Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2020.10.27., kedd 20:22
Attól, mert öreg, még nem biztos, hogy sz@r...

Egyébként nézd meg a T1, T2 árakat, annyiba kerül, mint egy 911. ;)
Ezt mondom én is: a bácsi valójában egy menő gyűjtő, akinek egy dízel Porsche traktor is áll a garázsban a 911 mellet. :D
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Attól, mert öreg, még nem biztos, hogy sz@r...

Egyébként nézd meg a T1, T2 árakat, annyiba kerül, mint egy 911. ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2020.10.27., kedd 19:42
Csak a cabrio... ;peace;
Nagyon jó reklám!

Mellesleg a filmben szereplő traktor kb annyit ér mint egy használt 911-es... :rolleyes:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Csak a cabrio... ;peace;

youtu.be/sgtdsmFuk_4
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 19:57
Az a mentségem, hogy a Duster egy őszintén olcsó autó, pragmatikus embereknek. Közben pedig, ha megkapja 15ezrenként az olajat, rendkívül megbízható is. Gondolom láttad a belinkelt videóban a beszúrt klipet, ahol egy Duster kilométerszámlálója épp túllendül a félmillión. Ja, és hogy olcsó megoldások vannak benne? Nem tudom, figyelted-e, hogy a Duster egy olcsó sallangmentes autó. Ez elég indok rájuk nem? Egy BMW-ben joggal bosszantanának az olcsó megoldások...

Na meg az a mentségem, hogy amikor az indexes BMW F30 topikban (amit egyébként én hoztam létre) épp kifakadtam a BMW-m éppen aktuális faszsága miatt (asszem masszív tükörnyikorgás, meg csomagtérsjtó-nemnyílás meg vezetőoldali ajtózörgés b..ta éppen fel az agyamat a féléves autón), és csak űgy, nem komolyan gondolva, beköptem, hogy megválok tőle, és veszek egy Dustert, attól legalább nem várom el az ára miatt, hogy prémium fílingű legyen, nem drágán szar, mint a BMW-m, akkor iszonyat felháborodást okoztam, és kvázi kiutáltak az illusztris BMW-sek, szoval rögtön szimpi lett a Duster ;peace;
Mint boldog Dacia tulajdonos ( :smile29: ) meg kell mondjam, hogy ugyanaz a hiba sokkal kevésbé fáj, ha az autód árából a BMW konfigurátorban legfeljebb egy extrát lehet kapni...
Lassan 1 év után egy komoly kifogásom van az autóval szemben: bődületesen sz@r a gyárilag szerelt ablaktörlő. Nem is értem, hogy lehet, mert pl gumiból már a Dacia is prémiummal érkezik. gondolkodik.gif

Apropó:
https://www.vezess.hu/hirek/2020/10/20/ ... alt-autok/

Azért ha izgalomra vágyom, inkább ezt választom:
SC0000.jpg
SC0000.jpg (394.76 KiB) Megtekintve 1753 alkalommal
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2020.10.24., szomb. 11:20
Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy a döntéshozók nem ebben a világban élnek...de ez már politika, ne menjünk bele.
hogyhogy kicsit ?? :-(
sajnos igy látom en is, igy van.
Vinkler írta:
2020.10.24., szomb. 11:40
Tessék, erre halad a világ... Nesze neked suv! Meg a díszpinty. :fekverohog:
1D3E853C-B3AE-4B9B-A261-BA6EDA6FA704.jpeg
...csendben mindenki irigykedik, valljátok be ! :ohnoohnoohno:

a korosabb vesearányú BMW-s audioegyseg is jól példázza ...furcsaság van, nem jók alapján van menöség.

ez egyreszt tarsadalmi baj (az ertekrend valtozasa, milyen peldak, mi a menö, a "sikeres"), másrészt (persze ez az elözöhöz kepest sokkkkkkal kisebb jelentösegü) sajnos ezert is kapunk olyan termekeket, amilyeneket.

overdesigned, underengineered is ide tartozik. ..dehát a széles "úri" közönség erre vevö (vagy erre tenyésztödik, errefele terelödik), akkor meg naná, hogy ki lesz szolgálva

kicsit tartottam töle, hogy a 92000 DM-es régebbi árakra utalóm félre lesz értve, mondván, hogy a maiak azért sokban jobbak. ez egyreszt igaz, masreszt sajnos nagyon sok olyanban jobbak, ami szerintem nem kell, nem tartozna bele, a felesleges "luxus", menöség, ami nem annyira autohoz tartozik (de jelentös reszük könnyiti az autozást, komfort stb.)

en inkabb puritansagra hajlok, az autoban nem kell hifi, plane nem menö stb., az otthoni hifitöl nem várom el, hogy el tudjak vele utazni nyaralni
en ma - es ahogy latom mindig - megelegszem a mondjuk Golf I merettel (2004-es Jazz-em van, nem szeretnek nagyobb autot, akkor sem, ha tudom a baleset esetén elönyüket stb. ) - X éve sok "nyugatnémet" családnak is elég volt, csak ma illetve egyre inkább "kell a sok szar" cipeléséhez és divathoz a kívül nagy ...belül sokszor nem is annyira nagy SUV; hiányolom az understatement-et

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.10.24., szomb. 11:40
Tessék, erre halad a világ... Nesze neked suv! Meg a díszpinty. :fekverohog:
1D3E853C-B3AE-4B9B-A261-BA6EDA6FA704.jpeg
Menő szerkó, menő séró, menő tetkó, menő verda. Minden, ami a menő csávóknak kell hogy menő bigéket fogjanak.
Azért az izmaira meg a tarkójára még egy kicsit rádolgozhatna :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tctronic írta:
2020.10.24., szomb. 11:50
Hú. Azért erre "Blutuszos" lejátszóra felszaladt a szemöldököm :D Autód is milyen, lejátszód is milyen?

Blutuszos_hangfal_garis__244821814809958.jpg
Túl szolidak rajta a vesék, ez már egy régi darab lehet. A mai vesék sokkal brutálisabbak, a bömösök dizájnja ismét halad a totális ízlésficam felé.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Hú. Azért erre "Blutuszos" lejátszóra felszaladt a szemöldököm :D Autód is milyen, lejátszód is milyen?
Blutuszos_hangfal_garis__244821814809958.jpg
Blutuszos_hangfal_garis__244821814809958.jpg (169.28 KiB) Megtekintve 1759 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tessék, erre halad a világ... Nesze neked suv! Meg a díszpinty. :fekverohog:
1D3E853C-B3AE-4B9B-A261-BA6EDA6FA704.jpeg
1D3E853C-B3AE-4B9B-A261-BA6EDA6FA704.jpeg (195.71 KiB) Megtekintve 1764 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy a döntéshozók nem ebben a világban élnek. Mondjuk simán lehet az, hogy a döntéshozó vezetők, marketingesek baromira nincsenek képben az átlag fizetésekkel, ők megkeresik maguknak a havi 2-3M-nak megfelelő ojrót, aztán nem értik miért nem tetszik az embereknek az árszabás...
Iszonyatos különbségek vannak jelen pillanatban fizetések tekintetében a világban. Egy nyugati nagy multinál dolgozó felső vezető havonta megkeresi egy magyar multinál dolgozó hangya éves fizetését, szóval nem fog egy tisztességesen dolgozó magyar ember “nép” népautót venni újonnan és fenntartani, mert egész egyszerűen nem tudja. sad.gif
Nah, de ez már politika, ne menjünk bele.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A népautós jellegét sztem az árával és a fenntartási költségekkel már régen elvesztette, legalábbis itt közép és kelet Európában. Bár nem tudom, hogy egy 15 M passat, Tiguan, 120 000-es szervize nyugaton mennyire terheli meg a családi kasszát, de fékcserével simán egy használt, de használható 4-es golf árát hagyhatja ott az ügyfél. Azért az b’meg. sad.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.10.24., szomb. 10:34
Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 20:04
Mellesleg hétfőn írom alá a céges lizingpapírokat a lávakék 4-es Octira, az ajánlatban 12-20 hét szállítási idő szerepel.
Volt még egy kör alkudozás... meg is lett az eredmény, sikerült levinni a lízingdíját a Passat-é alá...

Megjegyzem, nem semmi, ahogy elszállt az Octavia ára... Mintha a prémiumszegmensre törekedne. Megnéztem jónéhány jutyúb-úgymond-tesztet és az alattuk lévuő kommenteket, mindenki drágállja, a németek is, az angolok is, szóval nem csak nálunk, nem csak a forint gyengélkedése miatt drága. Az egyik német tesztelő fickó azt mondta, nem is meri bátran kimondani, hogy a 150 lovas dízelmotorral mennyibe kerül egy jól felszerelt (majdnem fullos példány)... több mint 46ezer euró (ezzel a motorral 33ezer euró az alapár) Németországban...

Szóval, van miből alkudni.
Nekem úgy tűnik, hogy a VW-csoporton belül az MQB padlólemezen gyártott autóknál a Skodát fejlesztik jobban, a VW termékeket meg mesterségesen “silányítják”). Hogy mi ezzel amcéljuk azt nem tudom, illetve egx tippem van, a VW már gőzerővel az MEB platfformos autókra koncentrál, a vevőkört oda pozícionálja és a Skodát hagyja meg a belső égésű világ számára, mint opció. A Seat pedig viszi a sportos vonalat, vagy eltűnik és a Cupra marad. Elég összeesküvés szagú és szigorúan szvsz. :smile29:
Ez nem is annyira összeesküvés-szagú, elég logikusan hangzik... mert ugye úgyis egy zsebbe folyik a haszon... Az ID.3 pedig elég komoly ugrásnak tűnik így a látottak alapján, csak hát az ára.... mondjuk úgy, nem egészen “népautós”. De ez lehet a jövő irányvonala a VW márkának.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 20:04
Mellesleg hétfőn írom alá a céges lizingpapírokat a lávakék 4-es Octira, az ajánlatban 12-20 hét szállítási idő szerepel.
Volt még egy kör alkudozás... meg is lett az eredmény, sikerült levinni a lízingdíját a Passat-é alá...

Megjegyzem, nem semmi, ahogy elszállt az Octavia ára... Mintha a prémiumszegmensre törekedne. Megnéztem jónéhány jutyúb-úgymond-tesztet és az alattuk lévuő kommenteket, mindenki drágállja, a németek is, az angolok is, szóval nem csak nálunk, nem csak a forint gyengélkedése miatt drága. Az egyik német tesztelő fickó azt mondta, nem is meri bátran kimondani, hogy a 150 lovas dízelmotorral mennyibe kerül egy jól felszerelt (majdnem fullos példány)... több mint 46ezer euró (ezzel a motorral 33ezer euró az alapár) Németországban...

Szóval, van miből alkudni.
Nekem úgy tűnik, hogy a VW-csoporton belül az MQB padlólemezen gyártott autóknál a Skodát fejlesztik jobban, a VW termékeket meg mesterségesen “silányítják”). Hogy mi ezzel amcéljuk azt nem tudom, illetve egx tippem van, a VW már gőzerővel az MEB platfformos autókra koncentrál, a vevőkört oda pozícionálja és a Skodát hagyja meg a belső égésű világ számára, mint opció. A Seat pedig viszi a sportos vonalat, vagy eltűnik és a Cupra marad. Elég összeesküvés szagú és szigorúan szvsz. :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.10.24., szomb. 08:28
Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 20:04
)... ...több mint 46ezer euró (ezzel a motorral 33ezer euró az alapár) Németországban...
mind a 2 ár durva
emlekszem - persze nem most volt - milyen gépek, hova pozícionált voltak a 92000 DM árú autók
Egész pontosan 46.596€. Egy jól felszerelt 150 lovas 2.0 TDI-ért. Ha jól emlékszem, beszélsz németül, szóval nézd meg ezt, már a címe is árulkodó... és nézd meg alatta a kommenteket. 80%-uk “Mi kerül egy Skodában ennyi pénzbe” jellegű. Németek.


youtu.be/fHc6WbY804s
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 20:04
)... ...több mint 46ezer euró (ezzel a motorral 33ezer euró az alapár) Németországban...
mind a 2 ár durva
emlekszem - persze nem most volt - milyen gépek, hova pozícionált voltak a 92000 DM árú autók

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Mellesleg hétfőn írom alá a céges lizingpapírokat a lávakék 4-es Octira, az ajánlatban 12-20 hét szállítási idő szerepel.
Volt még egy kör alkudozás... meg is lett az eredmény, sikerült levinni a lízingdíját a Passat-é alá...

Megjegyzem, nem semmi, ahogy elszállt az Octavia ára... Mintha a prémiumszegmensre törekedne. Megnéztem jónéhány jutyúb-úgymond-tesztet és az alattuk lévuő kommenteket, mindenki drágállja, a németek is, az angolok is, szóval nem csak nálunk, nem csak a forint gyengélkedése miatt drága. Az egyik német tesztelő fickó azt mondta, nem is meri bátran kimondani, hogy a 150 lovas dízelmotorral mennyibe kerül egy jól felszerelt (majdnem fullos példány)... több mint 46ezer euró (ezzel a motorral 33ezer euró az alapár) Németországban...

Szóval, van miből alkudni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.10.23., pén. 16:39
Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 15:03
Vinkler írta:
2020.10.23., pén. 14:46
Hát nem is tudom. Suv eleve kizárt nálam, de Dacia suv pláne. (Bocs a Daciasoktól)
Hamarabb vennék egy Legacy Outback-et szerintem, ha már könnyű terepre kell merészkedni. gondolkodik.gif
A SUV nálam is kizárt, de azért kíváncsi vagyok, van-e komoly indokod a “Dacia SUV pláne”-ra, vagy csak az ellenszenv.
Nincs bennem ellenszenv, ha autóról van szó, bármit kipróbálok. DE ez a Duster engem full lehúzott. Iszonyat gagyi, 6 évesen nyekergett, kattogott, pedig nem egy leszedált darabot próbáltam, de ettől függetlenül totál múmia volt, nem beszélve a szándékosan olcsó autók által nyújtott kiábrándító megoldásoktól. Subaru Outbackkel éltem együtt (szerintem az a kategória teremtette meg a suv-okat, de annak legalább van értelme), és összehasonlíthatatlanul billen a mérleg az Outback felé. Raadasul ugyan abban az árban lehet kapni mindkettőt használtan és mégha idősebb is azon az áron a Subaru, akkor sem kérdés. Ráadásul a symetrical awd terepen is jobb lehet, mint a Dacia. Szvsz.
Te mit tudsz felhozni, a mentségedre? :rolleyes:
Az a mentségem, hogy a Duster egy őszintén olcsó autó, pragmatikus embereknek. Közben pedig, ha megkapja 15ezrenként az olajat, rendkívül megbízható is. Gondolom láttad a belinkelt videóban a beszúrt klipet, ahol egy Duster kilométerszámlálója épp túllendül a félmillión. Ja, és hogy olcsó megoldások vannak benne? Nem tudom, figyelted-e, hogy a Duster egy olcsó sallangmentes autó. Ez elég indok rájuk nem? Egy BMW-ben joggal bosszantanának az olcsó megoldások...

Na meg az a mentségem, hogy amikor az indexes BMW F30 topikban (amit egyébként én hoztam létre) épp kifakadtam a BMW-m éppen aktuális faszsága miatt (asszem masszív tükörnyikorgás, meg csomagtérsjtó-nemnyílás meg vezetőoldali ajtózörgés b..ta éppen fel az agyamat a féléves autón), és csak űgy, nem komolyan gondolva, beköptem, hogy megválok tőle, és veszek egy Dustert, attól legalább nem várom el az ára miatt, hogy prémium fílingű legyen, nem drágán szar, mint a BMW-m, akkor iszonyat felháborodást okoztam, és kvázi kiutáltak az illusztris BMW-sek, szoval rögtön szimpi lett a Duster ;peace;
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2020.10.23., pén. 15:03
Vinkler írta:
2020.10.23., pén. 14:46
Hát nem is tudom. Suv eleve kizárt nálam, de Dacia suv pláne. (Bocs a Daciasoktól)
Hamarabb vennék egy Legacy Outback-et szerintem, ha már könnyű terepre kell merészkedni. gondolkodik.gif
A SUV nálam is kizárt, de azért kíváncsi vagyok, van-e komoly indokod a “Dacia SUV pláne”-ra, vagy csak az ellenszenv.
Nincs bennem ellenszenv, ha autóról van szó, bármit kipróbálok. DE ez a Duster engem full lehúzott. Iszonyat gagyi, 6 évesen nyekergett, kattogott, pedig nem egy leszedált darabot próbáltam, de ettől függetlenül totál múmia volt, nem beszélve a szándékosan olcsó autók által nyújtott kiábrándító megoldásoktól. Subaru Outbackkel éltem együtt (szerintem az a kategória teremtette meg a suv-okat, de annak legalább van értelme), és összehasonlíthatatlanul billen a mérleg az Outback felé. Raadasul ugyan abban az árban lehet kapni mindkettőt használtan és mégha idősebb is azon az áron a Subaru, akkor sem kérdés. Ráadásul a symetrical awd terepen is jobb lehet, mint a Dacia. Szvsz.
Te mit tudsz felhozni, a mentségedre? :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2020.10.23., pén. 14:46
Hát nem is tudom. Suv eleve kizárt nálam, de Dacia suv pláne. (Bocs a Daciasoktól)
Hamarabb vennék egy Legacy Outback-et szerintem, ha már könnyű terepre kell merészkedni. gondolkodik.gif
A SUV nálam is kizárt, de azért kíváncsi vagyok, van-e komoly indokod a “Dacia SUV pláne”-ra, vagy csak az ellenszenv.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Hát nem is tudom. Suv eleve kizárt nálam, de Dacia suv pláne. (Bocs a Daciasoktól)
Hamarabb vennék egy Legacy Outback-et szerintem, ha már könnyű terepre kell merészkedni. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ma erre a videóra bukkantam, és az jutott eszembe, hogy ha mindenképp SUV kellene, és az eszemre hallgatnék (a kettő máris kizárja egymást :) ), akkor egy ilyen autó érné meg a legjobban a pénzét.
Érdemes végignézni, márcsak a székely srác stílusáért és vicces(nek hangzó) szóhasználataiért ( “komfortos a futómű, tényleg hajigál ide-oda”, “na vajon itt át tudunk-é szép lájtosan suvadni”, “duvadunk át”, “ééés... átbükkent”, “ eez bírja baszki” stb... édes anyanyelvünk ízes változata. “Úgyis minden út Udvarhelyre vezet” :rolleyes: )

10 éves, több mint negyedmillió km-t futott Dacia Duster, tényleg életszerű terepen... akinek túl sok a teljes videó, a 10:50-től kezdődő részt legalább mindenképp nézze meg:


youtu.be/uBwjNklw6rg
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Aki még nem olvasta az olvassa el. Egy remek autó, remek története, némi akusztikával és hifivel fűszerezve. :smile32: :smile53:

https://totalcar.hu/tesztek/2020/10/19/ ... paign=link
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Palm »

violin írta:
2020.10.16., pén. 14:36
Palm írta:
2020.10.16., pén. 04:27
Egy hasznos tanács azoknak, akik autó fényszórót políroztatnak vagy csiszoltatnak fel. Vannak olyan helyek, ahol járulékos költségek is akadnak! Ilyen költség az autó mosás! Itt most ne az 500 és 2000 Ft közötti autó mosásra gondoljunk, hanem 7-20000 Ft-osra! Szóval jó alaposan kérdezősködjünk, mielőtt választunk szakembert erre a célra.
Nem mindegy.
Azért eléggé gáz, ha ezt nem jelzik előre.... gondolkodik.gif
Sajnos egyre több ilyen simlis alak van minden téren.
Sok jó és becsületes szakember kiment külföldre.

Egyébként érdemes felcsiszoltatni vagy políroztatni a fényszórót, mert nem vakítja a szemből jövőt és jobban is lehet látni is.
Másik dolog, amit érdemes megcsináltatni a kőfelverődés és az UV sugárzás ellen védő fólia.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”