Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2020.11.22., vas. 15:26
a 305 sugasa tök csendben mennyire hallhato ? 1 m-re ? 1.3 m-re ? a Presonius semennyire sem susog ?
Én nem hallottam a 305-ösnél semmi sistergést.
A Presonus (ami nekem van R65) az sajnos sistereg. Fül kérdése, én olyan 100-120 cm-ig hallom. Sajnos ez egy konstrukciós átok sok 'olcsó' stúdió monitornál. Viszont imádom a könnyed, levegős hangját, ami valószínűleg az AMT szalagos magasnak köszönhető. Majd egyszer ha lesz pénz lóvéra számolatlanul, akkor veszek mondjuk egy Hedd type 20-at vagy egy Adam S3V-t, addig meg nem fogok párszáz ezres hülyeségek között ugrálni :D rájöttem, hogy nekem nem analitikus kábeltesztelő rendszer kell, hanem amitől a lábamban megindul a bugi, meg amit szívesen hallgatok órákon át, és ez most is bőven megvan ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2020.11.21., szomb. 19:05
...szerintem 305 vagy 308 mindegy, subbal egész más lesz. 308-asom nem volt csak 305-ös. ...
mereseik alapjan en a 308-ra hajlanek (pl. ASR Predicted In Room Response stb.)

...kicsit engem is izgat egy ilyesmi, persze nem kapkodok a bótokba :-)

a 305 sugasa tök csendben mennyire hallhato ? 1 m-re ? 1.3 m-re ? a Presonius semennyire sem susog ?

Starlights
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2020.11.08., vas. 16:50
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Győr

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Starlights »

Sziasztok,

Kérdésem az lenne, ti lecserélnétek Dali Oberon 3-at egy Fyne audio F500-ra?

Szoba: 25nm, erősítő mellé: Denon dra-800h. Zene vegyes, input főleg tidal. Később majd lejátszó. Subot nem szeretnék.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

nagygabor1982 írta:
2020.11.21., szomb. 17:27
305 és sub, vagy 308 és nem kell sub, vagy mind2 variációnál kellene e sub......
+ hogy milyen audio interfész legyen. M-AUDIO ,Focusrite, vagy mi...........
Szerintem amíg nem nagy álló dobozról van szó 2-3-4 db 6-7-8" -os mélyközéppel, addig a sub igen is sub. Persze nem mindenki igényli, de nem szégyen ha valakinek kell a légtömeg. Én pl. imádom, és pont nem érdekel ki mit gondol róla :) Szóval, szerintem 305 vagy 308 mindegy, subbal egész más lesz. 308-asom nem volt csak 305-ös. A 305 hangereje kisebb - persze zenét hallgatni bőven jó, de nem bontja le a házat. De dönthetsz félúton is egy 306-ossal :D

Interfész erősen pénz kérdés. Nekem pl. van egy M-audio m-track 2x2M (egy bulizni hordozós rendszerhez vettem) szerintem tök jó, és nagyon dögös a hangerő tekerője :) Ha van több pénz, inkább a dobozokra költs többet mint dac-ra. Szerintem.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nagygabor1982 írta:
2020.11.21., szomb. 17:27
ZolaBA írta:
2020.11.21., szomb. 15:10
Amúgy az LSR308-al elárulod mi volt a bajod? milyen hiányérzeted volt?
Köszi, én is erre gondoltam az rca dologgal kapcsolatban.
Szerintem megoldanám az elhelyezéssel, hogy jó legyen, csak azon gondolkodom, hogy 305 és sub, vagy 308 és nem kell sub, vagy mind2 variációnál kellene e sub......
+ hogy milyen audio interfész legyen. M-AUDIO ,Focusrite, vagy mi...........
Az aktív dologgal már megbarátkoztam azt hiszem, figyelembe véve a körülményeket......
Így asztali közeltéri felállásban pedig képbe vagyok az akusztikával is, tudom, mit, hol, mennyire kellene majd kezelni / csillapítani, szóval azt gondolom most már, errefelé lesz a jó út.......
Olyat, amelyiknek normális minőségű analóg hangerőszabályzója van lehetőség szerint, kivéve ha van jó külön monitor kontrollered. Egyéb tekintetben azonos ársávban nem lesznek jelentős eltérések.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

ZolaBA írta:
2020.11.21., szomb. 15:10
Amúgy az LSR308-al elárulod mi volt a bajod? milyen hiányérzeted volt?
Köszi, én is erre gondoltam az rca dologgal kapcsolatban.
Szerintem megoldanám az elhelyezéssel, hogy jó legyen, csak azon gondolkodom, hogy 305 és sub, vagy 308 és nem kell sub, vagy mind2 variációnál kellene e sub......
+ hogy milyen audio interfész legyen. M-AUDIO ,Focusrite, vagy mi...........
Az aktív dologgal már megbarátkoztam azt hiszem, figyelembe véve a körülményeket......
Így asztali közeltéri felállásban pedig képbe vagyok az akusztikával is, tudom, mit, hol, mennyire kellene majd kezelni / csillapítani, szóval azt gondolom most már, errefelé lesz a jó út.......
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.11.21., szomb. 17:38-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

nagygabor1982 írta:
2020.11.21., szomb. 11:16
Csak példaként, ha van bármilyen aktív stúdiómonitorom, össze lehet azt hozni sima hifi / házimozi aktív subbal?
Vagy itt probléma lenne, hogy a hangkártyával a monitorok balanced trs vagy xlr kábellel mennének, a sub meg gondolom csak rca-t bír fogadni? Hogy van ez? Vagy ez felejtős? Stúdió sub kell balanced inputtal?
Az XLR/RCA átalakítás egyszerű átalakítóval megoldható, inkább egyéb gyakorlati kérdések vannak, pl, hogy milyen dac/előfok/hangerőszabályzó van? annak milyen és hány kimenete van? Ha nincs külön sub kimenet vagy nincs 2 pár hangsugárzónyi kimenet akkor csak mélynyomón át vagy Y elosztással tudod hajtani a monitorokat és ez így "csak" RCA kapcsolat lesz - ami rövid kábel esetén nem tragédia csak ilyen egyszerűsítéseknél nekem mindig eszembe jut milyen hangyafakxsznyi különbségekről szél néha a fórum, (pl. hifi router és társai) ahhoz képest ez érdemi különbség.

és mi baj a studio subokkal? :) nem drágább (sőt) és nem rosszabb, mint a hifis, ráadásul szinte mindig van xlr kapcsolat, átvezetés a monitorokra, crossover, stb. Nekem pl. egy Presonus T10 van, olcsó, jó, brummog szépen - és ha akarom lábkapcsolóval egy mozdulattal van bypass módja.

Amúgy az LSR308-al elárulod mi volt a bajod? milyen hiányérzeted volt?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok, van még 1 kérdésem:
Csak példaként, ha van bármilyen aktív stúdiómonitorom, össze lehet azt hozni sima hifi / házimozi aktív subbal?
Vagy itt probléma lenne, hogy a hangkártyával a monitorok balanced trs vagy xlr kábellel mennének, a sub meg gondolom csak rca-t bír fogadni? Hogy van ez? Vagy ez felejtős? Stúdió sub kell balanced inputtal?

Köszi!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nagygabor1982 írta:
2020.11.18., szer. 09:50
Ja, elfelejtettem, elhelyezés tök szabad, bárhogy lehet. Ebbe az árba bele kéne férnie a hangsugárzóknak és az erősítőnek legalább.

Másik kérdésre válaszolva, azt hiszem nem szeretnék aktív cuccot. Valahogy nem az én világom. (Volt már jbl lsr 308...) ami még fontos lehet: cd ről és tidalról hallgatok zenét, de később ez újra lehet vinyl is..... idővel....
nyilvan nalam nincs / sincs a bölcsek köve :-)

ahogy en gondolkodok:
- ki kell probalni - ha "végleges" megoldást akarsz; ha jó - es nem befeszülös - játék, akkor megvétellel, amire utana van/lesz piaci kereslet, különben kinalt cuccokbol elhozva probalni (macera vs. idö vs. hobbi ...)
- tutti, hogy a szobameret es az elhelyezes igen fontos / döntö abbol a szempontbol, hogy ugyanazon hangsugarzorol milyen benyomas van ! (basszus terén pláne)
- ...kár, hogy aktív nem (ha csak fenti miatt nem valtoztatod meg ! szerintem egy LSR 308 is mas egy nagy es egy ekkora szobaban), azokban (is) van potencial
- ha erösitö + hangsugarzo ennyiböl, akkor valoszinü az ertelmes 2 sub elfelejtve; esetleg 1 sub, ha nincs nagy ellenerzesed - de ki kell probalni, mert van aki viszolyog töle, van aki szerint nagyon segit

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

avl2 írta:
2020.11.18., szer. 08:20
nagygabor1982 írta:
2020.11.18., szer. 07:57
....4,4 x 3,2m, 310-es belmagassággal.....kell a basszus, nem csak a cicergés....kb milyen hangsugárzók felé nézegessek? Retro, nagyobb méllyel, zártat, reflexeset, állót vagy állványosat....60-80's évek általában rock, heavy metal, 1 kis jazz.) ...
szerintem ezek is tampontok a tippekhez, gondolatokhoz:
- mi mindened volt már, melyik miben mennyire tetszett, mi hianyzott ?
- hallani vagy érezni is szeretnéd ? (üssön is, vagy csak meglegyen a frekvencia ? kb. "slam" ?)
- elhelyezési szabadságfok ?
- árkategória ?

(van, aki regi nagyobb hangszorojut, van aki sub-o(ka)t, van aki modernebbet/ujabbat ajanl :-)
Ja, elfelejtettem, elhelyezés tök szabad, bárhogy lehet. Ebbe az árba bele kéne férnie a hangsugárzóknak és az erősítőnek legalább.

Másik kérdésre válaszolva, azt hiszem nem szeretnék aktív cuccot. Valahogy nem az én világom. (Volt már jbl lsr 308...) ami még fontos lehet: cd ről és tidalról hallgatok zenét, de később ez újra lehet vinyl is..... idővel....

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

avl2 írta:
2020.11.18., szer. 08:20
nagygabor1982 írta:
2020.11.18., szer. 07:57
....4,4 x 3,2m, 310-es belmagassággal.....kell a basszus, nem csak a cicergés....kb milyen hangsugárzók felé nézegessek? Retro, nagyobb méllyel, zártat, reflexeset, állót vagy állványosat....60-80's évek általában rock, heavy metal, 1 kis jazz.) ...
szerintem ezek is tampontok a tippekhez, gondolatokhoz:
- mi mindened volt már, melyik miben mennyire tetszett, mi hianyzott ?
- hallani vagy érezni is szeretnéd ? (üssön is, vagy csak meglegyen a frekvencia ? kb. "slam" ?)
- elhelyezési szabadságfok ?
- árkategória ?

(van, aki regi nagyobb hangszorojut, van aki sub-o(ka)t, van aki modernebbet/ujabbat ajanl :-)
Köszi a segítséget. Volt már sok minden, de akkor nagyobb volt a szoba, talán 32-35 m2 körüli. Ott úgy éreztem egyszerűbb dolgom volt. Az a vicces, hogy persze mindig fejlesztettem, volt wharfedale 2-40, Dyno Emit M20, Acoustic Research S40, nagyobb Cabasse stb... Erősítőben ami jobb volt, az az talán a Rega Elex-R volt, de volt Denon 1 csomó, Onkyo, Yamaha A-S..., stb. A vicc az, hogy a legolcsóbb és legszarabb Wharfedale CR2-40 esekből éreztem megfelelő mély energiát, mondjuk ha jól emlékszem, ezek lementek 30 Hz-re a gyári spec alapján. De nyilván itt meg a közép és a magas nem volt olyan kifinomult. Mégis ez adta nekem az élvezhető mélyeket. Lehet ilyen elcseszett az ízlésem egyszerűen. Nem kell a tucc-tucc, nem hallgatok elektronikus zenéket, de a Rockban kell az energia, akárhogy is gondolkodom. Legalábbis nekem....Szóval... nem kell, hogy a testemen érezzem a mélyeket, csak azért halljam na, meglegyen a freki. A pénz, hát nem tudom, nem sok, talán 300-400k.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nagygabor1982 írta:
2020.11.18., szer. 07:57
....4,4 x 3,2m, 310-es belmagassággal.....kell a basszus, nem csak a cicergés....kb milyen hangsugárzók felé nézegessek? Retro, nagyobb méllyel, zártat, reflexeset, állót vagy állványosat....60-80's évek általában rock, heavy metal, 1 kis jazz.) ...
szerintem ezek is tampontok a tippekhez, gondolatokhoz:
- mi mindened volt már, melyik miben mennyire tetszett, mi hianyzott ?
- hallani vagy érezni is szeretnéd ? (üssön is, vagy csak meglegyen a frekvencia ? kb. "slam" ?)
- elhelyezési szabadságfok ?
- árkategória ?

(van, aki regi nagyobb hangszorojut, van aki sub-o(ka)t, van aki modernebbet/ujabbat ajanl :-)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nagygabor1982 írta:
2020.11.18., szer. 07:57
Sziasztok.

Újra nekifutok ezzel a kérdéssel. Eddig nem volt időm ezzel foglalkozni, de most már kellene. Hangsugárzót kellene találnom. A helyzet nem egyszerű. Adott egy kicsi szoba. (Nagyon kicsi, 4,4 x 3,2m, 310-es belmagassággal. Tehát kb 14 m2) csak zenehallgatásra használnám. A poén, hogy kell a basszus, nem csak a cicergés. Hallgatok olyan zenéket, ahol jó, ha azért van basszus. Az ilyen kis 3 literes állványosokból nem jön normális mély, azt hiszem. Persze tudom, akusztikafüggő minden. A nagy kérdés.... erre a célre kb milyen hangsugárzók felé nézegessek? Retro, nagyobb méllyel, zártat, reflexeset, állót vagy állványosat. Tudom, ez nehéz, de valamerre el kell indulnom most már. Hiányzik a zene. (Ami egyébként 60-80's évek általában rock, heavy metal, 1 kis jazz.) köszi, ha tudtok kicsit útmutatást adni.. legalább, hogy kezdjek neki, merre induljak egyáltalán elsőként gondolatban... nagyon köszi az építő jellegű hozzászólásokat!
Próbálj ki egy aktívat, ami jól paraméterezhető. Nem kell szenvedni az erősítő kereséssel és a magas és mély szintezést be tudod állítani a hallgatási távolság és az elhelyezési körülmények függvényében. A szobád kicsi és az arányai se jók zenehallgatási szempontból, sajnos egymáshoz közeli frekvenciákon várhatóak állóhullámok. Lehetőség szerint próbáld a hangsugárzókat közelről hallgatni és semmiképp se a szoba egyik végében a sarokban helyezd el őket.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok.

Újra nekifutok ezzel a kérdéssel. Eddig nem volt időm ezzel foglalkozni, de most már kellene. Hangsugárzót kellene találnom. A helyzet nem egyszerű. Adott egy kicsi szoba. (Nagyon kicsi, 4,4 x 3,2m, 310-es belmagassággal. Tehát kb 14 m2) csak zenehallgatásra használnám. A poén, hogy kell a basszus, nem csak a cicergés. Hallgatok olyan zenéket, ahol jó, ha azért van basszus. Az ilyen kis 3 literes állványosokból nem jön normális mély, azt hiszem. Persze tudom, akusztikafüggő minden. A nagy kérdés.... erre a célre kb milyen hangsugárzók felé nézegessek? Retro, nagyobb méllyel, zártat, reflexeset, állót vagy állványosat. Tudom, ez nehéz, de valamerre el kell indulnom most már. Hiányzik a zene. (Ami egyébként 60-80's évek általában rock, heavy metal, 1 kis jazz.) köszi, ha tudtok kicsit útmutatást adni.. legalább, hogy kezdjek neki, merre induljak egyáltalán elsőként gondolatban... nagyon köszi az építő jellegű hozzászólásokat!

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Tisztelt honfitársaim ,volna egy jó kérdésem.Gondolom vannak it autós emberkék ,én egy olyat szeretnék hogy egy gyári gagyi autó hangszórót lecserélnek újakra ,de ami autós hangszórók fent kaphatok az mind egy rakat sz....Amire én gondolok az az ,hogy mivel a fejegységem egy pio 820 dab 4x50 w 4 ohm,ara a következtetésre jutottam ,hogy inkább egy hifi hangfalat kapok széljel és teszem be mert a jobban és Szeben szolnak a kérdés az hogy ha 8 ohm ott tennék rá akkor mi lesz ,ha maxin tolom.Kipróbáltam már és hát 1000x jobban szol házi hangfalakkal előre is köszi.

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: antizigün »

sziasztok,

ismeri valaki az audio pro márkát (svéd)?

nem találtam külön fórumot

milyen minőséget képvisel, mennyire (el)ismert?

koszi

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cécó írta:
2020.10.28., szer. 16:29
Xavian piccola előrelépés lehet e már a Quad 21L2-höz képest tranzisztoros erősítővel.
Mennyire kell "őt" kiszolgálni és főként mennyire helyigényes?
Vagy maradjak egy Chario academy millenium 1 nél?

Sokat kell utaznom értük,de nyilván meghallgatom előtte.

Köszönöm leborulok.gif
Van egy pár Xavian Piccola XN dobozom. Nehezen lehet bántó hangot kihozni belőle, puhább, csöves jellegű magasai vannak. Nem a világ teteje, de én nagyon szeretem. Kifejezetten illik rá a hosszan hallgatható jelző. Nem az a magasban nagyon feltáró, de nem is fed. Szerintem (használt) árukért nagyon jó dobozok. Fal elé közvetlenül, pláne sarokba nagyon nem ajánlott, rengeteg mélye lenne ott. Viszont elhúzva a falaktól nagyon jól tud szólni szerintem, kifejezetten szereti a levegőt maga körül. Ahogy az elején is írtam, rossz félvezetőssel se szúr, vág, hasít, de azért meghálálja a jobb elektronikákat és mutatja is a különbségeket.
Tán 2015-ben demózta Bécó (Allegro Audio) a "hifi són" Human Audio elektronikákra kötve, ott a legtöbb beszámoló szerint elég jól teljesített. :rolleyes: Jellegében szerintem hasonlít a Chariokhoz.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cécó »

Xavian piccola előrelépés lehet e már a Quad 21L2-höz képest tranzisztoros erősítővel.
Mennyire kell "őt" kiszolgálni és főként mennyire helyigényes?
Vagy maradjak egy Chario academy millenium 1 nél?

Sokat kell utaznom értük,de nyilván meghallgatom előtte.

Köszönöm leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Gergo22 írta:
2020.10.22., csüt. 12:53
fülelek írta:
2020.10.21., szer. 16:56
A jelzett Tannoy két és félutas, az alsó mély 400Hz-től lefelé működik, ez azt jelenti, hogy nagyon el kell húzni a hátsó faltól, különben garantáltan túl sok lesz a mély. Mivel a szoba kis méretű, ezért ezt nem ajánlom oda.
A Focal Chorusokat is húzd ki vastag filccel, méltatlan a beltartalmuk a Focal névhez és hagyományokhoz. Nem a műanyag mélyhangszóró kosárral van a bajom, hanem minden mással. Hosszabb zenehallgatásra nagyon nem ajánlott -semennyiért.
A Triangle ugyanúgy 2,5 utas, nem lesz jó adott szobába.
Egy igen jó akusztikai adottságokkal rendelkező hangdoboz állvány könnyen megoldható minőségi klinker (kisméretű minőségi kéménytégla) téglából, kb 2x4 ezer forintért.
Köszönöm, akkor mit tudsz ajánlani? Kiűritetted a listámat sad.gif
Amondó vagyok, hogy gyűjtsél még, és lépj nagyobbat, időben tartósabbat. Akár DIY módon. Ebben tudok segíteni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egyáltalán nem biztos, hogy a hangsugárzóidat kellene lecserélni, mindenesetre a kiszemelt utód nem előrelépés, legfeljebb oldalra...

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!
Quad 21l l2-őt cserélnék le egy Sonus Faber principia 5-re( most nagyon jó áron).Érdemes e belevágnom szerintetek?
20nm.,Jazz,Primare A30-hoz.
Gőzöm sincs milyen lenne...

Hálás köszönettel
Üdv. Jani
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A jelzett Tannoy két és félutas, az alsó mély 400Hz-től lefelé működik, ez azt jelenti, hogy nagyon el kell húzni a hátsó faltól, különben garantáltan túl sok lesz a mély. Mivel a szoba kis méretű, ezért ezt nem ajánlom oda.
A Focal Chorusokat is húzd ki vastag filccel, méltatlan a beltartalmuk a Focal névhez és hagyományokhoz. Nem a műanyag mélyhangszóró kosárral van a bajom, hanem minden mással. Hosszabb zenehallgatásra nagyon nem ajánlott -semennyiért.
A Triangle ugyanúgy 2,5 utas, nem lesz jó adott szobába.
Egy igen jó akusztikai adottságokkal rendelkező hangdoboz állvány könnyen megoldható minőségi klinker (kisméretű minőségi kéménytégla) téglából, kb 2x4 ezer forintért.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Gergo22 írta:
2020.10.20., kedd 11:29
Az alábbi hangfalakkal bővült a listám, a B&W-t inkább elfelejtem...
-Triangle Altea Borea
-Focal Chorus 716S
-Focal Chorus 706S

A Quadral-t még nem húztam ki.

Köszönöm.
Mivel az állókat sem zártad ki, ezt vedd fel a meghallgatási listádra.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Meghallgatás nélkül NE vegyél hangsugárzót, semmilyet, hacsak nem annyira olcsó, hogy simán tovább tudod adni.
Ezek a dobozok gyári állapotban elég harmatosan szólnak, mindegy, mit hozsannáztak róla akárhol. Hogy ne csak ítélkezzek, hanem ajánljak valamit, a te szobádba sokkal jobb lenne egy Dynaudio A40, A42 (ezek azonos minőségűek, és a A50-52-nél jobbak, hiába az nagyobb meg drágább), A Quad 11L2 is kitűnő doboz, hogy legyen még alternatíva, deha ki tudnál köhögni egy kicsit többet, most van az apróban egy Dynaudio contour1.3MKII, nagyon megéri a kért árát.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Hát ettől leeset az állam
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gHEfLCwPa3c[/youtube]

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”