Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Majd, ha kábelügyben/is/ szakértőkre lesz szükségem, feltétlen idefordulok.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2020.07.28., kedd 07:15
Valamikor a 90-es években állapították meg, vagy publikálták, hogy a legjobb kábel szigetelő anyag a levegő(vákum). A plusz árnyékolás e logika mentén csak ronthat a kábel hangján.
Valahogy az az érzésem, hogy keveredés van a fejedben a szigetelés és árnyékolás kapcsán. Ezért ebben a formában elég nyakatekert ez a logika (szerintem).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15227
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2020.07.28., kedd 07:15
Valamikor a 90-es években állapították meg, vagy publikálták, hogy a legjobb kábel szigetelő anyag a levegő(vákum). A plusz árnyékolás e logika mentén csak ronthat a kábel hangján.
Én is éltem a 90-es években. Akkoriban jött divatba nálunk a szűz piacot megcélozva a távgyógyítás, a kézrátételes orvoslás és sok más sarlatánság is. Szerencsére a mértékadó fizikai publikációkra ezek nem voltak hatással. A levegő igen jó elektromos szigetelő, de van nála e szempontból izmosabb anyag bőven, pl. a teflon, csillám és a porcelánok. Talán nem véletlen, hogy az ipari szigetelőket is általában ezekből készítik. Itt jelzem, a szigetelési képesség és a fajlagos elektromos ellenállás nem teljesen ugyanaz, de ez most mindegy.

Meredek következtetést vontál le, miszerint a levegő szigetelő képességével cáfolod a kábelek árnyékolásának létjogosultságát, de így legalább látjuk azt a logikát, ami bizonyos körökben elfogadott. Az általad tett kijelentések sokkal inkább vonatkoznak a dielektromosság és permittivitás hatáskörébe, de ez már egy másik történet, ami nagyon kilógna ebből a topikból.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hollohazi írta:
2020.07.28., kedd 07:15
Valamikor a 90-es években állapították meg, vagy publikálták, hogy a legjobb kábel szigetelő anyag a levegő(vákum).
Ebben most nagyon mellé tetszett nyúlni. A HFM korai idejében volt erről szó, de nem szigetelő értelemben, hanem mint semleges dielektrikum az általános műanyag és nem műanyag szigetelő (nem vezető) tulajdonságú anyagokhoz képest. Viszont eme tulajdonsága nagyon instabil mert olyan hogy szennyezés mentes, vízpára mentes levegő csak laborban létezik.
Ezzel szemben a száraz, tiszta levegő átütési szilárdság 25kV/cm, nedves 50% vagy feletti pára szinten ennek tizede is lehet. A szokásos villamosságban használt szigetelők átütési szilárdsága 50-100szorosa a száraz levegőének.
Vákuumban villamos áramot talán nem kéne gyakorlatban. Akkor inkább legyen szupravezetés, ez már majd minden kórházban előfordul.
/Lányom az MRI tudományos változata szakembere, NMR-nek hívják azt a berendezést. Abban folyékony héliumban pörög egy rövidre zárt elektromágneses tekercs árama, a tekercs közepén 20-22T fluxus képződik. Ha a hélium nem szivárog el/nem melegszik fel, akkor a tekercsben rövidre zárt áram öt évig folyamatosan pörög úgy, hogy áramerőssége lecsökken kb 5%-al. Ekkor rákapcsolnak egy gerjesztőt, vissza emelik az áramot 100%-ra./

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2020.07.27., hétf. 19:38
...hogy egy árnyékolatlan kábel pl. IC kábel mennyi zajt vesz fel, azt nem a hossza, határozza meg döntően, hanem a lezáró impedanciák. Az meg, hogy egy árnyékolatlan kábel jobban szól, az nem fikció, hanem ténykérdés. Ennyi.
hollohazi írta:
2020.07.28., kedd 07:15
Valamikor a 90-es években állapították meg, vagy publikálták, hogy a legjobb kábel szigetelő anyag a levegő(vákum). A plusz árnyékolás e logika mentén csak ronthat a kábel hangján. A csatlakozók milyen hatékonysággal, hány Hertzig árnyékolnak? Meghallgattam korábban egy többszörösen szigetelt interkonnektet, egy cég zászlóshajó kábelét, abban egyedül a jel-zaj viszony tetszett. Saját tapasztalat, hogy minden plusz szigetelő réteg ront a kábel hangján, a 230 V-os hosszabbító kábelén is, vagy ha még plusz kábelcsatornába rakjuk, az is. Én e külső szigetelő réteget lefejtve használom a hálózati hosszabbító kábeleimet.
a módszerességhez minimum hozzátartozna valami ilyesmi: mindez rendkívül környezetfüggö. A környezetböl helytöl függöen erösen különbözö mértékü zavarok jöhetnek, ennek megfelelöen helyszínenként különbözö megoldások szükségesek, optimálisak. (érzékeny méréseknél egyértelmüen mérhetöen így van ez)

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

hollohazi írta:
2020.07.28., kedd 07:15
Én e külső szigetelő réteget lefejtve használom a hálózati hosszabbító kábeleimet.
SZVSZ ezt inkább nem sorolnám a követendő ötletek közé ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Valamikor a 90-es években állapították meg, vagy publikálták, hogy a legjobb kábel szigetelő anyag a levegő(vákum). A plusz árnyékolás e logika mentén csak ronthat a kábel hangján. A csatlakozók milyen hatékonysággal, hány Hertzig árnyékolnak? Meghallgattam korábban egy többszörösen szigetelt interkonnektet, egy cég zászlóshajó kábelét, abban egyedül a jel-zaj viszony tetszett. Saját tapasztalat, hogy minden plusz szigetelő réteg ront a kábel hangján, a 230 V-os hosszabbító kábelén is, vagy ha még plusz kábelcsatornába rakjuk, az is. Én e külső szigetelő réteget lefejtve használom a hálózati hosszabbító kábeleimet.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2020.07.27., hétf. 19:38
Azt, hogy egy árnyékolatlan kábel pl. IC kábel mennyi zajt vesz fel, azt nem a hossza, határozza meg döntően, hanem a lezáró impedanciák. Az meg, hogy egy árnyékolatlan kábel jobban szól, az nem fikció, hanem ténykérdés. Ennyi.
Hát Rudi bácsi, nem "divatból", de ez szerinted szakmai? Bocsánat! Viszont, itt nem kell hinni senkinek, ezt pillanatok alatt ki lehet deríteni bárkinek. Érdemes valami jó nagyot erősítő fokozat előtti kábellel próbálni, pláne ha asszimmetrikus. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Csak egy naiv kérdés. Akkor jó pár gyártó miért ragaszkodik az árnyékolt kábelekhez? Talán ők ezt nem így gondolják? Tudatlanok?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Csak nagyon röviden, aztán elhúzok innét, tényleg nem érdemes ide beírni semmi szakmait. Már leírtam ezt előzőleg.

Azt, hogy egy árnyékolatlan kábel pl. IC kábel mennyi zajt vesz fel, azt nem a hossza, határozza meg döntően, hanem a lezáró impedanciák. Az meg, hogy egy árnyékolatlan kábel jobban szól, az nem fikció, hanem ténykérdés. Ennyi.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2020.07.27., hétf. 18:29
istvan01 írta:
2020.07.26., vas. 20:01
ZolaBA írta:
2020.07.26., vas. 19:29
A hosszabb kábel zajcsillapítása és a hosszabb kábelen pluszban felszedett EMI/RFI zaj aránya hogy viszonyulhat egymáshoz? gondolkodik.gif
A hosszabb kábel milyen zajkomponenst csillapít, miközben árnyékolatlanul, de árnyékolással is több környezeti zajt szed össze a rövidebbhez képest? (a szokásos árnyékolások nem kizárják a környezeti EMI zaj bejutását, csak csökkentik) A hosszabb kábel zajérzékenység hatása zajmodulációs hatásként mutatkozik, ami olykor lehet hasznos, elfedési hatása is van/lehet.
Amikor arról beszélnek, hogy az árnyékolatlan kábel jobb hangúnak minősítik, akkor ez az egyik hatás (zajmoduláció), a másik pedig az, hogy az árnyékolás erősebben terheli a forrás meghajtását főleg a földfelé képződő kapacitásával. Ha elhagyjuk az árnyékolást, akkor ez a kapacitás nem terhel, jobb lesz a magas-átvitel, jel meredekség.
Ez a poszt egy totál szakmaiatlan, félreinformáló írás. Az hogy ennyien elhiszik ezt a zavaros halandzsát jól mutatja, hogy mennyire könnyű félreinformálni embereket!
de akkor ird le a konkretumokat (szerinted). (abban igazat adok egy korabbi beironak, hogy "divat" stb. "ellenedben" irni, de ha logikusan stb. cáfolsz, abbol (szerintem) nem jöhetsz ki rosszul (legfeljebb ha kár az idöért)

pl.:
-a hosszabb kabel nem szed fel több zajt a környezeteböl, a környezeteben levö elektromagneses allapotbol ? ( szerintem de)
- vagy felvesz, de nem az a lenyeg, az a zaj kismiska ahhoz kepest, ami a csatlakozasain at jut bele, az meg függetlenül a hossztol, mindig 2 csatlakozo ?
- az arnyekolas a vezetövel nem kapacitast kepez ?
- ...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

istvan01 írta:
2020.07.26., vas. 20:01
ZolaBA írta:
2020.07.26., vas. 19:29
A hosszabb kábel zajcsillapítása és a hosszabb kábelen pluszban felszedett EMI/RFI zaj aránya hogy viszonyulhat egymáshoz? gondolkodik.gif
A hosszabb kábel milyen zajkomponenst csillapít, miközben árnyékolatlanul, de árnyékolással is több környezeti zajt szed össze a rövidebbhez képest? (a szokásos árnyékolások nem kizárják a környezeti EMI zaj bejutását, csak csökkentik) A hosszabb kábel zajérzékenység hatása zajmodulációs hatásként mutatkozik, ami olykor lehet hasznos, elfedési hatása is van/lehet.
Amikor arról beszélnek, hogy az árnyékolatlan kábel jobb hangúnak minősítik, akkor ez az egyik hatás (zajmoduláció), a másik pedig az, hogy az árnyékolás erősebben terheli a forrás meghajtását főleg a földfelé képződő kapacitásával. Ha elhagyjuk az árnyékolást, akkor ez a kapacitás nem terhel, jobb lesz a magas-átvitel, jel meredekség.
Ez a poszt egy totál szakmaiatlan, félreinformáló írás. Az hogy ennyien elhiszik ezt a zavaros halandzsát jól mutatja, hogy mennyire könnyű félreinformálni embereket!

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Shimano írta:
2020.07.27., hétf. 11:53
Így most visszagondolva akkor volt a legjobb,mikor még nem arra figyeltem hogy mi hogyan szól,ha nem "csak" a zene érdekelt.
Aztán belebotlottam az első hifi magazinokba,és én is azt és úgy akartam hallani amit ott írtak,és kezdődtek is a bajok,mert az valamiért nem akart összejönni. :D
:fekverohog: :fekverohog:
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Robici »

Shimano írta:
2020.07.27., hétf. 11:53
Aztán belebotlottam az első hifi magazinokba,
:D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Így most visszagondolva akkor volt a legjobb,mikor még nem arra figyeltem hogy mi hogyan szól,ha nem "csak" a zene érdekelt.
Aztán belebotlottam az első hifi magazinokba,és én is azt és úgy akartam hallani amit ott írtak,és kezdődtek is a bajok,mert az valamiért nem akart összejönni. :D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Robici írta:
2020.07.27., hétf. 10:58
Shimano írta:
2020.07.25., szomb. 18:04
Ne ez a lehetősége nem volt meg 25-30 éve egy olyan vidéki parasztgyereknek mint én,és sajnálom is ma már azt a sok elfecsérelt időt,pént és energiát is amit beleöltem ebbe a hobbyba,bármennyi tapasztalatot is adott.
Én nem így vagyok ezzel. Akkor és ott megvoltak a lehetőségeim és én elégedett voltam azokkal a dolgokkal amiket elértem, sőt talán még jobban mint ma. Mert fogalmam se volt a csillagászati összegbe kerülő cuccokról és az igényem is kisebb volt. És azok a mai szemmel nézve nagyon gagyi cuccok is adtak ugyanúgy libabőrözős, katartikus élményeket mint a mai. (Bár a mai se volt valami drága.) Egyetlen dolgot hagynék már ki így utólag, az LP-s tapasztalatot mert az valóban drága volt, mire rájöttem hogy nem az én világom, de hát a tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetni.
Nem úgy értem hogy minden rosz volt,mert sok mindent élveztem én is,főleg a megismert zenéket,csak az a sok idő ami elment egy egy mellényúlással,na azt nem kívánom vissza.Akkor nem az volt hogy hazahozod,kipróbálod,ha nem meg kellett mindent venni,és ha nem jött be,akkor úgy jártál,és várhattad a következő havi HFP-t amibe feltehetted mint eladó.Ez az adok veszek,és próbálgatok dolog nem volt olyan egyszerű mint ma,és az infók is nagyon lassan csöpögtek,tehát sok esetben csak a szerencsén múlott az hogy nekünk jó,vagy nem jó cuccot vettünk.
Én ráadásul tök egyedül is voltam a hobbyval,a környékemen nem ismertem senki más hasonszőrűt,és ez így akkoriban csak nehezítette a dolgot,de próbálkoztam. :D

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Robici »

Shimano írta:
2020.07.25., szomb. 18:04
Ne ez a lehetősége nem volt meg 25-30 éve egy olyan vidéki parasztgyereknek mint én,és sajnálom is ma már azt a sok elfecsérelt időt,pént és energiát is amit beleöltem ebbe a hobbyba,bármennyi tapasztalatot is adott.
Én nem így vagyok ezzel. Akkor és ott megvoltak a lehetőségeim és én elégedett voltam azokkal a dolgokkal amiket elértem, sőt talán még jobban mint ma. Mert fogalmam se volt a csillagászati összegbe kerülő cuccokról és az igényem is kisebb volt. És azok a mai szemmel nézve nagyon gagyi cuccok is adtak ugyanúgy libabőrözős, katartikus élményeket mint a mai. (Bár a mai se volt valami drága.) Egyetlen dolgot hagynék már ki így utólag, az LP-s tapasztalatot mert az valóban drága volt, mire rájöttem hogy nem az én világom, de hát a tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetni.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Amit én használok Aleph Master kábeleket, azoknak a "gyári" hossza a következő:
RCA összekötő kábel: 2.14 m
Hálózati kábel: 2.14 m
Hangsugárzó kábel:4.4 m

Egyetértek azzal, hogy minden kábelfajtának van egy optimális hossza egy adott rendszerben.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ZolaBA írta:
2020.07.26., vas. 19:29
A hosszabb kábel zajcsillapítása és a hosszabb kábelen pluszban felszedett EMI/RFI zaj aránya hogy viszonyulhat egymáshoz? gondolkodik.gif
A hosszabb kábel milyen zajkomponenst csillapít, miközben árnyékolatlanul, de árnyékolással is több környezeti zajt szed össze a rövidebbhez képest? (a szokásos árnyékolások nem kizárják a környezeti EMI zaj bejutását, csak csökkentik) A hosszabb kábel zajérzékenység hatása zajmodulációs hatásként mutatkozik, ami olykor lehet hasznos, elfedési hatása is van/lehet.
Amikor arról beszélnek, hogy az árnyékolatlan kábel jobb hangúnak minősítik, akkor ez az egyik hatás (zajmoduláció), a másik pedig az, hogy az árnyékolás erősebben terheli a forrás meghajtását főleg a földfelé képződő kapacitásával. Ha elhagyjuk az árnyékolást, akkor ez a kapacitás nem terhel, jobb lesz a magas-átvitel, jel meredekség.

/manapság egy elemes AM/FM kis rádióval járom körbe a készülékeket, kábeleket úgy, hogy adómentes frekit állítok be, és hallgatom mit szed össze furcsa hallható zajként. És csak egy nagyon kis része a RF tartománynak, de így is nagyon durva néha./

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

A hosszabb kábel zajcsillapítása és a hosszabb kábelen pluszban felszedett EMI/RFI zaj aránya hogy viszonyulhat egymáshoz? gondolkodik.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

cables írta:
2020.07.26., vas. 05:57
a csatlakozó/kábel találkozásoknál reflexiók keletkeznek, és az ide-oda verődő reflektált jel zajként megy tovább a rendszerben.
...hát a villamosság ugye nem optika (foton ,tükröz felület, törésmutató...ect. ezt vágom),
mivel én sem vagyok díszokleveles villamos mérnők, hogy hívják ezt a jelenséget?? (utána néznék)
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Hűűű, olvasgattam a mai gondolatokat... Sírjak, vagy nevessek? :D
.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

cat7505 írta:
2020.07.26., vas. 17:55
Tctronic írta:
2020.07.25., szomb. 20:55
fizika alapján is papíron a rövidebbnek kellene jobbnak lennie.
Ez azért van mert kevés/rossz paraméter/nézőpont alapján vizsgálódsz...
Válasz egy "emberközelibb" vagy matematika hosszmértéket viszonyításnak,
és kiderül hogy az a jobb amelyiknek az IS-szerinti hossza jobban közelit az inch/foot x-szeres,
vagy éppen PI 1/x-ed részéhez. (x=csak egész szám)
"Értem én hogy gőzgép de mi hajcsa?" :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

Tctronic írta:
2020.07.25., szomb. 20:55
fizika alapján is papíron a rövidebbnek kellene jobbnak lennie.
Ez azért van mert kevés/rossz paraméter/nézőpont alapján vizsgálódsz...
Válasz egy "emberközelibb" vagy matematika hosszmértéket viszonyításnak,
és kiderül hogy az a jobb amelyiknek az IS-szerinti hossza jobban közelit az inch/foot x-szeres,
vagy éppen PI 1/x-ed részéhez. (x=csak egész szám)
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

tonee73 írta:
2020.07.26., vas. 13:34
wittao írta:
2020.07.26., vas. 12:40
diagnet írta:
2020.07.26., vas. 12:19


A butaságokat innen vettem. Feltűnt, hogy egyesek feltétel nélkül rajonganak bizonyos nevek által fémjelzett példányokért...
A méretezésről, tervezésről és az egyéb itt nevetségesnek számító alap fogalmakról kérdezd meg a készülék gyártókat, ha nekem nem hiszel. Csak figyelj miként játszol szavakkal, mert egy oldalon belül eléggé látszik, ha valaki nem azt írta mint amit idézel.
Irigység helyett szánalmat éreztem. Téves információt közöltél, ezért próbáltam segíteni, de a reakcióból kiderült, hogy már késő.
Szanalmat azert mi is erzunk...
Szerintem meg itt és most kellene abbahagyni a személyeskedést-függetlenül attól, hogy ki kezdte és ki folytatta.
Köszi.
Na le is fagyott mindenki :fekverohog:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”