Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2020.10.30., pén. 13:30
sutemenyx írta:
2020.10.30., pén. 13:11
“ az igencsak eltérő árszinvonalat képviselő kábelek közötti különbség”
Na haladunk.. tehát van különbség.
juliush írta: ...az igencsak eltérő árszinvonalat képviselő kábelek közötti különbség gyakorlatilag eltűnik...
sutemenyx írta: Akkor már csak egy meglehetősen transzparens hangerőszabályzó, erősítő és hangfal kombinációjára van szukseged ahhoz, hogy az a -nem irtad, de gondolom szerinted- pici különbség komolyabban megmutassa magát, mondjuk egy óriás formájában.
Szerinted csak a Videoton HiFi-tornyomat akartam modernebb forrásokkal etetni? gondolkodik.gif
Ha nem hallasz különbséget az USB kábelek közt, akkor esélyes.

Minél kevésbé transzparensek az USB kábel utáni készülékek/kábelek, annál kevésbé hallod a különbséget.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2020.10.30., pén. 13:22
sutemenyx írta:
2020.10.30., pén. 12:36
Idézek a másik topicon lévő hozzászólásodból:
" - Nem tartalmaz a DAC számára továbbítandó egyéb információt, a digitális->analóg átalakításnál alkalmazandó ütemezést a sztenderdeknek való megfelelést szem előtt tartva (és az analóg->digitális átalakítás során történő ugyanilyen megfelelést feltételezve) a DAC saját órajel-generátora biztosítja.
- Az aszinkron USB interfész gyakorlatilag hibamentesen képes leképezni az audio PC által továbbított információt a DAC bemeneti tárolójában."

Ordenáré tévedésben vagy. Az USB többféle, azthiszem 3 vagy 4 féle működési módba helyezhető. Ebből az aszinkron hibaellenőrzött csomag alapú átvitel csak az egyik, amiről te beszélsz. Van még mellette más. És érdekes módon a WASAPI és asszem az ASIO is szinkron (stream) folyamot tesz ki az USB-re, amiben kiemelt fontosságú az időzítés és a felfutó/lefutó élek jitter és zajmentessége és úgy az egész átvitel stabilitása/minősége.
Azthiszed azért mert a pendrive-ra atmegy normalisan az adat, akkor az USB DAC-ba is. Nem! Tökmás protokollt használnak. Érdemes előbb utánanézni dolgoknak.

Hogy a témánál maradjunk a CD furóműveknél ugyanez van, az SPDIF jel is egy hasonló streamformátum. Hogy miért ilyen hülyeséget találtak ki az adatcsomag helyett? Megmondom.. azért mert ez realtime, az meg soha sem lenne az.
Ez az átka, ha valaki nem olvassa el részletesen, mit is írtam és főleg milyen kontextusban! Ott a beszélgetés arról folyt, hogy miért lehet különbség a különböző architektúrájú audió forrás PC-k között, amire felállítottam egy négy pontból álló előfeltevés listát, melynek ez volt az egyik pontja. Majd ezt követően 3 pontban adtam lehetséges magyarázatokat az eltérő hangzásra, amelyek közel rögtön a legelső azt mondja, hogy hangzásbeli különbséget okozhat bármelyik előfeltevés sérülése (pl. a bithelyes továbbítás meghiúsulása), bár a mai rendszerekben erre elég csekély az esély. A második pont az igazi válasz az eredeti kérdésedre. Meg a harmadik, de ezt a legtöbb ember úgysem vallaná be magának!
Egyébként bár az USB ajánlás audió célú felhasználását taglaló alfejezete valóban nem tartalmaz hiba esetén újraküldést, a gyakorlatban szinte mindig képes a bithelyes leképzésre, így a tapasztalható hangzásbeli különbség leginkább a második pontban megfogalmazott egyéb hatásokra vezethető vissza.
- Miért lehet különbség? Tessék bedobok mégegyet.. eltérő tápkondenzátorok, de már mondtam ezt. Próbáld ki, hamár úgyis saját épített PC-d van.

- Hagyjuk ezt az önbecsapás dolgot. Elég sokan mindennap órákat hallgatják a rendszerüket, tökéletesen tudják, hogy melyik zenével hogyan szól. Aki nem csak tesztelgetésre van kihegyezve, hanem egyébként folyton zenét hallgat, az meg fogja mondani reálisan a különbségeket.

- Nem a bithelyes továbbítás csak a lényeg, hanem az időbeni folytonosság is. Márpedig ezt akár a kábel anyaga, akár a rajta lévő zaj is befolyásolni fogja. Egyáltalán nem mindegy, hogy az egyik minta még időben íródik be a DAC chipbe, de a következőmár 5nsec késéssel. Lássuk be nemsok az 5nsec, de valami felborul tőle és ezt remekül meghallani.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

tunerman írta:
2020.10.30., pén. 08:26
A mérések elvégzését köszönjük :smile53: , de körülbelül olyan kapcsolatban van a hangzással, mintha erősítőket mindenféle mérőjelekkel teszteltünk volna...
Köszönöm, ha elolvastad!
Hát nem tudom, ha egy lejátszó szeret hibázni akkor a pattogás meg a sávugrás nekem eléggé hallható, de simán lehet hogy valakinek ez nem tűnik fel (most rosszmájú leszek de ha valaki az LP-k felől közelít akkor elhiszem :-)
tunerman írta:
2020.10.30., pén. 08:26
A mérések alapján azután rangsort készítünk - ami persze lehetséges itt is, meg ott is, csak sajnos a természetes hangzáshűség kedvelőinek ez semmilyen támpontot nem jelent.
Nem volt célom semmiféle hangzásbeli következtetés levonása, ráadásul ahhoz túl kicsi is a tesztelt készülékek száma. Így is mindenféle turbulenciát okozott itt a cikk, hátmég ha szubjektív hangzásbeli dolgokat is írtam volna. :-)
Az én jelenlegi elképzelésem szerint egy készülék először műszakilag üssön meg egy színvonalat amit mérésekkel lehet igazolni. Ezután pedig ne legyen olyan problémája ami a mindennapi használatban az én igényeimhez mérve ergonómiailag vagy funkcionalitásban problémás. Ha ez megvan akkor lehet hangzásról beszélni. Amíg nincs, addig nem érdekel hogy mi hogy szól. (Persze mindig kell komproisszumot kötni.)
Ezt a filozófiát én nem kívánom senkire ráerőszakolni, mindenki úgy jut el a saját audio nirvánájába ahogy neki tetszik.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

sutemenyx írta:
2020.10.30., pén. 13:11
“ az igencsak eltérő árszinvonalat képviselő kábelek közötti különbség”
Na haladunk.. tehát van különbség.
juliush írta: ...az igencsak eltérő árszinvonalat képviselő kábelek közötti különbség gyakorlatilag eltűnik...
sutemenyx írta: Akkor már csak egy meglehetősen transzparens hangerőszabályzó, erősítő és hangfal kombinációjára van szukseged ahhoz, hogy az a -nem irtad, de gondolom szerinted- pici különbség komolyabban megmutassa magát, mondjuk egy óriás formájában.
Szerinted csak a Videoton HiFi-tornyomat akartam modernebb forrásokkal etetni? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

sutemenyx írta:
2020.10.30., pén. 12:36
Idézek a másik topicon lévő hozzászólásodból:
" - Nem tartalmaz a DAC számára továbbítandó egyéb információt, a digitális->analóg átalakításnál alkalmazandó ütemezést a sztenderdeknek való megfelelést szem előtt tartva (és az analóg->digitális átalakítás során történő ugyanilyen megfelelést feltételezve) a DAC saját órajel-generátora biztosítja.
- Az aszinkron USB interfész gyakorlatilag hibamentesen képes leképezni az audio PC által továbbított információt a DAC bemeneti tárolójában."

Ordenáré tévedésben vagy. Az USB többféle, azthiszem 3 vagy 4 féle működési módba helyezhető. Ebből az aszinkron hibaellenőrzött csomag alapú átvitel csak az egyik, amiről te beszélsz. Van még mellette más. És érdekes módon a WASAPI és asszem az ASIO is szinkron (stream) folyamot tesz ki az USB-re, amiben kiemelt fontosságú az időzítés és a felfutó/lefutó élek jitter és zajmentessége és úgy az egész átvitel stabilitása/minősége.
Azthiszed azért mert a pendrive-ra atmegy normalisan az adat, akkor az USB DAC-ba is. Nem! Tökmás protokollt használnak. Érdemes előbb utánanézni dolgoknak.

Hogy a témánál maradjunk a CD furóműveknél ugyanez van, az SPDIF jel is egy hasonló streamformátum. Hogy miért ilyen hülyeséget találtak ki az adatcsomag helyett? Megmondom.. azért mert ez realtime, az meg soha sem lenne az.
Ez az átka, ha valaki nem olvassa el részletesen, mit is írtam és főleg milyen kontextusban! Ott a beszélgetés arról folyt, hogy miért lehet különbség a különböző architektúrájú audió forrás PC-k között, amire felállítottam egy négy pontból álló előfeltevés listát, melynek ez volt az egyik pontja. Majd ezt követően 3 pontban adtam lehetséges magyarázatokat az eltérő hangzásra, amelyek közel rögtön a legelső azt mondja, hogy hangzásbeli különbséget okozhat bármelyik előfeltevés sérülése (pl. a bithelyes továbbítás meghiúsulása), bár a mai rendszerekben erre elég csekély az esély. A második pont az igazi válasz az eredeti kérdésedre. Meg a harmadik, de ezt a legtöbb ember úgysem vallaná be magának!
Egyébként bár az USB ajánlás audió célú felhasználását taglaló alfejezete valóban nem tartalmaz hiba esetén újraküldést, a gyakorlatban szinte mindig képes a bithelyes leképzésre, így a tapasztalható hangzásbeli különbség leginkább a második pontban megfogalmazott egyéb hatásokra vezethető vissza.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

“ az igencsak eltérő árszinvonalat képviselő kábelek közötti különbség”

Na haladunk.. tehát van különbség.

Akkor már csak egy meglehetősen transzparens hangerőszabályzó, erősítő és hangfal kombinációjára van szukseged ahhoz, hogy az a -nem irtad, de gondolom szerinted- pici különbség komolyabban megmutassa magát, mondjuk egy óriás formájában.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

sutemenyx írta:
2020.10.30., pén. 12:25
juliush írta:
2020.10.30., pén. 12:00
cables írta:
2020.10.30., pén. 11:42
Nagyon okos emberek milliószor leírták hogy pl. USB kábelek hangja között nem lehet különbség. Közben hatalmas különbség van egyes kábelek hangja között...
Az USB kábelek hangja között legfeljebb a fejem fölött forgatva, vagy velük az asztalt csapkodva lehet különbség. ;)
Az már viszont tényleges kérdés, hogy egy ADOTT RENDSZERnek adott eszközei közé illesztve az ADOTT RENDSZER hangját befolyásolják-e, és ha igen milyen mértékben és irányban! És akkor lehet vizsgálni, hogy a hangzás változása tényleg annak köszönhető-e, hogy valamelyik jobbnak bizonyult a bitek helyes továbbításában (a mai technológia mellett ez a ritkább és általában inkább kiesésekben, pattogásban, semmint hangminőség romlásában realizálódik) vagy egyszerűen az általuk létesített galvanikus kapcsolat esetleg a környezetből felvett egyéb zajok a rendszer egészére hatottak valamilyen módon!
Ezekszerint te még ilyet sosem próbáltál, csak van egy elképzelésed és meggyőződésed. Innentől a hozzászólásaid teljesen irrelevánsak, talán jobb ha el is tekintesz a megírásuktól.
Tudod én is tudok kosarat fonni.. ugyan sosem próbáltam, de biztos menne. :)
Érted ugye.. ?
Nézd, jelenleg a következő forrásokat használom többé-kevésbé rendszeresen (értsd napi 2-3 órát): Bricasti M5 streamer, saját építésű audio PC SoTM txUSBexp kártyával, vagy épp iPad Pro OTG-n keresztül a következő DAC-okkal: Exogal Comet Plus, Resonessence Labs Concero HD és Herus, a következő kábelek közvetítésével: Audioquest Diamond, Chord SilverPlus illetve Audioquest Forest. Az én tapasztalatom ezekkel a korrektül megépített eszközökkel, hogy amennyiben a tervezők és gyártók megfelelő figyelmet fordítanak a fent említett mellékes hatások kézben tartására, az igencsak eltérő árszinvonalat képviselő kábelek közötti különbség gyakorlatilag eltűnik.
(És milyen jó, nem kell kidobnom a szakirányú diplomámat se!)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2020.10.30., pén. 11:44
sutemenyx írta:
2020.10.30., pén. 11:25
Ha ennyire biztos vagy abban, amit gondolsz, akkor nyilván van magyarázatod arra is, hogy miért változik meg DURVÁN a hifi lejátszólánc hangja, ha a forrása digitális, és abban a digitális forrásban -mondjuk USB->SPDIF konverter, vagy akár egy Audio PC, amik teljesen digitálisak- kicseréljük mondjuk a tápszűrőelkókat. Szeretném, ha lírnád, mert én nem tudom igazán, csak azt tudom, hogy megtörténik. Szinte még jobban, mint ha analóg részen teszed ugyanezt.
Szerintem jópáran nem értettétek meg, hogy egyelőre nem is a minőségről írtam (bár személy szerint meg vagyok róla győződve, hogy a digitális technika ma már magasabb szinvonalat képviselhet megfelelő kialakítás esetén, mint bármelyik analóg, de különösen az LP - lehet hajigálni a köveket!), hanem arról az egyszerű tényről, hogy mindkét megoldás esetén analóg a bemeneti jel (mondjuk a keverőasztal végén megjelenő sztereó master) és analóg a kimeneti (a fonóelőerősítő vagy a DAC kimenete). Jópár fejben úgy tűnik az a képzet él, hogy a CD-lemez felületén vagy bármely más digitális médiumon a digitális jel "képződik", aminek semmi köze a "természeteshez", így aztán nem is lehet belőle "természetes" hangzást előállítani.
Konkrétan a fenti kérdésedre már született egy korábbi hozzászólásom, amiben erre (is) reflektáltam:
viewtopic.php?p=2401346#p2401346
Idézek a másik topicon lévő hozzászólásodból:
" - Nem tartalmaz a DAC számára továbbítandó egyéb információt, a digitális->analóg átalakításnál alkalmazandó ütemezést a sztenderdeknek való megfelelést szem előtt tartva (és az analóg->digitális átalakítás során történő ugyanilyen megfelelést feltételezve) a DAC saját órajel-generátora biztosítja.
- Az aszinkron USB interfész gyakorlatilag hibamentesen képes leképezni az audio PC által továbbított információt a DAC bemeneti tárolójában."

Ordenáré tévedésben vagy. Az USB többféle, azthiszem 3 vagy 4 féle működési módba helyezhető. Ebből az aszinkron hibaellenőrzött csomag alapú átvitel csak az egyik, amiről te beszélsz. Van még mellette más. És érdekes módon a WASAPI és asszem az ASIO is szinkron (stream) folyamot tesz ki az USB-re, amiben kiemelt fontosságú az időzítés és a felfutó/lefutó élek jitter és zajmentessége és úgy az egész átvitel stabilitása/minősége.
Azthiszed azért mert a pendrive-ra atmegy normalisan az adat, akkor az USB DAC-ba is. Nem! Tökmás protokollt használnak. Érdemes előbb utánanézni dolgoknak.

Hogy a témánál maradjunk a CD furóműveknél ugyanez van, az SPDIF jel is egy hasonló streamformátum. Hogy miért ilyen hülyeséget találtak ki az adatcsomag helyett? Megmondom.. azért mert ez realtime, az meg soha sem lenne az.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2020.10.30., pén. 12:00
cables írta:
2020.10.30., pén. 11:42
Nagyon okos emberek milliószor leírták hogy pl. USB kábelek hangja között nem lehet különbség. Közben hatalmas különbség van egyes kábelek hangja között...
Az USB kábelek hangja között legfeljebb a fejem fölött forgatva, vagy velük az asztalt csapkodva lehet különbség. ;)
Az már viszont tényleges kérdés, hogy egy ADOTT RENDSZERnek adott eszközei közé illesztve az ADOTT RENDSZER hangját befolyásolják-e, és ha igen milyen mértékben és irányban! És akkor lehet vizsgálni, hogy a hangzás változása tényleg annak köszönhető-e, hogy valamelyik jobbnak bizonyult a bitek helyes továbbításában (a mai technológia mellett ez a ritkább és általában inkább kiesésekben, pattogásban, semmint hangminőség romlásában realizálódik) vagy egyszerűen az általuk létesített galvanikus kapcsolat esetleg a környezetből felvett egyéb zajok a rendszer egészére hatottak valamilyen módon!
Ezekszerint te még ilyet sosem próbáltál, csak van egy elképzelésed és meggyőződésed. Innentől a hozzászólásaid teljesen irrelevánsak, talán jobb ha el is tekintesz a megírásuktól.
Tudod én is tudok kosarat fonni.. ugyan sosem próbáltam, de biztos menne. :)
Érted ugye.. ?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2020.10.30., pén. 11:42
Nagyon okos emberek milliószor leírták hogy pl. USB kábelek hangja között nem lehet különbség. Közben hatalmas különbség van egyes kábelek hangja között...
Az USB kábelek hangja között legfeljebb a fejem fölött forgatva, vagy velük az asztalt csapkodva lehet különbség. ;)
Az már viszont tényleges kérdés, hogy egy ADOTT RENDSZERnek adott eszközei közé illesztve az ADOTT RENDSZER hangját befolyásolják-e, és ha igen milyen mértékben és irányban! És akkor lehet vizsgálni, hogy a hangzás változása tényleg annak köszönhető-e, hogy valamelyik jobbnak bizonyult a bitek helyes továbbításában (a mai technológia mellett ez a ritkább és általában inkább kiesésekben, pattogásban, semmint hangminőség romlásában realizálódik) vagy egyszerűen az általuk létesített galvanikus kapcsolat esetleg a környezetből felvett egyéb zajok a rendszer egészére hatottak valamilyen módon!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

sutemenyx írta:
2020.10.30., pén. 11:25
Ha ennyire biztos vagy abban, amit gondolsz, akkor nyilván van magyarázatod arra is, hogy miért változik meg DURVÁN a hifi lejátszólánc hangja, ha a forrása digitális, és abban a digitális forrásban -mondjuk USB->SPDIF konverter, vagy akár egy Audio PC, amik teljesen digitálisak- kicseréljük mondjuk a tápszűrőelkókat. Szeretném, ha lírnád, mert én nem tudom igazán, csak azt tudom, hogy megtörténik. Szinte még jobban, mint ha analóg részen teszed ugyanezt.
Szerintem jópáran nem értettétek meg, hogy egyelőre nem is a minőségről írtam (bár személy szerint meg vagyok róla győződve, hogy a digitális technika ma már magasabb szinvonalat képviselhet megfelelő kialakítás esetén, mint bármelyik analóg, de különösen az LP - lehet hajigálni a köveket!), hanem arról az egyszerű tényről, hogy mindkét megoldás esetén analóg a bemeneti jel (mondjuk a keverőasztal végén megjelenő sztereó master) és analóg a kimeneti (a fonóelőerősítő vagy a DAC kimenete). Jópár fejben úgy tűnik az a képzet él, hogy a CD-lemez felületén vagy bármely más digitális médiumon a digitális jel "képződik", aminek semmi köze a "természeteshez", így aztán nem is lehet belőle "természetes" hangzást előállítani.
Konkrétan a fenti kérdésedre már született egy korábbi hozzászólásom, amiben erre (is) reflektáltam:
viewtopic.php?p=2401346#p2401346
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon okos emberek milliószor leírták hogy pl. USB kábelek hangja között nem lehet különbség. Közben hatalmas különbség van egyes kábelek hangja között. Ezeknek az embereknek, ahelyett, hogy szajkóznák ezt a hibás tézist inkább azon kéne gondolkodni, hogy miért van a meglévő jelentős különbség:

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2020.10.30., pén. 10:45
Nem tudom, hányszor kell még leírnom!!!! :smile51:
A digitális hangrögzítés és lejátszás során a bemenet egy időben folyamatos (sokak számára ="analóg") jel, a kimenet a mintavételi frekvencia felében (általában az emberi hallás tartománya felett) sávhatárolt és az alkalmazott adatábrázolási felbontástól (bitmélység) függően elenyészően (már CD esetén is bármelyik analóg eszköznél messze kisebb mértékben) zajos UGYANCSAK TELJESEN FOLYAMATOS, ha úgy tetszik ANALÓG jel.
A mintavételezés során nem apró "mintákat" veszünk és a többit elhajítjuk, valójában periódikusan méréseket hajtunk végre rajta a pillanatnyi energiatartalmára vonatkozóan és az eredményt tároljuk kvantálva. Az Univerzumunk úgy működik, hogy ennyi információ éppen elegendő egy a mintavételi frekvenciában sávhatárolt jel rendkívül csekély zajosságtól eltekintve tökéletes helyreállításához.
Ha ennyire biztos vagy abban, amit gondolsz, akkor nyilván van magyarázatod arra is, hogy miért változik meg DURVÁN a hifi lejátszólánc hangja, ha a forrása digitális, és abban a digitális forrásban -mondjuk USB->SPDIF konverter, vagy akár egy Audio PC, amik teljesen digitálisak- kicseréljük mondjuk a tápszűrőelkókat. Szeretném, ha leírnád, mert én nem tudom igazán, csak azt tudom, hogy megtörténik. Szinte még jobban, mint ha analóg részen teszed ugyanezt.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

A digitális hangrögzítés és lejátszás során a bemenet egy időben folyamatos (sokak számára ="analóg") jel, a kimenet a mintavételi frekvencia felében (általában az emberi hallás tartománya felett) sávhatárolt és az alkalmazott adatábrázolási felbontástól (bitmélység) függően elenyészően (már CD esetén is bármelyik analóg eszköznél messze kisebb mértékben) zajos UGYANCSAK TELJESEN FOLYAMATOS, ha úgy tetszik ANALÓG jel.
Azt Te csak szeretnéd :D
Azért van különböző szavakkal definiálva, mert NEM egyformák azok a fránya jelek...
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Nem tudom, hányszor kell még leírnom!!!! :smile51:
A digitális hangrögzítés és lejátszás során a bemenet egy időben folyamatos (sokak számára ="analóg") jel, a kimenet a mintavételi frekvencia felében (általában az emberi hallás tartománya felett) sávhatárolt és az alkalmazott adatábrázolási felbontástól (bitmélység) függően elenyészően (már CD esetén is bármelyik analóg eszköznél messze kisebb mértékben) zajos UGYANCSAK TELJESEN FOLYAMATOS, ha úgy tetszik ANALÓG jel.
A mintavételezés során nem apró "mintákat" veszünk és a többit elhajítjuk, valójában periódikusan méréseket hajtunk végre rajta a pillanatnyi energiatartalmára vonatkozóan és az eredményt tároljuk kvantálva. Az Univerzumunk úgy működik, hogy ennyi információ éppen elegendő egy a mintavételi frekvenciában sávhatárolt jel rendkívül csekély zajosságtól eltekintve tökéletes helyreállításához.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pärt »

cables írta:
2020.10.30., pén. 10:02


Ezt én inkább úgy fogalmaznám, hogy ...amit digitális jelekből létrehoznak...
Nnna, megérkeztünk.
20160726ordoguzo.jpg
20160726ordoguzo.jpg (57.7 KiB) Megtekintve 1602 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Az emberi agy működése részben digitális, részben analóg, aki nem hiszi, járjon utána...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2020.10.30., pén. 10:02
Ezt én inkább úgy fogalmaznám, hogy ...amit digitális jelekből létrehoznak...
Semmit nem "hoznak létre digitális jelekből"... hacsak nem a digitális szintikre utaltál!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cables »

tunerman írta:
2020.10.30., pén. 09:13
És milyen a nem természetes?
Röviden - elektronikus. :D
Hosszabban - amit elektromos jelekből létrehoznak, annak nincs "természetes hangzáshűsége", mivel a létrejött mesterséges hangoknak nincs a való világban megtalálható "eredetije"... :smile29:
TJ.
Ezt én inkább úgy fogalmaznám, hogy ...amit digitális jelekből létrehoznak...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

tunerman írta:
2020.10.30., pén. 09:13
És milyen a nem természetes?
Röviden - elektronikus. :D
Hosszabban - amit elektromos jelekből létrehoznak, annak nincs "természetes hangzáshűsége", mivel a létrejött mesterséges hangoknak nincs a való világban megtalálható "eredetije"... :smile29:
TJ.
Hogyan is értelmezendő ez a magvas gondolat egy CD-futómű, vagy akár erősítő vonatkozásában? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

És milyen a nem természetes?
Röviden - elektronikus. :D
Hosszabban - amit elektromos jelekből létrehoznak, annak nincs "természetes hangzáshűsége", mivel a létrejött mesterséges hangoknak nincs a való világban megtalálható "eredetije"... :smile29:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Természetes hangzáshűség? gondolkodik.gif (sampinyon gomba?)
És milyen a nem természetes? gondolkodik.gif
Annyiban igaz a felvetés, hogy az olvasási teszt nem elegendő a cd futóművek hangminőség megítéléséhez, a kimeneti digitális jel paraméterei legalább annyira fontosak. Kimeneti formátum, impedancia, spdif jelalak, jitter.
És nagyon nem mindegy, hogy milyen dacot kötünk utána.

És az erősítők hangzásminőségét alapvetően meghatározó méréstechnika is rendelkezésre áll, csak nem használják, nincs szabványostva, így könnyebb a zavarosban halászni...

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Robici írta:
2020.10.29., csüt. 21:37
Írtam egy cikket a futóművek teszteléséről és az általam tesztelt három eredményeiről, akit esetleg érdekel:
http://www.egalizer.hu/hifi/hangtechnika/futomuvek.htm
A mérések elvégzését köszönjük :smile53: , de körülbelül olyan kapcsolatban van a hangzással, mintha erősítőket mindenféle mérőjelekkel teszteltünk volna...
A mérések alapján azután rangsort készítünk - ami persze lehetséges itt is, meg ott is, csak sajnos a természetes hangzáshűség kedvelőinek ez semmilyen támpontot nem jelent.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

cables írta:
2020.10.29., csüt. 22:56
Szerintem ez nem futómű teszt
Szerintem meg igen. :-)
cables írta:
2020.10.29., csüt. 22:56
Ez hiba tűrés teszt. Egyébként én úgy tudom - lehet, hogy rosszul - az igazán audiofil lejátszók nem éppen a nagy hibatűrésükről híresek, mert az interpoláció nem helyettesíti a valódi hangot.
Ez érdekes gondolatmenet de szerintem nem ez a helyzet. Mint ahogy a cikkben is szerepel, a CIRC kódolás elméletben 2,4 mm dropoutig lehetővé teszi az eredeti jel pontos helyreállítását. A Stereophile tesztjein sok nagyon drága lejátszó sokkal hamarább elbukott. Ha egy készüléknek gyenge a hibatűrése az számomra nem audiofil hanem hibás de hát nyilván eléggé eltérően gondolkodunk ebben.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

marconi írta:
2020.10.29., csüt. 22:49
És hogy hogyan szólt ez a három futómű, az nem volt érdekes?
Vajon a hibajavítási képesség/pontos olvasás egyenes arányban áll a hangminőséggel? Ez sem derült ki.
Ez a cikk nem a szubjektív értékelésről szól. Az, hogy én mit hogyan hallok nem hiszem hogy túl érdekes lenne mint ahogy engem se érdekel hogy számomra ismeretlen emberek ismeretlen rendszereket szubjektíven hogyan értékelnek. Van épp elég szubjektív leírás a neten, nem hiszem hogy azokat fölöslegesen szaporítani kéne.
Ha a hangminőséget az eredeti felvétel minél pontosabb visszaadásaként értelmezzük, akkor igen, egyenes arányban áll a pontos beolvasással. Ha máshogy, akkor nem feltétlenül.
Egyébként a Heed-et én képtelen voltam megkülönböztetni ugyanannak a felvételnek begrabbelt és számítógépről FLAC-ban lejátszott változatától (ugyanazzal a DAC-kal természetesen). A Sony esetén nem ez a helyzet, van olyan felvétel aminél vakteszten is bármikor meg tudnám mondani mikor szól a Sony és mikor nem. Ez érdekes kérdéseket vet fel de ezzel kapcsolatban egyelőre túl sok a kérdés bennem ahhoz hogy többet tudnék mondani. A Yamaha nem az enyém, azt csak egy hifis kollégám hozta és nem sokat próbálgattuk, engem csak a tesztje érdekelt.
marconi írta:
2020.10.29., csüt. 22:49
Amikor összehasonlítottam a Philips cdm0 és cdm1 mechanikákat ugyan olyan 304-es házban, volt egy cd amin a cdm0 hibázott pattogott kicsit, a cdm1 pedig nem, hibátlanul olvasta. Viszont hangra egyértelműen mégis a cdm0 a jobb, élőbb, frissebb zeneibb hangzással, hiába esetleg nem mindig olvas olyan pontosan vagy gyengébb a hibajavítása. Legalábbis az a példány amivel a meghallgatást eszközöltem. Persze a kiolvasás pontossága lehet teljesen helyreáll a recap után, majd kiderül.
Hát én őszintén kívánom hogy jobb legyen számodra a recap után.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”