Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

-KP- írta:
2020.09.23., szer. 13:47
2,5 hónapba tartott, mire válaszolt a gyártó? Bizalomgerjesztő gondolkodik.gif
Egy héten belül válaszolt, csak én nem másoltam be ide. A hiba az én készülékemben van. Nyaralni mentünk és elfeledkeztem róla.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

2,5 hónapba tartott, mire válaszolt a gyártó? Bizalomgerjesztő gondolkodik.gif

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Quetz írta:
2020.09.23., szer. 13:29
denesdr írta:
2020.09.23., szer. 13:21
Quetz írta:
2020.07.08., szer. 12:38

Írtam a gyártónak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Erre jött már válasz esetleg?
Ezt válaszolták:
the dac8 PRO is detected by a Windows computer as a regular audio device. You can see how it looks in the product manual, page 8: https://www.oktoresearch.com/assets/dac ... manual.pdf

Ez a releváns rész:
On Mac OS and Linux, no driver is needed thanks to the USB Audio Class 2.0 standard used by the unit, and the DAC8 PRO will be recognized as an 8-channel playback device and an 8-channel recording device. The only action required by the user is to select the DAC8 PRO in your operating system’s audio control panel.
This also applies to Windows 10 and newer, however, it is strongly recommended to use ASIO to bypass the Windows sound mixer and allow for an exclusive access to the device
and a bit-perfect data transport.
Az addig oké, hogy ASIO javasolt. De vajon akkor működik Directsound alatt vagy sem? Mi történik, ha valaki úgy szeretné használni (EQ-APO stb miatt)?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

denesdr írta:
2020.09.23., szer. 13:21
Quetz írta:
2020.07.08., szer. 12:38
denesdr írta:
2020.07.07., kedd 23:35
Ööö, hát nem biztos, hogy így. Ez ugye a DirectSoundra vonatkozik, a Dac8pro meg ASIO-n megy, nem arról volt szó?
Írtam a gyártónak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Erre jött már válasz esetleg?
Ezt válaszolták:
the dac8 PRO is detected by a Windows computer as a regular audio device. You can see how it looks in the product manual, page 8: https://www.oktoresearch.com/assets/dac ... manual.pdf

Ez a releváns rész:
On Mac OS and Linux, no driver is needed thanks to the USB Audio Class 2.0 standard used by the unit, and the DAC8 PRO will be recognized as an 8-channel playback device and an 8-channel recording device. The only action required by the user is to select the DAC8 PRO in your operating system’s audio control panel.
This also applies to Windows 10 and newer, however, it is strongly recommended to use ASIO to bypass the Windows sound mixer and allow for an exclusive access to the device
and a bit-perfect data transport.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Quetz írta:
2020.07.08., szer. 12:38
denesdr írta:
2020.07.07., kedd 23:35
Ööö, hát nem biztos, hogy így. Ez ugye a DirectSoundra vonatkozik, a Dac8pro meg ASIO-n megy, nem arról volt szó?
Írtam a gyártónak, meglátjuk, mit válaszolnak.
Erre jött már válasz esetleg?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pioneer sc-lx86

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cirius írta:
2020.09.22., kedd 19:56
Üdvözlök mindenkit! Tudna valaki segiteni? Egy pioneer sc-lx86 erősitő tulaja vagyok, nem tudom hogyan hozom működésbe a prologic IIz-t. Ugyanis 7.1 ben használnám bekötöttem egy pár hangsugárzóz front high üzemmódba. A teszt alatt meg is szólalnak. Viszont nem tudom hogyan aktiválom hogy leadott műsor alatt is működjenek.
Pioneer tulajdonosok segitségét kérném.
Egy ilyen kérdésnek van mar megfelelő helye, tehát, ne nyiss neki, légy szíves, új topikot, főleg ne az árazós alfórumban.
Átmozgattam ide.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cirius
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.04.28., szer. 13:01
Értékelés: 7

Pioneer sc-lx86

Hozzászólás Szerző: cirius »

Üdvözlök mindenkit! Tudna valaki segiteni? Egy pioneer sc-lx86 erősitő tulaja vagyok, nem tudom hogyan hozom működésbe a prologic IIz-t. Ugyanis 7.1 ben használnám bekötöttem egy pár hangsugárzóz front high üzemmódba. A teszt alatt meg is szólalnak. Viszont nem tudom hogyan aktiválom hogy leadott műsor alatt is működjenek.
Pioneer tulajdonosok segitségét kérném.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

NAD M28 Seven Channel Power Amplifier Review

Ez az első "tömeggyártott" multichannel Purifi végfok.

Kép

Kép

Kép

Szét is szerelték:
NAD M28 7 Channel Purifi Amplifier Teardown

Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 722

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Tamoo írta:
2020.09.11., pén. 09:26
Morph írta:
2020.09.10., csüt. 21:19
Szórja, aki hülyeségekre költi!
Te értelmes dologra költenéd!
Egyelőre nem érzem indokoltnak mert eléggé tetszik a kapott hang így is. Előbb-utóbb lehet hogy meglépem, mert amúgy nincs szükségem AVR-re, jelenleg is csak végfokként használom. Valamilyen szinten hajt a kíváncsiság, de nem számítok nagy előrelépésre. A frontokhoz már vettem végfokot, de mozin nem hozott nagy ugrást az AVR-hez képest nálam. Ez csak nappalis rendszer, nem dedikált szoba illetve általában referencia hangerőre sincs igényem.
Hoz az, csak végfokoljad nyugodtan a többit is, mint írtam a front is csak egy effekt, mint a többi. Majd akkor tágúl a pupilla, ha a centert is végfokolod, de a hátsók is sokat hoznak, más na.
Én akkor lestem nagyot, mikor a nagy Bodort állítottam csatarendbe a centerhez a maga 50kilójával 3kw-os trafójával, frontnál nem hozott annyit, center amúgyis egy energiavámpír egy rendszerben.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Morph írta:
2020.09.10., csüt. 21:19
Szórja, aki hülyeségekre költi!
Te értelmes dologra költenéd!
Egyelőre nem érzem indokoltnak mert eléggé tetszik a kapott hang így is. Előbb-utóbb lehet hogy meglépem, mert amúgy nincs szükségem AVR-re, jelenleg is csak végfokként használom. Valamilyen szinten hajt a kíváncsiság, de nem számítok nagy előrelépésre. A frontokhoz már vettem végfokot, de mozin nem hozott nagy ugrást az AVR-hez képest nálam. Ez csak nappalis rendszer, nem dedikált szoba illetve általában referencia hangerőre sincs igényem.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tamoo írta:
2020.09.10., csüt. 18:02
-KP- írta:
2020.09.10., csüt. 17:32
Vagy valamelyik felmenőd skót? :smile29: bocs.gif
Nem tudok róla, lehet szimplán csak csóró vagyok ahhoz, hogy szórjam a pénzt. :D
Van az úgy hogy nincs pénz lóvéra! 31_1_21.gif

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Tamoo írta:
2020.09.10., csüt. 18:02
-KP- írta:
2020.09.10., csüt. 17:32
Vagy valamelyik felmenőd skót? :smile29: bocs.gif
Nem tudok róla, lehet szimplán csak csóró vagyok ahhoz, hogy szórjam a pénzt. :D
Szórja, aki hülyeségekre költi!
Te értelmes dologra költenéd! :ohnoohnoohno:
31_1_21.gif
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

-KP- írta:
2020.09.10., csüt. 17:32
Vagy valamelyik felmenőd skót? :smile29: bocs.gif
Nem tudok róla, lehet szimplán csak csóró vagyok ahhoz, hogy szórjam a pénzt. :D
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tamoo írta:
2020.09.10., csüt. 12:58
Túl racionálisan állok hozzá mostanában.
Vagy valamelyik felmenőd skót? :smile29: bocs.gif

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

t97eat írta:
2020.09.10., csüt. 11:59

Az AreaDVD anno 5x35W-ot mért valós 8 Ohm-on, 2 csatornán pedig 2x150W/8Ohm/0.3 THD

https://youtu.be/NB7hiRRo7po
Hmm... gondolkodik.gif Akkor egész máshogy mértek. Így legyen okos az ember, hogy mennyi az annyi.
Végülis volt kis 25W-os sztereó erősítőm, az is meglepő hangnyomást tudott produkálni, pláne 1.5m-re. :D

Mondjuk azt szerintem senki nem vitatja, hogy jobb egy külön minőségi combos végfok. Következő lépcső nekem is az lesz ha egyszer meglépem, de valahogy egyelőre nem érzem feltétlenül indokolt kiadásnak. :D Túl racionálisan állok hozzá mostanában.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Tamoo írta:
2020.09.10., csüt. 11:10
Morph írta:
2020.09.10., csüt. 07:35
Azt hiszem, erre mondják azt, hogy: "amit nem lát a szem nem fáj szívnek"
Persze ez esetben, amit nem hall a fül, nem fáj... leborulok.gif
Sound&Vision tesztelte a 4520-at, 5 csatornát egyszerre hajtva 8Ohm-on 0.1% torzítással tudott 121W-ot.
Frontok ki vannak végfokolva', hajtani kell neki mondjuk 4 surroundot amik egy átlag szobában kb. 1.5m-re vannak a hallgatótól meg egy centert, mindegyik vágva 80Hz-en. Kizárt, hogy erre ne legyen bőven elég ez a teljesítmény ha eltekintünk bizonyos szélsőséges esetektől.

Persze biztos lenne feljebb millió fölötti végfokkal, de akkor se feltétlen a plusz erő hanem hangminőség miatt. De nem mindenki hajszolja az amúgy valami miatt mindig elérhetetlen legjobbat, beéri csak a nagyon jóval is. :D Általában mindenhol van kompromisszum, ha nem a cuccal akkor a szobával, a hallgatóval vagy bármivel...
Az AreaDVD anno 5x35W-ot mért valós 8 Ohm-on, 2 csatornán pedig 2x150W/8Ohm/0.3 THD

https://youtu.be/NB7hiRRo7po

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Morph írta:
2020.09.10., csüt. 07:35
Azt hiszem, erre mondják azt, hogy: "amit nem lát a szem nem fáj szívnek"
Persze ez esetben, amit nem hall a fül, nem fáj... leborulok.gif
Sound&Vision tesztelte a 4520-at, 5 csatornát egyszerre hajtva 8Ohm-on 0.1% torzítással tudott 121W-ot.
Frontok ki vannak végfokolva', hajtani kell neki mondjuk 4 surroundot amik egy átlag szobában kb. 1.5m-re vannak a hallgatótól meg egy centert, mindegyik vágva 80Hz-en. Kizárt, hogy erre ne legyen bőven elég ez a teljesítmény ha eltekintünk bizonyos szélsőséges esetektől.

Persze biztos lenne feljebb millió fölötti végfokkal, de akkor se feltétlen a plusz erő hanem hangminőség miatt. De nem mindenki hajszolja az amúgy valami miatt mindig elérhetetlen legjobbat, beéri csak a nagyon jóval is. :D Általában mindenhol van kompromisszum, ha nem a cuccal akkor a szobával, a hallgatóval vagy bármivel...
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Dorian írta:
2020.09.09., szer. 20:01
Morph írta:
2020.09.09., szer. 19:42
Igen, azonban a mélyhangok azok, amelyek az elektromos teljesítmény túlnyomó részét igénylik. Ezeket pedig eleve a szub-ra, és annak erősítőjére bízzuk.
Ill. hangerő tekintetében nem tudom ki hogyan van vele, de én pl. nem szeretem, ha a filmekben kiabálós hangerőn beszélgetnek. Olyan hangerővel tegyék, mintha a szobában beszélgetnének, ez pedig meghatároz egy hangerőt. Nagyobb dinamikai csúcsoknál így is kapkodok a távirányító után, úgyh ezzel sem gondolom, hogy baj van.
Az írásodból nem derül ki, milyen dobozokat hallgatsz és milyen elektronikával...
Ahogy farkinc is írja, kíváncsi volnék bevégfokolva mit mondanál a rendszeredre.
Denon 4520-am van Monitor Audio Gold szettel. Bőven elegendő az alacsony torzìtásù teljesìtmènye, többen pedig kif. procinak használják, szòval az sem olyan rossz. Amùgy a frontok sztereò vègfokròl mennek (Denonè ìgy lekapcsolva), de csak a a különválasztott zenehallgatás miatt.
Elègedett vagyok, sosem fogok tovább vègfokolni.
[/quote]

Azt hiszem, erre mondják azt, hogy: "amit nem lát a szem nem fáj szívnek"
Persze ez esetben, amit nem hall a fül, nem fáj... leborulok.gif
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 722

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Én sem térnék már vissza AVR-re, egyszerűen hallgathatatlan számomra.
Azonos hangsugárzókkal egy régebbi AVR-t kötöttem be 1-hétre néhány film erejéig (Pioneer LX70), siralmas volt hallgatni a 12-éves fiam mondta, hogy miért szól ilyen sz@..., de aztán beszált már mindenki a családban.
Mondjuk nekem van itthon egy rakat végfokom, de még a végfokok között is jócskán van különbség hangban.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Morph írta:
2020.09.09., szer. 19:42
Igen, azonban a mélyhangok azok, amelyek az elektromos teljesítmény túlnyomó részét igénylik. Ezeket pedig eleve a szub-ra, és annak erősítőjére bízzuk.
Ill. hangerő tekintetében nem tudom ki hogyan van vele, de én pl. nem szeretem, ha a filmekben kiabálós hangerőn beszélgetnek. Olyan hangerővel tegyék, mintha a szobában beszélgetnének, ez pedig meghatároz egy hangerőt. Nagyobb dinamikai csúcsoknál így is kapkodok a távirányító után, úgyh ezzel sem gondolom, hogy baj van.
Az írásodból nem derül ki, milyen dobozokat hallgatsz és milyen elektronikával...
Ahogy farkinc is írja, kíváncsi volnék bevégfokolva mit mondanál a rendszeredre.
[/quote]

Denon 4520-am van Monitor Audio Gold szettel. Bőven elegendő az alacsony torzìtásù teljesìtmènye, többen pedig kif. procinak használják, szòval az sem olyan rossz. Amùgy a frontok sztereò vègfokròl mennek (Denonè ìgy lekapcsolva), de csak a a különválasztott zenehallgatás miatt.
Elègedett vagyok, sosem fogok tovább vègfokolni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Dorian írta:
2020.09.09., szer. 08:25
Morph írta:
2020.09.09., szer. 07:49
Dinamika csúcsokon a megugró energia éhsége a dobozoknak sokkal több, mint amennyi a folyamatos lehallgatásnál szükséges. Azért egy Cambridge audio, nem csinál hülyeséget az 1700wattos tápjával, vagy mennyivel . Az más kérdés, hogy milyen előadásban tolja.
Igen, azonban a mélyhangok azok, amelyek az elektromos teljesítmény túlnyomó részét igénylik. Ezeket pedig eleve a szub-ra, és annak erősítőjére bízzuk.
Ill. hangerő tekintetében nem tudom ki hogyan van vele, de én pl. nem szeretem, ha a filmekben kiabálós hangerőn beszélgetnek. Olyan hangerővel tegyék, mintha a szobában beszélgetnének, ez pedig meghatároz egy hangerőt. Nagyobb dinamikai csúcsoknál így is kapkodok a távirányító után, úgyh ezzel sem gondolom, hogy baj van.
Az írásodból nem derül ki, milyen dobozokat hallgatsz és milyen elektronikával...
Ahogy farkinc is írja, kíváncsi volnék bevégfokolva mit mondanál a rendszeredre.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Cutler írta:
2020.09.09., szer. 15:55
Farkinca71 írta:
2020.09.09., szer. 13:34
A másik kérdés ugye a proci, szerintem már itt árnyaltabb a kép, legalább is számomra, mert amire már én váltanék, az 2-3x drágább mint a mostani denonom, és arra most én nem áldoznék annyit. Biztos az is hozna valamennyit a konyhára, de szerintem a végfokolás arányaiban többet segít.
7-11 csatorna végfokolása se olcsó mulatság.
Ezt csak azért írom, mert szinte úgy írod, hogy csak a processzor kerül 2-3x annyiba, mint az avr-ed. Holott végfokra is szép összeget el lehet locsolni ennyi csatornánál.
Az meg, hogy procinál arányaiban nem lenne akkora változás, mint a végfokoknál arra addig ne vegyél mérget, amíg ki nem próbáltad. Hisz magad írtad, hogy a végfokok előtt se igazán értetted, hogy miért nem elég maga az avr, aztán....
Jogos a megjegyzésed. A végfokolás árát nem írtam oda az avr árához viszonyítva. Ez sajnos lehet igen jelentős is, attól függ hogy ki milyet szeretne vásárolni. Nekem az alsó szekció crown végfokai, 7 csatornára, kb 300w/csatorna, az került kb annyiba használtan mint az új avr. De igazából csak azt akartam mondani hogy szerintem a végfokolás igen is kell. :smile32: Meg azt is hogy az ember , ha olyan az avr-re, akkor elösször végfoklojon, hallgassa meg és ha még mindig nem elégedett akkor vegyen procit hozzá. SZVSZ. Ebben a sorrendben. Ha procit vesz elöbb, akkor nincs választása, vennie kell végfokokat. Míg fordítva, nem biztos. :D Természetesen mindezen lépcsők függnek az anyagi forrásoktól és egyéni igényektől is. Megvagyok elégedve most is a rendszeremmel, de több mint valószínü hogy nekem is lesz proci valamikor, ez nagyban függ a monetáris helyzetemtől. :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Farkinca71 írta:
2020.09.09., szer. 13:34
A másik kérdés ugye a proci, szerintem már itt árnyaltabb a kép, legalább is számomra, mert amire már én váltanék, az 2-3x drágább mint a mostani denonom, és arra most én nem áldoznék annyit. Biztos az is hozna valamennyit a konyhára, de szerintem a végfokolás arányaiban többet segít.
7-11 csatorna végfokolása se olcsó mulatság.
Ezt csak azért írom, mert szinte úgy írod, hogy csak a processzor kerül 2-3x annyiba, mint az avr-ed. Holott végfokra is szép összeget el lehet locsolni ennyi csatornánál.
Az meg, hogy procinál arányaiban nem lenne akkora változás, mint a végfokoknál arra addig ne vegyél mérget, amíg ki nem próbáltad. Hisz magad írtad, hogy a végfokok előtt se igazán értetted, hogy miért nem elég maga az avr, aztán....

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Morph írta:
2020.09.09., szer. 07:49
denesdr írta:
2020.09.08., kedd 19:02
Morph írta:
2020.09.08., kedd 18:41
Nem. Nem volt atmos, dts-x...
Mondjuk azért az a csatornánként 50-60-70W 13x-osan elég szép hangnyomást tud kelteni ha egyszerre szól, de még 2 csatornára vetítve is, ha magas érzékenységűek a hangsugárzók. Tényleg, van egyáltalán olyan helyzet, hogy egyszerre kell a maximális teljesítmény az összes csatornára? Mert ha nincs, akkor talán nem annyira korlátozó tényező az a 900W felvétel. Csatornánként tudhat többet az AVR mint az említett 70W.
Pont ez az. Házi-mozinál egyszerre kell a teljesítmény a sok csatornához. És legyünk őszinték, nem olyan érzékeny a hangsugárzók 90%-a, hogy elegendő legyen 60 watt. Az általános felhasználás, olyan 3 méteres ülőtávolság és oda bizony kéne egy 98-99db körüli érzékenységű doboz a 70wattal a 115 db-es referencia mozihoz. Tiszta sor, hogy nem mindenki így hallgatja, de a dobozok is általában 90db körüliek. Így továbbra is azt mondom, lehet hallgatni tele 3szög jellel hangosan.
vagy egy moderált hangerőn, dinamika hiányában... Dinamika csúcsokon a megugró energia éhsége a dobozoknak sokkal több, mint amennyi a folyamatos lehallgatásnál szükséges. Azért egy Cambridge audio, nem csinál hülyeséget az 1700wattos tápjával, vagy mennyivel . Az más kérdés, hogy milyen előadásban tolja.
Ezzel alapvetően egyetértek Morph kollegával. Nekem egy denon x4500h avr-em van aminek a névleges teljesítménye 710w az összes csatornára. 9 csatornát tud meghajtani végfok nélkül, ami kb 80w/csatorna, hogy ebből mennyi jön le valóságban, azt nem tudom, sosem mértem. Nekem ugye kcs pros hangfalaim vannak amelyek érzékenysége 97db. Amikor ezen dobozokat rákötöttem az avr-re 5.2.4 felállásban végfokok nélkül és elösször meghallottam őket, akkor fölig ért a szám , mert azt gondoltam hogy végfokok nélkül is el leszek velük. Van itt hangnyomás dögivel kérem, szól minden aránylag magas hangerőn és nem értettem hogy miért is akar rábeszélni mindenki a végfokokra és a procira !? gondolkodik.gif
Na aztán RG kollega elhozta az enyhén túlméretes crown xti végfokait és bekötöttük az LCR részlegbe és akkor fordult velem a világ. Utólag összehasonlítva csak az avr-el hajtva a csatornák dinamika és részlet szegények voltak és magas hangerőn, főleg akció jelenetek közben, torzítottak. Berakva a végfokokat késöbb az alsó szekcióba, mindezeket megszüntette, az avr is mintha fellélegzett volna, a maradék 4 magassági hangszóró hangja is sokkal jobb lett mint amilyen volt. Természetesen el lehet csak avr-el lenni, ha nincs rá anyagi keret, föleg ha nem nagy hangerőn hallgatod a magas érzékenységü hangfalaidat. De ha egyszer meghallgatod a rendszeredet kivégfokolva, akkor nem szeretnél visszaállni csak avr-re. Pláne ha a refencia hangerőt szeretnél jó hangminőséggel 7.2.4-es hangrendszeren, akkor biztosan nem elég az avr. SZVSZ :D A másik kérdés ugye a proci, szerintem már itt árnyaltabb a kép, legalább is számomra, mert amire már én váltanék, az 2-3x drágább mint a mostani denonom, és arra most én nem áldoznék annyit. Biztos az is hozna valamennyit a konyhára, de szerintem a végfokolás arányaiban többet segít. De ez is csak az én véleményem és tapasztalatom. Mindenki próbálja ki ha van rá lehetősége. Uff, beszéltem :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

-KP- írta:
2020.09.09., szer. 08:12
Lehet én tudom rosszul, de a ref hangerő tudtommal 105 dB. 115dB-t a szubnak kell tudnia.
Így van. A teljes "B" láncnak képesnek kell lennie erre a teljesítményre (tehát a végfoknak is), beleértve az összes sugárzót (feltéve, hogy 1 surround van oldalfalanként). Ha több, akkor az array-nek kell tudnia ezt. Egyébként pedig "C "súlyozással, lassú mérés mellett, band-filtered pink noise-zal (30-4000 Hz, ha jól emlékszem) a referencia hallgatási pozícióban, klippelés nélkül, általában 3dB headroom-mal (tartalékkal) számolva.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”