Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: earforce »

Nem is értem mi bajod van velük :D

Kép
vs.
Kép

Kérd vissza a pénzed, mivel itt egyértelmű átverés történt. :smile51:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

borzy írta:
2020.08.03., hétf. 15:09
szilagyijani fórum " társ " :ohnoohnoohno:

viewtopic.php?f=68&t=148122

Mint a Hirdetésében Szerepel : 4 darab hibátlan állapotban lévő banán dugó !


email és telefonon is beszéltem és rá is kérdeztem az állapotára és hogy csavaros rögzítésűek e ( nekem csak ez Így Lenne Jó ) így is azt a választ kaptam Hibátlan állapotban lévő banán dugók !!

Postai úton került hozzám :

Egyébként a kábelról le vágta és így küldte el. ( mivel forrasztva vannak !! )

használhatatlan , szinte teljesen kopott csatlakozókat kaptam !!!
Azóta se emailre sem telefonra NEM Reagál.
Kértem Tőle az adás / vétel vissza állítását ! SEMMI Még küldött emaileket sem olvasta el amit az AVX -en küldtem neki.
Nem kértél saját képeket a dugókról? Mondjuk árban nem rossz, de elég gatya az állapotuk a fotók alapján...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

borzy írta:
2020.08.03., hétf. 15:09
szilagyijani fórum " társ " :ohnoohnoohno:

viewtopic.php?f=68&t=148122

Mint a Hirdetésében Szerepel : 4 darab hibátlan állapotban lévő banán dugó !


email és telefonon is beszéltem és rá is kérdeztem az állapotára és hogy csavaros rögzítésűek e ( nekem csak ez Így Lenne Jó ) így is azt a választ kaptam Hibátlan állapotban lévő banán dugók !!

Postai úton került hozzám :

Egyébként a kábelról le vágta és így küldte el. ( mivel forrasztva vannak !! )

használhatatlan , szinte teljesen kopott csatlakozókat kaptam !!!
Azóta se emailre sem telefonra NEM Reagál.
Kértem Tőle az adás / vétel vissza állítását ! SEMMI Még küldött emaileket sem olvasta el amit az AVX -en küldtem neki.
Hát... pont ezek a fotók nem szerepeltek a hirdetésben, csak a Kacsás honlapon levő, valóban hibátlan, eredeti dugók...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
borzy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2012.02.18., szomb. 10:17
Értékelés: 97
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: borzy »

szilagyijani fórum " társ " :ohnoohnoohno:

viewtopic.php?f=68&t=148122

Mint a Hirdetésében Szerepel : 4 darab hibátlan állapotban lévő banán dugó !


email és telefonon is beszéltem és rá is kérdeztem az állapotára és hogy csavaros rögzítésűek e ( nekem csak ez Így Lenne Jó ) így is azt a választ kaptam Hibátlan állapotban lévő banán dugók !!

Postai úton került hozzám :

Egyébként a kábelról le vágta és így küldte el. ( mivel forrasztva vannak !! )

használhatatlan , szinte teljesen kopott csatlakozókat kaptam !!!
Azóta se emailre sem telefonra NEM Reagál.
Kértem Tőle az adás / vétel vissza állítását ! SEMMI Még küldött emaileket sem olvasta el amit az AVX -en küldtem neki.
Csatolmányok
Furutech 2.JPG
Furutech 2.JPG (233.81 KiB) Megtekintve 2315 alkalommal
Furutech 1.JPG
Furutech 1.JPG (233.67 KiB) Megtekintve 2315 alkalommal
audio research VSi75
Primare CD35 + Prisma modul
Heritage Klipsch Cornwall III
Vertere Pulse HB & X Reference Madzagok
Amikor Valamit Tökéletesnek Érzünk, Csak Arra Vágyunk,Hogy Még Jobbá Tehessük"
Touraj Moghaddam - Roksan Audio / Vertere Acoustics

Avatar
mandras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2007.08.29., szer. 20:15
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: mandras »

Sejtettem, hogy ez lesz.
"Előélete" miatt nem nevesítettem meg az illetőt, mert korábban nagyon sok jó hozzászólása volt, és most nem védeni akarom.
...csak próbálok még esélyt adni neki egy kis magyarázkodásra.
Amúgy Tonee73 eltalálta, Merida volt.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

kasumi írta:
2020.07.17., pén. 19:32
R.G. írta:
2020.07.17., pén. 19:14
kasumi írta:
2020.07.17., pén. 13:45


Kit?
Szurj ra az emlitett erositore...
Lehet tippelni
Nem akarok tippelni!
Ennek a topiknak az a lényege, hogy a fórumtársak tudjanak informálódni vevőkről, eladókról, mielőtt eladnak vagy vásárolnak.
Ennek módja az, hogy a kereső funkcióval rákeres az adott illető nevére. Ha van találat, elolvassa a véleményeket, ha nincs, joggal feltételezi, hogy az adott személyt itt nem említették meg, így nem csak rejtve marad a keresett információ, de a topik valós célja sem valósul meg. Ezért kellene nevet írni!
Aki ezt nem érti és/vagy nem vállalja az ezzel járó konfrontációt, az csak a hangulatkeltésben segít, nem abban, hogy szélesebb képet lássunk magunkról és fórumtársainkról.
Ez jogos felvetes reszedrol es igen a keresovel csak igy kaphatnank pontos kepet...
De en nevet nem irhattam, mivel nem velem tortent ez, igy biztosan nem allithattam volna
Gondoltam tobbeknek segitseg lehet ez a fajta kereses, mert hidd el, nem mindenki tudja csak ugy az infokat errol az oldalrol sem egyszeruen megszerezni
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kasumi írta:
2020.07.17., pén. 19:32

Nem akarok tippelni!
Ennek a topiknak az a lényege, hogy a fórumtársak tudjanak informálódni vevőkről, eladókról, mielőtt eladnak vagy vásárolnak.
Ennek módja az, hogy a kereső funkcióval rákeres az adott illető nevére. Ha van találat, elolvassa a véleményeket, ha nincs, joggal feltételezi, hogy az adott személyt itt nem említették meg, így nem csak rejtve marad a keresett információ, de a topik valós célja sem valósul meg. Ezért kellene nevet írni!
Aki ezt nem érti és/vagy nem vállalja az ezzel járó konfrontációt, az csak a hangulatkeltésben segít, nem abban, hogy szélesebb képet lássunk magunkról és fórumtársainkról.
Nem is kell.Leírtad a topik lényegét-nem tudom minek ír ide valaki ha nem akarja nevesíteni a másik felet. gondolkodik.gif
Egyébként pedig merida volt az: viewtopic.php?f=32&t=147371&p=2512871&h ... C#p2512871
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

R.G. írta:
2020.07.17., pén. 19:14
kasumi írta:
2020.07.17., pén. 13:45
mandras írta:
2020.07.17., pén. 13:37
...
Én őt a nem megbízható vevő kategóriába sorolom.
Kit?
Szurj ra az emlitett erositore...
Lehet tippelni
Nem akarok tippelni!
Ennek a topiknak az a lényege, hogy a fórumtársak tudjanak informálódni vevőkről, eladókról, mielőtt eladnak vagy vásárolnak.
Ennek módja az, hogy a kereső funkcióval rákeres az adott illető nevére. Ha van találat, elolvassa a véleményeket, ha nincs, joggal feltételezi, hogy az adott személyt itt nem említették meg, így nem csak rejtve marad a keresett információ, de a topik valós célja sem valósul meg. Ezért kellene nevet írni!
Aki ezt nem érti és/vagy nem vállalja az ezzel járó konfrontációt, az csak a hangulatkeltésben segít, nem abban, hogy szélesebb képet lássunk magunkról és fórumtársainkról.
Újratervezés

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

kasumi írta:
2020.07.17., pén. 13:45
mandras írta:
2020.07.17., pén. 13:37
...
Én őt a nem megbízható vevő kategóriába sorolom.
Kit?
Szurj ra az emlitett erositore...
Lehet tippelni
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

mandras írta:
2020.07.17., pén. 13:37
...
Én őt a nem megbízható vevő kategóriába sorolom.
Kit?
Újratervezés

Avatar
mandras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2007.08.29., szer. 20:15
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: mandras »

Egy adásvétel sikere mindig az eladó és vevő hozzáállásán múlik, persze ha a portékával nincs semmi baj:
Egy végerősítőt hirdettem meg eladásra itt a fórumon. Az egyik érdeklődővel (V.I.P. tag) két levélváltás után megegyeztünk, hogy mivel Pesten lesz dolgom utána elviszem hozzá a készüléket Vácra (posta, szállítás így megoldva). Múlthéten hétfőn dolgomat befejezve ("hónom alatt" az erősítő) a megbeszéltek szerint hívom az illetőt telefonon, hogy hol legyen a találkozó helye.? Nem veszi fel a telefont. Később újrahívom, szintén semmi. Vártam egy napot, hátha jelentkezik, de semmi. Írtam egy üzenetet, de nem reagált erre sem. Gondoltam valami érhette, hogy semmi reakció. De látom, hogy a fórum erősítő adásvételi részén (2020.07.02.) egy Ethosz GC végerősítő hirdetésénél szorgoskodik. Tehát semmi baja, csak meggondolhatta magát, lemondott az erősítőm megvételéről, csak ép engem nem értesített a dologról. Azóta sem kaptam tőle semmilyen üzenetet (másfél hete történt).
Kb 15 éve a fórumon lévő és ráadásul V.I.P. tagtól nem ezt várná az ember.
Én őt a nem megbízható vevő kategóriába sorolom.

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2020.07.12., vas. 22:40
Mivel jobb helyet nem találtam neki, ezért itt szeretném megosztani néhány gondolatomat, talán ebbe a témába tartozik leginkább.
Történt ma velem, hogy vásároltam egy készülék állványt, és ezzel is ugyanúgy jártam, mint múlt hétvégén a hangsugárzókkal(bővebben lásd JBL topik).
Nos, a ma beszerzett állvány használt eszköz létére jó állapotban van, nem törött, nem hiányos, karcosnak is csak nagyon szúrós szemmel mondható, ellenben irgalmatlanul koszos, poros. Úgy nézett ki mint ami még az életben nem lett volna megtakarítva. Ezzel is az volt az első teendőm (mint múlt héten a hangsugárzókkal), miután hazaértem vele, ki kellett vakarjam a mocsokból, mielőtt használatban vehettem volna. Nevet nem írok,
mert nem itteni adás-vétel volt.
Nem tudom, lehet, hogy én vagyok tisztaság mániás, de számtalan készülék hírdetéséhez mellékelt fotókon látom, hogy a kínálat portéka vastagon poros, koszos.
Számomra kissé meglepő, mikor a szép állapotú, nagy becsben tartott, "megvigyázott"(jaj nekem Magyar nyelv),
állapotú készüléket úgy hírdeti a gazdája, hogy arra nem veszi a fáradságot, hogy mielőtt lefotózza, meghírdeti legalább letakarítaná azt a szegény készüléket, és ezzel is kívánatosabbá tenné a leendő vevő/k számára. Számtalan ilyen, kimondom, igénytelen ember által feltett hírdetést látni sajnos, és nem csak itt, más portálokon is.
Csak annyit mondok, tiszteljük már meg annyival azt a vevőt, ha már pénzt várunk tőle(néha nem is kevés pénzt), hogy olyan állapotban adjuk át neki a készüléket, ahogy mi is elvárnánk fordított helyzetben.
Egy alapos tisztítás, szinte semmibe sem kerül, de mégis jobb színben tünteti fel, nem csak az általunk kínált készüléket, de saját magunkat is.
Persze akinek nem inge, az ne vegye magára.
Köszönöm!
Abszolut egyet értek! A jó múltkor volt egy hirdetés a komplett rendszerek között. Már pontosan nem emlékszem rá és visszakeresnem sem sikerült, de talán vmi Sony cucc, magasabb kategóriás, több komponens is együtt.
Viszont erősen viseltes állapotban, bár inkább koszos volt az egész, de a lomis piacokon szebbeket/tisztábbakat látni sokszor. És bizony nem is volt olcsó, olyan 400.000Ft körül hirdette a tulaj. Én megjegyeztem, hogy jelen állapotában, ha 40.000 lenne, abból is alkudnék...
No aztán megkiabáltak többen is, hogy mégis mit képzelek, milyen egy drága, értékes komponensek vannak itt...
ja és azt hiszem ki sem voltak próbálva, mindegy nem is az a lényeg.
Tehát a kinézet ott is, és sokan csodálkoznak, hogy előszedik a "brutál értékes és komoly " cuccot a hátsó udvarból, konkrétan ki a kutya szájából, te meg a tizedét ajánlod érte kapásból...
Vagy bennem/bennünk van a hiba?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Mivel jobb helyet nem találtam neki, ezért itt szeretném megosztani néhány gondolatomat, talán ebbe a témába tartozik leginkább.
Történt ma velem, hogy vásároltam egy készülék állványt, és ezzel is ugyanúgy jártam, mint múlt hétvégén a hangsugárzókkal(bővebben lásd JBL topik).
Nos, a ma beszerzett állvány használt eszköz létére jó állapotban van, nem törött, nem hiányos, karcosnak is csak nagyon szúrós szemmel mondható, ellenben irgalmatlanul koszos, poros. Úgy nézett ki mint ami még az életben nem lett volna megtakarítva. Ezzel is az volt az első teendőm (mint múlt héten a hangsugárzókkal), miután hazaértem vele, ki kellett vakarjam a mocsokból, mielőtt használatban vehettem volna. Nevet nem írok,
mert nem itteni adás-vétel volt.
Nem tudom, lehet, hogy én vagyok tisztaság mániás, de számtalan készülék hírdetéséhez mellékelt fotókon látom, hogy a kínálat portéka vastagon poros, koszos.
Számomra kissé meglepő, mikor a szép állapotú, nagy becsben tartott, "megvigyázott"(jaj nekem Magyar nyelv),
állapotú készüléket úgy hírdeti a gazdája, hogy arra nem veszi a fáradságot, hogy mielőtt lefotózza, meghírdeti legalább letakarítaná azt a szegény készüléket, és ezzel is kívánatosabbá tenné a leendő vevő/k számára. Számtalan ilyen, kimondom, igénytelen ember által feltett hírdetést látni sajnos, és nem csak itt, más portálokon is.
Csak annyit mondok, tiszteljük már meg annyival azt a vevőt, ha már pénzt várunk tőle(néha nem is kevés pénzt), hogy olyan állapotban adjuk át neki a készüléket, ahogy mi is elvárnánk fordított helyzetben.
Egy alapos tisztítás, szinte semmibe sem kerül, de mégis jobb színben tünteti fel, nem csak az általunk kínált készüléket, de saját magunkat is.
Persze akinek nem inge, az ne vegye magára.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Collx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2015.01.07., szer. 16:59
Értékelés: 21

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Collx »

Sorinpop nevű felhasználó aki "vásárolni" szeretett volna.. és állítólag ez a rendes neve is.
Aggreszív, minden más érdekli csak a termék nem.
Jeleztem, hogy csak készpénzel tud fizetni, átutalással nem.
Ebből kifolyőlag elküdött a K....anyámba a telefonba.
Mondván nem a 19.században élünk.
Pedig az egy darabb saját hírdetésében is feltüntette a személyes fizetést.
Musical Fidelity - Paradigm - Silver Sonic - Transparent - Furutech - Pro Ject

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Sajnos nem tudom megmondani az illető felhasználónevét, mert telefonon hívott, nem pü-ben.
A költségtérítés érdekes. Megkérdezek egy jogászt.
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Egyébként nepperrel már kötöttem üzletet eladóként. Végtelenül korrekt volt. Elmondta hogy nepper, azt is elmondta, hogy csak úgy érné neg neki, ha engednék x %-ot. Átgondoltam, engedtem, mindenki boldog volt.
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Érdekes megközelítés. Szóval:
Csak arról egyeztünk meg, hogy eljön megnézni.
Ártárgyalás nem volt, nem beszéltünk telefonon az árról.
Nem tudom mennyit utazott, nem mondta.
Még az előtt álltam el az adásvételtől, hogy rátértünk volna az árra.
gyeniko írta:
2020.06.21., vas. 12:45
R.G. írta:
2020.06.21., vas. 09:06
gyeniko írta:
2020.06.21., vas. 08:10


Szerintem mindent megtehetsz, de csak akkor lesz etikus, ha őszintén elmondod neki, miért nem üzletelsz vele és felajánlod neki az esetleges költségeinek megtérítését. Én nem adok el semmit olyan valakinek, akitől nem szívesen venném meg pl. ugyanazt a terméket.
Ez a költségtérítés érdekes
Miről is lenne szó?
Ha meg sem egyeztek telefonon, csak megnézik mit is kellene megtérítani?

Az eladó írása alapján azt feltételeztem, hogy a vevő elment megvásárolni a terméket, elfogadta a hirdetett árat (vagyis egy esetleges alku nem "menthette" a helyzetet az eladó javára) és vitte (vinné) a készüléket. Minden, amit írtam, erre az esetre vonatkozik.
Ha valamiért sokat is utazunk, de mégsem hozzuk el (feltéve minden úgy volt ahogy az eladó állította és az ár is stimmelt) akkor minek is mentem el érte?
Ezzel nem értek egyet...
Ha megy hozzád vlaki rendben a észülék, adná az összeget amit kérsz, de nem szimpatikus, akkor nem adod oda neki?
(ez még lehet is egy jó meglátás, ezt még átgondolom :tutiok: )
Olyanról hallottál már, hogy elmész egy autót megnézni, kiderül egy rakat dolog nem stimmel vele és a benzinköltségedet kifizeti az eladó erre hivatkozva? Esetleg fenyegetőzés formályában történik valami
Ha megegyeztek, elmész érte és ott gondolja meg magát az már más tészta lehet ha valaki korrekt akar lenni
De ha minden stimmel, az ár, az állapost stb, miért is ne jönne össze az üzlet?
Ha elmész meghallgatni egyik fórumtárs moziját és nem tetszik, akkor kifizetteted vele az utiköltségedet erre hivatkozva?
Ez nem bántás!!! Csak nem értm teljesen azt a szitut amikor ez a térítés megállná a helyét...
:napsut:
Az eladó írása alapján azt feltételeztem, hogy a vevő elment megnézni a terméket, tetszett neki, megegyeztek az árban (ezért egy esetleges alku nem "menti" a helyzetet az eladó javára), a vevő vinné a terméket, ekkor lépne vissza az eladó. Minden, amit írtam, az előzőekre vonatkozik.
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Az derült ki róla a telefonálása alapján, hogy nem tisztességes munkával keresi a pénzt. Próbált virágnyelven fogalmazni, hogy ne legyen egyértelmű, de annak ellenére az volt.
ZolaBA írta:
2020.06.20., szomb. 05:30
Josselin Beaumont írta:
2020.06.20., szomb. 01:13
Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
huh, felcsigáztál. Mi derült ki róla? :D előtted adta tovább a terméked drágábban? vagy Fradista? rossz párt katonája? Ha nem mondod a vevő nevét, nem beazonosítható, vagy álnevesíted akkor elmesélheted a sztorit, gdpr kompatibilis marad :smile29:
Szerintem amúgy "hivatalosan" egyrészt addig léphetsz vissza, amíg alá nem írtátok a "szerződést", mivel itt papír nincs ez értelmezésemben az "oké megveszem" vevői kijelentésre adott "rendben" válasz vagy egyéb elfogadásra utaló cselekmény. Aztán másrészt meg addig a tiéd a termék, amíg a te kezedben van a cucc, övében meg a pénz. Mert ha az áru kezet cserél, utána a visszakönyörgést már csak jóindulatból fogadhatja el, különben testi erőszakot kéne alkalmazz, ami már ugye megint más tészta :D Persze akárhogy is hiúsul meg miattad, ez számára kár, te nem tartottad az ígérted, ami miatt oda utazott, szóval mehet polgári perre kártérítésért. A fórumon minden joga meglesz, hogy leszóljon, neked pedig minden jogod meg lesz, hogy megvédd magad. Csak abban bízhatunk, hogy az érdekes, szaftos részek nyilvánosan, az uncsi rizsa meg privátban fog menni :D De ha te vagy a jó fiú akkor ne aggódj, a moderátorok jó fejek ;)
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

R.G. írta:
2020.06.21., vas. 09:06
gyeniko írta:
2020.06.21., vas. 08:10
Josselin Beaumont írta:
2020.06.20., szomb. 01:13
Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
Szerintem mindent megtehetsz, de csak akkor lesz etikus, ha őszintén elmondod neki, miért nem üzletelsz vele és felajánlod neki az esetleges költségeinek megtérítését. Én nem adok el semmit olyan valakinek, akitől nem szívesen venném meg pl. ugyanazt a terméket.
Ez a költségtérítés érdekes
Miről is lenne szó?
Ha meg sem egyeztek telefonon, csak megnézik mit is kellene megtérítani?

Az eladó írása alapján azt feltételeztem, hogy a vevő elment megvásárolni a terméket, elfogadta a hirdetett árat (vagyis egy esetleges alku nem "menthette" a helyzetet az eladó javára) és vitte (vinné) a készüléket. Minden, amit írtam, erre az esetre vonatkozik.
Ha valamiért sokat is utazunk, de mégsem hozzuk el (feltéve minden úgy volt ahogy az eladó állította és az ár is stimmelt) akkor minek is mentem el érte?
Ezzel nem értek egyet...
Ha megy hozzád vlaki rendben a észülék, adná az összeget amit kérsz, de nem szimpatikus, akkor nem adod oda neki?
(ez még lehet is egy jó meglátás, ezt még átgondolom :tutiok: )
Olyanról hallottál már, hogy elmész egy autót megnézni, kiderül egy rakat dolog nem stimmel vele és a benzinköltségedet kifizeti az eladó erre hivatkozva? Esetleg fenyegetőzés formályában történik valami
Ha megegyeztek, elmész érte és ott gondolja meg magát az már más tészta lehet ha valaki korrekt akar lenni
De ha minden stimmel, az ár, az állapost stb, miért is ne jönne össze az üzlet?
Ha elmész meghallgatni egyik fórumtárs moziját és nem tetszik, akkor kifizetteted vele az utiköltségedet erre hivatkozva?
Ez nem bántás!!! Csak nem értm teljesen azt a szitut amikor ez a térítés megállná a helyét...
:napsut:
Az eladó írása alapján azt feltételeztem, hogy a vevő elment megnézni a terméket, tetszett neki, megegyeztek az árban (ezért egy esetleges alku nem "menti" a helyzetet az eladó javára), a vevő vinné a terméket, ekkor lépne vissza az eladó. Minden, amit írtam, az előzőekre vonatkozik.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

gyeniko írta:
2020.06.21., vas. 08:10
Josselin Beaumont írta:
2020.06.20., szomb. 01:13
Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
Szerintem mindent megtehetsz, de csak akkor lesz etikus, ha őszintén elmondod neki, miért nem üzletelsz vele és felajánlod neki az esetleges költségeinek megtérítését. Én nem adok el semmit olyan valakinek, akitől nem szívesen venném meg pl. ugyanazt a terméket.
Ez a költségtérítés érdekes
Miről is lenne szó?
Ha meg sem egyeztek telefonon, csak megnézik mit is kellene megtérítani?
Ha valamiért sokat is utazunk, de mégsem hozzuk el (feltéve minden úgy volt ahogy az eladó állította és az ár is stimmelt) akkor minek is mentem el érte?
Ezzel nem értek egyet...
Ha megy hozzád vlaki rendben a észülék, adná az összeget amit kérsz, de nem szimpatikus, akkor nem adod oda neki?
(ez még lehet is egy jó meglátás, ezt még átgondolom :tutiok: )
Olyanról hallottál már, hogy elmész egy autót megnézni, kiderül egy rakat dolog nem stimmel vele és a benzinköltségedet kifizeti az eladó erre hivatkozva? Esetleg fenyegetőzés formályában történik valami
Ha megegyeztek, elmész érte és ott gondolja meg magát az már más tészta lehet ha valaki korrekt akar lenni
De ha minden stimmel, az ár, az állapost stb, miért is ne jönne össze az üzlet?
Ha elmész meghallgatni egyik fórumtárs moziját és nem tetszik, akkor kifizetteted vele az utiköltségedet erre hivatkozva?
Ez nem bántás!!! Csak nem értm teljesen azt a szitut amikor ez a térítés megállná a helyét...
:napsut:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: gyeniko »

Josselin Beaumont írta:
2020.06.20., szomb. 01:13
Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
Szerintem mindent megtehetsz, de csak akkor lesz etikus, ha őszintén elmondod neki, miért nem üzletelsz vele és felajánlod neki az esetleges költségeinek megtérítését. Én nem adok el semmit olyan valakinek, akitől nem szívesen venném meg pl. ugyanazt a terméket.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Josselin Beaumont írta:
2020.06.20., szomb. 01:13
Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
Szia, kellemetlen helyzet.
Szerintem is “jogod” van.
De nem csak a “jog” létezik.
Sokféle részlet árnyalja a kérdést, (mindent).
pl szomszéd házból jött át, vagy 264.7 km-t autózott csak a cuccért.

...persze engem is érdekel, miket mondott - lásd ZolaBa kérdései -, mennyire durva, tartalom (bünügy, “maffiózás”,...) ? stílus ? hangnem ? szóhasználat ? ...
Ezeknek is függvénye szerintem a reakció(nk).

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: puha »

Nyilván fontos, hogy milyen beszélgetés verte ki nálad a biztosítékot. Valami kényes, kényelmetlen dolog lehet... Ha valami tisztességtelen kupeckedés tanúja voltál vagy esetleg egy agresszív ember képe bontakozott ki, akkor nincs is miről beszélni, neki nem eladó. Hogy mit szólnak mások? Tök mindegy. Csak a te megérzésed fontos. A polgári jog szerint akkor szerzi meg valaki egy ingó dolog tulajdonjogát (adásvétel esetén), ha megtörtént a megállapodás az adásvételről és a vásárló birtokba veszi a terméket. Szigorúan véve még a pénz átadása-átvétele sem feltétel, de ez mindegy is most. Amíg tehát nem kerül a birtokába, addig a tiéd, és azt teszel vele, amit akarsz, és ha akarod, indokolod ezt, ha nem akarod, akkor nem.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Josselin Beaumont írta:
2020.06.20., szomb. 01:13
Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
Nem kell,hogy oda add, elvelhattok nyugodtan...
Ha itt becs erel, akkor johet a vedekezes, ezert kellenek a valos dolgok, mert azert az irasokbol is le lehet vonni a kovetkezteteseket, hogy ki lehet a hunyo. Amig nem csereltek es alapodtok meg,addig a tied es kesz, nem kenyszerithet az atadasra ha te megsem akarod
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Josselin Beaumont írta:
2020.06.20., szomb. 01:13
Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
huh, felcsigáztál. Mi derült ki róla? :D előtted adta tovább a terméked drágábban? vagy Fradista? rossz párt katonája? Ha nem mondod a vevő nevét, nem beazonosítható, vagy álnevesíted akkor elmesélheted a sztorit, gdpr kompatibilis marad :smile29:
Szerintem amúgy "hivatalosan" egyrészt addig léphetsz vissza, amíg alá nem írtátok a "szerződést", mivel itt papír nincs ez értelmezésemben az "oké megveszem" vevői kijelentésre adott "rendben" válasz vagy egyéb elfogadásra utaló cselekmény. Aztán másrészt meg addig a tiéd a termék, amíg a te kezedben van a cucc, övében meg a pénz. Mert ha az áru kezet cserél, utána a visszakönyörgést már csak jóindulatból fogadhatja el, különben testi erőszakot kéne alkalmazz, ami már ugye megint más tészta :D Persze akárhogy is hiúsul meg miattad, ez számára kár, te nem tartottad az ígérted, ami miatt oda utazott, szóval mehet polgári perre kártérítésért. A fórumon minden joga meglesz, hogy leszóljon, neked pedig minden jogod meg lesz, hogy megvédd magad. Csak abban bízhatunk, hogy az érdekes, szaftos részek nyilvánosan, az uncsi rizsa meg privátban fog menni :D De ha te vagy a jó fiú akkor ne aggódj, a moderátorok jó fejek ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”