Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Basszus csapda és diffúzor

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.10.10., szomb. 17:24
feket663 írta:
2020.10.10., szomb. 10:48
A kérdésem az lenne, hogy egy átlagos, 20 m2-es lakószobában milyen alsó határfrekvenciát érdemes megadni?
Egy átlagos gulyáslevesbe mennyi sót érdemes szórni?

Meg ne bántódj, de a szobád, célod, körülményeid ismerete nélkül nem kaphatsz korrekt választ. Eleve miből gondolod, hogy diffúzorra van szükséged?
szerintem a peldadra lehet egy tartomanyt megadni ! biztosan nem csak keshegynyit vagy alatta, es biztosan kevesebb mint 1 evökanalnyit

azt persze ertem, hogy pontos valasz nincs, de ha elegge tajekozatlanok vagyunk valamiben, akkor közelitö, tartomanyos stb. valasz is növeli a tajekozottsagot

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

feket663 írta:
2020.10.10., szomb. 10:48
A kérdésem az lenne, hogy egy átlagos, 20 m2-es lakószobában milyen alsó határfrekvenciát érdemes megadni?
Egy átlagos gulyáslevesbe mennyi sót érdemes szórni?

Meg ne bántódj, de a szobád, célod, körülményeid ismerete nélkül nem kaphatsz korrekt választ. Eleve miből gondolod, hogy diffúzorra van szükséged?

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Üdvözlet! Szeretnék készíteni a szobámba egy skyline jellegű diffúzort. Ehhez rendelkezésemre áll pár 38 mm vastagságú MDF lap, amiből egy jóbarátom lapszabász gépével könnyen lehetne 38x38 mm-es oszlopokat gyártani.
Itt :http://www.mh-audio.nl/Acoustics/DiffusorCalculator.asp találtam is egy használhatónak tűnő kalkulátort, amivel az jött ki, hogy a felső határfrekvencia 4530 Hz-re adódik a geometriai méretek alapján. A kérdésem az lenne, hogy egy átlagos, 20 m2-es lakószobában milyen alsó határfrekvenciát érdemes megadni? Két darabot szeretnék egyelőre készíteni, egymás mellé, a hangdobozok közé. Egyáltalán az MDF használható erre a célra?
Köszönöm, ha válaszoltok!
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Robici »

Acus írta:
2020.08.29., szomb. 17:55
Diffuzorok? Elnyelok? Basszuscsapdak? Mindenfele nyalanksag? :)
Publikus reszebe avass be minket! :)
:-) Ja hát addig nem nagyon akartam nagydobra verni míg függőben vannak a dolgok.
Új ház, dedikált 14 négyzetméteres zenehallgató szobával. Fapacival konzultáltam még az építés előtt, hogy amit lehet apróbb módosításokat még meg tudjak csinálni, de sok mindenben nem volt lehetőségem a tervektől eltérni. A legfontosabb, hogy módosult a szoba alapterülete (eredetileg szabályos kocka lett volna...).
Nemrég költöztem be, annyi történt hogy két oldalra már nagy méretű egyedi gyártású könyvespolc/CD tartó polc bent van a gyűjteményemnek valamint nagy méretű vastag bársonyfüggöny illetve közepes vastag szőnyeg. Fapaci kijött pár hete bemérni, az eredmény: 300 Hz fölött hibátlan a szoba, alatta katasztrófa. De ezt sajnos hallom is... Gyakorlatilag a mérés nagyrészt igazolta azt amit hallani is lehet. (Egyébként a REW szobaszimulátorával is sokat játszottam és amit az kihozott az egész jól összhangban van a mérésekkel!) Jelenleg KR-féle akusztikai panelek készülnek (sajnos nála elég lassan őrölnek a malmok). Fapaci több mindent is javasolt, majd lépésről lépésre igyekszem amit lehet megvalósítani belőle. Egyelőre én a paneleket gondoltam a legfontosabbnak, ezért azokat rendeltem meg.
Illetve az új fejlemény még, hogy 13 éve hallgatott Sonido rendszerem napokon belül lecserélésre kerül, amivel két évig tartó keresgélés és meghallgatások sorozata ér véget.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Acus »

Robici írta:
2020.08.28., pén. 11:21
Ide meg elvileg már folyamatban vannak a panelek.
[/quote]

Diffuzorok? Elnyelok? Basszuscsapdak? Mindenfele nyalanksag? :)
Publikus reszebe avass be minket! :)

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Robici »

fapaci írta:
2020.08.27., csüt. 18:00
A téglafalhoz képest biztosan kevesebbet ver vissza, de az önmagában még nem sokat jelent. A szoba, a rendszer, a bútorok és a hallgatási pont elrendezése, a belső burkolatok is nagyon fontosak.
Jó, csak kíváncsi voltam. Ennek már úgysincs jelentősége. Ide meg elvileg már folyamatban vannak a panelek.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Robici írta:
2020.08.27., csüt. 16:55
Nem lehet hogy a szilikát és a vastag nád plafon jobb mélyhang csillapító mint a tégla és a gipszkarton/kőzetgyapot mennyezet?
A téglafalhoz képest biztosan kevesebbet ver vissza, de az önmagában még nem sokat jelent. A szoba, a rendszer, a bútorok és a hallgatási pont elrendezése, a belső burkolatok is nagyon fontosak. Ezért nem támogatom azt a vonalat, amiben sajtcédulák, hevenyészett skiccek alapján osztogatnak akusztikai tanácsokat.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Robici »

fapaci írta:
2020.08.20., csüt. 19:48
A jelenséget leírtam, ebből következik a megoldás is: kezelni kell a falfelületet, hogy kevesebb hanghullámot verjen vissza. Nem kell feltétlenül akusztikai panelekben gondolkodni, sokszor a meglévő bútorok, polcok is jó szolgálatot tehetnek, ha nem ragaszkodunk a megszokott helyükhöz.
Amúgy csak közbevetőleg kérdezem meg mert érdekelne: az előző szobám még kisebb volt (12 négyzetméter és alacsonyabb is) de eléggé téglalap alakú. A plafonba anno a 80-as években mikor épült jó vastag nádréteg került (bevakolva ha jól rémlik, de még kisgyerek voltam), a falak pedig nagyon vastag szilikát blokkokból voltak. És ott fülre legalábbis semmi kioltást nem tapasztaltam (pedig a mögöttem lévő falfelület ugyanúgy üres volt, bár a sarokban jó nagy szekrények voltak), a mostaniban viszont azonnal. Persze lehet ott is voltak de a 300 Hz alatti tartomány fülre sokkal tisztább volt. (Ami ott jobban zavart az egy éles középmagas kiemelés volt inkább, de akkoriban eszembe se jutott azt mérni. Itt viszont az már nincs). Nem lehet hogy a szilikát és a vastag nád plafon jobb mélyhang csillapító mint a tégla és a gipszkarton/kőzetgyapot mennyezet?

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: turho »

bazzs írta:
2020.08.25., kedd 20:27
Hacsak nem toltad ra a falra szinte kozvetlenul a dobozokat, akkor nem a reflexcso nyilas helyzete volt ott a gond - nagy esellyel. Nem is ertem, miert hivatkoznak sokan erre.
Inkabb a korabbi dobozok voltak a szarok, vagy azok erositohoz es/vagy szobahoz valo viszonyuk.
Egy tisztes 3-utas doboznal ez nem problema, hogy elol, alul vagy hatul van a br kijarata. Nezz csak meg par elismert hajend dobozt, hogy hol is van a br-nyilasuk....
Szarnak abszolút nem mondanám, a hunyó én voltam. Falon voltak, egyik majdnem a sarokra esett, szóval....panel, nagyszoba. Nem volt helyem jól elhelyezni.
Mondjuk most nemrég kipróbáltam falra tolva, de ledugózva. Sokkal simább a dolog, megfogottabb és mélyebbre megy.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Hacsak nem toltad ra a falra szinte kozvetlenul a dobozokat, akkor nem a reflexcso nyilas helyzete volt ott a gond - nagy esellyel. Nem is ertem, miert hivatkoznak sokan erre.
Inkabb a korabbi dobozok voltak a szarok, vagy azok erositohoz es/vagy szobahoz valo viszonyuk.
Egy tisztes 3-utas doboznal ez nem problema, hogy elol, alul vagy hatul van a br kijarata. Nezz csak meg par elismert hajend dobozt, hogy hol is van a br-nyilasuk....
Finesse !

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: turho »

Acus írta:
2020.08.25., kedd 12:39
turho írta:
2020.08.20., csüt. 18:37
Gondolom, túl nagyot beavatkozni hatékonyan nem lehet....bár nálam a basszreflex dobozaim okoztak inkább ilyen anomáliát, különösen, amelyiknek hátrafelé nézett a nyílása.... Most, mióta előrenéző TL (T+A) van, rengeteget javult ez a gond. Már a basszgitár összes húrja (is) elég egyforma hangerőn szól.... Azt hiszem, a padlószőnyeg és a puha, vastag habtapéta is jobb, mint a sima festett fal+laminált kombó 🙂
Gondoltam szőnyeget mögé, de ahogy végigolvastam a topicot, már nem tűnik akkora javító ötletnek....

Lett valami megoldas?
Nálam most az, hogy a T+A maradt bekötve. Nincs lefelé, sem hátrafelé sugárzó basszreflex port. Előre néző TL port van. Így elég egyenletes, 25-300 Hz teszthanggal hallgatva is.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Acus »

turho írta:
2020.08.20., csüt. 18:37
Gondolom, túl nagyot beavatkozni hatékonyan nem lehet....bár nálam a basszreflex dobozaim okoztak inkább ilyen anomáliát, különösen, amelyiknek hátrafelé nézett a nyílása.... Most, mióta előrenéző TL (T+A) van, rengeteget javult ez a gond. Már a basszgitár összes húrja (is) elég egyforma hangerőn szól.... Azt hiszem, a padlószőnyeg és a puha, vastag habtapéta is jobb, mint a sima festett fal+laminált kombó 🙂
Gondoltam szőnyeget mögé, de ahogy végigolvastam a topicot, már nem tűnik akkora javító ötletnek....

Lett valami megoldas?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2020.08.20., csüt. 18:45
A fal megfelelő kezelésével a kioltás teljesen megszüntethető.
100 Hz alatt. Erre befizetek.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

turho írta:
2020.08.20., csüt. 18:52
Mégis egy ilyen esetre milyen tippjeid vannak, Paci?
A jelenséget leírtam, ebből következik a megoldás is: kezelni kell a falfelületet, hogy kevesebb hanghullámot verjen vissza. Nem kell feltétlenül akusztikai panelekben gondolkodni, sokszor a meglévő bútorok, polcok is jó szolgálatot tehetnek, ha nem ragaszkodunk a megszokott helyükhöz.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: turho »

fülelek írta:
2020.08.20., csüt. 18:59
Ez így kevés a problémák megértéséhez és megoldásához.
Ráadásul panelről van szó, ahol eleve több a probléma.
...
Persze, csak az irányvonal érdekelt volna, nem konkrét megoldás. Bár, a nagyon jó pozitív változást a hangdoboz-csere hozta. (És az elv)
A bassz-reflexeken is sokat segített a reflexnyílás ledugózása. (Egyéb előnyeit-hátrányait tudjuk...)
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez így kevés a problémák megértéséhez és megoldásához.
Ráadásul panelről van szó, ahol eleve több a probléma.
...

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: turho »

fapaci írta:
2020.08.20., csüt. 18:45
turho írta:
2020.08.20., csüt. 18:37
Gondolom, túl nagyot beavatkozni hatékonyan nem lehet...
A fal megfelelő kezelésével a kioltás teljesen megszüntethető.
Gondolom nem 2-3 centi vastag dolgokkal. Ugye sokunknak az a gondja, hogy él egy 2 szobás valamiben, és ez a "nagyszoba" ami nappali, háló, etc....
Mégis egy ilyen esetre milyen tippjeid vannak, Paci?
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

turho írta:
2020.08.20., csüt. 18:37
Gondolom, túl nagyot beavatkozni hatékonyan nem lehet...
A fal megfelelő kezelésével a kioltás teljesen megszüntethető.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: turho »

Gondolom, túl nagyot beavatkozni hatékonyan nem lehet....bár nálam a basszreflex dobozaim okoztak inkább ilyen anomáliát, különösen, amelyiknek hátrafelé nézett a nyílása.... Most, mióta előrenéző TL (T+A) van, rengeteget javult ez a gond. Már a basszgitár összes húrja (is) elég egyforma hangerőn szól.... Azt hiszem, a padlószőnyeg és a puha, vastag habtapéta is jobb, mint a sima festett fal+laminált kombó 🙂
Gondoltam szőnyeget mögé, de ahogy végigolvastam a topicot, már nem tűnik akkora javító ötletnek....
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

turho írta:
2020.08.20., csüt. 16:32
Másik kérdés, szintén idevágó: abszolút nem rezonáns, masszív doboznál, ahol a TL üreg is előre néz, és nem is legalul van, ott gondolom nem szükséges annyira beburkolni a hangdobozok mögötti falat? (A doboz nem érzékeny igazán a faltól való távolságra, annyira masszív és "halott" a kabinet.)
A hangdobozhoz közeli felületeket nem a doboz védelmére kell kezelni, hanem a falakon létrejövő reflexiók csillapítása miatt. Akárhol is van megnyitva a doboz, a basszus hullámok minden irányba elindulnak és találkoznak a falakkal, azokról valamilyen mértékben visszaverődnek és eljutnak hozzád, a fülednél pedig elkezdenek egymással hadakozni, randa kiemeléseket és beszakadásokat okozva az átvitelben. Szinte mindenki kénytelen valamilyen fal elé tenni a hangdobozait a szobában. Emiatt a hangdoboz és a fal távolságából következő frekvencián (jellemzően 80-160 Hz között) szinte mindenkinél van egy izmos beszakadás, amennyiben az a fal csupasz.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: turho »

Elolvastam az egész topicot, de nem lettem okosabb....mi a jó megoldás a 30-100 Hz közötti puklik elsimítására pl. egy mezei panellakás 18-20 nm-es nappalijában. Ami Diy, nem ronda, és nem túl drága. Jellemzően egy ilyen szoba be van rendezve, asszimmetrikus. Tapéta, képek, ágy, székek, könyvszekrény, szekrénysor, szőnyegpadló. Tehát az üres, nagy belmagasságú szobánál tuti jobb...
Nálam például 50-55 Hz környékén van rezonáns púp, egy kisebb meg 110 Hz körül. De amikor kevésbé volt berendezve, a pukli nagyobb volt, tehát simult. Másik kérdés, szintén idevágó: abszolút nem rezonáns, masszív doboznál, ahol a TL üreg is előre néz, és nem is legalul van, ott gondolom nem szükséges annyira beburkolni a hangdobozok mögötti falat? (A doboz nem érzékeny igazán a faltól való távolságra, annyira masszív és "halott" a kabinet.)
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Azért az megvigasztal, hogy ebben az országban vannak olyanok, akik mondjuk 100 kilóméterről meg tudják állapítani, hogy 1, rossz a mérés, kettő: mit csillapít a borítás. Köszönöm szépen így utólag az észrevételeket. Kár, hogy nem vagyok asztalos, mert akkor jobban értenék a hangfalakhoz én is. :angry:
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Farkinca71 írta:
2018.12.05., szer. 10:55
Ha valaki elmagyarázza, hogyan , mivel és mit kell mérni, akkor szivesen lemérem elötte és utána is ! Mindenki kedvéért !
Gyere el az akusztikai előadásomra, ott pont erről értekezünk havi rendszerességgel!

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Sziasztok,

Ha valaki elmagyarázza, hogyan , mivel és mit kell mérni, akkor szivesen lemérem elötte és utána is ! Mindenki kedvéért !
:smile53:

Zoltán
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Az elmeradt 2 kép
Előlnázet
Előlnázet
IMG_4734.JPG (1.57 MiB) Megtekintve 3476 alkalommal
Oldalnézet
Oldalnézet
IMG_4733.JPG (1.58 MiB) Megtekintve 3476 alkalommal
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”