A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Házimozi erősítők,processzorok

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 582

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

-KP- írta:
2020.09.10., csüt. 17:32
Vagy valamelyik felmenőd skót? :smile29: bocs.gif
Nem tudok róla, lehet szimplán csak csóró vagyok ahhoz, hogy szórjam a pénzt. :D

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1211

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tamoo írta:
2020.09.10., csüt. 12:58
Túl racionálisan állok hozzá mostanában.
Vagy valamelyik felmenőd skót? :smile29: bocs.gif

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

t97eat írta:
2020.09.10., csüt. 11:59

Az AreaDVD anno 5x35W-ot mért valós 8 Ohm-on, 2 csatornán pedig 2x150W/8Ohm/0.3 THD

https://youtu.be/NB7hiRRo7po
Hmm... gondolkodik.gif Akkor egész máshogy mértek. Így legyen okos az ember, hogy mennyi az annyi.
Végülis volt kis 25W-os sztereó erősítőm, az is meglepő hangnyomást tudott produkálni, pláne 1.5m-re. :D

Mondjuk azt szerintem senki nem vitatja, hogy jobb egy külön minőségi combos végfok. Következő lépcső nekem is az lesz ha egyszer meglépem, de valahogy egyelőre nem érzem feltétlenül indokolt kiadásnak. :D Túl racionálisan állok hozzá mostanában.

t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 179

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Tamoo írta:
2020.09.10., csüt. 11:10
Morph írta:
2020.09.10., csüt. 07:35
Azt hiszem, erre mondják azt, hogy: "amit nem lát a szem nem fáj szívnek"
Persze ez esetben, amit nem hall a fül, nem fáj... leborulok.gif
Sound&Vision tesztelte a 4520-at, 5 csatornát egyszerre hajtva 8Ohm-on 0.1% torzítással tudott 121W-ot.
Frontok ki vannak végfokolva', hajtani kell neki mondjuk 4 surroundot amik egy átlag szobában kb. 1.5m-re vannak a hallgatótól meg egy centert, mindegyik vágva 80Hz-en. Kizárt, hogy erre ne legyen bőven elég ez a teljesítmény ha eltekintünk bizonyos szélsőséges esetektől.

Persze biztos lenne feljebb millió fölötti végfokkal, de akkor se feltétlen a plusz erő hanem hangminőség miatt. De nem mindenki hajszolja az amúgy valami miatt mindig elérhetetlen legjobbat, beéri csak a nagyon jóval is. :D Általában mindenhol van kompromisszum, ha nem a cuccal akkor a szobával, a hallgatóval vagy bármivel...
Az AreaDVD anno 5x35W-ot mért valós 8 Ohm-on, 2 csatornán pedig 2x150W/8Ohm/0.3 THD

https://youtu.be/NB7hiRRo7po

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

Morph írta:
2020.09.10., csüt. 07:35
Sound&Vision tesztelte a 4520-at, 5 csatornát egyszerre hajtva 8Ohm-on 0.1% torzítással tudott 121W-ot.
Frontok ki vannak végfokolva', hajtani kell neki mondjuk 4 surroundot amik egy átlag szobában kb. 1.5m-re vannak a hallgatótól meg egy centert, mindegyik vágva 80Hz-en. Kizárt, hogy erre ne legyen bőven elég ez a teljesítmény ha eltekintünk bizonyos szélsőséges esetektől.

Persze biztos lenne feljebb millió fölötti végfokkal, de akkor se feltétlen a plusz erő hanem hangminőség miatt. De nem mindenki hajszolja az amúgy valami miatt mindig elérhetetlen legjobbat, beéri csak a nagyon jóval is. :D Általában mindenhol van kompromisszum, ha nem a cuccal akkor a szobával, a hallgatóval vagy bármivel...

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 381

Hozzászólás Szerző: Morph »

Dorian írta:
2020.09.09., szer. 20:01
Morph írta:
2020.09.09., szer. 19:42
Igen, azonban a mélyhangok azok, amelyek az elektromos teljesítmény túlnyomó részét igénylik. Ezeket pedig eleve a szub-ra, és annak erősítőjére bízzuk.
Ill. hangerő tekintetében nem tudom ki hogyan van vele, de én pl. nem szeretem, ha a filmekben kiabálós hangerőn beszélgetnek. Olyan hangerővel tegyék, mintha a szobában beszélgetnének, ez pedig meghatároz egy hangerőt. Nagyobb dinamikai csúcsoknál így is kapkodok a távirányító után, úgyh ezzel sem gondolom, hogy baj van.
Az írásodból nem derül ki, milyen dobozokat hallgatsz és milyen elektronikával...
Ahogy farkinc is írja, kíváncsi volnék bevégfokolva mit mondanál a rendszeredre.
Denon 4520-am van Monitor Audio Gold szettel. Bőven elegendő az alacsony torzìtásù teljesìtmènye, többen pedig kif. procinak használják, szòval az sem olyan rossz. Amùgy a frontok sztereò vègfokròl mennek (Denonè ìgy lekapcsolva), de csak a a különválasztott zenehallgatás miatt.
Elègedett vagyok, sosem fogok tovább vègfokolni.
[/quote]

Nappali! MoziSony KD 85 XG9505B , Pc, AQuest
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Projection Design F35, Lexicon RX7,Proci Lexicon MC10 , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 438

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én sem térnék már vissza AVR-re, egyszerűen hallgathatatlan számomra.
Azonos hangsugárzókkal egy régebbi AVR-t kötöttem be 1-hétre néhány film erejéig (Pioneer LX70), siralmas volt hallgatni a 12-éves fiam mondta, hogy miért szól ilyen sz@..., de aztán beszált már mindenki a családban.
Mondjuk nekem van itthon egy rakat végfokom, de még a végfokok között is jócskán van különbség hangban.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 754

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Morph írta:
2020.09.09., szer. 19:42
Igen, azonban a mélyhangok azok, amelyek az elektromos teljesítmény túlnyomó részét igénylik. Ezeket pedig eleve a szub-ra, és annak erősítőjére bízzuk.
Ill. hangerő tekintetében nem tudom ki hogyan van vele, de én pl. nem szeretem, ha a filmekben kiabálós hangerőn beszélgetnek. Olyan hangerővel tegyék, mintha a szobában beszélgetnének, ez pedig meghatároz egy hangerőt. Nagyobb dinamikai csúcsoknál így is kapkodok a távirányító után, úgyh ezzel sem gondolom, hogy baj van.
Az írásodból nem derül ki, milyen dobozokat hallgatsz és milyen elektronikával...
Ahogy farkinc is írja, kíváncsi volnék bevégfokolva mit mondanál a rendszeredre.
[/quote]

Denon 4520-am van Monitor Audio Gold szettel. Bőven elegendő az alacsony torzìtásù teljesìtmènye, többen pedig kif. procinak használják, szòval az sem olyan rossz. Amùgy a frontok sztereò vègfokròl mennek (Denonè ìgy lekapcsolva), de csak a a különválasztott zenehallgatás miatt.
Elègedett vagyok, sosem fogok tovább vègfokolni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég

Dorian írta:
2020.09.09., szer. 08:25
Morph írta:
2020.09.09., szer. 07:49
Dinamika csúcsokon a megugró energia éhsége a dobozoknak sokkal több, mint amennyi a folyamatos lehallgatásnál szükséges. Azért egy Cambridge audio, nem csinál hülyeséget az 1700wattos tápjával, vagy mennyivel . Az más kérdés, hogy milyen előadásban tolja.
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Projection Design F35, Lexicon RX7,Proci Lexicon MC10 , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:

Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 259

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Cutler írta:
2020.09.09., szer. 15:55
Farkinca71 írta:
2020.09.09., szer. 13:34
A másik kérdés ugye a proci, szerintem már itt árnyaltabb a kép, legalább is számomra, mert amire már én váltanék, az 2-3x drágább mint a mostani denonom, és arra most én nem áldoznék annyit. Biztos az is hozna valamennyit a konyhára, de szerintem a végfokolás arányaiban többet segít.
7-11 csatorna végfokolása se olcsó mulatság.
Ezt csak azért írom, mert szinte úgy írod, hogy csak a processzor kerül 2-3x annyiba, mint az avr-ed. Holott végfokra is szép összeget el lehet locsolni ennyi csatornánál.
Az meg, hogy procinál arányaiban nem lenne akkora változás, mint a végfokoknál arra addig ne vegyél mérget, amíg ki nem próbáltad. Hisz magad írtad, hogy a végfokok előtt se igazán értetted, hogy miért nem elég maga az avr, aztán....
Jogos a megjegyzésed. A végfokolás árát nem írtam oda az avr árához viszonyítva. Ez sajnos lehet igen jelentős is, attól függ hogy ki milyet szeretne vásárolni. Nekem az alsó szekció crown végfokai, 7 csatornára, kb 300w/csatorna, az került kb annyiba használtan mint az új avr. De igazából csak azt akartam mondani hogy szerintem a végfokolás igen is kell. :smile32: Meg azt is hogy az ember , ha olyan az avr-re, akkor elösször végfoklojon, hallgassa meg és ha még mindig nem elégedett akkor vegyen procit hozzá. SZVSZ. Ebben a sorrendben. Ha procit vesz elöbb, akkor nincs választása, vennie kell végfokokat. Míg fordítva, nem biztos. :D Természetesen mindezen lépcsők függnek az anyagi forrásoktól és egyéni igényektől is. Megvagyok elégedve most is a rendszeremmel, de több mint valószínü hogy nekem is lesz proci valamikor, ez nagyban függ a monetáris helyzetemtől. :D
Zoli

Denon avr-x4500h
Digital Projection dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3 * S-2000 (C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 10 * SR-12-N (THX) Crown 1002, 1502
Sub: Behringer NX3000D - 2 * C-218-A (THX)
Klotz kábelek, xlr

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 999

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Farkinca71 írta:
2020.09.09., szer. 13:34
A másik kérdés ugye a proci, szerintem már itt árnyaltabb a kép, legalább is számomra, mert amire már én váltanék, az 2-3x drágább mint a mostani denonom, és arra most én nem áldoznék annyit. Biztos az is hozna valamennyit a konyhára, de szerintem a végfokolás arányaiban többet segít.
7-11 csatorna végfokolása se olcsó mulatság.
Ezt csak azért írom, mert szinte úgy írod, hogy csak a processzor kerül 2-3x annyiba, mint az avr-ed. Holott végfokra is szép összeget el lehet locsolni ennyi csatornánál.
Az meg, hogy procinál arányaiban nem lenne akkora változás, mint a végfokoknál arra addig ne vegyél mérget, amíg ki nem próbáltad. Hisz magad írtad, hogy a végfokok előtt se igazán értetted, hogy miért nem elég maga az avr, aztán....

Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 259

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Morph írta:
denesdr írta:
2020.09.08., kedd 19:02
Morph írta:
2020.09.08., kedd 18:41
Nem. Nem volt atmos, dts-x...
Mondjuk azért az a csatornánként 50-60-70W 13x-osan elég szép hangnyomást tud kelteni ha egyszerre szól, de még 2 csatornára vetítve is, ha magas érzékenységűek a hangsugárzók. Tényleg, van egyáltalán olyan helyzet, hogy egyszerre kell a maximális teljesítmény az összes csatornára? Mert ha nincs, akkor talán nem annyira korlátozó tényező az a 900W felvétel. Csatornánként tudhat többet az AVR mint az említett 70W.
Pont ez az. Házi-mozinál egyszerre kell a teljesítmény a sok csatornához. És legyünk őszinték, nem olyan érzékeny a hangsugárzók 90%-a, hogy elegendő legyen 60 watt. Az általános felhasználás, olyan 3 méteres ülőtávolság és oda bizony kéne egy 98-99db körüli érzékenységű doboz a 70wattal a 115 db-es referencia mozihoz. Tiszta sor, hogy nem mindenki így hallgatja, de a dobozok is általában 90db körüliek. Így továbbra is azt mondom, lehet hallgatni tele 3szög jellel hangosan.
vagy egy moderált hangerőn, dinamika hiányában... Dinamika csúcsokon a megugró energia éhsége a dobozoknak sokkal több, mint amennyi a folyamatos lehallgatásnál szükséges. Azért egy Cambridge audio, nem csinál hülyeséget az 1700wattos tápjával, vagy mennyivel . Az más kérdés, hogy milyen előadásban tolja.
Ezzel alapvetően egyetértek Morph kollegával. Nekem egy denon x4500h avr-em van aminek a névleges teljesítménye 710w az összes csatornára. 9 csatornát tud meghajtani végfok nélkül, ami kb 80w/csatorna, hogy ebből mennyi jön le valóságban, azt nem tudom, sosem mértem. Nekem ugye kcs pros hangfalaim vannak amelyek érzékenysége 97db. Amikor ezen dobozokat rákötöttem az avr-re 5.2.4 felállásban végfokok nélkül és elösször meghallottam őket, akkor fölig ért a szám , mert azt gondoltam hogy végfokok nélkül is el leszek velük. Van itt hangnyomás dögivel kérem, szól minden aránylag magas hangerőn és nem értettem hogy miért is akar rábeszélni mindenki a végfokokra és a procira !? gondolkodik.gif
Na aztán RG kollega elhozta az enyhén túlméretes crown xti végfokait és bekötöttük az LCR részlegbe és akkor fordult velem a világ. Utólag összehasonlítva csak az avr-el hajtva a csatornák dinamika és részlet szegények voltak és magas hangerőn, főleg akció jelenetek közben, torzítottak. Berakva a végfokokat késöbb az alsó szekcióba, mindezeket megszüntette, az avr is mintha fellélegzett volna, a maradék 4 magassági hangszóró hangja is sokkal jobb lett mint amilyen volt. Természetesen el lehet csak avr-el lenni, ha nincs rá anyagi keret, föleg ha nem nagy hangerőn hallgatod a magas érzékenységü hangfalaidat. De ha egyszer meghallgatod a rendszeredet kivégfokolva, akkor nem szeretnél visszaállni csak avr-re. Pláne ha a refencia hangerőt szeretnél jó hangminőséggel 7.2.4-es hangrendszeren, akkor biztosan nem elég az avr. SZVSZ :D A másik kérdés ugye a proci, szerintem már itt árnyaltabb a kép, legalább is számomra, mert amire már én váltanék, az 2-3x drágább mint a mostani denonom, és arra most én nem áldoznék annyit. Biztos az is hozna valamennyit a konyhára, de szerintem a végfokolás arányaiban többet segít. De ez is csak az én véleményem és tapasztalatom. Mindenki próbálja ki ha van rá lehetősége. Uff, beszéltem :D
Zoli

Denon avr-x4500h
Digital Projection dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3 * S-2000 (C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 10 * SR-12-N (THX) Crown 1002, 1502
Sub: Behringer NX3000D - 2 * C-218-A (THX)
Klotz kábelek, xlr

Hiccusz
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1090

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

-KP- írta:
2020.09.09., szer. 08:12
Lehet én tudom rosszul, de a ref hangerő tudtommal 105 dB. 115dB-t a szubnak kell tudnia.
Így van. A teljes "B" láncnak képesnek kell lennie erre a teljesítményre (tehát a végfoknak is), beleértve az összes sugárzót (feltéve, hogy 1 surround van oldalfalanként). Ha több, akkor az array-nek kell tudnia ezt. Egyébként pedig "C "súlyozással, lassú mérés mellett, band-filtered pink noise-zal (30-4000 Hz, ha jól emlékszem) a referencia hallgatási pozícióban, klippelés nélkül, általában 3dB headroom-mal (tartalékkal) számolva.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 754

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Morph írta:
Dinamika csúcsokon a megugró energia éhsége a dobozoknak sokkal több, mint amennyi a folyamatos lehallgatásnál szükséges. Azért egy Cambridge audio, nem csinál hülyeséget az 1700wattos tápjával, vagy mennyivel . Az más kérdés, hogy milyen előadásban tolja.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" />

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Lehet én tudom rosszul, de a ref hangerő tudtommal 105 dB. 115dB-t a szubnak kell tudnia.

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég

denesdr írta:
2020.09.08., kedd 19:02
Morph írta:
Mondjuk azért az a csatornánként 50-60-70W 13x-osan elég szép hangnyomást tud kelteni ha egyszerre szól, de még 2 csatornára vetítve is, ha magas érzékenységűek a hangsugárzók. Tényleg, van egyáltalán olyan helyzet, hogy egyszerre kell a maximális teljesítmény az összes csatornára? Mert ha nincs, akkor talán nem annyira korlátozó tényező az a 900W felvétel. Csatornánként tudhat többet az AVR mint az említett 70W.
Pont ez az. Házi-mozinál egyszerre kell a teljesítmény a sok csatornához. És legyünk őszinték, nem olyan érzékeny a hangsugárzók 90%-a, hogy elegendő legyen 60 watt. Az általános felhasználás, olyan 3 méteres ülőtávolság és oda bizony kéne egy 98-99db körüli érzékenységű doboz a 70wattal a 115 db-es referencia mozihoz. Tiszta sor, hogy nem mindenki így hallgatja, de a dobozok is általában 90db körüliek. Így továbbra is azt mondom, lehet hallgatni tele 3szög jellel hangosan.
vagy egy moderált hangerőn, dinamika hiányában... Dinamika csúcsokon a megugró energia éhsége a dobozoknak sokkal több, mint amennyi a folyamatos lehallgatásnál szükséges. Azért egy Cambridge audio, nem csinál hülyeséget az 1700wattos tápjával, vagy mennyivel . Az más kérdés, hogy milyen előadásban tolja.

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 165

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Morph írta:

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég

denesdr írta:
2020.09.08., kedd 18:37
Morph írta:
2020.09.08., kedd 13:57
-KP- írta:
2020.09.08., kedd 11:13

1500 Watt fogyasztás AB osztályban lehet kevesebb, mint 900W D osztállyal. Csak mondom. AB nagyjából 50-60% hatásfokkal üzemel, a mostani D osztályúak meg simán 92-93%. Mondjuk számomra nem derült ki milyen osztályú ez a vas.
Számolhatsz akár 100% -al is, akkor sem jön ki 70 watt sem, ha elosztod 13-al.
és még a proci részt nem is vontuk ki. Gyenge na!
A régebbi zászlóshajó 1500W-jára nem volt annyi csatorna?

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 165

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Morph írta:
2020.09.08., kedd 13:57
-KP- írta:
Morph írta:
2020.09.08., kedd 10:46

Sajnos az új fícsöröknél nem igazán tud nagyobbat szólni. Még mindig kevés ennyi csatornára a 900 Wattos fogyasztás.
Régi jó zászlóshajók fogyasztása kellene, olyan 1500 watt körül. Akkor már lehetne normálisan hajtani velük a dobozokat.
1500 Watt fogyasztás AB osztályban lehet kevesebb, mint 900W D osztállyal. Csak mondom. AB nagyjából 50-60% hatásfokkal üzemel, a mostani D osztályúak meg simán 92-93%. Mondjuk számomra nem derült ki milyen osztályú ez a vas.
A régebbi zászlóshajó 1500W-jára nem volt annyi csatorna?

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég

-KP- írta:
Morph írta:
thxfan írta:
2020.09.08., kedd 10:14
Ezt még nem láttam, a 8500 fölött lehet gondolkodik.gif
https://www.denon.com/hu-hu/shop/avreceiver/avca110
Sajnos az új fícsöröknél nem igazán tud nagyobbat szólni. Még mindig kevés ennyi csatornára a 900 Wattos fogyasztás.
Régi jó zászlóshajók fogyasztása kellene, olyan 1500 watt körül. Akkor már lehetne normálisan hajtani velük a dobozokat.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Morph írta:
thxfan írta:

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég

thxfan írta:

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1101

Hozzászólás Szerző: thxfan »

10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 448

Hozzászólás Szerző: Quetz »

t97eat írta:
2020.09.07., hétf. 12:13
Nem vitatom, hogy ez a SINAD érték mérhető és összefüggésben van a hangminőséggel, de mit kellene hallani akkor, ha egymás mellé teszünk pl egy 110dB illetve egy másik, 90dB SINAD értékkel bíró processzort ugyanabban a rendszerben?
Oke, hogy definíció szerint SINAD = xyz, de ez miben nyilvánul meg, ha elkezdem hallgatni a rendszert?
A SINAD a THD+N reciproka, a THD+N pedig majd minden végfok és processzor specifikációjában szerepel. Hogy mit kell hallanod? Hát a fene se tudja. :D Ha alacsony a SINAD, akkor azt okozhatja a zaj - "N", vagy a torzítás - "D". A magasabb zaj egy alacsony érzékenységű hangfalon lehet, hogy nem is hallatszik, míg egy magas érzékenységűn már több méter távolságban nyilvánvaló. A torzítás megint egyén függő, hogy ki mit hall meg, egy képzett hallgató valószínűleg hamarabb érzékeli. Egy magas alapzajjal rendelkező szobában a környezeti zaj simán elfedheti az AV eszköz saját zaját. Szerintem általánosságban az mondható el, hogy magas érzékenységű mozis hangfalak esetén, egy alacsony zajszintű dedikált szobában törekedni kell a magasabb SINAD értékre, ha az nem megy a többi paraméter kárára.

Hogy ha a SINAD nem minden, miért szoktam linkelni? Az egyetlen összehasonlító diagram az ASR-n az összesített SINAD grafikon, és úgy láttam, hogy általában az eszközök mért paraméterei egyenesen arányosak a SINAD-al. Természetesen egy integrált erősítőnek vagy AVR-nek lehet jó DAC SINAD-ja és pocsék végfok SINAD-ja, vagy fordítva. Mindenesetre csak a SINAD nem elégséges jellemzője egy eszköznek, nem mentesít a teljes teszt elolvasásától.

Ez a nagyságrendi átváltó táblázat SINAD és THD+n között:
THD+N=SINAD
100%=0dB
10%=20dB
1%=40dB
0.1%=60dB
0.01%=80dB
0.001%=100dB
0.0001%=120dB
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 179

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Nem vitatom, hogy ez a SINAD érték mérhető és összefüggésben van a hangminőséggel, de mit kellene hallani akkor, ha egymás mellé teszünk pl egy 110dB illetve egy másik, 90dB SINAD értékkel bíró processzort ugyanabban a rendszerben?
Oke, hogy definíció szerint SINAD = xyz, de ez miben nyilvánul meg, ha elkezdem hallgatni a rendszert?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”