Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: cables »

voges írta:
2020.10.17., szomb. 08:09
Sziasztok!
Venni akartam erősítő és pc közé jobb minőségű analóg összekötő rca kábelt használtan 15ezer ft-ig viszont azt írta egy fórum társ,hogy nem érdemes,nincs értelme ilyen drágát venni.
Hát igen, nem mindig érdemes ennyire kiköltekezni...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

wittao írta:
2020.10.20., kedd 23:37
Aszpirin írta:
2020.10.20., kedd 23:35
robi20064 írta:
2020.10.20., kedd 21:07
Tudomasom szerint evekig egy fos volt a "csapat"...
:D :D :D Azért néha van előnye az ékezetes betűk használatának is :D :D :D
csápát? :D
mivel en 20+ éve nem magyar billentyüzetü gépeken küzdök, nekem is kihivas az ékezetes írás. nehany szonal azert igyekszek, mikor tudom, hogy jelentest modosit, pl.: nemi - némi.

nem is tudom biztosan, hogy a lenti az fos vagy fös

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.10.20., kedd 21:07
Tudomasom szerint evekig egy fos volt a "csapat"...
:D :D :D Azért néha van előnye az ékezetes betűk használatának is :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 134
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

robi20064 írta:
2020.10.20., kedd 21:07
zbiro32 írta:
2020.10.20., kedd 20:39
robi20064 írta:
2020.10.20., kedd 20:04


/OFF

Csapata? Van ott barki mas is aki fejleszt Damien-en kivul?
Ezek szerint az Audirvana egyszemélyes fejlesztő "csapat"?
Akkor sok esély nincs arra, hogy kirukkoljanak egy Win Server kompatibilis verzióval...
Tudomasom szerint evekig egy fos volt a "csapat", azota akar bovulhettek is, de a fejlesztes uteme alapjan nem erre kovetkeztetek.
Köszönöm, ez egy nagyon "nyomós" érv...
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 134
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

robi20064 írta:
2020.10.20., kedd 20:04
wittao írta:
2020.10.20., kedd 19:12
zbiro32 írta:
2020.10.20., kedd 18:08
Két kérdésem lenne a nálam tapasztaltabb fórumtársakhoz, egy SW, és egy HW témában:

1. SW--Audirvana letöltés Windows Server 2019 környezetben--Nekem sehogy nem sikerült, utánaolvastam, és a Windows Server nem támogatja még az APK file-ok letöltését--és kb. itt megálltam.
Azt szerettem volna kideríteni, hogy a Roon-Tidal, vagy Audirvana-Tidal a jobb hangú, de jelenleg csak a Roon-Tidal párost tudtam meghallgatni.
A külföldi fórumokon többségben az Audirvana-t írják jobb hangúnak a Roon-al szemben, kíváncsi lennék, itthon mi a vélemény?

2. HW--Adott egy Audio PC, amit én raktam össze--6 körös lineáris táp--2x12V, 1x3,3V, 3x5V. MzperX usb kártya, 2xSSD.
Asrock quad core J4105 alaplap.
Biztonsági okokból az alaplap egy Pico PSU-ról üzemel, miután az Intel tápegység specifikaciókban az szerepel,
hogy a 3,3V 5V,12V feszültségeket NEM egyidőben, hanem egy bizonyos meghatározott sorrendben kell az alaplapra kapcsolni.
A kérdésem ezzel kapcsolatos--Tányleg be kell tartani az Intel által ajánlott szekvenciát, vagy simán rákapcsoljuk a 3,3V 5V 12V ágakat, és hadd szóljon?

Elöre is köszönöm a segítségetek, inkább privátba segítsetek, hogy ne zavarjunk itt, köszönöm
1. Pont ma beszelgettunk errol, az Audirvana fejleszto csapata a Win10-et preferalja es nem is ertik miert akarja ezt valaki Server ala felpakolni.

2. 3.2.8-nal kezdodik az erre vonatkozo resz:
https://www.intel.com/content/dam/www/p ... e-june.pdf
/OFF

Csapata? Van ott barki mas is aki fejleszt Damien-en kivul?
Ezek szerint az Audirvana egyszemélyes fejlesztő "csapat"?
Akkor sok esély nincs arra, hogy kirukkoljanak egy Win Server kompatibilis verzióval...
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 134
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Akkor meg újra kell fogalmaznom az 1. pontra vonatkozó kérdésemet:
Melyik a jobb hang?

Tidal-Roon-Win Server 2019-Audiophile optimizer vagy
Audirvana-Roon-Win 10 Pro -Audiophile optimizer vagy

Bármi más??

Előre sejtem, hogy a "Bármi más" lesz a befutó, de...
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 134
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Két kérdésem lenne a nálam tapasztaltabb fórumtársakhoz, egy SW, és egy HW témában:

1. SW--Audirvana letöltés Windows Server 2019 környezetben--Nekem sehogy nem sikerült, utánaolvastam, és a Windows Server nem támogatja még az APK file-ok letöltését--és kb. itt megálltam.
Azt szerettem volna kideríteni, hogy a Roon-Tidal, vagy Audirvana-Tidal a jobb hangú, de jelenleg csak a Roon-Tidal párost tudtam meghallgatni.
A külföldi fórumokon többségben az Audirvana-t írják jobb hangúnak a Roon-al szemben, kíváncsi lennék, itthon mi a vélemény?

2. HW--Adott egy Audio PC, amit én raktam össze--6 körös lineáris táp--2x12V, 1x3,3V, 3x5V. MzperX usb kártya, 2xSSD.
Asrock quad core J4105 alaplap.
Biztonsági okokból az alaplap egy Pico PSU-ról üzemel, miután az Intel tápegység specifikaciókban az szerepel,
hogy a 3,3V 5V,12V feszültségeket NEM egyidőben, hanem egy bizonyos meghatározott sorrendben kell az alaplapra kapcsolni.
A kérdésem ezzel kapcsolatos--Tányleg be kell tartani az Intel által ajánlott szekvenciát, vagy simán rákapcsoljuk a 3,3V 5V 12V ágakat, és hadd szóljon?

Elöre is köszönöm a segítségetek, inkább privátba segítsetek, hogy ne zavarjunk itt, köszönöm
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2020.10.16., pén. 21:28
Ahh en is ezert maradtam a windowsnal mert a linuxhoz erteni keĺl de akinek ez megy az boldog, en a windowsos megoldassal vagyok boldog mar 7 eve, valojaban nem is igen buzeralom par evente mikor kijon az uj jRiver pl de most is egy regebbi verzio van es bekapcsolom es hallgatom, nalam ilyen egyszeru. Meguntam a picivel jobb hajhaszast, ha lenne akkora kulonbseg mint egy lovaskocsin utazni vagy kuszva akkor elgondolkodnek rajta de lusta is vagyok es szeretem az egyszeru es mukodo dolgokat. Olyan jokat irtak az audiolinux-rol, hogy majdem en is megvettem meg majdem a roon-t is de igy visszagondolva nemtudom meg-e erte volna hacsak a lelki bekemet nyugtatnam, hogy mindent megtettem a legfelso zenehallgatas erdekeben, vagy valami ilyesmi. :) Nemtudom miert, talan az a öt sör kenyszeritett ra, hogy leirjam gondolataimat. :)
Egy pendrivra tedd rá a legújabb Daphile realtime kernelét, a music mappájába másolj be pár nótát, amit szeretsz. Miután bebootolsz róla, húzd be a nótákat ramdiskbe és indítsd el onnan. Nem is kell állítgatni semmit rajta először. Utána döntsd el, hogy a 2 rendszer hangban miként viszonyul egymáshoz és mennyi befektetés (idő és anyagiak) szükséges hozzájuk. gondolkodik.gif
A windows a legrosszabb oprenszer zenéhez, ennek ellenére nekem is van, Roonnal, Fidelizer Proval, win gyomlálással, energiagazdálkodási és egyéb optimailzálásokkal, mely kombónak vannak praktikus előnyei, de semmiképpen sem a hangja, ami nem azt jelenti, hogy az ne lenne élvezhető persze, mert az.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

alto írta:
2020.10.17., szomb. 08:50
voges írta:
2020.10.17., szomb. 08:09
Sziasztok!
Venni akartam erősítő és pc közé jobb minőségű analóg összekötő rca kábelt használtan 15ezer ft-ig viszont azt írta egy fórum társ,hogy nem érdemes,nincs értelme ilyen drágát venni.
A pc-ben a jelenlegi felállás Asus Stx ll (Muses 02 opamp),Pico táp+tuning Microsoft kockával az erősítő pedig Electrocompaniet Eci ll.
Előre is köszi a felvilágosítást.
Pedig egy Electrocompaniet bizony megérdemelne egy komolyabb kábelezést, akár százezres kategóriát is, bár akkor nem ártana az Asusnál valami erősebb forrás oldalon is.
Volt már több külső dac-om és több hálózati zene lejátszóm,de eddig nálam az Asus viszi a prímet,pedig az Atoll (új ára 2300euró volt) sem volt rossz.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

voges írta:
2020.10.17., szomb. 08:09
Sziasztok!
Venni akartam erősítő és pc közé jobb minőségű analóg összekötő rca kábelt használtan 15ezer ft-ig viszont azt írta egy fórum társ,hogy nem érdemes,nincs értelme ilyen drágát venni.
A pc-ben a jelenlegi felállás Asus Stx ll (Muses 02 opamp),Pico táp+tuning Microsoft kockával az erősítő pedig Electrocompaniet Eci ll.
Előre is köszi a felvilágosítást.
Pedig egy Electrocompaniet bizony megérdemelne egy komolyabb kábelezést, akár százezres kategóriát is, bár akkor nem ártana az Asusnál valami erősebb forrás oldalon is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Venni akartam erősítő és pc közé jobb minőségű analóg összekötő rca kábelt használtan 15ezer ft-ig viszont azt írta egy fórum társ,hogy nem érdemes,nincs értelme ilyen drágát venni.
A pc-ben a jelenlegi felállás Asus Stx ll (Muses 02 opamp),Pico táp+tuning Microsoft kockával az erősítő pedig Electrocompaniet Eci ll.
Előre is köszi a felvilágosítást.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ahh en is ezert maradtam a windowsnal mert a linuxhoz erteni keĺl de akinek ez megy az boldog, en a windowsos megoldassal vagyok boldog mar 7 eve, valojaban nem is igen buzeralom par evente mikor kijon az uj jRiver pl de most is egy regebbi verzio van es bekapcsolom es hallgatom, nalam ilyen egyszeru. Meguntam a picivel jobb hajhaszast, ha lenne akkora kulonbseg mint egy lovaskocsin utazni vagy kuszva akkor elgondolkodnek rajta de lusta is vagyok es szeretem az egyszeru es mukodo dolgokat. Olyan jokat irtak az audiolinux-rol, hogy majdem en is megvettem meg majdem a roon-t is de igy visszagondolva nemtudom meg-e erte volna hacsak a lelki bekemet nyugtatnam, hogy mindent megtettem a legfelso zenehallgatas erdekeben, vagy valami ilyesmi. :) Nemtudom miert, talan az a öt sör kenyszeritett ra, hogy leirjam gondolataimat. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Csak belső tárolóról szoktam zenét hallgatni de az sem jön össze.
A player fül alatt nem látni semmilyen lehetőséget csak annyit ír hogy nincs player.
Átállítottam az audiolinuxban a beépített hangkártyára hátha azzal zenélne de azt sem látja.

Igazából sosem használtam a LMS-t nem vagyok otthon benne csak regeltem aktiváltam be írtam az ip cimet amivel csatlakozni tudtam rá és eddig jutottam.
Külön a mysqeezboxnak is be kéne mutatnom a dacot ?
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Frogged írta:
2020.10.14., szer. 13:55
Zenélésközben gyakran megált, és nem látta az ssd-ket és csak úgy jött rendbe ha vártam némi időt és újra indítottam a gépet.
Régen csinálta heti 1-2 alaklommal de az utóbbi 2 hónapban max fél 1 óránként elő jött ez a hiba.

Azt furcsállom hogy magában az Audiolinuxban érzékeli a dacot mert ott kitudom választani hogy parasound vagy a beépített hangkártya legyen.
De ha a logi média server nem ismeri a Para P6-ot az alaplapi hangkarit akkor is illene felismernie gondolom gondolkodik.gif
Az első az power management hibának tűnik. Nem szabad engedélyezni a SATA, HDD, stb altatást, energia takarékos módba engedését. Én megpróbálnám újra a Daphile-t csak egy pendrive-ról, úgy is megy minden funkció, fel se kell telepíteni.
De ha az Audiolinuxban ki tudod választani, akkor a belső tárolón lévő zenéket le tudod játszani gondolom...?
A www.mysqueezebox.com-on a player fül alatt látod a Parasound dacot? A PC-n beállítottad a mysqueezebox accountodat, hogy csatlakozzon?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Zenélésközben gyakran megált, és nem látta az ssd-ket és csak úgy jött rendbe ha vártam némi időt és újra indítottam a gépet.
Régen csinálta heti 1-2 alaklommal de az utóbbi 2 hónapban max fél 1 óránként elő jött ez a hiba.

Azt furcsállom hogy magában az Audiolinuxban érzékeli a dacot mert ott kitudom választani hogy parasound vagy a beépített hangkártya legyen.
De ha a logi média server nem ismeri a Para P6-ot az alaplapi hangkarit akkor is illene felismernie gondolom gondolkodik.gif
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Frogged írta:
2020.10.14., szer. 13:11
Üdv skacok egy kis segítségre lenne szükségem.

Korábban gondom volt a Daphielal az audio pc-men ezért oprendszert váltottam.
Hülye fejjel bele ugrottam az Audiolinuxba de nem tudtam zenére bírni.

Külső segítséggel eljutottunk odáig hogy feltelepült a rendszer ssd-mre be lett állítva a könvytár hogy ahol a zenéket tárolom és a külső dacom is hogy arról zenéljen.
Nem kis küzdelem árán az is sikerült hogy csatlakozik az audio pc a másik pchez amiről vezérelni szeretném.

Próbáltuk Logitech media serverel és gnome playerel is de mind2nél amikor zenét akarok lejátszani vagy a play listbe semmi nem történik csak el dobja a csatlakozást.
A logi media servernél azt írja hogy your player not found az arra vonatkozik hogy nem ismeri fel a Para P6-ot és ezért nincs zene vajon?
Próbáltam web rádiókat is hátha a tárolt zenékkel volt gondja de azok sem szolnak.
Jó eséllyel a Para-t nem ismeri fel, vagy a számítógéped USB kártyáját nem ismeri fel és azért nem látja a Para-t.
Mi volt a gond a Daphile-lal egyébként?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Üdv skacok egy kis segítségre lenne szükségem.

Korábban gondom volt a Daphielal az audio pc-men ezért oprendszert váltottam.
Hülye fejjel bele ugrottam az Audiolinuxba de nem tudtam zenére bírni.

Külső segítséggel eljutottunk odáig hogy feltelepült a rendszer ssd-mre be lett állítva a könvytár hogy ahol a zenéket tárolom és a külső dacom is hogy arról zenéljen.
Nem kis küzdelem árán az is sikerült hogy csatlakozik az audio pc a másik pchez amiről vezérelni szeretném.

Próbáltuk Logitech media serverel és gnome playerel is de mind2nél amikor zenét akarok lejátszani vagy a play listbe semmi nem történik csak el dobja a csatlakozást.
A logi media servernél azt írja hogy your player not found az arra vonatkozik hogy nem ismeri fel a Para P6-ot és ezért nincs zene vajon?
Próbáltam web rádiókat is hátha a tárolt zenékkel volt gondja de azok sem szolnak.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Koszi, ertem.
Ezeket a visszaszamoltakat mind itt hirdetted meg a forumon (a) vagy rogton elkapkodtak a vasarloid (b)? Esetleg c?

Persze fontos az ar/ertek arany, de amirol beszelgetunk kartya abszolut ertelemben is kivalo. +hazai.
Finesse !

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Ez igy van.
De hogy fokozzuk a hangulatot: Sotm futott orajeles kartyat es jcat femto katyat is adtak el emzeperix kartyaira valtva...
Finesse !

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

bitrograde írta:
2020.10.07., szer. 17:59
bazzs írta:
2020.10.07., szer. 17:36
wittao írta:
2020.10.07., szer. 16:00

MzperX kartyat 45.000-ert vettem, 20-30.000 korul max hasznalt lehet belole.
PPv2 vagy Ferie hasznaltan lehet ennyiert.
A hivatkozott 45e Forintos mzperx usb egy teljesen 0-ról épített kártya. Nem gondolom, hogy lenne belőle használtan eladó, mivel elég limitált volt az első széria a második pedig még nem készül gyártói hiányosságok miatt. Hangilag zseniális ez az új kártyája!
A korábbi modolt kártyája fel-felbukkan, azt 20-25e körül meg lehet venni. Szerintem már az is jobb a PP2/PP3/PP4 és az alap Pinkfaun kártyáknál.
Én javaslom, hogy keresd meg mzperx-et, hogy van-e neki visszaszámolt modolt kártyája vagy ha többet szánsz a erre, akkor azt javaslom, érdemes megvárni a második legyártatott szériát.
Nekem is a moddolt Delock van mzperx-től, Tahr Puppy alatt. Gondolkodás nélkül adtam el a PP2-t.
Én végigjártam az utat mzperx mindegyik kártyájával. Mindegyik kártyája ár-érték arányban verhetetlen. Én a legújabb, "nulláról épített" kártyáját javaslom. Ha elegen kopogtatnak nála, biztosan legyárt egy újabb sorozatot.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

bazzs írta:
2020.10.07., szer. 17:36
wittao írta:
2020.10.07., szer. 16:00
Dorian írta:
2020.10.07., szer. 15:54
USB kártyákkal helyezzetek képbe légyszi.

A gépemben ~2 évvel ezelőtt volt Bodor Feri féle, de aztán eladtam, mivel úgy adódott, hogy egy darabig nem volt időm odafigyelős zenehallgatásra.
20-30 körül keresek, szóval nem a 80-100ezres kategória az enyém. Akkoriban ilyen árban volt a PP2 meg Ferié. Most látok pl. "Emzéperix"-félét is, erről semmit nem tudok. Mit ajánlotok?
Ja ill. feltétel, hogy Linux alatt ne legyen kompatibilitási probléma, mert anno enyémet kipróbáltam, nem látta a Daphile. (Biztos az újabbakkal nincs ilyen gond, de nem tudom.) Márpedig most nem Win alól tervezek zenét hallgatni.
Köszi!
MzperX kartyat 45.000-ert vettem, 20-30.000 korul max hasznalt lehet belole.
PPv2 vagy Ferie hasznaltan lehet ennyiert.
A hivatkozott 45e Forintos mzperx usb egy teljesen 0-ról épített kártya. Nem gondolom, hogy lenne belőle használtan eladó, mivel elég limitált volt az első széria a második pedig még nem készül gyártói hiányosságok miatt. Hangilag zseniális ez az új kártyája!
A korábbi modolt kártyája fel-felbukkan, azt 20-25e körül meg lehet venni. Szerintem már az is jobb a PP2/PP3/PP4 és az alap Pinkfaun kártyáknál.
Én javaslom, hogy keresd meg mzperx-et, hogy van-e neki visszaszámolt modolt kártyája vagy ha többet szánsz a erre, akkor azt javaslom, érdemes megvárni a második legyártatott szériát.
Nekem is a moddolt Delock van mzperx-től, Tahr Puppy alatt. Gondolkodás nélkül adtam el a PP2-t.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

wittao írta:
2020.10.07., szer. 16:00
Dorian írta:
2020.10.07., szer. 15:54
USB kártyákkal helyezzetek képbe légyszi.

A gépemben ~2 évvel ezelőtt volt Bodor Feri féle, de aztán eladtam, mivel úgy adódott, hogy egy darabig nem volt időm odafigyelős zenehallgatásra.
20-30 körül keresek, szóval nem a 80-100ezres kategória az enyém. Akkoriban ilyen árban volt a PP2 meg Ferié. Most látok pl. "Emzéperix"-félét is, erről semmit nem tudok. Mit ajánlotok?
Ja ill. feltétel, hogy Linux alatt ne legyen kompatibilitási probléma, mert anno enyémet kipróbáltam, nem látta a Daphile. (Biztos az újabbakkal nincs ilyen gond, de nem tudom.) Márpedig most nem Win alól tervezek zenét hallgatni.
Köszi!
MzperX kartyat 45.000-ert vettem, 20-30.000 korul max hasznalt lehet belole.
PPv2 vagy Ferie hasznaltan lehet ennyiert.
A hivatkozott 45e Forintos mzperx usb egy teljesen 0-ról épített kártya. Nem gondolom, hogy lenne belőle használtan eladó, mivel elég limitált volt az első széria a második pedig még nem készül gyártói hiányosságok miatt. Hangilag zseniális ez az új kártyája!
A korábbi modolt kártyája fel-felbukkan, azt 20-25e körül meg lehet venni. Szerintem már az is jobb a PP2/PP3/PP4 és az alap Pinkfaun kártyáknál.
Én javaslom, hogy keresd meg mzperx-et, hogy van-e neki visszaszámolt modolt kártyája vagy ha többet szánsz a erre, akkor azt javaslom, érdemes megvárni a második legyártatott szériát.
Finesse !

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

wittao írta:
2020.10.07., szer. 16:00
MzperX kartyat 45.000-ert vettem, 20-30.000 korul max hasznalt lehet belole.
PPv2 vagy Ferie hasznaltan lehet ennyiert.
[/quote]

Nekem a használt is ugyanolyan jó, nem hiszem, hogy ezek el tudnak használódni :)
Igazából a kérdésem arra irányult, hogy ezek között milyen hangi különbségek vannak, hogy áll fel a rangsor, stb.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

USB kártyákkal helyezzetek képbe légyszi.

A gépemben ~2 évvel ezelőtt volt Bodor Feri féle, de aztán eladtam, mivel úgy adódott, hogy egy darabig nem volt időm odafigyelős zenehallgatásra.
20-30 körül keresek, szóval nem a 80-100ezres kategória az enyém. Akkoriban ilyen árban volt a PP2 meg Ferié. Most látok pl. "Emzéperix"-félét is, erről semmit nem tudok. Mit ajánlotok?
Ja ill. feltétel, hogy Linux alatt ne legyen kompatibilitási probléma, mert anno enyémet kipróbáltam, nem látta a Daphile. (Biztos az újabbakkal nincs ilyen gond, de nem tudom.) Márpedig most nem Win alól tervezek zenét hallgatni.
Köszi!
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

fenyő írta:
2020.10.03., szomb. 17:12
voges írta:
2020.10.03., szomb. 16:43
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy mini itx alaplapos pc aminek a tápját ki akarom cserélni pico psu-ra.Az alaplapon egy Asus stx II hangkártya van ami egy molex csati adja az áramot.Kérdésem az lenne,hogy elég ennyi kábel amin a psu-n van,vagy kellene még valami kábel?
Köszi előre is a segítséget!
Vedd meg nyugodtan, elég az egy csati.
Köszi,már megvettem.Akkor nekiállok. :D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”