Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Aszpirin írta:
2020.10.16., pén. 16:58

Van egy pár ilyen, számomra brutálisan jól szóló felvétel, amit több - tisztességesen összerakott - rendszeren is meghallgattam már (kvázi tesztanyagként hordom magammal sokszor), és bizony a legtöbb helyen szintén brutálisan jól szóltak az egyebekhez képest - értsd: számomra kihozták a maximumot az adott rendszerből. Véleményem szerint az, hogy mely felvétel szól "brutálisan jól" egy adott audiofil rendszeren, jobban függ a "brutálisan jó"-ról alkotott szubjektív elképzelésünktől, mint a rendszertől, amelyen hallgatjuk. Persze azért rendszer és rendszer között természetesen van különbség.
Nem az a jó rendszer ami a brutálisan jó felvételt brutálisan jól közvetíti, hanem az, ami egy átlagos, vagy átlag alatti minőségű felvételből is kihozza a "figyelj rám, neked szól, odafigyelsz végig, rád is gondolt a zeneszerző ...". Ezt a "brutális" rendszerek közül kevés tudja.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2020.10.16., pén. 16:58
SoundMania írta:
2020.10.16., pén. 15:01
avl2 írta:
2020.10.16., pén. 09:16

azt pedig szerintem tenyleg sokan tudjuk, hogy 1-1 igen jo felvetellel brutalisan jol tud szolni a cucc - ezért érzem létjogosultságát a kiemelkedö felvételek (hordozó pontos megadásával) topic-jának
És azt is tudjuk, hogy 1-1 ilyen brutálisan jól hangzó felvétel, amivel a rendszer jól szól, még nem biztos, hogy másik rendszeren is úgy fog szólni. És nem a rendszer és a másmilyen helyiség hibái/hiányosságai miatt!
Van egy pár ilyen, számomra brutálisan jól szóló felvétel, amit több - tisztességesen összerakott - rendszeren is meghallgattam már (kvázi tesztanyagként hordom magammal sokszor), és bizony a legtöbb helyen szintén brutálisan jól szóltak az egyebekhez képest - értsd: számomra kihozták a maximumot az adott rendszerből. Véleményem szerint az, hogy mely felvétel szól "brutálisan jól" egy adott audiofil rendszeren, jobban függ a "brutálisan jó"-ról alkotott szubjektív elképzelésünktől, mint a rendszertől, amelyen hallgatjuk. Persze azért rendszer és rendszer között természetesen van különbség.
Igen, van ez a megközelítés. És van amikor a rendszer képes kihozni a maximumot a lemezből olyan módon, hogy jó hallgatni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2020.10.16., pén. 15:01
avl2 írta:
2020.10.16., pén. 09:16

azt pedig szerintem tenyleg sokan tudjuk, hogy 1-1 igen jo felvetellel brutalisan jol tud szolni a cucc - ezért érzem létjogosultságát a kiemelkedö felvételek (hordozó pontos megadásával) topic-jának
És azt is tudjuk, hogy 1-1 ilyen brutálisan jól hangzó felvétel, amivel a rendszer jól szól, még nem biztos, hogy másik rendszeren is úgy fog szólni. És nem a rendszer és a másmilyen helyiség hibái/hiányosságai miatt!
Van egy pár ilyen, számomra brutálisan jól szóló felvétel, amit több - tisztességesen összerakott - rendszeren is meghallgattam már (kvázi tesztanyagként hordom magammal sokszor), és bizony a legtöbb helyen szintén brutálisan jól szóltak az egyebekhez képest - értsd: számomra kihozták a maximumot az adott rendszerből. Véleményem szerint az, hogy mely felvétel szól "brutálisan jól" egy adott audiofil rendszeren, jobban függ a "brutálisan jó"-ról alkotott szubjektív elképzelésünktől, mint a rendszertől, amelyen hallgatjuk. Persze azért rendszer és rendszer között természetesen van különbség.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Azért van ennek a "jó" hangzásnak némi korrelációja is. Gondolok itt arra, hogy azért egy 60 éves stúdió hardvernél a mostaniak nem kicsit lehetnek jobbak. De a zenei elvárások, hangzásvilág is egészen más volt. Nyilván egy klasszikus az klasszikus, azt úgy játsszák ahogy le van írva.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Robici írta:
2020.10.16., pén. 12:20
juliush írta:
2020.10.16., pén. 10:19
Erre nem vennék mérget, akkoriban még a Decca Tree-t részesítették előnyben, a közelmikrofonozás kicsit később a Phase4-gyel jött náluk divatba. De lehet, hogy tévedek!
Igazad van akkoriban a Decca Tree ment a felvételeknél. Azt pedig valóban nem tudom hogy pontosan hogy készült ez a felvétel. A füzet nem egyértelmű a mikrofonok felsorolásában, bár 15 csatornás keverőt írnak. Hangzásra mindenesetre sokkal direktebb mint a másik.
Én egyébként ha már választani kell, az 50-es 60-as évekből sokkal inkább a DECCA felvételeit tartom nagyobb becsben mint a hifista körökben ajnározott egy-kétmikrofonos Mercury lemezeket. Sokkal jobb és szélesebb repertoárt vettek fel és a legjobb művészeket engedhették meg maguknak. Hangminőségben pedig abból a korból egyértelműen a csúcs. (Illetve az EMI-nak is vannak egészen rendkívüli felvételei de náluk azért nagyobb a szórás.) Ettől nem azt mondom hogy más nem jó, de komolyzenében a DECCA azért nagyon a csúcson van.
és ne feledkezzünk meg az RCA és a Living Stereo lemezekről sem, vagy a Harmonia Mundikról, de még a Melodya-król és Supraphon , vagy a magyar Qualiton és Hungaroton felvételekről sem és még lehetne sorolni. Mindegyik tud nagyon jól szólni. Szerintem akkor mondjunk egy lemezről véleményt, ha már "kikapartuk" belőle az összes benne levő információt.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2020.10.16., pén. 09:16

azt pedig szerintem tenyleg sokan tudjuk, hogy 1-1 igen jo felvetellel brutalisan jol tud szolni a cucc - ezért érzem létjogosultságát a kiemelkedö felvételek (hordozó pontos megadásával) topic-jának
És azt is tudjuk, hogy 1-1 ilyen brutálisan jól hangzó felvétel, amivel a rendszer jól szól, még nem biztos, hogy másik rendszeren is úgy fog szólni. És nem a rendszer és a másmilyen helyiség hibái/hiányosságai miatt!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Robici írta:
2020.10.16., pén. 09:31
...Én mindkét felvételt nagyon szeretem, de természetesen eléggé eltérő filozófia szerint készültek, barátom szerint viszont a Beethoven nyitány egy rosszabb felvétel volt. Szerintem mindkettő kiváló a maga nemében csak mások (lehet persze hogy túl nagy volt a kontraszt egymás uán). De ez a tapasztalat azt mutatta meg, hogy a "jó" felvételről is igencsak megoszlanak a vélemények. ....
Sajnos úgy látom igazad van.

Azért sajnos, mert akkor ebben is nehéz zöld ágra vergödni, ajánlás segít, de puding próbája az evés. ...úgy látszik mindenben benne van az egyéni ízlés (...jó, nem is csodálkozom, szubjektív dolog a tetszés)

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

juliush írta:
2020.10.16., pén. 10:19
Erre nem vennék mérget, akkoriban még a Decca Tree-t részesítették előnyben, a közelmikrofonozás kicsit később a Phase4-gyel jött náluk divatba. De lehet, hogy tévedek!
Igazad van akkoriban a Decca Tree ment a felvételeknél. Azt pedig valóban nem tudom hogy pontosan hogy készült ez a felvétel. A füzet nem egyértelmű a mikrofonok felsorolásában, bár 15 csatornás keverőt írnak. Hangzásra mindenesetre sokkal direktebb mint a másik.
Én egyébként ha már választani kell, az 50-es 60-as évekből sokkal inkább a DECCA felvételeit tartom nagyobb becsben mint a hifista körökben ajnározott egy-kétmikrofonos Mercury lemezeket. Sokkal jobb és szélesebb repertoárt vettek fel és a legjobb művészeket engedhették meg maguknak. Hangminőségben pedig abból a korból egyértelműen a csúcs. (Illetve az EMI-nak is vannak egészen rendkívüli felvételei de náluk azért nagyobb a szórás.) Ettől nem azt mondom hogy más nem jó, de komolyzenében a DECCA azért nagyon a csúcson van.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Robici írta:
2020.10.16., pén. 09:31
... DECCA 1961-es felvételéről (Ansermet/L'Orchestre de la Suisse Romande; DECCA Legends CD). Ez egy közelmikrofonozott...felvétel...
Erre nem vennék mérget, akkoriban még a Decca Tree-t részesítették előnyben, a közelmikrofonozás kicsit később a Phase4-gyel jött náluk divatba. De lehet, hogy tévedek!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Épp hétvégén volt nálam egy régi barátom és hát ugye ha már ott volt kíváncsi volt a zenehallgató szobámra is. Kérte, hogy tegyek be szerintem jól szóló felvételeket. Elsőként Manuel de Falla: A háromszögletű kalap balettjéből játszottam le részleteket, a DECCA 1961-es felvételéről (Ansermet/L'Orchestre de la Suisse Romande; DECCA Legends CD). Ez egy közelmikrofonozott, élénk és telt hangú felvétel, nagyon jó jelenlétérzettel.
Aztán Beethoven Athén romjai nyitányát tettem fel, a Zig Zag kiadó 2007-es felvételéről (Jos van Immerseel/Anima Eterna zenekar, a Zig Zag Beethoven albumából ami a kedvenc Beethoven szimfóniaciklusom). Ez egy finomabb, távolabbról mikrofonozott felvétel, aminek kiemelkedően jó színpadmélysége van.
Én mindkét felvételt nagyon szeretem, de természetesen eléggé eltérő filozófia szerint készültek, barátom szerint viszont a Beethoven nyitány egy rosszabb felvétel volt. Szerintem mindkettő kiváló a maga nemében csak mások (lehet persze hogy túl nagy volt a kontraszt egymás uán). De ez a tapasztalat azt mutatta meg, hogy a "jó" felvételről is igencsak megoszlanak a vélemények. Engem alapjában véve a felvételek és a zenék érdekelnek, hogy melyik felvételben mi a szép, mik a különféle felvételek különbségei, jellemzői és egy valóban rosszabbat is képes vagyok gond nélkül élvezni ha a zene érdekel (nyilván van olyan amit én se hallgatok meg). Persze vannak zeneművek ahol sokkal fontosabb a jó felvétel mint más zenéknél. Jártam már olyan hifi-konstruktőrnél ahol mikor betettem a tesztként vitt jó sistergős gramofonlemez-átírásról készült CD-met akkor kiment a szobából és csak utóbb árulta el hogy ő azt képtelen elviselni. Én úgy látszik sokkal igénytelenebb vagyok ebből a szempontból.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

avl2 írta:
2020.10.16., pén. 09:16

bevallom, nem tudom illetve nekem ez mas. a topic-ot ismertem "kedvenc zenei felvételeim" - attól tartok ott többen nem a felvétel hangminösége szerint/miatt teszik be, hanem mert a zene tetszik (es a felvetel minösége ...erösen szór)

ha megnezünk ott par hsz.-at: youtube link, spotify, .. ...tulajdonkeppen nagyon keves a konkret felvetel megadasa, ami felveteltechnikai-hangzasi szempontbol kiemelkedö

szoval szerintem az nem ilyen topic, nem a felvetelek, hanem a zenek miatt került be oda a döntö többség.

azt pedig szerintem tenyleg sokan tudjuk, hogy 1-1 igen jo felvetellel brutalisan jol tud szolni a cucc - ezért érzem létjogosultságát a kiemelkedö felvételek (hordozó pontos megadásával) topic-jának
Nem hiszem, a kedvenc zenéknek külön tematikus topicjaik vannak, ez pedig a felvételeké. Tény amit írsz, nem használják a felhasználók. Rudi bácsi topicjával sincs semmi gond amúgy, de az a témának egy szűk keresztmetszete lehet csak ebben a formában. Bár a semminél az is több...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

asebestyen írta:
2020.10.16., pén. 08:59
avl2 írta:
2020.10.16., pén. 07:58
cables írta:
2020.10.15., csüt. 22:03
...a kiemelkedően jó hangú lemezeket (CD, LP) és elég sok gyűlt ezekből össze. Talán érdekelnek másokat is ezek .... örömet szereznek másnak....
...külön topic a kiemelkedöen jó felvételeknek; ahova mindenki olyan felvételeket tenne, adna meg, utalna rájuk, ami szerinte nagyon jó felvétel (tehát tényleg kiemelkedö, a top 5%, tehát a krém krémje, nem a kicsit jobbak).
...
Erre eddig is volt már topic, igaz az nem saját bazár kirakata: viewtopic.php?f=99&t=4197
De persze egy szinttel feljebb van még millió zenei ajánló topic is. :)
bevallom, nem tudom illetve nekem ez mas. a topic-ot ismertem "kedvenc zenei felvételeim" - attól tartok ott többen nem a felvétel hangminösége szerint/miatt teszik be, hanem mert a zene tetszik (es a felvetel minösége ...erösen szór)

ha megnezünk ott par hsz.-at: youtube link, spotify, .. ...tulajdonkeppen nagyon keves a konkret felvetel megadasa, ami felveteltechnikai-hangzasi szempontbol kiemelkedö

szoval szerintem az nem ilyen topic, nem a felvetelek, hanem a zenek miatt került be oda a döntö többség.

azt pedig szerintem tenyleg sokan tudjuk, hogy 1-1 igen jo felvetellel brutalisan jol tud szolni a cucc - ezért érzem létjogosultságát a kiemelkedö felvételek (hordozó pontos megadásával) topic-jának

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

avl2 írta:
2020.10.16., pén. 07:58
cables írta:
2020.10.15., csüt. 22:03
...a kiemelkedően jó hangú lemezeket (CD, LP) és elég sok gyűlt ezekből össze. Talán érdekelnek másokat is ezek .... örömet szereznek másnak....
ABSZOLÚT !! köszi.

már korábban is gondoltam rá: nem kellene-e egy külön topic a kiemelkedöen jó felvételeknek; ahova mindenki olyan felvételeket tenne, adna meg, utalna rájuk, ami szerinte nagyon jó felvétel (tehát tényleg kiemelkedö, a top 5%, tehát a krém krémje, nem a kicsit jobbak).

mert - gondolom - igen sokan tapasztaljuk: hatalmas különbség van a felvételek között. ...aki erre fogékony, talán a rendszerére is másképp tekint, ha megtapasztalja: lám-lám, egy igazán jó felvétellel milyen jól szól
Erre eddig is volt már topic, igaz az nem saját bazár kirakata: viewtopic.php?f=99&t=4197
De persze egy szinttel feljebb van még millió zenei ajánló topic is. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2020.10.15., csüt. 22:03
...a kiemelkedően jó hangú lemezeket (CD, LP) és elég sok gyűlt ezekből össze. Talán érdekelnek másokat is ezek .... örömet szereznek másnak....
ABSZOLÚT !! köszi.

már korábban is gondoltam rá: nem kellene-e egy külön topic a kiemelkedöen jó felvételeknek; ahova mindenki olyan felvételeket tenne, adna meg, utalna rájuk, ami szerinte nagyon jó felvétel (tehát tényleg kiemelkedö, a top 5%, tehát a krém krémje, nem a kicsit jobbak).

mert - gondolom - igen sokan tapasztaljuk: hatalmas különbség van a felvételek között. ...aki erre fogékony, talán a rendszerére is másképp tekint, ha megtapasztalja: lám-lám, egy igazán jó felvétellel milyen jól szól

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

PC audio korában bárki hozzáférhet bármelyik lemezhez. Én jó ideje gyűjtöm a kiemelkedően jó hangú lemezeket (CD, LP) és elég sok gyűlt ezekből össze. Talán érdekelnek másokat is ezek a zenék, közzé tennék időnként néhányat - a kevésbe ismerteket - a Lemezek, zenék topikomban, hátha örömet szereznek másnak. Az első adag már fent van...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2020.09.27., vas. 10:44
asebestyen írta:
2020.09.27., vas. 10:29
wittao írta:
2020.09.27., vas. 10:11
Mik voltak az eredmenyek, es mivel lett micsoda merve?
Kivancsi lennek a meresekre, hatha tanulunk valamit hogyan lehet kabelt merni.
Metallurgiai mérések voltak, a vezető anyag tisztaságát/szennyezettségét vizsgálták. Elvileg. :rolleyes:
Ertem, koszi :)
Ezt egy otvos megcsinalja, azt hittem valami auditiv dolog lett meregetve.
Amugy valami konkluzio is lett, vagy csak kijott tenyleg rez-arany?
Ennél azért bonyolultabb, komolyabb műszer igénye van annál, ami egy ötvösnél előfordul. Ha jól emlékszem, az a labor fémekre 3N, 3 kilencesre garantáló mérésre akkreditált, viszont mesterünk 4 vagy 5kilences mérést lobogtatott ettől a labortól itt és próbálta véres szájjal körbemutogatni.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2020.09.27., vas. 10:11
Mik voltak az eredmenyek, es mivel lett micsoda merve?
Kivancsi lennek a meresekre, hatha tanulunk valamit hogyan lehet kabelt merni.
Metallurgiai mérések voltak, a vezető anyag tisztaságát/szennyezettségét vizsgálták. Elvileg. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

cables írta:
2020.09.27., vas. 06:50
A fórum célja nem az, hogy egymást lejárassuk, hanem, hogy tanuljunk dolgokból.
Gondolom eme szellemiség jegyében kellett anno bevizsgáltatnod fapaci egyik kábelét és közzétenni a mérési jegyzőkönyvet. Ja nem, mert akkor az általad használt huzalét is oda kellett volna tenni mellé. Csak hogy tanuljunk a dolgokból. ;) ...és véletlenül se merüljön fel a lejáratás szándéka.
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Robici írta:
2020.09.26., szomb. 21:23

Ugyanarra amire cables százegyedszeri ugyanilyen története. Kéthetente előjön egy ilyen sztorival, bedobja aztán lelép.
Nem lépek le, csak nem veszek részt személyeskedő vitákban. A fórum célja nem az, hogy egymást lejárassuk, hanem, hogy tanuljunk dolgokból. Szerintem többen írnának be, ha nem lenne ez a személyeskedés. Idézek egy múlt héten nekem írt pm-ből:

"Olvasgatom egy ideje a fórumot látom hogy Cables "maga az ördög." (ez mekkora marhaság)"

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

PgSpa írta:
2020.09.26., szomb. 13:06
2. Lehet, hogy túl érzékeny vagyok, vagy csak kellemes csipkelődés, de az előbbi hozzászólás mire jó?
Ugyanarra amire cables százegyedszeri ugyanilyen története. Kéthetente előjön egy ilyen sztorival, bedobja aztán lelép. Tégyleg fölösleges vele foglalkozni.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Tctronic írta:
2020.09.26., szomb. 13:14
kupecke írta:
2020.09.26., szomb. 13:04
Tctronic írta:
2020.09.26., szomb. 12:25
.....
Egyre veszélyesebb anyagokat használunk, egyre hanyagabbul...... Na csak ennyi...
https://www.fkf.hu/hulladekudvarok-koro ... valtozasok
Köszi! De Kistarcsai lakosként nem vehetem igénybe, csak Budapestiként ha jól tudom. Mi Gödöllőhöz tartozunk, de ott semmilyen veszélyes hulladékot nem vesznek át. Ha vásárolsz elektronikai eszközt a régit a forgalmazónak kötelessége átvenni, de ha nem vásárolsz nem kötelessége. Ahol elektronikai hulladékot átvesznek, ott csak számítógép stb max síkképcsöves TV-t vesznek át. Katódsugárcsöveset nem..... Jó nem ?
off, majd átmozgatják
Szerencsére már nekem is sikerült kissé kintebb tenni az otthont a fővárostól, de kb 2 hete a Tétényi úti hulladékudvar esett útba elektronikai cikkek leadása kapcsán, semmit sem kértek, sikerült leadnom, de a múlt évben pl. egy megyeszékhelyen is én szabadítottam meg hasonlóan a mamát ilyesmitől, ott sem kértek semmilyen iratot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.09.26., szomb. 15:44-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2020.09.26., szomb. 12:25
Paradigm Persona B. Ismereteim szerint az első (?) full berillium hangszóró készletes hangsugárzó. Több gyártónak volt, van magas vagy középmagas berillium hangszórója, de tudtommal mély-közepet még senki nem csinált. Érdekes és veszélyes kísérlet. Kíváncsi lennék a hangminőségre, mire képes a kis hangfal, bár 8600 Ł-os ár már indokolna némi hűhát.

youtu.be/Nv6wK2XenAc
]
Egy valamin viszont elgondolkodtam. Ha valamikor a közeljövőben összetörik a mély membrán, vajon a gyártó vissza fogja gyűjteni a veszélyes mérgező berilliumot ártalmatlanításra? Jobb esetben a felhasználó tisztában lesz, hogy mivel van dolga és nem fogdossa, vagy egyszerűen bedobja a szemétbe? De ha tudom miről van szó, akkor is bajba lennék hogy hova tudnám leadni ártalmatlanításra? gondolkodik.gif Azért is jutott eszembe, mert nemrég egy régi tökéletesen működő Sony katódsugárcsöves TV készüléket órákig tartott nyomoznom hova tudom leadni szabályosan, hivatalosan. (Kistarcsa és környékéről beszélek) Nem volt egyszerű. Hasonló jutott az eszembe a sok akkus kéziszerszám akkumulátoráról. Ami meghibásodik hova lehet leadni szabályosan, hivatalosan, hogy ártalmatlanítsák? Nem tudom a sok ács, kőműves stb aki ilyet használ napi szinten több db-ot is akár, hová teszik a rossz akkukat. Csak remélni merem, hogy nem a kommunális hulladék közé.... A sok robot porszívó, robot fűnyíró, E-bike stb ha a közeljövőben elromlik az akkukat ki fogja visszagyűjteni és ártalmatlanítani? Ha valaki tudja megírhatja, de én egyenlőre nem tudok ilyenről. Hasonlóan problémát fog jelenteni (és már valahol jelent is), a használt napelem panelek. Ha sérülnek, vagy elérik élettartamuk végét a visszagyűjtésük és ártalmatlanításuk komoly költség és feladat.
Egyre veszélyesebb anyagokat használunk, egyre hanyagabbul...... Na csak ennyi...
Nekem volt szerencsém hallani, egy ilyen "Perszónát" :D .
Az egyik legjobban tetsző hang volt amit valaha hallottam. Felesleges volna pufogtatnom hifis paramétereket, inkább csak azt mondom, hogy valamilyen megmagyarázhatatlan megnyugvás, magától érthetőség áradt belőle, amit még sohasem hallottam, egyetlen hangsugárzótól sem.
Egyfajta megnyugvás, jóleső érzés töltött el a hallgatása közben. Annyira magával ragadott, hogy mindegy milyen zene szólt, élveztem, felejthetetlen volt. Aztán, hogy ez a berilium hanszóróknak köszönhető-e, azt nem tudom.
Egyébként Solution elektronikákkal hajtották...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

PgSpa írta:
2020.09.26., szomb. 13:06
Lehet, hogy túl érzékeny vagyok, vagy csak kellemes csipkelődés, de az előbbi hozzászólás mire jó? Miért nem tiszteljük más véleményét? Az egész magyar társadalom ilyen, párbeszéd helyett mindenütt vita folyik, mindig győztest akarnak hirdetni...
Nem a véleménnyel van gond, hanem az örökzöld mantrával, miszerint jobb az LP.

cables olyan történeteket oszt meg mindegyre, amelyek szerinte ezt igazolják. Nem tudjuk, hogy milyen DAC-nál, milyen erősítővel, milyen phonóval, stb szól a mostani delikvens szerint jobban, egyszerűen csak az ő fülének jobban szól a régi cucc, mint a “nemtudjukmi”, tehát “jobb az LP”.

Amikor formátumokról van szó, akkor mintha semmi más nem számítana.
Ja, és azzal, hogy előbb-utóbb úgyis becsempésződik a vitába egy finom kis partizán-önreklám...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kupecke írta:
2020.09.26., szomb. 13:04
Tctronic írta:
2020.09.26., szomb. 12:25
.....
Egyre veszélyesebb anyagokat használunk, egyre hanyagabbul...... Na csak ennyi...
https://www.fkf.hu/hulladekudvarok-koro ... valtozasok
Köszi! De Kistarcsai lakosként nem vehetem igénybe, csak Budapestiként ha jól tudom. Mi Gödöllőhöz tartozunk, de ott semmilyen veszélyes hulladékot nem vesznek át. Ha vásárolsz elektronikai eszközt a régit a forgalmazónak kötelessége átvenni, de ha nem vásárolsz nem kötelessége. Ahol elektronikai hulladékot átvesznek, ott csak számítógép stb max síkképcsöves TV-t vesznek át. Katódsugárcsöveset nem..... Jó nem ?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.09.26., szomb. 15:46-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Robici írta:
2020.09.26., szomb. 08:49
cables írta:
2020.09.26., szomb. 07:05
Elővette apja régi Akai lemezjátszóját, amivel volt valami mechanikai probléma azt kijavította, vett egy Ortofon hangszedőt és elég jól szól a rendszer. Jobb az LPk hangja, mintha CDt hallgat.
Ez egy egészen hihetetlen és tanulságos történet, ritkán íródik ebbe a topikba ilyesmi, mérhetetlen örömmel tölt el, hogy megosztottad! Már nézem is az aukciókat merre vannak még ilyen Akaik meg Orfotonok és én asszem egyből kettőt veszek mert szterejóban szeretném hallgatni!
Két dolgot tennék hozzá:

1. Az LP terjedése nem a hangminőségnek, hanem a nosztalgia faktornak köszönhető. Sajnos. Ha nem lett volna pár száz LP otthon, biztosan nem fejlesztettem volna mostanában a lejátszóra. Így viszont haszonélvezője lehettem a felfutásnak, mert pl. a kilencvenes évek végén, a mélyponton nem tudtam volna az általam elérhető alsó középkategóriában sem lemezjátszó, sem hangszedő ügyben úgy válogatni, mint most. Egy biztos, az sem normális, hogy a full digitális felvételeket kinyomják LP-re, aztán mindenki csorgatja a nyálát, hogy hú de jó... Az új nyomásokról még annyit, hogy egy éve elcsábultam, hogy egy Pink Floyd indiai nyomású LP-met egy MM-ban vett szép újra cseréljem. Hát mit mondjak, nem ájultam el tőle...
2. Lehet, hogy túl érzékeny vagyok, vagy csak kellemes csipkelődés, de az előbbi hozzászólás mire jó? Miért nem tiszteljük más véleményét? Az egész magyar társadalom ilyen, párbeszéd helyett mindenütt vita folyik, mindig győztest akarnak hirdetni...

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”