Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

nagyatt írta:
2020.12.21., hétf. 13:37
Dorian írta:
2020.12.11., pén. 14:15
GS center 2 vagy 2,5 utas? Ha utóbbi, akkor hol vált a két mélyközép? Nem találtam erre vonatkozó adatot.
Nekem amikor volt GS centerem, akkor az 2,5 utasnak hallatszott. a Második kérdésre nem tudok válaszolni. Elsőre én is azt hittem sima kétutas, és a specifikáció is azt írja, hogy 2,7KHz-nél van a vágás. De fülre szerintem nem sima 2 utas. Vagy csak nekem volt hibás példányom... gondolkodik.gif
2.5 utas
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Dorian írta:
2020.12.11., pén. 14:15
GS center 2 vagy 2,5 utas? Ha utóbbi, akkor hol vált a két mélyközép? Nem találtam erre vonatkozó adatot.
Nekem amikor volt GS centerem, akkor az 2,5 utasnak hallatszott. a Második kérdésre nem tudok válaszolni. Elsőre én is azt hittem sima kétutas, és a specifikáció is azt írja, hogy 2,7KHz-nél van a vágás. De fülre szerintem nem sima 2 utas. Vagy csak nekem volt hibás példányom... gondolkodik.gif
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Dorian írta:
2020.12.04., pén. 13:47
Vasi84 írta:
2020.12.04., pén. 11:04
Van valakinek tapasztalata arról, hogy a GS20-as hangfalnak milyen a hangja a Dali Ikon6-oshoz képest?
Ikon 6 sztem egyáltalán nem jó hangfal, nem ad egységes hangot.
Nekem tetszett a kozepe es a magasa de a mely kicsit lotyogosebb volt. Szerintem jo ar/ertek aranyu doboz.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dorian »

GS center 2 vagy 2,5 utas? Ha utóbbi, akkor hol vált a két mélyközép? Nem találtam erre vonatkozó adatot.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Vasi84 írta:
2020.12.04., pén. 11:04
Van valakinek tapasztalata arról, hogy a GS20-as hangfalnak milyen a hangja a Dali Ikon6-oshoz képest?
Ikon 6 sztem egyáltalán nem jó hangfal, nem ad egységes hangot.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Vasi84 írta:
2020.12.04., pén. 11:04
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata arról, hogy a GS20-as hangfalnak milyen a hangja a Dali Ikon6-oshoz képest? Árban kb. hasonló, talán a GS20 kicsit drágább.
GS20-t milyen erősítővel érdemes párosítani?
Nekem az a véleményem, hogy klasszisokkal jobb a GS20. Az Ikon magasa nagyon megosztó, a GS meg jó mindenes. De gondolom Ikonod van, ha maximálisan elégedett lennél vele biztos nem néznéd a GS-t. :smile29:
Az hogy mivel érdemes párosítani jó kérdés. Nekem nagyon sokminden volt előtte, azt tapasztaltam, hogy elrontani nehéz a hangját, szinte mindennel tud korrektül szólni, nem háklis. Nyilván egy jobban hozzá passzoló erősítővel többet mutat. Konkrét ajánlásba én nem mennék bele, azt majd biztos megteszi más helyettem.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Vasi84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009.08.01., szomb. 00:23
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vasi84 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata arról, hogy a GS20-as hangfalnak milyen a hangja a Dali Ikon6-oshoz képest? Árban kb. hasonló, talán a GS20 kicsit drágább.
GS20-t milyen erősítővel érdemes párosítani?

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Van valaki, Békéscsaba környékén, akinél megfülelhetnék egy Bronz szettet? Akár, Bronz 6 sztereó felállásban is, elég lenne.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Adamskyy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2010.01.01., pén. 22:14
Értékelés: 427
Tartózkodási hely: DEBRECEN

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Adamskyy »

tango69 írta:
2020.09.19., szomb. 08:43
Műanyag volt már az, és nem is a vastag fajtából. Csak szépen le van fújva kályhaezüsttel, hogy fémnek nézzen ki. És ez egy GS. Gondolom ez esetben is megpróbált a gazdája szerezni bele hangszórót, csak valszeg olyan ára kapott, hogy hujujjj. :D Már ha kapott, és nem hajtották el azzal, mint első körben engem , hogy a gyártó nem értékesít külön hangszórót, csak komplett hangfalat.... A gyártó meg szégyelje magát, mert illett volna az ilyen esetekben térítésmentesen cserélni a hangszórót, vagy legalább azt mondani, nem megfelelő használat, de itt van kedvezményes áron, és sajnáljuk, hogy így jártál. És én se találkoztam még más gyártónál ilyen esetekkel, pedig 20 évig foglalkoztam PA hangosítással, és azok bizony kaptak rendesen. Volt PL, hogy egy rosszul rögzített porkoláb top lepergett az utánfutóról 90 nél, a doboz rommá tört, a hangszóróra új menbrán kellett, de a kosár hibátlan volt.
A Gs széria abszolút nem műanyag. Minden fém. A teljes talpazat, tüsketartó, a hangszóró körüli "kályhaezüst" keret is full fém. A hangszóró kosara is fém.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Az egyébként is ritka Monitor 9-es még ritkább (feláras) furnérozott változata:
IMG_20200920_142035.jpg
IMG_20200920_142035.jpg (1.07 MiB) Megtekintve 3891 alkalommal
Sokadik MA dobozaim, de nem tudtam kihagyni. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Nekem is van szerviz élményem, egy neves bp-i szervízbe vittem be kb. 4 évvel ezelőtt MA RSW12 subládámat, mert hangos búgó hangot adott ki. Kb. 2 hét után sikerült visszajelezniük, hogy nem javítható, csak panel cserével, ami kb. a használt ára volt (~130e + munkadíj). Kifizettem az árvizsgálási költséget és javítás nélkül elhoztam. Nagyon bosszantott a dolog, bújtam a netet és rátaláltam egy angol youtube videóra, ahol egy fickó bemutatta, hogy kell megjavítani. Ez sajnos széria hiba, a kondik könnyen kiszáradnak, ha a tulaj nem kapcsolja ki használat után, hanem standby-ban hagyja, mert sajnos a procihoz nagyon közel lettek elhelyezve. Azóta ezt javították az újabb silver modellekben. Szóval villamosmérnök sórot felhívtam, átküldtem neki a videót, illetve a mellékelt cikkben a kondik típusát. Ő kb. 3-4 ezer forintért beszerezte a kondikat, és fél óra alatt kicserélte. Azóta tökéletsen működik, de használat után kikapcsolom teljesen. Egy fontos momentum, a sógor kb. fél órát azzal töltött, hogy a neves szervízben dolgozó "szakember" által szétgányolt forrasztásokat helyrehozza. Készített fényképeket, hogy ha gondolom, kezdjek vele valamit... Nem tettem.

Tanúlságos minden esetre, ha nem garanciális valami, akkor simán így járhat az ember, jön a lehúzós magyaros sztori... Még itt is.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

tango69 írta:
2020.09.16., szer. 21:20
Persze ezt nem fogják úgyse bevallani. Ami a lényeg, távol álljon tőlem hogy bárkit is lebeszéljek róla, hogy pl. 250 ezret kiadjon egy belépő szintű állóhangfalért (Bronz 200) a maga 12 kilójával, biztos magas anyagminőséget képvisel, illetve ha nem halgatni akarja a hangfalat, hanem nézni/gyönyörködni benne, akkor lelke rajta. És részemről nem az volt a felháborító elsősorban, hogy miből készül egy belépő modell hangszórókészletének a kosara, hanem az, hogy miért kell nekem a gyártóval leveleznem azért, hogy egyáltalán tudjak venni bele hangszórót, mert az importőr, meg a szervíz magasról tesznek az emberre, illetve később meg olyan árat mondanak rá, hogy az ember inkább kidobja, mert konkrétan nem ér már annyit a hangfal, amennyiért a hangszórót akarják adni.
Nem akarlak meggyőzni, mindenkinek szíve joga voksolni egy márka/modell mellett. De az általad említett Dali belépő modellje (Oberon 5) pl. 270 ezer és 10,8kg...
Azzal viszont egyetértek, hogy véleményes a márka jelenlegi márkaképvislete. Iszonyat drága a listaár, én már pár fórumtársnak adtam ötletet alternatív beszerzésre. Nekem velük garanciális problémám nem volt. Viszont volt a korábbi importőrrel! Kb. 7-8 évvel ezelőtt nyírtam ki az egyik RS6-osomban a magssugárzót egy hülye otthoni buliban. Felhívtam az akkori képviseletet (debreceni cég volt), egyeztettük a gyári számot, és elfogadható áron küldött ugyan abból a sorozatból egy újat. Ugyan ezzel a hangfallal szintén történt egy bulis baleset kb. 2 évvel később, akkor a mélysugárzókat kellett cserélnem. Importőrt felhív, sorozatszámot egyeztet, pár nap múlva itt a 2 hangszóró. A rosszak szerintem még megvannak valahol a padláson. Azóta vigyázok a hangerővel, illetve vettem egy basszusgitár erősítőt a házibulikhoz... :D

Szóval lehet, hogy nem a márkával van a baj, csak az importőrrel, bár a te eseted elég speciális. A gyártó szemszögéből lehet az előző importőr nem volt túl jó, nem hozták az eladási számokat, de nagyon korrekt cég volt.

Avatar
tango69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 19:50
Értékelés: 18

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tango69 »

Műanyag volt már az, és nem is a vastag fajtából. Csak szépen le van fújva kályhaezüsttel, hogy fémnek nézzen ki. És ez egy GS. Gondolom ez esetben is megpróbált a gazdája szerezni bele hangszórót, csak valszeg olyan ára kapott, hogy hujujjj. :D Már ha kapott, és nem hajtották el azzal, mint első körben engem , hogy a gyártó nem értékesít külön hangszórót, csak komplett hangfalat.... A gyártó meg szégyelje magát, mert illett volna az ilyen esetekben térítésmentesen cserélni a hangszórót, vagy legalább azt mondani, nem megfelelő használat, de itt van kedvezményes áron, és sajnáljuk, hogy így jártál. És én se találkoztam még más gyártónál ilyen esetekkel, pedig 20 évig foglalkoztam PA hangosítással, és azok bizony kaptak rendesen. Volt PL, hogy egy rosszul rögzített porkoláb top lepergett az utánfutóról 90 nél, a doboz rommá tört, a hangszóróra új menbrán kellett, de a kosár hibátlan volt.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Én évekkel ezelőtt egy GS centert vásároltam használtan, aminek le volt törve a mágnes a hangszóró kosárról. Majd utólag epoxi gyantával visszaragasztva. Sajnos otthon vettem észre, gyorsan vissza is vittem az eladónak, aki korrektül vissza is vette.
Se előtte se utána nem találkoztam ilyennel, pedig pár doboz járt nálam már.
Nem tudom van e tanulság, de gondoltam megosztom. Ez még elvileg fém öntvény volt.
Lehet nem véletlen alkalmazták később a hangszóró hátsó rögzítését az MA-nál.
112986_158514_img_0314_2.jpg
112986_158514_img_0314_2.jpg (474.94 KiB) Megtekintve 3749 alkalommal
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

tango69 írta:
2020.09.16., szer. 21:20
Egy normális világban a fórumokon nem egymást marcangolnák a hifisták ilyenkor, hanem felhördülnének, hogy milyen dolog ez, hogy évről évre egyre pehelykönnyűbb műanyag k@kákat akar egy olyan nagy múltú gyártó leerőltetni a vásárlói torkán, aki nem is olyan régen, még tényleg minőségi termékeket tett le az asztalra, csak próbál a kereskedői haszonnal "tesztek megvásárlásával", a design-al hülyének nézni egy olyan vásárlói réteget, aki a vásárolt ársávban, már nem csak a kinézetet nézi, hanem remélhetőleg még elvárja a magas hangminőséget, illetve azt, hogy jópár évig el is kísérje ez az élmény, azáltal, hogy strapabíróbb, ellenállóbb termékekekt gyárt. Tudom rossz helyre írtam, mert ebben a tpoicban tényleg márkahű emberek vannak, de sajnos, ami igaz, az igaz.
Totál egyetértek az írásoddal, de ez nem a hifi világra jellemző, hanem a VILÁGRA sajnos. Én ilyen példálózós vagyok... :) Amíg 20-30 éve még olyan kocsikat csináltak, amik máig rohangálnak az utakon (köztük sokat motorikusan mai napig indokolatlan lenne cserélni, csak ugye a vékony kasztni rohad...), addig a mai autókkal kötve hiszem, hogy fogunk találkozni 20 év múlva (sem műszakilag, sem kasztni ügyileg alkalmalanok). De ugyanilyen példa a mosógép, hűtő, bármi. ...és ezért nem feltétlenül a gyártók hibásak egyedül. A rohadt fogyasztói társadalom is pont annyira hibás. Mindig kell az új a szép a jó a "fejlett".... Nesze nekünk, a gyártók meg meg is adják... De nagyon elkanyarodtunk/-tam. Piszkosul sajnálom, ami veled történt és ahogy ismerem magam, kábéé én is ugyanígy reagálnék, mint most Te. Speciel a Gold 200-al én totál meg vagyok elégedve, de megjegyzem még 1x, nem boltban vettem. Annyit nem ér. De azért nem szaroznám le... Valóbban fura a doboz hátoldalán a csavar, amivel a hangszórókat lehet "megfeszíteni". Viszont az állítható láb, számomra gyönyörű, és átgondolt az előd modellekhez képest. Egyben spórolós szemét is, mert hiába a tüske láb, ami szép, ha nem adnak hozzá talpat, amire elhelyezhetném itthon a parkettámon sérülésmentesen.

Avatar
tango69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 19:50
Értékelés: 18

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tango69 »

Bodnapet írta:
2020.09.15., kedd 16:38
tango69 írta:
2020.09.04., pén. 19:36
Sziasztok,

Mindössze megosztanám "pozitív" tapasztalataimat, és az okát annak, hogy hogy jutottam el attól, hogy imádtam ezt a márkát, odáig, hogy hányok tőle, ha valahol meglátom..
Érdemes elolvasni: viewtopic.php?f=121&t=148667
Ha jól értem, ha nincs ez az eset a futárral, akkor a mai napig imádott márkád az MA? Érdekes hozzáállás, nem tudom mennyire idevaló ez így? Kíváncsiságból rákerestem a neten, hogy egyéb neves márkáknál miből készül jellemzően ez a kosár, és hát bizony műanyagból. Nyílván a dobozt/a hangszórókat nem arra tervezték, hogy dobálják őket...
Rosszul gondolod.
Már az RX, és a BX szériánál is érezhető volt hogy valami nincs rendben. Azóta volt 2 újabb modellváltás, és mindkét alkalommal szerintem rosszabb lett az összkép (hangra), bár ez egyedi vélemény. A BX szettem helyett így utólag jobban jártam volna a polk audioval, amivel szemezgettem, a silver rx helyett pedig, igaz kicsit többért de rá kellett volna mennem a dali ikon 6 mark2-esre. De mivel volt már a tulajdonomban egy r352-es pár, amit tényleg imádok mai napig, és valószínűleg velem jön a sírba, és illetve a látványa a hangfalaknak abba az irányba terelt, hogy MA-t vegyek. Az MR2 az egy vicc egyébként. Bosszantó dobozhangja van, a magasai csak maszatolnak, semmi nincs a helyén, nem értem hogy adhatta a márka le ennyire, csak azért ,mert egyébként túl nagy raktárkészletet halmoztak fel a BR szériás hangszórókból, mert készültek ők is rá, hogy sok cserehangszóróra lesz szükség... Azután csak nem fogyott el, így építettek köré valamit, de minek.... Nem véletlenül rögzítik már a mágnesen keresztül a hangszórókat az újabb modelleken, nem azért mert "merevebb lesz tőle a doboz", hanem azért mert kevésbé sérülékeny a hangszóró, ha a legnehezebb pontnál rögzítik. Persze ezt nem fogják úgyse bevallani. Ami a lényeg, távol álljon tőlem hogy bárkit is lebeszéljek róla, hogy pl. 250 ezret kiadjon egy belépő szintű állóhangfalért (Bronz 200) a maga 12 kilójával, biztos magas anyagminőséget képvisel, illetve ha nem halgatni akarja a hangfalat, hanem nézni/gyönyörködni benne, akkor lelke rajta. És részemről nem az volt a felháborító elsősorban, hogy miből készül egy belépő modell hangszórókészletének a kosara, hanem az, hogy miért kell nekem a gyártóval leveleznem azért, hogy egyáltalán tudjak venni bele hangszórót, mert az importőr, meg a szervíz magasról tesznek az emberre, illetve később meg olyan árat mondanak rá, hogy az ember inkább kidobja, mert konkrétan nem ér már annyit a hangfal, amennyiért a hangszórót akarják adni. És igen valószínűsíthetően ledobták a gyári csomagolásában, amin egyébként külső sérülés nem volt, így legalább az ember akkora strapabírást elvárna a terméktől, hogy hamarabb sérüljön meg a külső karton csomagolás, mint benne az imádott portéka. De mivel a gyártó hiányzó minőségpolitikája nem engedi meg, hogy ilyen csúnya dolgokat végezzenek a drága mérnökök tervezése után, mint például carton drop test, vagy heat aeging test, ezért jönnek az ilyen, és hasonló esetek. Ezért tart ott az audio ipar, ahol, mert ha egy sikeres gyártó, aki top eladásokat produkál megteheti ezt, ezzel többletprofitot termelve, akkor nyilván a többi gyártó is idővel rá fog állni, mert hát az ilyen példák ragadósak... Egy normális világban a fórumokon nem egymást marcangolnák a hifisták ilyenkor, hanem felhördülnének, hogy milyen dolog ez, hogy évről évre egyre pehelykönnyűbb műanyag k@kákat akar egy olyan nagy múltú gyártó leerőltetni a vásárlói torkán, aki nem is olyan régen, még tényleg minőségi termékeket tett le az asztalra, csak próbál a kereskedői haszonnal "tesztek megvásárlásával", a design-al hülyének nézni egy olyan vásárlói réteget, aki a vásárolt ársávban, már nem csak a kinézetet nézi, hanem remélhetőleg még elvárja a magas hangminőséget, illetve azt, hogy jópár évig el is kísérje ez az élmény, azáltal, hogy strapabíróbb, ellenállóbb termékekekt gyárt. Tudom rossz helyre írtam, mert ebben a tpoicban tényleg márkahű emberek vannak, de sajnos, ami igaz, az igaz.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Kishaver írta:
2020.09.15., kedd 09:11
(Azért azt meg kell jegyeznem, hogy most már hallottam pár dobozt zenélni /tényleg nem sokat/, de azért a Gold listaárát kicsit túlzónak tartom...)
Egyetértek, nem szabad listaáron venni! ;)

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

tango69 írta:
2020.09.04., pén. 19:36
Sziasztok,

Mindössze megosztanám "pozitív" tapasztalataimat, és az okát annak, hogy hogy jutottam el attól, hogy imádtam ezt a márkát, odáig, hogy hányok tőle, ha valahol meglátom..
Érdemes elolvasni: viewtopic.php?f=121&t=148667
Ha jól értem, ha nincs ez az eset a futárral, akkor a mai napig imádott márkád az MA? Érdekes hozzáállás, nem tudom mennyire idevaló ez így? Kíváncsiságból rákerestem a neten, hogy egyéb neves márkáknál miből készül jellemzően ez a kosár, és hát bizony műanyagból. Nyílván a dobozt/a hangszórókat nem arra tervezték, hogy dobálják őket...

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Nekem Gold 200 van. Annyi lakk van az én példányomon, hogy egy tank átmehetne rajta. Nem tudom mennyi réteg lehet, de a Clarus alap lakk és 1 fedő lakkhoz képest (ami ugye 10 év alatt magától elporlad szinte), ezen szerintem 6-8 (10?) réteg fedő is lehet. Brutál. Nekem nagyon bejön és egyáltalán nem az érződik rajta, hogy spóroltak volna bármin is.

(Azért azt meg kell jegyeznem, hogy most már hallottam pár dobozt zenélni /tényleg nem sokat/, de azért a Gold listaárát kicsit túlzónak tartom...)

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Annyiban árnyalnám a képet, hogy a feleségem leverte az 160 magas polcról a surrund back-nek használt sr1-em. Ok, a hangfalkábel kicsit megfogta a földtől olyan 70cm-re és onnan esett tovább, de kutya baja. A hangjának sincs semmi, de egy karc sem lett rajta.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
tango69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 19:50
Értékelés: 18

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tango69 »

Sziasztok,

Mindössze megosztanám "pozitív" tapasztalataimat, és az okát annak, hogy hogy jutottam el attól, hogy imádtam ezt a márkát, odáig, hogy hányok tőle, ha valahol meglátom..
Érdemes elolvasni: viewtopic.php?f=121&t=148667
Én levontam a konklúziót. És van egy vintage R352-esem, még angliából hozta a barátom, egy vagyonért, és azt semmi pénzért nem adnám oda. Így tapasztalatból írom, hogy az újabbnál újabb modellek egyre lélektelenebbül szólnak, viszont egyre trendibben néznek ki, mellette egyre gyengébb minőségű komponensekből van összerakva, (Meg lehet nézni az új goldban lévő ribbon sugárzóit például, full műanyag, és egy vagyonért adják.) Persze az árrés egyre nagyobb a megspórolt anyagok árán, ezért egyre nagyobb a kereskedői haszon, ami miatt egyre több "ajánlott" plecsnit kap. A magyarországi importőrnek, meg a hozzá kapcsolódó garanciális szerviznek kritikán aluli a hozzáállása, stb. Soha többé Monitor audiót, vagy max olyat, amit 2000 előtt gyártottak. Ne dőljetek be a marketingnek, porhintés az egész.

Avatar
Blint
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 23:12
Értékelés: 12

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Blint »

Nekem volt Silver 100, Bronze 6, Bronze 2, ebben a sorrendben és most egy Gold 100.
A bronze és a silver között szerintem elég nagy a különbség a silver javára. Én silver 100 sztereoról váltottam bronze-os mozi vonalra, de nem jött be. A silver 100-at nagyon szerettem, szerintem 24 m2-re teljesen jó a 20 centis mélyeivel, én azt ajánlanám bármelyik bronze helyett, főleg a mostani árán.
A Gold 100 persze jobb mindegyiknél, de oda már kéne jobb elektronika is, nekem is ez a szűk keresztmetszet.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Kishaver írta:
2020.07.10., pén. 02:29
Azért a Silver, meg a Bronz között olyan különbség lehet, mint a körte, meg az alma közt. Mondom ezt úgy, hogy én csak Silver és Gold közti különbséget vizsgáltam egy darabig, de itt én egyértelműen ezt hallottam.
Tökéletes hasonlat. A Gold kerek hangú, a Silver meg felül bizony kicsúcsosodik :)
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Azért a Silver, meg a Bronz között olyan különbség lehet, mint a körte, meg az alma közt. Mondom ezt úgy, hogy én csak Silver és Gold közti különbséget vizsgáltam egy darabig, de itt én egyértelműen ezt hallottam. Én a Bronz vonalat elengedném, mert hamar cserére fogsz vágyni. Biztos az sem rossz, mert gondolom mérnökök dolgoznak azon is, mire sorozat gyártásba kerül, de nyilván az ár meghatározza a szintet is amit tud. Akkor inkább gyűjts még kicsit, vagy nézzél használtan Silvert.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Bodnapet írta:
2020.07.07., kedd 23:31
szabo_pitty írta:
2020.07.07., kedd 21:10
A Jamo S606-osaimnál azért, kifinomultabb hangzást szeretnék!
A 24 nm miatt én soknak gondolom a 300-ast, a 200-as is a
Jamo-nál biztosan jobb, de annyira nem fog döngetni, inkább szebben, pontosabban fog zenélni.
Pontosan ez a cél. Ára miatt, inkább a Bronz szériát nézegetem.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”