Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Épp az eddig részletezett szubjektivitás miatt nem szeretem, ha valaki azt írja, jó, vagy rossz valami.
S pont ezért jelent nekem sokat egy olyan ember véleménye, aki több dolgot hallott/ismer, lehetőleg hasonló/ugyanolyan körülmények között. Mert akkor egymáshoz tudja viszonyítani a jellemzőiket, ami már objektívebb. Ha egyik a másikhoz képest sötétebb tónusú, az feltűnik mindenkinek. Csak épp ki ezt, ki azt szereti. Ha azt írja, X sötétebb, mint Y, az valami. Ha azt, hogy X rossz, Y szuper, az semmi információértékkel nem bír. Nekem pl. Alto is baromi hasznos tanácsokat adott, ahogy egyébként a MrCollector által elmondottak is mind bejöttek. De említhetnék többeket is, ANDS-tól robi20064-en át asebestyénen keresztül Aszpirinig.. Ja, ez nem az a topic :D
A lényeg, hogy kell a sokat látott és hallott emberek jól megfogalmazott véleménye.

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Nem gondolok rosszra ,csak úgy hangzott az egész . “Ha olyan válaszol rá aki tapasztalt a témában”- mivel szubjektív az egész audio, nincs “jó “válasz sose szerintem, mert mindenki azt ajánlja ami tetszett neki, viszont az nem jelenti azt hogy a másiknak is fog.
Szerintem aki kérdez , nem jelenti azt egyenesen hogy amatőr a témában , végülis nem tudjuk azt se kiről van szó egyáltalán (innen valakinek az ismerőse ) , és ha már az illetőnek lcd3 van birtokába , tisztában van szerintem sok dologgal, és van tapasztalata is. Kérdezni nagyon jó dolog szerintem, csak nem pont egy ilyen szubjektív témában mint az audio , és ilyen kategóriában . Én nem tudok jobbat ajánlani mint hogy mennyen el meghallgatni azokat a készülékeket amik itthon is fellelhetők és ott lesz biztos pontja , jók az erősítők amik a listán szerepelnek, de bevállalni meghallgatás nélkül bármelyiket rizikós .

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Rossz az ak rosszra gondol, meg értetlen. Bárhol kérdezhet, ha olyan válaszol rá aki járatos a témában.

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

tottyi írta:
2020.09.15., kedd 06:52
MrCollector írta:
2020.09.15., kedd 00:16
robi20064 írta:
2020.09.14., hétf. 17:27


Csak erdekesseg keppen, mi volt a hangjaval ami nem volt szimpatikus a szamodra?
Én anno ezt valakinél hallottam HD800-al. Nekem olyan sötét, kissé nyers, levegőtlen hangja volt. Összehasonlítás végett ott volt a saját HDVD800-am is, nekem ott az jobban tetszett. A tulajnak meg a Vio281. :rolleyes:
Nekem sajat tapasztalatom nincs veluk de eleg sokat olvastam arrol, hogy a HDVD800 a nyomaba sem erhet, lehet valami mas van a hatterben. :rolleyes:
Ismerősöd megkérdezte esetleg hogy eladó -e a vio281? Megér egy próbát ha ennyire tetszett neki személyes meghallgatás után .

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

MrCollector írta:
2020.09.16., szer. 13:41
Helboar írta:
2020.09.16., szer. 13:17
Saját füle majd kiszűri személyesen,teljesen mindegy ki mit ajánl neki interneten szerintem, ha ott van egy az egyben a boltban fejhallgatójával a kezében :) Ha már ott van úgy is végig hallgatja az összes eszközöket ami belefér a keretjébe, és 3-4 bolt megjárta után már tudni fogja melyik hangzás jött be neki a legjobban lcd3-mal. Van sok Pesti bolt ahol van több százezres készülékek , helybeli próba lehetőséggel . Én biztosan így tennék , más opció csak pénzfeldobás lesz végkimenetelben 50-50.
Szerintem te is rengeteget kérdezősködtél itt mindenfélével kapcsolatban, ezért a te szádból ez kicsit furcsán hangzikaz ilyesféle bírálat. Másrészt nem az a gond, hogy hol kérdez, hanem hogy ki fog rá válaszolni. A kérdésből pedig látszik, hogy kevesebbet ért hozzá/kevesebb tapasztalata van, mint esetleg néhány embernek. Ezáltal az sem biztos, hogy tudja majd megfelelően értékelni a hallottakat. Mutatok olyan erősítőt 170e-ért ami nagyon jól szól, mindaddig míg nem hallgatsz meg egy 3-4x annyiba kerülőt. Mivel minden helyen mások a meghallgatási lehetőségek (ami legtöbbször egyáltalán nem ideális), nem fogja tudni objektívan összehasonlítani őket. Aki egy kicsit is benne van ebben az ezt tudja. Egy helyen pedig nem fog találni 4-5 féle ilyen magas kategóriájú erősítőt.
Igen volt egy két téma ahol próbáltam emberek véleménye alapján dönteni, de rájöttem felesleges,mert sokszor hamisak,valótlanok ,félrevezetőek ,ez az egész audio téma meg szubjektív alap esetben. Miután ezt tapasztaltam, csak az a járható út volt már , hogy el kell menni és saját fülével megtapasztalni, az a biztos a végső döntés meghozatalához.

“”” Másrészt nem az a gond, hogy hol kérdez, hanem hogy ki fog rá válaszolni. Ezáltal az sem biztos, hogy tudja majd megfelelően értékelni a hallottakat ””

Ha jól értelmezem azt mondod ezzel ne menjen el meghallgatni, hanem hogy a te válaszod után vásárolja azt amit ajánlasz ?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2020.09.16., szer. 13:38
Regen jartam mar hazai boltokban ilyen cellal, de pl Pesten hol tudod tesztelni az alabbiakat:

Feliks Audio erositoi
HeadAmp erositok
Eddie Current erositok
Violectric erositok
Niimbus erositok
Benchmark HPA4
Woo Audio erositoi
Little Dot erositok
XI Audio erositoi
THX AAA 7xx/8xx erositok
Schiit Audio erositok
Monoprice erositok
Linear Tube Audio erositok
Pass Labs HPA-1
EAR HP4
Burson Audio erositok
JDS Labs erositok
Bakoon erositok

IFI, Questyle, Sennheiser, Focal meg Beyerdynamic esetleg van, de ott vege is, hacsak a Nomono nem tart valamit eppen demozasra. Megprobalhat korbekerdezni itt hogy kinek van otthon Violectric vagy Feliks Audio, megprobalni osszehozni egy tesztet nemi malata alapu ellenszolgaltatas fejeben, majd megrendeli valahonnan kulfoldrol.

Nyugodtan javitsatok ki ha valahol a fenti markak kozul akarcsak a toredeket is lehetne tesztelni.
Sehol, mert senki sem forgalmazza őket. És van még 1-2 jobb márka amit nem említettél.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Helboar írta:
2020.09.16., szer. 13:17
Saját füle majd kiszűri személyesen,teljesen mindegy ki mit ajánl neki interneten szerintem, ha ott van egy az egyben a boltban fejhallgatójával a kezében :) Ha már ott van úgy is végig hallgatja az összes eszközöket ami belefér a keretjébe, és 3-4 bolt megjárta után már tudni fogja melyik hangzás jött be neki a legjobban lcd3-mal. Van sok Pesti bolt ahol van több százezres készülékek , helybeli próba lehetőséggel . Én biztosan így tennék , más opció csak pénzfeldobás lesz végkimenetelben 50-50.
Szerintem te is rengeteget kérdezősködtél itt mindenfélével kapcsolatban, ezért a te szádból ez kicsit furcsán hangzikaz ilyesféle bírálat. Másrészt nem az a gond, hogy hol kérdez, hanem hogy ki fog rá válaszolni. A kérdésből pedig látszik, hogy kevesebbet ért hozzá/kevesebb tapasztalata van, mint esetleg néhány embernek. Ezáltal az sem biztos, hogy tudja majd megfelelően értékelni a hallottakat. Mutatok olyan erősítőt 170e-ért ami nagyon jól szól, mindaddig míg nem hallgatsz meg egy 3-4x annyiba kerülőt. Mivel minden helyen mások a meghallgatási lehetőségek (ami legtöbbször egyáltalán nem ideális), nem fogja tudni objektívan összehasonlítani őket. Aki egy kicsit is benne van ebben az ezt tudja. Egy helyen pedig nem fog találni 4-5 féle ilyen magas kategóriájú erősítőt.

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Saját füle majd kiszűri személyesen,teljesen mindegy ki mit ajánl neki interneten szerintem, ha ott van egy az egyben a boltban fejhallgatójával a kezében :) Ha már ott van úgy is végig hallgatja az összes eszközöket ami belefér a keretjébe, és 3-4 bolt megjárta után már tudni fogja melyik hangzás jött be neki a legjobban lcd3-mal. Van sok Pesti bolt ahol van több százezres készülékek , helybeli próba lehetőséggel . Én biztosan így tennék , más opció csak pénzfeldobás lesz végkimenetelben 50-50.

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

tottyi írta:
2020.09.16., szer. 08:34
Az erintett fejlhallgato egy Audeze LCD-3, ehez kene egy fejhallgato erosito amely a Violectric 281-es kozeleben van es ha lehetseges akkor egy csoves erosito.
Szerintem ez már nem az a szint hogy itt kelljen kérdezősködni milyen erősítő kell egy 600k-s fejes alá. Ismerősöd áldozzon rá egy napot, és mennyen be 3-4 Budapesti nagy boltba ahol vannak demo készülékek , és hallgassa meg őket ,máshogy ez nem megy.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Az erintett fejlhallgato egy Audeze LCD-3, ehez kene egy fejhallgato erosito amely a Violectric 281-es kozeleben van es ha lehetseges akkor egy csoves erosito.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2020.09.15., kedd 06:52
MrCollector írta:
2020.09.15., kedd 00:16
robi20064 írta:
2020.09.14., hétf. 17:27


Csak erdekesseg keppen, mi volt a hangjaval ami nem volt szimpatikus a szamodra?
Én anno ezt valakinél hallottam HD800-al. Nekem olyan sötét, kissé nyers, levegőtlen hangja volt. Összehasonlítás végett ott volt a saját HDVD800-am is, nekem ott az jobban tetszett. A tulajnak meg a Vio281. :rolleyes:
Nekem sajat tapasztalatom nincs veluk de eleg sokat olvastam arrol, hogy a HDVD800 a nyomaba sem erhet, lehet valami mas van a hatterben. :rolleyes:
"Nekem saját tapasztalatom nincs..." és látod sok esetben ugyan így terjesztik különféle (hazai és külföldi) fórumokon a sokszor anyagilag is érdekelt tesztelők szentírásnak számító véleményét a lelkes rajongók. És most nem konkrétan erre az erősítőre gondolok. Ha valaki körbenéz sok esetben fut bele "neves" tesztoldalak egymásnak ellentmondó véleményébe is egyazon termékről. Tapasztalatlan emberek megnyilvánulásait sem igazán szabad figyelembe venni. Nyilván aki még soha nem hallott ilyen szintű hangot az könnyen "elájul" bármitől. Tudni kell milyen a fejhallgató és az alapján lehet kombinálni, addig teljesen felesleges.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

tottyi írta:
2020.09.14., hétf. 16:42
Sziasztok, ismerosom fejhallgatozasra vagyik es ahol probalt a fejest ott egy Violectric V281-essel hajtottak, mar nem gyartjak de ilyen fejhallgatoerositot szeretne vagy hasonlo minosegu csoves erositot, tudnatok ajanlani valamilyen konkret tipusokat? Koszonom.
Valószínűleg egyel alacsonyabb ligában játszik La Figaro 339, de gondoltam megemlítem, mivel csöves létére elképesztően megfogott feszes az alsó tartománya.. húsos, vaskos, de acélos. Illetve más hifis paraméterekben is kiváló, de kicsit lehetne érzelmesebb.

http://www.yuking09.com/product/la-figaro-339/
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

MrCollector írta:
2020.09.15., kedd 00:16
robi20064 írta:
2020.09.14., hétf. 17:27
MrCollector írta:
2020.09.14., hétf. 17:15


Ez egy elég drága erősítő, én hallottam nekem nem igazán jött be a hangja. A Questyle Twelve szerintem a jelenlegi kínálatból egy jobb vétel. Egyébként meg ezt a "vagy hasonló minőségű csöves erősítőt" nem igazán tudom hova tenni hiszen a Vio sem az. Milyen fejhallgatóhoz szánja? Szimmetrikus kimenetet akar-e? DAC kell-e bele?
Csak erdekesseg keppen, mi volt a hangjaval ami nem volt szimpatikus a szamodra?
Én anno ezt valakinél hallottam HD800-al. Nekem olyan sötét, kissé nyers, levegőtlen hangja volt. Összehasonlítás végett ott volt a saját HDVD800-am is, nekem ott az jobban tetszett. A tulajnak meg a Vio281. :rolleyes:
Nekem sajat tapasztalatom nincs veluk de eleg sokat olvastam arrol, hogy a HDVD800 a nyomaba sem erhet, lehet valami mas van a hatterben. :rolleyes:
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2020.09.14., hétf. 17:27
MrCollector írta:
2020.09.14., hétf. 17:15
tottyi írta:
2020.09.14., hétf. 16:42
Sziasztok, ismerosom fejhallgatozasra vagyik es ahol probalt a fejest ott egy Violectric V281-essel hajtottak, mar nem gyartjak de ilyen fejhallgatoerositot szeretne vagy hasonlo minosegu csoves erositot, tudnatok ajanlani valamilyen konkret tipusokat? Koszonom.
Ez egy elég drága erősítő, én hallottam nekem nem igazán jött be a hangja. A Questyle Twelve szerintem a jelenlegi kínálatból egy jobb vétel. Egyébként meg ezt a "vagy hasonló minőségű csöves erősítőt" nem igazán tudom hova tenni hiszen a Vio sem az. Milyen fejhallgatóhoz szánja? Szimmetrikus kimenetet akar-e? DAC kell-e bele?
Csak erdekesseg keppen, mi volt a hangjaval ami nem volt szimpatikus a szamodra?
Én anno ezt valakinél hallottam HD800-al. Nekem olyan sötét, kissé nyers, levegőtlen hangja volt. Összehasonlítás végett ott volt a saját HDVD800-am is, nekem ott az jobban tetszett. A tulajnak meg a Vio281. :rolleyes:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2020.09.14., hétf. 16:42
Sziasztok, ismerosom fejhallgatozasra vagyik es ahol probalt a fejest ott egy Violectric V281-essel hajtottak, mar nem gyartjak de ilyen fejhallgatoerositot szeretne vagy hasonlo minosegu csoves erositot, tudnatok ajanlani valamilyen konkret tipusokat? Koszonom.
Ez egy elég drága erősítő, én hallottam nekem nem igazán jött be a hangja. A Questyle Twelve szerintem a jelenlegi kínálatból egy jobb vétel. Egyébként meg ezt a "vagy hasonló minőségű csöves erősítőt" nem igazán tudom hova tenni hiszen a Vio sem az. Milyen fejhallgatóhoz szánja? Szimmetrikus kimenetet akar-e? DAC kell-e bele?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Sziasztok, ismerosom fejhallgatozasra vagyik es ahol probalt a fejest ott egy Violectric V281-essel hajtottak, mar nem gyartjak de ilyen fejhallgatoerositot szeretne vagy hasonlo minosegu csoves erositot, tudnatok ajanlani valamilyen konkret tipusokat? Koszonom.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

Annyira nem ideillő csak FYI hogy rendeltem juli végén aeon Flow c-hez fülpárnákat mert a gyári szétkopott pótpár 1 hónapja a LA distribution centerben rostokol, tehát másfél hónapja nem jött ki amcsiból. 2 napja gondoltam rájuk írok hogy mi a
stájsz.
Visszaírtak hogy látják a tracking number alapján hogy gáz van, így inkább újra küldenek még 1 párat és nézzük meg az hogy halad.
Jófejség, Dan Clark audio-nak pirospont. :smile53:

Nyilván írok majd nekik ha mindkét pár megjönne.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sziasztok!
Mostanra jutottam el odáig, hogy beszámoljak a Focal Arche fejhallgatóerősítő/dac meghallgatása során szerzett tapasztalataimról. A meghallgatás főleg Focal fejhallgatókkal történt (Utopia, Stellia, Clear), USB-n keresztül számítógépről illetve digitális koax bemeneten CD-ről. A teszt során összehasonlítottam a referenciaként használt Questyle CMA Twelve hasonló készülékével is. Természetesen mindkettő megfelelő ideig be volt járatva és a korrektség kedvéért azonos kábelekkel (táp, USB, digitális koax) kötöttem be őket.
Megépítés terén természetesen hozza az elvárhatót, bár a Questyle masszívabb, professzionálisabb hatást kelt.
Letisztult kinézet, pontosan megmunkált a szálcsiszolt alumíniumház, a csatlakozók minőségiek, a nagyméretű kijelző elegáns, jól látható és informatív. Az előlapon található egyetlen tárcsa lát el minden funkciót a hangerőszabályzástól kezdve a menüben való barangolásig. A készülékhez mellékelnek egy spéci alumínium fejhallgatóállványt is, ami a tetején lévő rácsok közé illeszthető be. Ez praktikus megoldás és megfelelő alátámasztást nyújt elsősorban a Focal (vagy hasonló felépítésű) fejhallgatóknak. Viszont sajnos nincs hozzá távvezérlő, a Questyle-al ellentétben. Természetesen amíg valaki nem előfokként használná és a fotelből szeretné navigálni addig ennek nincs sok jelentősége. Mindenesetre én ezen a szinten ezt hiányolom kicsit. Bemenetek terén jól el van látva, a digitális (USB, Toslink, digitális koax) bemeneteken felül analóg RCA is van rajta, ellentétben a Questyle-al. A kimenetek (RCA, XLR) kizárólag szabályozható módban tudnak működni. Természetesen saját tápegységgel rendelkezik ezért az IEC aljzaton át jobbnál-jobb tápkábelekkel kényeztethetjük. Az Arche négy apró fém tüskén áll amihez a gyártó mellékel gumi alátéteket is.
9B9A5111.jpg
9B9A5111.jpg (558.83 KiB) Megtekintve 1733 alkalommal
Teljesítménye (2x1W 32 Ohm-on, a Questyle XLR-en 2W) valószínűleg bőségesen elegendő bármilyen fejhallgató meghajtásához. A menűben alapbeállításként a Gain LOW állásban van, de nagyobb impedanciájú (150 Ohm felett) vagy érzéketlenebb modellekhez használhatjuk a HIGH módot is. Meghajtás szempontjából választhatunk VOLTAGE, HYBRID illetve a Focal fejhallgatókhoz készített sémákból. Én főleg a két elsőt használtam. Míg a VOLTAGE egy erőteljes, dinamikus hangzást biztosít addig a HYBRID egy levegősebb, nyugodtabb légkört teremt.
A DAC része két AKM AK4490-es chipet ( a Questyle egyet) tartalmaz tehát lényegében teljesen szimmetrikus felépítésű minden szempontból. Természetesen DSD képes mindkét készülék.
De hát térjünk rá a lényegre, a hangra. Írtam, hogy több fejhallgatóval is hallgattam, de azért jórészt a Focal Utopia volt hajtva róla, saját gyártású kábellel a szimmetrikus XLR kimeneten keresztül. Mégpedig azért mert kvalitásait tekintve ez tudta igazán megmutatni miért is kerül ennyibe az Arche. Míg a Questyle lényegében egy precíz, stúdiószerű hangzást nyújt, addig az Arche feltárja előttünk a zenét. Hihetetlen atmoszférát teremt, a hangszínpad széles és mély. A legapróbb részleteket is elénk tárja, ezzel együtt markánsan elkülönít minden hangszert. Ennek ellenére nem válik analitikussá, a zenét a maga teljességében élvezhetjük. A csend sötét, mint egy fekete lyuk. A dinamikai árnyalások hihetetlenül finomak, itt mutatja meg igazán az Utopia a két erősítő közti különbséget ezen a téren. A magasak természetesek, hihetetlen finom lecsengésekkel, az énekhang természetes, ezáltal minden érzelmet közvetít, a mélyek energiával teltek, súlyuk van, de mosottságnak a legapróbb jelét sem mutatják. Összegzésképpen elmondhatom, hogy hangzás tekintetében még nem találkoztam ilyen jó készülékkel.
Sajnos nem egy tömegtermékről van szó, az árát tekintve (880000 Ft). Ennek ellenére valószínűleg lesznek páran akiknek hasonló kategóriájú fejhallgatójuk van és potenciális vásárlói lehetnek eme francia remeknek.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Lassan már néhány hete megvan az új, "agybadugós" (IEM) fülesem. Nem gondoltam volna, hogy valaha is használok ilyet, mert egyszerűen idegesített korábban mindegyik, ráadásul a bőröm sem nagyon tolerál bizonyos anyagokat, de a szükség mégis rávitt. Séta vagy esti játék, a különböző online értekezletek alatt mégsem használhatok nyitott, vagy akár félig nyitott fejhallgatót, így szeretett, első szériás, 600 Ohmos Sennheiser HD 540-es fülhallgatóm helyett/mellett szükségem lett egy zárt, könnyen hajtható eszközre. Hosszas olvasgatás után egy IMR R1 Zenithet találtam egy apróban (IEM-ek esetén a próba lehetősége, különösen vírusos időkben, nem igazán adott). Az eredetileg számomra bőven a rászánt keret feletti árához képest használtan elég jó vételt csináltam, mondom miért:
1. a szűk hallójárataimnak megfelelő párnákkal tökéletesen kényelmessé sikerült varázsolni. Tart, nem esik ki, nem szorul vagy szorít.
2. jól hangolható az egyedi igényekhez, és nem csak a különböző végződések és számomra eddig egyedülálló módon a "csőrök" cseréjével, hanem a teljesen zárt kialakításból a félig nyitottá alakítás lehetőségével a füles külső oldalán található, csavaros megoldással. (Nálam a kék csőr és a teljesen zárt megoldás vált be szivacsvégekkel, néha - a zene igényeihez igazítva - kicsit "nyitva" a konstrukciót.)
3. szerethető hangja van, ami annyit jelent, hogy IEM létére nagyon jó belső hangképi arányokkal rendelkezik, nem csupán értékelhető, a hallgatási élményt jelentősen befolyásoló mennyiségű és minőségű basszusa van (nem kiemelt felsőbasszus), de a közepei és a tónusa és lecsengései is rendben vannak (talán a magasak tűnhetnek helyenként lekerekítettnek kissé).
4. ha nem is túlságosan gyors, PRaT-os fülhallgató, de jó sodrású, zenei megszólalás jellemzi, és így nem a mikrorészleteket, a mindenáron "hifis" megszólalást erőltető, "versenyre szánt" darab.
5. példás, strapabíró a megépítettsége (ez alól egyedül a némileg mikrofonos hatást produkáló kábel képez kivételt).
6. remekül működik együtt telefonnal, DAP-pal, PC-vel, de szépen skálázódik a minőség, ha komolyabb erősítést kap.
Amúgy a kinézetén nincs semmi feltűnő. Szeretem, marad.
IMR R1 Zenith.jpg
IMR R1 Zenith.jpg (1.96 MiB) Megtekintve 1547 alkalommal
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Maximalistáknak.
_DSC1772.jpg
_DSC1772.jpg (506.19 KiB) Megtekintve 1589 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nemsokára kicsit bővebben...
_DSC1727.jpg
_DSC1727.jpg (1.32 MiB) Megtekintve 1806 alkalommal

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: calhney »

MrCollector írta:
2020.08.18., kedd 14:33
calhney írta:
2020.08.18., kedd 10:31
Sziasztok!

A következő a gondom:
Van egy Sony MDR-XB950B1 bluetooth fejhallgatóm, de mobiltelefonokon kívül mással (tv, pc, ps) nem sikerült még párosítani.
Olvastam, hogy a Sony-t sok készülék nem szereti, na de ennyire? Volt valakinek hasonló tapasztalata?
Válaszd le a mobilról és utána próbáld meg!
Természetesen úgy próbáltam, de semmi. Érdekes.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

calhney írta:
2020.08.18., kedd 10:31
Sziasztok!

A következő a gondom:
Van egy Sony MDR-XB950B1 bluetooth fejhallgatóm, de mobiltelefonokon kívül mással (tv, pc, ps) nem sikerült még párosítani.
Olvastam, hogy a Sony-t sok készülék nem szereti, na de ennyire? Volt valakinek hasonló tapasztalata?
Válaszd le a mobilról és utána próbáld meg!

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: calhney »

Sziasztok!

A következő a gondom:
Van egy Sony MDR-XB950B1 bluetooth fejhallgatóm, de mobiltelefonokon kívül mással (tv, pc, ps) nem sikerült még párosítani.
Olvastam, hogy a Sony-t sok készülék nem szereti, na de ennyire? Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Sziasztok,

van /volt valakinek ZMF atticus-sal tapasztalata?

köszi
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”