A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Stúdió Hangsugárzók

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2766

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fapaci írta:
2020.10.11., vas. 18:31
asebestyen írta:
2020.10.11., vas. 17:24
Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek.
Az első verzió, vagy már a 2.?
Még az első.
Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6570
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

asebestyen írta:
Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek.
Az első verzió, vagy már a 2.?

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

BLX írta:
2020.10.11., vas. 17:45

APS-en én is gondolkoztam korábban az aktív stúdió monitoros projektem kapcsán. Lehet jókat olvasni a márkáról.
(Végül Genelec lett nálam, mert már régen szerettem volna...)

Miket váltott nálad? És mi volt az amivel meggyőzött téged az APS Aeon?
Audio-gd Master 3 végfok + Xavian XN Piccola hangsugárzó. Szubjektív véleményem szerint ezek igen jó ár-érték arányú hifi cuccok, pláne újszerű használt állapotban.
A miértek ezen a fórumon nehezen megfogalmazhatóak úgy, hogy valaki ne vegye magára és sértődjön meg.
De hogy ne térjek ki a válasz elől... Szóval úgy éreztem az anyagi és egyéb lehetőségeimen belül kihifiztem magam. Jobban is a kelleténél. Mindig is a mérnöki irányból próbáltam közelíteni a dolgokat, de ez a hifiben számomra mindig falakat jelentett csak, ami persze az én hibám. Ha úgy tekintünk a hifire, ahogy most gondolom ( és ami változhat ugye :D ), akkor a hifi célja egyértelműen a szórakoztatás. Ennek persze sok lehetséges módja van, ezért is van annyiféle hifis vonulat. A valóság reprodukálása az pont az a dolog, amiről a hifi a legkevésbé szól, legalábbis addig a szintig, amíg én látok, ami nyilván egy szűk alsó szegmens. Ettől nem gondolom, hogy az rossz lenne, sőt. A Heed rendszert is imádtam, a hiVox rendszert is, de a gd-t is, sőt szinte mindben található valami, ami szerethető.
A stúdió monitor hogy miért... Most persze azon is el lehetne vitatkozni, ez az -e egyáltalán? Nyilván nem egy világszinvonalú stúdió mastering monitora. Sőt, a világot sem váltja meg. De! Úgy gondolom, egy elég jó kis amatőr/mixing monitor áráért, nemzetközi fórumokon (nem hifis) is azt mondják, kategóriájában teljesen versenyképes. Most nyilván itt is van ízlés meg minden, nem is mennék bele, mitől jobb vagy nem, az biztos hogy az ATC vagy a komolyabb Genelecek, Barefoot szintjét nem éri el. Azt gondolom róla, hogy egy tisztességes eszköz, jó arányokkal, ami ráadásul a szobámmal is egész jól kooperál. Egy komolyabb monitorhoz komolyabb akusztikai környezet kéne. Itt, amit meg lehetett tenni, azt megtettem, a helyzetet elfogadtam.
Sajnos sok okosat nem tudok mondani. Adódott a lehetőség, hogy kipróbáljam az APS-eket itthoni körülmények közt, és ezek alapján úgy dönöttem, most ezeket szeretném hallgatni, így lettek ezek. Semmilyen nagy objektív összehasonlításokról nem tudok beszámolni. sad.gif De ha valakinek van ilyesmi témában ilyenje, szívesen olvasnám. :D
Alces 6 | LuXor PC V1 - Daphile | Core Audio Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 354

Hozzászólás Szerző: BLX »

asebestyen írta:
Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek. Én sem szeretem az ezo dolgokat, de Ő azt hiszem nálam is kevésbé. Kérte, hogy készítsek már egy mérést, nálam mit mutatnak ezek a dobozok.
Tehát ezek az APS (lengyel gyártó) Aeon típusú aktív monitor dobozai. Dobozon beállított korrekció: Bass: 0dB, Treble: +1,5dB
Dbx mérőmikrofonommal mértem a hallgatási pozícióban pontosan fülmagasságban, a fülem tengelyén középre helyezve gémes mikrofon állványról. Az elhelyezést illetően a gyártó által javasolt beállításokkal, azaz egy egyenlő szárú (nálam 1,7m) háromszögbe állítva.
Sztereo mérőjellel, ez tehát az összegzett eredmény. Bár talán a hangjáról ez nem sokat mond és én sem fogok, de azt gondolom és látom, hogy ebben a szobában még semmi nem szólt ennyire kiegyenlített energia arányokkal. Tudom, persze, van jobb is, de én most ennek is örülök. :)
.
APS Aeon stereo listening position.jpg
APS-en én is gondolkoztam korábban az aktív stúdió monitoros projektem kapcsán. Lehet jókat olvasni a márkáról.
(Végül Genelec lett nálam, mert már régen szerettem volna...)

Miket váltott nálad? És mi volt az amivel meggyőzött téged az APS Aeon?
Jó zenék > Főleg magyar és angol eszközökön > Alisca Orange, Etalon, Dunaudio, VibaVoice, RIF Audio, Zsolt Audio, Creek, Epos, Royd

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Jester szaktárs APS dobozai hozzám kerültek. Én sem szeretem az ezo dolgokat, de Ő azt hiszem nálam is kevésbé. Kérte, hogy készítsek már egy mérést, nálam mit mutatnak ezek a dobozok.
Tehát ezek az APS (lengyel gyártó) Aeon típusú aktív monitor dobozai. Dobozon beállított korrekció: Bass: 0dB, Treble: +1,5dB
Dbx mérőmikrofonommal mértem a hallgatási pozícióban pontosan fülmagasságban, a fülem tengelyén középre helyezve gémes mikrofon állványról. Az elhelyezést illetően a gyártó által javasolt beállításokkal, azaz egy egyenlő szárú (nálam 1,7m) háromszögbe állítva.
Sztereo mérőjellel, ez tehát az összegzett eredmény, 1/6 oktávos simítással. Bár talán a hangjáról ez nem sokat mond és én sem fogok, de azt gondolom és látom, hogy ebben a szobában még semmi nem szólt ennyire kiegyenlített energia arányokkal. Tudom, persze, van jobb is, de én most ennek is örülök. :)
.
APS Aeon stereo listening position.jpg
APS Aeon stereo listening position.jpg (194.06 KiB) Megtekintve 326 alkalommal

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó

tottyi írta:
2020.06.17., szer. 18:54
Vagy ilyet, ketto szub es rajta a ketto studio hangfal na de ezt ossze-e lehet hozni, hogy a szub es a satelit egybe mukodjon. gondolkodik.gif Azt irjak, hogy jo zenere de sajnos ilyet sem hallottam meg. :rolleyes: De olyat mar hallottam, hogy ketto Rel szub-al plusz Harbeth-el kivalo hangot ertek el.

http://soundria.cz/adam-audio-a8x.html#additional
http://soundria.cz/adam-audio-sub-15.html#description
Itt van egy lista, mit mivel javasol összerakni a Genelec + egyéb okosságok:
https://www.genelec.com/correct-monitors

2x 8040BP + 1x 7360AP Még beleférhet a keretbe?

vagy olcsóbban:

2x 8030CP + 1x 7050CP

Vagy még esetleg:
Presonus R65 + Temblor T10 sub (akár kettő ebből)

Ezek mind működnének szvsz elég jól az említett zenéken. Persze hallgasd össze, ha tudod valahogyan. A Hit Space-ben tudnak sok terméket jól demozni például.
Jó zenék > Főleg magyar és angol eszközökön > Alisca Orange, Etalon, Dunaudio, VibaVoice, RIF Audio, Zsolt Audio, Creek, Epos, Royd

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 442

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vagy ilyet, ketto szub es rajta a ketto studio hangfal na de ezt ossze-e lehet hozni, hogy a szub es a satelit egybe mukodjon. gondolkodik.gif Azt irjak, hogy jo zenere de sajnos ilyet sem hallottam meg. :rolleyes: De olyat mar hallottam, hogy ketto Rel szub-al plusz Harbeth-el kivalo hangot ertek el.

http://soundria.cz/adam-audio-a8x.html#additional
http://soundria.cz/adam-audio-sub-15.html#description
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

ZolaBA írta:
2020.06.17., szer. 16:47
10 centis mélyközép a 8320-ban, a mélynyomó meg egy misi? szerintem nem egy világbajnok összeállítás.

Csak érdekességképp nézd meg ezt, "csak" a fele: http://soundria.cz/dynaudio-18s.html
ne higgy a bolti specifikációnak, a gyártói oldal szerint 16Hz az alja, nem 20: https://www.dynaudio.com/professional-a ... tech-specs
A kinézete instant szerelem (pláne a genelec subhoz képest) a zárt kialakítás és szembe dolgozó két membrán pedig jóval biztatóbb technológia, mint a genelec egy membrános reflexes kivitele. Feléért. De ez csak egy gyors példa :)
Nemhiszek en abba a Dynaudioba sub-ba szerintem a 30 centis membranos Genelec jobb lehet zenere bar ezt csak az tudja akinek mar van valami tapasztalata. ;)
Vagy az a Genelec sub ezzel kiegeszitve. http://soundria.cz/genelec-8340-apm.html#additional Ebben mar 16 centis melykozep van mind a mostani Infinitym-ben. A kinezet nem szamit persze ne legyen ultra ronda de ezzel meg egyutt tudnek elni az asszony meg azt modnja, hogy csak egy eletunk van ne korlatozzuk a masikat ha ebben leli oromet persze bizonyos hatarok kozott. :)
Azert is szeretnem a Genelec-et mert ennek van meromikrofonja ami a szobahoz igazitja a kapott hangot a legjobb tudasa szerint a sub-al egyutt mert akkor inkabb mar a REL B1-et valasztanam hasznaltan de ujat akarok ebol a markabol es aztan en mar nem akarok cserelgetni hangfalakat es hozza keresni a megfelelo erositot evekig na meg a kabelezesrol ne is beszeljek.
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 827

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

10 centis mélyközép a 8320-ban, a mélynyomó meg egy misi? szerintem nem egy világbajnok összeállítás.

Csak érdekességképp nézd meg ezt, "csak" a fele: http://soundria.cz/dynaudio-18s.html
ne higgy a bolti specifikációnak, a gyártói oldal szerint 16Hz az alja, nem 20: https://www.dynaudio.com/professional-a ... tech-specs
A kinézete instant szerelem (pláne a genelec subhoz képest) a zárt kialakítás és szembe dolgozó két membrán pedig jóval biztatóbb technológia, mint a genelec egy membrános reflexes kivitele. Feléért. De ez csak egy gyors példa :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

Az az uj sub eleg draga na de ha ilyen szettet raknek ossze az szerintetek mukodne? Hangsulyozom, hogy nagyon szeretem a mely hangokat a zeneben es szeretem hangosan hallgatni es foleg elektronikus zenere szeretnem ja es imadom a studio felvetelt, koncert felvetelt abszolut nem hallgatok mert zavar a hallgatokozonseg barmilyen zaja. :)
Na akkor jojjon a szett amit kineztem es van benne szub szamomra elerhetobb aron. Bar a szub erdekes mivel ugy nez ki mindha tobbcsatornasra szantak volna es kimondottan sztereora nem talaltam csak egy joval kisebb szettet a Home Speakers kategoriabol. https://www.genelec.com/home-speakers

http://soundria.cz/genelec-8320a-samtm- ... additional
http://soundria.cz/genelec-7370-apm.html#additional

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

fapaci írta:
2020.06.16., kedd 15:35
tottyi írta:
2020.06.16., kedd 13:31
Nezegetem mar egy ideje ezt a Genelec W371A subwoofert de ez elegge uj termek lehet mert meg csak normalisan arat sem talalok ra, irnak mindenfelit de mindha csak a subnak a darabja lenne 9000 euro korul de fene tudja mert nem talaltam konkret oldalt ahol ilyet lehet venni es ott van az ara is feketen/feheren. :(
Tavaly ősszel jelent meg, sok tapasztalat nincs még vele, én sem találkoztam vele. A hivatalos listaára 9000 USD.
Koszi szepen, akkor darabja 9000 USD ugye?

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

tottyi írta:
2020.06.16., kedd 13:31
Nezegetem mar egy ideje ezt a Genelec W371A subwoofert de ez elegge uj termek lehet mert meg csak normalisan arat sem talalok ra, irnak mindenfelit de mindha csak a subnak a darabja lenne 9000 euro korul de fene tudja mert nem talaltam konkret oldalt ahol ilyet lehet venni es ott van az ara is feketen/feheren. :(
Tavaly ősszel jelent meg, sok tapasztalat nincs még vele, én sem találkoztam vele. A hivatalos listaára 9000 USD.

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

Es milyen jo "taviranyitot" talaltam hozza. :)

https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... oller.html

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 167

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2020.06.06., szomb. 15:00
Hi, valaki erti mirol beszelnek ebben a videoban a Genelec parosrol?

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Főleg a mélyszekcióról van szó, a kisebb doboz irányítottságát lejjebb lehet vele vinni a spektrumban és a szoba tulajdonságaihoz lehet igazítani csökkentve akár a kioltások (ezek a gödrök vagy nullpontok a szobai átvitelben) mértéket vagy akár meg is szüntetve azokat, ezért van a két mélysugárzó messze egymástól.
Illetve, hogy ez nem csak egy szub, mert akár 500Hz-ig is használható, az egyéni ízlés vagy a helyiség akusztikájának megfeleően.

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

Azert ez igy tetszik. :)

3HaPRHJ.jpg
3HaPRHJ.jpg (15.19 KiB) Megtekintve 1048 alkalommal

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

Hi, valaki erti mirol beszelnek ebben a videoban a Genelec parosrol?

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

BLX írta:
2020.06.04., csüt. 15:49
tottyi írta:
2020.06.04., csüt. 14:03
lehoako írta:
2020.05.21., csüt. 11:33

Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Addig is, míg kiderül, kis zene :D
Egy markan beluli settet szeretnek amit egymashoz gyartottak es allitottak be.
Ket aktiv hangfal hozza valo subb-al.
https://www.genelec.com/high-end-listen ... reo-system
Koszi, pedig mennyit nezegettem ezeket az aktiv hangfalakat is es erre a kombora nem talaltam ra. :)

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

lehoako írta:
2020.06.05., pén. 10:48
tottyi írta:
lehoako írta:

Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Ez a Genelec rendszer nem lehet túl olcsó, de rögtön 2 szubot is ajánlanak hozzá...

Sajnos nekem stúdióhangfalakkal nincs túl nagy tapasztalatom, szubom is csak egyszer volt. Meg kéne hallgatnod pár ilyesmit és akkor tudnál dönteni. Szerintem első felindulásból ne vegyél bolti új áron komplett új rendszert, mert ha kiderül, hogy mégse az igazi, bukod a pénz nagy részét.

Nincs a közeledben valami hangszerbemutatóterem, ott esetleg van pár ilyesmi, amit demóznak Neked. Amúgy nem értem, miért kell rimánkodni olyanoknak, akiknek lehet ilyesmiben tapasztalatuk, hogy ilyenkor ne kavarjanak, hanem mondják be a frankót. Tényleg passz. Sőt, piros passz. sad.gif
Megvetel elott mindenkeppen meghallgatnam csak akartam tudni mennyire szamitsak es meg tetszik is a sub a kozep/magas mar nem annyira de hat ez van a hangert mindent. :) Amit en akartam szinten Genelec-et az meg egy kicsivel dragabb de nem megy ilyen melyre es amit olvastam a sub-os rendszerrol allitolag meg lehet engedni neki rendesen a hangerot. Nekem igy jobban tetszik, hogy ketto sub van mert egyet jol elhelyezni az eleg macerans dolog, volt mar benne reszem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tottyi 2020.06.05., pén. 14:19-kor.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

tottyi írta:
lehoako írta:
tottyi írta:
2020.05.20., szer. 12:02

25nm-re de haza kellene nem studioba.
Ahhhhhhhaaaaaaa...

Ez a Genelec rendszer nem lehet túl olcsó, de rögtön 2 szubot is ajánlanak hozzá...

Sajnos nekem stúdióhangfalakkal nincs túl nagy tapasztalatom, szubom is csak egyszer volt. Meg kéne hallgatnod pár ilyesmit és akkor tudnál dönteni. Szerintem első felindulásból ne vegyél bolti új áron komplett új rendszert, mert ha kiderül, hogy mégse az igazi, bukod a pénz nagy részét.

Nincs a közeledben valami hangszerbemutatóterem, ott esetleg van pár ilyesmi, amit demóznak Neked. Amúgy nem értem, miért kell rimánkodni olyanoknak, akiknek lehet ilyesmiben tapasztalatuk, hogy ilyenkor ne kavarjanak, hanem mondják be a frankót. Tényleg passz. Sőt, piros passz. sad.gif

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó

tottyi írta:
lehoako írta:
tottyi írta:

Ahhhhhhhaaaaaaa...

https://www.genelec.com/high-end-listen ... reo-system

tottyi
Beköltözött
Beköltözött

lehoako írta:
tottyi írta:
lehoako írta:
2020.05.20., szer. 11:39

Mekkora stúdióba kéne?
Ahhhhhhhaaaaaaa...

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

A pre-out, amit kérdeztem tottyitól, való arra, hogy pl szubot kössenek rá. Jól elkavarászódott a téma, de ez nem változott. Aki bele akart keveredni, annak jól sikerült :D .

Aki pici jó zenére vágyik ma reggel, esetleg az Aperitív Törzs mai evangéliuma helyett, annak küldöm vasárnap reggeli hangulatra a Phoniks-tól a Down to Earth c lemezt. Szubbal is nagyon jó, meg szub nélkül is :napsut:

youtu.be/oTl5Zopx4os

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

denesdr írta:
2020.05.23., szomb. 11:09
Oké, lehet, hogy...
Látom, beszorultál a kalitkába, ezért segítségként némi infó:

A Pro Audio világban elég jól definiáltak az elnevezések, feliratok, fogalmak, ezért stabilan lehet rájuk támaszkodni. Mint a Te példádon is láthatjuk, a HiFi-ben minden kijelentés lehetséges és annak ellenkezőjére is találunk példát. Valójában a Pre jelző annyit jelent, hogy valami előtt vagyunk. Hangtechnikában sok ilyen Pre- kezdetű fogalom létezik, többek között csatlakozási pontok is: Pre-EQ, Pre-Fader, Pre Aux, tehát EQ vagy Fader előtti csatlakozási pont, vagy Aux kimenet. Én ezzel a logikával gondolkodom és ennek mentén számomra fura egy készülék főkimenetét Pre csatlakozásnak hívni, hiszen utána már nincs semmi. Ha ez a Preamp Out rövidítése, akkor természetesen rendben van, de általában nem erre használják.

Az aktív hangdobozokon néha előforduló vonalszintű kimenet nem PreOut, hanem a bejövő jel erősítés nélküli közvetlen továbbküldése, Direct Out, Link Out néven fordul elő (és megfelel arra a feladatra, ami eredetileg Lehoako felvetett). Ez nem zárja ki, hogy találsz olyan példát, ahol mézeskalácsnak, vagy Micky Egérnek hívják, de nem ez a jellemző. Egy énekes barátom a saját mikrofonját Pityunak hívja, de ez nem cáfolja, hogy az a mikrofon valójában egy mikrofon.

Alaposan megrágtuk a témát, engedjük hát el!

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 167

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Oké, lehet, hogy a line out a hivatalos megfogalmazás és pre out (preamp output) egy szlengesített változat, de egy és ugyan azt jelenti a kettő.
Amúgy meg nem én kérdeztem, hogy van-e olyan aktív doboz amin pre out van, hogy összeköthessük egy szubbal és írtam is, hogy én ilyet még nem láttam. Fapaci erre beírt néhány gyártót akiknek az aktív dobozain van line out (nem pre out a felirat rajtuk!!!), pedig errő szó sem volt az ő értelmezése szerint. Vagy ezek szerint valójában ő is tudja, hogy a pre out és a line out megnevezések alatti funkciók megegyeznek egymással.
Leszögezném, nem volt célom a kötözködés, szóval bocsi, ha úgy jött le valakinek!

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”