Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2011.12.27., kedd 07:42
Értékelés: 66

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Promethus »

juliush írta:
2020.09.12., szomb. 20:48
Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59
Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D
Szerintem a HDMI-t teljesen elfelejtheted, mert a Nubert csak az AV eszközök és TV-k által használt HDMI ARC-t (Audio Return Channel) ismeri, amit a NUC szerintem nem támogat. Én biztos, hogy egy pöpec USB->SPDIF-fel használnám, mint mondjuk a Musical Fidelity VLINK 192, ha minőségi hangzásra vágysz! B-terv az optikai.
Sok sikert!
Az lesz. Rendeltem egy USB-C DAC-ot optikai kimenettel, HDMI-ről meg letiltom a hangot a Biosban, nincs más választásom.
Pedig vettem egy igen hasznos HDMI splittert ami tette a dolgát de itt mégsem vitte át a Nubertba a hangot sajnos.

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 722

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

szkebe írta:
2020.09.10., csüt. 22:16
A hyper threading-et használjátok,vagy off?
Persze, ne kapcsold ki.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
2020.09.12., szomb. 19:19
kakaox írta:
2020.09.11., pén. 21:56
Úgy néz ki, szép lassan megjelenés közelébe kerül az új 27-es verziószámú Jriver is...
https://yabb.jriver.com/interact/index. ... 832.0.html
Olyan szinten felhuztak ezzel a 27-es verzioval, hogy valoszinu dobni fogom a JRivert. Hihetetlen korlatoltak, stream sehol, nem is lesz, es “a magyarazatot ismered” c. enyhen arrogans valasszal tovabb leptunk a temarol. De a 188. fele videokodek az belekerult, szuper. Persze atkapcsolhatom audio only modba... de ezek nem neznek ROON-t? Audirvana-t? Hihetetlen.
Privatban beszeltem Jim-mel, es mondtam neki ember 100-120$ dijat is fizetek egy-egy verzioert, csak gyomlaljatok mar ki ezt a sok szart ebbol, legyen audiora kihegyezve jobban, es lokjetek bele 2-3 streamszolgaltatot. Erre egyik kollega visszairt, hogy Media Center a nevuk, nem Audio center vagy Stream Center, arra van sok masik megoldas, amugy is a stream halott, majd csodbe fog menni egyik a masik utan, ahogy eddig is az osszes. Mondtam, hogy azert egy olyan 300-400 millios fizeto stream felhasznalo van, tudjak-e esetleg uberelni ezt a media center lejatszojuk letoltesi szamaival... itt abbahagytuk a beszelgetest.
Szerintem ha a 27.5-be vagy 28-ba nem rakjak be a stream-et, akkor lehuzhatjak a rolot. Mindezt egy csokonyos hozzaallas miatt.
A Jrivernek már régesrég a méltán kiérdemelt süllyesztőben lenne a helye szerintem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59
Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D
Szerintem a HDMI-t teljesen elfelejtheted, mert a Nubert csak az AV eszközök és TV-k által használt HDMI ARC-t (Audio Return Channel) ismeri, amit a NUC szerintem nem támogat. Én biztos, hogy egy pöpec USB->SPDIF-fel használnám, mint mondjuk a Musical Fidelity VLINK 192, ha minőségi hangzásra vágysz! B-terv az optikai.
Sok sikert!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59
Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D
Ebben az esetben talán a legegyszerűbb megoldás Intel Nuc USB kimenet -> USB -S/PDIF átalakító -> Nubert Nubox. Természetesen az USB S/DIF átalakítónál van olcsó és ............... :rolleyes:
M2Tech hiFace az egyik legjobb ár érték arányt képviselő darab, de természetesen van olcsóbb is, esetleg használtan már 20 000 alatt is láttam. Pl.: viewtopic.php?t=132432
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2011.12.27., kedd 07:42
Értékelés: 66

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Nincs DVI se a monitoron se a számítógépen.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59
Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D
Vagy a képet vidd DVI-on, ha a hangnál ragaszkodsz a HDMI-hez.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2011.12.27., kedd 07:42
Értékelés: 66

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Úgy néz ki, szép lassan megjelenés közelébe kerül az új 27-es verziószámú Jriver is...
https://yabb.jriver.com/interact/index. ... 832.0.html
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szkebe »

A hyper threading-et használjátok,vagy off?
pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

a.gabriel írta:
2020.08.29., szomb. 22:44

Ha igazán komoly számítási teljesítményt akarsz, akkor elfelejted az ilyen 1070 gamer videokártyát, és teszel bele egy TESLA GPU kártyát. Azok a nyers számítási kapacitása megeszi ezeket a gamer kártyákat. Nem hiába használják ezeket pl: időjárás, földrengés, és egyéb szimulációs kutatási számításokhoz.
Igaz nem olyan árban vannak, de legalább NVidia cég gyártja.

36_1_11.gif

Tápban pedig vagy veszel egy Seasonic-t, vagy egy 800W HD Plex-t, annak adhatsz toroidról betápot.
Nem felejtettem el, hogy a 1070 nem a GPU-k királya, de egy ilyen hipotézist igazolni, egy ilyen 400K HUF értékű gép is több mint sok...

Köszi, nem is tudtam, hogy van a HDPlexnek 800W-os tápja...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Kerdesem lenne,
-aki mac-et hasznal tidalhoz milyen lejatszo az ajanlott.
-Illetve egyaltalan melyik mac-es lejatszot erdemes jasznalni mondjuk flac lejatszasra?
-egy mac mini standard USB kimeneten hoz olyan hangminoseget, mint egy PC mondjuk egy PPV2es kartyaval ?
Koszi
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

adamthebrave írta:
2020.08.29., szomb. 13:39
nagyatt írta:
2020.08.29., szomb. 10:42
Erre nagyon kíváncsi leszek. Majd oszd meg kérlek a tapasztalatokat. Lehet, hogy Contorl PC-ként nem fogsz érzékelni változást az analóg vs hagyományos atx tápolás között. Viszont a modernebb algo hozhat a konyhára.
Erre számítok én is, de aztán majd jön a varjú a karóra... :rolleyes: :D

Lehet építeni/vásárolni 500-600W-os analóg vagy tényleg jó minőségú kapcsolóüzemű tápot?
Nagyteljesítményű analóg táp ügyben keresd mzperx-et. Ne itt írj neki PÜ-t, ide nem, vagy csak nagyon ritkán jár. Ha nincs meg az elérhetősége és szükséged van rá, írj nekem PÜ-t, megadom.

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szkebe »

@adamthebrave
Megkérdezhetem hogy milyen tápra építetted a gépet?

@a.gabriel
Végül is leírta,hogy megoldódott a problámája,erre te beajánlasz egy 1M forintos videókártyát. :ohnoohnoohno: ;peace;
pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

adamthebrave írta:
2020.08.29., szomb. 08:51
Egy érdekes kísérletbe fogtam bele a számítógépes front end terén, gondoltam veletek is megosztom.

A lejátszási lánc jelenleg a következő: Dual PC (ControlPC - AudioPC) - DAC - előfok - aktív hangfalak. Szoftveres oldalon mindkét gépen Audiolionux fut, a lejátszásért pedig a HQPlayer - Roon kombó felel. A számítógépek mind speciálisan audióra átalakítottak, clockoltak, sok körös analóg tápegység hajtja őket.

A mostani változás a ControlPC-t érinti. A Holo Audio Spring2 DAC jelfeldolgozása a DSD-re van kihegyezve, a legjobb hangminőséget úgy érem el, ha nem a DAC saját belső jelfeldolgozására bízom a DSD átalakítást, hanem már előtte a ControlPC elvégzi ezt. A HQPlayer beépített modulátori ebben nagy segítésegemre vanak, de nagyon erőforrásigényesek. A PC-ben lévő 1240L Xeon-nal egy egyszerűbb modulátorral tudok DSD256-ra alakítani, komolyabb modulátor vagy nagyobb DSD már akadást okoz a lejátszásban.

A HQPlayer 4-es verziójának a nagy újdonsága az ún. EC modulátorok bevezetése volt, amit én nem tudok kipróbálni, a hiámyzó teljesítmény miatt. Nagy teljesítményt analóg táppal jelenleg nem tudok elérni, így ha a nyers erő felé akarok elmenni, akkor hagyományosabb gép kell. a Computeraudiophile alapítója épp most publikálta legújabb gépeit, ahol a ControlPC egy kb. 2M FT-os szörnyeteg, és még ez sem tudja az EC modulátorokat 512DSD-n futtatni drop out nélkül!

Én nem akartam ennyire elmenni, viszont beszereztem egy sokkal erősebb gépet, mint a mostani ControlPC-m. A jelenlegi kb. 8 000 pontot hoz CPU teszten, az új közel 22 000-et, van benn egy erős dedikált videokártya is. A HQP számításait ki lehet az nVidia kártyákban lévő CUDA magokra is terheltetni, így még nagyobb erőforrás áll rendelkezésre. Az új gépben egy Intel i9 7900X van egy nVidia 1070-nel együtt. Ezzel már gond nélkül lehet az EC modulátort 256DSD felbontással használni.

A következő hetek azt fogják megmutatni, hogy melyik a jobb irány a ControlPC tekintetében: a speciálisan átalakított, kisebb teljesítményű és fogyasztású, vagy a hatalmas nyers erővel rendelkező, de hagyományos elemekből felépített gép.
Ha igazán komoly számítási teljesítményt akarsz, akkor elfelejted az ilyen 1070 gamer videokártyát, és teszel bele egy TESLA GPU kártyát. Azok a nyers számítási kapacitása megeszi ezeket a gamer kártyákat. Nem hiába használják ezeket pl: időjárás, földrengés, és egyéb szimulációs kutatási számításokhoz.
Igaz nem olyan árban vannak, de legalább NVidia cég gyártja.

36_1_11.gif

Tápban pedig vagy veszel egy Seasonic-t, vagy egy 800W HD Plex-t, annak adhatsz toroidról betápot.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

nagyatt írta:
2020.08.29., szomb. 10:42
Erre nagyon kíváncsi leszek. Majd oszd meg kérlek a tapasztalatokat. Lehet, hogy Contorl PC-ként nem fogsz érzékelni változást az analóg vs hagyományos atx tápolás között. Viszont a modernebb algo hozhat a konyhára.
Erre számítok én is, de aztán majd jön a varjú a karóra... :rolleyes: :D

Lehet építeni/vásárolni 500-600W-os analóg vagy tényleg jó minőségú kapcsolóüzemű tápot?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Erre nagyon kíváncsi leszek. Majd oszd meg kérlek a tapasztalatokat. Lehet, hogy Contorl PC-ként nem fogsz érzékelni változást az analóg vs hagyományos atx tápolás között. Viszont a modernebb algo hozhat a konyhára.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Egy érdekes kísérletbe fogtam bele a számítógépes front end terén, gondoltam veletek is megosztom.

A lejátszási lánc jelenleg a következő: Dual PC (ControlPC - AudioPC) - DAC - előfok - aktív hangfalak. Szoftveres oldalon mindkét gépen Audiolionux fut, a lejátszásért pedig a HQPlayer - Roon kombó felel. A számítógépek mind speciálisan audióra átalakítottak, clockoltak, sok körös analóg tápegység hajtja őket.

A mostani változás a ControlPC-t érinti. A Holo Audio Spring2 DAC jelfeldolgozása a DSD-re van kihegyezve, a legjobb hangminőséget úgy érem el, ha nem a DAC saját belső jelfeldolgozására bízom a DSD átalakítást, hanem már előtte a ControlPC elvégzi ezt. A HQPlayer beépített modulátori ebben nagy segítésegemre vanak, de nagyon erőforrásigényesek. A PC-ben lévő 1240L Xeon-nal egy egyszerűbb modulátorral tudok DSD256-ra alakítani, komolyabb modulátor vagy nagyobb DSD már akadást okoz a lejátszásban.

A HQPlayer 4-es verziójának a nagy újdonsága az ún. EC modulátorok bevezetése volt, amit én nem tudok kipróbálni, a hiámyzó teljesítmény miatt. Nagy teljesítményt analóg táppal jelenleg nem tudok elérni, így ha a nyers erő felé akarok elmenni, akkor hagyományosabb gép kell. a Computeraudiophile alapítója épp most publikálta legújabb gépeit, ahol a ControlPC egy kb. 2M FT-os szörnyeteg, és még ez sem tudja az EC modulátorokat 512DSD-n futtatni drop out nélkül!

Én nem akartam ennyire elmenni, viszont beszereztem egy sokkal erősebb gépet, mint a mostani ControlPC-m. A jelenlegi kb. 8 000 pontot hoz CPU teszten, az új közel 22 000-et, van benn egy erős dedikált videokártya is. A HQP számításait ki lehet az nVidia kártyákban lévő CUDA magokra is terheltetni, így még nagyobb erőforrás áll rendelkezésre. Az új gépben egy Intel i9 7900X van egy nVidia 1070-nel együtt. Ezzel már gond nélkül lehet az EC modulátort 256DSD felbontással használni.

A következő hetek azt fogják megmutatni, hogy melyik a jobb irány a ControlPC tekintetében: a speciálisan átalakított, kisebb teljesítményű és fogyasztású, vagy a hatalmas nyers erővel rendelkező, de hagyományos elemekből felépített gép.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

K P írta:
2020.08.24., hétf. 10:21
Köszi a reakciókat. :smile53:
Valószínűleg veszek egy nagyobb SSD- t, a HDD- t meg megtartom biztonsági mentésnek.
Biztonsági tárolásra raid-es NAS az optimális. SSD fajlagosan jóval drágább, nagyobb-sűrűbb, gyorsabb fájlmozgatásra optimális. Aztán a vérprofik NAS-ba is tehetnek SSD-t.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Köszi a reakciókat. :smile53:
Valószínűleg veszek egy nagyobb SSD- t, a HDD- t meg megtartom biztonsági mentésnek.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

K P írta:
2020.08.16., vas. 19:34

Mai történés, hogy a vinyó (zöld WD) folyamatosan felpörög, de nem indul el.
WD GREEN saját tapasztalásom szerint WD között a legkevésbé megbízható. Ha már ezt a jelenséget produkálja, vélhetően kuka. Ha még belül van a 3éven, és be vagy regisztrálva ezzel a vinyóval, akkor a WD-hez be lehet küldeni direktben, vagy az itthoni kereskedőn keresztül. Ha nem találnak rajta külsérelmi, vagy valami durva villamossági nyomot, akkor kapsz cserében egy újat. Arra már csak 3hónap a garancia idő.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turho »

K P írta:
2020.08.16., vas. 19:34
Sziasztok Fültársak!

Az audio PC- m egy torony házba van építve, amit az utóbbi időben (helyhiány miatt) az állványra helyezve, elfektetve használok.
Mai történés, hogy a vinyó (zöld WD) folyamatosan felpörög, de nem indul el.
Rendszert szétszedtem, gépről mindent lehúztam, felállítottam (ebben a helyzetben van ugye a vinyó normál, fekvő helyzetben.) Elindult. Láncba visszarak, működik. Ami érdekes, hogy az utóbbi időben kissé magashiányosnak éreztem a megszólalást, na ez a probléma abszolút megszűnt. Sokkal jobbak lettek az arányok, és elő- visszajöttek a részletek a magas szekcióban is.

Szerintetek döglődik a HDD? Persze a HDD Sentinel szerint minden 100%.... gondolkodik.gif
Nyilván most már csak felállítva fogom a PC- t használni, de kell valami biztonsági mentés, sajnálnám ha oda lenne 2 TB music.
Mit javasoltok?
Szívem szerint azt, hogy kontakt-tisztíts le mindent, illetve vizsgáld felül a tápegységet, tápvezetékeket. Gyengélkedő 12 Voltos ág egyik jele is lehet. Ezzel párhuzamosan biztonsági mentés egy másik 2 Terrásra, vagy akármire. 23 éve gyűjtök zenéket HDD-kre, én se örülnék, ha elveszne. Tehát néha archiválok....
HDD beszerelése manapság álló, is, fekvő is lehet, csak mozgatva ne legyen, főleg működés közben és hirtelen mozdulatokra érzékeny.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szkebe »

ZolaBA írta:
2020.08.17., hétf. 06:43
K P írta:
2020.08.16., vas. 19:34
Mit javasoltok?
Szerintem olvass utána, hogy milyen pozícióban (fekve vagy állítva) kell beszerelni a winyót.
[SPOILER] Spoiler...
Miután rájössz, hogy tök mindegy fekszik vagy áll, vélhetően csökkenni fog a fektetett elhelyezés okozta lelkiismeret furdalásod, ami pozitívan hathat a fektetett pozícióban hallott hangra is ;)
K P írta:
2020.08.16., vas. 19:34
Sziasztok Fültársak!

Az audio PC- m egy torony házba van építve, amit az utóbbi időben (helyhiány miatt) az állványra helyezve, elfektetve használok.
Mai történés, hogy a vinyó (zöld WD) folyamatosan felpörög, de nem indul el.
Rendszert szétszedtem, gépről mindent lehúztam, felállítottam (ebben a helyzetben van ugye a vinyó normál, fekvő helyzetben.) Elindult. Láncba visszarak, működik. Ami érdekes, hogy az utóbbi időben kissé magashiányosnak éreztem a megszólalást, na ez a probléma abszolút megszűnt. Sokkal jobbak lettek az arányok, és elő- visszajöttek a részletek a magas szekcióban is.

Szerintetek döglődik a HDD? Persze a HDD Sentinel szerint minden 100%.... gondolkodik.gif
Nyilván most már csak felállítva fogom a PC- t használni, de kell valami biztonsági mentés, sajnálnám ha oda lenne 2 TB music.
Mit javasoltok?
Tárold a zenét SSD-én.
pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

K P írta:
2020.08.16., vas. 19:34
Mit javasoltok?
Szerintem olvass utána, hogy milyen pozícióban (fekve vagy állítva) kell beszerelni a winyót.
[SPOILER] Spoiler...
Miután rájössz, hogy tök mindegy fekszik vagy áll, vélhetően csökkenni fog a fektetett elhelyezés okozta lelkiismeret furdalásod, ami pozitívan hathat a fektetett pozícióban hallott hangra is ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Sziasztok Fültársak!

Az audio PC- m egy torony házba van építve, amit az utóbbi időben (helyhiány miatt) az állványra helyezve, elfektetve használok.
Mai történés, hogy a vinyó (zöld WD) folyamatosan felpörög, de nem indul el.
Rendszert szétszedtem, gépről mindent lehúztam, felállítottam (ebben a helyzetben van ugye a vinyó normál, fekvő helyzetben.) Elindult. Láncba visszarak, működik. Ami érdekes, hogy az utóbbi időben kissé magashiányosnak éreztem a megszólalást, na ez a probléma abszolút megszűnt. Sokkal jobbak lettek az arányok, és elő- visszajöttek a részletek a magas szekcióban is.

Szerintetek döglődik a HDD? Persze a HDD Sentinel szerint minden 100%.... gondolkodik.gif
Nyilván most már csak felállítva fogom a PC- t használni, de kell valami biztonsági mentés, sajnálnám ha oda lenne 2 TB music.
Mit javasoltok?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”