Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

KopaszKutya írta:
2020.11.13., pén. 11:29
Sziasztok!

Az ASRock J3160DC-ITX alaplapom leírásában szerepel egy ilyen sor, hogy " 1 x WiFi Module Screw" illetve a BIOS-nál bekapcsolható a WiFi rádió.

Ez a WiFi modul az alaplapon van rajta vagy egy külső egység? A WiFi rádió opciót hiába kapcsolom be, nincs WiFi. Daphile miatt kéne.

Esetleg vannak ezek a pici USB WiFi stick-ek pár ezer Ft-ért, az is jó lehet?

Egyszer próbáltam a telefont mobil hotspot-ként használni, úgy is jó volt, de telefont váltottam és ezzel már úgy se megy.

Köszönöm?
WiFi az nem sok van a lapodon. Középtájon, a hűtő mellett van a MINI_PCIE1 felíratú, mini_PCIe
slot, ide lehet fél méretű WiFi modult csatlakoztatni és a chipset beállításoknál a WiFiRadio-val
engedélyezni. Sajnos a támogatott modulokról nem szól a fáma.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Az ASRock J3160DC-ITX alaplapom leírásában szerepel egy ilyen sor, hogy " 1 x WiFi Module Screw" illetve a BIOS-nál bekapcsolható a WiFi rádió.

Ez a WiFi modul az alaplapon van rajta vagy egy külső egység? A WiFi rádió opciót hiába kapcsolom be, nincs WiFi. Daphile miatt kéne.

Esetleg vannak ezek a pici USB WiFi stick-ek pár ezer Ft-ért, az is jó lehet?

Egyszer próbáltam a telefont mobil hotspot-ként használni, úgy is jó volt, de telefont váltottam és ezzel már úgy se megy.

Köszönöm?
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Indy írta:
2020.11.13., pén. 09:05

Csak fél éve volt kint a figyelmeztetés a Squeezer indításakor. :rolleyes: gondolkodik.gif :D Na mindegy, a Daphile LMS update-ig hallgatjuk az mp3-as stream-et. Spoty 2. :D
Ez most egy újabb gond elvileg, a squeezbox.com-os újra bejelentekzős gond az pár hete lezajlott, utána működött nálam 2 nappal ezelőttig.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

asebestyen írta:
2020.11.12., csüt. 22:23
Indy írta:
2020.11.12., csüt. 20:51
Pár napja nem játszik le a Daphilom semmit a Tidalról. Tallózhatók a zenék, de "Problem: Can't connect to server" hibaüzenet jelenik meg amikor elindítok egy egy zenét. Androidos appból semmi gond...

Szerk.: ha mp3/aac-re kapcsolok, akkor jó. Flac nem jó. :rolleyes:
Egyébként ahogy olvasom az LMS-t kéne frissíteni a 8.0 verzióra, hogy működjön. A Tidal autentikációt módosították, ha igaz. gondolkodik.gif Azt hiszem, nekünk most várni kell. :rolleyes:
Csak fél éve volt kint a figyelmeztetés a Squeezer indításakor. :rolleyes: gondolkodik.gif :D Na mindegy, a Daphile LMS update-ig hallgatjuk az mp3-as stream-et. Spoty 2. :D
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Indy írta:
2020.11.12., csüt. 20:51
Pár napja nem játszik le a Daphilom semmit a Tidalról. Tallózhatók a zenék, de "Problem: Can't connect to server" hibaüzenet jelenik meg amikor elindítok egy egy zenét. Androidos appból semmi gond...

Szerk.: ha mp3/aac-re kapcsolok, akkor jó. Flac nem jó. :rolleyes:
Hi!

Itt érdemes olvasgatni, ha lesz megoldás itt írják majd:
https://forums.slimdevices.com/forumdis ... ezebox-com

Van akinek megoldotta a problémát a 8.0-s LMS. Nálam még nem ok a Sotm SMS-100-on.(Ezen egy egy régi squeezelite fut, valszeg az a gond mert egy újabb squeezelite-es gépre tudok streamelni a szerverrel.) DLNA-val működik az sms-100 is Tidal-el.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Indy írta:
2020.11.12., csüt. 20:51
Pár napja nem játszik le a Daphilom semmit a Tidalról. Tallózhatók a zenék, de "Problem: Can't connect to server" hibaüzenet jelenik meg amikor elindítok egy egy zenét. Androidos appból semmi gond...

Szerk.: ha mp3/aac-re kapcsolok, akkor jó. Flac nem jó. :rolleyes:
Egyébként ahogy olvasom az LMS-t kéne frissíteni a 8.0 verzióra, hogy működjön. A Tidal autentikációt módosították, ha igaz. gondolkodik.gif Azt hiszem, nekünk most várni kell. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Indy írta:
2020.11.12., csüt. 20:51
Pár napja nem játszik le a Daphilom semmit a Tidalról. Tallózhatók a zenék, de "Problem: Can't connect to server" hibaüzenet jelenik meg amikor elindítok egy egy zenét. Androidos appból semmi gond...

Szerk.: ha mp3/aac-re kapcsolok, akkor jó. Flac nem jó. :rolleyes:
Dettó. Most szivattam meg magam, mert Roon végpontot akartam csinálni belől gyorsan, de túl hamar raktam át külső szerverre és most már nem is tudom visszaállítani. :D

Szerk: 10 perc után megjelent a settings menü.... mind a 3 hajszálam ősz lett. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Pár napja nem játszik le a Daphilom semmit a Tidalról. Tallózhatók a zenék, de "Problem: Can't connect to server" hibaüzenet jelenik meg amikor elindítok egy egy zenét. Androidos appból semmi gond...

Szerk.: ha mp3/aac-re kapcsolok, akkor jó. Flac nem jó. :rolleyes:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Elmo írta:
2020.11.03., kedd 10:42
Sikerült mindent a gyári értékekre állítani Deadbeef-ben, ill. a puffer méretet 2500-ig vittem le, amíg nem pattog.
Kipróbáltam több playert is, ALSA kimeneten mindegyik kihagyja az első kb. fél másodpercet, tehát nem a Deadbeef a ludas. Jack, Pulse oké, persze ezekkel nem szó olyan jól. gondolkodik.gif
Átállítottam a DAC-om szinkronról aszinkron módba és így már minden rendben. Nem tudom, hogy ez mit jelent de megoldotta a problémát.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

alto írta:
2020.11.01., vas. 13:22
Tom40 írta:
2020.10.31., szomb. 00:38
Sziasztok! Hazunkba mennyezetbe epitett hangszorokat akarok tobb helyisegbe. Adodik a logikus dontes, hogy akkor a platform roon legyen, mivel ezt mar hasznalom amugyis zenere. Ti milyen elektronikat tennetek moge? Tobb szoba, ket emelet. Esetleg kisebb egysegekre bontva minden egyseghez egy malna es egy amp? (Van hazimozi erosito is.)
Elore is koszi!
Pl. zónánként egy Sonos AMP.
Koszi szepen! Volt Sonos Connect-em, szerettem, es ki is buheraltattam, hogy meg jobban szoljon. Valahogy ez most ki is ment a fejembol, mint opcio. Azert meg agyalok azon, hogy be tudom-e valahogy integralni a meglevo HTPC-t es a hazimozi erositot, hogy roon-nal menjen az egesz.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok a forrásom Pc viszont azon filózok,hogy a jelenlegit tartsam meg és fejlesszem még,vagy egy Mac mini 2014 late.
Az én pc max ebben a konfigban lenne:
-Pico táp+Microsoft táp,
-pp v2 hangkártya,
-250 Gb SSD,
-8Gb DDr4 ram,
-Win server 2016 Jriver +Auiophile optimizer
A Mac mini:
i5/1.4ghz/Late 2014/4GB RAM/256GB SSD
Köszi a segítséget.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

zbiro32 írta:
2020.11.03., kedd 22:34
Egy kérdés a Roon-ban tapasztalt forumtársakhoz a Dual PC mód-ról.

Uj Roon felhasználókánt szeretnék kiépíteni egy Dual PC rendszert.
Kiindulási pont--Audio PC analóg 6 körös táp ( Bodor Audio) és MZperX USB kártya ( Win Server, AudioPhilOptimizer)
Végigböngésztem a Roon ajánlásokat, a legjobb verzió amit ajánl, az a dual PC.

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem:
A Roon javaslat:
Egy nagyon erős szerver, és egy bármilyen gyenge Bridge, ami a DAC-hoz kapcsolódik USB-n.
Én itt érzek némi ellentmondást:
Eddig mindenki azt mondta-írta, hogy nagyon fontos az USB dedikált kártya, és mindenki elkezdte ezeket atermékeket horror áron vásárolni ( Lásd PP4, stb).
Ezzel ellentétben a Roon említést sem tesz egy Audiophile USB kártya szükségességéről.
Itt jönne a kérdésem:

Feltétele a jobb hangnak egy Roon Bridge PC ( Windows) gépben egy spéci USB kártya?
És egy jó USB kábel?

Ezt azért kérdezem, mert én is, mint sok más fórumtárs jelentős összegeket költött spéci USB kártyára, és USB kábelre, de ezek az eszközök az Audio Server PC-ben vannak most,aminek Server-Bridge konfiguráció esetén semmi értelme, viszont a Roon ajánlások említést sem tesznek, hogy ezek az eszközök fontosak lennének a Bridge PC esetében...
Először azt lenne fontos eldönteni, hogy a DAC architektúrájához igazodva szeretnél-e számításigényes digitális szűréssel, formátum konverzióval is operálni! Számos DAC profitál például a 2x-4x-8x DSD felkonvertálásból. Ebben az esetben egy javasolt és kipróbált út lehet ezt a funkciót a legerősebb gépeden futó HQPlayer-re bízni, ami Roon End Point-ként funkcionál és a Roon Core-t egy másik gépen futtatni, akár NAS-on. Nálam ez utóbbi konstrukció működik.
A Roon maga is képes konvertálni, azonban a HQP ennek a területnek a doyen-je, a benne megvalósított szűrőalgoritmusok mennyisége és minősége messze felülmúlja a Roon-ét. Kell alá a kakaó, ezek a konverziók borzasztóan számításigényesek tudnak lenni, már csak ezért sem raknám egy gépre a Roon Core-ral!
A HQPlayer a saját géphez csatlakoztatott átalakító meghajtásán túl képes a DAC etetésének feladatát kiszervezni a hálózaton csücsülő önálló NAA eszköznek, ebben az esetben már tripla-gépes megoldásnál járunk. :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 133
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Köszönöm a válaszokat.
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zbiro32 írta:
2020.11.03., kedd 22:34
Egy kérdés a Roon-ban tapasztalt forumtársakhoz a Dual PC mód-ról.

Uj Roon felhasználókánt szeretnék kiépíteni egy Dual PC rendszert.
Kiindulási pont--Audio PC analóg 6 körös táp ( Bodor Audio) és MZperX USB kártya ( Win Server, AudioPhilOptimizer)
Végigböngésztem a Roon ajánlásokat, a legjobb verzió amit ajánl, az a dual PC.

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem:
A Roon javaslat:
Egy nagyon erős szerver, és egy bármilyen gyenge Bridge, ami a DAC-hoz kapcsolódik USB-n.
Én itt érzek némi ellentmondást:
Eddig mindenki azt mondta-írta, hogy nagyon fontos az USB dedikált kártya, és mindenki elkezdte ezeket atermékeket horror áron vásárolni ( Lásd PP4, stb).
Ezzel ellentétben a Roon említést sem tesz egy Audiophile USB kártya szükségességéről.
Itt jönne a kérdésem:

Feltétele a jobb hangnak egy Roon Bridge PC ( Windows) gépben egy spéci USB kártya?
És egy jó USB kábel?

Ezt azért kérdezem, mert én is, mint sok más fórumtárs jelentős összegeket költött spéci USB kártyára, és USB kábelre, de ezek az eszközök az Audio Server PC-ben vannak most,aminek Server-Bridge konfiguráció esetén semmi értelme, viszont a Roon ajánlások említést sem tesznek, hogy ezek az eszközök fontosak lennének a Bridge PC esetében...
Mindenképp a jelenlegi PC-d legyen a Roon Bridge, ha 2 gépes felállást szeretnél. Számítási képességek területén kell erősebbnek lenni a Roon szervernek, főleg ha DSP funkciókat szeretnél használni, mint felkonvertálás, dithering, EQ, bármi. A bridge-nek kell hifis értelemben Audio pc-nek lenni, ahol már nem a számítási teljesítmény fontos, inkább a zajmentesség és az időzítés. Az USB kábel pont annyira fontos (vagy nem fontos), mint egy gépes felállásnál.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 133
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Egy kérdés a Roon-ban tapasztalt forumtársakhoz a Dual PC mód-ról.

Uj Roon felhasználókánt szeretnék kiépíteni egy Dual PC rendszert.
Kiindulási pont--Audio PC analóg 6 körös táp ( Bodor Audio) és MZperX USB kártya ( Win Server, AudioPhilOptimizer)
Végigböngésztem a Roon ajánlásokat, a legjobb verzió amit ajánl, az a dual PC.

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem:
A Roon javaslat:
Egy nagyon erős szerver, és egy bármilyen gyenge Bridge, ami a DAC-hoz kapcsolódik USB-n.
Én itt érzek némi ellentmondást:
Eddig mindenki azt mondta-írta, hogy nagyon fontos az USB dedikált kártya, és mindenki elkezdte ezeket atermékeket horror áron vásárolni ( Lásd PP4, stb).
Ezzel ellentétben a Roon említést sem tesz egy Audiophile USB kártya szükségességéről.
Itt jönne a kérdésem:

Feltétele a jobb hangnak egy Roon Bridge PC ( Windows) gépben egy spéci USB kártya?
És egy jó USB kábel?

Ezt azért kérdezem, mert én is, mint sok más fórumtárs jelentős összegeket költött spéci USB kártyára, és USB kábelre, de ezek az eszközök az Audio Server PC-ben vannak most,aminek Server-Bridge konfiguráció esetén semmi értelme, viszont a Roon ajánlások említést sem tesznek, hogy ezek az eszközök fontosak lennének a Bridge PC esetében...
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Sikerült mindent a gyári értékekre állítani Deadbeef-ben, ill. a puffer méretet 2500-ig vittem le, amíg nem pattog.
Kipróbáltam több playert is, ALSA kimeneten mindegyik kihagyja az első kb. fél másodpercet, tehát nem a Deadbeef a ludas. Jack, Pulse oké, persze ezekkel nem szó olyan jól. gondolkodik.gif
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Elmo írta:
2020.11.02., hétf. 17:36
asebestyen írta:
2020.11.01., vas. 17:57
Elmo írta:
2020.11.01., vas. 17:12


Deadbeef-ben nem találok ilyen lehetőséget, Strawberry- ben levettem minimumra, nem változott semmi.
DeaDBeef -> Preferences -> Plugins fül -> ALSA output plugin kijelöl -> Preferences -> Preffered buffer size

Itt milyen érték van? Végez-e konverziót bármi? Az a baj, hogy a track 500ms után szólal meg vagy az, hogy hiányzik az elejéből 500ms?
Megtaláltam és addig állítgattam amíg csak pattogó hang jön ki belőle ALSA kimeneten. Akkor is ha az ALSA újramintavételezést kikapcsolom. :smile51: JACK kimenet rendben. Hiányzik az elejéből 500ms. Még kísérletezgetek, köszönöm az eddigi segítséget!
No, letöltöttem ezt a Manjaro Linuxot, feltettem pendrive-ra, live-ban futtatom. Utána installáltam a DeaDBeaf lejátszót.
1. Deadbeef -> Edit -> Preferences
Itt nekem Output plugin: ALSA output plugin, Output Device: A dacom Audio-gd ,USB Audio
2. Deadbeef -> Edit -> Preferences -> Plugins -> ALSA output plugin -> Configure: buffer 8192

Minden piszkálás nélkül tökéletes, nincs késés, pattogás, semmi.

Jó lenne tudni, mik a pontos beállításaid, már csak azért is, mert itt az ALSA a kimenet mindenképp, abban van a driver is.
A lejátszó program (DeaDBeef) és az ALSA közt van egy "zene szerver" még, ami lehet JACK (pro audio) vagy Pulse Audio (consumer). A Jack elvileg jobban enged belenyúlni a dolgokba, mivel feltételezi, hogy a használója ebből él és vágja a pitét becsülettel.
Én azt gondolnám, hogy minden állítgatás nélkül jónak kéne lennie Nálad is, ha ezek a beállítások vannak, mint nálam, azzal a különbséggel, hogy a Te DAC-od van kiválasztva, annak is a megfelelő verziója, mert ugye sokféle kimeneti eszközként megjelenik.
Ha beírnád adott pontokon mit látsz vagy betennél 1-2 képernyőfotót az sokat segítene.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 133
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Aszpirin írta:
2020.11.02., hétf. 16:52
zbiro32 írta:
2020.11.02., hétf. 16:19
Itt egy ígéretes fejlesztés: PI4 billentyűzetbe építve

https://www.origo.hu/techbazis/20201102 ... togep.html
Azért a "billentyűzetbe épített számítógép" egy nagyon régi koncepció...
Ha így haladnak, a következő ígéretes fejlesztésük a málna-laptop lesz :D
Lehet, hogy én vagyok régimódi, de szerintem a "málna PC"-design-nak van egy nagy hiányossága: A csatlakozók a hátoldalon, és az oldalfalon is.
Ezt tovább bonyolítja, hogy egy ilyen PC nagyon könnyű, és a merevebb kábelek ide-oda mozgatják az egységet.
Szvsz egy milliós rendszerbe--ahol mondjuk a CD lejátszó egy 10-20 kg atom stabil--nem illik egy ilyen játékszer.
Ezért tettem fel a lenti linket-- Mivel a duál Roon konfigurációban sokan használnak Raspberry megoldásokat, amihez bizonyos esetben billentyűzet is kell, ezzel a megoldással megspórolhatunk egy kábelrengeteget.
De erről tényleg nem szeretnék vitát nyitni: Kinek a ...., kinek a papné.
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

asebestyen írta:
2020.11.01., vas. 17:57
Elmo írta:
2020.11.01., vas. 17:12


Deadbeef-ben nem találok ilyen lehetőséget, Strawberry- ben levettem minimumra, nem változott semmi.
DeaDBeef -> Preferences -> Plugins fül -> ALSA output plugin kijelöl -> Preferences -> Preffered buffer size

Itt milyen érték van? Végez-e konverziót bármi? Az a baj, hogy a track 500ms után szólal meg vagy az, hogy hiányzik az elejéből 500ms?
Megtaláltam és addig állítgattam amíg csak pattogó hang jön ki belőle ALSA kimeneten. Akkor is ha az ALSA újramintavételezést kikapcsolom. :smile51: JACK kimenet rendben. Hiányzik az elejéből 500ms. Még kísérletezgetek, köszönöm az eddigi segítséget!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zbiro32 írta:
2020.11.02., hétf. 16:19
Itt egy ígéretes fejlesztés: PI4 billentyűzetbe építve

https://www.origo.hu/techbazis/20201102 ... togep.html
Azért a "billentyűzetbe épített számítógép" egy nagyon régi koncepció...
Ha így haladnak, a következő ígéretes fejlesztésük a málna-laptop lesz :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1236
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 133
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Itt egy ígéretes fejlesztés: PI4 billentyűzetbe építve

https://www.origo.hu/techbazis/20201102 ... togep.html
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Elmo írta:
2020.11.01., vas. 17:12


Deadbeef-ben nem találok ilyen lehetőséget, Strawberry- ben levettem minimumra, nem változott semmi.
DeaDBeef -> Preferences -> Plugins fül -> ALSA output plugin kijelöl -> Preferences -> Preffered buffer size

Itt milyen érték van? Végez-e konverziót bármi? Az a baj, hogy a track 500ms után szólal meg vagy az, hogy hiányzik az elejéből 500ms?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

asebestyen írta:
2020.11.01., vas. 12:31
Lefrissítettem a 20H2-re
Szerencsémre én nem hallok különbséget. Viszont minta lassabb lenne a kezelőfelület reakcióideje. sad.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

asebestyen írta:
2020.11.01., vas. 15:57
Elmo írta:
2020.11.01., vas. 15:39
Elmo írta:
2020.10.30., pén. 19:12
Egy kis segítséget kérnék Manjaro Linux, Deadbeef lejátszás kapcsán. Alsa kimeneten, egy szám indításakor az első fél másodperc nem hallatszik. Folyamatos lejátszásnál nincs ilyen gond. Jack kimeneten sincs ilyen gond, viszont - meglepetésemre - nem szól olyan jól. Mi lehet a gond?
Még annyi adalék, hogy nem csak a Deadbeef csinálja, hanem más lejátszók is. Talán valami késleltetési probléma?
Gyanítom, hogy az ALSA kimeneten a puffer 500ms-ra van állítva. Vedd lejjebb, változik-e.
Deadbeef-ben nem találok ilyen lehetőséget, Strawberry- ben levettem minimumra, nem változott semmi.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Elmo írta:
2020.11.01., vas. 15:39
Elmo írta:
2020.10.30., pén. 19:12
Egy kis segítséget kérnék Manjaro Linux, Deadbeef lejátszás kapcsán. Alsa kimeneten, egy szám indításakor az első fél másodperc nem hallatszik. Folyamatos lejátszásnál nincs ilyen gond. Jack kimeneten sincs ilyen gond, viszont - meglepetésemre - nem szól olyan jól. Mi lehet a gond?
Még annyi adalék, hogy nem csak a Deadbeef csinálja, hanem más lejátszók is. Talán valami késleltetési probléma?
Gyanítom, hogy az ALSA kimeneten a puffer 500ms-ra van állítva. Vedd lejjebb, változik-e.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”