eltalált fazon.
Ezzel szemben a Rapha tűnik a legjobban túlárazottnak, sokkal többet vártam volna tőle. Anyagminőségben, valamint szabásban és illeszkedésben sem igazán stimmel számomra. Hiába dolgoznak jó színekkel és tetszetős designal (számomra) úgy érzem többet nem rendelek tőlük. A felső hiába race fitt - bár izmosabb alkat vagyok a bicajosokhoz képest - de a karja pl számomra nem elég rugalmas, de mégis laza, közben viszont a nem tudom teljesen felhúzni a zippzárt, mert fent nem ér össze teljesen, a derekamon meg 5-5cm-t kellene kb bevenni belőle. Szóval egyáltalán nem rugalmas. A 7mesh felső az akciós árát szerintem éri, bicikli mellet ez áll rajtam talán a legjobban, de menet közben viszont mégsem áll össze... van ahol túl szoros, de van ahol meg lifeg rajtam... anyagminőséggel nincs probléma, valamint tetszik, hogy 5 zsebe van, 2 kisebb zippzáros ebből, viszont sajna a bogaraknak is tetszik a sárga szín, gyakran megtámadnak benne...
A Castelli márka is tetszik, mind a nadrágon, mind a felsőn érződik az átgondolt anyaghasználat, a felső kényelmes szabású modell, de mégis jobban illeszkedik rám, mint a Rapha... Ár-érték arányban szerintem kiválóak. A nadrág párnázottsága egész kényelmes, viszont a férfi dolgokat nem igazán tartja, nincs igazán kialakíttt rész neki, csak úgy felcsapod valahova benne...
Első körben ennyi, innentől próbálok akciós időszakokban Assos nadrágokat még beszerezni, mert abból valahogy nem akarózok mást...
Apropó... ti használtok krémet? Én még nem próbáltam... :rolleyes:
ezt kivesézted rendesen :) :smile32: de így kell ezt, ha már valamit csinál az ember. ;peace;
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szalon írta:
2020.07.27., hétf. 12:32
Én, mint újdonsült computeres... nekem az eddigiek alapján abszolút hitelesnek tűnik minden az esetemben...
most már tudom abban a SW-ben mi a cadence fordítása ...bár ha már ütem, korrektebb lenne a pedálütem a kerékütem helyett.
mondjuk magyarul nem tudom mi a valosagban, dumában hasznalt, a cadence -re, Trittfrequenz -re

a kepeden ha jol latom maxra 106 van, az teljesen realis, de aki 168-at tudna, ...azt gondolom olyan nincs.

...esetleg Jackie Chan (ugye ö tudott gyors mozgásokat)


ja: és nem irigyellek: "Csapások: 8083" (a képeden) ennyi csapás az életben is sok, nem 1 biciklis körön ! ... vagy úszás is volt ? :smile29:

persze tudjuk: masutt is küzdelmes és furcsak jönnek ki a magyaritasi kiserletekböl

Szalon írta:
2020.07.27., hétf. 12:32
...eddig túlságosan lassú pedálfordulattal mentem...
ahogy a beirasaidbol ismerlek, utananeztel, miket szoktak ajanlani; nyilvan vannak egyeni dolgok (mozgekonysag) es celok (milyen izomra mennyire); a kepeden lathato 86-os atlag (ha a kerekütem a Trittfrequenz) szerintem teljesen jo, a teljesen jo tartomanyban van, technikara fejlesztö lehet a nagyobbal is menés, de nem feltétlenül avval a céllal, hogy mindig ugy menj - szerintem :-)

Online
Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

pärt írta:
2020.07.27., hétf. 12:35
gianni321 írta:
2020.07.27., hétf. 12:13


Pontosan. Ha a feleségemmel nagy ritkán tekerünk és mondjuk én lötyögök huszonöttel, majd mikor megelégeli, hogy nyughatatlannak lát, és elenged és utána feltolom 35-re, hogy valamit kompenzáljak, hát az se esik jól. Nem tudom te pl. szoktál-e intervallozni, én nem. Azzal el tudnám érni, hogy az ilyen hirtelen megindulások ne essenek rosszul, de ahogy korábban írtam, amikor ezzel próbálkoztam, pár nap után jött a ritmuszavar, úh inkább hagytam. Azóta meg inkább csak az örömről szólt a bringázás, nem a na kkor most haljunk meg kicsit fílingről. Amióta fogytam azóta vérnyomásom is rendeződni látszik, ha meg 100kiló alatt leszek (1 kiló híja van) majd még próbálozom intervallal, addigra már hátha nem lesz olyan megterhelő a szívemnek. Aztán ha akkor is, akkor meg tudomásul veszem, hogy öreg vagyok. :D
Ettől függetlenül akkor is jó volt ez az egész. ;peace;
Nem azért, hogy itt körbeudvaroljuk egymást, de szerintem bitangul jöttél Te is. :smile53: A kulcs a súlyod lehet, ha még további kilókat ledobsz, szerintem Te is nézel, hogy belendülsz. Addig viszont biztos, hogy érdemes ésszel tolni, figyelned a pulzust, meg kímélni az ízületeket( utána is). Elvégre a mi szintünkön nem vérre megy a dolog. ;)
Kiöregedni meg úgysem lehet- én is túl vagyok már az ötvenen. Valamilyen, ésszel megválasztott szinten elég sokáig lehet tekerni.
Igazad van, a súly. 18 éves korom óta gondjaim vannak vele (akkor kezdtem el úgy normálisabban tanulni... :D) Egyszer 15-16 évvel ezelőtt lefogytam az akkori 105 kilóról 82-83 környékére szétválasztós diétával és sok futással. Azon túl, hogy egész nyáron fázott a kezem, kb 2 méterrel jártam a föld fölött. Aztán felhagytam a futással meg azzal az étrenddel is és szép lassan az összes kiló visszakúszott. Azóta próbáltam megérteni magam, Lukács Liza Az éhes lélek gyógyítása c. könyve elolvasása után rájöttem, hogy ingerevő vagyok, amit nem könnyű letenni. Azóta elhagytam néhány dolgot az étrendemből, igyekszem sok vizet inni (nálam a napi 2,5-3 liter már soknak számít de tudom igazából, hogy épp csak normális) és este próbálok parancsolni magamnak - több kevesebb sikerrel. Most havi 1.5 - 2kiló mínusz van kitűzve, eddig működik, télre meg megígértem magamnak, hogy heti 3 spinning meg lesz.
Megmondom őszintén nem gondoltam volna, hogy túl vagy az ötvenen, így meg ahogy mentél, hát max respect. leborulok.gif Nem volt valami kis villanymotor beépítve abba a bringába....? :D
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Biciklis ruhák terén tartozok még egy beszámolóval...

Szóval első körben, az első héten rögtön vettem egy Northwawe nadrágot nadrágot a helyi biciklisboltból, ami kisebb megváltás volt a sima rövidnadrághoz képest. Aztán kb 3 hét múlva mind a 2 lábán elkezdett foszlani a varrásnál, úgyhogy gyorsan rendeltem egy másikat, mielőtt azt visszavinném. Mivel nem igazán volt tovább bizadalmam a márkában többet, ezért egy Castelli követte, ami anyagminőségben, kényelemben, illeszkedésben és persze árban is sajnos a Northwave felett van. Mivel rendeltem ezért a honlapjukon lévő mérettáblázatot használtam, ami teljesen jónak bizonyult. Valamint csak kellet egy rendes felső is, hogy legyen hova pakolni a cuccaim, így egy Castelli felső is érkezett. A NW nadrág visszament garanciába, azt azóta cserélték is egy újra, viszont szükségem volt azért még egy váltás nadrágra is, sokat gondolkozva, olvasgatva, valamint egy kis akció miatt úgy gondoltam egyszer élünk és kipróbálom a nagyon sokak általt legjobbnak tartott Assos S9 nadrágot egy EQUIPE RS AERO SS felsővel ami kicsit körülményes postázás után, ugyanis Svájcból érkezve még velem akarta az első futárszolgálat a vámot és áfát kifizettetni... de pár üzenetváltás után küldtek egy új csomagot egy másik futárszolgálattal, amivel végül rendben meg is érkezett. Továbbá még 2 márkát szerettem volna kipróbálni így egy 7mesh és egy Rapha felsőkkel gazdagítottam ruhatáram.
Számomra sajnos az Assos nagyon felette áll minden másnak... Hihetetlen kényelmes és komfortos a nadrág, nagyon érződik rajta, hogy tudják mit-miért csinálnak. Először felvéve még nem is annyira érezni a kényelmet, "csak" a minőség az, amivel érezhetően kitűnik a többitől, viszont ahogy ráülsz a bicajra, hirtelen a helyére klattyan minden és megérzed, hogy basszus, ez igen... minden fillérjét megérte... A férfiasságot baromi jól tartja, valamint szellőzik is, nagyon eltalált fazon.
Ezzel szemben a Rapha tűnik a legjobban túlárazottnak, sokkal többet vártam volna tőle. Anyagminőségben, valamint szabásban és illeszkedésben sem igazán stimmel számomra. Hiába dolgoznak jó színekkel és tetszetős designal (számomra) úgy érzem többet nem rendelek tőlük. A felső hiába race fitt - bár izmosabb alkat vagyok a bicajosokhoz képest - de a karja pl számomra nem elég rugalmas, de mégis laza, közben viszont a nem tudom teljesen felhúzni a zippzárt, mert fent nem ér össze teljesen, a derekamon meg 5-5cm-t kellene kb bevenni belőle. Szóval egyáltalán nem rugalmas. A 7mesh felső az akciós árát szerintem éri, bicikli mellet ez áll rajtam talán a legjobban, de menet közben viszont mégsem áll össze... van ahol túl szoros, de van ahol meg lifeg rajtam... anyagminőséggel nincs probléma, valamint tetszik, hogy 5 zsebe van, 2 kisebb zippzáros ebből, viszont sajna a bogaraknak is tetszik a sárga szín, gyakran megtámadnak benne...
A Castelli márka is tetszik, mind a nadrágon, mind a felsőn érződik az átgondolt anyaghasználat, a felső kényelmes szabású modell, de mégis jobban illeszkedik rám, mint a Rapha... Ár-érték arányban szerintem kiválóak. A nadrág párnázottsága egész kényelmes, viszont a férfi dolgokat nem igazán tartja, nincs igazán kialakíttt rész neki, csak úgy felcsapod valahova benne...
Első körben ennyi, innentől próbálok akciós időszakokban Assos nadrágokat még beszerezni, mert abból valahogy nem akarózok mást...
Apropó... ti használtok krémet? Én még nem próbáltam... :rolleyes:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

gianni321 írta:
2020.07.27., hétf. 12:13


Pontosan. Ha a feleségemmel nagy ritkán tekerünk és mondjuk én lötyögök huszonöttel, majd mikor megelégeli, hogy nyughatatlannak lát, és elenged és utána feltolom 35-re, hogy valamit kompenzáljak, hát az se esik jól. Nem tudom te pl. szoktál-e intervallozni, én nem. Azzal el tudnám érni, hogy az ilyen hirtelen megindulások ne essenek rosszul, de ahogy korábban írtam, amikor ezzel próbálkoztam, pár nap után jött a ritmuszavar, úh inkább hagytam. Azóta meg inkább csak az örömről szólt a bringázás, nem a na kkor most haljunk meg kicsit fílingről. Amióta fogytam azóta vérnyomásom is rendeződni látszik, ha meg 100kiló alatt leszek (1 kiló híja van) majd még próbálozom intervallal, addigra már hátha nem lesz olyan megterhelő a szívemnek. Aztán ha akkor is, akkor meg tudomásul veszem, hogy öreg vagyok. :D
Ettől függetlenül akkor is jó volt ez az egész. ;peace;
Nem azért, hogy itt körbeudvaroljuk egymást, de szerintem bitangul jöttél Te is. :smile53: A kulcs a súlyod lehet, ha még további kilókat ledobsz, szerintem Te is nézel, hogy belendülsz. Addig viszont biztos, hogy érdemes ésszel tolni, figyelned a pulzust, meg kímélni az ízületeket( utána is). Elvégre a mi szintünkön nem vérre megy a dolog. ;)
Kiöregedni meg úgysem lehet- én is túl vagyok már az ötvenen. Valamilyen, ésszel megválasztott szinten elég sokáig lehet tekerni.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

avl2 írta:
2020.07.27., hétf. 11:27
AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 10:33
Íme:
20200727_103014.jpg
:smile32:
ezeknek az adatoknak mennyire hisztek ?

nekem pl. a cadence max. - ha jol latom - 168 ...az elkepzelhetetlen.
vagy mennyi ideig ? ha pl. 20°-os elfordulasra, akkor inkább.
Én, mint újdonsült computeres... nekem az eddigiek alapján abszolút hitelesnek tűnik minden az esetemben. Mivel elég sok minden kifér a kijelzőre, ezért a pedálfordulatot kb minig látom élőben és a visszanézett adatok alapján teljesen rendben van. Mondjuk én most kezdtem észrevenni, mióta nézem, hogy valószínű eddig túlságosan lassú pedálfordulattal mentem... kb 70-es átlagokkal mehettem eddig. Mióta meg van a Garmin, azóta próbálok figyelni erre, valamint mentem 2 nap is direkt pedálfordulatra, hogy szoktassam magam kicsit magasabb tartományhoz. De próbálom 80 körülire felvinnem az átlagot, meg szoktatni magam 100 körüli tartományra is, de az még nem annyira esik jól és természetesnek...
De 1-2 kép többet mond talán minden szónál:
1.JPG
1.JPG (133.56 KiB) Megtekintve 1379 alkalommal
2.JPG
2.JPG (125.56 KiB) Megtekintve 1379 alkalommal
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 11:05
Az első még azért is eshetett rosszul Gianni kollégának, mert gondoltunk egyet és hajrá. Felrántottuk 40-re és iszkiri, minden átmenet nélkül. Később már fokozatosan húztuk fel és az már kevésbé volt fájdalmas még a szembe szél ellenére is.
Akárhogy is, de jó menet volt ez, laza lötyögéssel, de jó pár kili tempó is akadt bele :smile32: Ez így kerek mindenkinek ;peace;
Pontosan. Ha a feleségemmel nagy ritkán tekerünk és mondjuk én lötyögök huszonöttel, majd mikor megelégeli, hogy nyughatatlannak lát, és elenged és utána feltolom 35-re, hogy valamit kompenzáljak, hát az se esik jól. Nem tudom te pl. szoktál-e intervallozni, én nem. Azzal el tudnám érni, hogy az ilyen hirtelen megindulások ne essenek rosszul, de ahogy korábban írtam, amikor ezzel próbálkoztam, pár nap után jött a ritmuszavar, úh inkább hagytam. Azóta meg inkább csak az örömről szólt a bringázás, nem a na kkor most haljunk meg kicsit fílingről. Amióta fogytam azóta vérnyomásom is rendeződni látszik, ha meg 100kiló alatt leszek (1 kiló híja van) majd még próbálozom intervallal, addigra már hátha nem lesz olyan megterhelő a szívemnek. Aztán ha akkor is, akkor meg tudomásul veszem, hogy öreg vagyok. :D
Ettől függetlenül akkor is jó volt ez az egész. ;peace;
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 11:36
avl2 írta:
2020.07.27., hétf. 11:27
AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 10:33
Íme:
20200727_103014.jpg
:smile32:
ezeknek az adatoknak mennyire hisztek ?

nekem pl. a cadence max. - ha jol latom - 168 ...az elkepzelhetetlen.
vagy mennyi ideig ? ha pl. 20°-os elfordulasra, akkor inkább.
Én a csúcs értékeket nem annyira figyelem, inkább csak az átlagokat.
Az előfordul,hogy vannak ilyen hihetetlen kiugró "tüskék" , de ez sajnos minden szoftvernél, mérőnél előfordulhat. A múltkor pont ezt tárgyalták egy fórumon, de az lett a vége,hogy ilyenek márpedig vannak. De nagy általánosságban jók az adatok.
endomnodval volt,hogy 180km/h-val mentem :D jó volt az ábra. a kiugró érték miatt az érdemi részt szinte egy egyenesnek lehetett látni :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

avl2 írta:
2020.07.27., hétf. 11:27
AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 10:33
Íme:
20200727_103014.jpg
:smile32:
ezeknek az adatoknak mennyire hisztek ?

nekem pl. a cadence max. - ha jol latom - 168 ...az elkepzelhetetlen.
vagy mennyi ideig ? ha pl. 20°-os elfordulasra, akkor inkább.
fene tudja. nekem volt 160-asom,amit néztem az órán és ott volt több pedálfordulat esetén, de spinningen a félperces "amiacsövönkifér" fokozatban. de nem tudom,hogy törtkört néz e. 160nál mér eléggé pattogós a nyereg, azt tudom :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

avl2 írta:
2020.07.27., hétf. 11:27
AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 10:33
Íme:
20200727_103014.jpg
:smile32:
ezeknek az adatoknak mennyire hisztek ?

nekem pl. a cadence max. - ha jol latom - 168 ...az elkepzelhetetlen.
vagy mennyi ideig ? ha pl. 20°-os elfordulasra, akkor inkább.
Én a csúcs értékeket nem annyira figyelem, inkább csak az átlagokat.
Az előfordul,hogy vannak ilyen hihetetlen kiugró "tüskék" , de ez sajnos minden szoftvernél, mérőnél előfordulhat. A múltkor pont ezt tárgyalták egy fórumon, de az lett a vége,hogy ilyenek márpedig vannak. De nagy általánosságban jók az adatok.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 10:33
Íme:
20200727_103014.jpg
:smile32:
ezeknek az adatoknak mennyire hisztek ?

nekem pl. a cadence max. - ha jol latom - 168 ...az elkepzelhetetlen.
vagy mennyi ideig ? ha pl. 20°-os elfordulasra, akkor inkább.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2020.07.27., hétf. 11:00
Azért jól látszik, hogy inkább az út pofaszeles részére esett a több menés :D
full pofa a kiskőrei hídtól volt szalókig. utána valami kellemetlen oldalszél szokott lenni,de elég xar. mindig azt hittem,hogy az út emelkedik, pedig nem,de valami alattomos szél fúj ott. ott mindig nehéz menni.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Az első még azért is eshetett rosszul Gianni kollégának, mert gondoltunk egyet és hajrá. Felrántottuk 40-re és iszkiri, minden átmenet nélkül. Később már fokozatosan húztuk fel és az már kevésbé volt fájdalmas még a szembe szél ellenére is.
Akárhogy is, de jó menet volt ez, laza lötyögéssel, de jó pár kili tempó is akadt bele :smile32: Ez így kerek mindenkinek ;peace;

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Azért jól látszik, hogy inkább az út pofaszeles részére esett a több menés :D

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Íme:
20200727_103014.jpg
20200727_103014.jpg (285.99 KiB) Megtekintve 1432 alkalommal

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

gianni321 írta:
2020.07.27., hétf. 10:05


Ahol kátyút fogtál és elment a kormányod?
azaz :D ennyi dolog életemben nem történt biciklin, mint tegnap :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

revox írta:
2020.07.27., hétf. 09:54
gianni321 írta:
2020.07.27., hétf. 09:40

Sztem a hátszeles részen, az első vagy a második menésnél. Inkább a másodiknál, kb. 40 kili után, amikor Ati meg Part elmentek, aztán visszafordultak és utána. Amikor mondtam neked, hogy látod őket? Ott qrva messze az a 2 pont, vagy 800 méterre, na azok lesznek ők, nem akikről azt hittük, h mindjárt utolérjük őket.... :D
abádszalóki részhajrá, úgy tűnik. pont pofaszélben...
Ahol kátyút fogtál és elment a kormányod?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”