Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Tamoo írta:
2020.09.02., szer. 14:51
R.G. írta:
2020.09.02., szer. 14:43
igen, de a mostani procimmal is kb ugyan olyan hang jön ki a megszokott jeleneteknél, sok különbséget nem veszek észre
lehet én is már megsüketültem? ;peace;
de ezért is volt jó, hogy ilyen és olyan beállítással is tudtam használni
az eq azért is segített sokat több esetben is
ez továbbra is csak az én kísérletezésem és tapasztalatom, természetesen nem szentírás, mint ahogy nem is tudom jobba mint a hangmérnökök és a processzort tervezők ;)
Én gondolkoztam külön crossover szubon amire csak a többi dobozról lekevert mélyet raktam volna, az LFE csatorna meg külön egy másik szubon lett volna úgy hogy nem keverek rá pluszba semmit. (PC-vel ez megvalósítható.)
Szóval tesztelés céljából hallgattam külön-külön mi kerülne egyik vagy másik szubra és egy 80Hz-es vágásnál baromi sok hanganyag kerül rá pluszban az LFE-re ami nálad elveszett az említett beállításokkal. Elhiszem hogy nem tűnt fel hogy hiányzik, de ha abban az adott pillanatban "rákapcsolta" volna valaki és nem az emlékeid idézed fel akkor fogtad volna a fejedet hidd el...
elhiszem, de akkor az új procival miért nem tapasztalom ennyire ezt?
nem nyom több infótt ott amiről most beszélünk, vagy csak azt sem veszem észre?
akkor már nagy a baj :smile51:
az is biztos, hogy nem szeretem a túl sok mélyet, lehet itt van elásva minden, és többet kellene ráengednem, hogy kijöjjön a hiányérzet?
ha így lenne, ezt már nem tudjuk meg, mert már nem tudom a régi felállásban visszarakni a készülékeket, csak a mostanit tudom max hangosabb sub állítással hallgatni
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

-KP- írta:
2020.09.02., szer. 14:58
R.G. ne haragudj, de úgy tűnik, hogy vettél egy szuper masinát, amit össze vissza nyomkodsz, mert lehetőséget ad rá. De attól, hogy lehet, kell is nyomkodni? Főleg úgy, hogy te magad sem érted mit nyomkodsz?
egyáltalán nem haragszom
a felvetés jogos
szeretek kisérletezni... :)

a jelnlegei felállásnál már a Dirac intéz mindent és nem kell kontárkodnom, tehát a kijelentésed már csak múltidő :D
ez vagy jó, vagy nem
ahogy írtam aktuálisan az XTI-k csak végfokként üzemelnek, a proci meg dolgozzon ahogy akar ha jó a végeredmény
mondjuk ez így nem igaz, mert éppen pihennek, dolgozzon a Lexicon egy kicsit, elég ha egy a subbal játszadozik az erősebbik darab
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

R.G. ne haragudj, de úgy tűnik, hogy vettél egy szuper masinát, amit össze vissza nyomkodsz, mert lehetőséget ad rá. De attól, hogy lehet, kell is nyomkodni? Főleg úgy, hogy te magad sem érted mit nyomkodsz?

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

R.G. írta:
2020.09.02., szer. 14:43
igen, de a mostani procimmal is kb ugyan olyan hang jön ki a megszokott jeleneteknél, sok különbséget nem veszek észre
lehet én is már megsüketültem? ;peace;
de ezért is volt jó, hogy ilyen és olyan beállítással is tudtam használni
az eq azért is segített sokat több esetben is
ez továbbra is csak az én kísérletezésem és tapasztalatom, természetesen nem szentírás, mint ahogy nem is tudom jobba mint a hangmérnökök és a processzort tervezők ;)
Én gondolkoztam külön crossover szubon amire csak a többi dobozról lekevert mélyet raktam volna, az LFE csatorna meg külön egy másik szubon lett volna úgy hogy nem keverek rá pluszba semmit. (PC-vel ez megvalósítható.)
Szóval tesztelés céljából hallgattam külön-külön mi kerülne egyik vagy másik szubra és egy 80Hz-es vágásnál baromi sok hanganyag kerül rá pluszban az LFE-re ami nálad elveszett az említett beállításokkal. Elhiszem hogy nem tűnt fel hogy hiányzik, de ha abban az adott pillanatban "rákapcsolta" volna valaki és nem az emlékeid idézed fel akkor fogtad volna a fejedet hidd el...
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Tamoo írta:
2020.09.02., szer. 14:23
nemduma írta:
2020.09.02., szer. 14:03
Igen, közben én is ezen gondolkodtam, hogy eleve a proci mit rak az LFE csatornára? Ez hogyan állítható? Úgy gondolnám, hogy ha van LFE csatorna a hangsávban, akkor azt. Ehhez prociban hozzá lehet passzolni a többi csatorna bizonyos freki alatti tartományát, ha szeretnék. De ha ez nincs a procin beállítva, akkor csak az eleve LFE-re kódolt anyag megy oda és az ami le lett vágva végfok által később a jelútból, az nem. Mivel azt a procin kéne odairányítani.
Ekkor ez elveszett RG-nél? gondolkodik.gif
Ha avr-en/procin állítasz crossovert, az alulról levágott részeket ő rárakja az LFE sávra automatikusan. Ha R.G. a procin minden dobozt large-ra állított és az XTi-ken vágott, akkor ezek elvesztek. Ami nem kevés...
igen, de a mostani procimmal is kb ugyan olyan hang jön ki a megszokott jeleneteknél, sok különbséget nem veszek észre
lehet én is már megsüketültem? ;peace;
de ezért is volt jó, hogy ilyen és olyan beállítással is tudtam használni
az eq azért is segített sokat több esetben is
ez továbbra is csak az én kísérletezésem és tapasztalatom, természetesen nem szentírás, mint ahogy nem is tudom jobba mint a hangmérnökök és a processzort tervezők ;)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

-KP- írta:
2020.09.02., szer. 12:59
Ha a procitól fullos jel jött de, te meg a végfokon alkalmaztad a vágást, a procin pedig semmit, akkor a front center surround csatornákon elvesztetted a vágás alatti mély tartományt. uvegajto.gif
de ha small állásban volt, akkor elvileg nem
vizont az eq val tudtam állítani, hogy lentebb engedjem a subot ne pedig 80hz-re, mert akkor ki kellett emelni a proci által levágott tartományt
tudom kicsit bonyolult, de szerintem működött
volt ilyen és olyan baállítás is
jól gondolom, hogy ez így megfelelő lehetett?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

-KP- írta:
2020.09.02., szer. 14:21
nemduma írta:
2020.09.02., szer. 14:03
Igen, közben én is ezen gondolkodtam, hogy eleve a proci mit rak az LFE csatornára? Ez hogyan állítható? Úgy gondolnám, hogy ha van LFE csatorna a hangsávban, akkor azt. Ehhez prociban hozzá lehet passzolni a többi csatorna bizonyos freki alatti tartományát, ha szeretnék. De ha ez nincs a procin beállítva, akkor csak az eleve LFE-re kódolt anyag megy oda és az ami le lett vágva végfok által később a jelútból, az nem. Mivel azt a procin kéne odairányítani.
Ekkor ez elveszett RG-nél? gondolkodik.gif
Igen, elveszett.
igen, de ezek hiányát nem annyira éreztem
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

nemduma írta:
2020.09.02., szer. 14:03
Igen, közben én is ezen gondolkodtam, hogy eleve a proci mit rak az LFE csatornára? Ez hogyan állítható? Úgy gondolnám, hogy ha van LFE csatorna a hangsávban, akkor azt. Ehhez prociban hozzá lehet passzolni a többi csatorna bizonyos freki alatti tartományát, ha szeretnék. De ha ez nincs a procin beállítva, akkor csak az eleve LFE-re kódolt anyag megy oda és az ami le lett vágva végfok által később a jelútból, az nem. Mivel azt a procin kéne odairányítani.
Ekkor ez elveszett RG-nél? gondolkodik.gif
Ha avr-en/procin állítasz crossovert, az alulról levágott részeket ő rárakja az LFE sávra automatikusan. Ha R.G. a procin minden dobozt large-ra állított és az XTi-ken vágott, akkor ezek elvesztek. Ami nem kevés...
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

nemduma írta:
2020.09.02., szer. 14:03
Igen, közben én is ezen gondolkodtam, hogy eleve a proci mit rak az LFE csatornára? Ez hogyan állítható? Úgy gondolnám, hogy ha van LFE csatorna a hangsávban, akkor azt. Ehhez prociban hozzá lehet passzolni a többi csatorna bizonyos freki alatti tartományát, ha szeretnék. De ha ez nincs a procin beállítva, akkor csak az eleve LFE-re kódolt anyag megy oda és az ami le lett vágva végfok által később a jelútból, az nem. Mivel azt a procin kéne odairányítani.
Ekkor ez elveszett RG-nél? gondolkodik.gif
Igen, elveszett.

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Tamoo írta:
2020.09.02., szer. 13:54
nemduma írta:
2020.09.02., szer. 13:47
Szerintem :rolleyes: , mivel a sub csatornán sincs proci vágás, emiatt ott is full jön ki. Ott meg 80Hz-re állítja a felülszűrőt az XTi-n.
Vonatkoztassunk el kicsit a szubtól, úgy tűnik nagyon megbonyolítja a dolgot. :D
Szóval mi lesz azzal az alsó tartománnyal amit a példa kedvéért 80Hz alatt levágunk a surroundokról, centerről és esetleg a frontokról? Ezt át szoktuk rakni (proci/avr) az LFE csatornára -10dB-t csökkentve. De ha a proci után végfokon vágod akkor elveszik, az nem rakja sehová, nincs is semmilyen kapcsolata az LFE csatornával. A házimozi alapjairól beszélgetünk.
Igen, közben én is ezen gondolkodtam, hogy eleve a proci mit rak az LFE csatornára? Ez hogyan állítható? Úgy gondolnám, hogy ha van LFE csatorna a hangsávban, akkor azt. Ehhez prociban hozzá lehet passzolni a többi csatorna bizonyos freki alatti tartományát, ha szeretnék. De ha ez nincs a procin beállítva, akkor csak az eleve LFE-re kódolt anyag megy oda és az ami le lett vágva végfok által később a jelútból, az nem. Mivel azt a procin kéne odairányítani.
Ekkor ez elveszett RG-nél? gondolkodik.gif

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

nemduma írta:
2020.09.02., szer. 13:47
Szerintem :rolleyes: , mivel a sub csatornán sincs proci vágás, emiatt ott is full jön ki. Ott meg 80Hz-re állítja a felülszűrőt az XTi-n.
Vonatkoztassunk el kicsit a szubtól, úgy tűnik nagyon megbonyolítja a dolgot. :D
Szóval mi lesz azzal az alsó tartománnyal amit a példa kedvéért 80Hz alatt levágunk a surroundokról, centerről és esetleg a frontokról? Ezt át szoktuk rakni (proci/avr) az LFE csatornára -10dB-t csökkentve. De ha a proci után végfokon vágod akkor elveszik, az nem rakja sehová, nincs is semmilyen kapcsolata az LFE csatornával. A házimozi alapjairól beszélgetünk.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Tamoo írta:
2020.09.02., szer. 13:14
R.G. írta:
2020.09.02., szer. 12:43
fullban jött a procitól ahogy annak kellett
így azt állítottam a jel után amit csak akartam
miért nem tudom megtenni ha a sub kimenetet egy külön csatornára kötöm?
ha jól emlékszem a Marantz beállításaira, akkor talán 200hz volt a teteje a sub jelnek ami kijött
így a 80hz-t a példa alapján simán lehetne vágni, de ekkor már kb dupla vágás van, így mások a paraméterek kicsit ha minden igaz
"fullban jött a procitól ahogy annak kellett"
Ha crossovert használ az ember, akkor annak nem fullban kell. Proci végzi a processzálást, ő van kapcsolatban minden csatornával. Ez az ő egyik fő feladata.
Próbálom máshogy. Azt magyarázd el nekem, hogy mondjuk a surroundot hajtó XTi-n vágsz 80Hz-en, akkor a 80Hz alatti részt hogy viszed át a szubot hajtó XTi-re? :D Hol a magic?
Szerintem :rolleyes: , mivel a sub csatornán sincs proci vágás, emiatt ott is full jön ki. Ott meg 80Hz-re állítja a felülszűrőt az XTi-n.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

R.G. írta:
2020.09.02., szer. 12:43
fullban jött a procitól ahogy annak kellett
így azt állítottam a jel után amit csak akartam
miért nem tudom megtenni ha a sub kimenetet egy külön csatornára kötöm?
ha jól emlékszem a Marantz beállításaira, akkor talán 200hz volt a teteje a sub jelnek ami kijött
így a 80hz-t a példa alapján simán lehetne vágni, de ekkor már kb dupla vágás van, így mások a paraméterek kicsit ha minden igaz
"fullban jött a procitól ahogy annak kellett"
Ha crossovert használ az ember, akkor annak nem fullban kell. Proci végzi a processzálást, ő van kapcsolatban minden csatornával. Ez az ő egyik fő feladata.
Próbálom máshogy. Azt magyarázd el nekem, hogy mondjuk a surroundot hajtó XTi-n vágsz 80Hz-en, akkor a 80Hz alatti részt hogy viszed át a szubot hajtó XTi-re? :D Hol a magic?
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ha a procitól fullos jel jött de, te meg a végfokon alkalmaztad a vágást, a procin pedig semmit, akkor a front center surround csatornákon elvesztetted a vágás alatti mély tartományt. uvegajto.gif

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Tamoo írta:
2020.09.02., szer. 11:57
R.G. írta:
2020.09.02., szer. 11:40
miért is kellene átvinni? minden csatorna külön állítható
3 végfok van, 6ch összesen ebben a felállásban
minden hagszórót külön vágtam és állítottam
a prociból XLR keresztül megy ki a jel egyesével
volt mérés és úgy is állítottunk, és volt amit fülre
ahogy írtam el lehet menteni különböző beállításokat
ennek az erősítőnek pont ez egy hatalmas előnye egy sima végfokkal szemben, hogy egyedileg lehet minden csatornát állítani ahogy csak akarom
Pl. szubnál látom előnyét/értelmét az XTi DSP-jének, de proci után nemigazán. (Egyéni véleményem.)
Ha a centert vagy surroundot vágod pl. 80Hz-en, akkor a 80Hz alatti részt nem viszed át a szubra? Ha ezt a proci után teszed meg a végfok DSP-jével, akkor nem tudod átvinni. Vagy full range-ben hajtottál minden dobozt? De Te írtad, hogy vágsz, meg crossover.
Bocs, csak szeretném megérteni. :D Vagy elbeszélünk egymás mellett?
:D
fullban jött a procitól ahogy annak kellett
így azt állítottam a jel után amit csak akartam
miért nem tudom megtenni ha a sub kimenetet egy külön csatornára kötöm?
ha jól emlékszem a Marantz beállításaira, akkor talán 200hz volt a teteje a sub jelnek ami kijött
így a 80hz-t a példa alapján simán lehetne vágni, de ekkor már kb dupla vágás van, így mások a paraméterek kicsit ha minden igaz
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

R.G. írta:
2020.09.02., szer. 11:40
miért is kellene átvinni? minden csatorna külön állítható
3 végfok van, 6ch összesen ebben a felállásban
minden hagszórót külön vágtam és állítottam
a prociból XLR keresztül megy ki a jel egyesével
volt mérés és úgy is állítottunk, és volt amit fülre
ahogy írtam el lehet menteni különböző beállításokat
ennek az erősítőnek pont ez egy hatalmas előnye egy sima végfokkal szemben, hogy egyedileg lehet minden csatornát állítani ahogy csak akarom
Pl. szubnál látom előnyét/értelmét az XTi DSP-jének, de proci után nemigazán. (Egyéni véleményem.)
Ha a centert vagy surroundot vágod pl. 80Hz-en, akkor a 80Hz alatti részt nem viszed át a szubra? Ha ezt a proci után teszed meg a végfok DSP-jével, akkor nem tudod átvinni. Vagy full range-ben hajtottál minden dobozt? De Te írtad, hogy vágsz, meg crossover.
Bocs, csak szeretném megérteni. :D Vagy elbeszélünk egymás mellett?
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Tamoo írta:
2020.09.02., szer. 11:08
R.G. írta:
2020.09.02., szer. 10:39
limiter, eq, crossover, stb.
a subsonic-t vagy mit nem használtam egyedül eddig, a többit kipróbáltam
mióta a Dirac van, azóta végfokként használom őket, a dsp ki van kapcsolva a frontoknál és a háttéreknél teljesen
egyedül a subon állítottam picit még az egyéni ízlés szerint :)
amíg a Marantz volt, addig a DSP csinált minden vágást, állítást, finomhangolást (egyéni ízlés szerint mivel sok beállítást el lehet menteni külön zenére, külön filmre ;peace; )
a Marantzon ki volt kapcsolva minden
Crossovert hogy? Pl. a surroundokról a mélyet hogy vitted át a szubra? gondolkodik.gif Gondolom a Crossover mégiscsak a Marantz-on volt.
EQ-t fül alapján állítottad?
miért is kellene átvinni? minden csatorna külön állítható
3 végfok van, 6ch összesen ebben a felállásban
minden hagszórót külön vágtam és állítottam
a prociból XLR keresztül megy ki a jel egyesével
volt mérés és úgy is állítottunk, és volt amit fülre
ahogy írtam el lehet menteni különböző beállításokat
ennek az erősítőnek pont ez egy hatalmas előnye egy sima végfokkal szemben, hogy egyedileg lehet minden csatornát állítani ahogy csak akarom
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

R.G. írta:
2020.09.02., szer. 10:39
limiter, eq, crossover, stb.
a subsonic-t vagy mit nem használtam egyedül eddig, a többit kipróbáltam
mióta a Dirac van, azóta végfokként használom őket, a dsp ki van kapcsolva a frontoknál és a háttéreknél teljesen
egyedül a subon állítottam picit még az egyéni ízlés szerint :)
amíg a Marantz volt, addig a DSP csinált minden vágást, állítást, finomhangolást (egyéni ízlés szerint mivel sok beállítást el lehet menteni külön zenére, külön filmre ;peace; )
a Marantzon ki volt kapcsolva minden
Crossovert hogy? Pl. a surroundokról a mélyet hogy vitted át a szubra? gondolkodik.gif Gondolom a Crossover mégiscsak a Marantz-on volt.
EQ-t fül alapján állítottad?
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Tamoo írta:
2020.09.02., szer. 09:44
R.G. írta:
2020.09.01., kedd 21:57
...
XTI DSP-jében miket használtál?
limiter, eq, crossover, stb.
a subsonic-t vagy mit nem használtam egyedül eddig, a többit kipróbáltam
mióta a Dirac van, azóta végfokként használom őket, a dsp ki van kapcsolva a frontoknál és a háttéreknél teljesen
egyedül a subon állítottam picit még az egyéni ízlés szerint :)
amíg a Marantz volt, addig a DSP csinált minden vágást, állítást, finomhangolást (egyéni ízlés szerint mivel sok beállítást el lehet menteni külön zenére, külön filmre ;peace; )
a Marantzon ki volt kapcsolva minden
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

R.G. írta:
2020.09.01., kedd 21:57
...
XTI DSP-jében miket használtál?
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

-KP- írta:
2020.09.02., szer. 09:12
Ezt még vajon hányszor fogjuk eljátszani itt a fórumon, hogy erősítő vagy hangfalcsere után nincs újramérés? gondolkodik.gif :) :D
ha rajtam múlik akkor sokszor :)
sokat segített azért a végeredményen, csak rá kellett jönni...
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ezt még vajon hányszor fogjuk eljátszani itt a fórumon, hogy erősítő vagy hangfalcsere után nincs újramérés? gondolkodik.gif :) :D

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

még ígértem korábban (nyáron, hogy az XMC-1 Dirac élményekről beszámolok) a nyár elmúlt, jön a rossz idő, így kicsit több időm lesz ezzel foglalkozni.
valószínű mindenki többet várna, de tényleg pofonegyszerű
bekapcs, beállít (5.1 vagy 7.1) mikrofon bedug a laptopba és a szoftwer szerinti elhelyezésekre rakni a mikrofont és mér.
eleinte pár csatornánál hibát jelzett, de ha jól beállítjuk a mérési jelszintet, akkor utána már csak a mikrofon áthelyezése marad, és a start gomb megnyomása :)
a végén pedig kb egy jóváhagyás és kész is.
igazuk volt azoknak akik mondták, hoyg nagyon egyszerű, és ami még fontosabb, hogy jó is, sok különbséget lehet felfedezni utána a hangban.
sosem értettem mikor azt mondták, hogy minden a helyére került es ennyi
na a centeremmel voltam mindig így, de most tényleg a helyére került és sokkal egységesebben szól mint eddig. az előző procim bemérő rendszerével ezt nem tudtam elérni soha (Marantz 8801) ettől függetlenül nagyon szerettem, mert atom stabil, gyönyörő stb...
de amivel kiegészíteném a mostani írást az a pár sorral előttem lévő egyik vita folytatása is lenne.
pro végfok vs. hi-fi végfok
előre bocsájtom, hogy választ nem fogok adni, de az észrevételeimet leírom, hátha segít legalább csak egy valakinek is a döntésben
a mostani versenyzők a Crown XTi és egy Lexicon LX-5
valamennyire egy Brand, egy cégcsoport, de akkor is más pályán játszanak
a Lexicon az újabb jövevény, ezért még szokni, tapasztalni kell
ahogy ma este egy kicsit volt időm babrálni, kezelésbe is vettem őket
a proci Emotiva XMC-1, és a hangfalak is Emotiva-k
A Crown-kat anno főleg a DSP miatt vettem, mert nagyon nagy segítségemre volt a hangkép belövésében. az Crown XLS széria nem tetszett, és a DSP is kevesebb volt, ezért mindenképp ez volt a fő irányvonal
Ahogy az XMC meglett, így a DSP funkció a háttérbe szorult ezért is jöhetett szóba egy újabb "csak" végfok akár próbára is.
az XTI-ket kiismertem már, ismerem a karakterüket
bekötöttem a Lexicon-t (XLR kábel) és vártam a nagy durranást, de nem jött el
hallgattam egy darabig, de nem volt az a "úgy is jobb mint bármilyen pro végfok" érzés
vártam-vártam de nem jött el
gondoltam a jól ismert hangokat, zenéket, filmekt elkezdem hallgatni, hátha
jó volt meg minden, de kb ennyi
a sub nagyon túlzó és nagyon elment a hangtól, a center halk bla bla...
akkor inkább pár koncert, na itt azért lehetett egy kis különbséget feledezni már, de mégsem az amit vártam
ekkor a "sok" eszemmel rájöttem, hogy nem is mértem még erre a procival, az előző mérés van még ami az XTI-re volt állítva, azt sem kapcsoltam ki. na erre jó egy egész napos fárasztó meló, hogy a gondolkodás is nehezen megy.
gyorsan neki álltam, de persze az összes környéken lévő kutya ekkor kezdett el ugatni, meg a laptopon is biosz frissítés indult bekapcsolás után. már sok kedvem sem volt az egészhez
de mivel ahogy írtam, mégis gyors és egyszerű a mérés ezért hamar végeztem. és láss csodát, egyből minden a helyére került most is
na akkor kezdjük előlről és már sokkal jobban tetszettek a megszkott jelenetek az anyagokban. sajnos eljött a késő este, hogy abba kellett ahgyni, így sok időm nem volt teljesen kismerni " még"
a Lexicon-t
de a puszta tényeket amik eddig történtek megírom
A Crown:
- sokkal több tartalék és hangerő van bennük, ahogy a hangerőt növeljük és a végéhez érünk (a hangfalaknál), még csak ott kezdene el feléledni
- a hangerőt itt vissza kell vennem, hogy ugyan olyan jelszintnél úgyan olyan hangos legyen
- a DSP még mindig nagyon jól eszközölhető minimális javításban is nagyon hasznos
- gyönyörű fémes, de megfogott hangok ahol kellenek a jelenetekben avgy zenékben
- ami zavaró, hogy bekapcsolásnál vagy leállításnál azért lehet hallani a hangszórókon, hogy üzemkész vagy éppen kikapcsol
- nagyobb az alap zugása mint a Lexiconank
- ha a ventillátor bekapcsol, akkor vállalhatatlanul nagy a hangereje, de normális vagy enyhén nagy hangerőn még soha nem kapcsolt be, így mondhatni otthni körülményekben nem hizsem, hogy bekapcsolna bárkinek is, vagy ki lehet cserélni nagyon halkra is

Lexicon:
- a tere nagyobb mint a Crown-k
- ez sem fogy el, de valahogy visszafogottabb
- nem azt mondom, hogy sokkal részletesebb, de valahogy a nagyon finom részleteket jobban kiadja
- bekapcsolásnál semmi kis ciccenés, pukkanas vagy bármi, egyszerűen egy relé kapcsol és kész (ez az ami nekem kell végre!!! az Emotiva XPA is azért kattant, nem tökéletes)
- a magas hangokat nagyon megfogja, nem engedi el, hogy harsány legyen, de mindent meg akar mutatni belőle
- Emotiva XPA GEN2-vel összehasonlítva lágyabb a karaktere
- engem zavar, hgy a ventillátorok azonnal bekapcsolnak, de a hangjuk nagyon elenyésző, főleg állványon belül (az XPA-t soha sem tudtam anynira hajtani, hogy egyáltalán egy kicsit is melegedjen, ezért nem értem miért is kell ezekbe ventillátor)
sokkal kidolgozottabb mint az Crown

ezek az első tapasztalásaim összevetve ennyi idő alatt

továbbra is úgy gondolom, a hangkarakter tisztázása után válasszunk erősítőt
mind a kettő fantasztikus a maga nemében
a legjobban talán úgy lehetne jellemezni a két típust, hogy aki a koncertesebb hangot keresi akkor egyértelműen a pro vonal kell neki
ha valaki finomságra is vágyik, nem csak csitt csattra, akkor mehetnek a HiFi/ High End erősítők
itt is kezeljük helyén a dolgokat
csak mozi? esetleg nagy rendszer? vagy házibuli? akkor igen is a Crown nagyon jó választás akár otthonra is, de klasszikus zenét nem ilyenekkel kell hallgatni!
viszont az elektronikus és a jazz műfaj teljesen fekszik neki
mindenesnek viszont nagyon jó ez a Lexicon, kisebb (nappalis) felállásban nem gondolom, hogy valaha is elfáradna, elfogyna vagy kevés lenne
a lágysága miatt a könnyű műfajjal IS elboldogul
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

BigFoot51
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.09.01., kedd 20:18
Értékelés: 0

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: BigFoot51 »

Üdvözletem, sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Sony STR-GX315 erősítőm, ezzel van egy kis problémám.
Először az volt a baja hogy néha nem szólt, akkor megütöttem a hangerő szabályzóját és helyrejött, de most ha bekapcsolom akkor kb fél perc után már nem szól, és az ütögetés sem segít.
Mi lehet a baja?
Köszönöm

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemduma »

R.G. írta:
2020.08.30., vas. 15:44

Nalam jelenleg crown xti- k vannak melyeket hamarosan osszehasonlitok egy Lexicon lx-5tel. Mind a ketto mar a szobaban leledzenek. De az, higy tul nagy penne a vegfok, az nem letezik szerintem, csak nem kell elkuldeni semmit, csak rendesen meghajtani. Nekem a Crown xls szeria nem jott be es az xti bennle o dsp re szuksegem volt. Emotiva xpa-t valtottak az xti-k anno, igy van nemi osszehasonlitasom mint itt sokaknak is. Raadasul nem vagyok az a marha hangosan hallgato. De a hangfalakba mivel nappaliban hasznalom a rendazert jobb valasztasnak tunt a hagyomanyos hifi mint barmilyen pro, de ahigy latom a piacot, hamarosan elfogadjato meretu es kinezetu prok is lesznek, vannak. Nemduma tud esetleg meselni ha szeretne keveset arrol, higy milyen volt a kulonbseg amikor egy kicsi d osztalyos lexicont es a Crown xti-t nalam osszehasonlitottuk...
Ha két szóval kellene jellemeznem, amit hallottam, akkor az a nyers erő. A nyersséget itt most nem negatívan értem. Tiszta és brutális. Egy korábbi posztban taglaltam, hogy a Drive pisztolylövésénél konkrétan majdnem berittyentettem, pedig tudtam, hogy jönni fog a lövés.
Igazándiból RG régi prociját szerettem volna megvenni és emiatt hurcoltam el a Lexicon végfokot, hogy összedugván őket, nem háklis egyik a másikra. Vásárlás előtt jobb azért tesztelni az ilyet. Így nem sokat hasonlítgattunk, csak próba volt, hogy nincs-e búgás, egyebek.
Itthon azóta már nekem is Emotiva T2 és C2 a front szekció. Baromira jól szólnak, de nem annyira b.sz mellbe, mint RG-nél a Crown-okkal. Számok alapján nem is merném megküldeni így a XTi-vel az Emo dobozokat, de ezek marha jól bírják.
Azóta dilemmázom én is, hogy vajon Crown-ra (akár XLS) vagy mozis 3 csatornás végfokra aggassam a front szekciót. Kár volt hallani ott. :)

Egy másik korábbi poszthoz az AVR vs végfok taglaláshoz hozzászólva én is úgy vagyok, hogy bár tetszett és élvezettel hallgattam pusztán AVR-errel (Marantz) a mozit, de a végfokra átállván nem mennék vissza már. Még egy belépő végfok is nagyot dob a szetten.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”