Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Acme írta:
2020.10.02., pén. 21:18
Palm írta:
2020.10.02., pén. 20:55
Akksi terén kinek van tapasztalata a Banner akksikkal kapcsolatban?
2 márka merült fel a 100 Ah-s akksik terén: Varta és Banner.
Varta akksim volt és van (régi model, lassan csere érett). Röviden: Nagyon jó akksi. Maradjak a Varta-nál vagy érdemes Banner-t venni?
Kiszemelt akksik:

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/V ... kkumulator

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/b ... 100ah-jobb
Volt Banner akksim. Működött, nem volt semmi gond vele. Kb 4 éves volt amikor eladtam az autót. Ha eddig bevált a Varta, maradhatsz annál is, nincs akkora árkülönbség.
Kösz!
Meggyőztél. Maradok a Varta-nál. Bevállt. Helybéli autós boltban kapható ugyan annyiért, mint máshol. Garancia esetén nem kell az ország másik felébe küldenem.
Banner-t nem forgalmaznak ekkorát errefelé, csak jobb esetben talán hoznak jó borsos áron.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Palm írta:
2020.10.02., pén. 20:55
Akksi terén kinek van tapasztalata a Banner akksikkal kapcsolatban?

Exide Premium....

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Palm írta:
2020.10.02., pén. 20:55
Akksi terén kinek van tapasztalata a Banner akksikkal kapcsolatban?
2 márka merült fel a 100 Ah-s akksik terén: Varta és Banner.
Varta akksim volt és van (régi model, lassan csere érett). Röviden: Nagyon jó akksi. Maradjak a Varta-nál vagy érdemes Banner-t venni?
Kiszemelt akksik:

Kép

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/V ... kkumulator


Kép

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/b ... 100ah-jobb

Régebben volt gondom a bannerral most nem tudom milyen a varta nagyon jó de exide-t használok már nagyon régóta és nagyon bevált 4 év alatt kb 100db lehet, hogy több és csak 1db volt garis szóval nagyon ajánlom :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Palm írta:
2020.10.02., pén. 20:55
Akksi terén kinek van tapasztalata a Banner akksikkal kapcsolatban?
2 márka merült fel a 100 Ah-s akksik terén: Varta és Banner.
Varta akksim volt és van (régi model, lassan csere érett). Röviden: Nagyon jó akksi. Maradjak a Varta-nál vagy érdemes Banner-t venni?
Kiszemelt akksik:

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/V ... kkumulator

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/b ... 100ah-jobb
Volt Banner akksim. Működött, nem volt semmi gond vele. Kb 4 éves volt amikor eladtam az autót. Ha eddig bevált a Varta, maradhatsz annál is, nincs akkora árkülönbség.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

Akksi terén kinek van tapasztalata a Banner akksikkal kapcsolatban?
2 márka merült fel a 100 Ah-s akksik terén: Varta és Banner.
Varta akksim volt és van (régi model, lassan csere érett). Röviden: Nagyon jó akksi. Maradjak a Varta-nál vagy érdemes Banner-t venni?
Kiszemelt akksik:

Kép

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/V ... kkumulator


Kép

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/b ... 100ah-jobb
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2020.09.28., hétf. 08:49
lassan esedekes lesz az elsö ablaktörlögumik/lapatok csereje.
Én vettem poénból 200Ft-os akciós osanosat az öreg mazdára :D Meglepő de működik, persze azért nem ajánlanám senkinek.

A mazdázásnak viszont vége, szombaton vettem egy Nissan Note - ot. (1.5dci, 5 év, 61ekm, extra hegyek.) Egyelőre nagy a szerelem :napsut:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

lassan esedekes lesz az elsö ablaktörlögumik/lapatok csereje. ki milyet ajanlana ?

szempontok:
- bevált, jó
- jó ár-érték arány
- könnyen elerhetö (2004-es Jazz-re, 55 (60)cm + 38-40cm talán - ha vételre kerül megnézem pontosan)

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.09.26., szomb. 13:57

De azért, higy jó is legyen a dologban: számomra utólag derült ki, hogy pl. van esernyőtsrtó sz új Octavia vezetőoldali ajtajában, sőt, esernyőstől szériatartozék... :D :D :napsut: :napsut: Emmér döfi! :D :D :D
Én vettem a DM-ben egy oda-vissza automata esernyőt, és betettem a térképzsebbe (térkééép? XXI. században?? :smile29: ).
Az Octiban is jó volt, a Daciában is jó - szerintem szeretni fogod az Octaviát. 36_1_11.gif
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.09.26., szomb. 17:13
Vinkler írta:
2020.09.26., szomb. 17:00
Szólj, ha aktuálissá válik, segítek.
leborulok.gif
Hétfő óta árajánlat-kérési fázisban van a lízingcég(ek)nél. Ha a Skodát rendelik meg nekem, akkor biztosan aktuálissá válik, amikor megérkezik az autó (hónapok kérdése, 2021 tavasza kb), és akkor kereslek. Most abban reménykedek, hogy kb egy héten belül meglesz a “győztes”, és leadják a megrendelést. Akkor hamarosan tudni fogjuk azt is, hogy mikorra ígérik a leszállítást...
Apropó, arról van infód, hogy most egy Passatxra vagy egy Octira mennyi a jellemző átlag várakozási idő?
A szállítással nem nagyon vagyok képben, nem értékesítésen dolgozom, de megkérdezem neked hétfőn.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.09.26., szomb. 17:00
Szólj, ha aktuálissá válik, segítek.
leborulok.gif
Hétfő óta árajánlat-kérési fázisban van a lízingcég(ek)nél. Ha a Skodát rendelik meg nekem, akkor biztosan aktuálissá válik, amikor megérkezik az autó (hónapok kérdése, 2021 tavasza kb), és akkor kereslek. Most abban reménykedek, hogy kb egy héten belül meglesz a “győztes”, és leadják a megrendelést. Akkor hamarosan tudni fogjuk azt is, hogy mikorra ígérik a leszállítást...
Apropó, arról van infód, hogy most egy Passatxra vagy egy Octira mennyi a jellemző átlag várakozási idő?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szólj, ha aktuálissá válik, segítek.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.09.26., szomb. 13:21
A másik, pedig az, hogy szerintem érdemes lett volna konzultálni egy értelmes értékesítővel, a konfig előtt, pl az említett anomália méregfogát ki tudta volna húzni.
Ismered a történetet... Konfigoljak céges autót, határidő szeptember 21 hétfő. Akkor még belefért volna egy Stinger meg a Passat PHEV is, tehát ezeken vacilláltam, és nem a józan ész döntött, a Stinger nyert.

De aznap, amikor már leadtam volna a konfigot, jött a levél (2 héttel a határidő előtt), hogy változott a céges szabályozás (spórolás van), 12 milla a maximum, az is bruttóban. Ja és két konfigot kell leadni, abból majd az árajánlat alapján döntenek. Keresgélés előlről kezdve... Egy Passat konfigig eljutottam, de mi legyen a másik? Meg is találtam: full-fullextrás KIA Optima SW, nagyon beleéltem magam. És leadtam a két konfigot, azzal a megjegyzéssel, hogy ha lehet, a KIA-t preferálnám. Ez múlt hét kedd volt.

Szerdán azt a választ kaptam, hogy az Optima SW már nem rendelhető, mert a gyártó kivonja az európai piacról. Ekkor írtam ide, hogy bajban vagyok, már csak 5 nap van hátra, mi legyen, ami valamelyest passzol ebbe a kategóriába. Ford Mondeo, Volvo V60, stb. stb kiestek, 12 milla bruttó alatt csak a Passat kapható értelmes felszereltséggel. Vagy olyan, amit nem vehetünk, mert nincs a vehető márkák között.

És hálás vagyok, mert az ajánlatok mellett sikerült kikötnöm az Octavia mellett. De az egészségem sajnos “csukladozik” (nem, nem a vírus...), a múlt héten sznte minden déleltőttöm vagy dokinál, vagy intenzív munkával telt, ráadásul már ismét home officeban dolgozom (50 km-re Budapesttől), mint szinte mindenki a cégnél, ami azért lényeges mert az irodaházunk a PoHu Buda telephelye mellett van, ha irodába jártam volna a múlt héten, akkor 2 perc lett volna átugrani, megnézni, beszélni, kérdezni, tesztvezetni... De sajnos nem igazán volt így lehetőségem “értelmes értékesítővel” beszélni... vagyis az Octavia-t “vakon” konfiguráltam, élőben még soha nem is láttam ilyen újfajtát, nem hogy üljek is benne...
Naszóval ennyi a történet zanzásítva, én sem szoktam ennyire látatlanban autó mellett kikötni, de most - a körülmények által gerjesztett saját hibámból - lényegében ez történt.

Azért valahogy együtt fogok élni ezzel a csomagtartó-dologgal (apropó: nem tudod megérdeklődni esetleg, hogy utólag is betehető-e egy ilyen második csomagtartóalj, vagy muszáj lett volna a gyári rendelés? Mivel teljesen kiszedhető a felhasználó által is, inkább tartozéknak tűnik, mint felszereltségi elemnek...)

De azért, higy jó is legyen a dologban: számomra utólag derült ki, hogy pl. van esernyőtsrtó sz új Octavia vezetőoldali ajtajában, sőt, esernyőstől szériatartozék... :D :D :napsut: :napsut: Emmér döfi! :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.09.26., szomb. 12:18
Vinkler írta:
2020.09.26., szomb. 11:02
Aszpirin írta:
2020.09.24., csüt. 21:11


WTF 36_1_5.gif
Semmi extra, csak kényelmesen beültem. :smile29:
Oszt’ van még valami jó benne, vagy benéztem ezt a rendelést?
(amióta leadtam, azóta még vagy 5-6 Octavia 4 “tesztet” is megnéztem a jutyubon, és elég vegyes a kép azok szerint... meg avl2 linkjének hatására az indexes Octavia-fórumban is megjelentem, na ott az az általános vélemény, hogy a 4-es Octavia visszalépés az előző modellhez képest... hmmm gondolkodik.gif ) Egyébként utólag jöttem rá, hogy megint elcsesztem a konfigot: a duplaaljú csomagtér minden felszerelésben extra, és én nem csekkoltam be. Akkora fasság, hogy gyakorlatilag az összes bemutató-autóban ez alapból ott van, egyetlen jutyúb-review-zó bökte ki, hogy ez tul.képpen extra... ha nincs benne, akkor nagyobb ugyan a csomagtér (gondolom emiatt a legnagyobb az osztályaban), de a hátsó székek ledöntésével rendes szintkülönbség keletkezik.., amúgy meg ki lehet teljesen venni).
Bakker, tényleg úgy lenne korrekt, hogy a “tesztek” az egyes felszereltségi szintekhez tertouó alapfelszereltségű autókról szóljanak, pl. Perfect (milyen vicces, hogy Perfect-nek nevezik a legfapadosabb szintet....) v. Ambiente vagy Style, minden úgy ahogy megkapnád, ha semmi egyebet nem csekkolsz be a felsz. szint kiválasztása után.... vagy ez országonként más-más?
Mi a f...ért kell mindig fullextrás kocsikat “tesztelni”, hogy az ember alapnak gondoljon olyan dolgokat, ami szerinte alap kellene legyen, de nem az? mint pl. ez a duplaaljú csomagtér... Fakk. Most már lehet, hogy a Passat-nak szurkolok... fene tudja.
Nyugi, azért mondtam, hogy vedd figyelembe, mert szerintem jó alternatíva. A “rajoskodást” pölö azért lehet megtenni, mert brutális utat tud megtenni az ülés hátrafelé. Tulajdonképpen ez már a 8-as golf technikája, szóval 1 generációval frissebb, mint a Passat, ami azért Passat. Nyilván VW, nyilván nagyobb, de benne ülve érezhetően múmiább, mint az Octavia, ráadásul az ára miatt normális motor sem fért volna bele. (Az más kérdés, hogy nem is nagyon van).
A másik, pedig az, hogy szerintem érdemes lett volna konzultálni egy értelmes értékesítővel, a konfig előtt, pl az említett anomália méregfogát ki tudta volna húzni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

190-195 cm magasságommal, soha nem volt gond az Octáviával. Az enyém régebbi kiadás, néztem talán azzal is meg lehetne csinálni azt mint Vinkler "rajoskodása" :D , bár az enyém régebbi típus szerintem kicsit kisebb. Azt tény, hogy a beltér mérete és kialakítása nincs teljesen szinkronban a külcsínnel, de azért szerintem nem ilyen tragikus a helyzet nyugi :D
Én annak idején hasonlóan nem néztem meg a tempomatot. A régiben alap volt az újban már külön kellett kérni. Persze hogy kimaradt. :smile51: Utólag is be lehet szereltetni, nem is lenne vészes, de most már megszoktam a hiányát :noproblemo:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.09.26., szomb. 11:02
Aszpirin írta:
2020.09.24., csüt. 21:11
Vinkler írta:
2020.09.24., csüt. 20:20
De legalább az új Octavia jó tágas lett! ;peace;
3309164B-7BEF-4484-85E4-9A41BBE2E640.jpeg
WTF 36_1_5.gif
Semmi extra, csak kényelmesen beültem. :smile29:
Oszt’ van még valami jó benne, vagy benéztem ezt a rendelést?
(amióta leadtam, azóta még vagy 5-6 Octavia 4 “tesztet” is megnéztem a jutyubon, és elég vegyes a kép azok szerint... meg avl2 linkjének hatására az indexes Octavia-fórumban is megjelentem, na ott az az általános vélemény, hogy a 4-es Octavia visszalépés az előző modellhez képest... hmmm gondolkodik.gif ) Egyébként utólag jöttem rá, hogy megint elcsesztem a konfigot: a duplaaljú csomagtér minden felszerelésben extra, és én nem csekkoltam be. Akkora fasság, hogy gyakorlatilag az összes bemutató-autóban ez alapból ott van, egyetlen jutyúb-review-zó bökte ki, hogy ez tul.képpen extra... ha nincs benne, akkor nagyobb ugyan a csomagtér (gondolom emiatt a legnagyobb az osztályaban), de a hátsó székek ledöntésével rendes szintkülönbség keletkezik.., amúgy meg ki lehet teljesen venni).
Bakker, tényleg úgy lenne korrekt, hogy a “tesztek” az egyes felszereltségi szintekhez tertouó alapfelszereltségű autókról szóljanak, pl. Perfect (milyen vicces, hogy Perfect-nek nevezik a legfapadosabb szintet....) v. Ambiente vagy Style, minden úgy ahogy megkapnád, ha semmi egyebet nem csekkolsz be a felsz. szint kiválasztása után.... vagy ez országonként más-más?
Mi a f...ért kell mindig fullextrás kocsikat “tesztelni”, hogy az ember alapnak gondoljon olyan dolgokat, ami szerinte alap kellene legyen, de nem az? mint pl. ez a duplaaljú csomagtér... Fakk. Most már lehet, hogy a Passat-nak szurkolok... fene tudja.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.09.24., csüt. 21:11
Vinkler írta:
2020.09.24., csüt. 20:20
De legalább az új Octavia jó tágas lett! ;peace;
3309164B-7BEF-4484-85E4-9A41BBE2E640.jpeg
WTF 36_1_5.gif
Semmi extra, csak kényelmesen beültem. :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Tctronic írta:
2020.09.25., pén. 17:35
Egyszer az életben valamelyik ilyen nagy dögöt élőben is látni szeretném. Na és ki az első :D


youtu.be/AaxJs_9eAxU
nem kicsik !
Ausztriaban az ERzberg-en lehet Hauly-zni, az ugyan kicsit kisebb:
Ein Hauly ist 11,5 m lang, 5,5 m breit sowie 4,5 m hoch.

Die zur Besucherplattform umgebaute Lademulde befindet sich in 4 Meter Höhe. Das Eigengewicht eines Hauly beträgt 55 t und in die Mulde passten zu Einsatzzeiten als Erzgesteintransporter 77 t Gestein. In beladenem Zustand erreichte so ein Hauly ein Gesamtgewicht von 132 t.
6 Reifen mit einem Durchmesser von 2,6 m und einer Breite von 70 cm und einem Gewicht von 1.200 kg kostet ca. € 7.500,--. Ein Hauly kostet ca. € 450.000,--.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Egyszer az életben valamelyik ilyen nagy dögöt élőben is látni szeretném. Na és ki az első :D


youtu.be/AaxJs_9eAxU
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.09.24., csüt. 20:20
De legalább az új Octavia jó tágas lett! ;peace;
3309164B-7BEF-4484-85E4-9A41BBE2E640.jpeg
WTF 36_1_5.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2020.09.24., csüt. 20:20
De legalább az új Octavia jó tágas lett! ;peace;
De legalább a fejed nem vered be. Ez pl. egy pozitívum ;peace;

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Vinkler írta:
2020.09.24., csüt. 20:20
De legalább az új Octavia jó tágas lett! ;peace;
Nem szorít vállban kicsit...? :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

De legalább az új Octavia jó tágas lett! ;peace;
3309164B-7BEF-4484-85E4-9A41BBE2E640.jpeg
3309164B-7BEF-4484-85E4-9A41BBE2E640.jpeg (54.75 KiB) Megtekintve 1828 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.09.23., szer. 19:14
avl2 írta:
2020.09.23., szer. 11:36
Ford F-Series: 896,526 Units
Azért ez elég durva, hogy a Ford F-Series az első az eladási listán. Cseszett nagy batárok azok (még a "legkisebb" is), nagy motorokkal. Közben meg minket itt Európában szívatnak a CO2-emissziós normákkal. :smile51:
Én már nem tudom mit higgyek. Az EU-s CO2 kvóta annyira debil, hogy valami súlyos lobbi érdekek sejlenek a háttérben. gondolkodik.gif
Azt még egy politikus sem hiheti, hogy egy 2,5 tonnás 300 LE-s "hibrid" tank környezetbarátabb, mint egy városi kisautó... márpedig ha így folytatják csak az előbbieket lehet majd forgalmazni az EU-ban.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.09.23., szer. 11:36
Ford F-Series: 896,526 Units
Azért ez elég durva, hogy a Ford F-Series az első az eladási listán. Cseszett nagy batárok azok (még a "legkisebb" is), nagy motorokkal. Közben meg minket itt Európában szívatnak a CO2-emissziós normákkal. :smile51:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ha mar tömeg meg legellenallas, ime a legtöbb db-ot eladott gép 2019-ben Kanadaban:

in Canada from 2019.
10. Hyundai Elantra – 39,463
9. Ford Escape – 39,503
8. Toyota Corolla – 47,596
7. Chevrolet Silverado – 53,484
6. GMC Sierra – 54,400
5. Honda CR-V – 55,859
4. Honda Civic – 60,139
3. Toyota RAV4 – 65,248
2. Ram Pickup – 96,673
1. Ford F-Series – 145,064


es USA-ban:
Ford F-Series: 896,526 Units
Ram Pickup: 633,694 Units. ...

Chevrolet Silverado: 575,600 Units. ...
Toyota RAV4: 448,071 Units. ...
Honda CR-V: 384,168 Units. ...
Nissan Rogue: 350,447 Units. ...
Chevrolet Equinox: 346,048 Units. ...
Toyota Camry: 336,978 Units. ..
Honda Civic (325,650 units sold)
Toyota Corolla (304,850 units sold)
Honda Accord (267,567 units sold)
Toyota Tacoma (248,801 units sold)
...

erdekes, hogy mas a modellek formaja, pl. Corolla Canada vs. USA, lasd
https://www.autotrader.ca/newsfeatures/ ... a-in-2019/
https://www.caranddriver.com/news/g2704 ... /?slide=16

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”