Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

dgyuri írta:
2020.10.22., csüt. 13:37
dgyuri írta:
2020.08.09., vas. 15:52
Nem tudom melyik a legutolsó fw, de most a s9819.5016.1010 van rajta... Van valami "ver" is, ami 034.035.1010.100

Kerekedik a dolog... találtam egy fw-t Pio N70A-hoz, de félek tőle, így ismeretlenül. Ő lenne az: 034.039.1019.100
Forrás: https://jp.pioneer-audiovisual.com/supp ... wnload.php

Valaki próbálta már esetleg?
Tök jó... Hazai importőr véleménye: Japán oldalról még véletlenül sem szabad letölteni semmit, mert végérvényes károsodást okozhat a lejátszóban. Hmmm, gyári fw, amit a Japán Pioneer oldalán kifejezetten Pioneer N50A és N70A-hoz ajánlanak.. Most akkor mi van? Csak én nem értek valamit?

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

dgyuri írta:
2020.08.09., vas. 15:52
Nem tudom melyik a legutolsó fw, de most a s9819.5016.1010 van rajta... Van valami "ver" is, ami 034.035.1010.100

Kerekedik a dolog... találtam egy fw-t Pio N70A-hoz, de félek tőle, így ismeretlenül. Ő lenne az: 034.039.1019.100
Forrás: https://jp.pioneer-audiovisual.com/supp ... wnload.php

Valaki próbálta már esetleg?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

alto írta:
2020.10.22., csüt. 07:45
Én arra szoktam felhívni a vevőim figyelmét, hogy egy hálózati lejátszó kiválasztásakor három különböző szempontrendszert érdemes figyelembe venni:

1. A lejátszó analóg kimenetén (ha nem külső DAC-al tervezi használni) elérhető hangminőség. Nyilván ez a legfontosabb paraméter, de önmagában kevés a jó választáshoz.

2. Funkcionalitás: támogatott formátumok, felbontások (pl. DSD, MQA), beépített streaming kliensek megléte (Tidal, Spotify, stb.), vezetéknélküli protokolok támogatása (bluetooth, airplay, chromecast), analóg és digitális be és kimenetek fajtája, Roon kompatibilitás, stb.

3. A gyári vezérlő app minősége, stabilitása, gyorsasága, használhatósága. Roon kompatibilitás esetén az app kiváltható a Roon-al, aminél jobb megoldás jelenleg nincsen szerintem.

4. A gyártó szoftverfrissítési gyakorlata, azaz meddig hajlandó a korábbi modellek tudását szoftver frissítésekkel szinten tartani. Például a Lumin kb. 10 éve megjelent legelső A1 modellje mind a napig megkapja ugyanazokat a szoftveres frissítéseket, mint a legújabb gépei. Sajnos nem minden gyártó gondolkodik így.
A három az inkább négy :)
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Én arra szoktam felhívni a vevőim figyelmét, hogy egy hálózati lejátszó kiválasztásakor három különböző szempontrendszert érdemes figyelembe venni:

1. A lejátszó analóg kimenetén (ha nem külső DAC-al tervezi használni) elérhető hangminőség. Nyilván ez a legfontosabb paraméter, de önmagában kevés a jó választáshoz.

2. Funkcionalitás: támogatott formátumok, felbontások (pl. DSD, MQA), beépített streaming kliensek megléte (Tidal, Spotify, stb.), vezetéknélküli protokolok támogatása (bluetooth, airplay, chromecast), analóg és digitális be és kimenetek fajtája, Roon kompatibilitás, stb.

3. A gyári vezérlő app minősége, stabilitása, gyorsasága, használhatósága. Roon kompatibilitás esetén az app kiváltható a Roon-al, aminél jobb megoldás jelenleg nincsen szerintem.

4. A gyártó szoftverfrissítési gyakorlata, azaz meddig hajlandó a korábbi modellek tudását szoftver frissítésekkel szinten tartani. Például a Lumin kb. 10 éve megjelent legelső A1 modellje mind a napig megkapja ugyanazokat a szoftveres frissítéseket, mint a legújabb gépei. Sajnos nem minden gyártó gondolkodik így.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 241
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Tomrider írta:
2020.10.21., szer. 22:29
Pooli1971 írta:
2020.10.21., szer. 15:16

Ami kicsit problémás : Onkyo lejátszóm van 6170-es a Tidal vezérlő szoftwere hát... meg kell szokni. Ezért telefonnal és fülessel válogatok és listázok.
Sajnos a Tidal app az Auralic Aries-en is csapnivalo...csupán két dologban jobb az Onkyonál, bele lehet tekerni a számokba, és sokkal gyorsabb.
Sokszor én is telefonon vagy laptopon keresgélek, és berakom a kedvencekbe, hogy gyorsan megtaláljam az Ariesen.
Igazából nincs bajom a gyorsaságáva (Onkyo) de lehet ez csak azért van mert nem ismerek gyorsabbat.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Online
Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Pooli1971 írta:
2020.10.21., szer. 15:16

Ami kicsit problémás : Onkyo lejátszóm van 6170-es a Tidal vezérlő szoftwere hát... meg kell szokni. Ezért telefonnal és fülessel válogatok és listázok.
Sajnos a Tidal app az Auralic Aries-en is csapnivalo...csupán két dologban jobb az Onkyonál, bele lehet tekerni a számokba, és sokkal gyorsabb.
Sokszor én is telefonon vagy laptopon keresgélek, és berakom a kedvencekbe, hogy gyorsan megtaláljam az Ariesen.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 241
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Sziasztok!

Az én tapasztalataim, a fentiekkel kapcsolatban :
Kezdetben volt a Spoty, teljesen jónak éreztem, tetszett a minőség a zenék-még olyan nóták is vannak rajta amit csak jövőre fogok szeretni- a stabilitása a magyar kezelőfelület.
De....
Olvasom itt, Tőletek : A Tidal jobb, minőségibb /Hi-Fi-sebb/ előfizettem. /A hozzáértők tanácsát illik megfogadni/
Igen, jobbnak hallottam, de valóbban vacakabb kezelőfelület angol nyelv, kicsit érthetetlen logika. Vettem egy Hálózati lejátszót, még jobban szólt, próbáltam megszokni, megismerni. De még gyors számkeresésnél a Spoty volt az első.
Lettek új hangsugárzók, még jobban szólt. Már nem nagyon használtam a Spoty-t.
Nem volt még olyan nóta, ha jól emlékszem amit ne találtam volna meg a Tidalon. Persze vannak kihagyott,letiltott számok nem tudom miért!?
De az igazi visszajelzést kb 3-4 hete kaptam meg, amikor is a Kedves Feleségemet leültettem a nappaliba és meg hallgattattam vele egy pár nagyon szép számot. Megkerestük az Ő kedvenceit is, nagyon tetszett Neki. Gondoltam itt a nagy lehetőség és feltelepítem a telefonjára a Spoty-t, hogy valaki használja a meglévő előfizetést! Megkerestük együtt az előbbi nótákat, mutattam neki -keresi átküldi az erősítőre és már szól is minden -hogy működik, megszólalt és ezt mondta :
"de ez nem szól úgy mint az előbb"
Pedig nem tudja -mert nem érdekli ez az egész- melyik a jobb, minőségibb szolgáltató, melyik a FLAC vagy az mp3 sőt azt sem tudja mi az. Az MQA-ról már nem is beszélve. Sőt nem is white fülű /valószínű én sem/ de mégis hallotta kicsit tompább, kicsit kevesebb
/ami nem azt jelenti, hogy rossz/ kicsit szűkebb.
Ahogy Aszpirin írta a kocogás közbeni zenehallgatásról, simán megoldható. Letölthető és eredeti minőségben hálózat nélkül hallgatható akár több száz nóta. Én a kocsiban is így használom egy régi P10-es Huawei telefon segítségével, Aux-on keresztül.
Ami kicsit problémás : Onkyo lejátszóm van 6170-es a Tidal vezérlő szoftwere hát... meg kell szokni. Ezért telefonnal és fülessel válogatok és listázok. A "nagy rendszeren" hallgatom, ha időm engedi, persze van olyan szám amiről már a fejhallgató is sejteti, hogy azonnal meg kell hallgatni lent is!
A Tidal Atmos szolgáltatása is nagyon tetszik, ritkán van időm hallgatni, mert ahhoz tényleg oda kell ülni, de vannak igazán gyönyörű kis gyöngyszemek köztük.
A MQA parasztvakítás-e vagy sem...... Én szoktam hallani a különbséget, nem mondom,hogy mindig egyértelműen jobb mint a 44,1kHz/16 bit, de van olyan lemez amin egy klasszist növel. Szerintem! De szó sincs arról, hogy ne lehetne nélküle élni. Kicsit teresebb, részletgazdagabb, még az én erősítőm Pure direkt rendszerén is szép, így főleg teresebb. Persze vannak lemezek, melyek CD minőségben is úgy szólnak, hogy kár lenne bármit is bűvészkedni velük. Lásd a mai lemez ajánlóm! /Milyen zenét hallgatsz rovat/
A többi szolgáltatót én nem próbáltam nem ismerem, net rádiókkal próbálkoztam,de ez az előző szolgáltatóknak zenében nem jelent konkurenciát.
Már csak annyit tennék hozzá, hogy 2 szót írnék az Onkyo 6170-ről is! Nagyon elégedett vagyok vele, Nagyon stabil és kristály tiszta hangja van. Teszteltük már csöves erősítővel is, gyönyörűen szólt./Hála Zolinak/ Nem mondom, hogy a300 ezer körüli ár amin venni lehet itthon nem sok, de........ lehet olcsóbban is. De hozzáteszem a vezérlő alkalmazása, hagy kívánnivalókat maga után!

Összességében én ajánlom bárkinek, aki jó minőségben zenét akar hallgatni, mindkettőt
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2020.10.20., kedd 22:36
Tomrider írta:
2020.10.20., kedd 21:58
Aszpirin írta:
2020.10.20., kedd 21:34


Tidalból kétféle csomag van jelenleg. Az, ami CD-minőségben és esetenként MQA-ban ad, azt Tidal HiFi-nek hívják, és havi 2999 forintba kerül. A másik az veszteséges tömörítéssel (emlékeim szerint 320Kbps AAC-ben vagy MP3-ban) adja a zenét, Tidal Premium-nak hívják és 1499 forintba kerül havonta. Olyan, hogy "családi csomag", nem létezik a Tidalnál, valószínűleg a HiFi (2999 Ft-os) csomagot nevezik a népek itthon valamiért "családi"-nak...

Most lehet, hogy így van, de nekem családi van. 4500/hó, és 6 fiókot lehet regisztrálni. A 3 ezresről upgradeltünk. Tavaly ilyenkor volt egy blekfrájdéj akciójuk, az első 6 hónap valami pár száz forint volt összesen, aztán upgradeltunk.
Így van, 4499 Ft 1 fő + 5fő családtag.

Sok FB csoportban szoktak lejmolni, hogy így a 7 fő megosztja egymás között ezt a tételt a 2999 Ft HiFi előfizu helyett.
Nos, nekem most semmiféle családi csomagot nem ajánl fel.
A diszkont csomagok közöt van "student", ennyi.
Csatolmányok
Screenshot 2020-10-20 at 22.39.17.jpg
Screenshot 2020-10-20 at 22.39.17.jpg (157.35 KiB) Megtekintve 2134 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Én eddig az alábbiakat próbáltam, és a tapasztalataim:

Spotify, Deezer: óriási választék, és tökéletes ár/érték arány azoknak, akiknek nincsenek audiofil igényeik

Tidal: nagy választék, és tökéletes ár/érték arány az audiofilek számára. MQA egy jó marketingfogás nem több (szerintem), MQA-képes DAC vagy azt tartalmazó streamer hardver kell ahhoz, hogy az MQA valami (elméleti) többletet nyújtson. Ha csak az MQA decoder lépés van meg (gépen, telón), akkor nincs érezhető különbség a CD-minőséghez képest. Ha az sincs meg, akkor viszont elméletileg rosszabb, mint a CD-minőség (konkrétan így 44.1kHz/12 bit zene plusz 4 bit zaj a 44.1kHz/16bit zene helyett - más kérdés, hogy a 4 bitnyi zajt kihallod-e belőle minőségromlás formájában). Ha megvan az MQA renderer hardver is, akkor TALÁN érzékelhet az ember valami pluszt, de nekem ezt még nem sikerült "nyakoncsípni". Az MQA amúgy veszteséges tömörítés, mindenféle szempontból.

Qobuz: CD minőség és natív nagyfelbontású zenék FLAC-ban, a választék nagyobb, mint a Tidal-é, az ár viszont brutális (havi 25 euró a nagyfelbontást is tartalmazó csomag, 20 euró a csak CD-minőségig menő csomag... lehet számolni forintra), és elvileg nem lehet itthonról előfizetni rá. Nekem sikerült német proxyn keresztül regisztrálni és előfizetni (kétszer is), de úgy tűnik, ezt a kiskaput is bezárták, mert egy fórumtársnak pár hónappal utánam már nem ment. Minőségileg nem jobb, mint a Tidal (sőt, számomra a nagyfelbontású zenék minősége sem hozta a Tidal-minőséget. Összesen 3 hónapig próbálkoztam vele, előbb egy hónap ingyenes (voucher-t kaptam az Audirvana-vásárláshoz) és egy hónap előfizetés, aztán félévvel később megint előfizettem, de egy hónp után azt is felmondtam. Ami jó még benne: app-ja (és a webAPI-ja is, ha pl. BlueOS-ből, Audirvanából, Roon-ból stb hallgatod, nem a natív appal) nagyon fejlett, jobb, mint a Tidal-é, tökéletes minőségben digitalizált CD-bookleteket is nyújt (akár többszáz oldalasak is pl. az AliaVox kiadványokhoz).

HRA Streaming: az audiofil igényeket ez elégíti ki szerintem a legjobban. Hallhatóan jobb, mint bármelyik fent említett. Mivel azonban csak natív és nem felkonvertált nagyfelbontású zenék vannak rajta a natív stúdióformátumból FLAC-ba veszteségmentesen tömörítve, érthető okokból a választék jóval kisebb, mint bármelyik fentinél. Mostanában viszont elég jó tempóban bővítik. Előfizetni fél évre (99 euró) vagy egy évre (199 euró) lehet a streamingre, van egy 250 eurós előfizetés is, ami a streaming mellett diszkont árú (de fizetős) vásárlást is biztosít. Több mint egy éve használom, szeptember elején fizettem ki a harmadik félévet.
Ja, az app-pal nagyon szarul állnak, a webAPI-juk pedig lassú és nehézkes, de a zene minősége mindent visz.... Csak azoknak ajánlom, akiknek nem fontosak az intelligens zene-ajánlók, mert ilyent ne várj a HRA-tól.

Én a fentiekből a Tidal HiFi + HRA streaming kombinációt választottam, összességében még így is olcsóbb, mint egy Qobuz előfizetés. Az elmúlt fél évben viszont már szinte egyáltalán nem hallgattam Tidal-t a "nagy" rendszren, mert a HRA mindent visz... A Tidal inkább a hálószobába van (BlueSound Powernode 2) meg a telóra, az autóba vagy bárhol máshol, ahol nem érem el a HRA-t.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Aszpirin írta:
2020.10.20., kedd 21:34
arzachel írta:
2020.10.20., kedd 12:01


És a Tidal?
Tidalból kétféle csomag van jelenleg. Az, ami CD-minőségben és esetenként MQA-ban ad, azt Tidal HiFi-nek hívják, és havi 2999 forintba kerül. A másik az veszteséges tömörítéssel (emlékeim szerint 320Kbps AAC-ben vagy MP3-ban) adja a zenét, Tidal Premium-nak hívják és 1499 forintba kerül havonta. Olyan, hogy "családi csomag", nem létezik a Tidalnál, valószínűleg a HiFi (2999 Ft-os) csomagot nevezik a népek itthon valamiért "családi"-nak...

Most lehet, hogy így van, de nekem családi van. 4500/hó, és 6 fiókot lehet regisztrálni. A 3 ezresről upgradeltünk. Tavaly ilyenkor volt egy blekfrájdéj akciójuk, az első 6 hónap valami pár száz forint volt összesen, aztán upgradeltunk.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 21:39
Aszpirin írta:
2020.10.20., kedd 21:34
arzachel írta:
2020.10.20., kedd 12:01


És a Tidal?
Tidalból kétféle csomag van jelenleg. Az, ami CD-minőségben és esetenként MQA-ban ad, azt Tidal HiFi-nek hívják, és havi 2999 forintba kerül. A másik az veszteséges tömörítéssel (emlékeim szerint 320Kbps AAC-ben vagy MP3-ban) adja a zenét, Tidal Premium-nak hívják és 1499 forintba kerül havonta. Olyan, hogy "családi csomag", nem létezik a Tidalnál, valószínűleg a HiFi (2999 Ft-os) csomagot nevezik a népek itthon valamiért "családi"-nak...
https://support.tidal.com/hc/en-us/arti ... 337-Family
Én Magyarországról beszéltem, of course. Nem látom itthon ezt a családi lehetőséget, de lehet, hogy csak szimplán tévedek. De ha a családi (amerikai) csomag 29,99 dollár, akkor elég nagy család kell legyen az, ahol kb 9000 Ft/fő-re jön ki egy év... 12 fős :rolleyes:

Viszont én biztos fölöslegesnek tartanám a Tidal mellett a Spotify előfizetést is. A Tidallal ugyanúgy lehet kocogni, ha a sávszélesség/mobil adatforgalom mennyisége a gond, be lehet állítani a telós alkalmazásban, hogy mobilneten milyen minőségben jöjjön - és máris ott a Spotify minőség / sávszélesség.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Aszpirin írta:
2020.10.20., kedd 21:34
arzachel írta:
2020.10.20., kedd 12:01
dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 11:57
A Spotify? Ha jól emlékszem olyan 8 euró a családi csomag.
És a Tidal?
Tidalból kétféle csomag van jelenleg. Az, ami CD-minőségben és esetenként MQA-ban ad, azt Tidal HiFi-nek hívják, és havi 2999 forintba kerül. A másik az veszteséges tömörítéssel (emlékeim szerint 320Kbps AAC-ben vagy MP3-ban) adja a zenét, Tidal Premium-nak hívják és 1499 forintba kerül havonta. Olyan, hogy "családi csomag", nem létezik a Tidalnál, valószínűleg a HiFi (2999 Ft-os) csomagot nevezik a népek itthon valamiért "családi"-nak...
https://support.tidal.com/hc/en-us/arti ... 337-Family

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

arzachel írta:
2020.10.20., kedd 12:01
dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 11:57
A Spotify? Ha jól emlékszem olyan 8 euró a családi csomag.
És a Tidal?
Tidalból kétféle csomag van jelenleg. Az, ami CD-minőségben és esetenként MQA-ban ad, azt Tidal HiFi-nek hívják, és havi 2999 forintba kerül. A másik az veszteséges tömörítéssel (emlékeim szerint 320Kbps AAC-ben vagy MP3-ban) adja a zenét, Tidal Premium-nak hívják és 1499 forintba kerül havonta. Olyan, hogy "családi csomag", nem létezik a Tidalnál, valószínűleg a HiFi (2999 Ft-os) csomagot nevezik a népek itthon valamiért "családi"-nak...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Jó, hogy bíráltuk őket, a fekák is készülnek belépni a 21. századba... Ideje volt.

https://www.whathifi.com/news/tidal-con ... tmos-music

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

arzachel írta:
2020.10.20., kedd 12:01
dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 11:57



A Spotify? Ha jól emlékszem olyan 8 euró a családi csomag.
És a Tidal?
Családi csomagban asszem 9000/év/fő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.10.20., kedd 21:36-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: arzachel »

dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 11:57
arzachel írta:
2020.10.20., kedd 10:33
dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 08:31


Mi nem volt érthető az írásomban? gondolkodik.gif Tidalt használok, de előfizetek ugyanúgy a Spotify-ra is. Autóban, kocogás közben, a konyhában az asszony stb. azt hallgatja. Hifire ott a Tidal, de néha szól a Spotify is. A képet azért tettem be, mert nem értem miért írja ki a Kazoo ezt az adatmennyiséget.

Érhető?
Megkérdezném ha lehet,hogy ez havonta milyen költséget jelent?

A Spotify? Ha jól emlékszem olyan 8 euró a családi csomag.
És a Tidal?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.10.20., kedd 21:37-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Egyébként az új zenék felfedezésére az ajánlórendszereken kívűl van azért más megoldás is.
Pl. magyar klasszikus zenei előadók felfedezésére még mindig a legjobb "ajánlómotor" a Bartók rádio 320kbps mp3 streamje. Egészen hallgatható egy Luminon, de persze ha valami megtetszik, akkor azt megkeresem Tidalon, vagy valamilyen tisztességes minőségű formátumban, lehetőség szerint HD minőségben.

Jazzre meg leginkább az vált be, hogy a Roon esetén az adott felvételen közreműködő zenészek kattinthatók, és megnézhetem a zenésztárs saját albumait, vagy fordítva az album fő eladójának olyan lemezeit, ahol társzenészként működik közre. Rengeteg, számomra addig ismeretlen albumot, előadót fedeztem fel így magamnak. Itt az a kulcs, hogy a Roon keresője a saját gyűjteményen és Tidalon integrált módon képes a keresést végrehajtani.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

arzachel írta:
2020.10.20., kedd 10:33
dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 08:31
avl2 írta:
2020.10.20., kedd 07:31

de azért értjük is, nem ?

a szokasos autos hasonlat: mintha valaki Lamboval tolja a köruton vagy akarhol. nagy gaz, nagy hang, nyilvan mas erzes, mint mondjuk egy Balenoban, de azert tudjuk, hogy ...minimum furcsa, maskepp: elherdelás; maskepp: teljesen felesleges oda, maskepp: szegeny ... aki egy varosi dugoban kinlodik vele

egyszerüen (fájóan) nem arra valo


szerk.: természetesen en sem személyesnek szánom !!!
Mi nem volt érthető az írásomban? gondolkodik.gif Tidalt használok, de előfizetek ugyanúgy a Spotify-ra is. Autóban, kocogás közben, a konyhában az asszony stb. azt hallgatja. Hifire ott a Tidal, de néha szól a Spotify is. A képet azért tettem be, mert nem értem miért írja ki a Kazoo ezt az adatmennyiséget.

Érhető?
Megkérdezném ha lehet,hogy ez havonta milyen költséget jelent?

A Spotify? Ha jól emlékszem olyan 8 euró a családi csomag.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

avl2 írta:
2020.10.20., kedd 09:04
..viszont mindez felveti a kérdést: tényleg "kell" az übereszköz ? vagy csak a tudatnak a birtoklás esik jól ? a bogarak támadása ? ha/mivel így is a zene a jó, a lényeg, abszolút élvezhetö, söt alig különböztethetö meg, akkor ...?
Én totál nem értem ezeket a hozzászólásokat. Biztos lehetsz benne, hogy az übereszközön még a Spotify is jobban szól. Ha pedig elkezded cd vagy afeletti minőségű felvétellel etetni....

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: arzachel »

dbrnsk írta:
2020.10.20., kedd 08:31
avl2 írta:
2020.10.20., kedd 07:31

de azért értjük is, nem ?

a szokasos autos hasonlat: mintha valaki Lamboval tolja a köruton vagy akarhol. nagy gaz, nagy hang, nyilvan mas erzes, mint mondjuk egy Balenoban, de azert tudjuk, hogy ...minimum furcsa, maskepp: elherdelás; maskepp: teljesen felesleges oda, maskepp: szegeny ... aki egy varosi dugoban kinlodik vele

egyszerüen (fájóan) nem arra valo


szerk.: természetesen en sem személyesnek szánom !!!
Mi nem volt érthető az írásomban? gondolkodik.gif Tidalt használok, de előfizetek ugyanúgy a Spotify-ra is. Autóban, kocogás közben, a konyhában az asszony stb. azt hallgatja. Hifire ott a Tidal, de néha szól a Spotify is. A képet azért tettem be, mert nem értem miért írja ki a Kazoo ezt az adatmennyiséget.

Érhető?
Megkérdezném ha lehet,hogy ez havonta milyen költséget jelent?
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kupecke »

avl2 írta:
2020.10.20., kedd 09:04

a beidezett elejét értem, jónak is tartom.
engem is oda tud(ott) figyeltetni egy táskarádió(ból szóló zene) is

..viszont mindez felveti a kérdést: tényleg "kell" az übereszköz ? vagy csak a tudatnak a birtoklás esik jól ? a bogarak támadása ? ha/mivel így is a zene a jó, a lényeg, abszolút élvezhetö, söt alig különböztethetö meg, akkor ...?
Kezdesz átvezetni a másik topicba :D
Ha ismered a két hozzászólót, megvan a válaszod: kell. Nekik kell. Mindketten sokat áldoztak a minőségi zenehallgatásra, készülék, akusztika, véleménykeresés és megosztás terén. Én inkább olvasom hozzászólásaikat, mint a "szaklapokat".
Én ezen készülékeket még képen sem láttam :rolleyes: , nem is fogom ;)
jer, menjünk vissza nyűglődni a kényszeres topikba :P

szerk: közben látom Laci válaszolt, de ennek elolvasása nélkül is nyomok egy entert

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Szalon »

avl2 írta:
2020.10.20., kedd 09:04
Szalon írta:
2020.10.20., kedd 08:45
avl2 írta:
2020.10.20., kedd 07:31
...a szokasos autos hasonlat: mintha valaki Lamboval tolja a köruton vagy akarhol. nagy gaz, nagy hang, nyilvan mas erzes, mint mondjuk egy Balenoban, de azert tudjuk, hogy ...minimum furcsa, maskepp: elherdelás; maskepp: teljesen felesleges oda, maskepp: szegeny ... aki egy varosi dugoban kinlodik vele

egyszerüen (fájóan) nem arra valo....
...simán ott ragadok a kanapén, mikor háttér zenéből meghallok egy új zenét, ami leköt és oda tud ültetni a kanapéra a rendszer elé. Ilyenkor sem az jut eszembe, hogy Tidalon gyorsan meghallgatom, mert azon mennyivel jobban szól... számomra simán élvezhető minőség a Spotify!...
a beidezett elejét értem, jónak is tartom.
engem is oda tud(ott) figyeltetni egy táskarádió(ból szóló zene) is

..viszont mindez felveti a kérdést: tényleg "kell" az übereszköz ? vagy csak a tudatnak a birtoklás esik jól ? a bogarak támadása ? ha/mivel így is a zene a jó, a lényeg, abszolút élvezhetö, söt alig különböztethetö meg, akkor ...?
Az elmúlt 15-18 év alatt összesen 3 rendszerem volt: az első egy NAD 3020-Revox hangsugárzó-Sony CD, 16 éves koromban, nyári munka+zsebpénzből vettem, erre futotta, de nem álltam be a 3CDlemezes 2magnókazettás egybetoronyvásárlók közé, mert nem hozta számomra azt a minimális elvárható hangminőséget egyik sem. Aztán egyetemi éveim végén következett egy Triangle Genese Quartet- Ayon Spirit csöves erősítő-Bladelius dac és egy régi JVC LP, Benz Wood hangszedővel, Whest phonoval. Úgy gondolom, a váltás miatt kiszélesedett a zenei érdeklődési köröm, itt ki is éltem hifis/tesztelős éveimet és tudtam, hogy még 1 szintet feljebb szeretnék majd lépni, ha megengedhetem anyagilag és ezután jött az aláírásomban is található rendszer, ahol az LP upgarde még hiányzik. Visszatekintve, egyszer sem a birtoklási vágy miatt vásároltam 1 készüléket sem, hanem sokkal inkább a hangminőség/élvezhetőség zeneszeretet, zenét minél élethűbb reprodukciós céllal visszahalgatási vágyakból.
Számomra nem azért "kell" "übereszköz", hogy birtoklási vágyam kielégítsem, hanem tudatosan, elég sok készüléket maghallgatva, - többnyire saját rendszerben - ezeknél találtam meg a legjobb ár/érték arányban azt, amit én keresek, amivel számomra a körülményekhez képest a legélethűbben adja vissza egy koncertélményt a rendszerem, és/vagy legközelebb visz a zenéhez, a zene megértéséhez. A Lumin-t pl pont azért szeretem, mert nem csupán 50 tesztzenével szól jól, ahanem egy vacak MP3-at is jól esik rajta keresztül meghallgatni. Nem szeretném bekorlátozni magam jól szóló felvételekre, nem azt akarom, hogy a jó minőségű felvételek határozzák meg a zenei ízlésem, hanem pont fordítva, ne a zene minőségén múljon, az, hogy mi tetszik, vagy mit hallgatok szívesen!
avl2 írta:
2020.10.20., kedd 09:04
a "rendszerszintü" ajánlásokkal, ami a csapból is folyik dolgokkal viszont szerintem érdemes kritikusnak, óvatosnak lenni. ne már az algoritmusok, a SW, a köztévé irányítson/tereljen/folyjon be a tudatalattinkba. en nem vagyok a háttér(zene)dolgok híve, söt, talán inkább ellensége.
Ebben lehet félreértesz, nem tudom, használtál-e Spotifyt, Tidalt, vagy egyéb stream szolgáltatást? (valamint vezettél-e már Lamborghinit? :rolleyes: ) Amikor elkezdesz használni egy szolgáltatást, elkezdesz zenéket hallgatni rajta, akkor megjelölhetszszámodra tetsző zenéket, valamint értelem szerűen megjegyzi, hogy mit/milyen stílust/mennyiszer hallgattál és ezek alapján, összeállít számodra egy külön mappába, a hallgatott/kedvelt zenéid alapján, hasonló, de új zenéket. Az elején inkább 50-50%-os aránnyal, de minél többet használod, annál jobban közelít majd a 90% felé... a listában találhatóneked tetsző és számodra újdonságok aránya! Ez simán lehet egy 1952-es felvétel is. Számomra ebben semmi kivetni való, én nagyon szeretem, hogy minden héten jobbnál jobb zenékkel találkozhatok! Megismerhetek olyan előadókat, akikre valószínű magamtól sosem találtam volna. Van, hogy olyan zenéket/előadokat dob fel, akiknek 1000-es meghallgatottsáéguk sincs, szóval egyáltalán nem a legfrissebb, legmenőbb, legújabb, leghypeoltabb zenék irányába terel, hanem valóban, a számomra tetsző zenéket ajánlgatja egyre ügyesebben és számomra ezért jó az "über" rendszer, mert nem esik nehezemre ezen meghallgatni egy MP3 tartalmat, abszolút élvezettel tudja előadni ezt is! Sokkal élvezhetőbben és jobban szól, mint az előző 2 rendszeremen a legnagyobb-leghighendebb felbontású tesztzenék...
Én nagyon régi Lambót ugyan nem, a legöregebb, amit vezettem, az egy ma már 10-12 éves Gallardo Superlegerra volt és én semmi kivetni valót nem találtam benne városi forgalomban sem annó benne, 1 másodpercig nem választanám semmilyen körülmények között egy Balenót helyette...

Ami viszont téged aggaszt, hogy terelgetni próbál, azt a Tidallal kapcsolatban éreztem, ezért sem használom/szeretem...
avl2 írta:
2020.10.20., kedd 09:04
persze ez sem személyes, nem "perpatvar", csak egy vélemény; es igy kapcsolódik a halozati lejatszokhoz, mert azokon át érhetö el (vs. a tudatos [zene]választás, hogy mi is szürödjön be, vagy töltse ki a tudatunkat) ...az offline élethez/zenehallgatáshoz képest, ahol nem az algoritmusok (kis tulzassal az ilyen téren igencsak képes AI) "segít" (határozza meg ?!) mit is tegyünk
Amikor otthon vagyok, mindig szól a zene. Számomra szépen elfér egymás mellet az odafigyelős, tudatosan kiválasztott album meghallgatásával. Nem érzem egyik alá/felérendeltségét, mindkettőben örömöm tudom lelni. Aennyiben számomra kedvesen működik egy ajánló algoritmus, akkor én azt szívesen használom és nem érzem, hogy formálni tudná az ízlésem, mert eddig sem hallgattam sem Jay-Z-t, sem Beyoncet, meg ezután sem fogok... :napsut:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szalon írta:
2020.10.20., kedd 08:45
avl2 írta:
2020.10.20., kedd 07:31
...a szokasos autos hasonlat: mintha valaki Lamboval tolja a köruton vagy akarhol. nagy gaz, nagy hang, nyilvan mas erzes, mint mondjuk egy Balenoban, de azert tudjuk, hogy ...minimum furcsa, maskepp: elherdelás; maskepp: teljesen felesleges oda, maskepp: szegeny ... aki egy varosi dugoban kinlodik vele

egyszerüen (fájóan) nem arra valo....
...simán ott ragadok a kanapén, mikor háttér zenéből meghallok egy új zenét, ami leköt és oda tud ültetni a kanapéra a rendszer elé. Ilyenkor sem az jut eszembe, hogy Tidalon gyorsan meghallgatom, mert azon mennyivel jobban szól... számomra simán élvezhető minőség a Spotify!...
a beidezett elejét értem, jónak is tartom.
engem is oda tud(ott) figyeltetni egy táskarádió(ból szóló zene) is

..viszont mindez felveti a kérdést: tényleg "kell" az übereszköz ? vagy csak a tudatnak a birtoklás esik jól ? a bogarak támadása ? ha/mivel így is a zene a jó, a lényeg, abszolút élvezhetö, söt alig különböztethetö meg, akkor ...?

a "rendszerszintü" ajánlásokkal, ami a csapból is folyik dolgokkal viszont szerintem érdemes kritikusnak, óvatosnak lenni. ne már az algoritmusok, a SW, a köztévé irányítson/tereljen/folyjon be a tudatalattinkba. en nem vagyok a háttér(zene)dolgok híve, söt, talán inkább ellensége.

persze ez sem személyes, nem "perpatvar", csak egy vélemény; es igy kapcsolódik a halozati lejatszokhoz, mert azokon át érhetö el (vs. a tudatos [zene]választás, hogy mi is szürödjön be, vagy töltse ki a tudatunkat) ...az offline élethez/zenehallgatáshoz képest, ahol nem az algoritmusok (kis tulzassal az ilyen téren igencsak képes AI) "segít" (határozza meg ?!) mit is tegyünk

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Másik érdekesség. :D (a 88,2Khz-t és 32 bitet ne nézd, próbaképp be volt kapcsolva a felskálázás)



IMG_0004.PNG
IMG_0004.PNG (395.68 KiB) Megtekintve 1685 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2020.10.20., kedd 07:29
Szakmailag bosszant, hogy a zenék hangminőségét lerontó veszteséges formátumok az istennek se akarnak kikopni a gyakorlatból...
Mármint milyen szakma felől nézve bosszantó? A Spotify előfizetőinek száma rengetegszer nagyobb, mint pl. a Tidal csapaté, tehát a szolgáltatásuk minősége nagyszerűen egyezik a felhasználók elvárásaival. Nálunk a mobilnet lefedettség és sávszélesség messze a világátlag felett van, nincs mindenki így elkényeztetve, tehát a tömörítésnek még mindig van oka. Otthon nem, ám utazásaim során én is használom a Spotify-t, de semmiképpen nem a Te bosszantásodra.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”