Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2020.11.22., vas. 12:33
dys-cus írta:
2020.11.22., vas. 10:54
Folytó? SE erősítő lesz? Viszont látom sztereo, mert két fojtó lesz benne.
Szerintem eddig is látta mindenki, hogy SE erősító lesz, csak te nem vetted észre.
Előlap feliratán is jól látható....
Őszintén szólva nem emlékeztem rá. Szokatlan tőled az SE építés. Szép lesz.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Malyd megörekszel Te is, és ha a félszemedre mekvakulsz, és sietsz az írással, akkor majd Te is elírod. Vagy már úgty is van, mert aszt meg nem teszed szóvá, hogy másodjára hiogy írtam. Komolyan? Kell ez?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dys-cus 2020.11.23., hétf. 08:34-kor.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Igaz, hogy a fojtón is folyik az áram, de mégiscsak jével kellene írni, mielőtt ebből is bakelit lesz gondolkodik.gif

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

dys-cus írta:
2020.11.22., vas. 10:54
Folytó? SE erősítő lesz? Viszont látom sztereo, mert két fojtó lesz benne.
Szerintem eddig is látta mindenki, hogy SE erősító lesz, csak te nem vetted észre.
Előlap feliratán is jól látható....

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Folytó? SE erősítő lesz? Viszont látom sztereo, mert két fojtó lesz benne.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Fedelet kifurkáltam, porfestésére várok, fojtókat beépítettem.
Csatolmányok
fojtó.jpg
fojtó.jpg (2.5 MiB) Megtekintve 2256 alkalommal

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

RCA aljzatok bekötéséhez nem használok árnyékolt kábelt. Kétoldalas nyáklemezre kifeszített huzal az L/R jelkábel, nyák belső fólia doboz GND-re, külső fólia jel GND. Így adott az árnyékolás és jel GND-én esetleg kialakuló áram sem szórhatja meg a jelvezetéket. Vezetékek rögzítését is megoldja, nem lóg, L/R jelkábelek távolsága stabilan tartható, vezetékek közötti áthallás sem jöhet létre.
Csatolmányok
wwww.jpg
wwww.jpg (903.89 KiB) Megtekintve 2359 alkalommal

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Na végre fény derült rá hogyan kéeszülnek ezek a tökjól kinéző dobozok.
Lehet én is csinálok így.
Azt hittem már rájöttél, egyszerű módszer.
Faoldalakat asztalossal levágattam, lemezeket méretre vágva vettem, tartólécek barkácsboltból., többi házilag könnyen megcsinálható. Fúrógép, csiszolóvászon, festék, lakk,ragasztó, csavarok.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

CHZ írta:
2020.11.11., szer. 09:05
Készül a végfok doboza.
Na végre fény derült rá hogyan kéeszülnek ezek a tökjól kinéző dobozok.
Lehet én is csinálok így.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

fülelek
Szép az a power kapcsoló, de én nem tenném rá biztonsági okból.
Közeli képről jól látható, kapcsolókar a mikrokapcsolók lemezeit mozgatja, így szigetelési szempontból megfelelő.
Áram terhelése sem nagy, mivel csak standby transzformátort feszültségmentesíti.
Csatolmányok
yyy.jpg
yyy.jpg (1.01 MiB) Megtekintve 2380 alkalommal

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

fülelek írta:
2020.11.11., szer. 20:19
Szép az a power kapcsoló, de én nem tenném rá biztonsági okból. Persze ha magadnak készíted, úgy oké. De ha véletlenül eladod, akkor tegyél a nyelére egy műanyag huzatot, a lomexben van ilyen.
Képen nem látszik, 3db normál mikrokapcsoló, fémház szigetelés szempontjából megfelelő.
Teljes áramtalanítás a funkciója, bekapcsolás előlapról történik.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Szép az a power kapcsoló, de én nem tenném rá biztonsági okból. Persze ha magadnak készíted, úgy oké. De ha véletlenül eladod, akkor tegyél a nyelére egy műanyag huzatot, a lomexben van ilyen.

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Készül a végfok doboza.
Csatolmányok
KT120 SE DOBOZ E.jpg
KT120 SE DOBOZ E.jpg (1.16 MiB) Megtekintve 2262 alkalommal
KT120 SE DOBOZ H.jpg
KT120 SE DOBOZ H.jpg (1.47 MiB) Megtekintve 2262 alkalommal

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

st35_with_EFB (2).jpg
st35_with_EFB (2).jpg (638.04 KiB) Megtekintve 2130 alkalommal
Az erősítő jellemzői az áramgenerátor használatával.
"All power is RMS"
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Az ST70 25 Wattos, Az ST 35-ös pedig 12 Wattos. AB1-ben. Csak azért írom, nehogy csalódás legyen a kivehető teljesítmény. Az ST70-est mértem, s 25 Wattnál többet nem tud leadni, s ez így is van a kapcsolás alapján. A PP EL84-el max 12 Watt érhető el. Persze az amerígók többet írnak. Tudni illik, hogy mikor egy erősítő teljesítményéről beszélünk, akkor az RMS értendő. Ezért a 25 és 12 Watt. D. Hafler fogta magát, s a csúcs teljesítményt megszorozta 2-vel, innen a típus szám.
Aztán csak szólok, hogy a JJ nem Cseh, hanem Szlovák. Várjuk a meghallgatási tapasztalatokat!
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

SCA35_for.JPG
SCA35_for.JPG (87.51 KiB) Megtekintve 2120 alkalommal
Akkor egyelőre itt tartok.
Végcsövek - EL84 -nyugalmi áram beállító trimmerek, áramgenerátor.
Majd egyszer még mutatom a készet.
:photograph:
Bye
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

7199 kettőstrióda lett, ami a JJ ECC832 típusú csővel helyettesíthető
Egy tévedésem csúszott a leírásba, a 7247 kettőstrióda funkció megfelelője a JJ ECC832.
A 7199-es már pentóda-trióda.
Elnézést.
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

Kedvcsinálónak DYNACO SCA-35 DYNACO ST-70 diyereknek

Egy egyszerű (nek tűnő) kapcsolásról, amihez hozzáfogtam.
A '60-as években hozta az ST35-öt a DYNACO cég, amely AB1 módban 17W/csatorna teljesítményt préselt ki az EL84 elektroncsöves push-pull együttesből.
Később módosított alkatrészekkel elkészült a ca. 60W/csatorna változat ugyanolyan szemérmetlenül kevés alkatrésszel, EL34-es végcsövek használatával.
Nem csak ezért szeretik világszerte, hanem minőségi jellemzői és a meghallgatások alapján érdemes vele foglalkozni.
A nemzetközi elektronikus piacon kit szinten, vagy csak a nyák lap forgalmazásával találkozhatunk.
A kisebbik változat első, meghajtó és fázishasító csöve a maga idejében filléres volt, mára aranyárú.
A 7247 kettőstrióda, amiből az egyik nagyobb erősítésű, ez fogadja a bemeneti jelet, a másik fele húzza az igát, kisebb erősítésű, de nagyobb áramokkal szolgál.
Későbbiekben az erősítő népszerűsége, az előcső elavulása miatti fogyásának okán az utód cső 7199 kettőstrióda lett, ami a JJ ECC832 típusú csővel helyettesíthető, ezt ma is gyártja a cseh Cég.
A gyártó, illetve a modifikálók aztán egy biztosabb beszerezhetőségű csővel, 6AU8, 6AU8A (P)ECF82 pentóda-trióda csővel már bátran tervezhetünk, építkezhetünk. Magam részéről ezt biztonságosan után építhetőnek, valamint egyéb projekthez is tartalékolt ECF82 kellő darabszáma miatt döntöttem. Itt már eltérnek némileg az RC tagok az előfokban. Ez a kivitel SCA-35 moddolásra épül.
A Gyártó a legújabb ST70 erősítőt 2017-ben hozta ki, itt még egyet csavartak a dolgon, mert az előerősítő-fázifordító csőnek 1-1 ECC82 csövet áldoztak csatornánként.
A világ diyerei előszeretettel maradtak a pentóda-trióda csőnél, így a 17W és a 60W-os kivitel is csak(!) 3 csőből áll csatornánként.
A kisebbiket céloztam meg, érdekesség képen EL84-es csövekkel legyen egy ilyen projektem is.
Ennek modernizálását tette közkinccsé egy szakember, de annyian alakították, módosították - tápegység, szűrés, aktív (áramgenerátor) katódellenállás a végcsöveknél - nem sorolnám fel.
Jómagam az ST70-es meghajtást fogom alkalmazni és a '84-es kis teljesítmény pentódákkal a végén. A kész PCB (nyák) lemez utolérhető a kereskedelemben, aztán meggyőztem magam, ugyan plágium, de meg; és átterveztem egyet, többet úgysem akarok építeni...
A módosításom annyiban merül ki, hogy az árusítottak hibáját kijavítottam, egyúttal úgy módosítottam, hogy semi-monoblokkosként is működhessen. Az előfok cső két anódját nem közösítettem, mint a szintén csórt nyákokon látható, hanem a két csatornát és a két anódot is szétválasztottam. A negatív átvágásával meg mód van a teljes monoblokkos kivitelre, amit azért lehet ettől még egybe dobozolni.
Pár dolog: Az ellenállásoknak 1Wos metál-filmeket, a néhány kis értékű kondenzátornak stiroflex, silver-mica, illetve csatoló 100nF-oknak amit a pénztárcánk enged. Az anódfeszültség 380V(!), csövenkénti nyugalmi áram 27mA - amíg ezen belül maradunk 10W a csövenkénti disszipáció. Nyilván a 17W körüli csúcsok lehetősége jó szolgálatot tesz a dinamikacsúcsok átviteléhez.
A kimenőtrafó 8-10k/8 és16 Ohmos, UL leágazásokkal. A visszacsatolás a 16 Ohmos leágazásról történik, nyilván, ha nem tudja ezt a kimenőnk, akkor csökkenteni kell a visszacsatoló kör értékét.
A legnagyobb modernizálása az eredeti áramkörnek, hogy az összes végcső egyetlen katód komplexumra dolgozott eredetileg is, ezt módosította az egyik szakember egy LM337-el kialakított, egyszerű áramgenerátorral. A hatása a mérései szerint kisebb torzítás és jobb mély és magasátvitel.
A későbbi jószemű moddolók megoldották a csövenkénti nyugalmi áram beállításának a lehetőségét, így nem szükséges a kiváló eredményhez négyes, bemért, egyező tulajdonságú EL84-ek beszerzése. Az áramkör egyszerűsége ellenére odafigyelést igényel a tápegység, fűtések kialakítása, de ez mindegyik csöves áramkörre igaz. A nyák ca. 80x180mm lett, egyszerűsége miatt nem igénylem a mesterkivitelt, ide, vidékre jó lesz a vasalásos technika és a sajátkezű panelfúrás.
Ha van érdeklődő, szívesen taglalom a további alkatrészek készítését, táptrafó, kimenő trafó, tápegység kialakítását is. Mivel ezt a meghajtó áramkört több variánsból ollóztam össze, így egyik, neten található kész nyákkal sem egyezik. A végcsövek, előfeszítő trimmerek, áramgenerátor egy különálló nyákra kerülnek, azzal folytatom az építgetést. A tápegység kialakítása még nem konkretizálódott, táp trafónak egy M102B transzformátort szánok (anódtáp) és külön kis trafó a fűtéseknek, aztán elképzelhető még egy fojtó is a tápban, majd látom... Az esetleg utánépítőknek ajánlom a DYNACO ST35-ST70, neten található irodalmát, pdf-jeit átolvasásra. Köszönöm a figyelmet.
DYNAMOD.JPG
DYNAMOD.JPG (1.88 MiB) Megtekintve 2065 alkalommal
ST70nyák.JPG
ST70nyák.JPG (109.08 KiB) Megtekintve 2065 alkalommal
meghaST35.jpg
meghaST35.jpg (168.47 KiB) Megtekintve 2065 alkalommal
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2020.10.22., csüt. 11:29
A bemeneti földpontok rögtön közösülnek, mihelyst a bemenetre dugsz valamit, ami nem monoblokk.
Ez így van, én sem állítottam mást! Monoblokk esetén nem probléma mivel tápoldalon nincs közösített földpont, így hurok is kizárva!
Hidd el van benne gyakorlatom. Persze az egész földelés úgy van kialakítva, hogy jó legyen
Sehol nem állítottam, hogy nincs gyakorlatod benne, ne vedd magadra, nem a te erősítődről írtam! Csak megemlítettem, hogy közös tápegység használata esetén a huzalozása, földpontok kivitelezése nem egyszerű, okozhatnak problémát, nehezebb kivédeni a földhurok kialakulását.
Akkor jó! :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

A bemeneti földpontok rögtön közösülnek, mihelyst a bemenetre dugsz valamit, ami nem monoblokk.
Ez így van, én sem állítottam mást! Monoblokk esetén nem probléma mivel tápoldalon nincs közösített földpont, így hurok is kizárva!
Hidd el van benne gyakorlatom. Persze az egész földelés úgy van kialakítva, hogy jó legyen
Sehol nem állítottam, hogy nincs gyakorlatod benne, ne vedd magadra, nem a te erősítődről írtam! Csak megemlítettem, hogy közös tápegység használata esetén a huzalozása, földpontok kivitelezése nem egyszerű, okozhatnak problémát, nehezebb kivédeni a földhurok kialakulását.

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Én 100k-t használok, s az teljesen megfelelő. nekem.
Lehet, hogy megfelel, de jelentős szűrőt alakít ki az IC kábel párhuzamos kapacitásával, 50k + náhány 100p, legnagyobb vágás poti középállásában jelentkezik. Poti állástól függően változni fog a szűrő hatása. Külön dobozban elhelyezett hangerő szabályozó után érdemes egy buffer beiktatni, alacsony impedanciás kimenetet biztosítani az IC kábel kapacitív hatását minimalizálni.
Egyébként hasonló problémát okoz az első trióda anód és rácsa közé kötött néhány pf kondi, amit kompenzálásra, "hangolására" szoktál alkalmazni (ha poti is csatlakozik a bemenetre). Poti beállításától függően, változni fog a kompenzálás mértéke. Ezt egy 10kHz négyszöges méréssel ellenőrizheted is.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

"így nem alakulhat ki földhurok a bemeneti földpontok közösítése miatt."
A bemeneti földpontok rögtön közösülnek, mihelyst a bemenetre dugsz valamit, ami nem monoblokk.
Hidd el van benne gyakorlatom. Persze az egész földelés úgy van kialakítva, hogy jó legyen, azaz ne legyen zaj. És nincs is.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2020.10.22., csüt. 08:12
dys-cus post_
Márpedig minimum egy passzív hangerőszabi, és egy bemenetválasztó szükségeltetik a hangerő szabi nélküli monoblokkokhoz.
Milyen értékű potit használsz, vagy javasolsz passzív hangerő szabályozáshoz?
Én 100k-t használok, s az teljesen megfelelő. nekem.
A két öreg meg akkort is ül mindkettőtökre, mert nektek még soha nem volt az jó, amit én készítettem.
Sajnos még egyikőtök erősítőjét sem hallottam...
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

dys-cus post_
Márpedig minimum egy passzív hangerőszabi, és egy bemenetválasztó szükségeltetik a hangerő szabi nélküli monoblokkokhoz.
Milyen értékű potit használsz, vagy javasolsz passzív hangerő szabályozáshoz?

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Nem a te erősítődről írtam, csak a monoblokk, dupla tápegység használatának előnyeit fogalmaztam meg.
A földhurok meg mitől kerülhető el könyebben? Azért mert 2 lehet belőle?
Látom nem érted a lényegét, előző hozzászólásomban is leírtam!
Egy tápegység esetén, tápegység közös földelési pontja csatlakozik mindkét panelhez, ezzel közösíti a két panel GND pontjait. Majd a bemeneti földpontok találkozni fognak potinál, illetve az RCA csatiknál. Így már adott a földhurok.
Persze átgondolt huzalozással ez is megoldható hurokmentesen, ezért írtam, hogy nagyobb gyakorlatot igényel.
Monoblokk esetén tápegységeknek nincs közös földpontjuk, így nem alakulhat ki földhurok a bemeneti földpontok közösítése miatt.
Kétrétegű NYÁK, furatgalvánnal, stb.
Ez nagyon szuper, de ez még nem garancia a jó fóliavezetésre, GND fólia kialakítását, monoblokk esetén is érdemes jól megcsinálni és a tápegység elkoi bekötését is. Egy közös tápegység esetén az említett hibák jobban érzékelhetőek, nehezebb eltüntetni.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”