Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

AAttila írta:
2020.11.06., pén. 15:09
Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 12:59
Bakker, az új Octim várható átvételi időpontja 2021. április 30 lett!
Jó sokat kell várni rá még, brühühü sad.gif
A cimbim is ilyet konfigolt, csak nem kombit, 2021.04.3.hét sad.gif 2 hete adták le.
Amikor 5 éve vettem az Octit, nekem 3-6 hónapot mondtak először, aztán szinte napra pontosan 6 hónap lett.
Így kétszer örülhetsz neki: egyszer amikor megrendeled, és egyszer amikor megjön. Olyan, mint az AliExpress :D

Bezzeg a Teslát szinte azonnal tudják szállítani :rolleyes:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 12:59
Bakker, az új Octim várható átvételi időpontja 2021. április 30 lett!
Jó sokat kell várni rá még, brühühü sad.gif
A cimbim is ilyet konfigolt, csak nem kombit, 2021.04.3.hét sad.gif 2 hete adták le.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2020.11.06., pén. 12:59
Bakker, az új Octim várható átvételi időpontja 2021. április 30 lett!
Jó sokat kell várni rá még, brühühü sad.gif
bocs.gif

Ez nagyon durva...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Bakker, az új Octim várható átvételi időpontja 2021. április 30 lett!
Jó sokat kell várni rá még, brühühü sad.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

AAttila írta:
2020.11.03., kedd 20:38

Én sem indulnék el vele egy spanyol körútra, de baromira tetszik. Mondjuk ha Floridában laknék, akkor a beach-re járogatni hétvégente, pont jó lenne ;peace;
Ha közel a part..... :D
Bár az kétségtelen,hogy nagyon jól mutat. :tutiok:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

violin írta:
2020.11.03., kedd 20:35
AAttila írta:
2020.11.03., kedd 19:41
Attól, mert öreg, még nem biztos, hogy sz@r...

Egyébként nézd meg a T1, T2 árakat, annyiba kerül, mint egy 911. ;)
Ha már T
Egyszer lenyomtam egy ilyennel egy kb 3-4 órás utat, Londontól Hastingsig....maradandó "élmény" volt... :rolleyes:
[/quote]
Én sem indulnék el vele egy spanyol körútra, de baromira tetszik. Mondjuk ha Floridában laknék, akkor a beach-re járogatni hétvégente, pont jó lenne ;peace;

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

AAttila írta:
2020.11.03., kedd 19:41
Attól, mert öreg, még nem biztos, hogy sz@r...

Egyébként nézd meg a T1, T2 árakat, annyiba kerül, mint egy 911. ;)
Ha már T
[/quote]

Egyszer lenyomtam egy ilyennel egy kb 3-4 órás utat, Londontól Hastingsig....maradandó "élmény" volt... :rolleyes:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Vinkler írta:
2020.10.27., kedd 20:22
Attól, mert öreg, még nem biztos, hogy sz@r...

Egyébként nézd meg a T1, T2 árakat, annyiba kerül, mint egy 911. ;)
Ha már T 36_3_1.gif :
123175762_2776224795959357_9007267833840563148_n.jpg
123175762_2776224795959357_9007267833840563148_n.jpg (88.23 KiB) Megtekintve 1620 alkalommal

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

ZolaBA írta:
2020.11.03., kedd 08:38
.... Az előző kocsimban volt, kb. két hónapig aztán leszakadt és lusta voltam visszatenni, de a két hónap alatt egyszer sem volt érdemi látnivaló. akkor minek?
Szerintem máris megválaszoltad a saját kérdésedet :D
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.11.03., kedd 08:38
Jó reggelt. Bedobnék egy témát. Azon gondolkodom kell-e nekem autós menetrögzítő kamera? Van aki használ és látja értelmét? Szerencsére nem Oroszországban vagyunk, kaotikus állapotok annyira nincsenek az utakon. Az előző kocsimban volt, kb. két hónapig aztán leszakadt és lusta voltam visszatenni, de a két hónap alatt egyszer sem volt érdemi látnivaló. akkor minek? És ha lesz? töltsem fel netre hogy hátha jól megfenyegetnek vagy beperelnek érte?:) A baleseteknél bizonyítékként felhasználásról is többfélét olvasni, van ahol azt írják elfogadják van ahol azt írják nem. Vagy pl. vannak modellek, amik parkolás alatt is figyelnek és felveszik ha valaki/valami meglöki a kocsit. Nem tudom van-e értelme a zsúfolt belvároson kívül. Aztán a következő dilemma, hogy ha lesz kamera akkor milyen, a xiaomi-kat ajánlják a legtöbb helyen.
Én soha nem használtam, de ennek inkább lustaság az oka, én látnám értelmét.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Jó reggelt. Bedobnék egy témát. Azon gondolkodom kell-e nekem autós menetrögzítő kamera? Van aki használ és látja értelmét? Szerencsére nem Oroszországban vagyunk, kaotikus állapotok annyira nincsenek az utakon. Az előző kocsimban volt, kb. két hónapig aztán leszakadt és lusta voltam visszatenni, de a két hónap alatt egyszer sem volt érdemi látnivaló. akkor minek? És ha lesz? töltsem fel netre hogy hátha jól megfenyegetnek vagy beperelnek érte?:) A baleseteknél bizonyítékként felhasználásról is többfélét olvasni, van ahol azt írják elfogadják van ahol azt írják nem. Vagy pl. vannak modellek, amik parkolás alatt is figyelnek és felveszik ha valaki/valami meglöki a kocsit. Nem tudom van-e értelme a zsúfolt belvároson kívül. Aztán a következő dilemma, hogy ha lesz kamera akkor milyen, a xiaomi-kat ajánlják a legtöbb helyen.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.11.03., kedd 07:23
köszi a reakciokat.
nem öröm a növekedés, persze mihez viszonyitjuk - a multhoz kepest sok, nyugati KGFB-hez kepest olcso; es erthetö, hogy a javitasi költsegek afelé tendálnak
https://index.hu/gazdasag/2020/11/03/in ... _autoklub/

Nem hiszem, hogy a nyugati kgfb-hez kell viszonyítani, mert Nyugateurópában a szervizköltségek is jóval magasabbak, és persze még ennél is összetettebb a dolog.
Az viszont tény, hogy a forgalom csökkent a COVID-19 miatt (nálam pl. az éves futásteljesítmény drasztikusan csökkent), és ennek a biztosítóknál kiadási oldalon érezhetőnek kell lennie, ami miatt - laikusként ítélve - tényleg nem lenne indokolt ekkora kgfb-díjnövelés. De hát ha biztosítókról van szó, soha nem tudni, mi az indok - valós vagy sem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

köszi a reakciokat.
nem öröm a növekedés, persze mihez viszonyitjuk - a multhoz kepest sok, nyugati KGFB-hez kepest olcso; es erthetö, hogy a javitasi költsegek afelé tendálnak

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hehe, én is Groupama és B10, éves, inkasszóval, szintén ma kaptam meg, nálam is elég “becsületes” emelkedés észlelhető (%-ra kb mint Nálad)!
De ez már megszokott...
És nekem tényleg ők a legjobbak, lakásbiztosítás is náluk, bankszámla OTP-nél, “istenhátamögött” területi kategória :rolleyes: , rutin, ilyenekre adnak kedvezményszorzókat, főleg első kettő lényeges.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Sajna mióta megszűnt a kampányszerű kötelező átkötés az árak szépen mennek feljebb. sad.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

megjött a kötelezö ajanlat (2004-es Jazz, B10, egyben utalassal fizetve stb.), Groupama, Netrisk szerint tavaly a legjobb volt, idenre is megnezem majd:

2017-re: 12600
2018-ra: 16800 (+33% az elözöhöz)
2019-re: 20544 (+22% az elözöhöz)
2020-ra: 25068 Ft/ev (+22% az elözöhöz)
2021-re: 29316 Ft/ev

ezt is beleirtak: "Szeretnénk felhívni szíves figyelmét, hogy az Ön szerződése ingyenes asszisztenciaszolgáltatást is tartalmaz"

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Jó reggelt!
DD68B874-2E01-46E8-AFBD-CAFA3848EA8F.jpeg
DD68B874-2E01-46E8-AFBD-CAFA3848EA8F.jpeg (139.1 KiB) Megtekintve 1675 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Acme írta:
2020.10.28., szer. 15:09


Aki IGAZÁN környezetvédő, az biciklivel jár...
Aki igazán környezetvédő meg sem születik ;) De mint minden viccnek a fele ennek is igaz. Sokan vagyunk ezen a sárgolyón és ennyi. Igen, mindent és mindenkit az érdekek mozgatnak. Pár éve milyen jó is volt a dízel, most már lassan üldözik. A média mindenkit képes befolyásolni. Még azt is aki azt mondja hogy nem. Ami tény a nyersanyag készletek végesek, és a tudomány nem tud megoldani mindent.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Ha egy vitában nagy hangsúlyt kapnak az érzelmek, annak általában az érvek hiánya a valódi magyarázata.

Nincs fekete és fehér: az elektromos autónak éppen úgy vannak előnyei és hátrányai, mint a belső égésűnek. És valóban: a mai világban bármihez lehet "hitvallást" találni az internet bugyraiban. A titok szerintem abban rejlik, vajon elég bátor-e az ember, hogy a saját preferenciáját is megkérdőjelezze időnként? A saját világképünk kiállja az észérvek próbáját?

Nekem tetszenek az elektromos autók. A nulla lokális emisszió igenis nagy előny. Az egyszerűbb hajtáslánc, nagy nyomaték, alacsony súlypont mind a jófajta autózás irányába mutat.

Nekem nem tetszenek az elektromos autók. Drágán akarják eladni a sokszor csak kompromisszummal használható, félkész megoldásokat. Az adókból támogatják a gazdagok második-harmadik autóját, miközben az átlag magyar 16 éves autóval jár. Elon Musk vallássá teszi a márkahűséget, és telibe hülyének néz mindenkit, a saját részvényeseivel egyetemben.

Aki IGAZÁN környezetvédő, az biciklivel jár...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.10.28., szer. 13:37
Na tessék. Itt a másik. Ebben a cikkben már nem csak felsejlik a vézna néger gyerekek látványa, hanem kapunk is képet két gyerekről, amint épp a porban túr .....Vajon ki a fizetett szószóló?...
szerintem ez korunk egyik komoly veszélye (media nagyon tud az emberekre hatni, unfair eszközökkel igyekszik, sokan eszre sem eszik)
szerintem vizualisan jobban sikerül, nagyobb a hatas, serülekenyebbek vagyunk ...én ezert igyekszem vizualis "fogyasztasom" erösen kordaban tartani: TV, filmek, ...
nagyon sok a noise - hogy hifi forumnak megfelelöen zene is legyen: Peter Gabriel: "turn up the signal and wipe out the noise" (Signal to Noise -ban, ami nekem igencsak tetszö zene)
Aszpirin írta:
2020.10.28., szer. 13:42
Én egyébként mindezek hatására úgy döntöttem, hogy senkinek nem hiszek - csak a pénztárcámnak. Tudom, ez nagyon fillérbaszó hozzáállásnak tűnik, de ha tényleg fillérbaszó lennék, talán Dusterem lenne :D

Nos, lehet igyekezni, hogy egy elektromos autó tényleg megérje anyagilag is - ha már a világ minden egyéb területen is az anyagiakról szól. A tisztelt környezetvédőket pedig kérem szépen, hogy legközelebb vonaton utazzanak Londonba, mert annak úgy tízszer kisebb a környezeti lábnyoma, mint a repülőgépes utazásnak (a számot hasból vettem, de nagyságrendileg biztosan igazam van). A horvát tengerpartra menet is hagyják otthon az autót, és tessék szépen vonatra szállni. És ha útközben leszállnak a Balatonnál, akkor a környezet is nyer, a magyar turizmus is - win-win. A balatoni hekknek úgysincs párja széles e világon :D

A környezetet tettekkel védjük, nem szavakkal és transzparensekkel (utóbbiakkal főleg akkor nem ugye, ha nem reciklált műanyagból vannak :D).
bonyolult kerdes ez, nyilvan van ahol a penztarca jobban kell nyiljon, hogy környezetbaratabb legyen.

a tettek kapcsan maximalisan egyetértek;
nem egyszerü: ki, miben, mikor, hol huzza a hatart (nyaralni milyen messze, mennyi es milyen közlekedessel) ..de ugy is fogalmazhato: mennyire önzö (kenyelem, elmeny akarmije, de sajat szempont erös sulyozasa)

nyaralas kapcsan is gondolkodtam mar ilyeneken, itthoni fogyasztasban meg nagyon erre megyek (autoval inkabb lassabban, atlagfogyira megyek: 155e km atlaga 4.5 l/100km alatti; itthoni teli hömerseklet sokaknal kiverné a biztit, viztakarekossag, aramtakarekossag, ...)

multkor az üzifalon is ajanlottam: Michael Crichton: State of Fear könyvét (kicsit tullihegett izgalom is van benne ...nekem az is bejön többnyire), de a vegen erdekes fejtegetes klimavaltozas kapcsan - amit nem feltetlenül, vagy szo szerint erdemes csak venni. ...itt hosszu lenne beidezni

itt hozza egy elemzés: https://www.researchgate.net/publicatio ... te_of_Fear

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Én egyébként mindezek hatására úgy döntöttem, hogy senkinek nem hiszek - csak a pénztárcámnak. Tudom, ez nagyon fillérbaszó hozzáállásnak tűnik, de ha tényleg fillérbaszó lennék, talán Dusterem lenne :D

Nos, lehet igyekezni, hogy egy elektromos autó tényleg megérje anyagilag is - ha már a világ minden egyéb területen is az anyagiakról szól. A tisztelt környezetvédőket pedig kérem szépen, hogy legközelebb vonaton utazzanak Londonba, mert annak úgy tízszer kisebb a környezeti lábnyoma, mint a repülőgépes utazásnak (a számot hasból vettem, de nagyságrendileg biztosan igazam van). A horvát tengerpartra menet is hagyják otthon az autót, és tessék szépen vonatra szállni. És ha útközben leszállnak a Balatonnál, akkor a környezet is nyer, a magyar turizmus is - win-win. A balatoni hekknek úgysincs párja széles e világon :D

A környezetet tettekkel védjük, nem szavakkal és transzparensekkel (utóbbiakkal főleg akkor nem ugye, ha nem reciklált műanyagból vannak :D).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Na tessék. Itt a másik. Ebben a cikkben már nem csak felsejlik a vézna néger gyerekek látványa, hanem kapunk is képet két gyerekről, amint épp a porban túr - és mi készséggel elhisszük, hogy épp egy kobaltbányát látunk működés közben.
És persze a tantálbányászat a hegyi gorillák élőhelyét veszélyezteti (köztudottan a legértékesebb és legveszélyeztetettebb faj, mit is mondtam az előbb, na jó most épp a gorillák vannak a soron).

Arról nem is szólva, hogy hogy kezdődik a cikk... milliárdos megújuló-biznisz fizetett szószólóiról regél.

Mire is hivatkozva? Az Al Jazeera dokumentumfilmjére. Khm... KHM... KHHHHM... tehetek oda egy nagy kérdőjelet, esetleg hármat is??? Vajon ki a fizetett szószóló?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.10.28., szer. 12:12
...gondolkodni lehet, de a hétköznapi embernek egy adott ponton túl csak a hit marad - és megválaszthatja, hogy kinek hisz...
Teljesen egyetértek.

rímel ide a messziröl jött ember azt mond ....
(a messiröl jött-et itt úgy is értve, hogy olyan területröl, amit szakmailag nem fedünk, stb.)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Köszi a linket. És akkor hadd csapjam is le egyből az alaptételét.

A szerző így kezdi:
A jelenkori matematika egyik atyja, Richard Feynman mondja, hogy

„a probléma az, hogy az emberek éppen annyira képzettek, hogy elhiggyék, amit tanítottak nekik, de nincsenek annyira képzettek, hogy bármit is megkérdőjelezzenek abból, amit tanítottak nekik.”

Pedig van mit.
Nos, én azért annyira képzett vagyok, hogy lássam, hogy ez a fajta érvelés sajnos öngól. Ugyanis mi van, ha én ennek a cikknek a "tanításait" kérdőjelezem meg. Olyan állításokat tartalmaz (gyermekmunka a kobaltbányákban, a kibocsátásra vonatkozó - n-edik - sommás megállapítás, ami ellentmond más tanulmányoknak), amelyek vagy nem ellenőrizhetőek még egy képzett ember számára sem, vagy ellentmondanak más tanulmányoknak - és az emberben jogosan merül fel a kérdés, hogy mégis mitől hihetőbb a gyakran hivatkozott Forbes-cikk, mint pl. egy, az EU-által megrendelt úgymond független tanulmány?

Ja, és ha belegondolsz, a laposföld-hívők tényleg megkérdőjeleznek jóformán mindent, amit tanítottak nekik, akkor hogy is van ez? Őka a képzettebbek? Vagy ellenkezőleg, mégiscsak érdemes odafigyelni arra, amit tanítanak? Vagy éppenséggel kérdőjelezzünk meg mindent, ami épp valamiért nem stimmel számunkra? - pl. egyértelmű, hogy egy kiló vas nagyobbat üt a lábunkra, mint egy kiló csibetoll, tehát előbbi gyorsabban is zuhan, még vákuumban is, Newton elcseszte, és mindenki, aki ennek ellenkezőjét tanítja a sulikban. :D

Persze gondolkodni lehet, de a hétköznapi embernek egy adott ponton túl csak a hit marad - és megválaszthatja, hogy kinek hisz. Nyilván annak, aki a személyes tapasztalati / politikai / világnézeti / szimpátiaalapú stb. befolyások által alakított világképébe jobban beleillik. Ha utálom az EU-t, akkor "persze, mert az EU-nak meg kell magyaráznia a hülye szabályait, amik megfojtanak", ha valamelyik kedvenc belsőégésű autómárkámat támadják, akkor "persze, mert a környezetvédők abból élnek, hogy keltik a hisztit", ha gyerekem van, akit féltek a városi szmogtól, akkor "persze, mert a gyerekgyilkos dízellobbi pénzeli az ilyen cikkeket", stb. stb. stb. Nem egyszerű a helyzet, és egy cikket úgy felütni, ahogy ez kezdődik, szerintem badarság, mert - amit írtam - a fagyi gyorsan visszanyal. Már azok által, akik végig is gondolják a helyzetet.

És tényleg marad a hit. Villanyautó-hit, összeesküvés-elméletekben való hit, önigazolások, stb. - lehet választani.
A dolog ugyanis annyira komplex, hogy egyetlen úgymond kutatás által kihozott eredmény sem tekinthető teljesnek. És azok egymásnak ellentmondanak. Ez a cikk csak egy újabb ilyen, ami ráadásul még a büszkeségünket (én nem az vagyok, aki nem kérdőjelezi meg azt, amit meg kell kérdőjelezni) és az érzelmeinket (ld. sárban turkáló vézna kongói gyerekek képének felidézése) is megpróbálja befolyásolni, hogy a saját igaza felé dőljön az olvasónál a mérleg. Lesz itt még minden a vitában, őserdők kihalásától a sarki fókák pusztulásáig és természetesen az is, hogy az emberiség a saját sírját ássa, elpusztulunk mind, halleluja.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”