Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

+1 vélemény. Van nálam egy DIY Dac Philips 1541 chippel , nagyon jól feljavított tuninggal. ( Sutemenyx kollégától) a leírásomban szereplő jóval drágább (és sokak által jónak mondott) Spring Audio 2 között minimális eltérést hallottam a saját rendszeremben CD-ről etetve mindkettőt.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
2020.10.06., kedd 09:03
cables írta:
2020.10.06., kedd 08:13
Szerintem ez egy fontos beírás!
...melyiket szereti jobban vezetni, egyértelműen a régit: Az egy nagyon finom kocsi - mondta.
És ez is egy mennyire fontos beírás!
...ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek. Ha valakinek ezek a sokak számára racionálisabb érvek számítanak inkább, nem fogják osztani az érzelmi alapon hozott véleményeket.
Érdekes párhuzam figyelhető meg a korai Philips CD-kért rajongókkal, túlnyomó részük az analóg világból érkezett, sőt fő forrásként még mindig analóg forrásokat jelölnek meg, így az azok hangzását közelítő tuningolt 0., 1. generációs készülékekben találják meg a számukra ideális hangzást. Nincs is ezzel semmi baj mindaddig, míg nem állítják be magukat az igazság egyedüli letéteményesének, apostolának.
:smile32:
Robici írta:
2020.10.05., hétf. 23:20
Azért egy 80 perces CDvel ...én kíváncsi lennék mit produkál egy ilyen ...

a kerdesek zömének több aspektusa van, jol mutatjak ezek a fentiek is.
(telekre saros uton menni X, palyara Y, boltba menni Z, szerpentinen W, cruise-olni V, ...audioban ki adja a területeket ? :-)))

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2020.10.06., kedd 08:13
Szerintem ez egy fontos beírás! Köszönöm szépen!
Hogy mennyire általánosan igaz a bold mondat, ahhoz egy OFF példa.
Beszélgettem valakivel, akinek a garázsában két Porsche áll, egy régebbi levegő hűtéses, meg egy újabb. Kérdeztem melyiket szereti jobban vezetni, egyértelműen a régit: Az egy nagyon finom kocsi - mondta.
És ez is egy mennyire fontos beírás! Pontosan rámutat arra, hogy az egyéni vélemény mennyire nem korrelál egy abszolút "jóság" kategóriájával, ha egyáltalán létezik olyasmi! Tévedés ne essék, számomra is a valaha volt legjobb 911-es az utolsó léghűtéses 993-as sorozat, ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek. Ha valakinek ezek a sokak számára racionálisabb érvek számítanak inkább, nem fogják osztani az érzelmi alapon hozott véleményeket.
Érdekes párhuzam figyelhető meg a korai Philips CD-kért rajongókkal, túlnyomó részük az analóg világból érkezett, sőt fő forrásként még mindig analóg forrásokat jelölnek meg, így az azok hangzását közelítő tuningolt 0., 1. generációs készülékekben találják meg a számukra ideális hangzást. Nincs is ezzel semmi baj mindaddig, míg nem állítják be magukat az igazság egyedüli letéteményesének, apostolának.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cables »

marconi írta:
2020.10.05., hétf. 21:10
Hozzám került az alább látható gép, én szerettem volna meghallgatni mit lehet kihozni egy cd futóműből mivel már egy ideje audio pc használok, illetve olyan cd lejátszót aminek nincs digit kimenete.
Az pl hamar kiderült hogy a cdm0 transzport bizony jobb a cdm1 nél, merthogy össze tudtam hasonlítani a nálam lévő szintén gyári 304 mk2 vel, tehát

itt is igazolódik az hogy amit a gyártók fejlesztésként próbálnak beállítani az valójában csak a gyártás fejlesztése hogy egyszerűbb és gazdaságosabb legyen, hangban valójában visszalépés történik.

Digit kimeneten hallgattam őket, a dac a Marantz cda94 volt ami 5. gen jfet tuningal és Black Gate recappal rendelkezik, benne tda1541 s1 koronás chipel. A cdm0 azonnal detektálhatóan levegősebb, tisztább artikuláltabb hangszer és ének hangokat produkált természetesebb tónusokkal. És ez még csak a gyári állapot, mert amúgy még remek előrelépési lehetőségek vannak a gépben.
És sajnos az a helyzet, az a valóság hogy ezek az ősöreg gépek digit traszportként még mindig jobbak mint szinte bármilyen modern forrás, legyen az stream vagy file alapú. Példa erre a saját core audio pc rendszerem másfél - két millióért, ami sajnos - bár sok eddig hallgatott cd futóműnél jobbnak bizonyult - ezeknél nem!
Szerintem ez egy fontos beírás! Köszönöm szépen!
Hogy mennyire általánosan igaz a bold mondat, ahhoz egy OFF példa.
Beszélgettem valakivel, akinek a garázsában két Porsche áll, egy régebbi levegő hűtéses, meg egy újabb. Kérdeztem melyiket szereti jobban vezetni, egyértelműen a régit: Az egy nagyon finom kocsi - mondta.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Azért egy 80 perces CDvel és egy Pierre Verany futómű-tesztlemezzel én kíváncsi lennék mit produkál egy ilyen Philips.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

Hozzám került az alább látható gép, én szerettem volna meghallgatni mit lehet kihozni egy cd futóműből mivel már egy ideje audio pc használok, illetve olyan cd lejátszót aminek nincs digit kimenete.
Az pl hamar kiderült hogy a cdm0 transzport bizony jobb a cdm1 nél, merthogy össze tudtam hasonlítani a nálam lévő szintén gyári 304 mk2 vel, tehát itt is igazolódik az hogy amit a gyártók fejlesztésként próbálnak beállítani az valójában csak a gyártás fejlesztése hogy egyszerűbb és gazdaságosabb legyen, hangban valójában visszalépés történik.
Digit kimeneten hallgattam őket, a dac a Marantz cda94 volt ami 5. gen jfet tuningal és Black Gate recappal rendelkezik, benne tda1541 s1 koronás chipel. A cdm0 azonnal detektálhatóan levegősebb, tisztább artikuláltabb hangszer és ének hangokat produkált természetesebb tónusokkal. És ez még csak a gyári állapot, mert amúgy még remek előrelépési lehetőségek vannak a gépben.
És sajnos az a helyzet, az a valóság hogy ezek az ősöreg gépek digit traszportként még mindig jobbak mint szinte bármilyen modern forrás, legyen az stream vagy file alapú. Példa erre a saját core audio pc rendszerem másfél - két millióért, ami sajnos - bár sok eddig hallgatott cd futóműnél jobbnak bizonyult - ezeknél nem!
Aki nem hiszi járjon utána! :)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Egy fotó a CD304 mod igazán puritán hátoldalról :D
TJ.
Csatolmányok
20201004_091739.jpg
20201004_091739.jpg (2.6 MiB) Megtekintve 1409 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Egyedi építésű Philips CD304-es, ami csak futóműnek lesz használva - CDM0 + discrete laser pcb, amit viszont egy modernebb CD304 MKII servo + TDA1541 DAC panel követ :D
A megépítés egyértelmű célja a tuningolás lehetősége a laser pcb-n, amit a csak futóműnek használt gépen szeretnének majd megfülelni. :smile53:
TJ.
Csatolmányok
20201003_155220.jpg
20201003_155220.jpg (4.65 MiB) Megtekintve 1417 alkalommal
20201003_154944.jpg
20201003_154944.jpg (4.34 MiB) Megtekintve 1417 alkalommal
20201003_153850.jpg
20201003_153850.jpg (3.06 MiB) Megtekintve 1417 alkalommal
20201003_153927.jpg
20201003_153927.jpg (2.9 MiB) Megtekintve 1417 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Vagy akár még büszke is lehetnék arra a madzagra, hiszen az ilyen kábelezés emelte az égig a minőségét a rendszeremnek, amit kifejezetten a kábel tesztelése céljából rémprimitívre állítottam össze. Igaz, más rendszerem nincs is. :D Bár ez már a kábeles topikba való...

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

ViXi78 írta:
2020.07.20., hétf. 15:31
zizi8003 írta:
2020.07.20., hétf. 15:01
Gábor85 írta:
2020.07.11., szomb. 00:22
Helló Mindenki! Nem tudom, hogy új téma legyen-e, vagy csak itt feltegyem a kérdést a cd-játszós topikban. Van aki próbált már régi discmant használni komolyabb rendszerhez cd-játszónak? Egy külföldi fórumon olvastam valaki lelkesedését, 60 év hifizés után a cd-nek adott még egy esélyt, mikor kipróbálta a régi Panasononic és Sony discmant, melyeknek az az általa legfontosabbnak tartott jellegzetességük, hogy a line-out a fejhallgató-kimenettel ellentétben nincs külön erősítve op-amppal. Csak a digitális szűrőn van, de azon kívül a DAC-ból közvetlenül jön ki a jel 0,6-0,8 V-os szinten, ami szerinte bőven elég bármilyen erősítőnek. Neki valami csövese van, Magnepan hagsugárzókkal. A másik jellemző, hogy ne legyen rázkódásvédelem. Ez a kettő együtt high-end megoldást kínál szerinte. És voltak páran, akik tapasztaltak hasonlót, miután kipróbálták. Bár az illető hitelét egy kicsit rontja, hogy szerinte a drága kábelek a snake-oil kategóriája.
Van-e valakinek egy komolyabb régi discman-je, ami tudhatja ezeket? Olyan szívesen kipróbálnék egy ilyet. Sajnos most nincs pénzem arra, hogy csak úgy lutriból vegyek egy ilyet, pedig nem egy ház ára, bár 100 ezer körüliért is láttam már, azért van 20-30 ezerért is.
Még ezeréve összelomiztunk valahonnan a sógorommal egy Philips CD10 Portable lejátszót a gyári kiegészítő hálózati adapterével együtt. A múltkorokban összeraktunk unokaöcsémnek egy kis vitage hifit. Akkor került elő a CD10es. Piszok jól szól, így néz ki:
https://www.hifiengine.com/gallery/imag ... d-10.shtml

Olvastam Gábor 85 hozzászólását, de bevallom lusta voltam válaszolni. Pontosan ezt a kis Philips CD10-et szerettem volna neki javasolni én is. Nekem volt ilyen készülékem és nagyon szuper kis masina szerintem. Jól is szólt! Az év elejétől füles vonalon is mocorgok és így visszagondolva bánom, hogy már nincs meg. Amikor felszámoltam a CDM-2 vonalat, akkor a végén ez is el lett adva. Emlékszem sokáig árultam, talán nem is kaptam érte annyit amennyiért vettem. Fene tudja már nem emlékszem annyira. Most biztosan lenne rá kapás és egy vödör pénzt hoznának érte. Néha ebayen belefutok ha nézelődöm. Elég sokba tartják már ezeket is. Azért ennyit már nem érnek. :ohnoohnoohno:
Még autós adapter is volt hozzá. Nem semmi! Itthon talán még 1-2 eladó példányt láttam azóta(10-12év).
Elég ritkán bukkan fel.
https://www.dutchaudioclassics.nl/phili ... _cdplayer/
Na kellett megnéznem, most fáj a szívem utána. :smile51:
Azért ez a Philips CD10 az ebay-en igencsak borsos. Én végülis vettem egy D-131-es Sony discmant, másodjára sikerült olyat is vennem, ami megszólalt. De csak néhány ezer forint volt, úgyhogy egy szavam sem lehet, mert tényleg élvezetes a hangja. De sajnos vannak cd-k, amiket nagyon nem akar normálisan játszani. Olvasófej-hibás lehet, szervizben tudnak majd segíteni rajta? Én meg majd pironkodom, ha megkérdezik, hogy mi ez a madzag? A tápkábelét ugyanis kicseréltem egy általam kókányoltra. De lehet, hogy majd veszek bele elemet, és akkor nem jön a zavarbaejtő kérdés.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Kerpel Péter írta:
2020.09.23., szer. 18:51
Köszi szépen, nagyon szeretem ezt a masinát mindenképpen fel szeretném támasztani
Ha nem akarsz rá ennyit költeni akkor egy működőképes használt donor lesz a megoldás.
Itt végig tudod nézni, mi jöhet szóba a használt piacról (a DAC típus alapján):
http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm
Én nem rég egy KSS240A-t kerestem hasonló célból egy barátomnak, végül egy taiwan-i embertől vettem neki egy NOS gyári új darabot az ebay-ről (Ł70-ért), mivel úgy volt vele, hogy inkább legyen gyári új, mint utángyártott-először azt rakott a gépébe 2 éve, de kifeküdt elég gyorsan.Mondjuk a használt is lutri, mert ugye nem tudhatod, hogy mennyit fog még elmenni. gondolkodik.gif Sok sikert!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Kerpel Péter írta:
2020.09.23., szer. 18:51
Köszi szépen, nagyon szeretem ezt a masinát mindenképpen fel szeretném támasztani
Arra vigyázz, hogy különböző Kínai oldalakon kínálnak hozzá(meg sok más típushoz is), utángyártott lézeregységet, de ezek mind hasznavehetetlen szemetek. A legtöbbje egyáltalán nem is működik, a maradék is csak nagyon rövid ideig bírja, aztán kezdődik elölről.
Az eredetit, mert már kevés hozzáférhető példány létezik, azért mérik borsos áron, én is azt mondom, keress egy olcsó donort.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Kerpel Péter
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.09.23., szer. 17:16
Értékelés: 0

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Kerpel Péter »

Köszi szépen, nagyon szeretem ezt a masinát mindenképpen fel szeretném támasztani

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Kerpel Péter írta:
2020.09.23., szer. 17:26
Szasztok,

Most vagyok itt először mindenkit üdvözlök. Segítséget kérnék, Sony CDP-338ESD lejátszóhoz keresek lézer fejet, sajnos a végét járja nem tud egy CD-t sem lejátszani rendesen. Előre is köszi
Szia
Nem lesz egyszerű dolgod, KSS151A van benne, amit a Sony már régóta nem gyárt, ebayen is "aranyárban" mennek.
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... a&_sacat=0
Megoldás lehet még, hogy keresel egy olcsóbb használt gépet amit ugyanezzel szereletek, és abból kimented a működő darabot.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Kerpel Péter
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.09.23., szer. 17:16
Értékelés: 0

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Kerpel Péter »

Szasztok,

Most vagyok itt először mindenkit üdvözlök. Segítséget kérnék, Sony CDP-338ESD lejátszóhoz keresek lézer fejet, sajnos a végét járja nem tud egy CD-t sem lejátszani rendesen. Előre is köszi

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

prando írta:
2020.09.12., szomb. 13:31
A cd-t sikerült megjavîtani, egy 6 pólusú csatit sikerült fordítva beforrasztani. :)
Sziasztok!
A műtét sikerült, de a beteg meghalt.
Azaz, új futómű is került bele, ami elkezdett akadozni lejátszás közben (asszem a régi is ezt csinálta). Előbb 4-5 percenként bárhol, ez gyakorlatilag abbamaradt, ami maradt az a lemez vége felé (uccsó szám) való akadozás. Elhallgat kb 3 másodpercre a zene, pár pattogó hang, majd viszatér. Közben a számláló is lép tovább az olvasóval együtt, mert a zene nem ott folytatódik ahol megakadt. És leginkább jól teleírt cd-nél.
Az a kérdésem: lehet ezen állítani, vagy csere? Philips 12.1 mechanika/VAM1201 futómű.
Köszönöm!
[/quote]

A hiba oka és mindkettő jó.
IMG_20200909_092548.jpg
IMG_20200909_092548.jpg (2.21 MiB) Megtekintve 1755 alkalommal
IMG_20200920_112538.jpg
IMG_20200920_112538.jpg (3.31 MiB) Megtekintve 1755 alkalommal
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
borzy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2012.02.18., szomb. 10:17
Értékelés: 97
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: borzy »

Szép Napot.
Esetleg Van Valakinek SAJÁT Tapasztalata a :
Denon DCD-1600NE CD/SACD Pörgettyűröl ??

Én Szemezgetek Vele. Esetleg.

https://www.audiomekka.hu/cikk/1335/Den ... um-silver/
Csatolmányok
Denon.JPG
Denon.JPG (15.99 KiB) Megtekintve 1886 alkalommal
audio research VSi75
Primare CD35 + Prisma modul
Heritage Klipsch Cornwall III
Vertere Pulse HB & X Reference Madzagok
Amikor Valamit Tökéletesnek Érzünk, Csak Arra Vágyunk,Hogy Még Jobbá Tehessük"
Touraj Moghaddam - Roksan Audio / Vertere Acoustics

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

A cd-t sikerült megjavîtani, egy 6 pólusú csatit sikerült fordítva beforrasztani. :)
[/quote]

Sziasztok!
A műtét sikerült, de a beteg meghalt.
Azaz, új futómű is került bele, ami elkezdett akadozni lejátszás közben (asszem a régi is ezt csinálta). Előbb 4-5 percenként bárhol, ez gyakorlatilag abbamaradt, ami maradt az a lemez vége felé (uccsó szám) való akadozás. Elhallgat kb 3 másodpercre a zene, pár pattogó hang, majd viszatér. Közben a számláló is lép tovább az olvasóval együtt, mert a zene nem ott folytatódik ahol megakadt. És leginkább jól teleírt cd-nél.
Az a kérdésem: lehet ezen állítani, vagy csere? Philips 12.1 mechanika/VAM1201 futómű.
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

ViXi78 írta:
2020.08.02., vas. 11:40

Köszönöm Jenő! leborulok.gif
A gondolat bennem is megszületett már. Megint a kényelmesség mindenekelőtt. :D
Néhány órája már el engedtem ezt a projektet és a Pro-Jectet is. Azt hiszem inkább megtartom a velem egyidős Technics végfokomat is erre a célra.
Lehet, hogy sznob vagyok, de én korhű rendszerekben gondolkozom. Mivel ismert, hogy rajongok a korai Philips cd lejátszók iránt, olyan veterán rendszereket raktam össze, mint amilyeneket a vasfüggőny szerencsésebb oldalán abban az időben (1982-84) használtak az emberek, és amelyekre történő rákötésre azokat holland és japán mérnökök szánták. Ugyanakkor ezek a rendszerek meglepően szépen elbírnak egy modern hálózati lejátszót is, mint amilyen pl. a Bluesound Node2 és képesek szép hangon zenélni ezek analóg jelétől is.

Így a cd lemez is szép hangot ad, kapok egy jó phono fokozatot is, és a hálózati lejátszásról sem kell lemondanom. Figyelnem kell viszont a készülékek karbantartására.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

prando írta:
2020.08.30., vas. 20:22
zoli73 írta:
2020.08.30., vas. 17:44
prando írta:
2020.08.30., vas. 17:19
Sziasztok!
Megbokrosodott a cd-játszóm. ...

Saját magad végezted a cserét/javítást, vagy netán valami szervíz? Ha ez az utóbbi, akkor van hol verni az asztalt.
Bosszantó lehet mindenesetre, nem irigyellek!
Én végeztem, nem az első csere, megy szépen a munka, csak nem tudom mi lehet a baj? Arra szeretnék tanácsot kérni. Van egy ugyanilyen játszóm, az még teljesen gyári.
A cd-t sikerült megjavîtani, egy 6 pólusú csatit sikerült fordítva beforrasztani. :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

zoli73 írta:
2020.08.30., vas. 17:44
prando írta:
2020.08.30., vas. 17:19
Sziasztok!
Megbokrosodott a cd-játszóm. ...

Saját magad végezted a cserét/javítást, vagy netán valami szervíz? Ha ez az utóbbi, akkor van hol verni az asztalt.
Bosszantó lehet mindenesetre, nem irigyellek!
Én végeztem, nem az első csere, megy szépen a munka, csak nem tudom mi lehet a baj? Arra szeretnék tanácsot kérni. Van egy ugyanilyen játszóm, az még teljesen gyári.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

prando írta:
2020.08.30., vas. 17:19
Sziasztok!
Megbokrosodott a cd-játszóm. Lejátszáskor időnként pár másodpercre elhallgat, majd pár kattogó hang után (a hangsugárzóban hallható) folytatja a műsort. Két hónapja új futóművet kapott, akkor csak kipróbáltam, nem volt abban a pár percben hiba, azóta csak most kapcsoltam be. Ma délelött három cd meghallgatása alatt viszont átlagban 4-5 percenként. Amíg hallgat, a műsor megy, a számláló forog. A régi futóművel is előfordult ez, de annyira ritkán, hogy nem nagyon foglalkoztam vele, bár igazából e miatt kapta az újat. Vincent cd-s3.
Köszönöm a tanácsokat!
Saját magad végezted a cserét/javítást, vagy netán valami szervíz? Ha ez az utóbbi, akkor van hol verni az asztalt.
Bosszantó lehet mindenesetre, nem irigyellek!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Sziasztok!
Megbokrosodott a cd-játszóm. Lejátszáskor időnként pár másodpercre elhallgat, majd pár kattogó hang után (a hangsugárzóban hallható) folytatja a műsort. Két hónapja új futóművet kapott, akkor csak kipróbáltam, nem volt abban a pár percben hiba, azóta csak most kapcsoltam be. Ma délelött három cd meghallgatása alatt viszont átlagban 4-5 percenként. Amíg hallgat, a műsor megy, a számláló forog. A régi futóművel is előfordult ez, de annyira ritkán, hogy nem nagyon foglalkoztam vele, bár igazából e miatt kapta az újat. Vincent cd-s3.
Köszönöm a tanácsokat!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Tctronic írta:
2020.07.25., szomb. 12:17
Kis segítséget kérek. Szeretnék összeállítani egy második minőségi "kis" rendszert. Ehhez keresek régi (használt) CD játszót.

A rendszer eddigi elemei:

Nakamichi I-A3 erősítő.
FISHER STE-C5 / OTTO SX-C20M 2 utas monitor hangfal állványon

Miket tudtok ajánlani max 40-50E Ft-ig?
Amiket kinéztem: Philips 304 vagy 204,NAD C521BEE,Marantz CD52 (ebből nem tudom melyik a jó a sima MKII vagy az SE?)
A cél egy olcsó de már vállalható hangú rendszer létrehozása.
Véleményeket és javaslatokat várok. Köszi.
Meglett a befutó. Marantz CD67 MKII Original SE. Kicsit lehet drágábban vettem a jelenlegi átlagnál, de az állapota tényleg makulátlan. Meglepően jó a produkciója. A Nakamichi-vel pedig nagyon-nagyon jól kijönnek. Most éppen ők zenélnek, és le a kalappal. :smile32:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Denon Dcd-1800 cd lejátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

szl63 írta:
2020.08.05., szer. 20:49
A Music hall cd lejátszóról akartam kérdezni, de elnézést a zavarásért.
A hsz-eket átraktam ide, a megfelelő helyre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”