Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2020.11.08., vas. 10:50

Na..
Pont erről beszélek.

Addig amig egy mérnöknek egy kondenzator csak kapacitas, fesztűrés és esetleg nagyritkàn ESR és induktivitas, addig nem lesz belőle jó hang. Az anyag és gyártásminőség figyelembevétele elsőrendű a hifiben. Talán nem kell teljesen hulyenek nezni azt sem, aki megvesz egy 500GBP-s kondenzatort.

Inkabb esetleg mérnökként / hangmérnökként ki kell próbálni.
Az 500GBP-s kondenzátort és annak gyártástechnológiáját is mérnök tervezte. Nincs a minőségi alkatrészekkel probléma természetesen, sőt, csak legyen indokolt és tudatos a használatuk. A hifiben sokkal inkább az a gond, néhányan elhiszik, hogy drága kondenzátort kell beépíteni és attól jó lesz a hang. De nem lesz. Szir-szar elektronikákba beépítve "tuning" gyanánt, meg drótok és csatlakozók cseréjével se. Az csak egy drágább alkatrészeket tartalmazó szar marad.
Jó kapcsolást kell tervezlni, azt jól kell megvalósítani a megfelelő - nem feltétlenül a legdrágább - alkatrészekből. Nah, ez már kicsit nagyobb feladat, mint megvenni a drága kondenzátort és beforrasztani egy olcsóbb helyére.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

“nem volt olyan, hogy Silmic I”

Igen tudom. Csak probaltam elkülöniteni a most kapható II-estöl. De valoban azt sima Silmic-nek hivtak.

A regi elna kondikon ott diszelgett egy Japan felirat. Az ujakon vajon miert nincs?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
2020.11.08., vas. 10:36
sutemenyx írta:
2020.11.08., vas. 08:17


Szerintem a mai mérnököknek màr fogalmuk sincs róla, hogy az eltérő alkatrészeknek eltérő hangjuk lehet és van, és könnyen lehet, hogy ez az oktatás hibája is.

Így van, a műegyetem a hülyék gyülekezete, professzor, diák mindegy. Be kéne regisztráljanak ide az AVX-re, hogy végre kicsit tájékozódjanak, képbe kerüljenek, merre van az előre. Ezek állandóan számolnak, matek, fizika és akkor még gyakorlaton se kondenzátorokat hallgatnak. Én nem tudom hova fog ez vezetni, de jó vége biztos nem lesz, ha nemzedékek nőnek fel úgy, hogy piros wima kockákat építenek be erősítőkbe. De talán egyszer erre téved valamelyik és akkor a homlokukra csapnak, hogy ezek eddig nekik nem jutottak az eszükbe... És más területen is lenne mit fejlődni a mérnököknek, pl a hangmérnököknek. Itt azt is megtudhatnák, hogy kéne jó felvételeket csinálniuk. Szerintem egyszerűen nem tudják, hogy a hifis társadalom micsoda felmérhetetlen szellemi tőkével rendelkezik és hogy itt lennének szép számmal, akik szívesen kisegítenék őket. Aztán lehet el vannak szállva maguktól és nem engednék be a valódi tudást, de csak van köztük pár mentehető...
Na..
Pont erről beszélek.

Addig amig egy mérnöknek egy kondenzator csak kapacitas, fesztűrés és esetleg nagyritkàn ESR és induktivitas, addig nem lesz belőle jó hang. Az anyag és gyártásminőség figyelembevétele elsőrendű a hifiben. Talán nem kell teljesen hulyenek nezni azt sem, aki megvesz egy 500GBP-s kondenzatort.

Inkabb esetleg mérnökként / hangmérnökként ki kell próbálni.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2020.11.08., vas. 08:17


Szerintem a mai mérnököknek màr fogalmuk sincs róla, hogy az eltérő alkatrészeknek eltérő hangjuk lehet és van, és könnyen lehet, hogy ez az oktatás hibája is.

Így van, a műegyetem a hülyék gyülekezete, professzor, diák mindegy. Be kéne regisztráljanak ide az AVX-re, hogy végre kicsit tájékozódjanak, képbe kerüljenek, merre van az előre. Ezek állandóan számolnak, matek, fizika és akkor még gyakorlaton se kondenzátorokat hallgatnak. Én nem tudom hova fog ez vezetni, de jó vége biztos nem lesz, ha nemzedékek nőnek fel úgy, hogy piros wima kockákat építenek be erősítőkbe. De talán egyszer erre téved valamelyik és akkor a homlokukra csapnak, hogy ezek eddig nekik nem jutottak az eszükbe... És más területen is lenne mit fejlődni a mérnököknek, pl a hangmérnököknek. Itt azt is megtudhatnák, hogy kéne jó felvételeket csinálniuk. Szerintem egyszerűen nem tudják, hogy a hifis társadalom micsoda felmérhetetlen szellemi tőkével rendelkezik és hogy itt lennének szép számmal, akik szívesen kisegítenék őket. Aztán lehet el vannak szállva maguktól és nem engednék be a valódi tudást, de csak van köztük pár mentehető...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Értelek, de ugyanakkor pl. egy Cambridge Audio (de írhatnék komolyabb gyártót is) terméke tele van noname kínai kondenzátorokkal.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dbrnsk írta:
2020.11.08., vas. 09:18
sutemenyx írta:
2020.11.07., szomb. 21:34


Határozottan igen.
Már egy jóideje nem egy matyóhímzés, de amiota megalakult a csodálatos Denon-Marantz group, azóta nagyjabol szallithato lenne egyből minden gyárból kikerült termék a szeméttelepre.
Csak nézzél körül, hogy milyen alkatreszeket tettek a 80-as évek vége felé egy multibites CD jatszoba, es milyeneket most. Csoda, hogy egyaltalan mukodik.
Nem védeném a márkát, de pl. egy NA6006, ND 8006-ba belekukkantva nincs szégyellnivalója a gyártónak....

Kép
Igen, az igyekezet néha azért előfordul, csak az a baj, hogy amit itt látunk, már az is mind kinai alkatresz. Az elna már kínában gyárt. Ez a cerafine már nem egészen az, és nem olyan hangú, amilyen a régi volt. Ahogyan a mostani Silmic II sem olyan, mint a Silmic I. Az utóbbi még japánban készült.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

sutemenyx írta:
2020.11.07., szomb. 21:34


Határozottan igen.
Már egy jóideje nem egy matyóhímzés, de amiota megalakult a csodálatos Denon-Marantz group, azóta nagyjabol szallithato lenne egyből minden gyárból kikerült termék a szeméttelepre.
Csak nézzél körül, hogy milyen alkatreszeket tettek a 80-as évek vége felé egy multibites CD jatszoba, es milyeneket most. Csoda, hogy egyaltalan mukodik.
Nem védeném a márkát, de pl. egy NA6006, ND 8006-ba belekukkantva nincs szégyellnivalója a gyártónak....

Kép

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Nem értek teljesen egyet az analógiával. Egy autó sokaknál (a legtöbb embernél minimum részben) egyrészt kirakateszköz és égő lenne Ladával megjelenni, másrészt viszont a Ladánál van nem túl drágàn mrgbizhatobb, kenyelmesebb, szebb, hatekonyabb, szóval összességében, mindenben jobb auto. Itt tehát a nosztalgián kívül nincs miért visszalépni ennyit. A hifinèl bőven van, itt ahogy megyünk vissza az időben, statisztikailag egyre nagyobb esélyünk van jó (jobb hangú, jobb megépítettségü) készülékbe futni. Viszont itt esetlegesen bele kell kalkulàlni egy felújítást. Nagyon sok embernek még így is vastagon megéri, mert relatíve olcsón meg tud venni egy jó gépet, és némi tovabbi raforditas utan egy valoban eredeti, gyari minoseggel megegyező jó hangú készüléke lesz, amiben megbízhat akár további 20évig.
Ezzel szemben aki megvesz egy 20-30éves BMW/Mercit, az ugyanilyen reményekkel vág bele, csakhogy nem ez szokott lenni a végkimenetel.

Mostani gyártót csak magasabb kategoriaban tudok, aki nem adja lejjebb s ez pl az Audio Note. Ők nem tehetik meg, hogy béna alkatrészekből legyenek a komolyabb erősítőik, mert onnantól megszűnnek a vásárlók és ezzel a márkanév is. Ők ugyebár hajlandóak arra is vetemedni, hogy maguk gyártsák/gyártassák hozzá a kondenzátorokat, ellenállásokat, csatlakozokat,vezetekeket.

Ugyanakkor érdekes dolog ez, mert nemrég belenéztem egy 5millios Accuphase-be. Mostanság már az is tele a piros wima kockàktol a kinai lowend alkatreszekig mindennel.

Szerintem a mai mérnököknek màr fogalmuk sincs róla, hogy az eltérő alkatrészeknek eltérő hangjuk lehet és van, és könnyen lehet, hogy ez az oktatás hibája is.

Talàn kis sorozatos, manufakturalis gyartasnal lehet még inkabb talalkozni a nem specifikacio es küllem, hanem hang alapu fejlesztesekkel.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: nempisti »

sutemenyx írta:
2020.11.07., szomb. 21:34
nempisti írta:
2020.11.07., szomb. 16:12
sutemenyx írta:
2020.11.05., csüt. 22:39
A Denon is már csak olyan, mint a Danone.. puding!
Okos dolog ilyen tömören általánosító kijelentést tenni?
Határozottan igen.
Már egy jóideje nem egy matyóhímzés, de amiota megalakult a csodálatos Denon-Marantz group, azóta nagyjabol szallithato lenne egyből minden gyárból kikerült termék a szeméttelepre.
Csak nézzél körül, hogy milyen alkatreszeket tettek a 80-as évek vége felé egy multibites CD jatszoba, es milyeneket most. Csoda, hogy egyaltalan mukodik.
Tiszteletben tartom a véleményed és van is benne igazság.
A mai fogyasztói társadalomban ez mindennapos jelenség. Valamiért az jut eszembe amikor egyesek nosztalgiával gondolnak vissza a régi Ladákra mert "abban még volt anyag". Ennek ellenére keveseknek jut eszébe bevásárolni belőlük.
Remélhetem, hogy felsorolsz néhány gyártót akik manapság is képesek az általad felállított kritériumoknak megfelelő készülékeket gyártani?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

nempisti írta:
2020.11.07., szomb. 16:12
sutemenyx írta:
2020.11.05., csüt. 22:39
A Denon is már csak olyan, mint a Danone.. puding!
Okos dolog ilyen tömören általánosító kijelentést tenni?
Határozottan igen.
Már egy jóideje nem egy matyóhímzés, de amiota megalakult a csodálatos Denon-Marantz group, azóta nagyjabol szallithato lenne egyből minden gyárból kikerült termék a szeméttelepre.
Csak nézzél körül, hogy milyen alkatreszeket tettek a 80-as évek vége felé egy multibites CD jatszoba, es milyeneket most. Csoda, hogy egyaltalan mukodik.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: nempisti »

sutemenyx írta:
2020.11.05., csüt. 22:39
A Denon is már csak olyan, mint a Danone.. puding!
Okos dolog ilyen tömören általánosító kijelentést tenni?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

A Denon is már csak olyan, mint a Danone.. puding!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 17:37
Koszonom a segitseget mindenkinek, jol szeretnem elkolteni azt a 150ezer forintot, igy biztosan varok es olvasok meg.
Ha esetleg van valakinek elado "jo" tippje azt szivesen meghallgatom akar itt hazonbelul is, vasarlasi szandekkal.

A Denon-1600-nal nekem nagyon kilog a lolab ilyen budzsem nincsen, de koszonom.
Soha nem hallottam meg HK680-at, de amit hirtelen a google talalatok hoztak (review) azok alapjan nem olyan rossz!
Ez az Advance Acoustic X-i50BT kinai gyartmany? Miert olvasom sok helyen hogy ockodjak ezektol, a minosege ennyivel rosszabb lenne mint a Made in Japan feliratu eszkozoknek?

koszi
A cég francia, de persze kínában gyártat. 1 millió alatt nemigen találsz olyat, amire Made in Japan lenne ráírva, az a világ már régen elmúlt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

vidor2009 írta:
2020.11.05., csüt. 17:12
Szervusz!
Újból egy Advance Acoustic X-i50BT még éppen beleférne a keretbe. Hasonló árú Denonoknál szerintem jobb választás.
Ezt sürgősen felejtsd el, tipikus forgalmazói érdekeltség!!! (Bartimex Audio)
Használtban hasonló árért 1000x jobbat találsz!
Üdv. Gyuri :napsut:
Denont is épp úgy árulok, kár vádaskodni...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

macdroog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.11.04., szer. 15:48
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: macdroog »

Koszonom a segitseget mindenkinek, jol szeretnem elkolteni azt a 150ezer forintot, igy biztosan varok es olvasok meg.
Ha esetleg van valakinek elado "jo" tippje azt szivesen meghallgatom akar itt hazonbelul is, vasarlasi szandekkal.

A Denon-1600-nal nekem nagyon kilog a lolab ilyen budzsem nincsen, de koszonom.
Soha nem hallottam meg HK680-at, de amit hirtelen a google talalatok hoztak (review) azok alapjan nem olyan rossz!
Ez az Advance Acoustic X-i50BT kinai gyartmany? Miert olvasom sok helyen hogy ockodjak ezektol, a minosege ennyivel rosszabb lenne mint a Made in Japan feliratu eszkozoknek?

koszi

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Szervusz!
Újból egy Advance Acoustic X-i50BT még éppen beleférne a keretbe. Hasonló árú Denonoknál szerintem jobb választás.
Ezt sürgősen felejtsd el, tipikus forgalmazói érdekeltség!!! (Bartimex Audio)
Használtban hasonló árért 1000x jobbat találsz!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 12:41
Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni, kezdo hi-fi rendszert szeretnek epiteni es jelenleg az erosito mint kozponti egyseg beszerzesen torom a fejem.
Amikkel eddig talalkoztam es hallottam azok a 90-es evekbol szarmazo Technics SU-v670pxs, Denon PMA-750r, Technics SE-900s es tarsai.
Amin szeretnem hallgatni az egy Technics sb-m500mk2 6ohm allo hangfal ez a specifikacioja.

Technics sb-m500mk2 6ohm
- Type: 3 way, 4 driver loudspeaker system
- Frequency Response: 35Hz to 45kHz
- Power Handling: 80W
- Impedance: 6Ω
- Sensitivity: 86dB
- Dimensions: 220 x 790 x 365mm
- Weight: 18.5kg
- Year: 1995

Az ar amit szeretnek erre a projektre kolteni az olyan 150ezer ft korul alakul...
Amiket neztem Technics su-8080, itt a forumon lattam korabban egy Technics su-vx920-at is, nem vagyok annyira csolatasu barmi mas is johet...
A zenei stilusok tekinteteben sajnos mindenevo vagyok es szeretnem is azt visszahallani amit a rendszer korlatai kozott lehet.

A kozelmultban lecsusztam egy Denon PMA-800NE erositorol, amikrol jokat hallottam es olvastam. Arrol esetleg van felhasznaloi velemeny? Ugy altalaban a Denon-ok manapsag jok?

Esetleg ebben az arkategoriaban ajanlanatok valamit?

koszonettel

macdroog
Újból egy Advance Acoustic X-i50BT még éppen beleférne a keretbe. Hasonló árú Denonoknál szerintem jobb választás.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 12:41
Sziasztok,
Tanacsot szeretnek kerni, kezdo hi-fi rendszert szeretnek epiteni es jelenleg az erosito mint kozponti egyseg beszerzesen torom a fejem....
macdroog
Amennyire fel tudom idézni, életem egyik legkellemesebb zenei emlékeivel teli időszaka az alábbi erősítő kortárs rokondarabjával eltöltött idő volt (nyilván a jelent leszámítva :D ), egy pár Mission 753-at hajtva. Ha most kellene limitált büdzséből összeraknom magamnak egy rendszert, jó eséllyel ilyesmi köré építeném! Az ára a kereteden belül bőven, még arra is marad, hogy átnézesd, ha szükséges, a kondicserét is megejtheted, sőt a forrás oldalon is picit mélyebben a zsebedbe nyúlhatsz.
https://www.jofogas.hu/pest/Harman_kard ... 069075.htm
Sok sikert a vadászathoz!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: arzachel »

macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 12:41
Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni, kezdo hi-fi rendszert szeretnek epiteni es jelenleg az erosito mint kozponti egyseg beszerzesen torom a fejem.
Amikkel eddig talalkoztam es hallottam azok a 90-es evekbol szarmazo Technics SU-v670pxs, Denon PMA-750r, Technics SE-900s es tarsai.
Amin szeretnem hallgatni az egy Technics sb-m500mk2 6ohm allo hangfal ez a specifikacioja.

Technics sb-m500mk2 6ohm
- Type: 3 way, 4 driver loudspeaker system
- Frequency Response: 35Hz to 45kHz
- Power Handling: 80W
- Impedance: 6Ω
- Sensitivity: 86dB
- Dimensions: 220 x 790 x 365mm
- Weight: 18.5kg
- Year: 1995

Az ar amit szeretnek erre a projektre kolteni az olyan 150ezer ft korul alakul...
Amiket neztem Technics su-8080, itt a forumon lattam korabban egy Technics su-vx920-at is, nem vagyok annyira csolatasu barmi mas is johet...
A zenei stilusok tekinteteben sajnos mindenevo vagyok es szeretnem is azt visszahallani amit a rendszer korlatai kozott lehet.

A kozelmultban lecsusztam egy Denon PMA-800NE erositorol, amikrol jokat hallottam es olvastam. Arrol esetleg van felhasznaloi velemeny? Ugy altalaban a Denon-ok manapsag jok?

Esetleg ebben az arkategoriaban ajanlanatok valamit?

koszonettel

macdroog
Vegyél egy Revox A50-et vagy egy Revox A78-at.Ezek nyomokban sem látták Kínát.Jó alkatrészekből rendesen megépített készülékek.Egyszerűen szevízelhető.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 12:41
Ugy altalaban a Denon-ok manapsag jok?
Nekem volt szerencsém egy saját PMA-1600NE-hez, az szerintem egy nagyon tisztességesen megépített, egész tisztességes hangú cucc, de sajnos nem férne bele a keretedbe egyelőre még használtan sem. 800NE-t nem ismerem személyesen.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

macdroog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.11.04., szer. 15:48
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: macdroog »

Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni, kezdo hi-fi rendszert szeretnek epiteni es jelenleg az erosito mint kozponti egyseg beszerzesen torom a fejem.
Amikkel eddig talalkoztam es hallottam azok a 90-es evekbol szarmazo Technics SU-v670pxs, Denon PMA-750r, Technics SE-900s es tarsai.
Amin szeretnem hallgatni az egy Technics sb-m500mk2 6ohm allo hangfal ez a specifikacioja.

Technics sb-m500mk2 6ohm
- Type: 3 way, 4 driver loudspeaker system
- Frequency Response: 35Hz to 45kHz
- Power Handling: 80W
- Impedance: 6Ω
- Sensitivity: 86dB
- Dimensions: 220 x 790 x 365mm
- Weight: 18.5kg
- Year: 1995

Az ar amit szeretnek erre a projektre kolteni az olyan 150ezer ft korul alakul...
Amiket neztem Technics su-8080, itt a forumon lattam korabban egy Technics su-vx920-at is, nem vagyok annyira csolatasu barmi mas is johet...
A zenei stilusok tekinteteben sajnos mindenevo vagyok es szeretnem is azt visszahallani amit a rendszer korlatai kozott lehet.

A kozelmultban lecsusztam egy Denon PMA-800NE erositorol, amikrol jokat hallottam es olvastam. Arrol esetleg van felhasznaloi velemeny? Ugy altalaban a Denon-ok manapsag jok?

Esetleg ebben az arkategoriaban ajanlanatok valamit?

koszonettel

macdroog

Avatar
koviati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.07., szomb. 20:00
Értékelés: 49

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: koviati »

Sziasztok.
Keresek olyan fórumozót, aki jártas a Cyrus erősítők világában, esetleg hallott vagy birtokolt több típust.
A véleményekre lennék kíváncsi.
Szeretnék beruházni egy Cyrus erősítőre, a Cyrus 6-tól felfelé.
6, 6vs, 6xp, 7, 8, 8vs....
A Two hangját hallottam, az nagyon tetszett, de szeretnék egy kicsivel feljebb lépni.
Mission 751 Freedom hangfalhoz lenne.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

ClintEastwood írta:
2020.10.26., hétf. 16:47
Sziasztok!
Egy kis tanácsra lenne szükségem. Jelenlegi rendszerem NAD 3240PE (2 x 40 watt 8 ohm, de a power envelope nevű varázslat miatt lehet ezt máshogy is értelmezni), hangszóróként Celestion 3 MKII (10 – 60W 8 ohm) volt eddig használatban, bőven elég volt az erősítő.
Viszont most lecserélném a hangfalakat egy nagy 3 utas Celestion párra, aminek az adatai 10-120W 8 ohm.
Az lenne a kérdésem, hogy kell-e erősítőt cserélnem, vagy elleszek így ezzel a párossal, max nem hozom ki a maximum minőséget a hangfalakból. A kifejezetten szar hangzást illetve a hangfalak tönkretételét szeretném elkerülni.

Köszönöm a segítséget!
Bár biztosan lesz olyan, aki még tudományosabban meg tudja érvelni, de nagy valószínűséggel az álló hangfallal nem lesz gond, mert azok jellemzően nagyobb érzékenységűek, mint a kisebb állványos sugárzók. Ne a wattokat hajkurászd (persze az is fontos, de a te esetedben azok rendben vannak). A mostani 86dB-es érzékenységű, ha ettől nagyobb számú az új, akkor elvileg oké. Elvileg, szóval a meghallgatás sokat segít! 😉

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

ClintEastwood írta:
2020.10.26., hétf. 16:47
Sziasztok!
Egy kis tanácsra lenne szükségem. Jelenlegi rendszerem NAD 3240PE (2 x 40 watt 8 ohm, de a power envelope nevű varázslat miatt lehet ezt máshogy is értelmezni), hangszóróként Celestion 3 MKII (10 – 60W 8 ohm) volt eddig használatban, bőven elég volt az erősítő.
Viszont most lecserélném a hangfalakat egy nagy 3 utas Celestion párra, aminek az adatai 10-120W 8 ohm.
Az lenne a kérdésem, hogy kell-e erősítőt cserélnem, vagy elleszek így ezzel a párossal, max nem hozom ki a maximum minőséget a hangfalakból. A kifejezetten szar hangzást illetve a hangfalak tönkretételét szeretném elkerülni.

Köszönöm a segítséget!
Bár biztosan lesz olyan, aki még tudományosabban meg tudja érvelni, de nagy valószínűséggel az álló hangfallal nem lesz gond, mert azok jellemzően nagyobb érzékenységűek, mint a kisebb állványos sugárzók. A mostani 86dB-es érzékenységű, ha ettől nagyobb számú az új, akkor elvileg nem lesz gond. Elvileg, szóval a meghallgatás sokat segít! 😉

Avatar
ClintEastwood
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.12.15., kedd 13:01
Értékelés: 3

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: ClintEastwood »

Sziasztok!
Egy kis tanácsra lenne szükségem. Jelenlegi rendszerem NAD 3240PE (2 x 40 watt 8 ohm, de a power envelope nevű varázslat miatt lehet ezt máshogy is értelmezni), hangszóróként Celestion 3 MKII (10 – 60W 8 ohm) volt eddig használatban, bőven elég volt az erősítő.
Viszont most lecserélném a hangfalakat egy nagy 3 utas Celestion párra, aminek az adatai 10-120W 8 ohm.
Az lenne a kérdésem, hogy kell-e erősítőt cserélnem, vagy elleszek így ezzel a párossal, max nem hozom ki a maximum minőséget a hangfalakból. A kifejezetten szar hangzást illetve a hangfalak tönkretételét szeretném elkerülni.

Köszönöm a segítséget!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”