Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangszóró szervíz help!

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Ki tudom én ezt horpasztani valahogy, vagy csak a szerelő tudja rendberakni?

porszívó? de csak óvatosan, nyitott szívócsővel

Én inkább a celluxot javasolnám.
Nekem a Dynaudio magasát nyomta át homorúba egyszer a takarítónő Mert szerinte poros volt, és megtörölgette. Miután előtte vagy 5x mondtam neki, hogy a hifi részleg az tabu :kiraly:
Szóval ezek után egy kis darab celluxot letéptem, kifordítottam, és a ragadós oldalát épp hogy hozzáérintettem a magassugárzóhoz, és amilyen óvatisan csak tudtam, elkezdtem húzni. Nagyon óvatosan, lassan visszahoztam domborúba, akkor lefogtam a dómot, és leszedtem róla a celluxot. Nekem ez bevált. Porszívó kicsit agresszívnak tűnik nekem
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Ki tudom én ezt horpasztani valahogy, vagy csak a szerelő tudja rendberakni?

porszívó? de csak óvatosan, nyitott szívócsővel

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
jvangyia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.08.23., kedd 22:47
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: jvangyia »


Sziasztok! 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A napokban takarítás közben vettem észre, hogy az egyik hangfalamnak
az alsó hangszóró papírmembránja egy kicsit be van horpadva.
Meg tudná valaki mondani, hogy mennyire befolyásolja ez a hangzást?
Ki tudom én ezt horpasztani valahogy, vagy csak a szerelő tudja rendberakni?
Vagy esetleg hagyjam úgy ahogy van.
Előre is köszönöm a segítséget.

Nekem is behorpasztotta a kisfiam a porvédőt, de sikerült kipattintanom. Óvatosan rásimogattam egy kis tixo ragasztószalagot a horpadásra, majd a membránt megfogva egy gyors mozdulattal lerántottam, így a porvédő szépen kipattant.

Avatar
phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 12:33
Értékelés: 4

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: phazer »


Sziasztok! 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A napokban takarítás közben vettem észre, hogy az egyik hangfalamnak
az alsó hangszóró papírmembránja egy kicsit be van horpadva.
Meg tudná valaki mondani, hogy mennyire befolyásolja ez a hangzást?
Ki tudom én ezt horpasztani valahogy, vagy csak a szerelő tudja rendberakni?
Vagy esetleg hagyjam úgy ahogy van.
Előre is köszönöm a segítséget.

Szerintem te a porvédőre gondolsz ott a hangszró közepén az ami behorpadt. Nem befolyásolja a hangját sztem inkább hagyd. Ha tévednék kiigazítanak ugyis
Under Construction

Avatar
spenót
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2005.09.01., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: spenót »


Sziasztok!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A napokban takarítás közben vettem észre, hogy az egyik hangfalamnak
az alsó hangszóró papírmembránja egy kicsit be van horpadva.
Meg tudná valaki mondani, hogy mennyire befolyásolja ez a hangzást?
Ki tudom én ezt horpasztani valahogy, vagy csak a szerelő tudja rendberakni?
Vagy esetleg hagyjam úgy ahogy van.
Előre is köszönöm a segítséget.

Avatar
Mócsing
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.04.18., kedd 19:48
Értékelés: 2

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Mócsing »


A hangszoro.net fórumban shalafi foglalkozik javítással is .
Ő a Hangszóró 2000 KFT /ex Videoton / munkatársa .

Avatar
sepuszisepá
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.05.29., hétf. 19:25
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: sepuszisepá »


Hali mindenki!<br />
 
<br />
Kellene segítség, az egyik hangfalam középsugárzója hirtelen (már jó ideje) recsegésnek indult. Eddig elvoltam, de mostmár nagyon bosszant. Sztetek merre van ilyesmi szerviz Bp-n? Régen a Borároson volt egy ~50-es csávó, tök korrekt volt, de mostmár óra szervíz. pliiiiz szamvanhelpmiiiiii :smile9:
<br />
 
<br />
Col

http://www.hangfal-hangdoboz-hang.hu/
 
itt javítanak is,ugyan én még ne vittem semmit csak vásároltam náluk,de korrektek

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm Lacy még egyszer Aubeck tel.számát. Ma elkészült, hazahoztam, visszatettem, újra visszaállt a rend. És én is ajánlhatom mindenkinek Aubeck-et, mert tényleg jól dolgozik. És még fél év garanciát is kaptam rá!

Szivesen.
Örülök, hogy sikerült.
 
Aubeck család már vagy 25 éve él a hangszórók és mikrofonok javításából...
Nekem is van több általuk vagy javított, vagy modifikált hangszóróm idehaza, ráadásul működésben. :kiraly:

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Köszönöm Lacy még egyszer Aubeck tel.számát.
Ma elkészült, hazahoztam, visszatettem, újra visszaállt a rend. És én is ajánlhatom mindenkinek Aubeck-et, mert tényleg jól dolgozik. És még fél év garanciát is kaptam rá!
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


egy héten belül meg is van.Na de addig mi fog itthon szólni?? 

Összedobunk Neked addig valamit...
 
Pl:

Hű, köszi! Jól mutatna a szoba két sarkában! :kiraly:
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval Aubek.. Ő is javított már nekem hangszórót, többet is. A Bródy Sándor utcait hívd  :kiraly:
Köszönom Lacy. Felhívtam, így látatlanba 3k/db-ot mondott. Teljesen korrekt. Amúgy nem Bródy S. utca, hanem Múzeum krt Kb. tökmindegy.
A héten elviszem, egy héten belül meg is van.
Na de addig mi fog itthon szólni??

Összedobunk Neked addig valamit...
 
Pl:


Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Szóval Aubek.. Ő is javított már nekem hangszórót, többet is. A Bródy Sándor utcait hívd :kiraly:
Köszönom Lacy. Felhívtam, így látatlanba 3k/db-ot mondott. Teljesen korrekt. Amúgy nem Bródy S. utca, hanem Múzeum krt Kb. tökmindegy.
A héten elviszem, egy héten belül meg is van.
Na de addig mi fog itthon szólni??
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sonido esetleg!

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem annyira egyszerű, azért,,,, nekem is pár órám ráment. Igaz nem az első hsz javításom volt, bár az eddigiek inkább a tekercskivezető kábel cseréjével zajlottak, ez a gumiperem nekem is az első volt (meg lehet az utolsó is :kiraly: )
Nem is a spórolás, mint inkább a feladat volt, amit gondoltam egyedül megoldok, mert ha nem sikerül, akkor sem olyan nagy a baj, meg anyagilag sem ver a földbe...
Szóval Aubek.. Ő is javított már nekem hangszórót, többet is. A Bródy Sándor utcait hívd

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Aubek profi javító, de ha csak a gumiperem, azt a Wesselényi utcában olyan 800ft körül lehet venni, aztán már csak jó ragasztó és kézügyesség kell hozzá... :kiraly: (én két régi Vidi hangszórót igy ujítottam fel, tök jó lett )

Köszönöm. Szerintem inkább Aubek-et hívom eleve, mert saját kézügyességi korlátaimat ismerve, félek én nekiesni ilyen melónak. Lehet nagyon egyszerű, de én még két párhuzamos vonalat se tudok rajzolni, nemhogy hangszórógumit ragasszak
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudom, tudom, régi topik, de nem akartam újat nyitni. 
Szobaátrendezés volt, végre a fél rendszer olyan házimozisan van elrendezve, de így jobban szem előtt vannak a frontok. Eddig nem vettem észre, de most látom, hogy az aláírásban is szereplő Dynaudio dobozomban a mélysugárzó körül levő gumiperem megfáradt. Meg van repedezve, egy-két helyen el is vált a membrántól. Egy kb. 20 éves sugárzó, ugyhogy annyira szerintem nem vészes a dolog. Maga a sugárzó tip-top, ugyhogy azt nem akarom cserélni, csak a gumiperemet.
Hallani nem lehet a zizgést, de most hogy már láttam, már nagyon zavar. Amúgy 21 cm átmérőjű, Dynaudio 21W 54 -es típusú.
 
Ezt az Aubek féle szervízt ajánljátok? Mert egyelőre nem találtam sehol senki mást.
 
Köszi

Aubek profi javító, de ha csak a gumiperem, azt a Wesselényi utcában olyan 800ft körül lehet venni, aztán már csak jó ragasztó és kézügyesség kell hozzá... :kiraly:
(én két régi Vidi hangszórót igy ujítottam fel, tök jó lett )

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Tudom, tudom, régi topik, de nem akartam újat nyitni.
 
Szobaátrendezés volt, végre a fél rendszer olyan házimozisan van elrendezve, de így jobban szem előtt vannak a frontok. Eddig nem vettem észre, de most látom, hogy az aláírásban is szereplő Dynaudio dobozomban a mélysugárzó körül levő gumiperem megfáradt. Meg van repedezve, egy-két helyen el is vált a membrántól. Egy kb. 20 éves sugárzó, ugyhogy annyira szerintem nem vészes a dolog. Maga a sugárzó tip-top, ugyhogy azt nem akarom cserélni, csak a gumiperemet.
Hallani nem lehet a zizgést, de most hogy már láttam, már nagyon zavar. Amúgy 21 cm átmérőjű, Dynaudio 21W 54 -es típusú.
 
Ezt az Aubek féle szervízt ajánljátok? Mert egyelőre nem találtam sehol senki mást.
 
Köszi
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Asszem valami R&M 210W volt a dobozára írva. amugy 3 utas 2 mélynyomós álló hangfalak. 6 ohmos, de a 210W néphülyítés olyan 60-70-nél nem tudnak többet. ha kell le is mérem színre fekete, a mélyek nagyon döngenek, a magasak elmennek. Ha tényleg érdekel, mesélek még róluk. Ja emil cím fent :smile1:

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyébként milyen hagfalak? lehet, hogy érdekelne...

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ennyire nem akarok foglalkozni vele, révén meglesz a zsé rá megyek agonizálni a Tannoyok és a Missionok közé Ez csak addig félmegoldás (najó túlzás - egytized) utána eladás, értékben a pár max 10 rugó :smile5: ha valaki elviszi tapsolok elajándékozásra is gondoltam, de recsegve nincs képem :smile16: szóval a lényeg, hogy majdnem mindegy mi citteg, csak ne recsegjen, 1-2 ezresből kijőjjön :smile8:

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv!
Az Aubek az Tamás, és van a VIII. Bródy S. utca József krt. felé eső végéhez közel az üzlete. Aztán van mégegy Aubek (rokon az is) a Muzeum krt-on, az Astoria szálló oldalán, a Szabadság híd felé menve tána második-harmadik kapu és tán III. emeleten, ha még működik, javaslom olvasásra a telefonkönyvet, tekintettel, hogy a nevük nem Kovács, avagy Szabó :-)))
Amit pedig igazán javaslok, az egy új hangszóró. Ehhez kéne azért tudni a hangfalad gyártóját, és tipusát, de ha ki tudod szerelni az elromlottat, nagyon valószínű, hogy a tipusa ott van a hátulján, azzal ár el lehet indulni.
Ha pedig nem beszerezhető (ami valószínűtlen, hacsak nem valami őskövület, esetleg itthoni forgalmazó nélküli tipus) akkor méretben, teljesítményben, és frekiátvitelben hasonló hangszórót kell veni, de abból kettőt, és mindkét hangfalban ki kell cserélni. (sajna én éppen a héten jártam így, párban cseréltem középsugárzót. Amúgy is aktuális lett volna mint a leggyengébb láncszem, de nem így gondoltam, hogy hirtelen meghal az egyik fele.)
Ja és még annyit, hogy az Aubek Tamás javított nekem egy dom sugárzót (az magas sugi volt), de nem lett az igazi, nem Ő tehet róla, ezeket a vékony anyagú müanyag membránokat ha leég nem lehet rendesen javítani, zizegős lesz a hangja. Ezért ha dom és műanyag a közeped, akkor ne is kezdj a javítás dolgában keresni, szerintem.
Sok sikert Néked .
Lacy

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi, megkeresem őket

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Budapeste a Kálvin térnél a Bajcsyzsilinszky (nem tom hogy irják) utcában van egy Aubek Ferenc nevű csóka! Elég jó, nemtom dolgozik e még, én kb. 1 éve vittem neki 1 hangszórót, tök olcsón megcsinálta, csak kb 2-3hetet kellett várni!
Tel.: 337-65-66
Meg van még egy banda a Nagyvárad tér környékén a Bíró utcában! Neki nem tudom számát!

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali mindenki!
 
Kellene segítség, az egyik hangfalam középsugárzója hirtelen (már jó ideje) recsegésnek indult. Eddig elvoltam, de mostmár nagyon bosszant. Sztetek merre van ilyesmi szerviz Bp-n? Régen a Borároson volt egy ~50-es csávó, tök korrekt volt, de mostmár óra szervíz. pliiiiz szamvanhelpmiiiiii :smile9:
 
Col

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”