Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

RIP Miles
5/26/26 to 9/28/91
Csatolmányok
1122.JPG
1122.JPG (71.23 KiB) Megtekintve 2547 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egyes fórumozók, kábelgyártók, mindent tudni vélnek az anyagok felépítéséről, fizikájáról, energetikájáról, holott a múlt évezredből származó felületes tudásunk, ma már egyenesen hasznavehetetlen!
A legtöbb igazán fontos kérdésre még a legmodernebb kutatási anyagok ismeretében sem igazán akadnak konkrét, kézzel fogható válaszok, kizárólag teóriák tengere...
Csatolmányok
1122.JPG
1122.JPG (96.21 KiB) Megtekintve 2607 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Selling England by The Pound & Spectral Mornings: Live at HAmmersmith címmel jelent meg 25-én Steve Hackett tavaly az Egyesült királyságban rögzített koncertanyaga, többféle formátumban. A minőségi zene kedvelőinek feltétlenül ajánlott. :rolleyes:
Bőveeb info:
https://hardrock.hu/nezd-meg-a-the-cine ... altozatat/
Csatolmányok
Steve-Hackett-stock.jpg
Steve-Hackett-stock.jpg (107.12 KiB) Megtekintve 2558 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egy kiváló Peter Gabriel album(US) megjelenésének évfordulója a mai napra esik.


youtu.be/WbK-UFF6heQ


youtu.be/X0C3DHp36zc
Csatolmányok
pg.jpg
pg.jpg (63.34 KiB) Megtekintve 2616 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"TEARS FOR FEARS – SOWING THE SEEDS OF LOVE
On this date in 1989, TEARS FOR FEARS released their third studio album, THE SEEDS OF LOVE (September 25th 1989)."


youtu.be/VAtGOESO7W8


https://en.wikipedia.org/wiki/The_Seeds_of_Love
Mai napig az egyik legigényesebb Pop album. Kiállta az idő próbáját! (Akit részletesebben érdekel, olvasson vissza a topikban.)
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (206.62 KiB) Megtekintve 2775 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »

Szia Ákos!
Tudod, nagyon ritka az a mai világban, amikor emberek önzetlenül fölajánlanak valamit egy másik ember számára. Főleg úgy, hogy csak annyit kérnek cserébe: legalább két, tőlem származó eszközöd legyen. Lényeg a lényeg, a mai napon megjött a cucc, és ezúton is szeretném megköszönni.
Bízom benne, sok jó szolgálatot fog tenni a szett egy jelentős része :)
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"On September 23, 1926 John Coltrane was born in Hamlet, North Carolina."


youtu.be/tl3MSV2qIEw



youtu.be/03juO5oS2gg
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (99.35 KiB) Megtekintve 2936 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (31.22 KiB) Megtekintve 2983 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A Mytek beszáll a nagyfiúk játékába egy kombi streaming/DAC/analóg-pre készülékkel.
Mytek Empire (€20,000)

https://www.monoandstereo.com/2020/09/n ... mpire.html
Csatolmányok
mytek-758x426.jpg
mytek-758x426.jpg (75.36 KiB) Megtekintve 3020 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (139.39 KiB) Megtekintve 2971 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (39.77 KiB) Megtekintve 3125 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ear írta:
2020.09.17., csüt. 15:53
ValhallA írta:
2020.09.17., csüt. 15:44

Minden kábel jó valahova, amennyiben High End Audio-ra nem is, ruhát szárítani egészen biztosan, feltéve, hogy UV álló a köpenye! :rolleyes: :napsut:
És van bejáratódás az órajelet továbbító kábeleknél?
A kábelek nagy része régi, több éves, használt darab volt, vélhetően már tökéletesen bejáródtak.
Az olcsó kábeleket nem járattam be...
Kicsit úgy vagyok ezekkel a gagyi koaxokkal, mint a cementes zsákkal súlyozott Wartburg kombival a Drag-Racing-en. Vagyis, biztos nem azért nem veszélyeztette a Top Fuel kategóriát, mert nem volt rajta slick gumi!  :smile29:

Az Apogee Wyde Eye kábel sem volt bejáratva, viszont így sem volt gyalázatos a produkció.
Mivel abból van több kábelem, ezért járatom pár hetet a tesztben szereplő kábelt és teszek majd egy ellenpróbát a bejáratlan szűz darabbal. ;)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A reklám, amiben Hugh Jackman csúcs McIntosh rendszert hallgat, mindez Ryan Reynolds beteg narrációjával fűszerezve.


youtu.be/_yEgGXHstt4
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Agymenés ON:

Már régen sort akartam keríteni egy w-clock/clock kábel meghallgatásra, viszont eszközök és több, különböző minőségi kategóriába tartozó kábel(ek) hiányában ez mostanáig váratott magára. Ahogy egyre több PRO eszközzel dolgozom, jobban belemélyedtem a minőségi hangrögzítés, clock-olás rejtelmeibe.
Többször arra hivatkoztam korábbi agymenésekben, hogy mennyire le vannak maradva a PRO eszközök a High End Audio készülékekhez mérten.
Ma már nem merném ilyen egyértelműen kijelenteni, mert a dolog ettől jóval árnyaltabb.
Alkalmam nyílt profi rögzítésen részt venni, ahol a mikrofonok többsége Brüel & Kjaer volt, köztük a legendás DPA4006 omnidirekcionális kondenzátor mikrofon(ok) amelyek a Sound Devices-Scorpio 32-bit-es keverő, előfok, rögzítő és a NagraVI-hoz csatlakoztak.
Ezekkel az készülékekkel kiváló felvételek készíthetők!
A modern digitális eszközökkel, rosszul rögzített anyagok, kizárólag emberi hiba, hozzá nem értés, kifacsart ízlésvilág következményeként jöhetnek létre.
A komolyabb PRO eszközök, technikai fejlettségben, minőségben, minimum ott tartanak, mint a visszajátszó eszközök felső háza.

Réges régen volt Apogee Rosetta200(AD/DA) és Apogee Big Ben(Clock) forrásom, ahol már szereztem némi tapasztalatot a témában.
Akkor arra jutottam, hogy ugyan nem mindegy a clock kábel minősége, viszont nem annyira fontos.
Persze anno még nem volt kiegyenlített hangú, referencia felbontású láncom, ezért tévesen, kevésbé nagy jelentőséget tulajdonítottam ezen kábelek minőségének.
Le is tudtam ezt a témakört egy minőségibb, általános műszaki boltban kapható szabvány, RG(akárhányas) 75Ohm-os koaxiális kábellel, mert akkoriban sokalltam egy minőségi clock kábelére a pénzt.
Próbálok visszaemlékezni, hogy akkoriban milyen körítéssel használtam a Rosetta200-at, de sajnos már erősen ködbe vész ez a korszak. Talán az erősítőm Electrocompaniet AW250 volt, Audiostatic ES300-al vagy ES500-al de már ebben sem vagyok teljesen biztos…
Mester óra tekintetben, régebben szinte egyeduralkodó volt a stúdiókban az Apogee(Big Ben), azután kijött az Antelope Audio az első generációs 10M Isochrone-al, ami teljesen felforgatta a piacot. Ezután nagyon felkapták a Rubidium Clock-ot és a High End gyártók közül is, boldog-boldogtalan elkezdte alkalmazni a GPS minőségű órákat, mindössze azért, mert Rubidium és jól hangzik az „atomic clock” marketing blablában…

youtu.be/f3ru2VkCAGc

A „custom made OCXO” reneszánszát a mutec hozta vissza a komolyabb stúdiókba a REF10-el. A High End Audió közösség is ráharapott pár éve, mert az ottani árképzésben még bőven masszív középmezőnynek számít. Gyorsan csináltak is belőle egy REF120SE verziót, hogy megfelelően pénztárca robbantó legyen. Ugyan a Rubidium óra pontosabb a teljes sávban, viszont az audio számára releváns spektrumban egyes OCXO-k hasonló, vagy jobb mérési adatokat produkálnak. Legalábbis a mutec saját bejáratott marketing dumája szerint…

youtu.be/pXiwGTfrkRM

Mivel minden 10M clock-hoz kell alkalmazni valamilyen formában egy frekvencia konverziós PLL lapot ezért ennek a minősége, műszaki megoldásai, legalább annyira relevánsak, mint maga a nyers clock pontossága.


Szóval (Word)Clock kábelek. A régi idők emlékére, találomra összevásároltam pár filléres 75Ohm-os koax kábelt, mert sokan állítják, hogy a „másfeles vellanydrót” meg az olcsó kábel az univerzális abszolútum. Miért is ne? Okosodni soha nem késő!
Elképesztő volt amikor szereltem a kábelekre a BNC csatlakozókat, hogy mennyire hulladékok is ezek az olcsó tyúkbelek. Egyedül a 300-400Ft/m körüli koax kábelben volt tömör réz vezető a többi valamilyen fém mag, réz bevonattal. A minimálisan elvárható, sűrű szövésű réz harisnya helyett vagy acél, egyeseknél pedig valamiféle fémezett anyagot alkalmaztak.
A teszthez használtam továbbá standard, prémium minőségű Canare 12G(12 Gbit/s), 24G(24 Gbit/s) SDI(Serial digital interface) kábelt, amit a professzionális digitális filmes kameránknál használunk 4K-8K átvitelre. Ezek terepen már bizonyítottak, minőségi, mechanikusan atom stabil, PRO darabok. Az olcsóbbik SDI kábelhez használnom kellett F-BNC fordítót, mert alapból nem BNC csatlakozókkal van szerelve.
Továbbá vásároltam a stúdiótechnikában sztenderdnek számító Apogee Wyde EYE(W-Clock/S/PDIF) kábelt. A stúdiók 99%-ban szinte kivétel nélkül ezt a típust használják. (Akit érdekel a turkálómban hamarosan elérhetőek lesznek a teszthez használt Wyde Eye és egyéb digit kábelek.)
Beszámított, 75-ös turkálós kábelekből leltem fel kínai színezüst Yarbo-t, kácsás, Alpha vezetős Furutech-et és Oyaide DR-510 ezüstöt, illetve
egy USA, ELCO Audio STI2-t.
Volt továbbá egy Siltech-Golden Ridge(ezüst/arany) SATT G6, ami alapból RCA, SST csatlakozóval szerelt, így ide is használni kellett egy RCA-BNC fordítót.
Saját kábelből AgPt VII Reference, illetve a célnak megfelelően átalakítottam Aura Reference V2/3, V3/1 és Graphene-X.
Mindet külön teszteltem, kiváló minőségű natív és 10M mester órákkal.

Nem véletlen a jól ismert mondás: Olcsó húsnak híg a leve
Az olcsó koaxok említésre sem méltók audio szempontból, még a közel kétmilliós mester órát is lerugdossák egy gyengébb képességű külső óra(ebay-es Kínai 10M GPS, Gustard C16)szintjére, amennyiben annál minimum egy Wyde EYE-t vagy olcsóbb ezüst kábelt használunk köldökzsinórként.
Torz, grízes, szemcsés, elnagyolt, azonnal ki akarom kapcsolni típusú hang az olcsó koaxokkal.
Valamivel jobb a helyzet a minőségi SDI kábelekkel de nem világokkal.
Mindez úgy, hogy a digitális kábel fix, referencia darab és kizárólag a clock kábeleket cserélgetem!
Az Apogee - Wyde Eye nem hiába sztenderd digitális kábel a stúdiókban.
Nem azt mondom, hogy állkapca szakasztó, Ultra High End hangú drót, viszont ez legalább egy korrekt, jó ár/teljesítmény viszonnyal rendelkezik, ami bármikor, bárhol bevethető és mechanikailag is kellően stabil konstrukció.
Valahol a komolyabb ezüst/arany és platina kábelek, clock kábelként való alkalmazása közben kezdtem el szépirodalmi nyelvezetet használva, fennkölt jelzőket sorjázva, emelkedett hangulatba kerülni.

Viccesen ezt firkáltam a jegyzetek közé.:
Olcsó koax - mérgezett csapvíz
Profi SDI kábelek - szennyezett csapvíz
Apogee - tiszta csapvíz
Olcsó ezüst - koszos forrásvíz
Drága ezüst kábelek - tiszta forrásvíz
Komolyabb ötvözetek - évmilliók óta érintetlen barlangi víztározó a többi viszonylatában

Természetesen nem vitatom, hogy olcsó, jónak vélt, ám rosszul illesztett rendszerekben is kielégítő lehet egy olcsó(bb) kábel, viszont műszer jellegű készülékek partnereként szegődött mester óráknál azonnal kilóg a lóláb.
Hozzátéve, hogy a fent említett tábort erősítettem egykoron, sokkal egyszerűbb készülékek birtokában.
Minden kábel jó valahova, amennyiben High End Audio-ra nem is, ruhát szárítani egészen biztosan, feltéve, hogy UV álló a köpenye! :rolleyes: :napsut:
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (117 KiB) Megtekintve 3082 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ValhallA 2020.09.17., csüt. 15:53-kor.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

1975 szeptember 14.-én, jelent meg a ′′Crisis? What Crisis?" lemez.


youtu.be/Qn9B3tKa4GY
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (149.55 KiB) Megtekintve 3121 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"1990. szeptember 12-én, pontosan harminc évvel ezelőtt jelent meg a kanadai Annihilator második nagylemeze."

http://www.shockmagazin.hu/klasszikusho ... xOjLBeYyd8

https://en.wikipedia.org/wiki/Never,_Neverland
Csatolmányok
111.gif.gif
111.gif.gif (5.57 MiB) Megtekintve 3221 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Bécó »

Szia Ákos!

Lesz egyszer egy meghallgatható darab belőle? :D

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Draco Standard V2
A Reference jelölésű V2 után a Standard Draco hangsugárzó kábel is szintet lépett.
Csatolmányok
3.JPG
3.JPG (140.69 KiB) Megtekintve 3186 alkalommal
2.JPG
2.JPG (105.92 KiB) Megtekintve 3186 alkalommal
1.JPG
1.JPG (141.12 KiB) Megtekintve 3186 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: O_S »

Elégedett tulajdonosa lettem két ValhallA kábelnek.
Az első szerzemény egy CuAg-SS 8mk3 tápkábel volt még augusztusban. A kábel végül az Ethosz CDM transzportba került, és Puklics Józsi véleményét alátámasztva a kábel tovább javított a lejátszó hangján. Több finom részlet kerül elő, a hangzás természetesebb lesz tőle, nyugodtan lehet a zenére figyelni, az ember nem is akar hibákat keresni. Bár az egyik topic-ban a fonott villanydrót mindent visz, én maradok ennél a kábelnél. leborulok.gif
A másik új szerzemény egy AgPt-Rx VIII/VI USB kábel. Ezt megkaptam Ákostól kipróbálásra, mert őszintén szólva nem hittem abban, hogy USB kábelnek szükséges egy ilyen nemes darab. Eddig egy Y kábelt használtam, a tápot külön stabilizált forrásból hoztam. Már ez a megoldás is kellemes hangzást produkált. Az új kábel már az első hangoknál eldöntötte, hogy marad a rendszerben. Nálam még digitális vonalon nem volt ennyire természetes hang, napok óta csak ezt hallgatom, az LP kapott egy kis pihenőt.
Ákos köszönöm és gratulálok.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Na, megint az a fránya prog rock. :rolleyes:
A Wobbler zenekar 5. albuma ez év október 23-án fog megjelenni. Gyönyörűen viszik a tovább a 60-as, 70-es években a Crimson, Yes és Gentle Giant által megalkotott albumok stílusát. Ajánlom minden stílus iránt érdeklődőnek, hogy szerezze meg (fizessen elő, töltse le, akármi :rolleyes: ) az előző albumaikat is, remek anyagok.
https://www.youtube.com/watch?v=bpOQp9gCfQA&pp
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

RIP Paul Bley, nagy veszeteség, van több ECM lemezem, amin ő játszik. :(
Viszont van ma egy "fenegyerek" születésnaposunk is, aki már nem is olyan gyerek, 77 éves. :rolleyes:
happybday.gif Roger Waters
https://www.youtube.com/watch?v=-WWcQ-pueE4
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Bécó »

Már csak ketten maradtak. Ismét elment egy legenda. Isten veled Gary Peacock...
Csatolmányok
C8E09DFD-35B1-47F7-8421-ED7AFCCA86C3.jpeg
C8E09DFD-35B1-47F7-8421-ED7AFCCA86C3.jpeg (108.74 KiB) Megtekintve 3389 alkalommal
ABA8D5EA-318B-4E9D-8E8A-503EA679B107.jpeg
ABA8D5EA-318B-4E9D-8E8A-503EA679B107.jpeg (265.91 KiB) Megtekintve 3389 alkalommal
442BB2D8-24E4-4B0C-8EA5-BCEB701DB4B7_4_5005_c.jpeg
442BB2D8-24E4-4B0C-8EA5-BCEB701DB4B7_4_5005_c.jpeg (28.2 KiB) Megtekintve 3389 alkalommal
ABA8D5EA-318B-4E9D-8E8A-503EA679B107.jpeg
ABA8D5EA-318B-4E9D-8E8A-503EA679B107.jpeg (265.91 KiB) Megtekintve 3389 alkalommal

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Üdv Hobbi társak!
IMG_20200807_120935.jpg
IMG_20200807_120935.jpg (5.57 MiB) Megtekintve 3406 alkalommal
Múltkor vettem egy Ethernet kábelt és érdeklődtem a tulajdonostól az Aurora HC XL V3 tápkábelról is amit árult igaz húzós ára volt. Sok jót elmondott róla, de erősítőm a Primare A30 mkll nem egy kategória vele.
Erre fő elküldte nekem az ethernet kábelel együtt úgy hogy semmi előleg vagy letétet kért volna! Ezúton is köszönöm a bizalmát!
A nagy méretű szatyorba kaptam meg azt mikor bele néztem szó szerint megilyedtem a látványtól! 😂
Ez egy jó még termet anaconda méret a tápkábelek között! 😁
Mikor hazahoztam és az erősítő elé leraktam kicsit vigyázz állásba vágta magát szerintem! 🤣
Az erősítőbe egy AgPt-Rxf tápkábelel szolgál már jó ideje! Úgy gondoltam hogy nem tud olyan komolyat mutatni a tudásából ez a kábel. Sikerült bedugni minden hova, és felkészültem mindenre.
Mikor el indult a zene és mikor a tudatomig eljutott meg fel tudtam fogni a hallottakat erre nem voltam felkeszülve!
Sok Ákos felé tápkábelem volt már, de ez olyat produkált amit nem hittem hogy tud egy tápkábel!
Hihetetlen felbontású lett a zene nagyon sok részlet került elő a legnagyobb nyugalom mellett, de mikor oda kell csapni akkor iszonyatos erőt közvetít a lehető leg természetesebben ami nem megy a zene rovására! Amit még tud a kábel az a tér minden irányában kitisztult, sokkal jobban lehet mindent behatárolni a színpadon!
Utoljára hagytam hogy végletekig zenei, nagyon semleges, erőlködés mentesen áramlik, folyik a zene!
Úgy érzem a tápkábel nagyon hosszú időre meg van oldva és lehet az erősítő vonalon felfelé lépni nem a tápkábel lesz a szűk keresztmetszet! 😍
Gratulálok hozzá Ákos!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Savatage, Criss & John Oliva, Alex Skolnick és a szakmai profizmus...

Augusztus 16.-án, 26 esztendős lett a Savatage - Handful of Rain lemeze!
Szintén egy olyan szám amit nehezen akarok elhinni, mivel ez a korong már a modern Savatage lemezek sorát erősíti.
Sajnos a legendás gitáros és alapító tag, Criss Oliva, 1993-ban egy autóbalesetben életét veszti. sad.gif
Így az utolsó lemez amin játékát élvezhetjük a 93-as Edge Of Thorns.

youtu.be/xHNVK9NY4JE

Hála istennek, Criss testvére a másik alapító tag, John Oliva nem szüntette be a Savatage működését.
A szakma soha nem ismerte el igazán, pedig egy igazán stílusos, egy korszak meghatározó gitárosa!
Manapság sajnos egyre kevesebb a Savatage koncert, viszont számaikat játssza a Trans-Siberian Orchestra, amely fölött John Oliva bábáskodik és gyakorlatilag az egykori, aktív Sava tagok itt is felbukkannak.

youtu.be/VZKgrsof-UY

Criss helyére a világklasszis gitáros, egykori Testament tag, Alex Skolnick érkezett és már vele készült a zseniális Handful of Rain és a Japan Live '94 koncertlemez.
Tökéletesen tolmácsolja Alex, Criss Oliva klasszikus szólóit a Japán koncerten!

youtu.be/Gl6FQF59hwY

Ezen a ponton még nem tudható, hogy később még vissza fog térni a Testament-be.
Az 1992-es The Ritual album megjelenést követő koncertturné zárása után ugyanis kilépett a Testament-ből és visszaült az iskolapadba, Jazz gitározást és hangszerelést tanulni.
Alex Skolnick gyerekkori gitárhősöm, tátott szájjal hallgattuk, néztük a Testament klipeket, koncerteket, mint egyéb más Bay Area Thrash-t úgy általában.

youtu.be/WjLDMcyJmaA


youtu.be/felyOmO6liE

Gitárosok közül nekem Ő volt a LEG, nem Vai vagy Satriani...
Jó példa rá, hogy az internet világában bármi lehetséges, hogy ma már személyes ismerősöm.
Nem állítom, hogy "országos barátok" lennénk, ám jól működő munkakapcsolatot alakítottunk ki, mikor itt járt az Alex Skolnick Trio-val, majd később több ízben a Testament-el.
Ami anyagokat rögzítettünk, később az USA-ban is használták promózásra.
Életem egyik meghatározó pillanata volt, mikor koncert után odajött hozzánk és megkérdezte, senki marciktól , hogy mit javítsanak a hangzáson, adjunk neki tanácsot. :smile53:
Na ilyet hazai zenészek közül senki nem tett!
Ezt a típusú szakmai alázatot, méghozzá úgy, hogy 17évesen már csoda számba menő gitárosnak számított a Thrash műfajban, oktatni kellene! leborulok.gif
Fejlődjünk, arcnövesztés, "mindentudás is" helyett, inkább legyünk olyanok, mint Alex Skolnick! :tutiok:
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (118.53 KiB) Megtekintve 3476 alkalommal
rain.jpg
rain.jpg (34.95 KiB) Megtekintve 3476 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”