Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

cécó írta:
2020.11.21., szomb. 10:48
Sziasztok!
Tudnátok-e olyan hangfalkábelt javasolni,mely nagyon nyitott karakterű és magas tartományban is jeleskedő fajta.
Használt áron max.80-100 közötti jöhetne szóba.
Köszönöm szépen Uraim!
Jó hétvégét!
Üdv. Jani
Hydrasound kábeleket nem hagynám ki a próbából. :tutiok:

https://audiocable.hu/termekkategoria/speaker-cable/
Usher - Valhalla - Emotiva

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!
Tudnátok-e olyan hangfalkábelt javasolni,mely nagyon nyitott karakterű és magas tartományban is jeleskedő fajta.
Használt áron max.80-100 közötti jöhetne szóba.
Köszönöm szépen Uraim!
Jó hétvégét!
Üdv. Jani
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: merida »

juliush írta:
2020.11.11., szer. 18:01
Rotwing írta:
2020.11.11., szer. 14:26
Erről a két USB kábelről mi a véleményetek ? ... Illetve más típust ha tudtok ajanlani 20k-ig bezárólag .
Nálam ez bevált : http://shop.acoustic.hu/index.php?route ... uct_id=232
Sok sikert a vadászthoz!
Nálam is a Chord zenél, már másfél éve!

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Palm »

KisMarci írta:
2020.11.11., szer. 19:33
Palm írta:
2020.11.11., szer. 19:15
Neotech hangfal kábelekkel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? A ribbon kábelei érdekelnek (NEMOS-3080 és NEMOS-5080). Házimozi center és háttér hangfalakhoz kell a kábel.
Előre is köszönöm az infót!
Hívd fel a Kácsa Audiót, tapasztalatom szerint objektíven adnak tanácsot.
Első körben biztos, hogy a 3080-ast választanám a kettő közül, mert az monokristályos réz (OCC).
Letét ellenében is el lehet tőlük hozni kábeleket, saját rendszerbe meghallgatni.
Köszönöm, de inkább a kábel tulajdonosok véleménye érdekelne. Másrészt nincs időm Budapestre menni (nem rövid út).
Az ára végett a 3080 centerhez és az 5080 háttérhez az alap elgondolás az ár végett.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Palm írta:
2020.11.11., szer. 19:15
Neotech hangfal kábelekkel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? A ribbon kábelei érdekelnek (NEMOS-3080 és NEMOS-5080). Házimozi center és háttér hangfalakhoz kell a kábel.
Előre is köszönöm az infót!
Hívd fel a Kácsa Audiót, tapasztalatom szerint objektíven adnak tanácsot.
Első körben biztos, hogy a 3080-ast választanám a kettő közül, mert az monokristályos réz (OCC).
Letét ellenében is el lehet tőlük hozni kábeleket, saját rendszerbe meghallgatni.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Palm »

Neotech hangfal kábelekkel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? A ribbon kábelei érdekelnek (NEMOS-3080 és NEMOS-5080). Házimozi center és háttér hangfalakhoz kell a kábel.
Előre is köszönöm az infót!
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Rotwing írta:
2020.11.11., szer. 14:26
Erről a két USB kábelről mi a véleményetek ? ... Illetve más típust ha tudtok ajanlani 20k-ig bezárólag .
Nálam ez bevált : http://shop.acoustic.hu/index.php?route ... uct_id=232
Sok sikert a vadászthoz!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Rotwing
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.11.02., hétf. 14:18
Értékelés: 2

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rotwing »

Erről a két USB kábelről mi a véleményetek ? A supra-t mindenhol istenítik hogy nagyon jó , főleg áráért , és drágább konkurencia gyárilag szerelt kabeleinel is. Viablue kabelrol nem sok review van. Hangjuk érdekelne elsősorban egymáshoz képest melyik miben lehet jobb a másiknál , aki ismeri mindkettőt . Illetve más típust ha tudtok ajanlani 20k-ig bezárólag .

https://www.netdepo.hu/kabel-csatlakozo ... koto-kabel

https://audiocentrum.hu/Supra-Blue-USB- ... -/2-meter/

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

BLX írta:
2020.10.29., csüt. 19:32
Az alábbi IC kábeleket javasolnám kipróbálásra:
Alisca Orange Black Line IC kábel (tömör réz, merev)
Klotz MC5000 (sima pro stúdió kábel, egyszerű, olcsó és jó)

Tápkábel:
Alisca Orange Black Line tápkábel (tömör réz, merev)
3x2,5mm-es Ölflex kábelből készült DIY (AVA, Pointe, stb. is készült ilyenből)

Persze vannak jobbak, ezek szvsz elég jó ár-értékben muzsikálnak.

Szerintem Zsoltot is érdemes megkérdezni mit javasol a készülékeihez. Írj neki vagy hívd fel.
Az itt olvasottak és a bemutatók tapasztalatai alapján kedvező áru kábelt fog javasolni.

:drum:
Mivel kb egy, másfél éve már nagyon úgy volt, hogy van/lesz Heed márkanév alatt IC-, digi-, hangfal kábel, így gondolom azt. Valószínűleg pont ezért lettek felvéve a termékpalettára, hogy ezekre a kérdésekre legyen egyszerű, gyors válasz. Tápkábelre nem biztos, hogy lesz konkrét ajánlat.:D

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A korábbi "témától" függetlenül, bár annak okán, írom az alábbi véleményemet, mely saját tapasztalásaimon alapul.
Én még eddig bármilyen készülékben kipróbáltam egy kábelt, az mindig azonos irányú változásokat hozott legyen az pozitív vagy negatív (pl. nagyobb tér, dinamika, szárazabb basszus, fényesebb magas tartomány stb.). Én főleg fejhallgatózásban "utazom", ezért nem is érdekelnek annyira a "nagy" rendszerkomponensek, de van hangfalas rendszerem is (nem is túl rossz). Másrészt mikor lehetőségem van rá, próbálgatok kábeleket más, idegen rendszerekben is (olcsóbbtól a drágábbig). Én szinte kivétel nélkül az összehasonlító "teszteléseket" részesítem előnyben, hiszen így lehet viszonyítani valamihez, hallani a különbségeket, ezáltal eldönteni melyik a jobb irány. Függetlenül az általam használt (mint valaki említette forgalmazott) márkáktól, amit eddig tapasztaltam a saját rendszeremben az részemről elismert, hozzáértő személyeknél is beigazolódott. Nyilvánvalóan előfordulhat, hogy egy rendszerben/készülékben nincs annyi potenciál, hogy markáns, mindenki számára érzékelhető legyen a változás. Találkoztam már személyesen ilyen esettel is. Viszont eddigi tapasztalataim szerint egy jó készülékből egy jó kábel mindig képes valami pluszt kihozni. Más kérdés, hogy ez annak a személynek aki esetleg évek alatt megszokta a hangját elfogadható lesz-e. Ne adj isten valamely paraméterében már akár "túl sok" lesz a változás. Viszont szerintem ezzel is a készülék valós képességei kerülnek megmutatásra. Olyan ez mikor a menyasszony felhajtja a fátylat. :rolleyes:

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BLX »

Az alábbi IC kábeleket javasolnám kipróbálásra:
Alisca Orange Black Line IC kábel (tömör réz, merev)
Klotz MC5000 (sima pro stúdió kábel, egyszerű, olcsó és jó)

Tápkábel:
Alisca Orange Black Line tápkábel (tömör réz, merev)
3x2,5mm-es Ölflex kábelből készült DIY (AVA, Pointe, stb. is készült ilyenből)

Persze vannak jobbak, ezek szvsz elég jó ár-értékben muzsikálnak.

Szerintem Zsoltot is érdemes megkérdezni mit javasol a készülékeihez. Írj neki vagy hívd fel.
Az itt olvasottak és a bemutatók tapasztalatai alapján kedvező áru kábelt fog javasolni.

:drum:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Mindig elcsodálkozom, hogy banális dokgokon mennyire hajba tudnak kapni az emberek a virtuális terekben (bevallom engem is elkap néha a hév :rolleyes:)... aztán felnézek a topik címére, ja, majd’ elfelejtettem, ez a Kábelezzünk, itt az a ritka, amikor nincs csörte... :rolleyes:

Ennek ellenére: viri, MrCollector, szépen kérlek Titeket, hogy ha még mindig maradt szufla a személyes vitátokban, akkor a további gőzt már próbáljátok meg privátban kiadni. Hadd ne kelljen beindítsam a takarítógépet :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

viri írta:
2020.10.29., csüt. 17:19
MrCollector írta:
2020.10.29., csüt. 17:02
Shimano írta:
2020.10.29., csüt. 16:43


Gondolom azért mert nincs ilyen rendszere.De Tőled sem jött sok ajánlás,és nem is értem a részedről ezt a kioktató magatartást.Az ok hogy van tapasztalatod a kábelek terén,mert ha nem lövök mellé,akkor Te forgalmazod nálunk pl a viablue drótokat is többek közt,de azok sem jók mindenhová,egy heed rendszerbe biztosan,mert azt próbáltam.
Nem csodálom hogy döglődik a fórum.Én is már régen szóltam itt bármihez is hozzá,és ez a jövőben is így lesz,mert tök feleslegesen idegeli csak magát itt az ember.
Miért, nincs igazam? Elmondhatta volna a véleményét teljesen más formában is, de gondolom ez jobb volt az egójának. Másrészt megbocsáss, de neked egy rossz szót nem szóltam, pusztán a tápkábelre reagáltam (amivel van személyes tapasztalatom, igaz nem Heed Obelisk-el) és arra sem teljesen negatívan. Egyébként meg beszéltem vele telefonon.
A kérdésedre Shimano közben válaszolt, pont ezt akartam írni én is. Nem volt egyben Heed rendszerem, nem éltem együtt vele, csupán 3db heed erősítőm volt kb. 20 év alatt, de nem rendszerben, ezért nem tudnék tanácsot adni, és ezt próbáltam neked is javasolni, hogy Te se tedd, mert inkább félre visz, mint előre. Hogy azt írtam, hogy tágítom a látókörödet (szmájlival) ez annyira sértő volt, hogy így át kellett menni gúnyosokodásba? És az én egómról beszélsz? Azt hittem tegnap lecsillapodtál, miután egyértelmű lett a szitu az érintett dJános fórumtárs beírásával.Részemről ezt itt hagyom abba, ez nagyon óvodás kezd lenni, ne terheljük már ezzel a topikot. Egyébként nem tudom kivel beszéltél telefonon, de velem biztos nem. (szerk.: gondolom D.Jánossal beszéltél)
d.janos-sal beszéltem az IC kábel ügyében amit eredetileg keresett.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

MrCollector írta:
2020.10.29., csüt. 17:02
Shimano írta:
2020.10.29., csüt. 16:43
MrCollector írta:
2020.10.29., csüt. 15:27


Tudod én csak egyet nem értek. Ha valaki(k) ennyire átfogó ismeretekkel rendelkezik a készülékek terén (gondolom csupa gyakorlati megtapasztalással), akkor miért nem a kérdezőnek segít hasznos tanácsokkal?
Gondolom azért mert nincs ilyen rendszere.De Tőled sem jött sok ajánlás,és nem is értem a részedről ezt a kioktató magatartást.Az ok hogy van tapasztalatod a kábelek terén,mert ha nem lövök mellé,akkor Te forgalmazod nálunk pl a viablue drótokat is többek közt,de azok sem jók mindenhová,egy heed rendszerbe biztosan,mert azt próbáltam.
Nem csodálom hogy döglődik a fórum.Én is már régen szóltam itt bármihez is hozzá,és ez a jövőben is így lesz,mert tök feleslegesen idegeli csak magát itt az ember.
Miért, nincs igazam? Elmondhatta volna a véleményét teljesen más formában is, de gondolom ez jobb volt az egójának. Másrészt megbocsáss, de neked egy rossz szót nem szóltam, pusztán a tápkábelre reagáltam (amivel van személyes tapasztalatom, igaz nem Heed Obelisk-el) és arra sem teljesen negatívan. Egyébként meg beszéltem vele telefonon.
A kérdésedre Shimano közben válaszolt, pont ezt akartam írni én is. Nem volt egyben Heed rendszerem, nem éltem együtt vele, csupán 3db heed erősítőm volt kb. 20 év alatt, de nem rendszerben, ezért nem tudnék tanácsot adni, és ezt próbáltam neked is javasolni, hogy Te se tedd, mert inkább félre visz, mint előre. Hogy azt írtam, hogy tágítom a látókörödet (szmájlival) ez annyira sértő volt, hogy így át kellett menni gúnyosokodásba? És az én egómról beszélsz? Azt hittem tegnap lecsillapodtál, miután egyértelmű lett a szitu az érintett dJános fórumtárs beírásával.Részemről ezt itt hagyom abba, ez nagyon óvodás kezd lenni, ne terheljük már ezzel a topikot.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Shimano írta:
2020.10.29., csüt. 16:43
MrCollector írta:
2020.10.29., csüt. 15:27
avl2 írta:
2020.10.29., csüt. 07:23
en abszolut nem ereztem kérkedönek, túl negativnak viri beírását

ez volt a kiindulás (kiemelés tölem):



es ez jött:



én evvel teljesen egyetértek.
úgy, hogy nem volt Heed készülékem, nem ismerem virit, stb.
Magyarországon hifiben mozogva, nem tudni mi az Si2 és Si3 ...legalább furcsa, nem tájékozott. ...és ezután kábelt ajánlani szerintetek lehet akkor oda ????

a kérdezö világosan írta mihez kér, aki nem ismeri a cuccot, az csak általános ajánlást tud tenni.
...az meg sokak szerint igen keveset ér (kábelek terén, hisz rendszerfüggö nem ? - nem szerintem, hanem sokak szerint)
Tudod én csak egyet nem értek. Ha valaki(k) ennyire átfogó ismeretekkel rendelkezik a készülékek terén (gondolom csupa gyakorlati megtapasztalással), akkor miért nem a kérdezőnek segít hasznos tanácsokkal?
Gondolom azért mert nincs ilyen rendszere.De Tőled sem jött sok ajánlás,és nem is értem a részedről ezt a kioktató magatartást.Az ok hogy van tapasztalatod a kábelek terén,mert ha nem lövök mellé,akkor Te forgalmazod nálunk pl a viablue drótokat is többek közt,de azok sem jók mindenhová,egy heed rendszerbe biztosan,mert azt próbáltam.
Nem csodálom hogy döglődik a fórum.Én is már régen szóltam itt bármihez is hozzá,és ez a jövőben is így lesz,mert tök feleslegesen idegeli csak magát itt az ember.
Miért, nincs igazam? Elmondhatta volna a véleményét teljesen más formában is, de gondolom ez jobb volt az egójának. Másrészt megbocsáss, de neked egy rossz szót nem szóltam, pusztán a tápkábelre reagáltam (amivel van személyes tapasztalatom, igaz nem Heed Obelisk-el) és arra sem teljesen negatívan. Egyébként meg beszéltem vele telefonon.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

MrCollector írta:
2020.10.29., csüt. 15:27
avl2 írta:
2020.10.29., csüt. 07:23
en abszolut nem ereztem kérkedönek, túl negativnak viri beírását

ez volt a kiindulás (kiemelés tölem):
d.janos írta:
2020.10.21., szer. 15:28
Ajánlásokat szeretnék kérni IC kábelre, amely a rendszerembe illeszkedne, ...Semleges kábelt keresek....Ezekkel hallottam, vannak itthon: power-r (Rudi) kétféle fehér IC, arzachel IC, JungSon Gold Coated Copper, JungSon JASC-02
Erősítő: Si3(630eFt), ...
es ez jött:
viri írta:
2020.10.28., szer. 10:58

Kívülről az jön le, hogy nem sok tapasztalatod van e téren. Nem vagyok Heed fan, de ha valaki kicsit is régebben benne van a hifiben, nem hiszem hogy van olyan, aki ne tudná az Si2-ről, hogy egy Heed integráltról van szó. Ebből következik az is, hogy nem vagy képben, hogy ezek legendásan nem szeretik, vagy legalábbis a felhasználók nem szeretik a drágább kábelek viselkedését a Heed cuccokban ...
én evvel teljesen egyetértek.
úgy, hogy nem volt Heed készülékem, nem ismerem virit, stb.
Magyarországon hifiben mozogva, nem tudni mi az Si2 és Si3 ...legalább furcsa, nem tájékozott. ...és ezután kábelt ajánlani szerintetek lehet akkor oda ????

a kérdezö világosan írta mihez kér, aki nem ismeri a cuccot, az csak általános ajánlást tud tenni.
...az meg sokak szerint igen keveset ér (kábelek terén, hisz rendszerfüggö nem ? - nem szerintem, hanem sokak szerint)
Tudod én csak egyet nem értek. Ha valaki(k) ennyire átfogó ismeretekkel rendelkezik a készülékek terén (gondolom csupa gyakorlati megtapasztalással), akkor miért nem a kérdezőnek segít hasznos tanácsokkal?
Gondolom azért mert nincs ilyen rendszere.De Tőled sem jött sok ajánlás,és nem is értem a részedről ezt a kioktató magatartást.Az ok hogy van tapasztalatod a kábelek terén,mert ha nem lövök mellé,akkor Te forgalmazod nálunk pl a viablue drótokat is többek közt,de azok sem jók mindenhová,egy heed rendszerbe biztosan,mert azt próbáltam.
Nem csodálom hogy döglődik a fórum.Én is már régen szóltam itt bármihez is hozzá,és ez a jövőben is így lesz,mert tök feleslegesen idegeli csak magát itt az ember.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

avl2 írta:
2020.10.29., csüt. 07:23
en abszolut nem ereztem kérkedönek, túl negativnak viri beírását

ez volt a kiindulás (kiemelés tölem):
d.janos írta:
2020.10.21., szer. 15:28
Ajánlásokat szeretnék kérni IC kábelre, amely a rendszerembe illeszkedne, ...Semleges kábelt keresek....Ezekkel hallottam, vannak itthon: power-r (Rudi) kétféle fehér IC, arzachel IC, JungSon Gold Coated Copper, JungSon JASC-02
Erősítő: Si3(630eFt), ...
es ez jött:
viri írta:
2020.10.28., szer. 10:58
MrCollector írta:
2020.10.26., hétf. 19:14
..De mi az a Si2 meg Si3?
Kívülről az jön le, hogy nem sok tapasztalatod van e téren. Nem vagyok Heed fan, de ha valaki kicsit is régebben benne van a hifiben, nem hiszem hogy van olyan, aki ne tudná az Si2-ről, hogy egy Heed integráltról van szó. Ebből következik az is, hogy nem vagy képben, hogy ezek legendásan nem szeretik, vagy legalábbis a felhasználók nem szeretik a drágább kábelek viselkedését a Heed cuccokban ...
én evvel teljesen egyetértek.
úgy, hogy nem volt Heed készülékem, nem ismerem virit, stb.
Magyarországon hifiben mozogva, nem tudni mi az Si2 és Si3 ...legalább furcsa, nem tájékozott. ...és ezután kábelt ajánlani szerintetek lehet akkor oda ????

a kérdezö világosan írta mihez kér, aki nem ismeri a cuccot, az csak általános ajánlást tud tenni.
...az meg sokak szerint igen keveset ér (kábelek terén, hisz rendszerfüggö nem ? - nem szerintem, hanem sokak szerint)
Tudod én csak egyet nem értek. Ha valaki(k) ennyire átfogó ismeretekkel rendelkezik a készülékek terén (gondolom csupa gyakorlati megtapasztalással), akkor miért nem a kérdezőnek segít hasznos tanácsokkal?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

d.janos írta:
2020.10.21., szer. 15:28
Ajánlásokat szeretnék kérni IC kábelre, amely a rendszerembe illeszkedne, amelyeket érdemes meghallgatni. Tapasztalati tényekre alapuló ajánlásokat vennék szívesen. Semleges kábelt keresek, viszont mivel szokott lenni karaktere :rolleyes: , így a Linn K20 hf kábel erényeit mutató IC érdekelne. Ezekkel hallottam, vannak itthon: power-r (Rudi) kétféle fehér IC, arzachel IC, JungSon Gold Coated Copper, JungSon JASC-02
Erősítő: Si3(630eFt), tápkábel:saját kábele, hangsugárzó: TannoyM1(25eFt), állvány:AtacamaSE24(20eFt), hf kábel:LinnK20(20eFt), forrás:sony notebook+win10+/jRiver/cPlay/TuneBrowswer/+suricata24/192kHz, digitkoax:hivox szén(10eFt), szoba17m². Kösz. :smile53:
Ajánlanám meghallgatásra az AN Vz kábelt. Ami van esetleg majd eladhatod ha megtetszik a Vz és nem kell már túl sokat hozzátenni az árához.
A nyuszika esete a helikopterrel, meg a visszavitt üvegekkel..... ? :)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

en abszolut nem ereztem kérkedönek, túl negativnak viri beírását

ez volt a kiindulás (kiemelés tölem):
d.janos írta:
2020.10.21., szer. 15:28
Ajánlásokat szeretnék kérni IC kábelre, amely a rendszerembe illeszkedne, ...Semleges kábelt keresek....Ezekkel hallottam, vannak itthon: power-r (Rudi) kétféle fehér IC, arzachel IC, JungSon Gold Coated Copper, JungSon JASC-02
Erősítő: Si3(630eFt), ...
es ez jött:
viri írta:
2020.10.28., szer. 10:58
MrCollector írta:
2020.10.26., hétf. 19:14
..De mi az a Si2 meg Si3?
Kívülről az jön le, hogy nem sok tapasztalatod van e téren. Nem vagyok Heed fan, de ha valaki kicsit is régebben benne van a hifiben, nem hiszem hogy van olyan, aki ne tudná az Si2-ről, hogy egy Heed integráltról van szó. Ebből következik az is, hogy nem vagy képben, hogy ezek legendásan nem szeretik, vagy legalábbis a felhasználók nem szeretik a drágább kábelek viselkedését a Heed cuccokban ...
én evvel teljesen egyetértek.
úgy, hogy nem volt Heed készülékem, nem ismerem virit, stb.
Magyarországon hifiben mozogva, nem tudni mi az Si2 és Si3 ...legalább furcsa, nem tájékozott. ...és ezután kábelt ajánlani szerintetek lehet akkor oda ????

a kérdezö világosan írta mihez kér, aki nem ismeri a cuccot, az csak általános ajánlást tud tenni.
...az meg sokak szerint igen keveset ér (kábelek terén, hisz rendszerfüggö nem ? - nem szerintem, hanem sokak szerint)

Online
Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Az építő jellegű, a problémám megoldására konkrét javaslatot tevő, tapasztalati tényen alapuló segítsége(ke)t köszönöm. Ez a mostani kedves, baráti hangulatú, csevegés, az azonos érdeklődésen alapuló közösségben, a segítő hozzáállású, egymást tiszteletben tartó kommunikáció ... -oh nem, nagyon nem- , ami miatt már elvagyok (sajnos) avx nélkül hetekig, hónapokig is ... érdekes "szép" világ ... :smile53: A puding próbája az evés, a hifiben a saját fülünk, így érkezik a héten tápkábel is és IC-k is és hogy maradnak e, vagy sem majd kiderül. Én szórakozom tovább és hallgatom a zenét, még ha nem is tökéletes a rendszerem. Béke :smile32:
(ami még érdekes, hogy csak idepottyant két nap alatt pár érdekesség, Heed PRE + Heed PAS, ION NEXUS MA400 (2db) :rolleyes: )
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

viri írta:
2020.10.28., szer. 22:33
robi20064 írta:
2020.10.28., szer. 22:01
viri írta:
2020.10.28., szer. 21:09
Szerintem teljesen másik mozit nézünk. Nem is értem mire írod ezeket, szó sem volt semmi ilyesmiről amiket itt felsoroltál. Engem gyakorlatilag csak az zavar egy kicsit, amikor látom, hogy tapasztalat nélkül megy az ész osztás, mert adott esetben a fél igazság annyira igazságnak látszik, de erre meg lehet azt mondani, hogy akkor meg én hiszem azt, hogy az igazság letéteményese vagyok, úgy hogy igazából tulajdonképp tök mindegy is, el is engedhetem a témát, csak billentyű koptatás, járja mindenki úgy az útját ahogy tudja :D
En nem lattam eszosztast, ennyi erovel akkor senki se irja le a sajat tapasztalatat, plane ha meg nincs egy evtizede a daraloban, ugy meg abszolult hogy ha nem birtokolt para Tara Labs meg Entreq dragasagot ez ido alatt.

Es valoban, amit es ahogyan irsz abbol az jon le hogy neked van alapod velemenyt nyilvanitani mert keveset posztoltal sok ev alatt.
Sajnálom ha így látod.. Próbálom nagyon röviden összefoglalni én hogy láttam. d. János fórumtárs Heed rendszerbe keres kábelt, Shimano aki évek óta azt használ, ajánl valamit, erre Mr. Collector ajánl viabluet, de aztán a googleben keresi ki mi is az a Heed, utána Shimano ajánlását lesajnálóan a bekapcsolásra tartja alkalmasnak. Ez számomra nem tapasztalat megosztás, talán az ész osztás erős volt, de nem tudom... Lehet hogy azért van kevés posztom mert nem gondolom, hogy fontos mindenhez hozzászólni, már ez is sok, ez a ma esti űgy érzem...
Ha már tények:
- d.janos IC kábelre kért ajánlást
- valahogy belekeverdett az Oelhbach tápkábel
- nem azt néztem meg mi a Heed, hanem a konkrét típusról kerestem fellelhető véleményeket, mivel nem ismertem

Szerintem is kár volt szaporítani a hozzászólásaid számát főleg ebben a stílusban.

u.i.: tudod van aki 40 év alatt sem tanul meg rendesen vezetni valaki meg 23 évesen világbajnok lesz.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

robi20064 írta:
2020.10.28., szer. 22:01
viri írta:
2020.10.28., szer. 21:09
Szerintem teljesen másik mozit nézünk. Nem is értem mire írod ezeket, szó sem volt semmi ilyesmiről amiket itt felsoroltál. Engem gyakorlatilag csak az zavar egy kicsit, amikor látom, hogy tapasztalat nélkül megy az ész osztás, mert adott esetben a fél igazság annyira igazságnak látszik, de erre meg lehet azt mondani, hogy akkor meg én hiszem azt, hogy az igazság letéteményese vagyok, úgy hogy igazából tulajdonképp tök mindegy is, el is engedhetem a témát, csak billentyű koptatás, járja mindenki úgy az útját ahogy tudja :D
En nem lattam eszosztast, ennyi erovel akkor senki se irja le a sajat tapasztalatat, plane ha meg nincs egy evtizede a daraloban, ugy meg abszolult hogy ha nem birtokolt para Tara Labs meg Entreq dragasagot ez ido alatt.

Es valoban, amit es ahogyan irsz abbol az jon le hogy neked van alapod velemenyt nyilvanitani mert keveset posztoltal sok ev alatt.
Sajnálom ha így látod.. Próbálom nagyon röviden összefoglalni én hogy láttam. d. János fórumtárs Heed rendszerbe keres kábelt, Shimano aki évek óta azt használ, ajánl valamit, erre Mr. Collector ajánl viabluet, de aztán a googleben keresi ki mi is az a Heed, utána Shimano ajánlását lesajnálóan a bekapcsolásra tartja alkalmasnak. Ez számomra nem tapasztalat megosztás, talán az ész osztás erős volt, de nem tudom... Lehet hogy azért van kevés posztom mert nem gondolom, hogy fontos mindenhez hozzászólni, már ez is sok, ez a ma esti űgy érzem...
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

robi20064 írta:
2020.10.28., szer. 20:50
Ezek am az elet nagy igazsagai, lassan de biztosan haladunk az audioCoelho ize Nirvana fele. Mert valaki 10+ ev regisztracioval biztosan nem koltott el het szamjegyu osszeget kabelre mert megfontolt? mert nincs ra penze? mert feleslegesnek tarotta? Ellenben a szinte frissen regisztralt tuti szorja ra a penzt mert tobbet posztolt az oregmotorosnal. Ne haragudj, de a ket dolog kozott gyakorlatilag nulla osszefugges van. Van aki milliokat kolt, de nem posztol, nem kerkedik, nem oszt meg semmilyen tapasztalatot masokkal, es van aki alig kolt, viszont ugy erzi hogy minden tapasztalatat (is) (legyen az pozitiv vagy negativ) meg kell osztania a vilaggal.
A piros mondathoz......Talán mindkét hozzáállás negatív ...mármint a fórumnak és olvasgatóinak... gondolkodik.gif

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Szerintem teljesen másik mozit nézünk. Nem is értem mire írod ezeket, szó sem volt semmi ilyesmiről amiket itt felsoroltál. Engem gyakorlatilag csak az zavar egy kicsit, amikor látom, hogy tapasztalat nélkül megy az ész osztás, mert adott esetben a fél igazság annyira igazságnak látszik, de erre meg lehet azt mondani, hogy akkor meg én hiszem azt, hogy az igazság letéteményese vagyok, úgy hogy igazából tulajdonképp tök mindegy is, el is engedhetem a témát, csak billentyű koptatás, járja mindenki úgy az útját ahogy tudja :D
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Hogy kinek mennyire erről szól az élete, azt jól mutatja, (a bejegyzéseiden kívül) hogy a 2 éves regisztrációd alatt több hozzászólásod van, mint nekem a 13 év alatt :rolleyes:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”