Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

merida írta:
2021.04.25., vas. 07:38
tottyi írta:
2021.04.25., vas. 06:29
merida írta:
2021.04.24., szomb. 23:29
Tisztelt urak.
Otthoni zenehallgatásra keresnék aktív hangfalas megoldást.
A helyiség cca: 27m2, teljes értékű hangot szeretnék, komplex , jazz, jazzrock, progrock, zenék megszólaltatásához.
A költségkeret: 1,5-2.000.000.-ft.
Elsősorban saját tapasztalattal rendelkező fórumtársak ajánlatait várom.
Előre is köszönöm!
Erre en is kivancsi vagyok mert en epp ennyi osszeget szanok ra bar nekem mar ki van nezve mit szeretnek ennyiert.
Kíváncsivá tettél!
Mesélj! :)
A Genelec topicban mar szedszedtuk de belinkelem neked miket szeretnek.
https://www.genelec.com/8340a
https://www.genelec.com/7370a
https://www.genelec.com/glm-kit
https://www.genelec.com/9101b-wireless- ... controller
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 128

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: merida »

tottyi írta:
2021.04.25., vas. 06:29
merida írta:
2021.04.24., szomb. 23:29
Tisztelt urak.
Otthoni zenehallgatásra keresnék aktív hangfalas megoldást.
A helyiség cca: 27m2, teljes értékű hangot szeretnék, komplex , jazz, jazzrock, progrock, zenék megszólaltatásához.
A költségkeret: 1,5-2.000.000.-ft.
Elsősorban saját tapasztalattal rendelkező fórumtársak ajánlatait várom.
Előre is köszönöm!
Erre en is kivancsi vagyok mert en epp ennyi osszeget szanok ra bar nekem mar ki van nezve mit szeretnek ennyiert.
Kíváncsivá tettél!
Mesélj! :)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

merida írta:
2021.04.24., szomb. 23:29
Tisztelt urak.
Otthoni zenehallgatásra keresnék aktív hangfalas megoldást.
A helyiség cca: 27m2, teljes értékű hangot szeretnék, komplex , jazz, jazzrock, progrock, zenék megszólaltatásához.
A költségkeret: 1,5-2.000.000.-ft.
Elsősorban saját tapasztalattal rendelkező fórumtársak ajánlatait várom.
Előre is köszönöm!
Erre en is kivancsi vagyok mert en epp ennyi osszeget szanok ra bar nekem mar ki van nezve mit szeretnek ennyiert.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 128

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: merida »

Tisztelt urak.
Otthoni zenehallgatásra keresnék aktív hangfalas megoldást.
A helyiség cca: 27m2, teljes értékű hangot szeretnék, komplex , jazz, jazzrock, progrock, zenék megszólaltatásához.
A költségkeret: 1,5-2.000.000.-ft.
Elsősorban saját tapasztalattal rendelkező fórumtársak ajánlatait várom.
Előre is köszönöm!

Avatar
kuf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2003.04.25., pén. 13:44
Értékelés: 3

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kuf »

fapaci írta:
2021.04.10., szomb. 10:38
kuf írta:
2021.04.10., szomb. 09:19
Sziasztok, Egy Alesis M1 Active Mk2 monitort cserélnék le, amit főleg háttérzenére használtam és nagyon szerettem. Behringer 2030A vagy Behringer 2031A-t néztem ki, kiváncsi lennék a véleményekre, pro és kontra. Ahogy nézegettem, a 2031A méretben és mélysugárzóban is nagyobb, egy 15nm2-es szabványos méretű (téglatest) szobában hallgatnám, talán a 2030 is elég lenne. Ill. ha van más tippetek, ebben az árkategóriában, hálás lennék :) leborulok.gif
Nem írtál költséghatárt, de ha egy kis pénzt még hozzáteszel, a PreSonus R65 szerintem jobb vétel. De ebben az ársávban nyilván nincsenek nagy csodák.
Jogos... 100k körül nézelődöm, semmi "studiózás", tudom,ezek ebben az árban nem is erre valók.. :) meglesem a presonust, koszi! ;peace;

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kuf írta:
2021.04.10., szomb. 09:19
Sziasztok, Egy Alesis M1 Active Mk2 monitort cserélnék le, amit főleg háttérzenére használtam és nagyon szerettem. Behringer 2030A vagy Behringer 2031A-t néztem ki, kiváncsi lennék a véleményekre, pro és kontra. Ahogy nézegettem, a 2031A méretben és mélysugárzóban is nagyobb, egy 15nm2-es szabványos méretű (téglatest) szobában hallgatnám, talán a 2030 is elég lenne. Ill. ha van más tippetek, ebben az árkategóriában, hálás lennék :) leborulok.gif
Nem írtál költséghatárt, de ha egy kis pénzt még hozzáteszel, a PreSonus R65 szerintem jobb vétel. De ebben az ársávban nyilván nincsenek nagy csodák.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Ar-chi írta:
2021.03.21., vas. 23:31
Segítséget szeretnék kérni Yamaha hs7 mellé dac-ot választani. Már kihívást a szemem az olvasgatastol.... Mit ajánlotok? Tényleg jó lenne mellé egy keverő is? 🧐
Ezzel a kérdéssel nem tudok mit kezdeni. Ne a hangsugárzóhoz válassz DAC-ot, hanem a saját ízlésedhez, zenehallgatási szokásaidhoz, elvárásaidhoz! Keverő akkor kell, ha mixeli akarsz hangokat. Zenehallgatáshoz felesleges.

Avatar
kuf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2003.04.25., pén. 13:44
Értékelés: 3

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kuf »

Sziasztok,

Egy Alesis M1 Active Mk2 monitort cserélnék le, amit főleg háttérzenére használtam és nagyon szerettem. Behringer 2030A vagy Behringer 2031A-t néztem ki, kiváncsi lennék a véleményekre, pro és kontra. Ahogy nézegettem, a 2031A méretben és mélysugárzóban is nagyobb, egy 15nm2-es szabványos méretű (téglatest) szobában hallgatnám, talán a 2030 is elég lenne. Ill. ha van más tippetek, ebben az árkategóriában, hálás lennék :) leborulok.gif

Ar-chi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2021.03.21., vas. 23:23
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Solymár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ar-chi »

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni Yamaha hs7 mellé dac-ot választani. Már kihívást a szemem az olvasgatastol.... Mit ajánlotok? Tényleg jó lenne mellé egy keverő is? 🧐


Köszönettel Áron

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fapaci írta:
2020.10.11., vas. 18:31
asebestyen írta:
2020.10.11., vas. 17:24
Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek.
Az első verzió, vagy már a 2.?
Még az első.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2020.10.11., vas. 17:24
Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek.
Az első verzió, vagy már a 2.?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

BLX írta:
2020.10.11., vas. 17:45

APS-en én is gondolkoztam korábban az aktív stúdió monitoros projektem kapcsán. Lehet jókat olvasni a márkáról.
(Végül Genelec lett nálam, mert már régen szerettem volna...)

Miket váltott nálad? És mi volt az amivel meggyőzött téged az APS Aeon?
Audio-gd Master 3 végfok + Xavian XN Piccola hangsugárzó. Szubjektív véleményem szerint ezek igen jó ár-érték arányú hifi cuccok, pláne újszerű használt állapotban.
A miértek ezen a fórumon nehezen megfogalmazhatóak úgy, hogy valaki ne vegye magára és sértődjön meg.
De hogy ne térjek ki a válasz elől... Szóval úgy éreztem az anyagi és egyéb lehetőségeimen belül kihifiztem magam. Jobban is a kelleténél. Mindig is a mérnöki irányból próbáltam közelíteni a dolgokat, de ez a hifiben számomra mindig falakat jelentett csak, ami persze az én hibám. Ha úgy tekintünk a hifire, ahogy most gondolom ( és ami változhat ugye :D ), akkor a hifi célja egyértelműen a szórakoztatás. Ennek persze sok lehetséges módja van, ezért is van annyiféle hifis vonulat. A valóság reprodukálása az pont az a dolog, amiről a hifi a legkevésbé szól, legalábbis addig a szintig, amíg én látok, ami nyilván egy szűk alsó szegmens. Ettől nem gondolom, hogy az rossz lenne, sőt. A Heed rendszert is imádtam, a hiVox rendszert is, de a gd-t is, sőt szinte mindben található valami, ami szerethető.
A stúdió monitor hogy miért... Most persze azon is el lehetne vitatkozni, ez az -e egyáltalán? Nyilván nem egy világszinvonalú stúdió mastering monitora. Sőt, a világot sem váltja meg. De! Úgy gondolom, egy elég jó kis amatőr/mixing monitor áráért, nemzetközi fórumokon (nem hifis) is azt mondják, kategóriájában teljesen versenyképes. Most nyilván itt is van ízlés meg minden, nem is mennék bele, mitől jobb vagy nem, az biztos hogy az ATC vagy a komolyabb Genelecek, Barefoot szintjét nem éri el. Azt gondolom róla, hogy egy tisztességes eszköz, jó arányokkal, ami ráadásul a szobámmal is egész jól kooperál. Egy komolyabb monitorhoz komolyabb akusztikai környezet kéne. Itt, amit meg lehetett tenni, azt megtettem, a helyzetet elfogadtam.
Sajnos sok okosat nem tudok mondani. Adódott a lehetőség, hogy kipróbáljam az APS-eket itthoni körülmények közt, és ezek alapján úgy dönöttem, most ezeket szeretném hallgatni, így lettek ezek. Semmilyen nagy objektív összehasonlításokról nem tudok beszámolni. sad.gif De ha valakinek van ilyesmi témában ilyenje, szívesen olvasnám. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

asebestyen írta:
2020.10.11., vas. 17:24
Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek. Én sem szeretem az ezo dolgokat, de Ő azt hiszem nálam is kevésbé. Kérte, hogy készítsek már egy mérést, nálam mit mutatnak ezek a dobozok.
Tehát ezek az APS (lengyel gyártó) Aeon típusú aktív monitor dobozai. Dobozon beállított korrekció: Bass: 0dB, Treble: +1,5dB
Dbx mérőmikrofonommal mértem a hallgatási pozícióban pontosan fülmagasságban, a fülem tengelyén középre helyezve gémes mikrofon állványról. Az elhelyezést illetően a gyártó által javasolt beállításokkal, azaz egy egyenlő szárú (nálam 1,7m) háromszögbe állítva.
Sztereo mérőjellel, ez tehát az összegzett eredmény. Bár talán a hangjáról ez nem sokat mond és én sem fogok, de azt gondolom és látom, hogy ebben a szobában még semmi nem szólt ennyire kiegyenlített energia arányokkal. Tudom, persze, van jobb is, de én most ennek is örülök. :)
.
APS Aeon stereo listening position.jpg
APS-en én is gondolkoztam korábban az aktív stúdió monitoros projektem kapcsán. Lehet jókat olvasni a márkáról.
(Végül Genelec lett nálam, mert már régen szerettem volna...)

Miket váltott nálad? És mi volt az amivel meggyőzött téged az APS Aeon?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek. Én sem szeretem az ezo dolgokat, de Ő azt hiszem nálam is kevésbé. Kérte, hogy készítsek már egy mérést, nálam mit mutatnak ezek a dobozok.
Tehát ezek az APS (lengyel gyártó) Aeon típusú aktív monitor dobozai. Dobozon beállított korrekció: Bass: 0dB, Treble: +1,5dB
Dbx mérőmikrofonommal mértem a hallgatási pozícióban pontosan fülmagasságban, a fülem tengelyén középre helyezve gémes mikrofon állványról. Az elhelyezést illetően a gyártó által javasolt beállításokkal, azaz egy egyenlő szárú (nálam 1,7m) háromszögbe állítva.
Sztereo mérőjellel, ez tehát az összegzett eredmény, 1/6 oktávos simítással. Bár talán a hangjáról ez nem sokat mond és én sem fogok, de azt gondolom és látom, hogy ebben a szobában még semmi nem szólt ennyire kiegyenlített energia arányokkal. Tudom, persze, van jobb is, de én most ennek is örülök. :)
.
APS Aeon stereo listening position.jpg
APS Aeon stereo listening position.jpg (194.06 KiB) Megtekintve 3441 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

tottyi írta:
2020.06.17., szer. 18:54
Vagy ilyet, ketto szub es rajta a ketto studio hangfal na de ezt ossze-e lehet hozni, hogy a szub es a satelit egybe mukodjon. gondolkodik.gif Azt irjak, hogy jo zenere de sajnos ilyet sem hallottam meg. :rolleyes: De olyat mar hallottam, hogy ketto Rel szub-al plusz Harbeth-el kivalo hangot ertek el.

http://soundria.cz/adam-audio-a8x.html#additional
http://soundria.cz/adam-audio-sub-15.html#description
Itt van egy lista, mit mivel javasol összerakni a Genelec + egyéb okosságok:
https://www.genelec.com/correct-monitors

2x 8040BP + 1x 7360AP Még beleférhet a keretbe?

vagy olcsóbban:

2x 8030CP + 1x 7050CP

Vagy még esetleg:
Presonus R65 + Temblor T10 sub (akár kettő ebből)

Ezek mind működnének szvsz elég jól az említett zenéken. Persze hallgasd össze, ha tudod valahogyan. A Hit Space-ben tudnak sok terméket jól demozni például.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vagy ilyet, ketto szub es rajta a ketto studio hangfal na de ezt ossze-e lehet hozni, hogy a szub es a satelit egybe mukodjon. gondolkodik.gif Azt irjak, hogy jo zenere de sajnos ilyet sem hallottam meg. :rolleyes: De olyat mar hallottam, hogy ketto Rel szub-al plusz Harbeth-el kivalo hangot ertek el.

http://soundria.cz/adam-audio-a8x.html#additional
http://soundria.cz/adam-audio-sub-15.html#description
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ZolaBA írta:
2020.06.17., szer. 16:47
10 centis mélyközép a 8320-ban, a mélynyomó meg egy misi? szerintem nem egy világbajnok összeállítás.

Csak érdekességképp nézd meg ezt, "csak" a fele: http://soundria.cz/dynaudio-18s.html
ne higgy a bolti specifikációnak, a gyártói oldal szerint 16Hz az alja, nem 20: https://www.dynaudio.com/professional-a ... tech-specs
A kinézete instant szerelem (pláne a genelec subhoz képest) a zárt kialakítás és szembe dolgozó két membrán pedig jóval biztatóbb technológia, mint a genelec egy membrános reflexes kivitele. Feléért. De ez csak egy gyors példa :)
Nemhiszek en abba a Dynaudioba sub-ba szerintem a 30 centis membranos Genelec jobb lehet zenere bar ezt csak az tudja akinek mar van valami tapasztalata. ;)
Vagy az a Genelec sub ezzel kiegeszitve. http://soundria.cz/genelec-8340-apm.html#additional Ebben mar 16 centis melykozep van mind a mostani Infinitym-ben. A kinezet nem szamit persze ne legyen ultra ronda de ezzel meg egyutt tudnek elni az asszony meg azt modnja, hogy csak egy eletunk van ne korlatozzuk a masikat ha ebben leli oromet persze bizonyos hatarok kozott. :)
Azert is szeretnem a Genelec-et mert ennek van meromikrofonja ami a szobahoz igazitja a kapott hangot a legjobb tudasa szerint a sub-al egyutt mert akkor inkabb mar a REL B1-et valasztanam hasznaltan de ujat akarok ebol a markabol es aztan en mar nem akarok cserelgetni hangfalakat es hozza keresni a megfelelo erositot evekig na meg a kabelezesrol ne is beszeljek.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

10 centis mélyközép a 8320-ban, a mélynyomó meg egy misi? szerintem nem egy világbajnok összeállítás.

Csak érdekességképp nézd meg ezt, "csak" a fele: http://soundria.cz/dynaudio-18s.html
ne higgy a bolti specifikációnak, a gyártói oldal szerint 16Hz az alja, nem 20: https://www.dynaudio.com/professional-a ... tech-specs
A kinézete instant szerelem (pláne a genelec subhoz képest) a zárt kialakítás és szembe dolgozó két membrán pedig jóval biztatóbb technológia, mint a genelec egy membrános reflexes kivitele. Feléért. De ez csak egy gyors példa :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Az az uj sub eleg draga na de ha ilyen szettet raknek ossze az szerintetek mukodne? Hangsulyozom, hogy nagyon szeretem a mely hangokat a zeneben es szeretem hangosan hallgatni es foleg elektronikus zenere szeretnem ja es imadom a studio felvetelt, koncert felvetelt abszolut nem hallgatok mert zavar a hallgatokozonseg barmilyen zaja. :)
Na akkor jojjon a szett amit kineztem es van benne szub szamomra elerhetobb aron. Bar a szub erdekes mivel ugy nez ki mindha tobbcsatornasra szantak volna es kimondottan sztereora nem talaltam csak egy joval kisebb szettet a Home Speakers kategoriabol. https://www.genelec.com/home-speakers

http://soundria.cz/genelec-8320a-samtm- ... additional
http://soundria.cz/genelec-7370-apm.html#additional
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2020.06.16., kedd 15:35
tottyi írta:
2020.06.16., kedd 13:31
Nezegetem mar egy ideje ezt a Genelec W371A subwoofert de ez elegge uj termek lehet mert meg csak normalisan arat sem talalok ra, irnak mindenfelit de mindha csak a subnak a darabja lenne 9000 euro korul de fene tudja mert nem talaltam konkret oldalt ahol ilyet lehet venni es ott van az ara is feketen/feheren. :(
Tavaly ősszel jelent meg, sok tapasztalat nincs még vele, én sem találkoztam vele. A hivatalos listaára 9000 USD.
Koszi szepen, akkor darabja 9000 USD ugye?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2020.06.16., kedd 13:31
Nezegetem mar egy ideje ezt a Genelec W371A subwoofert de ez elegge uj termek lehet mert meg csak normalisan arat sem talalok ra, irnak mindenfelit de mindha csak a subnak a darabja lenne 9000 euro korul de fene tudja mert nem talaltam konkret oldalt ahol ilyet lehet venni es ott van az ara is feketen/feheren. :(
Tavaly ősszel jelent meg, sok tapasztalat nincs még vele, én sem találkoztam vele. A hivatalos listaára 9000 USD.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Es milyen jo "taviranyitot" talaltam hozza. :)

https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... oller.html
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nezegetem mar egy ideje ezt a Genelec W371A subwoofert de ez elegge uj termek lehet mert meg csak normalisan arat sem talalok ra, irnak mindenfelit de mindha csak a subnak a darabja lenne 9000 euro korul de fene tudja mert nem talaltam konkret oldalt ahol ilyet lehet venni es ott van az ara is feketen/feheren. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2020.06.06., szomb. 15:00
Hi, valaki erti mirol beszelnek ebben a videoban a Genelec parosrol?

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Főleg a mélyszekcióról van szó, a kisebb doboz irányítottságát lejjebb lehet vele vinni a spektrumban és a szoba tulajdonságaihoz lehet igazítani csökkentve akár a kioltások (ezek a gödrök vagy nullpontok a szobai átvitelben) mértéket vagy akár meg is szüntetve azokat, ezért van a két mélysugárzó messze egymástól.
Illetve, hogy ez nem csak egy szub, mert akár 500Hz-ig is használható, az egyéni ízlés vagy a helyiség akusztikájának megfeleően.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Azert ez igy tetszik. :)

3HaPRHJ.jpg
3HaPRHJ.jpg (15.19 KiB) Megtekintve 3290 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”