Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Elmo írta:
2020.10.30., pén. 19:12
Egy kis segítséget kérnék Manjaro Linux, Deadbeef lejátszás kapcsán. Alsa kimeneten, egy szám indításakor az első fél másodperc nem hallatszik. Folyamatos lejátszásnál nincs ilyen gond. Jack kimeneten sincs ilyen gond, viszont - meglepetésemre - nem szól olyan jól. Mi lehet a gond?
Még annyi adalék, hogy nem csak a Deadbeef csinálja, hanem más lejátszók is. Talán valami késleltetési probléma?
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Tom40 írta:
2020.10.31., szomb. 00:38
Sziasztok! Hazunkba mennyezetbe epitett hangszorokat akarok tobb helyisegbe. Adodik a logikus dontes, hogy akkor a platform roon legyen, mivel ezt mar hasznalom amugyis zenere. Ti milyen elektronikat tennetek moge? Tobb szoba, ket emelet. Esetleg kisebb egysegekre bontva minden egyseghez egy malna es egy amp? (Van hazimozi erosito is.)
Elore is koszi!
Pl. zónánként egy Sonos AMP.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

No, az audio-pc-n eddig az SSD-n win10 volt ugye gyomlálva, Fidelizer pro, stb. Lefrissítettem a 20H2-re és még hifisebb (pufogó cicegő) hangja lett, úgyhogy a pendrive-ról bootolt Daphile sokkal simább, folyékonyabb hangjával nálam még nagyobb előnyre tett szert, így töröltem a win partíciókat és feltettem az SSD-re a Daphile realtime x64 verzióját. 1 dologgal azért meg kellett szenvedni, az pedig a YouTube kliens. Aztán lehet másnak ez tök egyszerű. Szóval Youtube API kulcsot kellett generálni, Client ID és jelszó párost létrehzoni, utána ellenörző kódot generál, amit be kell írni a google-nak, ahol engedélyezni kell az elérést. Persze ez így leírva 2 sor, de a tehetségtelenségem miatt azért megizzadtam vele. :D Lényeg, hogy végre megy ez is. Így már a Youtube-on elérhető koncerteket is lehet hallgatni, ami nekem fontos. Némelyik 32bit 48kHz, nem is olyan gáz a minősége, simán hallgatható.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Sziasztok! Hazunkba mennyezetbe epitett hangszorokat akarok tobb helyisegbe. Adodik a logikus dontes, hogy akkor a platform roon legyen, mivel ezt mar hasznalom amugyis zenere. Ti milyen elektronikat tennetek moge? Tobb szoba, ket emelet. Esetleg kisebb egysegekre bontva minden egyseghez egy malna es egy amp? (Van hazimozi erosito is.)
Elore is koszi!
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Dorian írta:
2020.10.30., pén. 14:02
Köszi az MZ/X USB kártya tippeket, vettem egy használt, általa moddolt példányt, tényleg elég jó :)
Hát még amit nulláról épített kártyát! Én próbáltam mindkettőt.

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Egy kis segítséget kérnék Manjaro Linux, Deadbeef lejátszás kapcsán. Alsa kimeneten, egy szám indításakor az első fél másodperc nem hallatszik. Folyamatos lejátszásnál nincs ilyen gond. Jack kimeneten sincs ilyen gond, viszont - meglepetésemre - nem szól olyan jól. Mi lehet a gond?
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Köszi az MZ/X USB kártya tippeket, vettem egy használt, általa moddolt példányt, tényleg elég jó :)
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

tsilver2 írta:
2020.10.27., kedd 10:38
Köszi a gyors választ

akkor nem értem :(
90 % flac a többi dsf
Ékezetes karakterek a file es konyvtarnevekben okozhatnak gondot.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Köszi a gyors választ

akkor nem értem :(
90 % flac a többi dsf

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

tsilver2 írta:
2020.10.27., kedd 10:01
Miért lehet az hogy a HQplayer nem tudja beszkennelni az összes fájlomat a jriver meg gond nélkül?
Supported source formats:
CDDA (Audio CD)
FLAC
DSDIFF (DFF, non-compressed)
DSF
RIFF (WAV, including DXD/RF64)
AIFF
RAW streams
Realtime audio inputs

Ha a fentieken kívül más formátumban vannak, akkor azokkal nem tud mit kezdeni. A JRivernek sokkal szélesebb a támogatottsági köre.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Miért lehet az hogy a HQplayer nem tudja beszkennelni az összes fájlomat a jriver meg gond nélkül?

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

asebestyen írta:
2020.10.26., hétf. 19:48
Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 18:15


Ha a BIOS kiìrja, hogy DDR3 1600 MHz-es RAM van benne, akkor ennyi infò elèg, hogy vegyek bele mèg egy ugyanekkorát, vagy valami másnak is stimmelnie kell?
Érdemes levveni a gép tetejét és megnézni pontosan milyen RAM van benne. Ha van rá mód, pont olyat kell venni. Ha nincs, akkor minnél hasonlóbbat. A feszültség (1,4V, 1,5V, 1,65V) mindenképp egyező legyen, de jó ha a késleltetés (CL9, CL10, CL11) is egyforma, bár azokhoz még könnyebben igazodik az alaplap, mert a lassabbhoz állítja mindet és kész.
Bocs a nagyonalap kérdésért, de ha jól értem, ez a Dual Channel Mermory használata miatt fontos, ugye? Miért jobb ilyen módban használni, mit nyerek vele, gyorsabb lesz?
Amúgy ez a te régi géped, a 4 GB memória mellé gondoltam nem árt beletenni még egyet, mert még az integrált grafkártya is ebből használ. Talán mozinál is jól jön, meg zenénénél is, mert a Daphile memóriába betöltéssel sokkal jobb hangú.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 18:15


Ha a BIOS kiìrja, hogy DDR3 1600 MHz-es RAM van benne, akkor ennyi infò elèg, hogy vegyek bele mèg egy ugyanekkorát, vagy valami másnak is stimmelnie kell?
Érdemes levveni a gép tetejét és megnézni pontosan milyen RAM van benne. Ha van rá mód, pont olyat kell venni. Ha nincs, akkor minnél hasonlóbbat. A feszültség (1,4V, 1,5V, 1,65V) mindenképp egyező legyen, de jó ha a késleltetés (CL9, CL10, CL11) is egyforma, bár azokhoz még könnyebben igazodik az alaplap, mert a lassabbhoz állítja mindet és kész.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

tsilver2 írta:
2020.10.26., hétf. 18:27
Most ismerkedem a beállításokkal. Mekkora értékre kell beállítani a Hang ablakban a hangszórók és a Jriver alapértelmezett formátumát DSD 512es DAC-nál a speciális fülnél?
Hát ennek se füle se farka, de megpróbálom kitalálni mire is gondolsz. gondolkodik.gif A Hang ablakban semmit nem kell állítani, mivel nem a PC hangvezérlőjét használjuk. A jRiver -ben kell hogy legyen ASIO vagy Wasapi driver az Audio Device fül alatt, ugyan is ezek kikerülik a Windows hangrendszerét és csak digitális jelet küldenek a DAC-nak.
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (239.41 KiB) Megtekintve 2533 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 18:15
La_Valse írta:
2020.10.26., hétf. 17:51
Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 12:40
... a bios úgy tűnik elfelejti a bootmenü beállítását (korábban működött) mert mindig visszaáll az SSD-ről való Win indításra. Lehet ez más okból, mint abból, hogy az alaplapban lévő elemet cserélni kellene?
A legbiztosabb jele az elem merülésének, ha elfelejti az időt (RTC).
Most, hogy mondod, mùltkor mintha tök rossz időt mutatott volna (több, mint 2 òrával, aztán a win szinkronizálta)
Más bootolhatò pent nem tettem bele.
Ha tènyleg csak rosszul állìtottam be a bios-boot-ot, akkor igen hülyènek fogom èrezni magam, de ellenőrzöm.

Egy kicsit más:
Ha a BIOS kiìrja, hogy DDR3 1600 MHz-es RAM van benne, akkor ennyi infò elèg, hogy vegyek bele mèg egy ugyanekkorát, vagy valami másnak is stimmelnie kell?
Manapság az alaplap gyártók az adott alaplaphoz mellékelnek memória támogatási listát amit megtalálsz a honlapjukon. Érdemes ezt is figyelembe venni, mert az ott leírt típusok jellemzően hibátlanul működnek az alaplapban vagy leolvasni a mostani RAM-od gyártóját/típusát és olyat venni.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 18:15
Egy kicsit más:
Ha a BIOS kiìrja, hogy DDR3 1600 MHz-es RAM van benne, akkor ennyi infò elèg, hogy vegyek bele mèg egy ugyanekkorát, vagy valami másnak is stimmelnie kell?
Ha az alaplapod tudja a Dual Channel Memory Technology-t, miért ne tudná, és ki is akarod használni,
akkor két, teljesen egyforma RAM kell, gyártóra, méretre, sebességre és chip tipusra. Ha nem, akkor
csak a próba dönti el, kezeli-e a lap együtt azokat. Még néha az is számít, melyik slotba dugod.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Most ismerkedem a beállításokkal. Mekkora értékre kell beállítani a Hang ablakban a hangszórók és a Jriver alapértelmezett formátumát DSD 512es DAC-nál a speciális fülnél?

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

La_Valse írta:
2020.10.26., hétf. 17:51
Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 12:40
... a bios úgy tűnik elfelejti a bootmenü beállítását (korábban működött) mert mindig visszaáll az SSD-ről való Win indításra. Lehet ez más okból, mint abból, hogy az alaplapban lévő elemet cserélni kellene?
A legbiztosabb jele az elem merülésének, ha elfelejti az időt (RTC).
Most, hogy mondod, mùltkor mintha tök rossz időt mutatott volna (több, mint 2 òrával, aztán a win szinkronizálta)
Más bootolhatò pent nem tettem bele.
Ha tènyleg csak rosszul állìtottam be a bios-boot-ot, akkor igen hülyènek fogom èrezni magam, de ellenőrzöm.

Egy kicsit más:
Ha a BIOS kiìrja, hogy DDR3 1600 MHz-es RAM van benne, akkor ennyi infò elèg, hogy vegyek bele mèg egy ugyanekkorát, vagy valami másnak is stimmelnie kell?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 12:40
... a bios úgy tűnik elfelejti a bootmenü beállítását (korábban működött) mert mindig visszaáll az SSD-ről való Win indításra. Lehet ez más okból, mint abból, hogy az alaplapban lévő elemet cserélni kellene?
A legbiztosabb jele az elem merülésének, ha elfelejti az időt (RTC). Ha eddig tudta a leckét,
akkor tüzetesen ellenőrízd a boot beállításokat. Néha én is rá szoktam csodálkozni a biosra,
mintha sosem láttam volna. :D Nem minden nap nézegeti az ember. Esetleg, ha a Daphile-től
eltérő, bootolható USB-t is csatlakoztattál, előfordulhat, hogy elfelejti az előzőt.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

robi20064 írta:
2020.10.26., hétf. 12:44
Dorian írta:
2020.10.26., hétf. 12:40
Hátha van vkinek 1-2 jó ötlete:

PC felhasználása Win alatt filmlejátszás, ha pedig bent van a Daphile pen a gépben, akkor az indul el zenelejátszásra. Elvileg.
Viszont a bios úgy tűnik elfelejti a bootmenü beállítását (korábban működött) mert mindig visszaáll az SSD-ről való Win indításra. Lehet ez más okból, mint abból, hogy az alaplapban lévő elemet cserélni kellene?

Másik probléma, hogy a Win helyes hang-beállítása 7.1 24/96. Nos, ezt random(?) elfelejti és vissza áll 2.0 16/44.1-re. Ennek megoldására ötletem sincs...
Van barmifele hibauzenet - pl CMOS checksum error - defaults loaded - ami arra enged kovetkeztetni hogy visszaalnak az alapbeallitasok? Hany eves az alaplap? Az elemek eleg hosszu ideig birni szoktak, viszont a csere sem egy nagy befektetes (CR2032 szokott lenni a legtobbszor).

Nem, semmi hibaüzenet, csak simán betölt a Win, ha pedig újraindítok a megfelelő billentyű nyomkodásával és belépek a biosba, ott annyi látszik, hogy már megint az SSD van első helyen. (természetesen ha megváltoztatom akkor biosból a módosítások mentésével együtt lépek ki).
Alaplap olyan 4 éves lehet kb.
Nemsokára úgyis ki kell bányásznom a gépet a helyéről, mert kerül bele USB kártya, akkor már RAM-ot is bővítek, és akkor már kicserélem az elemet, hátha. De lehet, hogy valami más hibája van?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Hátha van vkinek 1-2 jó ötlete:

PC felhasználása Win alatt filmlejátszás, ha pedig bent van a Daphile pen a gépben, akkor az indul el zenelejátszásra. Elvileg.
Viszont a bios úgy tűnik elfelejti a bootmenü beállítását (korábban működött) mert mindig visszaáll az SSD-ről való Win indításra. Lehet ez más okból, mint abból, hogy az alaplapban lévő elemet cserélni kellene?

Másik probléma, hogy a Win helyes hang-beállítása 7.1 24/96. Nos, ezt random(?) elfelejti és vissza áll 2.0 16/44.1-re. Ennek megoldására ötletem sincs...
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

kakaox írta:
2020.10.25., vas. 18:13
Sziasztok!
Aki még használ Win10-et audió célokra az feltétlenül frissítse a 20H2-re, mert nagyon jó lett a hangja! :smile29:

winver.jpg
Dehát a képen is ott van, hogy csak a Harmadik. :D
Csatolmányok
20201025_201439.jpg
20201025_201439.jpg (48.43 KiB) Megtekintve 2293 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Sziasztok!
Aki még használ Win10-et audió célokra az feltétlenül frissítse a 20H2-re, mert nagyon jó lett a hangja! :smile29:
winver.jpg
winver.jpg (53.04 KiB) Megtekintve 2300 alkalommal
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Jut az eszembe: Linux alatt használ valaki HQPlayerr egygépes üzemmódban? Tapasztalatok?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.10.21., szer. 12:19
A tisztanlatas vegett :) Evekig egy ember (Damien Plisson) fejlesztette a Mac-es Audirvana-t. Engem mar az is meglepett hogy vegul lett Windows-os verzio. Azt nem tudom hogy jelenleg hogyan fest a fejlesztoi garda, de az uj feature-ok illetve hibajavitasok utemezesebol arra tudok kovetkeztetni hogy meg mindig minimalis letszamu (akar vehetett is fel maga melle gyakornokokat vagy barki mast az evek alatt). Ez a teny onmagaban nem kell hogy kiabrandito legyen, sok mas kivalo termek mogott is sokszor egyszemelyes hadsereg all (pl HQPlayer, JRiver-ben nem vagyok biztos, de ezt talan Viktor tudni fogja). Nyilvan teljesen mas utemben kepesek haladni ok mondjuk egy Roon-al szemben ahol 10+ fo vegzi csak a fejlesztest.

Szerintem eloszor probald ki Win10 alatt mind az Audirvana-t mind a Roon-t (esetleg meg Amarra-t is, ott most eppen akcio van "PROMOBF50" koddal ha minden igaz) es a sajat tapasztalataid es preferenciaid alapjan donts, ne az alapjan hogy hanyan verik a billentyuzetet a hatterben.
Még egy addendum: a Mac-es fejlesztés látványosan folyamatos, kb hetente jönnek az update-ek, legutóbb épp tegnapelőtt jött egy.

A Mac-es Audirvana szerintem egy gyöngyszem, és így, hogy egyetlen ember műve, háát... minden elismerésem, nagyon komoly fejlesztőről van szó, a termék mindent elmond róla. Atomstabil, könnyen használható, nagyon jó hangú, DSP-zhető (ha jól emlékszem), és még (nagyon profi) távirányító mobilapplikáció is van hozzá (iOS-re tuti, Android-ra nem biztos, de valószínű). Ha belegondolok, hogy mindezen egyetlen ember dolgozik.... leborulok.gif

Ami a Windowsos verziót illeti, egyetlen fejlesztő ezzel akkor éri utol magát, amikor egy normális cross-platform megoldásra áll át (pl. egy olyan Java alapú megoldás, amelyben legalább a kritikus részek /a lejátszó maga ill. a DSP-k és a PCM-DSD konverter/ natív gépi kódba fordulnak az ún. bytecode helyett), majd feloldja a különböző oprendszerekből eredő illesztetlenségi gondokat. Ezután ugyanabból a kódból tud fordítani mindkét oprendszerre. A cross-platformosítás szerintem megtörtént a Windowsos verzió megjelenése előtt, mert akkoriban a Mac-es verzió is teljesen új felületet kapott, viszont valószínűleg még nincs elvarrva minden szál a Windows-hoz, mert a Windows-os verziót, ellentétben a Mac-essel, nem dícsérik.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”