Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HiVOX termékek

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


"Inmate Ed M. "went from a Musical Fidelity Nu-Vista 3D to a music server consisting of a 3GHz Pentium in an adjoining room connected via a hardwired Ethernet cable to a ROKU M1000 Soundbridge with its S/PDIF output connected to a Musical Fidelity Tri-Vista 21 DAC. I have two 250GB hard drives in the PC, one strictly for music ripped via iTunes to uncompressed .wav files. iTunes runs the server and since the ROKU has a very nice display and remote control, I can select any of my 500 songs instantly. I do not download music except to sample what I might be interested in via iTunes. If I like what I hear, I then buy the CD.
 
I did it for convenience but will say my computer/ROKU setup easily rivals or surpasses the prior MF Nu-Vista setup. Costwise, it's about half the price of a high-quality CD player. I also avoid all the noise and USB concerns of a computer in the listening room. I believe the hardwired Ethernet connection avoids any pitfalls of wireless throughput or connectivity."
 
 
Hát igen. Ezért használok már vagy jó fél éve ILYET

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


<<http://www.6moons.com/industryfeatures/ ... drive.html>>
 
ezt érdemes elolvasni
 
a cd játszóknak befellegzett, legalábbis az olcsóknak és a q... drágáknak mindenképp...

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


sokkal előnyösebb...az összeköttetés nem hoz jittert, és a hagkártya a szgépből kap tápot, ami elég piszkos, usb meg a dacból kap tápot, ami jól van megcsinálva.
de erről vannak külföldi tapasztalatok, majd rakok fel linkeket

fülelek!
 
Kaphatunk pár hasznos linket, ahogy igérted? :kiraly:
Szívesen olvasgatnék bővebben a témáról.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Lehet már tudni a kit pontos árát?
Milyen magassugárzó lesz benne?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Crex mélysugárzó: Vas 15l, Fs 40Hz Qt 0,46 Z=8Ohm, Sensitivity 87dB/m/W
jövő hét végén lehet fülelni, lesz már furnéros verzió is!
A mély ugyanaz, mint a Milvusban,
 
Kipróbáltam az usb-s dacot!
hát futómű legyen a talpán, ami úgy szól, mint a computer! Aszinkron clock, az usb interfész nem a számítógépből kapja a tápot, hanem külön van neki!
No jitter(<100pS), és persze nincs hibajavítás a .wav/.flac lejátszásakor! (Foobar2000)
Persze EAC + Plextor + Libra is kell hozzá
 
Készülőben rendelésre egy érdekes doboz, usb merevlemez 200Gb +usb dac egy dobozban, derekt nótakönyveseknek!
 
Láttam autórádiót, kimondhatatlan nevűt, de a cd rés mellett usb drive + kártya drive is volt rajta! 29 + áfa körül...

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Na akkor megszervezzük!Szerintetek, ha tényleg sikerül (már miért ne sikerülne), akkor megengedheti magának bármelyik magyar gyártó, hogy NE vegyen részt egy ILYEN kiállításon, ami alapvetően róla szól??
ráadásul max fele költséggel, mint egy hígendsó??


Ez nagyon jó lenne ! :kiraly:
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Vendég

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fülelek:Elküldenéd nekem a Crex mélysugárzójának az adatlapját priviben? (vagy legalább a típusát)
Köszi!
Mikor lehet a kész terméket megfülelni?

Nem kapok adatlapot?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


tsc,
látom, érted a csíziót!
uraim, ugye ennyi már nem kevés?
 


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Jó ötlet, bár az is nagy szó ha a fele összejön annak a kiállítónak akit/amit jósolsz.   
Én annyival is megelégednék! :kiraly:
 
Igazából nem is tudok többet kb. hatnál. Hivox,Heed,Mellorn,AVA meg talán még három ami hirtelen nem jut az eszembe.

+ Vibavoice
+ Taylor Acoustic
+ Etalon Acoustic
+ Parabox
+ Clarus
+ SAL
+ Sonido
+ Alisca Orange
+ Dénes Péter
+ Bodor Audio
+ Söund Arts (Állványok)
+ Galgahang (Állványok)
+ Kello (Állványok)
 
meg ilyenek, szóval akad még!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Jó ötlet, bár az is nagy szó ha a fele összejön annak a kiállítónak akit/amit jósolsz.
Én annyival is megelégednék! :kiraly:
 
Igazából nem is tudok többet kb. hatnál. Hivox,Heed,Mellorn,AVA meg talán még három ami hirtelen nem jut az eszembe.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: close652 »

nem vagyok műértő de engem is érdekelne.
system

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Na akkor megszervezzük!

:kiraly:

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Én is támogatom a kiállítást és örülnék, ha lenne.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Na akkor megszervezzük!Szerintetek, ha tényleg sikerül (már miért ne sikerülne), akkor megengedheti magának bármelyik magyar gyártó, hogy NE vegyen részt egy ILYEN kiállításon, ami alapvetően róla szól??
ráadásul max fele költséggel, mint egy hígendsó??


No ezt nem tudni... gondolhatják azt is, hogy minek, ha már egyszer a hájendsón ott voltunk/leszünk? vagy ilyesmi... de szvsz butaság lenne nem ott lenni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Na akkor megszervezzük!
Szerintetek, ha tényleg sikerül (már miért ne sikerülne), akkor megengedheti magának bármelyik magyar gyártó, hogy NE vegyen részt egy ILYEN kiállításon, ami alapvetően róla szól??
ráadásul max fele költséggel, mint egy hígendsó??


Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Örülnék egy ilyen kiállításnak. Annál is inkább mert egybként nem angyon van lehetőség arra, hogy a hazai termékeket széelsebb körben megismerjék az emberkék.

Vendég

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kicsit más: Mit szólnátok egy magyar gyártók audio kiállításához, mondjuk februárban, vagy akár a tavaszi fesztivál keretén belül?A lényeg, az vehet részt, aki legalább egy audio célra használt terméket rendszeresen előállít.
Jó ötlet? Legalább 12-15 kiállító lenne szerintem, és kevésbé flancos de azért elfogadható körülmények között kerülne megrendezésre, csak kereskedelemmel foglalkozók részvétele nélkül.

Jó ötlet, bár az is nagy szó ha a fele összejön annak a kiállítónak akit/amit jósolsz. :kiraly:

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Én szívesen elmennék egy ilyen kiállításra!
 
Szerintem amint lentebb írtam a HTD bemenetes myotisból is jó lenne egy olcsóbb változat, bár én személy szerint a drágábbat venném, de sokan választanák szerintem azt is.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Mindenképp!


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Én nagyon örülnék, ha lenne ilyen kiállítás (az se baj, ha vásárolni is lehetne), nekem a magyar gyártók a szívem csücskei (jelige: megfizethető minőség) (na meg a fekete plexi, természetesen...). Nem is kell a Hiltonban rendezni, elég ha csak a "műértő" közönség befér.
 
Szerintem elég lenne a hat csatis előfokra max egy-két (de minimum 1 :kiraly: ) 6 csatornás bemenettel, a többi lehet sima sztereó is. Így is ezer interkonnektre lesz szükség.
 
Ezt 43cm szélesbe gondolnátok egyébként?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha annyira szívcsücsök a fekete plexi, hát utánanézek...
 
azért kb. 40 csatit nem szívesen helyezek el egy hátfalra
 
3x50 w/8Ohm minőségi végfok egy dobozban megldható 100 alatt...
 
Kicsit más: Mit szólnátok egy magyar gyártók audio kiállításához, mondjuk februárban, vagy akár a tavaszi fesztivál keretén belül?
A lényeg, az vehet részt, aki legalább egy audio célra használt terméket rendszeresen előállít.
Jó ötlet? Legalább 12-15 kiállító lenne szerintem, és kevésbé flancos de azért elfogadható körülmények között kerülne megrendezésre, csak kereskedelemmel foglalkozók részvétele nélkül.
 
Minél több véleményt várok
:kiraly:

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


na jó, várok még néhány véleménnyel, és aztán írok csak... Mindenesetre nem szívesen dolgozunk "hozott dobozba'.Inkább legyen festett tizes alu előlap, ha valaki annyira nem bírja a fát...
Bár a fa is lesz fekete...

Én is meg tudom érteni, hogy nem szívesen dolgoztok hozott dobozba, csak elternatívaként vetettem fel, ha a vásárlók mindegyike más más dobozt szeretne. Szerintem a fa és a kívánt színű aluminium doboz már elégséges kínálat. A plexi előlap, csak hab lenne a tortán.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Mindenesetre nem szívesen dolgozunk "hozott dobozba'.

Én maximálisan meg tudom érteni. :smile19:

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Ultegra én egy kicsit ellentmondásosnak érzem amit írsz. 
Vegyük azt, hogy kizárólag zenére kell a több csatorna és abben az esetben nagyon jó a többcsatornás előfok. Viszont ha már minőségi többcsatornáról beszélünk, akkor nem kéne elhanyagolni a center és háttércsatornákat sem. Tehát a háromcsatornás kiegészítő végfok jó gondolat, de az is legyen a sztereóval egyező minőségű.
 
Másik eset az aki házimozizik is és többcsatornás zene is fontos, ebben az esetben kihagyható ki a buliból a házimozi erősítő, ha dvdben benne vannak a dekóderek. De mi van a többcsatornás zenével? Itt az sacd és dvd-audio-ra gondolok. A kombó készülékek ritkán tudják minőségben hozni azt amit standalone társaik. Még az olcsóbb standalone zenei lejátszók sem érnek fel egy jobb cd játszóval vagy dac-al. Ezt kénytelen voltam a saját bőrömön megtanulni. Ebben az esetben már kicsit bonyis a dolog, hogy a hatcsatornás előfokot hogyan tudod mindkét dologra használni. Csak úgy, hogy két hatcsatornás bemenet közt tudsz váltani.

Hali!
 
Én nem érzek önellentmondást abban, amit írtam. Nem árthat figyelembe venni, hogy aki a kompromisszummentes megoldásra törekszik, az valószínűleg más minőségi szintben gondolkozik, mint amiről mi beszélünk. Ő talán el is felejti az egész sokcsatis játékot, vesz egy bakelitet és csókolom Azt hiszem, hogy aki olyan árban gondolkodik, mint amiről mi beszélünk, annál igen is elképzelhető, hogy enged egy hangyányit hangminőségből és vesz egy 3 csatis végfokot a három "mellék" csatornára. Ha ez nem elég neki, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy 5 Scrofa M-et vegyen, ami még mindig nem egetrengető összeg (350.000 forint az 5 csatorna) HA figyelembe vesszük az általuk képviselt hangminőséget. De persze lehet venni két Scrofa S-t plusz egy Scrofa M-et centerre (sokan úgyis azt vallják, hogy mozizásnál a center csatorna a leginkább számottevő), ez a 210.000 körüli variáció újabb lefelé lépés. Ha akad, akinek még ez is sok - márpedig vagyunk páran -, akkor nem hinném, hogy leköpne egy sztereó + egy három csatornás "mellék" végfok kombót, teszem azt 150 környékén. Meg persze lehet házon kívül is gondolkodni, mondjuk használtan begyűjtött Canopusok esetén 180-ból kijön hat monoblokk...
 
A több sokcsatis bemenetnek abszolúte nem vagyok ellensége, sőt nem írtam az eredeti feltevésben, de ha már 6 csatis előfok, akkor lehetne rajta bátran 3 db 6 csatornás bemenet (pl. DVD, SACD, PC) + egy 8 csatis passzív pass-through házimozi erősítő bekötéséhez, ahol még hangerőszabályzás sem történne... Igaz, így 8 kimenet kéne az előfokozat végére, de legalább az erősítő tulajoknak a digitális játszadozásról sem kell lemondani, ugyanakkor a kimagasló minőség is megmarad. Habár itt már felmerül újabb kérdésként a hangszórók megfelelő elhelyezése is...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

HiVOX termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


na jó, várok még néhány véleménnyel, és aztán írok csak... Mindenesetre nem szívesen dolgozunk "hozott dobozba'.
Inkább legyen festett tizes alu előlap, ha valaki annyira nem bírja a fát...
Bár a fa is lesz fekete...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”