Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Robici írta:
2020.10.22., csüt. 18:08
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát,
Na örülök hogy akkor ez mégsem végleges, akitől én vettem ő azt mondta, hogy neki azt mondták a Heed-nél hogy ezen nem lehet változtatni.
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző.
Az Ethosz meg ezt használja...:
https://www.ebay.com/c/20024648649
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be.
Attól tartok az öntvénymechanikás cuccok nem a 200 ezer forintos sávban keresendők. Mondjuk ami azt illeti szerintem a DT se ért annyit amennyiért eredetileg újonnan adták, használtan 200-at megérhet.
Erre az öntvény mechanikára kitérve.
Ha használt készülékekről beszélünk(márpedig igen), akkor 200e-ből(sőt, még alatta is) igenis lehet öntvény mechanikásat kapni.
Lásd a jelenlegi cd játszóm pl.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

hzola írta:
2020.10.22., csüt. 22:22
Robici írta:
2020.10.22., csüt. 18:08
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát,
Na örülök hogy akkor ez mégsem végleges, akitől én vettem ő azt mondta, hogy neki azt mondták a Heed-nél hogy ezen nem lehet változtatni.
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző.
Az Ethosz meg ezt használja...:
https://www.ebay.com/c/20024648649
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be.
Attól tartok az öntvénymechanikás cuccok nem a 200 ezer forintos sávban keresendők. Mondjuk ami azt illeti szerintem a DT se ért annyit amennyiért eredetileg újonnan adták, használtan 200-at megérhet.
1.
N ek e m is cs a k a rezonanciàt tudtàk megszüntetni, de azt sem 100%, a trafó zúgàsàval nem tudtak mit kezdeni, ez ilyen azt mondtàk, hàt ez nekem nem jött be így mennie kellet.
2.
Ennyièrt csak is hasznàlt piacon ès règebbi elnyûhetetlen philips mechanikàs az ami megfizethetô cdm-0 vagy cdm-1 a többi ezektôl fiatalabb mechanika, ismètelve nàlam okosabb/tapasztaltak vèlemènyèt, felejtôs. :-)
Nem kétlem, hogy a CDM-0 a szent grál, de az ilyen mechanikás cd játszók,már ritkák, mint a fehér holló.
Azt meg azért kicsit túlzásnak(elfogúltság?) tartom, hogy csak ezzel a mechanikával lehetne/lehetett jó cd játszókat építeni., Azért ezen túl is van élet.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
zoli73 írta:
2020.10.20., kedd 20:52
Szeretnék egy kék tippet, tanácsot kapni.
A cd játszóm dac-al való megtámogatása, nem várt jó eredménnel zárult.
Voltak a témával kapcsolatban olyan hangok, hogy hát egy cd játszó digitális kimenete nem biztos, hogy elég jó minőségű ahhoz, hogy a dac a legjobb tudását nyújtsa vele.
Ezen elgondolkozva arra jutottam, hogy beszerzek egy dedikált futóművet.
Ami kritérium, hogy ne legyen "őskövület".
A megcélzott áron(200-250e), ami eszembe jut az az Ethosz CDM transport SE ll, vagy Heed obelisk DT használtan, más nem igazán.
Ami az Ethosz mellett szól, az a jó hírnév, biztos szervíz háttér, garancia.
Ami kicsit ellenérzést kelt bennem, az a dizájn, és a szokatlan kezelés(felültöltös), ámbár lehet, hogy ez előny?
A Heed -nél szintén említhetem a biztos szervíz hátteret, a jó hírnevet, plusz kivitelre is tetszetős.
Az Ethosz rendelkezik XLR digitális kimenettel is, a dac-om ugyanilyen bemenettel, ez jelenthet-e pozitívumot?
Az említett pörgetőkről szívesen fogadok pro és kontra vélevényeket, illetve egyéb alternatívákat, amik számításba jöhetnek.
Köszönöm!
Megosztanám fentiekkel kapcsolatos tapasztalataimat:
- Ethosz futóművem nem volt, de per pillanat egy human audio libretto-val élek. Engem nem zavar a felültöltős design, bevallom kifejezetten kedvelem, és nem érzem unpraktikusnak. Gondoltam megemlítem, hogy felültöltős lejátszóval is együtt lehet élni, csak eltérő elhelyezést és ebből adódóan helyigénye van mint egy tálcás lejátszónak, de ez egyértelmű.
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát, de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző. Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be. Ezen kívül engem idegesített a lassú beolvasás, és mintha úgy rémlene (de ebben nem vagyok 100% biztos) szám léptetésekor sem lett volna túl gyors, de ezekkel az utóbbi dolgokkal együtt lehet élni, megszokható. Hangra nem volt rossz én egy heed obelisk DA val használtam.
Nem tudom segített e a döntésed meghozatalában, gondoltam megosztom.
Egyébként, ha én lennék hasonló cipőben, akkor marconi kolléga javaslatát megfontolnám.
Köszönöm neked is, hogy megosztottad a tapasztalataidat!
Kissé elgondolkodtató, hogy a Heed DT-t, kettőből ketten ugyanúgy jellemzitek, ez nem egy precíz készülékre vall. Meglepő.
A Philips CD 304 mkll, ha sikerül találni, kipróbálom, ígérem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2020.10.22., csüt. 13:02
zoli73 írta:
2020.10.20., kedd 20:52
A megcélzott áron(200-250e), ami eszembe jut az az Ethosz CDM transport SE ll, vagy Heed obelisk DT használtan, más nem igazán.
Van egy fórumtársunk, akinek anno full Ethosz rendszere volt (egy ideje abbahagyta a hifit, ha igaz, bár rég találkoztunk). Többször is hallgattam nála ilyen futóművet, szerintem nem csalódnál benne.

Én ugyan nagyon-nagyon laikus vagyok, de egy híres-neves magyar kereskedőtől (aki tán épít is) olvastam egyszer, hogy ezek a felültöltős gépek az igaziak, nem érnek nyomukba sem a tálcásak. Nem ilyen sarkosan fogalmazott, de valami hasonló volt a lényege. Igaz, hogy kényelmetlenebb lehet, de ha ezen múlik a jó hang... :rolleyes: :D
Vannak itt többen is, akik Ethosz rendszeren hallhatnak zenét, bevallom várom is a felbukkanásukat, érdekelne a tapasztalatuk a CDM futóművel.
Mindenesetre érdekes amit Robici írt róla, hogy "kézzel kell elindítani a beolvasást".
Ha ez az, aminek gondolom, hogy kézzel meg kell pörgetni a behelyezett lemezt, hogy elinduljon a lejátszás, akkor ezt hogy is mondjam, komikusnak találom, és minden, csak nem praktikus.
Ha ez tényleg így van, akkor ennek mi lehet a magyarázata? Nem láttam még így működő készüléket, de ettől még lehet jó hangú.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hzola
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.12.07., szer. 18:54
Értékelés: 77
Tartózkodási hely: Budapest 2.ker

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hzola »

Robici írta:
2020.10.22., csüt. 18:08
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát,
Na örülök hogy akkor ez mégsem végleges, akitől én vettem ő azt mondta, hogy neki azt mondták a Heed-nél hogy ezen nem lehet változtatni.
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző.
Az Ethosz meg ezt használja...:
https://www.ebay.com/c/20024648649
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be.
Attól tartok az öntvénymechanikás cuccok nem a 200 ezer forintos sávban keresendők. Mondjuk ami azt illeti szerintem a DT se ért annyit amennyiért eredetileg újonnan adták, használtan 200-at megérhet.
1.
N ek e m is cs a k a rezonanciàt tudtàk megszüntetni, de azt sem 100%, a trafó zúgàsàval nem tudtak mit kezdeni, ez ilyen azt mondtàk, hàt ez nekem nem jött be így mennie kellet.
2.
Ennyièrt csak is hasznàlt piacon ès règebbi elnyûhetetlen philips mechanikàs az ami megfizethetô cdm-0 vagy cdm-1 a többi ezektôl fiatalabb mechanika, ismètelve nàlam okosabb/tapasztaltak vèlemènyèt, felejtôs. :-)
Analóg:Garrad 401
Kar1:Rabco SL-8E+EMT-TSD15
Kar2:FR 24 mkII+Ortofon SL 15 mkII/SUPEX 900 super plus E (MALFOX)
Rádió:Fisher FM-200-B
Digi1:TJ. v-fet Philips demo CD 100
Digi2:Human Audio Libretto
Erősítő:Sutemenyx Hybrid végfok
Hangsugárzó:JBL 4344
Kábelek:Human Audio, Luxor

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát,
Na örülök hogy akkor ez mégsem végleges, akitől én vettem ő azt mondta, hogy neki azt mondták a Heed-nél hogy ezen nem lehet változtatni.
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző.
Az Ethosz meg ezt használja...:
https://www.ebay.com/c/20024648649
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be.
Attól tartok az öntvénymechanikás cuccok nem a 200 ezer forintos sávban keresendők. Mondjuk ami azt illeti szerintem a DT se ért annyit amennyiért eredetileg újonnan adták, használtan 200-at megérhet.

Avatar
hzola
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.12.07., szer. 18:54
Értékelés: 77
Tartózkodási hely: Budapest 2.ker

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hzola »

zoli73 írta:
2020.10.20., kedd 20:52
Szeretnék egy kék tippet, tanácsot kapni.
A cd játszóm dac-al való megtámogatása, nem várt jó eredménnel zárult.
Voltak a témával kapcsolatban olyan hangok, hogy hát egy cd játszó digitális kimenete nem biztos, hogy elég jó minőségű ahhoz, hogy a dac a legjobb tudását nyújtsa vele.
Ezen elgondolkozva arra jutottam, hogy beszerzek egy dedikált futóművet.
Ami kritérium, hogy ne legyen "őskövület".
A megcélzott áron(200-250e), ami eszembe jut az az Ethosz CDM transport SE ll, vagy Heed obelisk DT használtan, más nem igazán.
Ami az Ethosz mellett szól, az a jó hírnév, biztos szervíz háttér, garancia.
Ami kicsit ellenérzést kelt bennem, az a dizájn, és a szokatlan kezelés(felültöltös), ámbár lehet, hogy ez előny?
A Heed -nél szintén említhetem a biztos szervíz hátteret, a jó hírnevet, plusz kivitelre is tetszetős.
Az Ethosz rendelkezik XLR digitális kimenettel is, a dac-om ugyanilyen bemenettel, ez jelenthet-e pozitívumot?
Az említett pörgetőkről szívesen fogadok pro és kontra vélevényeket, illetve egyéb alternatívákat, amik számításba jöhetnek.
Köszönöm!
Megosztanám fentiekkel kapcsolatos tapasztalataimat:
- Ethosz futóművem nem volt, de per pillanat egy human audio libretto-val élek. Engem nem zavar a felültöltős design, bevallom kifejezetten kedvelem, és nem érzem unpraktikusnak. Gondoltam megemlítem, hogy felültöltős lejátszóval is együtt lehet élni, csak eltérő elhelyezést és ebből adódóan helyigénye van mint egy tálcás lejátszónak, de ez egyértelmű.
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát, de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző. Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be. Ezen kívül engem idegesített a lassú beolvasás, és mintha úgy rémlene (de ebben nem vagyok 100% biztos) szám léptetésekor sem lett volna túl gyors, de ezekkel az utóbbi dolgokkal együtt lehet élni, megszokható. Hangra nem volt rossz én egy heed obelisk DA val használtam.
Nem tudom segített e a döntésed meghozatalában, gondoltam megosztom.
Egyébként, ha én lennék hasonló cipőben, akkor marconi kolléga javaslatát megfontolnám.
Analóg:Garrad 401
Kar1:Rabco SL-8E+EMT-TSD15
Kar2:FR 24 mkII+Ortofon SL 15 mkII/SUPEX 900 super plus E (MALFOX)
Rádió:Fisher FM-200-B
Digi1:TJ. v-fet Philips demo CD 100
Digi2:Human Audio Libretto
Erősítő:Sutemenyx Hybrid végfok
Hangsugárzó:JBL 4344
Kábelek:Human Audio, Luxor

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2020.10.20., kedd 20:52
A megcélzott áron(200-250e), ami eszembe jut az az Ethosz CDM transport SE ll, vagy Heed obelisk DT használtan, más nem igazán.
Van egy fórumtársunk, akinek anno full Ethosz rendszere volt (egy ideje abbahagyta a hifit, ha igaz, bár rég találkoztunk). Többször is hallgattam nála ilyen futóművet, szerintem nem csalódnál benne.

Én ugyan nagyon-nagyon laikus vagyok, de egy híres-neves magyar kereskedőtől (aki tán épít is) olvastam egyszer, hogy ezek a felültöltős gépek az igaziak, nem érnek nyomukba sem a tálcásak. Nem ilyen sarkosan fogalmazott, de valami hasonló volt a lényege. Igaz, hogy kényelmetlenebb lehet, de ha ezen múlik a jó hang... :rolleyes: :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

marconi írta:
2020.10.21., szer. 16:04
zoli73 írta:
2020.10.20., kedd 20:52
Szeretnék egy kék tippet, tanácsot kapni.
A cd játszóm dac-al való megtámogatása, nem várt jó eredménnel zárult.
Voltak a témával kapcsolatban olyan hangok, hogy hát egy cd játszó digitális kimenete nem biztos, hogy elég jó minőségű ahhoz, hogy a dac a legjobb tudását nyújtsa vele.
Ezen elgondolkozva arra jutottam, hogy beszerzek egy dedikált futóművet.
Ami kritérium, hogy ne legyen "őskövület".
Köszönöm!
Pedig én pont egy őskövületet ajánlanék, hogy próbálj meg szerezni egy Philips cd304 mk2 -t futóműnek!
Ugyanis én hosszú évek tapasztalata után arra jutottam hogy ez a legjobb erre a célra, ár/minőség tekintetében meg aztán pláne.
Jópár futómű járt nálam az utóbbi időben mert kiváncsi voltam hogy egy komoly audio pc ellenében mire képesek. Amit akkor vettem meg mikor/miután kiderült hogy jóval magasabb színvonalat képvisel digi forrásként mint az akkor tulajdonomban lévő Ayon cd5s. Az azóta nálam jártak közül Marantz cd94 mk2, Onkyo, Sony csak az utóbbiak tudták megközelíteni, a végletekig tuningolt Sony talán kicsit meg is haladni az audio pc-t. (Ami a leírásomban van) Mellékszálként említem hogy az audio pczés mellett ott volt a cd100 és annak folyamatosan fejlődő TJ tuningja, a sima cd100 tól a még jobb fehér kerámiás dac chipes demo modellig a legjobb Black Gate kondikkal benne, mintegy referencia hang támpontnak. Aztán kiváncsiságból kölcsönkértem egy gyári állapotú cd304 mk2-t és bizony ez volt az ami úgy ahogy van jobb volt mint bármyelyik addigi cd futómű, de még az audio pcnél is jobb volt. Egy ilyet tuningolva pedig ki tudja meddig lehet eljutni (folyamatban a dolog). Egy jobb hangot (tegyük hozzá jelentősen!) hallottam ennél, egy szintén tuningolt (nem Soner tuningos) Audiomeca Mephisto 1 futóművet. Az más világ volt abban az állapotában, azt hozzá kell tenni hogy gyári állapotában viszont nem volt valami jó. Így nálunk most az a kérdés hova lehet eljutni a 304 el. Ezért ajánlom neked is ha jót akarsz. Tapasztalat szerint az újabb futóművek mind egyre rosszabbak, egyre inkább spóroltak velük.
Először is köszönöm az ajánlást!
Bevallom, ilyen megoldás eszembe sem jutott, de ahogy írod,"próbálj meg szerezni". Hát igen, nem sok esély van rá, hogy szembe jön egy, de ha mégis felbukkan, elérhető távolságra, akkor lehet, hogy teszek vele egy próbát, mit veszíthetek.
Félreértés ne essék, a jelenlegi hanggal is elégedett vagyok, de ahogy írtam, kaptam hideget-meleget, hogy egy cd játszó digit kimenete, általában nem túl acélos, ezért gondoltam egy futóműre.
Persze mindenképpen meg kell hallgatni, amit veszek/venni tervezek.
Úgy tervezem, hogy a jelenlegi cd játszó egyenlőre marad, és összehallgatom vele a kiszemelt utódot/utódokat, mielőtt döntök, de még az is megeshet, hogy minden marad ahogy van.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

zoli73 írta:
2020.10.20., kedd 20:52
Szeretnék egy kék tippet, tanácsot kapni.
A cd játszóm dac-al való megtámogatása, nem várt jó eredménnel zárult.
Voltak a témával kapcsolatban olyan hangok, hogy hát egy cd játszó digitális kimenete nem biztos, hogy elég jó minőségű ahhoz, hogy a dac a legjobb tudását nyújtsa vele.
Ezen elgondolkozva arra jutottam, hogy beszerzek egy dedikált futóművet.
Ami kritérium, hogy ne legyen "őskövület".
Köszönöm!
Pedig én pont egy őskövületet ajánlanék, hogy próbálj meg szerezni egy Philips cd304 mk2 -t futóműnek!
Ugyanis én hosszú évek tapasztalata után arra jutottam hogy ez a legjobb erre a célra, ár/minőség tekintetében meg aztán pláne.
Jópár futómű járt nálam az utóbbi időben mert kiváncsi voltam hogy egy komoly audio pc ellenében mire képesek. Amit akkor vettem meg mikor/miután kiderült hogy jóval magasabb színvonalat képvisel digi forrásként mint az akkor tulajdonomban lévő Ayon cd5s. Az azóta nálam jártak közül Marantz cd94 mk2, Onkyo, Sony csak az utóbbiak tudták megközelíteni, a végletekig tuningolt Sony talán kicsit meg is haladni az audio pc-t. (Ami a leírásomban van) Mellékszálként említem hogy az audio pczés mellett ott volt a cd100 és annak folyamatosan fejlődő TJ tuningja, a sima cd100 tól a még jobb fehér kerámiás dac chipes demo modellig a legjobb Black Gate kondikkal benne, mintegy referencia hang támpontnak. Aztán kiváncsiságból kölcsönkértem egy gyári állapotú cd304 mk2-t és bizony ez volt az ami úgy ahogy van jobb volt mint bármyelyik addigi cd futómű, de még az audio pcnél is jobb volt. Egy ilyet tuningolva pedig ki tudja meddig lehet eljutni (folyamatban a dolog). Egy jobb hangot (tegyük hozzá jelentősen!) hallottam ennél, egy szintén tuningolt (nem Soner tuningos) Audiomeca Mephisto 1 futóművet. Az más világ volt abban az állapotában, azt hozzá kell tenni hogy gyári állapotában viszont nem volt valami jó. Így nálunk most az a kérdés hova lehet eljutni a 304 el. Ezért ajánlom neked is ha jót akarsz. Tapasztalat szerint az újabb futóművek mind egyre rosszabbak, egyre inkább spóroltak velük.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Az Ethosszal csak a gyártónál találkoztam tavaly. Masszív gép, a felül töltős megoldásának van egy élménye, de hosszú távon én nem biztos hogy előnynek gondolom azt, hogy kézzel kell indítani a beolvasást. A futómű minőségéről sajnos semmilyen tapasztalatom nincs.
Nekem is egy Heed DT-m van, én is DAC-ot keresek egyelőre hozzá, így tavaly (a megvétele) óta lényegében a dobozában pihen. Erről már korábban is írtam itt: sem a Heed sem az Ethosz igazából nem a komoly CD gyűjtő számára készült (én annak tartom magam), a 30 éves Sonym szolgáltatások tekintetében magasan veri őket. A Heed-nek másik rossz tulajdonsága, hogy a lemez első pár percében hajlamos zúgni, amire én úgy tudom a Heed azt a választ adta hogy ez ilyen és kész (szégyen egy magát audiofil gyártónak tartó cégtől hogy így ki merte adni. Forget hifi - ja...). Ez annyira nem hallható amúgy mert a zene elfedi, de mondjuk halk komolyzenénél lehet probléma, még nem tudom egyelőre milyen hosszú távon mivel mint írtam nem használom csak mikor volt nálam kölcsönben DAC (illetve vettem egy külső hangkártyát hozzá) akkor próbáltam. Ja és mikor tesztelgettem, akkor nagyon sok lemez ki-be pakolgatás meg ide-oda ugrálás után hajlamos "lefagyni", de ezt egy ki-bekapcs megoldja... Normál használat közben ez nem jelentkezett.
Mindenesetre a Heed a megépítés minőségében szerintem hibátlan, a pickupja amennyire én utánanéztem valóban csúcsminőség (bár már nem gyártják). A lemezeket viszonylag lassan olvassa be mert pufferel de nekem ez nem hátrány. A beolvasási, hibajavítási képességét többször leteszteltem, az tisztességes, a sávkövetési képessége pedig kiváló. Van egy-két problémás (gyári hibás) lemezem aminek a lejátszásába több milliós futóműveknek is beletört a bicskájuk, a Heed viszont vígan lejátssza. Én pont a tisztességes lejátszási képessége miatt vettem, szerintem egy futóműnek ez a legfontosabb feladata. (Az Ethoszról nincs tapasztalatom, de én abban így utánézve nem bíznék ennyire, persze lehet hogy az is nagyon jó.)
A mai piacon új futóművekből pláne mondjuk 200 ezerig bezáróan sajnos már nem nagy a választék.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szeretnék egy kék tippet, tanácsot kapni.
A cd játszóm dac-al való megtámogatása, nem várt jó eredménnel zárult.
Voltak a témával kapcsolatban olyan hangok, hogy hát egy cd játszó digitális kimenete nem biztos, hogy elég jó minőségű ahhoz, hogy a dac a legjobb tudását nyújtsa vele.
Ezen elgondolkozva arra jutottam, hogy beszerzek egy dedikált futóművet.
Ami kritérium, hogy ne legyen "őskövület".
A megcélzott áron(200-250e), ami eszembe jut az az Ethosz CDM transport SE ll, vagy Heed obelisk DT használtan, más nem igazán.
Ami az Ethosz mellett szól, az a jó hírnév, biztos szervíz háttér, garancia.
Ami kicsit ellenérzést kelt bennem, az a dizájn, és a szokatlan kezelés(felültöltös), ámbár lehet, hogy ez előny?
A Heed -nél szintén említhetem a biztos szervíz hátteret, a jó hírnevet, plusz kivitelre is tetszetős.
Az Ethosz rendelkezik XLR digitális kimenettel is, a dac-om ugyanilyen bemenettel, ez jelenthet-e pozitívumot?
Az említett pörgetőkről szívesen fogadok pro és kontra vélevényeket, illetve egyéb alternatívákat, amik számításba jöhetnek.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok!

A Marantz dr700 lejátszót, a digitális koaxiális bemenetén keresztül lehetséges dac-nak használni?
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

cécó írta:
2020.10.07., szer. 18:08
Sziasztok!

Primare A30 XLR bemenetét szeretném kipróbálni, szerintetek használtan 150k. körül mely cd-játszó lehet esélyes,ami üti a Rega apollo-r-t,amin csak analóg van?
Köszönöm szépen, ha tudtok tippet! leborulok.gif
Az XLR is analóg. Javaslom A30-hoz a CD31-et. Igaz, kicsit gyűjteni kell hozzá. dollar.gif
.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!

Primare A30 XLR bemenetét szeretném kipróbálni, szerintetek használtan 150k. körül mely cd-játszó lehet esélyes,ami üti a Rega apollo-r-t,amin csak analóg van?
Köszönöm szépen, ha tudtok tippet! leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Nakamichi OMS 5 vagy 7 CD-ről van valakinek tapasztalata?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Robici írta:
2020.10.07., szer. 11:31
SoundMania írta:
2020.10.07., szer. 08:15
Úgy látom egy kalap alá veszed a tartósságot/megépítettséget és a hangminőséget.
Nem. Én a hangminőségről nem beszéltem. A remek tartósságra azt hiszem egyébként bizonyíték hogy ezek a régi futóművek ma is működnek. Persze ki tudja hogy arányaiban mennyire tartósak. Azt a néhány darabot látjuk ami túlélte az évtizedeket. Egy pár darab a maiakból is túlélhet ennyit ha meg van kímélve. Azokról a régi futóművekről viszont (illetve mennyiségéről) amiket már rég kidobtak a szemétbe nincs tudomásunk. Meg hát ugye ezeknél is gyakran az az első kör mint itt a topikban is olvasom hogy az elöregedett alkatrészeket ki kell cserélni és csak utána lehet hallgatni. Egyébként sok évvel ezelőtt mikor ez a T34-es buli elindult én is venni akartam egy 340-es Philipset (asszem ez a száma). El is hozta az eladó hozzám, bekapcsoltuk és a CD-t még benyelte, de aztán már el se indult a lejátszás. (Az illető ilyenekkel kereskedett és otthon nyilván nem próbálta ki mielőtt elhozta.)
Ezek azért kb 40 éves készülékek. Szerintem ennyi belefér, hogy a kiszáradt kondikat kicserélteted mielőtt tartós üzembe állítod . Ez lehet kb a buktatója a dolognak . De ha megfelelő kondikat teszel bele, ezzel sem kell többé foglalkozni.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

SoundMania írta:
2020.10.07., szer. 08:15
Úgy látom egy kalap alá veszed a tartósságot/megépítettséget és a hangminőséget.
Nem. Én a hangminőségről nem beszéltem. A remek tartósságra azt hiszem egyébként bizonyíték hogy ezek a régi futóművek ma is működnek. Persze ki tudja hogy arányaiban mennyire tartósak. Azt a néhány darabot látjuk ami túlélte az évtizedeket. Egy pár darab a maiakból is túlélhet ennyit ha meg van kímélve. Azokról a régi futóművekről viszont (illetve mennyiségéről) amiket már rég kidobtak a szemétbe nincs tudomásunk. Meg hát ugye ezeknél is gyakran az az első kör mint itt a topikban is olvasom hogy az elöregedett alkatrészeket ki kell cserélni és csak utána lehet hallgatni. Egyébként sok évvel ezelőtt mikor ez a T34-es buli elindult én is venni akartam egy 340-es Philipset (asszem ez a száma). El is hozta az eladó hozzám, bekapcsoltuk és a CD-t még benyelte, de aztán már el se indult a lejátszás. (Az illető ilyenekkel kereskedett és otthon nyilván nem próbálta ki mielőtt elhozta.)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

asebestyen írta:
2020.10.07., szer. 08:20
trane írta:
2020.10.06., kedd 22:33

biztosan van (volt?) olyan megfelelően írott CD, ami más volt, 'jobb', mint a bolti - de egyrészt, bár elég sok ismerősöm és profi szinten írt lemezeket, én sosem tudtam a gyárinál 'jobb'at hallani :ohnoohnoohno: , pedig mindig vaktesztben ment az ítélkezés :sleeping: ; másrészt, ugyan hogy a bánatba' lehet egy adathordozóról annál 'jobb' másolatot csinálni :quetionmark: . kitalálja az író, mi hiányzik a lemezről és hozzáteszi? bocs.gif de most komolyan... leborulok.gif
Úgy, hogy egy arra alkalmas olvasóval és szoftverrel kiolvasod az eredeti lemez tartalmát, aminek van lehetősége többször is nekifutni a dolognak akár, az így kinyert bitkupacot pedig a CD olvasók számára könnyebben/pontosabban kiolvasható módon - természetesen ehhez megfelelő íróval és szoftveres támogatással - kiírod egy minőségi írható lemezre, amit aztán megfelelően tárolsz, hogy ez az állapot minél tovább fennmaradjon. :D :smile53: Aztán vagy sikerül vagy nem, vagy az egyik lejátszón a gyári lesz jobb, egy másikon meg az írt. És amelyiken Te teszteled, azt az eredményt fogod "overall winner"-nek kikiáltani. Pedig tudjuk mindannyian, ilyen nincs, csak az európai ember csak fokozatokban, rangsorokban, skálákon tud gondolkozni. Ideértve sokszor engem is, sajnos.
fentivel is be lehet latni: talan különbözö dologrol beszelnek a hozzaértök is (nem én)

- tökéletesen meglevö bitsorozat (itt arra hajlok: CD futómü, real time a lemeztöl függö mertekben, de hibásabb; a pufferelt akármi a korrektebbre lehetöseget adó, vagy epp a szamitogepnel használt az szüksegszerü, hogy bithelyes legyen, anelkül nem müködik az ámítástechnika)
- mi lesz utána a bitsorozattal, idöben helyesen kiadni ? feldolgozni ? hol a futómü határa ? csak bithelyesség, vagy idöbelibe is belejátszik ? (ebben a pufferelt vagy ámítástechnikában használtaknak nem kell jeleskednie)

nem ? DE ! :D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

trane írta:
2020.10.06., kedd 20:23
az alábbiakhoz csupán annyi megjegyzést tennék a magam részéről, hogy bár próbáltam jópár 'komoly' CD-játszót, mégis megmaradtam egy, a '90-es évek elején gyártottnál 36_3_1.gif , teljesen tuning-mentes állapotában (és az már csak hab a tortán, hogy neveccséges /= igen kevés/ pénzért) leborulok.gif - bár monnyuk nem Jenő kedvenc Philips-ei közül való :yingyang: (ez nem támadás! :ohnoohnoohno: ), de Philips-alapú :smile32:
nekem Rotel a tippem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Robici írta:
2020.10.06., kedd 22:36
fülelek írta:
2020.10.06., kedd 22:15
Kissé megbotránkoztató kijelentést teszek,
Szerintem nem megbotránkoztató, inkább fölösleges. :-)
Én se megyek be az LP-topikba beszólni hogy szerintem az LP rossz és a jó digitális megeszi reggelre. Vagy nem megyek el mondjuk horgász fórumokba beszólogatni hogy szerintem a horgászás hülyeség. :-)
Megvan mindennek a maga kis rajongótábora akik jól elvannak a maguk csendességében és valószínűleg megvan rá az okuk hogy miért azt hallgatnak amit.
kicsit a fentihez kapcsolodik
szerintem elbeszélés van egymás mellett
- azt nem érdemes vitatni, hogy X-nek az y a "jobb" (legyen Neki ugy, maximum - de nem biztos - Ö tudja miért van ugy)
- az objektiven = mérés alapján jobb az diszkutalhato ....pl. valamihez hüséghez képest. ...de igazából csak megbeszélhetö-diszkutálható lenne, mert ki tudja melyik ismérv mennyire fontos a hangzásban ...és ha hozzávesszük, hogy kinek, akkor belátható a szubjektivitás (autóban, kajában stb. könnyen elfogadjuk, belatjuk, hogy azert mert en szeretem a makostesztat, nem mindenki szereti, nem kell mindenkinek szeretni; vagy a túrósteszta pörccel vagy porcukorral ? es akinek a másik ?)

azaz: ha valaki szerint jobb, akkor hozza tartozik: Neki szubjektiven hangzásilag ? vagy objektív méröszám alapján ?
az elsön legfeljebb csodálkozni lehet, de ellentmondani nem/felesleges; az utóbbin lehetne érdemben eszmét cserélni

..és akkor maradnak a tovabbi aspektusok (megbizhatosag, komfort, ..)

mindenkinek jó zenehallgatást !!!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

trane írta:
2020.10.06., kedd 22:33

biztosan van (volt?) olyan megfelelően írott CD, ami más volt, 'jobb', mint a bolti - de egyrészt, bár elég sok ismerősöm és profi szinten írt lemezeket, én sosem tudtam a gyárinál 'jobb'at hallani :ohnoohnoohno: , pedig mindig vaktesztben ment az ítélkezés :sleeping: ; másrészt, ugyan hogy a bánatba' lehet egy adathordozóról annál 'jobb' másolatot csinálni :quetionmark: . kitalálja az író, mi hiányzik a lemezről és hozzáteszi? bocs.gif de most komolyan... leborulok.gif
Úgy, hogy egy arra alkalmas olvasóval és szoftverrel kiolvasod az eredeti lemez tartalmát, aminek van lehetősége többször is nekifutni a dolognak akár, az így kinyert bitkupacot pedig a CD olvasók számára könnyebben/pontosabban kiolvasható módon - természetesen ehhez megfelelő íróval és szoftveres támogatással - kiírod egy minőségi írható lemezre, amit aztán megfelelően tárolsz, hogy ez az állapot minél tovább fennmaradjon. :D :smile53: Aztán vagy sikerül vagy nem, vagy az egyik lejátszón a gyári lesz jobb, egy másikon meg az írt. És amelyiken Te teszteled, azt az eredményt fogod "overall winner"-nek kikiáltani. Pedig tudjuk mindannyian, ilyen nincs, csak az európai ember csak fokozatokban, rangsorokban, skálákon tud gondolkozni. Ideértve sokszor engem is, sajnos.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Robici írta:
2020.10.06., kedd 20:50
SoundMania írta:
2020.10.06., kedd 15:53
Nekem annó vitte simán az írott , sőt az újraírható lemezeket is! Soha nem akadt, csak ha a lemez már nagyon hibás volt!
Az újabb készülékek azokkal a lemezekkel már sztem el sem indulnak.
Hát a "szerintem" nekem sajnos kevés.
Szerk.: félreértés ne essék: én nem mondom hogy ezek a régi futóművek megfelelően karbantartva rosszak lennének de azt se hogy jók. Egyszerűen csak nem láttam róluk semmiféle egzakt adatot, így bármi lehet. Az hogy kinek hogy szól, engem hidegen hagy.
Úgy látom egy kalap alá veszed a tartósságot/megépítettséget és a hangminőséget.
Az előbbire szerintem a CDM 0 mechanikája jó példa. Kb az örökkévalóságnak készült.
Hangminőségre ...., nem állítom. Amik utána követték nálam, mind jobbak voltak .
De összességében bánom a digitális formátummal eltöltött ( azért nem minden szempontból elpazarolt) időt.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

fülelek írta:
2020.10.06., kedd 22:15
Kissé megbotránkoztató kijelentést teszek, ami itt felettébb disszonáns: számítástechnikai módszerrel az öszes cdjátszót el lehet küldeni nyugdíjba. Persze nem akármivel, ezért felesleges példálózni. Aki tudja, hogyan, az nem fog ellenkezni.
Na lehet bammogni ezrrel, ez akkor is így van... :D Anno a cd írás kapcsán (a megfelelően grebbelt és írott lemez műszakilag ÉS auditíve is jobb, mint a bolti), szintén rettenetes ellenállás volt megfigyelhető, de aki hallotta, az valahogy elnémult...
Kedves Zoli!
Nálad körökkel okosabb emberek már leírták, hogy nem kell CD futómű, mert egy 20 dolláros full műanyag CD/DVD író-olvasó higend minőséget biztosít (2020.08.23.-tól):

https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=48&t=893&start=0

Ami pedig az irott lemez jobb mint a gyári CD lemez örökbecsű kijelentést illeti - azt az irott lemezt a fentebb említett ultragagyi CD/DVD iró-olvasón irjátok meg - higend to forever! :smile53:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

trane írta:
2020.10.06., kedd 22:33
fülelek írta:
2020.10.06., kedd 22:15
Kissé megbotránkoztató kijelentést teszek, ami itt felettébb disszonáns: számítástechnikai módszerrel az öszes cdjátszót el lehet küldeni nyugdíjba. Persze nem akármivel, ezért felesleges példálózni. Aki tudja, hogyan, az nem fog ellenkezni.
Na lehet bammogni ezrrel, ez akkor is így van... :D Anno a cd írás kapcsán (a megfelelően grebbelt és írott lemez műszakilag ÉS auditíve is jobb, mint a bolti), szintén rettenetes ellenállás volt megfigyelhető, de aki hallotta, az valahogy elnémult...
biztosan van (volt?) olyan megfelelően írott CD, ami más volt, 'jobb', mint a bolti - de egyrészt, bár elég sok ismerősöm és profi szinten írt lemezeket, én sosem tudtam a gyárinál 'jobb'at hallani :ohnoohnoohno: , pedig mindig vaktesztben ment az ítélkezés :sleeping: ; másrészt, ugyan hogy a bánatba' lehet egy adathordozóról annál 'jobb' másolatot csinálni :quetionmark: . kitalálja az író, mi hiányzik a lemezről és hozzáteszi? bocs.gif de most komolyan... leborulok.gif
Ez még most is tud ekkora feszültséget okozni :quetionmark: Sok évvel ezelőtt én is másoltam saját gyári audiophilnek ismert CD-ket, FIM, Aliavox, Chesky Plextor prémiummal, MAM-Gold lemezekre. Hifi baráttál teszteltük, aki nálam is gyakorlottabb ebben, rendszere is komolyabb analóg és digit láncon. Vakteszteltem vele, és rendre azt a más hangzsát hozta jobbnak, zeneibbnek és eredetinek, ami a MAM-Gold lemezekről szólt. Pedig én a vakteszt felbontását nem tartom elegendőnek az apró, nüansznyi eltérések hallgatására, az inkább csak a nagyobb differenciák felismerésére jó, saját tapasztalásom szerint is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”