Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »

voges írta:
2020.10.03., szomb. 16:43
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy mini itx alaplapos pc aminek a tápját ki akarom cserélni pico psu-ra.Az alaplapon egy Asus stx II hangkártya van ami egy molex csati adja az áramot.Kérdésem az lenne,hogy elég ennyi kábel amin a psu-n van,vagy kellene még valami kábel?
Köszi előre is a segítséget!
Vedd meg nyugodtan, elég az egy csati.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy mini itx alaplapos pc aminek a tápját ki akarom cserélni pico psu-ra.Az alaplapon egy Asus stx II hangkártya van ami egy molex csati adja az áramot.Kérdésem az lenne,hogy elég ennyi kábel amin a psu-n van,vagy kellene még valami kábel?
Köszi előre is a segítséget!
Csatolmányok
htpc-tapegyseg-elado-420b_3_big.jpg
htpc-tapegyseg-elado-420b_3_big.jpg (144.86 KiB) Megtekintve 2247 alkalommal

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Igen tartalmaz DAC chipet, igy mar nincs szukseg kulso egysegre hozza.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

johannsebastian
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.09.22., kedd 14:58
Értékelés: 1

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: johannsebastian »

Bocsánat a laikus kérdésért, műszakilag majdnem anafabéta vagyok. Az EVGA NU-ról azt olvasom, hogy "torzításmentes analóg lejátszás". Ez pontosan mit is jelent? Hogy kiváltja valamilyen módon a DAC-ot?

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Én meleg szívvel ajánlom az EVGA NU audio hangártyát upgrade célzattal. Fontos, hogy jó minőségű tápolást kapjon és meghálálja a törődést:) Valaki volt itt korábban, akinek nem tetszett a hangja, de többünk megelégedéssel használja. Volt alkalmam egy cimborával Lindemann MB20-val összehallgatni az Audio PC-met. Mindketten egyöntetűen azt mondtuk, amikor a lindemann DSD felskálázás nélkül működik gyakorlatilag nincs különbség a két lejátszó között sima FLAC-et hallgatva. DSD felskálázással már viszont elhúz a Lindemann, de ez egy másik történet :).
Ja én kiberhelt wint és Jrivert használok NAS-ról etetve.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

johannsebastian
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.09.22., kedd 14:58
Értékelés: 1

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: johannsebastian »

Sziasztok! A tanácsaitokat kérném. Szóval: számítógépről hallgatok zenét (foobar), többnyire analog lemezek (classical, jazz) magas felbontású (flac24, 192 kHz) digitális rip-jeit, amelyet egy NAD 712-esre kötök rá, és kétutas NAD hangfalakra vezetek ki. Mármost szeretném a rendszert fejleszteni, de nem tudom, milyen irányban induljak el. Persze nem gondolkodom magas kategóriákban (McIntosh, AudioResearch,Luxman), hiszen nem tudnám kihasználni. Cseréltessem a számítógép hangkártyáját? Milyenre? Vagy vegyek egy hálózati lejátszót? Vagy egy belépő kategóriás DAC-os erősítőt? És milyen márkát (NAD,Rotel…)? Vagy csak egy DAC-ot? Mindenképp szeretnék szintet lépni, de százezreim nincsenek erre. Válaszaitokat köszönöm! (Remélem, jó topicba írok.) :napsut:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ádámh írta:
2020.09.24., csüt. 21:49

Seasonic G450. Szerintem elég jó táp, sokat javított a rendszerem hangján.
Mindkét generációval próbáltam, egyik sem ment. Aktuálisan az 1-esről van szó.
Mindegyik PCIe aljzatban kipróbáltad?
Ha egyikben sem indul el, akkor a BIOS-t érdemes lenne default-ra tenni, rátölteni a legújabb verziót. Ha így sem indul el, akkor próba egy másik táppal. Mennie kell.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

voges írta:
2020.09.23., szer. 21:47

Egy tipp!Realtek hangvezérlést letiltottad telepítés elött?
Köszi! Az integrált hangkártyára gondolsz? Igen, úgy is próbáltam, hogy azt BIOS-ban off-oltam.

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

asebestyen írta:
2020.09.23., szer. 21:48

Milyen tápról megy? Ez még a régi sima STX vagy az újabb 2-es?
Seasonic G450. Szerintem elég jó táp, sokat javított a rendszerem hangján.
Mindkét generációval próbáltam, egyik sem ment. Aktuálisan az 1-esről van szó.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ádámh írta:
2020.09.23., szer. 20:23
Sziasztok!
Xonar Essence STX ügyben kérek tanácsot.
Nem ismeri fel a gépem (dell optiplex 7010, intel processzorral). A tápkábel rajta van kártyán és van benne feszültség. A kártya reléje nem kattan. Az eszközkezelő nem ír semmit. A bios is ennyit ír: slot1: "PCI bridge". A kártya másik PC-ben működik.
Valami ötlet?
Milyen tápról megy? Ez még a régi sima STX vagy az újabb 2-es?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Ádámh írta:
2020.09.23., szer. 20:23
Sziasztok!
Xonar Essence STX ügyben kérek tanácsot.
Nem ismeri fel a gépem (dell optiplex 7010, intel processzorral). A tápkábel rajta van kártyán és van benne feszültség. A kártya reléje nem kattan. Az eszközkezelő nem ír semmit. A bios is ennyit ír: slot1: "PCI bridge". A kártya másik PC-ben működik.
Valami ötlet?
Egy tipp!Realtek hangvezérlést letiltottad telepítés elött?

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Sziasztok!
Xonar Essence STX ügyben kérek tanácsot.
Nem ismeri fel a gépem (dell optiplex 7010, intel processzorral). A tápkábel rajta van kártyán és van benne feszültség. A kártya reléje nem kattan. Az eszközkezelő nem ír semmit. A bios is ennyit ír: slot1: "PCI bridge". A kártya másik PC-ben működik.
Valami ötlet?

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Big írta:
2020.09.23., szer. 19:50
voges írta:
2020.09.23., szer. 19:33
Big írta:
2020.09.23., szer. 18:55

Az esély megvan rá, de ha más nem akkor a hangtalansága már megnyugvást fog okozni azt meg tekinthetjük minőség
javulásnak. :rolleyes:
Nem tudom mennyit akarsz a félpasszív tápra költeni, esetleg gondolkodj el egy PICO-PSU-n, teljesen passzív és jók vele a tapasztalatok, természetesen akkor igaz, ha kitudja szolgálni a PC-d tápigényét egy ilyen kis cucc. 250-300W környékiek már vannak, meg lehet komolyabbak is. És az áruk is barátságos.
Gondolkoztam a Pico Psu-n is, zeneére kellene és integrált videokártya van semmi komoly.A pc-ben (mini itx) egy I3-6100 proci van.Igazából a Pico bekötésén "parázok",hogy nem tudnám megcsinálni! :)
Ezt elég nehéz elszúrni, de ha nem vagy biztos benne bármelyik PC/Laptop szervízben 10 perc alatt kicserélik.
AFJV_1_20180118619487503.jpg
Közben néztem egy videót róla és tényleg nem nehéz. :) Rátaláltam a HDPLEX psu-ra is az sem lehet rossz!

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

voges írta:
2020.09.23., szer. 19:33
Big írta:
2020.09.23., szer. 18:55
voges írta:
2020.09.23., szer. 17:54
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a pc olcsó,hangos tápját kicserélném egy minőségi félpasszív tápra akkor várható hangminőség javulás?
A pc-ben egy Asus Stx II hangkártya van ami alapból tetszik :) .
Az esély megvan rá, de ha más nem akkor a hangtalansága már megnyugvást fog okozni azt meg tekinthetjük minőség
javulásnak. :rolleyes:
Nem tudom mennyit akarsz a félpasszív tápra költeni, esetleg gondolkodj el egy PICO-PSU-n, teljesen passzív és jók vele a tapasztalatok, természetesen akkor igaz, ha kitudja szolgálni a PC-d tápigényét egy ilyen kis cucc. 250-300W környékiek már vannak, meg lehet komolyabbak is. És az áruk is barátságos.
Gondolkoztam a Pico Psu-n is, zeneére kellene és integrált videokártya van semmi komoly.A pc-ben (mini itx) egy I3-6100 proci van.Igazából a Pico bekötésén "parázok",hogy nem tudnám megcsinálni! :)
Ezt elég nehéz elszúrni, de ha nem vagy biztos benne bármelyik PC/Laptop szervízben 10 perc alatt kicserélik.
AFJV_1_20180118619487503.jpg
AFJV_1_20180118619487503.jpg (34.76 KiB) Megtekintve 2022 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Big írta:
2020.09.23., szer. 18:55
voges írta:
2020.09.23., szer. 17:54
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a pc olcsó,hangos tápját kicserélném egy minőségi félpasszív tápra akkor várható hangminőség javulás?
A pc-ben egy Asus Stx II hangkártya van ami alapból tetszik :) .
Az esély megvan rá, de ha más nem akkor a hangtalansága már megnyugvást fog okozni azt meg tekinthetjük minőség
javulásnak. :rolleyes:
Nem tudom mennyit akarsz a félpasszív tápra költeni, esetleg gondolkodj el egy PICO-PSU-n, teljesen passzív és jók vele a tapasztalatok, természetesen akkor igaz, ha kitudja szolgálni a PC-d tápigényét egy ilyen kis cucc. 250-300W környékiek már vannak, meg lehet komolyabbak is. És az áruk is barátságos.
Gondolkoztam a Pico Psu-n is, zeneére kellene és integrált videokártya van semmi komoly.A pc-ben (mini itx) egy I3-6100 proci van.Igazából a Pico bekötésén "parázok",hogy nem tudnám megcsinálni! :)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

voges írta:
2020.09.23., szer. 17:54
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a pc olcsó,hangos tápját kicserélném egy minőségi félpasszív tápra akkor várható hangminőség javulás?
A pc-ben egy Asus Stx II hangkártya van ami alapból tetszik :) .
Az esély megvan rá, de ha más nem akkor a hangtalansága már megnyugvást fog okozni azt meg tekinthetjük minőség
javulásnak. :rolleyes:
Nem tudom mennyit akarsz a félpasszív tápra költeni, esetleg gondolkodj el egy PICO-PSU-n, teljesen passzív és jók vele a tapasztalatok, természetesen akkor igaz, ha kitudja szolgálni a PC-d tápigényét egy ilyen kis cucc. 250-300W környékiek már vannak, meg lehet komolyabbak is. És az áruk is barátságos.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a pc olcsó,hangos tápját kicserélném egy minőségi félpasszív tápra akkor várható hangminőség javulás?
A pc-ben egy Asus Stx II hangkártya van ami alapból tetszik :) .

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

ZolaBA írta:
2020.09.19., szomb. 18:50
sad.gif
??? Bővebben! :rolleyes:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

sad.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Tökéletesen leírtad!
Annyit ér, hopgy akinél zenél, ciripel az alaaplap és nagy dinamika csökkenéssel jár a processzor terhelése miatt a rendszer, ez a művelet, biztosan sokat ér, ja meg annyi, hogy atomstabíl lesz tőle a rendszer.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Na, kérem! Kipróbáltam a C-State nélküliséget.
Tömören, semmi nem változott se a futó folyamatok száma, se a szálak száma, se a processzor kihasználtság, se a CPU sebesség (jól írta phyton71) és sajnos hangban se hallok semmi változást.
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy más konfigokban nem lehetséges a pozitív hatása (lásd kakaox).
Ezen a konfigon hardveres illetve szoftveres oldalon úgy gondolom minden el van követve a jó/jobb hang érdekében, ez ennyit tud. :rolleyes:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

robi20064 írta:
2020.09.16., szer. 11:06
Eleg nagy vihart kavart a dontesuk par felhasznalonal - a Roon szerint csak a userbase 1%-at erinti, persze az az 1% meg lazad hogy ezt miert most, miert igy stb - es atgondoltak hogy mit csinaljanak azokkal akik jelenleg hasznalnak ilyen eszkozoket anelkul hogy buntetnek a felhasznalot es erre jutottak.
Köszönöm az infókat! Én egyelőre nem mentem ennyire utána, bár a levelet megkaptam pár napja a Roon-tól, le is döbbentem rajta. Azt ígérik, hogy a már meglévő eszközöket továbbra is lehet majd használni egészen addig, míg újra nem telepítjük a szoftvert. Ez így nyilván nem elégséges megoldás, engem is bosszant a lépésük, bár értem a szándékukat. Beküldtem nekik a kérvényt, meglátjuk, megkapom-e a hozzájárulást tőlük...

Úgy tudom, a Roon nem sarcolja meg a gyártókat a minősítés miatt, de valamiért sokan mégsem kérik.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

robi20064 írta:
2020.09.15., kedd 21:32
Ugy tunik hogy a Roon megelegelte a jelenlegi Roon Ready certifikacios folyamat "kihagasait" es a honap vegetol bekemenyit. Akiknek nincs rozsaszin uncertified felirat az eszkoze mellett annak nem kell aggodnia, akinek van az atmenetileg igenyelhet fejlesztoi statuszt.
Ezt a fejlesztői státusz igénylést hol olvastad?

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szkebe »

La_Valse írta:
2020.09.15., kedd 15:24
szkebe írta:
2020.09.15., kedd 12:59
Mira gondolsz,energiagazdálkodási lehetőségre?
Mert a biost beállításokat az oprendszer nem tudja felül írni,ez két külön történet.
Nem azt mondtam, hogy felülírja, hanem felülbírálja, vagy egyszerűen nem veszi figyelembe.
Igen, például az energiagazdálkodás ilyen lehet.
Ne haragudj,de ez nem így van. leborulok.gif
pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

szkebe írta:
2020.09.15., kedd 12:59
Mira gondolsz,energiagazdálkodási lehetőségre?
Mert a biost beállításokat az oprendszer nem tudja felül írni,ez két külön történet.
Nem azt mondtam, hogy felülírja, hanem felülbírálja, vagy egyszerűen nem veszi figyelembe.
Igen, például az energiagazdálkodás ilyen lehet.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”