Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

"Mert egyszer ugye az jött le eddig, hogy az egész meghallgatás rossz volt, mert nem jó Tannoy hangfala van a tali megrendezőjének, aztán az, hogy nincs "értve" a táphoz, utána meg az, hogy valami el van cseszve az erősítőkben, meg különben is primitív az egész, mert monoblokk. Egyszerűen nem értelek benneteket. Pontosan olyanok vagytok, mint a fotón a két ember. Remélem ismerős, hogy kik ők, a karakterükkel együtt."

Eddig ilyet senki nem mondott, de ha te ezt érted belőle, akkor az csakis valami Freudi dolog lehet. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

" kisebb gyakorlattal is kivitelezhető a huzalozása, könnyen elkerülhető a földhurok. Kevésbé átgondolt nyákterv GND fóliavezetése sem okoz nagyobb problémákat."
Na ez az, amivel nem értek egyet, mert nem így van.
Nem kell kisebb gyakorlat hozzá. Miért kellene? Sőt!
Ezeken átgondolt a NYÁK terv, s hiba nélküli, a fóliavezetés is tökéletes. Kétrétegű NYÁK, furatgalvánnal, stb. Mindegyik készüléken. Így meglehetősen jók, és ha figyelmesen olvastál akkor kiderül az is, hogy kicsi a különbség köztük. Hangra. Egyébként meg a NYÁK tervnek semmi köze ahhoz, hogy monoblokk , vagy sztereo kivitelű az erősítő.. Miért igényelne egyszerűbb NYÁK-ot a monoblokk?
A földhurok meg mitől kerülhető el könyebben? Azért mert 2 lehet belőle? Ugye előfok és a két végfok esetében végfokonként kialakulhat a földhurok. Márpedig minimum egy passzív hangerőszabi, és egy bemenetválasztó szükségeltetik a hangerő szabi nélküli monoblokkokhoz. Mindenesetre megnyugtató, hogy ezek a végfokok annyi zajt termelnek, hogy kb egy halk sziszegés hallható akkor, ha az ember a fülét belenyomja a kónuszba. Negyed méterről meg semmi. :D Ha jól emléxem a linken senki sem írt olyat, hogy valami zajt is hallott volna. ;)
Ezeket csak azért írtam le, hogy nehogy valaki azt higgye, hogy ezek az erősítők nem jók. Mert egyszer ugye az jött le eddig, hogy az egész meghallgatás rossz volt, mert nem jó Tannoy hangfala van a tali megrendezőjének, aztán az, hogy nincs "értve" a táphoz, utána meg az, hogy valami el van cseszve az erősítőkben, meg különben is primitív az egész, mert monoblokk. Egyszerűen nem értelek benneteket. Pontosan olyanok vagytok, mint a fotón a két ember. Remélem ismerős, hogy kik ők, a karakterükkel együtt. :smile29:
Muppet1.jpg
Muppet1.jpg (157.82 KiB) Megtekintve 2511 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

greenbio írta:
2020.10.20., kedd 12:07
sziasztok!

5W-os ellenállást keresek csöves erősítőbe, katód körbe. mi lehet oda jó? köszönöm
Ennéál jobbat nem tudok ajánlani:
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... stors.html
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

A monoblokkos kijelentéssel nem értek egyet. Ha értve van a táp kialakitashoz, akkor össze lehet hozni monoblokkositas nelkul is. Amúgy én is monoblokkosan építek, de lattam mar jót, nem is egyet, ami jo volt monoblokk nelkul.
Monoblokk nagy előnye a tápegységek elkülönítése, ami további előnnyel jár, kisebb gyakorlattal is kivitelezhető a huzalozása, könnyen elkerülhető a földhurok. Kevésbé átgondolt nyákterv GND fóliavezetése sem okoz nagyobb problémákat. Hátránya, előfok nélkül problémás a hangerő szabályozásának kivitelezése. Persze egy dobozba építve is megoldható, ami szerintem előnyösebb.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

5W-os ellenállást keresek csöves erősítőbe, katód körbe. mi lehet oda jó? köszönöm

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

"Kár, hogy egy Tannoy 2043-as driverpár alakította hanggá a jeleket"
Sajnálatos dolog, hogy nem a 2043-as volt. Írok a tali rendezőjének, hogy e nélkül mégegyszer össze ne próbálja hívni a társaságot! Irgum-burgum! :ohnoohnoohno:

"Ha értve van a táp kialakitashoz"
Nyilvánvalóan nincs értve. Mert a szerző hülye a tápgyártáshoz. Direkt ezért épített monoblokkot, meg sztereo verziót, hogy bizonyítsa: "nincs értve" a táp kialakításhoz.
Mindenesetre hab a tortán, hogy a cikk elején valahol ott van, hogy a megszólalásbeli különbségek minimálisak voltak. ;) De ez sem érdekes. A lényeg a nyúl sapkája. Ha van, ha nincs... :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2020.10.19., hétf. 10:48
Hogy az itteniek se maradjanak ki a jóból :napsut: , itt a tudósítás a hérvégi ARC M60 taliról:http://audioforum.hu/viewtopic.php?f=33&t=480 Nagyon jól éreztük magunkat, sok tapasztalatot gyűjtöttünk alkatrészek hangjáról, tápok hangjáról, illetve a felépítések hangjáról. Ez utóbbiról elkell mondanom, hogy sajna a monoblokk felépítés nélkül komoly nagyhangú, kompromisszum mentes csöves végfokot nem lehet építeni. A félre értések elkerülése miatt írom: ezt nem én találtam ki, hanem a találkozón lévők. Még a sztereo készülékek gazdái is erre a következtetésre jutottak. Ezen a két fotón egy erősítő híján mind látható.
20201017_151914.jpg
20201017_132043.jpg
Kár, hogy egy Tannoy 2043-as driverpár alakította hanggá a jeleket. Szerethető hang, de elég rendesen színez és sokmindent elfed. Nagyonsok minden nem hallatszik rajta még jó váltóval sem, ami papirmembranon meg könnyedén igen.

A monoblokkos kijelentéssel nem értek egyet. Ha értve van a táp kialakitashoz, akkor össze lehet hozni monoblokkositas nelkul is. Amúgy én is monoblokkosan építek, de lattam mar jót, nem is egyet, ami jo volt monoblokk nelkul.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Hogy az itteniek se maradjanak ki a jóból :napsut: , itt a tudósítás a hérvégi ARC M60 taliról:http://audioforum.hu/viewtopic.php?f=33&t=480 Nagyon jól éreztük magunkat, sok tapasztalatot gyűjtöttünk alkatrészek hangjáról, tápok hangjáról, illetve a felépítések hangjáról. Ez utóbbiról elkell mondanom, hogy sajna a monoblokk felépítés nélkül komoly nagyhangú, kompromisszum mentes csöves végfokot nem lehet építeni. A félre értések elkerülése miatt írom: ezt nem én találtam ki, hanem a találkozón lévők. Még a sztereo készülékek gazdái is erre a következtetésre jutottak. Ezen a két fotón egy erősítő híján mind látható.
20201017_151914.jpg
20201017_151914.jpg (225.58 KiB) Megtekintve 2369 alkalommal
20201017_132043.jpg
20201017_132043.jpg (221.46 KiB) Megtekintve 2369 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Elkészült az ARC M60 DST típusú Szuper Triódás VoS hangú erősítő. Fél éjszaka hallgattam. Nagyon szép bársonyos, részletező nagy dinamikájú hangja van. Lehet ez a készülék az eddigi életem legjobban sikerült erősítője. Mérést csak egyet teszek fel, jelesül a spectrum analizátorost. Erről többek között leolvasható a THD is százalékosan, de nem is az a lényeg, bár igen jó a 0,02%-os érték 10 Watt teljesítménynél. A fontos az az erősítő neve: ARC M60 DST. Ezen belül is az utolsó két betű: Super Trióda. Az alábbi fotón jól látszik, hogy az erősítő megérdemli az ST betűjelet, miszerint a triódás erősítők főleg páros számú harmonikusokat termelnek pont úgy, ahogy ezt ez az erősítő teszi. A 3. harmonikus közel 13dB-el a 2. harmonikus alatt van.Összegezve elmondhatom, hogy ez az erősítő egy PP erősítő, amely triódás jegyeket mutat fel, de mentes a szokványos és agyon hypolt 300B és társaival épített erősítők mindenféle bajától. Azaz jó a hatásfoka, kicsi a torzítása, van benne hajtóképesség, és olcsó, nem ezoterikus csövekből épül fel. A csőkészlet: 12AX7, 2X6N23P, és 6L6 GC RCA Stilusú. Véleményem szerint az ST kapcsolás az a kapcsolás amely kielégíti a trióda hívők igényeit úgy, hogy megmarad a normál PP erősítők ütős, és tiszta megszólalása. Hátránya nincs, illetve egy azért van: fúl szimmetrikus kimenőtrafó kell hozzá.
20200924_140713.jpg
20200924_140713.jpg (154.16 KiB) Megtekintve 2698 alkalommal
ARC M60 DST Spectrum 0-50kHz.jpeg
ARC M60 DST Spectrum 0-50kHz.jpeg (185.17 KiB) Megtekintve 2698 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Kaffa megoldás. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

dys-cus írta:
2020.09.15., kedd 11:57
Szép. Mi az a FET PSU?
IRF740 és LR8N3 IC-és táp, kis modul, L/C, R/C szűrés helyére beépíthető. Oldalanként egy panel.
Csatolmányok
FET PSU.jpg
FET PSU.jpg (193.01 KiB) Megtekintve 2825 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Az ARC M60 DST-ről már szinte mindent leírtam, amit érdemes, de nem írtam még a kimenőtrafókról.
Elég jól sikerült darab lett, amit a mérések bizonyítanak.
A mérések során 2X2,9Kval szimuláltam a csövet a priméren. A terhelés egy ACROL gyártmányú 6,3 Ohmos 20Wattos ellenállás adta. A mérést a Digilent-el végeztem. Tudom, lehetne nagy teljesítményen is mérni, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy ha ezzel a méréssel jó a kimenő, akkor az erősítőben in situ is jó lesz. Majd ha az is elkészül, akkor úgyis látjuk a teljesítmény mérést is. Addig kérem türelmeteket.
Szóval feltekertem a csévére kerek 2000 menetet, és gondoltam a 6L6GC-nek, illetve a 6550-nek jó lesz egy A=1:0 04 áttétel. A szekundert ennek megfelelően alakult, de a trafó hatásfokával korrigálva. A trafó osztása nem túl sok, de nem is annyira kevés "palacsinta" elrendezésben. :smile29:
Adatai: RDC=52,5+52,6 Ohm
Szigma= 2,4mH
Lp=17H DMM-el mérve. Ez nem pontos adat, csak tájékoztató. A tapasztalat azt mutatja, hogy a valóság ennél azért jobb.
Nos lássuk a méréseket.
Először nézzük meg a Bode diagrammokat 2Hz és 300kHz között. Ezen a mérési adatlapon minden rajta van:
ARC M60 DST OPT Bode 2Hz-300 kHz.jpeg
ARC M60 DST OPT Bode 2Hz-300 kHz.jpeg (228.41 KiB) Megtekintve 2822 alkalommal
Mit is láthatunk? Elsősorban azt, amit az alsó hat sorban leolvashatunk számszerűen.
Naggyából azt, hogy nincs -3dB, 20-20-ig az átvitel majdnem egyenes, és a fázis torzítás rendkívül kicsi: 20Hz-n 3,6 fok,20kHz-n pedig ennek kicsit több mint a duplája: 7,4 fok. Ez sejtetni engedi, hogy a megszólalás természethez közeli lesz. Azt is láthatjuk, hogy a trafónak van egy rezópontja 220kHz-n, de az az 1kHz-hoz képest 9dB-vel kisebb. Ez meg viszonylag jó négyszögjel átvitelt feltételez. (Van olyan hifista, aki azt mondja, tök mindegy milyen az alkatrész, majd a kábellel helyre hozzuk a hangképet. Nos nem. Ez egy hülyeség. :mrgreen: )
Felvettem, azaz a progim felvett még egy görbét. Ez szintén a Bode diagramm, de kiegészül a Nyquist diagrammal. Korábban már írtam mi ez a furcsa nevű diagram, de röviden annyi, hogy egy diagrammban árázoljuk a fázis és amplitúdó átvitelt. Nézzük ezt is a 2Hz-300kHz tartományban:
ARC M60 DST OPT Bode 2Hz-300 kHz Nyquist.jpeg
ARC M60 DST OPT Bode 2Hz-300 kHz Nyquist.jpeg (237.49 KiB) Megtekintve 2822 alkalommal
A magas frekiken jól látható az átvitel anomáliája, amit a nyquist görbe jobb felső negyedében észlelhetünk. Ebből már mindenki kitalálhatja, hogy akkor kiváló egy kimenőtranszformátor átvitele, ha a Nyquist görbéje egy pont. Ekkor az átvitel egyenletes, a fázisátvitel pedig nem nagyon változik. Nézzük meg az ARC M60 DST kimenőjének az átvitelét a hallható tartományban 20Hz és 20 kHz között:
ARC M60 DST OPT Bode 20Hz-20 kHz Nyquist.jpeg
ARC M60 DST OPT Bode 20Hz-20 kHz Nyquist.jpeg (227.4 KiB) Megtekintve 2822 alkalommal
Mit tesz Isten mit látunk! Nos elmondom, a Nyquist egy kissé nagyobb "pont", ami a sávszéli enyhe fáziseltérés miatt kicsit nyújtott. Büszke is vagyok magamra. :napsut: Azt hiszem, ilyen korrekt kimenőt még nem tekertem. A Nyquist diagrammot a szabályozástechnikában már régóta alkalmazzák. Be kellene vezetni a hifi technikában is. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy majd az elektronika ezt hogy befolyásolja....
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Körvonalazódik a szomszéd ARC M60 DST erősítője. A sasszin minden furat a helyén, a trafók felfúrva, kipróbálva, bemérve. Szépek lettek. Büszke is vagyok magamra, mert én csináltam.
20200914_142416.jpg
20200914_142416.jpg (365.96 KiB) Megtekintve 2829 alkalommal
20200915_112854.jpg
20200915_112854.jpg (424.63 KiB) Megtekintve 2829 alkalommal
Marha sok munka vam egy ilyen erősítővel. De megéri, mertsokkal olcsóbb DIY erősítőt készíteni, mint egy agyon hypolt gyárit megvenni. 36_1_11.gif
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2020.09.05., szomb. 14:46
Nyákterv...
Szép. Mi az a FET PSU?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: lullus »

Kedves Barátaim,
járatlanként hadd tegyek fel egy kérdést. Foglalkozik-e itt valaki (budapesti lakos) antik csöves erősítők restaurálásának problémáival?
Köszönet!
© Horváth Iván

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Nyákterv...
Csatolmányok
amp.JPG
amp.JPG (1.03 MiB) Megtekintve 3099 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Nos halad az erősítőm építése, bár most pihenőt kellett tartanom. légies okok miatt. :D Addig lassan haladtam, de most a beültetett NYÁK-ok is pihennek a további feldolgozásra várva. :rolleyes:
20200821_083916.jpg
20200821_083916.jpg (303.68 KiB) Megtekintve 3200 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2020.08.13., csüt. 13:47
Ugy latom, emlitett hibak tobbseget javitottad.
Neeem. Rosszul látod. Mikor írtál, már akkor gyártásban volt a NYÁK. De beszéltem az elektromosságból doktorált egyetemi tanár barátommal, azt mondta ettől aludjak csak nyugodtan. Egyrészt mert pici az áram, másrészt meg alacsony a frekvencia. A konditról való vezetékezés inkább a nagy frekis áramkörökben okoz gondot. A dr úr itt nincs regisztrálva, de a fórumunkra szokott írni, igaz oda is ritkán, mert a díyers fórumon az okosok lehülyézték DAC témában, mikor digitális elektronikát is tanít meghívott előadóként egy másik egyetemen. Gondolhatod, hogy meglepődött. :D Egyébként neki is ez a hobbija, csak ő félvezetősöket épít, meg DAC-okat, amiket ő programoz fel, vagy néha a diákjai.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Ugy latom, emlitett hibak tobbseget javitottad.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Nagy öröm ért ma. A reggel nyolcórás pitymallattal együtt megjött a postás, aki hetedhét határon szállított ARC M60 DST erősítő PCB-jét meghozta. Nagyon szépek, hibátlanok. Öröm lesz beforrasztani.
20200813_085038.jpg
20200813_085038.jpg (312.5 KiB) Megtekintve 3188 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Ezt sokan észrevették. :D Innen tudom, hogy az emberek átnézték a rajzokat. Köszi neked is az észrevételt.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Valóban működni fog így is, de hiába használsz minőségi elkokat, ha rossz fóliavezetés miatt, töltőimpulzusokat elko előtt elvezeted, megcsapolod, szűrés hatása romlik!
Van működési problémát okozó hiba is, csatolásban láthatod.
Negatív előfesz áramkörében is rossz a fóliavezetés, ott még a dióda bekötése is rossz.
Erre nagyon figyelj, végcsövek veszélyben vannak ha így maradna!
Még van néhány kisebb hiba, szerintem ha átnézed megtalálod..
Csatolmányok
Image 5.png
Image 5.png (339.85 KiB) Megtekintve 3291 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Ez nem hiba kedves CHZ. Te máshogy csinálnád. :smile53: Csupán ennyi. Az egészet leellenőrizte egy barátom, akinek doktorátusa van gyengeáramú elektronikából, egyetemi tanár egy híres hazai egyetemen, s még a diákjai is audio témát szoktak feldolgozni a diplomájukhoz. Ő talált pár hibát, át is vezettem ezeket. A PCBegyébként már kész, postán van. :D A jövőhét vége felé várom.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

A NYÁK ról még annyit, hogy jelenleg is ezzel majdnem megegyezően vonalvezetett PCB van a jelenlegi monoblokkjaimban, tehát az erősítőrész, és a táp egy része kipróbálva.
Akkor ezért van még mindig több helyen kisebb hiba benne. Mielőtt legyártatod érdemes lenne javítani, könnyen megoldható.
Csatolmányok
Image 4.png
Image 4.png (508.5 KiB) Megtekintve 3319 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Persze van kapcsolási rajz is. A NYÁK ról még annyit, hogy jelenleg is ezzel majdnem megegyezően vonalvezetett PCB van a jelenlegi monoblokkjaimban, tehát az erősítőrész, és a táp egy része kipróbálva.
Ami az ARC M60 HD-től különbözik, az az ST kapcsolás, valamint az anódfesz tápja. Nos ez utóbbiban van egy-két betyárosan jó dolog alkalmazva. Mindez kiderül a kapcsolási rajzból:
ARC M60 DST Circuit.JPG
ARC M60 DST Circuit.JPG (469.64 KiB) Megtekintve 3277 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”