Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Aszpirin írta:
2020.10.26., hétf. 13:52
Én pontosan az ilyen Pioneer-féle történetek miatt határoztam el, hogy komoly célokra nem használok hálózati lejátszót (ergo: hálózati lejátszóra nem vagyok hajlandó komoly összeget áldozni). Inkább az aktuális (nem csak audio célokra használt) asztali számítógépemről megy a streaming, a zene "folyosóját" a szgép USB-portjától az erősítő analóg bemenetéig pedig megfelelően "feltuningoltam" - az USB-egység esetleges időzítési és tápstabilitási problémáját egy jóminőségű és nagyon alacsony zajú táppal hajtott USB-SPDIF/AES/EBU bridge-dzsel egészítettem ki, a külső DAC pedig (ami AES/EBU-n "nyeli be" a jóságot) ultraalacsony zajú tápot kapott... persze ez így már a PC alapú zenelejátszás topikba illik, de azért kíváncsi vagyok, mennyibe kerülne az a hálózati lejátszó, ami az így kapott eredményt túlszárnyalja. Biztosan van olyan, jó drágán. És aztán retteghetsz, hogy ha a kedvenc szolgáltatód 3-5 év múlva API-t vált, akkor a jó drágán megvett lejátszód gyártója ad-e ki új firmware-t rá, ami leköveti azt.

A BlueSound Powernode-om pl., ami a hálószobában van, ha a Tidallal valami történik, számomra egy darab téglává válik, mert NAS-t nem használok... de az legalább nem egy drága darab (vagy legalábbis messze nem egy Lumin-kategória).

Ami pedig a Pioneer és a Spotify API történetét illeti, a csúnyaságban azért a Spotify is keményen benne van a korábbival inkompatibilis API-val, amit korrekten nem így kellene, és a Spotify-nak szerencséje van, hogy megengedhet magának egy ilyen húzást, mert az érintett felhasználók nem őt (API szolgáltató), hanem a kliens-készülékgyártót (OEM) hibáztatják, illetve hogy sztem jelenleg még elenyésző a spotify hálózati lejátszókon való használatának aránya a telefonos használathoz képes. 5 évig dolgoztam egy nagy multi ipari kütyüinternet (IIoT) platformjának fejlesztésén, az üzleti modell eléggé hasonló ott is (alaptechnológia-szolgáltató » OEM » végfelhasználó) - hát ott eléggé pl. felérne egy harakirivel egy ilyen jellegű API-váltás, a régi API szolgáltatói oldali támogatásának "lekapcsolásával" ill. a teljes felelősség és átállási költség OEM-ekre való hárításával - bár alighanem az az IIoT-platform-API egy-két nagyságrenddel bonyolultabb, mint a Spotify-é.
Nem tudtam, hogy a BS nem támogatja a DLNA-t. Ez öngól annak, aki megveszi és öngól a BS tervezőitől, hogy önkéntes illegalitásba helyezik ezáltal a lejátszóikat, mert semmi nem fogja látni és kezelni a hálózaton. Főleg ennek tudatában, így utólag, nagyon örülök, hogy nem vettem BS-ot. Ja és erről sem tájékoztatott egyetlen kereskedő sem, hogy "koma, hékás...tudod mit veszel"? Egyetlen szóval nem hangzott el sehol, hogy DLNA képtelen a BS. :smile32: Ha a Pioneer vagy a többi ezerféle sem támogatná, akkor azt mondanám, igazad van, de így nincs. DLNA-n bármit elérsz, bármivel, tehát nincs olyan, hogy egy Spotify-t vagy Tidalt ne tudnál stream-elni. Innen kezdve nem értem, mi a baj úgy általában egy dedikált hálózati lejátszóval, ami, a hangminőségét illetően is kifejezetten kiváló tud lenni...igen, nem olcsón, ez tény. Ne alapkategóriából indulj ki, ami a szolgáltatásain kívül semmi pluszt nem hordoz magában, mert sok esetben csapnivaló a hangminőségük, hanem olyan audiofil "produktumra" gondolj helyette, ami például teljes egészében le tud váltani egy igen jó minőségű CD lejátszót. Csak 44.1/16 bit kell neki ahhoz, hogy akár kimagasló hangminőségben hallgasd a zenéidet. :rolleyes: Ezt külső daccal és "audio PC"-vel sokkal magasabb áron kapnád meg, ebben szinte teljesen biztos vagyok. Amikről én tudok, hallok, azok bőven átlépik a 600 ezres keretet, és ebben még nincs dac, csak maga a passzív hűtésű audiopc. És persze ez nem a legdrágább... Akkor kellenek még kábelek, amik bizony iszonyat drágák, amennyiben tudod, mert tapasztaltad, hogy egy kábel önmagában mennyit képes hozzátenni, vagy elvenni a zenéből. Gyorsan eljutunk az 1 millióig és még mindig sok dobozod és kábelerdő van szerteszét a szobában. De végülis az a szép, hogy mindenki másképp gondolja. Ettől olyan érdekes a hifizés. Sokfelől lehet közelíteni a célhoz.. :smile53:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

diagnet írta:
2020.10.26., hétf. 16:08
Spotify connect esetén csak "távirányítóként" használod a klienst. Az adatforgalom a streamer és a spotify szerver között zajlik. Míg DLNA esetén a klienset futtató készülékre letöltött adatot továbbítod lan-on a streamer felé.
Egyrészt az akkumulátoros készülékeket ez rendesen meríti, másrészt csak addig és csak az a zene fog szólni, ami éppen a bufferban van.
Egyetértek, de ugyanakkor a különbség a laikus felhasználó számára egyrészt elsőre egyáltalán nem nyilvánvaló, másrészt otthoni körülmények között - valljuk be - nem is egetverő - egy iphone vagy iPad pl. kikapcsolt képernyővel órákon át képes streamelni (nem próbáltam még, de megkockáztatom, hogy 8-10 óra simán van az iPhone-ban ebben az "üzemmódban", az iPad-ben meg ennél jóval több is) - és igen, közben a folyamatosan működtetett wifi meríti az akksit rendesen, de az emberek eléggé hozzászoktak ahhoz, hogy egy telefont/tabletet időnként töltőre kell tenni - miközben mehet tovább a lejátszás nyugodtan.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 581

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 12:52
l), hogy akkor is tudok Spotify-t streamelni, ha esetleg már nem lesz támogatott a Pioneer N70A részéről (sőt eddig is lehetett).
Az a baj összekevered a natív spotify támogatást a DLNA-val.
Spotify connect esetén csak "távirányítóként" használod a klienst. Az adatforgalom a streamer és a spotify szerver között zajlik. Míg DLNA esetén a klienset futtató készülékre letöltött adatot továbbítod lan-on a streamer felé.
Egyrészt az akkumulátoros készülékeket ez rendesen meríti, másrészt csak addig és csak az a zene fog szólni, ami éppen a bufferban van.
Míg a connect esetén a "távirányító" eszköz kikapcsolása után is végtelen ideig tarthat a lejátszás a végponton, mivel a relay szerver vezérli és látja el adattal. Így összesen 3mp-es távirányító használati idővel végighallgathatod akár az összes havi újdonságot, vagy a kedvenc lejátszási listád.
Ezért nem mindegy azoknak, akiknél számít az ésszerűség.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2518
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Nem tisztem a gyártókat védeni, de gondoljatok bele, hogy streamerek megjelenésével mekkora paradigma váltás történt a gyártók tervező mérnöki vonalán. A streamerek előtt kellet érteniük az analóg és digitális áramkörök tervezéséhez, a tápegységekhez, és minimális szoftveres tudás kellett a távvezérelhetőség és display vonalon. Ehhez képest a streamerek megjelenésével megjelent a mobilapplikáció fejlesztés, a networking, a különböző audio formátumok (flac, dsd, mqa, stb.) kezelése, a számtalan hálózatos protokoll és API implementálása (dlna/upnp, smb, roon raat, bluetooth, airplay, chromecast, Tidal/spotify API, stb.) Vannak akik gyorsan és jól beletanultak ebbe is, vannak akik szenvednek, és vannak akik ezt az egész kérdéskört kiszervezik OEM vonalon a Stream Unlimitedhez, összeségében elég változó eredménnyel. A piac persze szelektál, a gyengék előbb-utóbb elbuknak.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2518
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2020.10.26., hétf. 13:52
Én pontosan az ilyen Pioneer-féle történetek miatt határoztam el, hogy komoly célokra nem használok hálózati lejátszót (ergo: hálózati lejátszóra nem vagyok hajlandó komoly összeget áldozni). Inkább az aktuális (nem csak audio célokra használt) asztali számítógépemről megy a streaming, a zene "folyosóját" a szgép USB-portjától az erősítő analóg bemenetéig pedig megfelelően "feltuningoltam" - az USB-egység esetleges időzítési és tápstabilitási problémáját egy jóminőségű és nagyon alacsony zajú táppal hajtott USB-SPDIF/AES/EBU bridge-dzsel egészítettem ki, a külső DAC pedig (ami AES/EBU-n "nyeli be" a jóságot) ultraalacsony zajú tápot kapott... persze ez így már a PC alapú zenelejátszás topikba illik, de azért kíváncsi vagyok, mennyibe kerülne az a hálózati lejátszó, ami az így kapott eredményt túlszárnyalja. Biztosan van olyan, jó drágán. És aztán retteghetsz, hogy ha a kedvenc szolgáltatód 3-5 év múlva API-t vált, akkor a jó drágán megvett lejátszód gyártója ad-e ki új firmware-t rá, ami leköveti azt.

A BlueSound Powernode-om pl., ami a hálószobában van, ha a Tidallal valami történik, számomra egy darab téglává válik, mert NAS-t nem használok... de az legalább nem egy drága darab (vagy legalábbis messze nem egy Lumin-kategória).

Ami pedig a Pioneer és a Spotify API történetét illeti, a csúnyaságban azért a Spotify is keményen benne van a korábbival inkompatibilis API-val, amit korrekten nem így kellene, és a Spotify-nak szerencséje van, hogy megengedhet magának egy ilyen húzást, mert az érintett felhasználók nem őt (API szolgáltató), hanem a kliens-készülékgyártót (OEM) hibáztatják, illetve hogy sztem jelenleg még elenyésző a spotify hálózati lejátszókon való használatának aránya a telefonos használathoz képes. 5 évig dolgoztam egy nagy multi ipari kütyüinternet (IIoT) platformjának fejlesztésén, az üzleti modell eléggé hasonló ott is (alaptechnológia-szolgáltató » OEM » végfelhasználó) - hát ott eléggé pl. felérne egy harakirivel egy ilyen jellegű API-váltás, a régi API szolgáltatói oldali támogatásának "lekapcsolásával" ill. a teljes felelősség és átállási költség OEM-ekre való hárításával - bár alighanem az az IIoT-platform-API egy-két nagyságrenddel bonyolultabb, mint a Spotify-é.
Valóban, a Spotify részéről ez visszafelé nem kompatibilis új API egy rendkívül barátságtalan lépés volt, a legtöbb készülékgyártó vélhetően legszívesebben elküldte volna őket a bánatos francba, de nem tehetik meg, mert egyenlőre piacvezetők.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2020.10.26., hétf. 14:17
A Linn lejátszóm a mai napig derekasan teszi a dolgát.
Tudom, már volt erről szó, és örülök neki. Kívánom neked, hogy még tegye is, hosszú ideig.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 12:52
a DLNA olyan szabvány, amire a ma létező összes "hálózati lejátszó" épül.
Tévedés, sajnos. A BlueSound - ami eléggé népszerű lett mostanság, ugye - NEM támogatja a DLNA-t.
Én is kiakadtam ezen, mert elképzelni sem tudtam volna, hogy egy ilyen széleskörűen elterjedt szabványt egy mai, modernnek és jónak mondott hálózati lejátszó ne támogasson, de ez a valóság, és ezért BlueSound-ban gondolkodóknak is mégegyszer ajánlom figyelmébe:
A BlueSound NEM támogatja, nem akarja támogatni és nem is tervezi a jövőben sem támogatni a DLNA-t.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2020.10.26., hétf. 13:52
Én pontosan az ilyen Pioneer-féle történetek miatt határoztam el, hogy komoly célokra nem használok hálózati lejátszót (ergo: hálózati lejátszóra nem vagyok hajlandó komoly összeget áldozni).

A BlueSound Powernode-om pl., ami a hálószobában van, ha a Tidallal valami történik, számomra egy darab téglává válik, mert NAS-t nem használok... de az legalább nem egy drága darab (vagy legalábbis messze nem egy Lumin-kategória).

Ami pedig a Pioneer és a Spotify API történetét illeti, a csúnyaságban azért a Spotify is keményen benne van a korábbival inkompatibilis API-val, amit korrekten nem így kellene, és a Spotify-nak szerencséje van, hogy megengedhet magának egy ilyen húzást, mert az érintett felhasználók nem őt (API szolgáltató), hanem a kliens-készülékgyártót (OEM) hibáztatják
A Linn lejátszóm a mai napig derekasan teszi a dolgát. Persze a Tidal MQA-t nem tudja, de nagyjából cseszek rá. A DSD hiánya lehet fájóbb pont, de a Jriverrel simán átkódoltatom nagyfelbontású pcm-re és simán hallgatom azt is. Amilyen áron vettem azért kapok egy elég jó előfokot, erősítőt és streamert. Én meg pont azt határoztam el, hogy nem fogok raspberrykkel meg egyéb kütyükkel kínlódni, mikor itt egy ilyen hangú és atom stabil készülék. Esetleg egyszer váltok egy Lumin-ra.

Avatar
lacimaci77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2016.01.12., kedd 17:21
Értékelés: 14

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: lacimaci77 »

Készített-e már valaki lineáris tápegységet Raspberry Pi 4-hez?
Ebájon 24körül van, meg lehet ezt olcsóbban is úszni?

MÁS....

Olyan kérdésem van, hogy hogyan lehetne egy új topikot nyitni csak a Kártya számítógépek (Raspberry és társai) témában. Szerintem lenne rá igény, ahol csak az ezekkel kapcsolatos dolgot lehetne megvitatni. Hol kell ezt jelezni vagy írni kell emailt a moderátoroknak? (Kell hozzá valami szavazás, vagy csak engem érdekel a téma?)
Forrás: Raspberry PI 4B + Allo Digione + Rune Audio; Erősítő: DIY végfok; Hangsugárzó: Revel Performa M20; DAC: Topping D90 MQA előfok/DAC Kábelek: Crystal Cooper hangfal és IC, AudioQuest Eagle Eye koax

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Én pontosan az ilyen Pioneer-féle történetek miatt határoztam el, hogy komoly célokra nem használok hálózati lejátszót (ergo: hálózati lejátszóra nem vagyok hajlandó komoly összeget áldozni). Inkább az aktuális (nem csak audio célokra használt) asztali számítógépemről megy a streaming, a zene "folyosóját" a szgép USB-portjától az erősítő analóg bemenetéig pedig megfelelően "feltuningoltam" - az USB-egység esetleges időzítési és tápstabilitási problémáját egy jóminőségű és nagyon alacsony zajú táppal hajtott USB-SPDIF/AES/EBU bridge-dzsel egészítettem ki, a külső DAC pedig (ami AES/EBU-n "nyeli be" a jóságot) ultraalacsony zajú tápot kapott... persze ez így már a PC alapú zenelejátszás topikba illik, de azért kíváncsi vagyok, mennyibe kerülne az a hálózati lejátszó, ami az így kapott eredményt túlszárnyalja. Biztosan van olyan, jó drágán. És aztán retteghetsz, hogy ha a kedvenc szolgáltatód 3-5 év múlva API-t vált, akkor a jó drágán megvett lejátszód gyártója ad-e ki új firmware-t rá, ami leköveti azt.

A BlueSound Powernode-om pl., ami a hálószobában van, ha a Tidallal valami történik, számomra egy darab téglává válik, mert NAS-t nem használok... de az legalább nem egy drága darab (vagy legalábbis messze nem egy Lumin-kategória).

Ami pedig a Pioneer és a Spotify API történetét illeti, a csúnyaságban azért a Spotify is keményen benne van a korábbival inkompatibilis API-val, amit korrekten nem így kellene, és a Spotify-nak szerencséje van, hogy megengedhet magának egy ilyen húzást, mert az érintett felhasználók nem őt (API szolgáltató), hanem a kliens-készülékgyártót (OEM) hibáztatják, illetve hogy sztem jelenleg még elenyésző a spotify hálózati lejátszókon való használatának aránya a telefonos használathoz képes. 5 évig dolgoztam egy nagy multi ipari kütyüinternet (IIoT) platformjának fejlesztésén, az üzleti modell eléggé hasonló ott is (alaptechnológia-szolgáltató » OEM » végfelhasználó) - hát ott pl. felérne egy harakirivel egy ilyen jellegű API-váltás, a régi API szolgáltatói oldali támogatásának "lekapcsolásával" ill. a teljes felelősség és átállási költség OEM-ekre való hárításával - bár alighanem az az IIoT-platform-API egy-két nagyságrenddel bonyolultabb, mint a Spotify-é.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

robi20064 írta:
2020.10.26., hétf. 12:48
Azt ne felejtsd el hogy az atlag halozati lejatszo vasarlo pont azert vesz ilyen keszuleket mert nem tud es/vagy akar egy Raspberry-vel kiserletezni, telepiteni, konfiguralni, hanem konnyen hasznalhato egyszeru "out-of-the-box" megoldast szeretne.
Igen, de ez csak az érem egyik oldala. Hangminőség tekintetében sem a legjobb választás egy Málna PC. Dedikált hálózati lejátszóval bőven fölé lehet emelkedni, igaz, jóval drágábban akár. Tehát, nem csak a "plug and play" mivolta miatt vesznek sokan gyári megoldásokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.10.26., hétf. 15:38-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

wittao írta:
2020.10.26., hétf. 12:33
dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 12:25
Tul írta:
2020.10.26., hétf. 11:09


Az idézett mondatban szerintem benne van minden :smile53:

Nyilván, lesz, aki ennek ellenére megtartja, sőt, talán újra vesz is a gyártótól lejátszót. De azért ez a "bénázás" mindenképpen egy olyan hozzáállást mutat, ami engem nem tenne nyugodttá.
/A Luminnak vannak az N70A-hoz árban közel lévő termékei (de legalábbis voltak, nekem is van egy), azokra is épp úgy jönnek a frissítések, ami kellemesen megnyugtató./
Csak azért nem veszek Lumint, mert estleg 10 évig kapok hozzá frissítéseket, ez biztos. Ez nálam nem szempont. De úgy látom, az összes többi példámat nem akarjátok érteni, gondolom szándékosan. El kell kaszálni a Pioneer-t, úgy gondolom ez derül ki a véleményetekből, de sebaj, mert én nem fogom eladni csak amiatt, mert bakot lőttek anno a Spotify-al. :rolleyes: Amúgy sem értem, mikor egy 50 ezres BT hangfallal ma már minden "csak hogy szóljon valami" megoldást meg lehet oldani. Miért kellene nekem félmilliós lejátszó + a teljes rendszer... ahhoz, hogy mp3-at hallgassak sütés-főzés közben? Akinek ez fontos, az tényleg vegyen valami időtállót, csakhogy a Yamahának is vannak olyan friss modelljei, amik már most nem tudják a beígért szolgálatást nyújtani, csak mert ott is "közbejött valami"... Mi az időtálló? Majd az lesz időtálló, ami 5-6 év múlva is tudni fogja azt, amit a legelején beígértek. Én nem vagyok jós, de azt gondolom, más sem az, ergo, nem jósolnék más nevében, mert lehet, nem fog beigazolódni a jóslat. Rengeteg gyártó "felejti el" az ügyfeleit 2-4 éven belül, ez akkor is így van, ha a Pioneer szálka sokak szemében... de ettől még mocskos jó hangú lejátszó és nálam ez milliószor fontosabb, mint egy Spotify. Én forrásnak használom elsősorban, "odaülős" zenehallgatáshoz. Ha háttérzene kell, azt megoldom másképp. Van, aki Ferrarival megy piacra... hát én nem az vagyok. :smile29:
Szerintem valamit félreértettél, amit írtunk.
Magam részéről sokaknak ajánlottam már az N70-eket, szerintem nagyon jó lejátszók.
Alto forgalmazza, viszont reálisan látja a dolgokat és megosztotta az elfogulatlan véleményét.
Tul csupán csak arról írt, a Luminnál a kicsitől a nagyig van folyamatos szoftveres támogatás (azt hozzá kell tenni, hogy a szoftveresek addig képesek csodát tenni, amíg a gyártói szándék meg van ÉS a hardver is engedi ... Tidal MQA ugye már hardveres módosítást is igényel például).

Visszakanyarodva a sütés-főzés közben mp3-at hallgatunk témához, remélem így már átmegy a dolog: nem feltétlenül ezen hallgat az ember normál esetben, de ha OTT VAN AZ AUDIÓ RENDSZER, akkor miért ne szólhatna? Vagy akkor külön erre vegyünk egy BT lejátszót? A Spotify tökéletes ezekre a dolgokra. Amikor ráérősen nagy kedvvel leülök zenét hallgatni, akkor nem a Spotify az én választásom sem, de van amikor jól jön.
Korábban írtam (csak nem figyeltél), hogy akkor is tudok Spotify-t streamelni, ha esetleg már nem lesz támogatott a Pioneer N70A részéről (sőt eddig is lehetett). Csak egy DLNA képes lejátszó kell hozzá és máris ott a Spotify, Tidal, vagy amit akarsz, bárhol, ahol DLNA képes eszköz van a háztartásban. Ha lesz DLNA-nál újabb szolgáltatás és majd minden platform arra fog épülni, akkor jön a gond, de akkor több millió usernél jön a gond, mert ugye a DLNA olyan szabvány, amire a ma létező összes "hálózati lejátszó" épül. Minek is akkor a dedikált Spotify? Egy mp3 minőségű "zajt" bármelyik telefonnal tudod streamelni, akár a Tidalt is, mert a DLNA átviteli képessége zsebre dugott kézzel megoldja az adattovábbítást bármelyik DLNA képes lejátszó eszközre. Ergo, a dedikált Spotify elvileg kényelmesebb, de végső soron mégsem, mert ha elindítom pl. a Spotify-t a telefonomon és kijelölöm a lejátszó eszközt, már szól is a zene. Csak kell egy DLNA képes Lejátszó app, ami ingyen tölthető a play áruházból. Tehát, most sem értem, miért kellene eladnom egy olyan lejátszót, amit elvileg már nem támogat pl. a Spotify, mint lejátszó eszközt, hiszen streamelni attól még tudok rá bármit, bárhonnan.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 581

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2020.10.26., hétf. 10:18

A problema az az, hogy ahogy eltunhet egy Spotify Connect ugy eltunhet egy Tidal/Amazon Prime/Qobuz is a tamogatottsagi listabol, es ez adhat egyeseknek okot a “felelemre”. Nem csak a rossz minosegu szolgaltatas tunhet csak ugy el.
Pontosan. Csak ha ezt előre közölnék, akkor még a vásárlás előtt lenne lehetőség mérlegelni.
A streamert azért vesszük, mert kompakt, egyszerű és megbízható. Gondozásmentesen, plug&play működik.
De ha tudom, hogy egy hétvége fog rámenni hálózati hibakeresésre, fw debugra meg fórumozásra mire rájövök, hogy egyszerűen csak lekapcsolták a szolgáltatást, akkor streamer helyett bedobok egy rasberryt vagy bármilyen kütyüt az erősítő mögé a tetszőleges dac kártyával és amíg PC, vagy android os lesz a földön az up to date és működőképes marad.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Indy írta:
2020.10.26., hétf. 12:29
alto írta:
2020.10.26., hétf. 08:01
Érdekes jogi kérdéseket vet fel ez a történet. Spotify API váltás a gyártók többsége azért lekezelte, a Pioneer egy csúnyát bénázott vele, a piac meg is büntette érte. Egyébként - bár tudom senki se olvassa ezeket el - de kivétel nélkül minden gyártó a felhasználói szerződésben rögzíti, hogy a készülék használatához kapcsolódó un. third party szolgáltatók (Spotify, Tidal, Roon, stb.) működéséért felelősséget, pláne garanciát nem vállal.
Ez a gyakorlatban hogy néz ki? Bemegyek a boltba, és a polcon a készülékek mellett ott van a magyar nyelvű felhasználói szerződés kinyomtatva? Az eladók felhívják erre a figyelmet?
Az eladók felhívják a figyelmedet arra, hogy Ferrarival nem lehet szántani? Amerikában biztosan... :D

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

alto írta:
2020.10.26., hétf. 08:01
Érdekes jogi kérdéseket vet fel ez a történet. Spotify API váltás a gyártók többsége azért lekezelte, a Pioneer egy csúnyát bénázott vele, a piac meg is büntette érte. Egyébként - bár tudom senki se olvassa ezeket el - de kivétel nélkül minden gyártó a felhasználói szerződésben rögzíti, hogy a készülék használatához kapcsolódó un. third party szolgáltatók (Spotify, Tidal, Roon, stb.) működéséért felelősséget, pláne garanciát nem vállal.
Ez a gyakorlatban hogy néz ki? Bemegyek a boltba, és a polcon a készülékek mellett ott van a magyar nyelvű felhasználói szerződés kinyomtatva? Az eladók felhívják erre a figyelmet?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Tul írta:
2020.10.26., hétf. 11:09
alto írta:
2020.10.26., hétf. 08:01
Spotify API váltás a gyártók többsége azért lekezelte, a Pioneer egy csúnyát bénázott vele, a piac meg is büntette érte.
Az idézett mondatban szerintem benne van minden :smile53:

Nyilván, lesz, aki ennek ellenére megtartja, sőt, talán újra vesz is a gyártótól lejátszót. De azért ez a "bénázás" mindenképpen egy olyan hozzáállást mutat, ami engem nem tenne nyugodttá.
/A Luminnak vannak az N70A-hoz árban közel lévő termékei (de legalábbis voltak, nekem is van egy), azokra is épp úgy jönnek a frissítések, ami kellemesen megnyugtató./
Csak azért nem veszek Lumint, mert estleg 10 évig kapok hozzá frissítéseket, ez biztos. Ez nálam nem szempont. De úgy látom, az összes többi példámat nem akarjátok érteni, gondolom szándékosan. El kell kaszálni a Pioneer-t, úgy gondolom ez derül ki a véleményetekből, de sebaj, mert én nem fogom eladni csak amiatt, mert bakot lőttek anno a Spotify-al. :rolleyes: Amúgy sem értem, mikor egy 50 ezres BT hangfallal ma már minden "csak hogy szóljon valami" megoldást meg lehet oldani. Miért kellene nekem félmilliós lejátszó + a teljes rendszer... ahhoz, hogy mp3-at hallgassak sütés-főzés közben? Akinek ez fontos, az tényleg vegyen valami időtállót, csakhogy a Yamahának is vannak olyan friss modelljei, amik már most nem tudják a beígért szolgálatást nyújtani, csak mert ott is "közbejött valami"... Mi az időtálló? Majd az lesz időtálló, ami 5-6 év múlva is tudni fogja azt, amit a legelején beígértek. Én nem vagyok jós, de azt gondolom, más sem az, ergo, nem jósolnék más nevében, mert lehet, nem fog beigazolódni a jóslat. Rengeteg gyártó "felejti el" az ügyfeleit 2-4 éven belül, ez akkor is így van, ha a Pioneer szálka sokak szemében... de ettől még mocskos jó hangú lejátszó és nálam ez milliószor fontosabb, mint egy Spotify. Én forrásnak használom elsősorban, "odaülős" zenehallgatáshoz. Ha háttérzene kell, azt megoldom másképp. Van, aki Ferrarival megy piacra... hát én nem az vagyok. :smile29:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 581

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

alto írta:
2020.10.26., hétf. 08:01


Érdekes jogi kérdéseket vet fel ez a történet. Spotify API váltás a gyártók többsége azért lekezelte, a Pioneer egy csúnyát bénázott vele, a piac meg is büntette érte. Egyébként - bár tudom senki se olvassa ezeket el - de kivétel nélkül minden gyártó a felhasználói szerződésben rögzíti, hogy a készülék használatához kapcsolódó un. third party szolgáltatók (Spotify, Tidal, Roon, stb.) működéséért felelősséget, pláne garanciát nem vállal. És ha belegondoltok, ez nem is lehet másképp, A Pioneer és a Spotify két külön entitás, ha a Spotify pl. két év múlva csődbe megy, a Pioneer maximum széttárhatja a kezét, hogy ő nem is igért olyat, hogy ez a szolgáltatás az idők végezetéig működni fog.
Kevésbé nyilvánvalóan, de ebben a mai világban ahol a használati eszközeink jó része az eszközök gyártójától független szolgáltatások működésétől függ, sok más területen is ez a helyzet. Csak hogy mondjak egy extrém példát, ha ma veszel egy nem elektromos hajtású járművet, senki sem tudja garantálni neked, hogy pl. 10 éve múlva lesz még olyan országosan elérhető benzinkúthálózat, amiben meg is tudod majd tankolni.
Sehol nem volt hozzáférhető módon feltüntetve, hogy határozott idejű lenne a készülék spotify hozzáférése. Nem szűnt meg sem a gyártó, sem a szolgáltató. Maximum a kettőjük közötti szerződéses viszony, amiről csak utólag értesítették a felhasználókat.
A kellékszavatossági időn belül egyik napról a másikra elérhetetlen lett a szolgáltatás.
A járműves példára húzva ez annyit jelentene, hogy ha holnaptól valamelyik üzemanyag fajtát kivonnák a forgalomból,1 hét alatt leállna a világgazdaság, 1 hónapon belül globális polgárháború dúlna és a maradék üzemanyaggal gyújtanák fel egymást az emberek. De mivel mindenki tudja, hogy ez ebben a formában nem fog megtörténni, bátran mernek tervezni 10+ évre belső égésű járművekkel.

Valószínű a pioneer úgy gondolta, hogy mivel úgyis eljött a modellváltás ideje, a gyorsított avultatás ösztönzőleg fog hatni az újabb típusok vásárlására. Csak azzal nem terveztek, hogy a hifi audio piac ezen szegmense nem szokta 2 évente eldobálni a komponenseit néhány új funkció érdekében.(wifi,tidal)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

alto írta:
2020.10.26., hétf. 08:01
Spotify API váltás a gyártók többsége azért lekezelte, a Pioneer egy csúnyát bénázott vele, a piac meg is büntette érte.
Az idézett mondatban szerintem benne van minden :smile53:

Nyilván, lesz, aki ennek ellenére megtartja, sőt, talán újra vesz is a gyártótól lejátszót. De azért ez a "bénázás" mindenképpen egy olyan hozzáállást mutat, ami engem nem tenne nyugodttá.
/A Luminnak vannak az N70A-hoz árban közel lévő termékei (de legalábbis voltak, nekem is van egy), azokra is épp úgy jönnek a frissítések, ami kellemesen megnyugtató./

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 10:53
... olvasom, hogy Luminhoz van támogatás mai napig, kortól függetlenül... nos, 1-2 millió Ft felett, talán illendő is, nem magára hagyni a vásárlót. De pl Panasonic plazmákhoz anno 2-3 évnél tovább semmilyen támogatás, vagy frissítés nem volt.
...Én nem kárhoztatom azért a Pioneer-t, mert nem ...
en igen. :-) (hozzateszem: nem vagyok áldozata, de ilyen engem is visszatartana, noha a meglevö haozati lejatszomat nem halozatro, hanem lokálisan rádugott adattárolóval használom, de a beígért potenciális lehetöség megszünése nem esik jól; kivéve, ha az elején így hirdették: ma megvan, de ez a lehetöség bármikor megszünhet - nem hiszem, hogy igy volt prospektusokban, leirasokban)


érveléstechnikailag:
azert mert az egyik területen egyik cég olyan (szerintem nem megfelelöen, nem helyesen), az ne jelentsen a másik cégnek "alapot"

azért mert Karcsi 120-szal ment a zebran, azert Dezsö ne menjen annyival

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 10:43
wittao írta:
2020.10.26., hétf. 10:18
A Spotify-t nagyon sokan hasznaljak. Akar egy ebed/vacsora melle hatterzenenek, vagy mikozben otthon zajlik az elet es a hatterben “csorompoljon” valami.
Hatalmas zenei kinalata van, nagyon jol (talan a legjobban) strukturalt tenei ajanlok, hangulatcsoportok stb. Emiatt szeretik ennyien + a felhasznaloi felulete nagyon jol eltalalt.
A problema az az, hogy ahogy eltunhet egy Spotify Connect ugy eltunhet egy Tidal/Amazon Prime/Qobuz is a tamogatottsagi listabol, es ez adhat egyeseknek okot a “felelemre”. Nem csak a rossz minosegu szolgaltatas tunhet csak ugy el.
Igazad van, de konyhába, vagy csak hogy zörögjön valami, nem szokás félmilliós lejátszót tartani, bár ez (kizárólag) pénztárca kérdése. Viszont minden hálózati lejátszó DLNA képes (N70A is) és ha van (és van) egy DLNA képes appod (https://play.google.com/store/apps/deta ... upnp&hl=hu), onnan kezdve azt játszol le és onnan, ahonnan szeretnéd. SpotiFy Tidal Deezer, saját fájlok telefonról, vagy bármi a számítógépedről lejátszható a BubbleUPnP-vel. Innen kezdve mit számít, hogy van-e dedikált alkalmazás telepítve egy lejátszóra, vagy sem? De konyhába elég egy BT-os hangszóró és mehet rá bármi, ami hatókörön belül van. Erre nem a legjobb (legokosabb) egy 4-600 ezer forintos hálózati lejátszó..de csak szerintem.

Más... olvasom, hogy Luminhoz van támogatás mai napig, kortól függetlenül... nos, 1-2 millió Ft felett, talán illendő is, nem magára hagyni a vásárlót. De pl Panasonic plazmákhoz anno 2-3 évnél tovább semmilyen támogatás, vagy frissítés nem volt. A tévéken sorra megállt a YT kb. 2 év után és nem volt rá semmilyen orvosság, pedig félmilliónál többért is voltak plazmák, de sorolhatnám napestig azoknak a készülékeknek a nevét, gyártóit, akiknél kb. 2 év után elapadt minden további támogatás. Én nem kárhoztatom azért a Pioneer-t, mert nem élettartamig frissíti a készülékeit. Van megoldás szinte mindenre, mert a DLNA szabvány ezt lehetővé teszi...egyelőre.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

wittao írta:
2020.10.26., hétf. 10:18
A Spotify-t nagyon sokan hasznaljak. Akar egy ebed/vacsora melle hatterzenenek, vagy mikozben otthon zajlik az elet es a hatterben “csorompoljon” valami.
Hatalmas zenei kinalata van, nagyon jol (talan a legjobban) strukturalt tenei ajanlok, hangulatcsoportok stb. Emiatt szeretik ennyien + a felhasznaloi felulete nagyon jol eltalalt.
A problema az az, hogy ahogy eltunhet egy Spotify Connect ugy eltunhet egy Tidal/Amazon Prime/Qobuz is a tamogatottsagi listabol, es ez adhat egyeseknek okot a “felelemre”. Nem csak a rossz minosegu szolgaltatas tunhet csak ugy el.
Igazad van, de konyhába, vagy csak hogy zörögjön valami, nem szokás félmilliós lejátszót tartani, bár ez (kizárólag) pénztárca kérdése. Viszont minden hálózati lejátszó DLNA képes (N70A is) és ha van (és van) egy DLNA képes appod (https://play.google.com/store/apps/deta ... upnp&hl=hu), onnan kezdve azt játszol le és onnan, ahonnan szeretnéd. SpotiFy Tidal Deezer, saját fájlok telefonról, vagy bármi a számítógépedről lejátszható a BubbleUPnP-vel. Innen kezdve mit számít, hogy van-e dedikált alkalmazás telepítve egy lejátszóra, vagy sem? De konyhába elég egy BT-os hangszóró és mehet rá bármi, ami hatókörön belül van. Erre nem a legjobb (legokosabb) egy 4-600 ezer forintos hálózati lejátszó..de csak szerintem.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Deadpool írta:
2020.10.26., hétf. 09:42
dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 09:38
Szóval, a kérdésem, miért mondják/mondjátok, hogy nem megy a Spotify, miközben megy? :smile53:
Az előző hsz-ben pont benne van az idézetben, diagnet-től:
Azóta valahogy sikerült elérni, hogy újra működjön, de ez már sovány vígasz egy olyan ciklusban, ahol a spotify connect ingyenesen elérhető tévéken, androidos kütyükön, pc-n, autóban és minden filléres eszközön és csak a streamer kedvéért kellene premiumra előfizetni.
:rolleyes:
Értem, tudom, de szerintem, aki amiatt adta el, mert "nem megy vele a Spotify", annak fogalma nem volt, milyen kiváló eszköz amúgy az N70A. Őszintén szólva, vétek egy ilyen kaliberű lejátszót mp3 szintű anyagokkal "etetni", még akkor is, ha a Spotify nem mp3-at használ, de kb. ugyanott van hangminőségben. Tehát, nem értem azt, aki csak a Spotify miatt vett egy Pioneer N70a-t, mert a képességei abszolút túlmutatnak a tömörített zene lejátszásán. Én nem is használom a Spotify-t semmire, csak a lányomat kértem meg, hogy "küldjön már rá valamit", hogy kipróbáljuk, mert neki van prémium előfizetése rá.. Ergo, ma sem értem, miért remegnek egyesek (tömegek), ha egy mp3 szintű forrás "elapad", hiszen egy "félmilliós" lejátszónak a tömörített zene lejátszás inkább megalkuvás, mint dicsőség. Egy tévé és társai "méltatlan" eszközök, ha fontos a hangminőség és nálam elsősorban az számít, nem a "sokoldalúság", hogy így mondjam. :smile53:

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 09:38
Szóval, a kérdésem, miért mondják/mondjátok, hogy nem megy a Spotify, miközben megy? :smile53:
Az előző hsz-ben pont benne van az idézetben, diagnet-től:
Azóta valahogy sikerült elérni, hogy újra működjön, de ez már sovány vígasz egy olyan ciklusban, ahol a spotify connect ingyenesen elérhető tévéken, androidos kütyükön, pc-n, autóban és minden filléres eszközön és csak a streamer kedvéért kellene premiumra előfizetni.
:rolleyes:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

O.K.

A Japán fw. frissítést még nem csináltam meg, mert tényleg félek hogy téglát csinálok az N70A-ból. De visszatérve picit a legutolsó gyári fw-re... nálam tökéletesen működik a Spotify telefonról indítva. Mobilról a Spoty látja az N70A-t. Semmi gond vele... Hogy magáról az N70A-ról indítható-e a Spotify, azt nem próbáltam, de minek is próbálnám, hiszen úgyis telefonnal fogom vezérelni, nem a saját kijelzőjén navigálva tallóznék a zenék közül. Szóval, a kérdésem, miért mondják/mondjátok, hogy nem megy a Spotify, miközben megy? :smile53:

Lehet, hogy én vagyok az egyetlen ember a földön, aki egyébként nem a Spotify megléte miatt választotta az N70A-t?
Én elsősorban USB-s, majd rögtön utána hálózati lejátszóként/dac-ként használom a vasat, kifejezetten a hangminősége miatt. A legkevésbé sem érdekelne, ha egyszer csak "leállna" a Sotify és nem látnám többé az N70A-t az eszközök között. Szerintem kifejezetten jó/kiváló hangú lejátszó az N70A és akinek fontos pl. Tidal is, azt is lehet streamelni rá egy BubbleUPnP appal. Az MQA a legkevésbé sem érdekel, mert ez is csak egy "ficsör" (szerintem) és attól, hogy nem tudja kibontani, még 44.1/16 biten CD minőségben lehet hallgatni a Tidal tartalmát. Ráadásul, aki tudja, az tudja, hogy a 44.1/16 bit nem kevés, sőt, igen kiválóan szól az, ha megfelelő lánc áll rendelkezésre a megszólaltatásához. leborulok.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dgyuri 2020.10.26., hétf. 09:56-kor.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2518
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

diagnet írta:
2020.10.25., vas. 18:53
robi20064 írta:
2020.10.25., vas. 14:24
diagnet írta:
2020.10.24., szomb. 19:34

Nyugodtan frissítheted, tökéletesen működik vele. Egyféle n50a/n70a létezik.
Csak a japánoknál egyelőre még nehezebb megjátszani, hogy előre kifizettetett funkciók és support nélkül hagyják a vásárlókat.
Ezzel erosen vitatkoznek. Az N50A az valamikor 2015 elejen jelent meg, es a legutolso firmware ami meg a japan oldalon elerheto az 2017 februari. Mellekesen az itt bejelntett Spotify Connect tamogatas egy evvel kesobb meg is szunt. A ket idopont kozott osszesen ketto firmware frissites jelent meg az eszkozhoz. Ha ugy vesszuk akkor manapsag egy tisztessegesebb keszulekhez legalabb 2 ev garanciat adnak (forgalmam sincs mit adott a Pio 2015-ben az N50A-hoz), ergo nagyjabol a garancialis idoszakban volt szoftver tamogatas is, utana semmi. Pont ugyan ugy szartak a japan vevoikre mint mindenki masra, dobtak az N50A/N70A tamogatast es csak az AE-vel foglalkoztak onnantol.

Alto fentebb mar kifejtette a halozati lejatszok kivalasztasakor lenyeges szempontokat amivel szinte teljesen egyet is ertek, annyival kiegeszitve hogy nem egyenlo mertekben sulyoznam a szempontokat. Minosegi DAC-ot es vasat azert eddig is tudtak csinalni a gyartok (Pio beleertve), a szoftveres resz fejlesztese viszont gyakran nem hazon belul tortenik hanem kiszervezett, illetve ha hazon belul akkor pedig alultervezett. En sokkal inkabb valasztanek egy olyan eszkozt ami a teoretikus hangskalan csak 8/10, de tudom hogy sok evig szamithatok szoftveres tamogatasra is, mint egy olyat ahol 9/10 vagy 10/10, viszont nincs hosszu tavu tamogatas szoftveres teren es pl egy esetleges Spotify/Tidal/Deezer/akarmi API valtoztataskor bukom az integraciot.

Lehet ezt tobb szemszogbol nezni, de az teny hogy a Pioneer az nem Lumin (ar tekinteteben sem) sot meg csak Bluesound sem.
A terméket spotify certifikációval értékesítették közel 2 éven keresztül. Még javában kapható volt újonnan, mikor egyik napról a másikra eltűnt a lefrissített kliensek eszközlistáiból. Értetlenül állt néhány ezer felhasználó premium előfizetéssel és az erre alkalmas célhardverrel, amelynek nem tudták használni a termékleírásban szereplő ezen funkcióját. A spotify válasza az volt, hogy megváltozott a protokoll és a gyártókhoz lehet új fw-ért fordulni. A pioneer válasza pedig, hogy lehet AE modelleket venni, amik támogatják az új protokollt. A felhasználók válasza meg ez volt:
aurizz Regular ‎2018-04-04 08:25 AM
I give up. Selling my N-50A and moving to YAMAHA WXC-50.

That was first and last product from Pioneer. Way to go Pioneer!!
Szabadultak tőle itt is és váltottak másik márkára. A nagy részük dacból, mert amúgy a többi paraméterével semmi baj nem volt. De senki nem garantálja, hogy nem lesz évente api csere amit hardveresen nem képesek lekövetni. Nyilván ez fennállhat bármelyik gyártónál, de ez volt az első ilyen tömegeket érintő eset, mivel a jó ár/érték arány miatt elég sok került forgalomba.
Azóta valahogy sikerült elérni, hogy újra működjön, de ez már sovány vígasz egy olyan ciklusban, ahol a spotify connect ingyenesen elérhető tévéken, androidos kütyükön, pc-n, autóban és minden filléres eszközön és csak a streamer kedvéért kellene premiumra előfizetni.
A globális támogatás abból a szempontból volna lényeges, hogy ha bizonyos DSD lejátszás zajos, akkor az minden kontinensen az lesz.
Lehet jézusozni, consumer audio viszonylatban nyilván bagatell jelenség. De megnézném milyen lenne a fogadtatása, ha pl. egy elektromos autó utcai töltő hálózata azt írná a 1,5éves járművek csatlakoztatásakor, hogy: Ez a típus a továbbiakban nem támogatott, a funkció használata érdekében vásárolja meg a következő modellt. Jogilag ugyanaz az eset.
Érdekes jogi kérdéseket vet fel ez a történet. Spotify API váltás a gyártók többsége azért lekezelte, a Pioneer egy csúnyát bénázott vele, a piac meg is büntette érte. Egyébként - bár tudom senki se olvassa ezeket el - de kivétel nélkül minden gyártó a felhasználói szerződésben rögzíti, hogy a készülék használatához kapcsolódó un. third party szolgáltatók (Spotify, Tidal, Roon, stb.) működéséért felelősséget, pláne garanciát nem vállal. És ha belegondoltok, ez nem is lehet másképp, A Pioneer és a Spotify két külön entitás, ha a Spotify pl. két év múlva csődbe megy, a Pioneer maximum széttárhatja a kezét, hogy ő nem is igért olyat, hogy ez a szolgáltatás az idők végezetéig működni fog.
Kevésbé nyilvánvalóan, de ebben a mai világban ahol a használati eszközeink jó része az eszközök gyártójától független szolgáltatások működésétől függ, sok más területen is ez a helyzet. Csak hogy mondjak egy extrém példát, ha ma veszel egy nem elektromos hajtású járművet, senki sem tudja garantálni neked, hogy pl. 10 éve múlva lesz még olyan országosan elérhető benzinkúthálózat, amiben meg is tudod majd tankolni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”