Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Aszpirin írta:
2020.10.04., vas. 22:13
Ez bejött, bakker! leborulok.gif
Készítettem egy angol profilt, és megy, ott a keresésben, és el is indul.
Duurva, nem tudtam, hogy a nyelv is számít...
EZER KÖSZÖNET A TIPPÉRT!
A Netflixnek van egy Magyarországra engedélyezett adatbázisa, ezek akkor jelennek meg, ha angolra állítod a beállítást. Nyilván az egy kényelmi szolgáltatás, hogy ha csak magyarul beszélsz és ezért magyarra állítod, akkor csak olyan filmeket fog listázni, amelyek magyarul vannak, elkerülve a csalódást, hogy kinézel egy filmet és csak elindítás után akkor derül ki, hogy nincs is magyarul. Sok olyan sorozat van, amelynek csak két-három évada van fent a magyar nyelvű oldalon (nem is mindig az első két-három évad), mert csak azokhoz készült el a magyar felirat. Persze az angol oldalon az összes fent van.
Ha valaki beszél angolul, akkor érdemes az angol nyelvet kiválasztani, mivel sokkal több filmből tud válogatni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2020.10.04., vas. 22:01
Aszpirin írta:
2020.10.04., vas. 21:46
Nálam dettó. A kereőben hiába keresem. A Google-felajánlásta viszont bejön eddig:

... aztán a Lejátszásta kattintva ez lesz belőle:
Magyar előfizetéssel Magyarországon próbálom. Ha a magyar nyelvet választom a Netflixen (azaz csak a magyar feliratos vagy magyar szinkronos filmeket látom), akkor keresésnél nincs találat. Ha az angolt választom (azaz az összes itthon elérhető filmet listázza magyar vonatkozástól függetlenül), akkor keresésénél kidobja és el is indítja.
Én az ilyen helyzetekre eleve csináltam egy angol profilt.
Ez bejött, bakker! leborulok.gif
Készítettem egy angol profilt, és megy, ott a keresésben, és el is indul.
Duurva, nem tudtam, hogy a nyelv is számít...
EZER KÖSZÖNET A TIPPÉRT!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Aszpirin írta:
2020.10.04., vas. 21:46
Nálam dettó. A kereőben hiába keresem. A Google-felajánlásta viszont bejön eddig:

... aztán a Lejátszásta kattintva ez lesz belőle:
Magyar előfizetéssel Magyarországon próbálom. Ha a magyar nyelvet választom a Netflixen (azaz csak a magyar feliratos vagy magyar szinkronos filmeket látom), akkor keresésnél nincs találat. Ha az angolt választom (azaz az összes itthon elérhető filmet listázza magyar vonatkozástól függetlenül), akkor keresésénél kidobja és el is indítja.
Én az ilyen helyzetekre eleve csináltam egy angol profilt.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A Netflixnél egyébként nem az számít, hogy hol regisztráltál, hanem hogy épp hol tartózkodsz, amikor néznéd, vagy legalábbis ő mit gondol, hogy hol tartózkodsz. Ha egy külföldi proxyn keresztül méssz ki a netre, simán lehet, hogy egész más kínálatot kapsz. Ez tuti, Németországban, Olaszországban, USA-ban és Angliában is néztem már Netflixet az itthoni előfizetésemmel, mindenhol a helyi választék ment, ami természetesen az USA-ban a legnagyobb... de Németországban is bőven több, mint nálunk.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SSDWOB írta:
2020.10.04., vas. 20:59
robi20064 írta:
2020.10.03., szomb. 21:34
SSDWOB írta:
2020.10.03., szomb. 21:24


Alig vártam, hogy megnézzem, erre....
Screenshot_3.png

Csak mielőtt más is kedvet kap hozzá! Még "tékába" sincs fent :(
Nalam minden tovabbi nelkul elindul, direkt bele is tekertem, semmi problema nem volt.
Van magyar címe? Nekem is magyar regisztrációval vagyok fent. A Netflix keresője nem hoz eredményt. Ha a google-be írom, ott felkínálja, hogy nézzem meg a Netflixen. Rákattintok és jön a lenti kép. gondolkodik.gif
Nálam dettó. A keresőben hiába keresem. A Google-felajánlásra viszont bejön eddig:
A3682EA5-CE4C-4563-9B6B-685AA7A37BCD.png
A3682EA5-CE4C-4563-9B6B-685AA7A37BCD.png (5.18 MiB) Megtekintve 2497 alkalommal
... aztán a Lejátszásra kattintva ez lesz belőle:
30F6B8D9-E0CB-453F-9C6E-58DFB2E2355E.png
30F6B8D9-E0CB-453F-9C6E-58DFB2E2355E.png (374.49 KiB) Megtekintve 2497 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

scaurus írta:
2020.10.04., vas. 04:50
E szerint vége a Norsemen sorozatnak:

https://www.whats-on-netflix.com/news/n ... 3-seasons/
Kár. Én élveztem ezt a vikinges abszurd humort.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

robi20064 írta:
2020.10.03., szomb. 21:34
SSDWOB írta:
2020.10.03., szomb. 21:24
komarfamily írta:
2020.10.02., pén. 21:36
Nem tudom a magyar Netflixen mi a cime de angolul Last Breath. Igaz tortenetet dolgoz fel eredeti videofelvetelekkel. Egy melytengeri buvar tragikus tortenetet mutatja be. Vegig gorcsben volt a gyomrom. Klausztrofobiasok ne nezzek. Nagyon tetszett!
Alig vártam, hogy megnézzem, erre....
Screenshot_3.png

Csak mielőtt más is kedvet kap hozzá! Még "tékába" sincs fent :(
Nalam minden tovabbi nelkul elindul, direkt bele is tekertem, semmi problema nem volt.
Van magyar címe? Nekem is magyar regisztrációval vagyok fent. A Netflix keresője nem hoz eredményt. Ha a google-be írom, ott felkínálja, hogy nézzem meg a Netflixen. Rákattintok és jön a lenti kép. gondolkodik.gif

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

E szerint vége a Norsemen sorozatnak:

https://www.whats-on-netflix.com/news/n ... 3-seasons/
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

wittao írta:
2020.10.03., szomb. 22:36

Ezen kifejezetten jót szórakoztunk anno :D :

[A minden6ó]
Anno, láttam a moziban, nem találtam viccesnek.
Magát a filmet sem, de ez már végképp ízlés kérdése.

SSDWOB írta:
2020.10.03., szomb. 21:24
komarfamily írta:
2020.10.02., pén. 21:36
Nem tudom a magyar Netflixen mi a cime de angolul Last Breath.
...
Alig vártam, hogy megnézzem, erre....
[Screenshot_3.png]

Csak mielőtt más is kedvet kap hozzá! Még "tékába" sincs fent :(
Nálam (is) minden gond nélkül megy.
(Magyarországon regisztrált fiók.)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

komarfamily írta:
2020.10.02., pén. 21:36
Nem tudom a magyar Netflixen mi a cime de angolul Last Breath. Igaz tortenetet dolgoz fel eredeti videofelvetelekkel. Egy melytengeri buvar tragikus tortenetet mutatja be. Vegig gorcsben volt a gyomrom. Klausztrofobiasok ne nezzek. Nagyon tetszett!
Alig vártam, hogy megnézzem, erre....
Screenshot_3.png
Screenshot_3.png (919.55 KiB) Megtekintve 2082 alkalommal


Csak mielőtt más is kedvet kap hozzá! Még "tékába" sincs fent :(

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Nem tudom a magyar Netflixen mi a cime de angolul Last Breath. Igaz tortenetet dolgoz fel eredeti videofelvetelekkel. Egy melytengeri buvar tragikus tortenetet mutatja be. Vegig gorcsben volt a gyomrom. Klausztrofobiasok ne nezzek. Nagyon tetszett!

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Enola Holmes

Szórakoztató, vidám tini kalandfilm a Netflixen Sherlock és Mycroft kishúgáról, egy ifjúsági könyv sorozat első kötetének adaptációja.
A karakterek, színészek rendben, átjön (nekem legalábbis), hogy egyszerűen szerették a filmet.
Henry Cavill mint Sherlock nekem tetszett.
Látványos (szép képi világ, jó díszletek, kosztümök).
A cselekmény pörög, ami egyben elfedi a történet hiányosságait.

Negatívum:
- nincs csavaros rejtély, így komoly nyomozás sem,
- a történet egyszerű, az anya-szál elég gyenge (pláne a vége),
- kissé(?) túltolták a politikai korrektséget (feminizmus, indiai származású nyomozó, ilyesmik).

Nekem tetszett, a magyar szinkron is rendben van.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Space Force elvileg egy vígjáték az United States Space Force megalapításáról.
Sajnos nem vicces, hanem fárasztó.
Leginkább sajnálatos, legalábbis nekem az, hogy a főszereplő Steve Carell.
Számomra teljesen érthetetlen, hogy ki és miért találta ki, hogy ez a figura vicces, még semmiben nem láttam, amiben viccesnek találtam volna, pusztán már a megjelenése irritál.

Ozark egy pénzmosó megpróbáltatásai vidéken.
Igazi szellemi rágógumi, nem nézhetetlen, történik is benne ez-az, de semmi nyomot nem hagy.
Egy karakter nincs benne, aki szimpatikus lenne vagy akinek a sorsa bármiért is érdekes volna, a gyerekek jelenetei, pedig, sokszor erőltetettek.
Mivel főhősünk sem szimpatikus, így a nézés közben vissza-visszatérő kérdésként merült fel, hogy egy pénzmosó figurának és családjának kéne szurkolnom?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Sajnos, úgy alakult az életem, hogy van időm sorozatokba belenézni, a hétvégi próbálkozások:

The Order A természetfeletti tini sorozatok egy darabja (varázsló iskola, vérfarkasok).
Semmi kivetnivaló nincs benne, de kiemelkedő sem, a sztori nem különösebben izgalmas (bár nem is unalmas), a karakterek nem különösebben érdekesek, maguk a színészek is jellegtelenek (de nem rosszak).
A zsáner rajongói egy esős szombat délután tehetnek vel próbát.

Good Girls Kétségbesett anyák kirabolnak egy boltot, de jóval több pénzhez jutnak mint amire számítottak, mert mint kiderül, egy banda pénze volt a bolti széfben.
A karakterek és így a sorsuk totál érdektelenek.
Mivel a szituációkból fakadó humor sem tudott mosolyt csalni az arcomra, ezért 2 rész után beláttam, hogy ez nem az én sorozatom.

Unbreakable Kimmy Schmidt 29 éves főhősnőnk 15 évig egy szekta tagja volt, s miután kiszabadították, új életet kezd New Yorkban.
Főhősnőnk nagyon vidám, teliszájjal mosolygós (különösen, ha rácsodálkozik valamire), de ezen kívül a sorozat (első 2 része) semmi mást nem nyújtott nekem(főhősnőnk meg kevés, hogy a hátán elvigye a showt), így ezt is elengedtem.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Aszpirin írta:
2020.09.21., hétf. 20:25
...óriási a várakozás bennem...
Ismerem ezt az érzést.

Emlékszem a nagy "hájp"-okra pl. Matt Damon Bourne sorozata, Eredet, Logan, Captain America: The Winter Soldier.
Oszt' mind csalódás volt, számomra egyszer nézős , tisztességes iparosmunkák, de semmi több (na jó, az Eredet egy mezei blöff, mint a Matrix 2-3 - látszólag szólnak valamiről, valójában semmiről).

Ilyen most A nagy pénzrablás (Money Heist avagy La casa de papel).
A 3. résznél tartok (kétséges, hogy folytatom-e), nem értem a felhajtást, egy nem túl izgalmas történet lassan tálalva, amolyan szellemi rágógumi, lehet nézni, amíg nézem, szórakoztat (különösen Berlin karaktere), de valójában semmilyen nyomot, emléket nem hagy.
Nem értem a körülötte kialakult nagy rajongást.

A Warrior Nun ellenben kellemes csalódás.
Véletlenül került elém, különösebb prekoncepció nélkül kezdtem bele, és minden kliséje, helyenként debilsége ellenére tetszett.
Mondjuk, főhősnőnk pajkos mosolya, valamint a hangja sokat lendít az élvezeti értéken...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

robi20064 írta:
2020.09.22., kedd 13:36
Ha mar sci-fi, Raised by Wolves-ot nezi innen valaki? Meg mindig nem lehet tudni hova fog kifutni az elso evad.
A Boys-al párhuzamosan nézem. Szerintem nem rossz.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2020.09.22., kedd 13:31
Aszpirin írta:
2020.09.21., hétf. 20:25
ZolaBA írta:
2020.09.19., szomb. 19:18
Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi...
Ezt az óhajt nagyon át tudom érezni, mert én is rajongok az érdekes, izgalmas, intelligens sci-fi-ért. És én is nagyon várok már valami újat ami ilyen. Mindegy hogy amerikai, orosz, kínai, vagy bármi más náció produkciója. Jöhet akár sorozat is (az Alapítvány-trélert nagyon nyomatja már az Apple, óriási a várakozás bennem, mert ha azt rendesen megcsinálják, akkor csak izgalmas, érdekes és intelligens lehet majd).

Utoljára az Ad Astrában csalódtam, elég volt már a csalódásokból.
"Óriási a várakozás". Szerintem itt cseszed el. Szerintem felesleges előre fantáziálni bármin. Meg kell nézni a kész terméket és dönteni, hogy megüti a szintet vagy sem.
Igazad van, de nem tehetek róla, nem vagyok tökéletes, ilyen vagyok. Nagyon várom. Aztán ha nem felel meg a várakozásnak, akkor jön a csalódás. Az lenne jó, ha nem tudnék róla, hogy jön. De az Apple az arcomba nyomja a trélereket, és akkor már nem bírom megállni, hogy ne nézzem meg az előzetest.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Morph írta:
2020.09.22., kedd 11:47
Blondsztyú írta:
2020.09.21., hétf. 20:05
A Life,végig izgi és többször nézős,nekem,csakúgy mint a Prometheus , Alien Covenant stb.
"Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi... " :smile32:
Hát nem tudom, Conenant? Egyszer szenvedős...
De kinek mi, lehetett volna jobb példákat mondani.
Ezt is úgy kell nézni, hogy csak engeded magadba a képet+hangot! Akkor jó. Mint az amcsi filmek kb. 90%-a.
Projin meg ... :smile32:
Nekem a Life is szenvedős volt.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

robi20064 írta:
2020.09.22., kedd 13:36
Ha mar sci-fi, Raised by Wolves-ot nezi innen valaki? Meg mindig nem lehet tudni hova fog kifutni az elso evad.
Szerintem nézzük többen. Nekem eléggé tetszik.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

-KP- írta:
2020.09.22., kedd 13:31
...Szerintem felesleges előre fantáziálni bármin. Meg kell nézni a kész terméket és dönteni, hogy megüti a szintet vagy sem.
Ezzel egyetértek én is. Szeretem az itt megjelenő ajánlókat, mert sokszor nagyon igényesen összeállított figyelemfelkeltés történik egy-egy film iránt, óvatosan megjelölve, hogy ez csak egy lazább kikapcsolódás, vagy egy nehezebben emészthető sztori.

Ha nem ezek alapján választok filmet, akkor csak nézem, ha zavaróan semmirevaló, megállítom és dobom a szemétbe, de ez ritka.

Nem szabad sokat várni, mert sajnos igazán magával ragadó film nem sok van.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2020.09.21., hétf. 20:25
ZolaBA írta:
2020.09.19., szomb. 19:18
Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi...
Ezt az óhajt nagyon át tudom érezni, mert én is rajongok az érdekes, izgalmas, intelligens sci-fi-ért. És én is nagyon várok már valami újat ami ilyen. Mindegy hogy amerikai, orosz, kínai, vagy bármi más náció produkciója. Jöhet akár sorozat is (az Alapítvány-trélert nagyon nyomatja már az Apple, óriási a várakozás bennem, mert ha azt rendesen megcsinálják, akkor csak izgalmas, érdekes és intelligens lehet majd).

Utoljára az Ad Astrában csalódtam, elég volt már a csalódásokból.
"Óriási a várakozás". Szerintem itt cseszed el. Szerintem felesleges előre fantáziálni bármin. Meg kell nézni a kész terméket és dönteni, hogy megüti a szintet vagy sem.

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Morph »

Blondsztyú írta:
2020.09.21., hétf. 20:05
A Life,végig izgi és többször nézős,nekem,csakúgy mint a Prometheus , Alien Covenant stb.
"Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi... " :smile32:
Hát nem tudom, Conenant? Egyszer szenvedős...
De kinek mi, lehetett volna jobb példákat mondani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.09.22., kedd 11:53-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.09.19., szomb. 19:18
Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi...
Ezt az óhajt nagyon át tudom érezni, mert én is rajongok az érdekes, izgalmas, intelligens sci-fi-ért. És én is nagyon várok már valami újat ami ilyen. Mindegy hogy amerikai, orosz, kínai, vagy bármi más náció produkciója. Jöhet akár sorozat is (az Alapítvány-trélert nagyon nyomatja már az Apple, óriási a várakozás bennem, mert ha azt rendesen megcsinálják, akkor csak izgalmas, érdekes és intelligens lehet majd).

Utoljára az Ad Astrában csalódtam, elég volt már a csalódásokból.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

ZolaBA írta:
2020.09.19., szomb. 19:18
Megnéztük a Föld invázió / Avanpost / The Blackout Orosz csodát.
Egyszer meg lehet nézni, mert valahol mélyen remek ötletek vannak mögötte, jó a látványa is, de a kivitelezés többnyire csalódás.

Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi...

hitler-idoutazás.jpg
/Avanpost/
Belekezdtem én is.
10 percig bírtam,majd léptetés,léptetés,léptetés....majd kuka! Zsé kategória.
A Life,végig izgi és többször nézős,nekem,csakúgy mint a Prometheus , Alien Covenant stb.
"Jó lenne végre egy izgalmas, érdekes, intelligens sci-fi... " :smile32:
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kargidje írta:
2020.09.21., hétf. 16:39
Tessék:
Szaljut-7
Ez meg kb az "orosz Apollo-13".
Már régebben láttam, és attól eltekintve, hogy csak "igaz történet alapján", tehát nem feltétlenül hű mindenben a valódi történethez, egészen jó film, egyszer mindenképp érdemes megnézni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”