Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 15:41
Voyager írta:
2020.11.04., szer. 14:41
Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 14:18
És ennek a divathullámnak jósolok véget, nem a vinylnek.
Értem. Saját tapasztalatom az, hogy vannak most is nagyon jó (új) nyomású LP-k. Szerencsére, (és ennek más miatt is lehet örülni) rendkívül sokat fejlődött/fejlődik a digitális stúdiótechnika. Van egy "elmélet" ami nekem nagyon tetszik, miszerint egy gondos/hozzáértő kezek született digitális master, kiválóan zenél LP-n. Szándékosan nem írom le, hogy milyen más hordozókkal szemben.

És igen, találkoztam már digitalis masterelésű lemezzel, ami elképesztően jól szólt LP-n. De az a 8ezer forintos határ ott van (ha nem akciós éppen valamiért)... szerinted ezeket fogják tömegesen venni? Ja, kinn sem olcsóbbak, (sőt, inkább drágábbak) az új kiadású, jó minőségű LP-k.
azt nem szabad elfeledni hogy a mai 8000HUF-os "alapárat" a gyenge forint generálja az euró/dolcsihoz viszonyitva..ma 365-370 környékén vagyunk,jó 1,5 éve meg lehet 325-330 környékén volt az árfolyam...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Voyager írta:
2020.11.04., szer. 14:41
Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 14:18
És ennek a divathullámnak jósolok véget, nem a vinylnek.
Értem. Saját tapasztalatom az, hogy vannak most is nagyon jó (új) nyomású LP-k. Szerencsére, (és ennek más miatt is lehet örülni) rendkívül sokat fejlődött/fejlődik a digitális stúdiótechnika. Van egy "elmélet" ami nekem nagyon tetszik, miszerint egy gondos/hozzáértő kezek született digitális master, kiválóan zenél LP-n. Szándékosan nem írom le, hogy milyen más hordozókkal szemben.
Saját tapasztalatom pedig az, hogy igen, vannak nagyon jó minőségű új nyomású LP-k, és azok ára valahol 8ezer forint környékén indul per lemez (ami azt jelenti, hogy duplalemez 16-nál. Már ami tényleg nagyon jó minőségű. Mint pl. egy MoFi 2x45-ös 12" kiadvány, ami 20 eFt körül indul, de van 50-60-ért is.)

Szintén saját tapasztalatom, hogy elképesztően sok a selejt nyomás (az úgymond jóminőségű kiadványok között is), nagyon résen kell lenni, de ezt már egyszer kiveséztük. (pl. vittem már vissza a tavaly a StreamAudio-ba amúgy nagyon jól szóló, több mint 10ezer forintba kerülő Ben Webster válogatás lemezt, amit nem bontottam ki előtte a vásárláskor, és aminek buborékos volt az egyik oldala... nagyon rendesek voltak a StreamAudio-s srácok, szó nélkül ment a csere, csak éppen sorra bontogattuk ki a lemezeket, mindegyiknek ugynaz volt a baja, kb az ötödik kibontott lemez volt buborékmentes... az egész széria nagyjából selejt volt).

És igen, találkoztam már digitalis masterelésű lemezzel, ami elképesztően jól szólt LP-n. De az a 8ezer forintos határ ott van (ha nem akciós éppen valamiért)... szerinted ezeket fogják tömegesen venni? Ja, kinn sem olcsóbbak, (sőt, inkább drágábbak) az új kiadású, jó minőségű LP-k.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 14:18
Voyager írta:
2020.11.04., szer. 11:58
Aszpirin írta:
2020.10.31., szomb. 09:22
Azért kíváncsi vagyok, mikor ér véget a folyamat... mert véget fog érni, ez most egy ilyen retró-divathullám. Még gerjed egy darabig, aztán gyorsan vége lesz.
Remélem neked sem lesz igazad, mint korábban már sok mindenkinek, akik szintén temették a mikrobarázdát.
Úgy legyen, bár azt hiszem, kicsit félreértetted, mert én egyáltalán nem temettem a mikrobarázdát, csak a körülötte kialakult divathullámnak jósolok középtávon gyors véget.

Kicsit hosszabban elmagyarázva:

Annak, hogy 5 éve még egyáltalán nem lehetett kapni hanglemezt a MediaMarkt-ban, most meg hosszú sorokban, viszonylag komoly választék van. Azt, hogy 5 éve még legfeljebb nagyon elvétve került terítékre, hogy "mainstream" új albumokat, filmzenéket vinyl-en adjanak ki, most meg eléggé igyekeznek az új "menőségeket" (is) vinylen kiadni. Nem kis mennyiségben.
Illetve annak, hogy ezzel egyidőben tömegesen megjelentek a kétes minőségű, olcsó, ámde automatizált és "digitalizált" lemezjátszók.

Én speciel nem hinném, hogy mindenki, aki ezeket a MediaMarktokat elárasztó DOL, WaxTime stb kiadványokat és olcsó lemezjátszókat megveszi (márpedig megveszik, ezt első kézből tudom), az audiofil élményért teszi, mert az egyszerűen legtöbbjünknél nincs. Hallottam, hogy szólnak a szóban forgó lemezek és lemezjátszók, igen nagy részüket nem tartom jobbnak, mint az MP3-at mondjuk telefonon. Ezért tartom inkább divathullámnak, mint az igényes zenehallgatás térhódításának.
És ennek a divathullámnak jósolok véget, nem a vinylnek.

Remélem érzékelhető a különbség.
Hogy az LP gyárak egyáltalán fennmaradtak, az annak köszönhető - a legenda szerint - hogy a diszkósok (el)használtak LP-t.
De hát fennmaradtak a lemezjátszó gyárak is, sőt! Pro-Ject, Rega, és OEM gyártás keretében sok "kicsi" is gyártatott gépet(NAD, Moth egy időben a CA) És ezek nem diszkózásra való készülékek. És mivel az LP nagyon tartós, ha jól bánunk vele én még hosszú életet jósolok az LP-nek.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Aszpirin írta:
2020.11.04., szer. 14:18
És ennek a divathullámnak jósolok véget, nem a vinylnek.
Értem. Saját tapasztalatom az, hogy vannak most is nagyon jó (új) nyomású LP-k. Szerencsére, (és ennek más miatt is lehet örülni) rendkívül sokat fejlődött/fejlődik a digitális stúdiótechnika. Van egy "elmélet" ami nekem nagyon tetszik, miszerint egy gondos/hozzáértő kezek született digitális master, kiválóan zenél LP-n. Szándékosan nem írom le, hogy milyen más hordozókkal szemben.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Voyager írta:
2020.11.04., szer. 11:58
Aszpirin írta:
2020.10.31., szomb. 09:22
Azért kíváncsi vagyok, mikor ér véget a folyamat... mert véget fog érni, ez most egy ilyen retró-divathullám. Még gerjed egy darabig, aztán gyorsan vége lesz.
Remélem neked sem lesz igazad, mint korábban már sok mindenkinek, akik szintén temették a mikrobarázdát.
Úgy legyen, bár azt hiszem, kicsit félreértetted, mert én egyáltalán nem temettem a mikrobarázdát, csak a körülötte kialakult divathullámnak jósolok középtávon gyors véget.

Kicsit hosszabban elmagyarázva:

Annak, hogy 5 éve még egyáltalán nem lehetett kapni hanglemezt a MediaMarkt-ban, most meg hosszú sorokban, viszonylag komoly választék van. Azt, hogy 5 éve még legfeljebb nagyon elvétve került terítékre, hogy "mainstream" új albumokat, filmzenéket vinyl-en adjanak ki, most meg eléggé igyekeznek az új "menőségeket" (is) vinylen kiadni. Nem kis mennyiségben.
Illetve annak, hogy ezzel egyidőben tömegesen megjelentek a kétes minőségű, olcsó, ámde automatizált és "digitalizált" lemezjátszók.

Én speciel nem hinném, hogy mindenki, aki ezeket a MediaMarktokat elárasztó DOL, WaxTime stb kiadványokat és olcsó lemezjátszókat megveszi (márpedig megveszik, ezt első kézből tudom), az audiofil élményért teszi, mert az egyszerűen legtöbbjünknél nincs. Hallottam, hogy szólnak a szóban forgó lemezek és lemezjátszók, igen nagy részüket nem tartom jobbnak, mint az MP3-at mondjuk telefonon. Ezért tartom inkább divathullámnak, mint az igényes zenehallgatás térhódításának.
És ennek a divathullámnak jósolok véget, nem a vinylnek.

Remélem érzékelhető a különbség.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Aszpirin írta:
2020.10.31., szomb. 09:22
Azért kíváncsi vagyok, mikor ér véget a folyamat... mert véget fog érni, ez most egy ilyen retró-divathullám. Még gerjed egy darabig, aztán gyorsan vége lesz.
Remélem neked sem lesz igazad, mint korábban már sok mindenkinek, akik szintén temették a mikrobarázdát.

Avatar
sssw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.03.23., csüt. 13:56
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sssw »

...már a gyémánt keménysége se a régi.
SoundMania írta:
2020.10.08., csüt. 15:01
aradi-gyula írta:
2020.10.08., csüt. 13:02
Köszönöm az eddigi válaszokat. Elgondolkodom komolyabb lemezjátszó vásárlásán. Egyébként egy DUAL-t nem lehet feltuningolni hangszedő cserével?
Ha szóba jöhet pl a Rega Planar 3 , akkor ne gondolkozz Dual tuningon. Ilyen Regába meglepően jó a Denon 103R mc hangszedő! Érdemes egy elhasználtat venni olcsón és tűt cseréltetni benne, vagy legjobb eleve rászánni egy komolyabb összeget és venni egy tuningoltat shibata , vagy egyéb tűnyalánksággal pl az AudioTekne-től. szerintem. Fadobozosakat kerüld.
De végülis egy eredeti gyári újjal is el lehet kezdeni, mert jó a hangja, csak hamar elkopik. Mint manapság az új hangszedőtűk kb mind.
Molnár István

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2020.10.31., szomb. 09:04
Ez a video nem nekünk AVX bentlakóknak készült, de van benne egy fontos gondolat az elején a zene hallgatás módjáról, ami valóban megkülönbözteti az LP hallgatókat a "nálam egész nap megy a zene" emberektől. Azt én fontosnak tartom.
Lehet, hogy az én fenti beírásomat érezte Gábor PC zene elleni agitációnak, de ezt nem annak szántam. A videóban a tag valami olyasmit mond, eddig ment a zene nála egész nap és most hátradőlt és meghallgatta az LPt többször egymás után.

Ez nekem azért tetszett - még így hülyén előadva is - mert szerintem itt kezdődik az audió, hogy leülünk, kiszakadunk a napi teendőkből és a zenére koncentrálva élvezünk a szokatlanul szép hangokat!

Az LP-nek ebben - a kiszakadásban - én abban érzem az előnyét, hogy fel kell állnunk, kivenni a lemezt, feltenni, szóval munka van vele, időbe telik és ezalatt felkészülhet a lelkünk az élmény befogadására. Mert a zene élmény, amit érdemes a lehető legteljesebben befogadni!

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »

Sziasztok!
Szombaton őt találtuk a debreceni Zsibin feleségemmel. Marantz TT-42.
Plexi karcos és van rajta 3db repedés, de máskülönben rendben működik a gépezet. Zsanérok épek, külső tápos, kivezetékelt aranyozott RCA párral, szíjhajtás, automata, Dual hangszedővel (gyári pickup van még benne, Dual az egész lemezjátszó lényegében). Azt mondják egyszerű mint a faék, megbízható és jó konstrukció.
Télre a műhelyből a hálóba költöztettem a rendszert.
Pár lemez lement már rajta szombat óta, ismerkedünk. :D
Remélem találok majd "normális" lemezeket is hozzá idővel mert jóformán csak magyar együttesek, előadók lemezei vannak a '80-as évekből. Asszony szereti őket, a magyar retrót, de nekem inkább a '90-es 2000-es évek külföldi house, trance, techno műfajai jönnek be meg némi pop.
Lemezekre ráfér majd egy takarítás.

DUAL 415-2, Thorens TD-158 és még pár név alatt futott ez a lemezjátszó.
Kapcsolói kivételével szinte full ugyanaz a kinézet és mechanika, elektronika.
IMG_20201031_165230.jpg
IMG_20201031_165230.jpg (1.72 MiB) Megtekintve 1937 alkalommal

IMG_20201031_165439.jpg
IMG_20201031_165439.jpg (1.94 MiB) Megtekintve 1937 alkalommal

IMG_20201031_165221.jpg
IMG_20201031_165221.jpg (2.09 MiB) Megtekintve 1937 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

LIMAR írta:
2020.10.31., szomb. 09:59

Azt viszont nem értem, soha nem is értettem, hogy miért kell egy másik lejátszó rendszer ELLEN agitálni. Ha valaki nem hallgat LP-t, legyen boldog a digitális forrásával és fordítva. Miért kell a másikat szó szerint hülyének nézni, mert nem azt hallgatja, amit ő. A toleranciának a nyoma sincs meg az emberek zömében.
Remélem nem rám céloztál ezzel, mert akkor nagyon félreérthetőre sikeredhetett a hozzászólásom. Van ugyanis lemezjátszóm, és használom is (bár bevallom, egyik táborhoz tartozónak sem érzem magam, vagy talán inkább mindkét táborhoz tartozom, fene tudja.), tehát szó sincs arról, hogy ellen-agitálnék.

Azt a véleményt viszont fenntartom, hogy az LP újkori reneszánsza egy öngerjesztő divathullámnak köszönhető, és ez termeli ki ezeket a full-automata, A/D konverterrel és USB kimenettel ellátott olcsó lemezjátszókat, amiknek a hangjáért ha valaki őszintén úgy tud rajongani, mint a linkelt videóblogger, akkor egyrész az jó dolog, másreszt nem igazán értem...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Aszpirin írta:
2020.10.31., szomb. 09:22
Azért kíváncsi vagyok, mikor ér véget a folyamat... mert véget fog érni, ez most egy ilyen retró-divathullám. Még gerjed egy darabig, aztán gyorsan vége lesz.
A remény hal meg utoljára.

Az LP tovább fog élni, mint itt sokan gondolják, remélik.

Saját tapasztalatom az, hogy egyre több fiatal kezdi nagyon komolyan venni az LP hallgatást.
Ahogy idősödnek, egyre jobban megengedhetik maguknak, hogy minőségi lejátszót, hangszedőt, phono elektronikát szerezzenek be és gyarapítsák a gyűjteményüket.

Nyilvánvalóan, akik csak divatból kezdenek LP-zni, azok 99%-ánál elmúlik a lelkesedés egy idő után. Ezen nem is csodálkozom, látva a piacon ma megjelenő mindenki számára elérhető lejátszókat. Azok tényleg csak a szertartást nyújtják mindenféle minőségi elvárás nélkül. De ha ezek vásárlói közül csak néhányan érzik majd azt, hogy innen tovább lépjenek, már megérte. Életben fogják tartani az LP-t.

Nagyon érdekes olvasni a különböző blogokat, a hozzászólásokat, ahol micsoda támadásokat tesznek az LP hallgatással szemben. Szó szerint ördögtől való bűnnek tekintik. Igyekeznek minden eszközzel bebizonyítani, hogy márpedig milyen elavult technika, micsoda zajokkal, torzításokkal... Pfuj! Bezzeg a CD és a fájlok.... Ott nincs vita: egyesek és nullák, punktum. Zéró zaj, 90 dB dinamika....a szokásos érvek.

Csak közben azt felejtik el, hogy nagy részük a lejátszóknak hallgathatatlan a csodás mért paramétereik ellenére. Nincs két egyforma hangú lejátszó az egyesek és nullák ellenére sem. Sőt vannak, akik köszörülik a CD-ket, festik az élüket, kék LED-del világítják meg. És pont ők osztják az észt a CD mellett, az LP ellen a blogjukban. Akkor most mi van? Még sincs mindenható egyes és nulla? Nem váltottuk meg a világot velük?
Hát, nem! Sőt! Nagyságrenddel több nyűgöt akasztottunk a nyakunkba vele.
Azok a fránya lejátszók, futóművek, DAC-ok, átviteli formátumok (USB, SPDIF, TOSLINK, LAN...) csak nem egyformák, a digitális kábelek csak nem egyformák... nem beszélve a sok lejátszó szoftverről, amik szintén nem egyformák.
Viszont sokkal nagyobb teret engednek a variálásra, kísérletezésre. Ennek pedig nagy tábora van hifis világban.

Azt viszont nem értem, soha nem is értettem, hogy miért kell egy másik lejátszó rendszer ELLEN agitálni. Ha valaki nem hallgat LP-t, legyen boldog a digitális forrásával és fordítva. Miért kell a másikat szó szerint hülyének nézni, mert nem azt hallgatja, amit ő. A toleranciának a nyoma sincs meg az emberek zömében.

Tudomásul kellene végre venni, hogy akár digitális, akár analóg a lejátszó berendezés, mindegyikből van olyan, ami magas színvonalat képvisel, sokáig élvezetesen hallgatható hangot produkál és sok van mindegyikből, ami nem, sőt kifejezetten zavaró tud lenni.
Nem a formátum váltja meg a világot!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tonee73 írta:
2020.10.31., szomb. 00:39
akvapark írta:
2020.10.30., pén. 10:16
antizigün írta:
2020.10.30., pén. 09:49
https://www.youtube.com/watch?v=yYMEJa4vdtk

vannak gondok

"akril kupak"
Magamutogató, narcisztikus barom. :smile51:
Mily szép is az mikor a hülyeséghez még szorgalom is párosul... :smile51:
Csak nézzétek meg, hogy hány feliratkozója van, és már hányan megnézték ezt a videót.
Simán lehet, hogy ezzel a videóval “eladott” vagy százat abból az AT lemezjátszóból... végülis minden kényemi funkcióval ellátva, és még számítógépre is át tudod játszani vele a lemezeidet, ami ugye lényeges :D ;peace;

Ez az “influenszerek” kora...

Tipikus bizonyítéka az LP-reneszánsz (hype) öngerjesztő voltának. Mitől vált ismét “divattá”, és miért van pl. a budaörsi MediaMarkt-ban már két hosszú sornyi LP szekció (köztük minőnégi kiadványokkal is, persze aranyárban). Azért kíváncsi vagyok, mikor ér véget a folyamat... mert véget fog érni, ez most egy ilyen retró-divathullám. Még gerjed egy darabig, aztán gyorsan vége lesz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cables »

Ez a video nem nekünk AVX bentlakóknak készült, de van benne egy fontos gondolat az elején a zene hallgatás módjáról, ami valóban megkülönbözteti az LP hallgatókat a "nálam egész nap megy a zene" emberektől. Azt én fontosnak tartom.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

akvapark írta:
2020.10.30., pén. 10:16
antizigün írta:
2020.10.30., pén. 09:49
https://www.youtube.com/watch?v=yYMEJa4vdtk

vannak gondok

"akril kupak"
Magamutogató, narcisztikus barom. :smile51:
Mily szép is az mikor a hülyeséghez még szorgalom is párosul... :smile51:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

Elgondolkoztam, milyen értékű csecsebecséért csinálnék hülyét magamból. Azt hiszem, ez még bőven nem az a szint, ami megérné.
Nagy kárt nemigen tesz a célközönségben, aki meg komolyabban kacérkodik az analógozás gondolatával, az nem innen inspirálódik.

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

antizigün írta:
2020.10.30., pén. 09:49
https://www.youtube.com/watch?v=yYMEJa4vdtk

vannak gondok

"akril kupak"
Vannak...
"Bakelit" az elmúlt 40 év év alatt nem hallottam ennyit összesen, hogy bakelit...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

antizigün írta:
2020.10.30., pén. 09:49
https://www.youtube.com/watch?v=yYMEJa4vdtk

vannak gondok

"akril kupak"
Magamutogató, narcisztikus barom. :smile51:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »


Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Köszönöm szépen.
Egy álom vált valóra..
Igaz már az XV1s is az volt de ez minden képzeletet felülmúlóan szól..
Legalábbis az enyémen😀😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

supravox írta:
2020.10.18., vas. 21:16
Új jövevény.
Gratulálok!!! ; bravo.gif
Üdv. Gyuri :napsut:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.10.19., hétf. 18:58-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

A helyén😀😀
Dynavector XV1-t
Csatolmányok
IMG-97c97672bb8ca22ad65a109de940b23c-V.jpg
IMG-97c97672bb8ca22ad65a109de940b23c-V.jpg (6.36 MiB) Megtekintve 2235 alkalommal
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Új jövevény.
Csatolmányok
IMG-e4dc2529df81868b4e99c59129ecc8f8-V.jpg
IMG-e4dc2529df81868b4e99c59129ecc8f8-V.jpg (6.89 MiB) Megtekintve 2249 alkalommal
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

hali mindenkinek...az elmúlt kb 1,5 hónapban,halára gugliztam magamat és semmilyen fogható infót nem találtam Hana EH(EL) és SME 3009/S2 impr. párositásrol (vagy csak béna voltam :smile51: )...nos,ma megérkezett,beszerelve,müxi a dolog,nem érzem hogy szükség lenne az SME FD200 aktivizálásra...még járatni kell,de igéretes a dolog,nem érzek anomáliákat...a YT csóka Hana EL vs Nagaoka MP150,odébb tolhatja a bringáját ,szwsz 3x,köszönő viszony nincs köztük,a Hana javára,igaz most EH,sima 47KOhm terhelésen...hirtelen ennyi :D
Csatolmányok
H2.jpg
H2.jpg (174.35 KiB) Megtekintve 2446 alkalommal
H4.jpg
H4.jpg (115.13 KiB) Megtekintve 2446 alkalommal
H3.jpg
H3.jpg (125.63 KiB) Megtekintve 2446 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
vtom
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.01.09., hétf. 11:16
Értékelés: 4

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtom »

aradi-gyula írta:
2020.10.13., kedd 17:43
cartman96 írta:
2020.10.11., vas. 17:04
aradi-gyula írta:
2020.10.10., szomb. 21:42
Köszönöm a válaszokat, lehet belőlük tanulni, bár kicsit elkalandoztunk a DUAL-tól. Igazán a DUAL 721 és a 704 tetszik. Egy ismerősöm DUAL 721-et használ, gyönyörűen szól. Asztalossal új kávát készíttetett hozzá, olyan így, mint egy bútordarab. DUAL 621-et tudok eladót, bár a plexije rossz állapotú, ehhez mérten drága is. Nem tudom minőségben mennyivel marad el a 721-től, hiszen a motorja és az elektronikája jóval egyszerűbb.
Szia!
Nekem van 621-em és 704-em is, valamint a családban van egy 721 is, szóval tudok róluk nyilatkozni. A 721 és 704 egy karon osztozik, viszont a 721 több funkcióval van ellátva, plusz a motorja is jobb. Ha olcsón hozzájutsz egyhez, akkor nem rossz cucc, de nem ér 80-100e forintot. A 704 a 721-hez képest egyszerűbb, félautomata és a motorja is egy egyszerűbb darab, de egy bőven jó lejátszó. A 621 a Dual skáláján valahol a közép kategória csúcsa volt. Automata, de a hangkarja egyszerűbb pl nem tudja a magasságállítást (VTA), mint a 721,704 páros. A motorja is egy egyszerűbb kefés motor, ami tapasztalataim szerint kényesebb mint a két másik lejátszóé. Ha működik szépen, akkor nem szabad piszkálni, ha nem, akkor könnyen bele lehet futni egy problematikusabb felújításba (pl bronzperselyek). Hangra nem hallottam jelentősebb különbséget a 621 és a 721 között. Mindkettőben ugyan az a Shure V15 Type III LM hangszedő teljesít JICO HE tűvel, az erősítő is ugyan az volt (Dual CV1400). Mindkettő hangra kb ugyan azt hozza (nem meglepően), mintha a 721 csendesebb lenne, de tényleg elhanyagolható a különbség. Viszont ha kezdő vagy, akkor tényleg nem ajánlanám ezeket a lejátszókat, csak akkor ha van, aki le tudja szervizelni neked. Mindkét lejátszóm jó állapotban került hozzám, de így is sok munka volt velük, hogy meg is maradjon az állapotuk valamint javuljona teljesítményük. Elektronika elko csere, a 621-ben steuerpimpel csere, mechanikák szétszedése, pucolása, újrakenése. Kar csapágy beállítás, kábel csere, stb stb. Jók tudnak lenni ezek a masinák, de figyelni kell rájuk. Plusz azt kiemelném, hogy jó eséllyel ha veszel egy ilyen lejátszót, akkor az még tuchel dugós lesz, szóval vagy neked vagy valakinek le kell cserélnie rca-ra, ha be akarod kötni (feltételezve, hogy nem tucheles erősítőt használsz), valamint a shell csatlakozóit tuti pucolni kell, ami nem nagy cucc, de figyelni kell rá, mert ezüstözöttek és szeretnek oxidálódni. Amúgy az előző hozzászólásra reagálva, meglepne ha szétesne a mechanika a szállítás alatt, ilyen nem igazán tud történni (kivéve ha valami tróger rakta össze).
Megpróbálok szerezni egy DUAL 721 vagy 701-es lemezjátszót, bár szerintem nem lesz könnyű. A típus kiválasztásnál azt is figyelembe vettem, hogy vintage HiFi rendszerhez lesz, és amúgy is régi vágyam volt mindig is ez a lemezjátszó.
Mivel hobbista vagyok (és a szakmám is elektronikával kapcsolatos), az elektronika felújítása még nem jelent gondot, bár tudom a mechanikánál lehetnek törött műanyag alkatrészek, amire költeni kell, esetleg külföldről kell megrendelni.
Szerintem jobb, ha keresel valami újabb típust. Ezekért a lemezjátszókért simán elkérnek 70-100 ezer forintot Magyarországon is. Ezért a pénzért már audiofil készüléket is kaphatsz.
A helyedben meggondolnám, mielőtt kiadnék ennyi pénzt egy több, mint 40 éves agyonstrapált kacatra.
Én nemrégiben egy DUAL 505-ben csalódtam a lemeztányér pontatlansága miatt.

Avatar
aradi-gyula
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.01.04., szer. 12:30
Értékelés: 0

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: aradi-gyula »

cartman96 írta:
2020.10.11., vas. 17:04
aradi-gyula írta:
2020.10.10., szomb. 21:42
Köszönöm a válaszokat, lehet belőlük tanulni, bár kicsit elkalandoztunk a DUAL-tól. Igazán a DUAL 721 és a 704 tetszik. Egy ismerősöm DUAL 721-et használ, gyönyörűen szól. Asztalossal új kávát készíttetett hozzá, olyan így, mint egy bútordarab. DUAL 621-et tudok eladót, bár a plexije rossz állapotú, ehhez mérten drága is. Nem tudom minőségben mennyivel marad el a 721-től, hiszen a motorja és az elektronikája jóval egyszerűbb.
Szia!
Nekem van 621-em és 704-em is, valamint a családban van egy 721 is, szóval tudok róluk nyilatkozni. A 721 és 704 egy karon osztozik, viszont a 721 több funkcióval van ellátva, plusz a motorja is jobb. Ha olcsón hozzájutsz egyhez, akkor nem rossz cucc, de nem ér 80-100e forintot. A 704 a 721-hez képest egyszerűbb, félautomata és a motorja is egy egyszerűbb darab, de egy bőven jó lejátszó. A 621 a Dual skáláján valahol a közép kategória csúcsa volt. Automata, de a hangkarja egyszerűbb pl nem tudja a magasságállítást (VTA), mint a 721,704 páros. A motorja is egy egyszerűbb kefés motor, ami tapasztalataim szerint kényesebb mint a két másik lejátszóé. Ha működik szépen, akkor nem szabad piszkálni, ha nem, akkor könnyen bele lehet futni egy problematikusabb felújításba (pl bronzperselyek). Hangra nem hallottam jelentősebb különbséget a 621 és a 721 között. Mindkettőben ugyan az a Shure V15 Type III LM hangszedő teljesít JICO HE tűvel, az erősítő is ugyan az volt (Dual CV1400). Mindkettő hangra kb ugyan azt hozza (nem meglepően), mintha a 721 csendesebb lenne, de tényleg elhanyagolható a különbség. Viszont ha kezdő vagy, akkor tényleg nem ajánlanám ezeket a lejátszókat, csak akkor ha van, aki le tudja szervizelni neked. Mindkét lejátszóm jó állapotban került hozzám, de így is sok munka volt velük, hogy meg is maradjon az állapotuk valamint javuljona teljesítményük. Elektronika elko csere, a 621-ben steuerpimpel csere, mechanikák szétszedése, pucolása, újrakenése. Kar csapágy beállítás, kábel csere, stb stb. Jók tudnak lenni ezek a masinák, de figyelni kell rájuk. Plusz azt kiemelném, hogy jó eséllyel ha veszel egy ilyen lejátszót, akkor az még tuchel dugós lesz, szóval vagy neked vagy valakinek le kell cserélnie rca-ra, ha be akarod kötni (feltételezve, hogy nem tucheles erősítőt használsz), valamint a shell csatlakozóit tuti pucolni kell, ami nem nagy cucc, de figyelni kell rá, mert ezüstözöttek és szeretnek oxidálódni. Amúgy az előző hozzászólásra reagálva, meglepne ha szétesne a mechanika a szállítás alatt, ilyen nem igazán tud történni (kivéve ha valami tróger rakta össze).
Megpróbálok szerezni egy DUAL 721 vagy 701-es lemezjátszót, bár szerintem nem lesz könnyű. A típus kiválasztásnál azt is figyelembe vettem, hogy vintage HiFi rendszerhez lesz, és amúgy is régi vágyam volt mindig is ez a lemezjátszó.
Mivel hobbista vagyok (és a szakmám is elektronikával kapcsolatos), az elektronika felújítása még nem jelent gondot, bár tudom a mechanikánál lehetnek törött műanyag alkatrészek, amire költeni kell, esetleg külföldről kell megrendelni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”