Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szkebe »

La_Valse írta:
2020.09.15., kedd 09:40
Itt mindenkinek Xeon processzora van? :D
Ne legyünk naívak, az egy dolog, hogy a biosban beállítunk ezt-azt, elindul a hardverünk, vagy nem. A Windows 7
óta ezek egy részét az oprendszer felülbírálhatja, sőt újabban maga a processzor is.
Mira gondolsz,energiagazdálkodási lehetőségre?
Mert a biost beállításokat az oprendszer nem tudja felül írni,ez két külön történet.
pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Itt mindenkinek Xeon processzora van? :D
Ne legyünk naívak, az egy dolog, hogy a biosban beállítunk ezt-azt, elindul a hardverünk, vagy nem. A Windows 7
óta ezek egy részét az oprendszer felülbírálhatja, sőt újabban maga a processzor is.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

phyton71 írta:
2020.09.14., hétf. 23:52
Nincs kihatással a C-state a processzor órajelére, csak nem engedi energatakarékos módba, így egy rakás sinad érték esést spórolunk meg, arról nem is beszélve, hogy nem rángatja a tápot.A fesz értékek ugynúgy autón mennek, csak a ram ill PCI-e foglalatok nem zabálják drasztikusan a processzor erejét, vagy a hidak energiáját. Képes agyonvágni egy rosszul konfigurált cpu a gép sinad értékeit, akár 20-40dB érték csökkenés is előfordulhat.
Igen passzív módot is jobban bírja így, szinte bármilyen gépet passzív géppé lehet tenni.
Ráadásul sok alapéap feszültség szabályzója szépen zenél halhatóan vag ciripel, azt is képes megszüntetni a c-state letiltása.

De próbálja ki mindenki maga, ha nem jönne be, pár klikk aztán mehet vissza.
Érdekes, hogy pont itt is ezeket a beállításokat javasolják mint én, hogyis van ez, az okoskodóktól kérdem. gondolkodik.gif
https://www.highend-audiopc.com/PDF/com ... _guide.pdf

"It’s very important to disable everything related to Intel SpeedStep, Turbo Mode, C-States, Virtualization
Technology & especially Hyper-Threading. You can experiment with different speeds of your CPU and or RAM
frequencies, as long as you use a fixed value (do not use "auto"). Listen to whatever sounds best to you."
Persze értem én, de sajnos az eddigi összes energiagazdálkodással vagy procival kapcsolatos próbálkozás nálam elcseszte a kényes egyensúlyt. Lehet ez nálam valami becsípődés, de ragaszkodom ezekhez. Természetesen kifogom próbálni, mert nem sokból tart.
Az utólag bemásolt szövegre meg azt tudom mondani, hogy nem kell ám elhinni mindent. :rolleyes: Sajnos rengeteg olyan dolog lát napvilágot, neves "gyártóktól" ami a valóságban nem vagy rosszul működik otthoni környezetben az éppen aktuális PC konfigján az embernek. Marad a próba.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Fogalmam sincs, de olyan jól mutatott leírva, hogy a hozzászólásomban hagytam. Valahol olvastam róla, és megmaradt, de tapasztaltam már egyébként a jelenséget, mikor a processzor vagy PCI, PCI -e be helyezett audió gyengébben muzsikált, mint az alaplapi kangkeltő. Táp, processzor viszi a legtöbb zajt egy PC-s lejátszásba.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

kakaox írta:
2020.09.14., hétf. 13:05
Big írta:
2020.09.14., hétf. 10:21
Csak, hogy legyen egy ellenpélda is. A C State mód a processzor tétlen módú viselkedését szabályozza, így energiát takarít meg illetve kisebb órajelen pörögnek a magok, ha letiltjuk még ha nincs semmi teendője a procinak akkor is pörgeti, hőt termel gyakorlatilag nem tud alvó állapotba kerülni. Előnye, hogy nincs várakozási idő a felélesztésnél, ami lehet előny egy gamer számára, de egy Audio PC-nél mi szükség erre nemigazán tudom. Én személy szerint nem szeretem, ha a 4 mag pörög 2,5 GHz-en a semmiért, magasabb frekvencia több zaj több hő.
Nekem köszönöm, de megfelel így:
CPC alap proci.pngCPC proci 44,1kHz.pngCPC proci 352,8kHz.png
Szia Big!
Próbáld meg, hogy kikapcsolod a C-State módot a BIOSban, majd mikor ismét elindítod a gépet, kb 5 perc
múlva, zenehallgatás közben ugyan ezeket az értékeket fogod látni...csak tegyél egy próbát!
Szia!
Ok, megpróbálom azon vesztenivaló nincs. nem egy komoly beavatkozást igénylő dolog.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

phyton71 írta:
2020.09.14., hétf. 23:52
Nincs kihatással a C-state a processzor órajelére, csak nem engedi energatakarékos módba, így egy rakás sinad érték esést spórolunk meg, arról nem is beszélve, hogy nem rángatja a tápot.A fesz értékek ugynúgy autón mennek, csak a ram ill PCI-e foglalatok nem zabálják drasztikusan a processzor erejét, vagy a hidak energiáját. Képes agyonvágni egy rosszul konfigurált cpu a gép sinad értékeit, akár 20-40dB érték csökkenés is előfordulhat.
Számítógépnél hogyan van definiálva a SINAD, mit jelent? Itt elakadtam.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Nincs kihatással a C-state a processzor órajelére, csak nem engedi energatakarékos módba, így egy rakás sinad érték esést spórolunk meg, arról nem is beszélve, hogy nem rángatja a tápot.A fesz értékek ugynúgy autón mennek, csak a ram ill PCI-e foglalatok nem zabálják drasztikusan a processzor erejét, vagy a hidak energiáját. Képes agyonvágni egy rosszul konfigurált cpu a gép sinad értékeit, akár 20-40dB érték csökkenés is előfordulhat.
Igen passzív módot is jobban bírja így, szinte bármilyen gépet passzív géppé lehet tenni.
Ráadásul sok alapéap feszültség szabályzója szépen zenél halhatóan vag ciripel, azt is képes megszüntetni a c-state letiltása.

De próbálja ki mindenki maga, ha nem jönne be, pár klikk aztán mehet vissza.
Érdekes, hogy pont itt is ezeket a beállításokat javasolják mint én, hogyis van ez, az okoskodóktól kérdem. gondolkodik.gif
https://www.highend-audiopc.com/PDF/com ... _guide.pdf

"It’s very important to disable everything related to Intel SpeedStep, Turbo Mode, C-States, Virtualization
Technology & especially Hyper-Threading. You can experiment with different speeds of your CPU and or RAM
frequencies, as long as you use a fixed value (do not use "auto"). Listen to whatever sounds best to you."
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Big írta:
2020.09.14., hétf. 10:21
Csak, hogy legyen egy ellenpélda is. A C State mód a processzor tétlen módú viselkedését szabályozza, így energiát takarít meg illetve kisebb órajelen pörögnek a magok, ha letiltjuk még ha nincs semmi teendője a procinak akkor is pörgeti, hőt termel gyakorlatilag nem tud alvó állapotba kerülni. Előnye, hogy nincs várakozási idő a felélesztésnél, ami lehet előny egy gamer számára, de egy Audio PC-nél mi szükség erre nemigazán tudom. Én személy szerint nem szeretem, ha a 4 mag pörög 2,5 GHz-en a semmiért, magasabb frekvencia több zaj több hő.
Nekem köszönöm, de megfelel így:
CPC alap proci.pngCPC proci 44,1kHz.pngCPC proci 352,8kHz.png
Szia Big!
Próbáld meg, hogy kikapcsolod a C-State módot a BIOSban, majd mikor ismét elindítod a gépet, kb 5 perc
múlva, zenehallgatás közben ugyan ezeket az értékeket fogod látni...csak tegyél egy próbát!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Csak, hogy legyen egy ellenpélda is. A C State mód a processzor tétlen módú viselkedését szabályozza, így energiát takarít meg illetve kisebb órajelen pörögnek a magok, ha letiltjuk még ha nincs semmi teendője a procinak akkor is pörgeti, hőt termel gyakorlatilag nem tud alvó állapotba kerülni. Előnye, hogy nincs várakozási idő a felélesztésnél, ami lehet előny egy gamer számára, de egy Audio PC-nél mi szükség erre nemigazán tudom. Én személy szerint nem szeretem, ha a 4 mag pörög 2,5 GHz-en a semmiért, magasabb frekvencia több zaj több hő.
Nekem köszönöm, de megfelel így:
Tétlen állapot
Tétlen állapot
CPC alap proci.png (39.51 KiB) Megtekintve 2079 alkalommal
44,1 kHz lejátszás
44,1 kHz lejátszás
CPC proci 44,1kHz.png (40.11 KiB) Megtekintve 2079 alkalommal
352,8 kHz lejátszás
352,8 kHz lejátszás
CPC proci 352,8kHz.png (39.12 KiB) Megtekintve 2079 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szkebe »

pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

C State tiltás? legalább passzív hűtéssel? meg analóg táppal a házon belül? meg minél erősebb CPU-val mer az kell a zenéhez? gondolkodik.gif Gondolom megvan, hogy ez mit állít és mit jelent a gyakorlatban... Ha igen, akkor talán lesz, aki nem tartja túlzónak amikor azt mondom, hogy szerintem ez a felesleges, értelmetlen és kártékony mókolás iskolapéldája. De persze Ti halljátok, hogy jobb a hang. Oké. Bocsánat. Qssolok :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Örülök, hogy segíthettem uraim!
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

phyton71 írta:
2020.09.13., vas. 13:28
Elmo írta:
2020.09.13., vas. 12:12
phyton71 írta:
2020.09.13., vas. 08:53


Persze, ne kapcsold ki.
Mit érdemes még ki-be kapcsolgatni? Gigabyte alaplapom van.
Tedd fixre ramok sebességét, vedd le a turbo funkciót, a C state funkciókat kapcsold le mind (C1,C5, C6) valami hasonlók) PCI, PCI-e fix értékre állítása, ramoknál is fix voltokat adj, így ezekkel a funkciók ki-be ill fix értékekre való váltásokkal elkerülöd a táp ráncigálását.Alvómódokat, felébresztési funkciókat is kapcsold ki.
Aztán ha a biosszal végeztél mehet a Win 10 optimalizálása, energiagazdálkodással kezd, alvó , hibernáló állapotokat le is tilthatod, aztán eszközkezelőben az Internet,USB energiamegtakarítási funkcióit is tiltsd le, vagyis ne engedélyezd, alapból engedélyezve vannak, ez kihat az internet USB működésére is, néha leválasztja a win az USB-s eszközöket.
Köszönöm, sokat segítettél!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

phyton71 írta:
2020.09.13., vas. 13:28
... a C state funkciókat kapcsold le mind (C1,C5, C6) valami hasonlók)....
Köszi!
Pont most néztem, hogy Nekem még be volt kapcsolva a C-State (illetve automatán volt)
Kikapcsoltam a BIOS-ban és nagyon tetszik így a hang leborulok.gif
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

wittao írta:
2020.09.13., vas. 15:37
Melyik 15 masikra gondolsz? Ugye nem a belso bongeszos “izek”-re, WDM es tarsai?
Azaz :tutiok:
...de mint említettem, tőlem az egész úgy mehet a levesbe, ahogy van, Tidálostul
Csatolmányok
stream.jpg
stream.jpg (245.29 KiB) Megtekintve 2048 alkalommal
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

La_Valse írta:
2020.09.13., vas. 14:02
Jó azoknak, akik ilyen gyorsan és nagy bizonyossággal meg tudnak állapítani dolgokat. Irígyellek benneteket....
Eddig hangra csak mi ketten próbáltuk :-)
Alto fórumtárs szeretné, ha már nem lenne Jriver...biztos van ami Neki jobban tetszik!
Wittaonak Streaming szolgáltatás hiányzik belőle...gondolom a Tidalra céloz, mivel kb 15 féle van
eredetileg benn, de a Tidal az valóban nincs.

Én éppen most számoltam fel a Tidal streaming szolgáltatást, egy évet adtam magamnak...
Van sok zene rajta, a hangja középszerű, háttérzenélésre ideális, de én nem ezért ülök le zenét hallgatni.
...jöhetnek a paradicsomok, dobáljatok :smile29:
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Tegnap este próbáltam ki a JR27-et.
A 26-ot használom nagy nagy megelégedéssel.
A 25-ről a 26-ra váltás egy dimenzió ugrás volt a nekem tetsző irányba.
A 27 egy 180 fokos forduló.
Mechanikus csattogó gombócos hang.
Nem kellett órákig oda-vissza hallgatgatnom.
A 26 minden áramlása, zeneisége oda lett.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Jó azoknak, akik ilyen gyorsan és nagy bizonyossággal meg tudnak állapítani dolgokat. Irígyellek benneteket.
Komolyan. Ilyenkor mindig kiújul az évek során nagy nehezen gyógyuló hifis kisebbségi érzésem.
Én is feltelepítettem a JRMC27-et a 26 mellé. Azonos konfig, ugyanaz az adatbázis. Nem mondanám, hogy az új
szerényebb hangot produkálna. Olyasmit meg végképp nem, hogy középről szólna minden. Egy valami szembe ötlik
a sokkal régebbi verziókhoz képest, a metaadatokat jobban kezelheti, mert kevesebb hangjegyet kapok az adatok
beolvasásakor.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Elmo írta:
2020.09.13., vas. 12:12
phyton71 írta:
2020.09.13., vas. 08:53
szkebe írta:
2020.09.10., csüt. 22:16
A hyper threading-et használjátok,vagy off?
Persze, ne kapcsold ki.
Mit érdemes még ki-be kapcsolgatni? Gigabyte alaplapom van.
Tedd fixre ramok sebességét, vedd le a turbo funkciót, a C state funkciókat kapcsold le mind (C1,C5, C6) valami hasonlók) PCI, PCI-e fix értékre állítása, ramoknál is fix voltokat adj, így ezekkel a funkciók ki-be ill fix értékekre való váltásokkal elkerülöd a táp ráncigálását.Alvómódokat, felébresztési funkciókat is kapcsold ki.
Aztán ha a biosszal végeztél mehet a Win 10 optimalizálása, energiagazdálkodással kezd, alvó , hibernáló állapotokat le is tilthatod, aztán eszközkezelőben az Internet,USB energiamegtakarítási funkcióit is tiltsd le, vagyis ne engedélyezd, alapból engedélyezve vannak, ez kihat az internet USB működésére is, néha leválasztja a win az USB-s eszközöket.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

phyton71 írta:
2020.09.13., vas. 08:53
szkebe írta:
2020.09.10., csüt. 22:16
A hyper threading-et használjátok,vagy off?
Persze, ne kapcsold ki.
Mit érdemes még ki-be kapcsolgatni? Gigabyte alaplapom van.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Neked nem külső DAC-ra van szükséged, ha csak nem olyat választasz ami minőségében meghaladja a beépítettet, de akkor a Line In-t (RCA) kell használni.
Olyan "passzív" eszközre van szükséged ami a digitális jelet a megfelelő csatolófelülettel eljuttatja a beépített DAC-ig és akkor az optikai illetve a coax bemenetet használod.
Amit javasoltam azt dugod az USB3-ba a NUC-on a másik végére meg teszel egy coax kábelt (igény szerinti minőségben) és az megy a coax bemenetére a hangfaladnak.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

wittao írta:
2020.09.12., szomb. 19:19
kakaox írta:
2020.09.11., pén. 21:56
Úgy néz ki, szép lassan megjelenés közelébe kerül az új 27-es verziószámú Jriver is...
https://yabb.jriver.com/interact/index. ... 832.0.html
Olyan szinten felhuztak ezzel a 27-es verzioval, hogy valoszinu dobni fogom a JRivert. ....
Én már dobtam is :-)
Kipróbáltam a 27-est, de ez visszalépés hangban a 26-hoz képest.
Az én rendszeremen egyértelműen szerényebb hangot mutat az új változat.
Minden középről szól, nem jön az a varázslatos folyékony hang belőle, mint a régebbi (26-os)
változatból.
Hát ennyi...esetleg ha valaki kipróbálja majd és jobban tetszik az új változat, akkor írja már meg!
További kellemes hétvégét kívánok Nektek!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Promethus írta:
2020.09.13., vas. 11:23
Hogy kötöd össze másképp a NUC Pc-vel?
Nubert Line bemenetére rca-rca to jack kábel?
Pl:
M2Tech_HiFace_750pix-IMG_3124.jpg
M2Tech_HiFace_750pix-IMG_3124.jpg (306.83 KiB) Megtekintve 1678 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2011.12.27., kedd 07:42
Értékelés: 66

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Hogy kötöd össze másképp a NUC Pc-vel?
Nubert Line bemenetére rca-rca to jack kábel?

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Promethus írta:
2020.09.13., vas. 09:46
juliush írta:
2020.09.12., szomb. 20:48
Promethus írta:
2020.09.12., szomb. 13:59
Adott Nubert Nubox 125 kis aktív hangfal beépített Daccal
-bemenetek: optika, coax, HDMI, Line in
Forrás: Intel NUC7i3

Ki hogyan kötné össze?
Optikára vagy HDMi-re gondolok elsősorban?
HDMI szerettem volna vettem is hozzá Baseus HDMI Splittert(1be>2 ki) számítógépből ment egy HDMI az elosztóba onnan egy a hangfalba és a monitorba, minden fasza de akkoris monitoron szólal meg a hang...(Philips 4K monitor)
USB-Type C to optika?
Nem akarok rca-rca>jack kombót ha nem muszáj.. :D
Szerintem a HDMI-t teljesen elfelejtheted, mert a Nubert csak az AV eszközök és TV-k által használt HDMI ARC-t (Audio Return Channel) ismeri, amit a NUC szerintem nem támogat. Én biztos, hogy egy pöpec USB->SPDIF-fel használnám, mint mondjuk a Musical Fidelity VLINK 192, ha minőségi hangzásra vágysz! B-terv az optikai.
Sok sikert!

Az lesz. Rendeltem egy USB-C DAC-ot optikai kimenettel, HDMI-ről meg letiltom a hangot a Biosban, nincs más választásom.
Pedig vettem egy igen hasznos HDMI splittert ami tette a dolgát de itt mégsem vitte át a Nubertba a hangot sajnos.
gondolkodik.gif Nem értem minek külső DAC, ha a Nubert Nubox-ban van DAC? gondolkodik.gif
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”