Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Robici írta:
2020.11.09., hétf. 20:46
...de Mengelberget nagyon eltaláltad. :-) Ezek szerint még nem olvastad a honlapomon a lelkendező Mengelberg-cikkeket. Egyik kedvenc karmesterem. :-)
Mea culpa...még nem. De ez a tarthatatlan állapot már nem sokáig áll fenn! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

juliush írta:
2020.11.09., hétf. 19:50
Én is, de mikor a gyűteményének háromnegyedén a hisztérikus Csajkovszkijt kapja az ember (mert azzal könnyebb lenyűgözni), egy-egy ilyen a szimfónikus Csajkovszkijt prezentáló doboz felüdülés tud lenni! :D Nyugi van Mravinszkij is! ;)
De ha igazán őrületre vágysz (és nem bánod a histórikus hangzást - mármint technikailag):
Mravinszkij annyira nem érdekel, de Mengelberget nagyon eltaláltad. :-) Ezek szerint még nem olvastad a honlapomon a lelkendező Mengelberg-cikkeket. Egyik kedvenc karmesterem. :-)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Robici írta:
2020.11.09., hétf. 19:20
Csajkovszkij szimfóniáknál én kedvelem a hisztériát. :-)
Én is, de mikor a gyűteményének háromnegyedén a hisztérikus Csajkovszkijt kapja az ember (mert azzal könnyebb lenyűgözni), egy-egy ilyen a szimfónikus Csajkovszkijt prezentáló doboz felüdülés tud lenni! :D Nyugi van Mravinszkij is! ;)
mravinsky_tch.jpg
mravinsky_tch.jpg (216.11 KiB) Megtekintve 1841 alkalommal
De ha igazán őrületre vágysz (és nem bánod a histórikus hangzást - mármint technikailag):
cover.jpg
cover.jpg (23.92 KiB) Megtekintve 1841 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

Én most ebbe vagyok beleőrülve már napok óta. Hallottam őket élőben is mikor itt jártak a ZAK-on (sajnos az a felvétel nem került bele az albumba), szerintem ma az egyik, ha nem A legjobb vonósnégyes az Ébene. Mondjuk nagyon régen volt már hogy végighallgattam a Beethoven-összeset (még a Juilliard Sony-albumáról), most újra nekikezdtem és teljesen fel vagyok lelkesülve. Elővettem megint Szabolcsi Beethoven-könyvét is. :-) Ja, a hangzás tipikus Ebene-es, elég direkt és nagy kivezérlésű, de valamivel polírozottabb mint a (nálam etalon) Mozart és Mendelssohn albumuk (mondjuk azóta volt egy tagcsere is).
Image1.jpg
Image1.jpg (45.88 KiB) Megtekintve 1811 alkalommal

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

juliush írta:
2020.10.31., szomb. 18:18
Gyönyörű Csajkovszkij-ciklus a digitális korszak hajnalát közvetlenül megelőző időszakból, hibátlan hangzású remasteringgel. Haitink a világ egyik legjobb zenekarával felvett sorozatát elsősorban azoknak ajánlom, akik vevők az értelem és érzelmek közötti egyensúlyra törekvő, a szerző előadásait oly gyakran jellemző hatásvadászatot, hisztériát mellőző, érzelemkitöréseket kordában tartó, a művek szimfónikus struktúrájára hangsúlyt helyező interpretációkra.
Csajkovszkij szimfóniáknál én kedvelem a hisztériát. :-)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ha létezett valaha is tökéletes szerző+előadó kombináció, akkor ez biztosan az! A Széll György által trenírozott, mit trenírozott!!!...tökéletesre csiszolt clevelandi gárda a Mester pálcája alatt ideális csapat Mendelssohn precízen kimunkált, izgalmasan cikázó, pezsgő dallamainak vagy álomszerű nokturnális melódiáinak tolmácsolásához! A lemezt hallgatva mégsem tűnik egy pillanatra sem úgy, hogy bármi is érzelmeileg sivár, óraműszerű precizitással lenne tálalva. Tökéletes. :smile53:
Front.jpg
Front.jpg (43.72 KiB) Megtekintve 1738 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Időről-időre megtörténik, hogy valami igazán szép és értékes csak úgy megtalál. Így történt ez az alábbi lemezzel is, magamtól biztos nem vettem volna meg, hiszen felvette mindenki, aki él és mozog, referencia-felvételek sokaságától roskadozott a polcom már akkor is (Toscanini, Furtwängler, Széll, Fricsay, Norrington, stb...). Aztán a Gramophone magazin egyik számához ajándékként mellékelte az egész felvételt és bevallom, egy ideig csak porosodott a többi között mellőzötten, mint később megtapasztalatam, abszolút méltánytalanul. Itt van egy fantasztikus koncertfelvétel, a páduai Szent Antal Templom csodálatosan dús akusztikáját pont a megfelelő mértékben az előadás szolgálatába állítva, egy igazán humánus karmester pálcája alól, aki pontosan tudja, hogyan lehet izgalmas előadást vezényelni, kerülve a felszínes hatáskeltő elemeket. Az élő előadás mellőzi a stúdiófelvételekre oly gyakran jellemző sterilitást. Mindenkinek feltétlenül ajánlom, akár a fent említett gigászok mellé is!

youtu.be/U9oLzEsskJo
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Megjelent Gautier Capuçon Emotions című új albuma. Elég eklektikus összeállítás Csajkovszkijtól Debussyn át Leonard Cohenig és Ludovico Einaudi-ig, de helyenként egészen kiváló eredménnyel, mint pl. ez a Satie átirat:


youtu.be/cHdEOiYrBW4
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Szombathelyi lokálpatriótaként mindig szurkoltam a Capella Savariának. Kb. fél éve elhatároztam, hogy Lp formátumban összegyűjtöm az így megjelent kiadványokat. A honlapjukon megtalálható a diszkográfiájuk, impozáns a sorozat... Ezt a lemezt még keresem, ha valakinek LP formátumban eladó, csak hívjon!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Bizonyára jópáran emlékeztek még az időszakra, mikor a Hungaroton neve a nemzetközi piacon egyet jelentett a klasszikus zene és határterületeinek rejtett, majdhogy teljesen feledésbe merült képviselőinek, darabjainak, stílus irányzatainak "leporolásával" és kimondottan magas szinvonalon történő közreadásával. A korai zene, a barokk vagy épp a klasszicizmus számos remek "kis" mestere kapott újra rivaldafényt és a szaksajtó nagyra értékelte az erőfeszítéseiket. Erre remek példa az alábbi lemez, amely a többnyire bukolikus témák igazán képszerű feldolgozásában merészen nyúl a korhű hangszerek mellett népi instrumentumokhoz, mint a tekerőlant, vagy a duda, sőt egyéb hangeffektekhez, ha egy paraszti esküvő felidézése épp ezt igényli. Mindehhez ráadásul remek hangminőség is társul, abszolút ajánlom!
cover.jpg
cover.jpg (771.66 KiB) Megtekintve 1676 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Orpheus Chamber Orchestra, nekem ez a kedvenc lemezem tőlük, népszerűbb impresszionista darabok, szaxofonra hangszerelve Branford Marsalis-al:


youtu.be/jwihJ13o90E
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Egyszerűen nem tudok másként gondolni az alábbi lemezre, mint egy finom, cizellált bonbonos dobozra, tele a francia barokk válogatott finomságaival a legjobb "cukrászok" által hangokba öntve! A minőség meg...hát olyan alphás! Erre a szürke, szottyos időre tökéletes gyógyír! :D
cover.jpg
cover.jpg (541.17 KiB) Megtekintve 1713 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Indy írta:
2020.11.03., kedd 13:08
juliush írta:
2020.10.31., szomb. 18:18
Gyönyörű Csajkovszkij-ciklus a digitális korszak hajnalát közvetlenül megelőző időszakból, hibátlan hangzású remasteringgel.
Recording Location: Concertgebouw, Amsterdam, September 1961 (Capriccio italien), June 1964 (Romeo and Juliet), September 1972 (1812; Marche slave; Francesca da Rimini), September 1974 (Symphony No.5), October 1977 (Symphony No.2; The Storm), October 1978 (Symphony No.6), December 1978 (Symphony No.4), October 1979 (Symphonies 1, 3 & Manfred)
℗ 1965 (Capriccio italien; Romeo and Juliet), 1973 (1812; Marche slave; Francesca da Rimini), 1975 (Symphony No.5), 1978 (Symphony No.2; The Storm), 1980 (Symphonies 1, 3 & Manfred) Universal International Music BV
:smile53:
Ha esetleg félreértető voltam, a "ciklus" alatt a szimfóniákat értettem! A "töltelék" :D korábban került rögzítésre!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A téma rendszeres látogatói számára nyilván nem újdonság rajongásom a lenti lemez előadói gárdája iránt. A kis karmester nélküli zenekar mobilitását, elképesztő összhangját a kedvenc Csajkovszikj darab könnyed léptű, varázslatosan áttetsző előadásának szolgálatába állítja. Érdemes összevetni a kiadó akkori sztárkarmesterének teljesen eltérő felfogású, nagy romantikus ívekkel dolgozó, de nyilvánvalóan ugyanolyan valid interpretációjával!
suites.jpg
suites.jpg (53.54 KiB) Megtekintve 1691 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Indy »

juliush írta:
2020.10.31., szomb. 18:18
Gyönyörű Csajkovszkij-ciklus a digitális korszak hajnalát közvetlenül megelőző időszakból, hibátlan hangzású remasteringgel.
Recording Location: Concertgebouw, Amsterdam, September 1961 (Capriccio italien), June 1964 (Romeo and Juliet), September 1972 (1812; Marche slave; Francesca da Rimini), September 1974 (Symphony No.5), October 1977 (Symphony No.2; The Storm), October 1978 (Symphony No.6), December 1978 (Symphony No.4), October 1979 (Symphonies 1, 3 & Manfred)
℗ 1965 (Capriccio italien; Romeo and Juliet), 1973 (1812; Marche slave; Francesca da Rimini), 1975 (Symphony No.5), 1978 (Symphony No.2; The Storm), 1980 (Symphonies 1, 3 & Manfred) Universal International Music BV
:smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Várdai egy régebben általánosan elterjedt, mára a komolyzenében igen ritkává vált gyakorlatot elevenített fel ezen a koncerten, a kadenciát, ami az előadó által előre megkomponált vagy improvizált szóló rész egy versenyműben. 31:16-tól hallható.


youtu.be/CnFOt9_JksQ
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Gyönyörű Csajkovszkij-ciklus a digitális korszak hajnalát közvetlenül megelőző időszakból, hibátlan hangzású remasteringgel. Haitink a világ egyik legjobb zenekarával felvett sorozatát elsősorban azoknak ajánlom, akik vevők az értelem és érzelmek közötti egyensúlyra törekvő, a szerző előadásait oly gyakran jellemző hatásvadászatot, hisztériát mellőző, érzelemkitöréseket kordában tartó, a művek szimfónikus struktúrájára hangsúlyt helyező interpretációkra.
cover.jpg
cover.jpg (103.71 KiB) Megtekintve 1601 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Robici »

juliush írta:
2020.10.29., csüt. 10:36
Mindemellett felvételtechnikailag is az egyik legmeggyőzőbb érv a Red Book CD formátum minősége és életrevalósága mellett, hiszen mindenféle korszerű varázslat nélkül 4 mikrofonnal vették fel és rögzítették egy Sony PCM-F1-es átalakítóval.
A BIS-nek a Mozart Vonósötösök sorozata (Orlando Quartet) is a PCM-F1-gyel lett rögzítve és szerintem csodaszépen szól. Vicces, hogy ezzel az eredetileg amatőr piacra szánt cuccal ilyen jó felvételeket tudtak csinálni. Egyébként ha már kevésmikrofonos felvétel: a Denon a 80-as években Mahler szimfóniáit Eliahu Inballal vette fel és az eredeti japán kiadás füzetében több felvételnél is azt írják hogy egy-két részlettől eltekintve ahol kiegészítő mikrofonokat alkalmaztak, lényegében kétmikrofonos felvételek (Brüel&Kjaer mikrofonokkal). Még a 8. szimfóniát is így rögzítették! Zeneileg talán nem annyira kiemelkedő az a sorozat (bár vannak közte jól sikerültek) de technikailag érdekes. Korai digitális felvételek, nagyon alacsony kivezérléssel (legalábbis az eredeti kiadásokon ami nekem van). Érdekes módon nagyon durván kihozzák a DAC-ok közötti hangzásbeli különbségeket.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2020.10.29., csüt. 10:36
Volt már szó erről a 4 évszak felvételről, most azért hozom ismét szóba, mert egy aktuális rendelésemhez nevetséges 4 Euróért tudtam hozzácsapni, mert ezt fizikailag is birtokolnom kell! Ez kevesebb mint 1 EUR/évszak, hiszen két másik versenyművet is melléraktak az eredeti kiadványhoz képest! ;)
Kép
https://www.jpc.de/jpcng/classic/detail ... um/5240913
A bő 3 és fél évtizede készített felvétel ugyanolyan friss, lendületes, izgalmas előadás, mint bármelyik azóta, sőt híján van egyesek túlzásainak (legalábbis számomra, lásd Carmignola). Mindemellett felvételtechnikailag is az egyik legmeggyőzőbb érv a Red Book CD formátum minősége és életrevalósága mellett, hiszen mindenféle korszerű varázslat nélkül 4 mikrofonnal vették fel és rögzítették egy Sony PCM-F1-es átalakítóval. A felvétel egy templomban készült, pont annyi zengést engedtek rögzíteni, ami a tér érzetét biztosítja, ugyanakkor a részleteket még nem mossa össze. Ráadásul a templom orgonája lehet a continuo bizonyos pontokon, a szubbal kiegészített full-range rendszereken hátborzongatóan gyönyörűségesen telt hangzást produkál, például a Tél nyitánya szinte csontig hatolóan fenyegető, mégis várakozással teli.
Erről eszembe jutott, hogy nekem is van egy ilyen templomi orgonás Négy évszak lemezem, épp ezt hallgatom:
RoonShareImage-637395666761052550.png
RoonShareImage-637395666761052550.png (105.54 KiB) Megtekintve 1617 alkalommal
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Volt már szó erről a 4 évszak felvételről, most azért hozom ismét szóba, mert egy aktuális rendelésemhez nevetséges 4 Euróért tudtam hozzácsapni, mert ezt fizikailag is birtokolnom kell! Ez kevesebb mint 1 EUR/évszak, hiszen két másik versenyművet is melléraktak az eredeti kiadványhoz képest! ;)
Kép
https://www.jpc.de/jpcng/classic/detail ... um/5240913
A bő 3 és fél évtizede készített felvétel ugyanolyan friss, lendületes, izgalmas előadás, mint bármelyik azóta, sőt híján van egyesek túlzásainak (legalábbis számomra, lásd Carmignola). Mindemellett felvételtechnikailag is az egyik legmeggyőzőbb érv a Red Book CD formátum minősége és életrevalósága mellett, hiszen mindenféle korszerű varázslat nélkül 4 mikrofonnal vették fel és rögzítették egy Sony PCM-F1-es átalakítóval. A felvétel egy templomban készült, pont annyi zengést engedtek rögzíteni, ami a tér érzetét biztosítja, ugyanakkor a részleteket még nem mossa össze. Ráadásul a templom orgonája lehet a continuo bizonyos pontokon, a szubbal kiegészített full-range rendszereken hátborzongatóan gyönyörűségesen telt hangzást produkál, például a Tél nyitánya szinte csontig hatolóan fenyegető, mégis várakozással teli.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.10.28., szer. 17:29
Csak a történeti hűség kedvéért:
classical_chart.jpg
Nos, megkövetem a társaságot, úgy tűnik, én is beleestem abba a tévedésbe, hogy a Wikipédián található információt készpénznek vettem, vagy félreértelmeztem:
Az esetenként csak egyszerűen Kennedy néven ismert előadó a Guinness Rekordok Könyvében is szerepel, mint a legtöbb eladott klasszikus lemez előadója; az 1989-es Vivaldi: A négy évszak című felvételével érte ezt el ezt a rekordot.
forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Nigel_Kennedy

Mindenesetre a mentségemre váljék, hogy az emlegetett Kennedy lemezt több helyen is a világon legtöbbet eladott komolyzenei kiadványként aposztrofálják. Ami ezek szerint nem igaz. (nem mintha a 11. hely nem lenne kiemelkedő).
Valószínűleg volt valamikor egy állapot, amikor ez valóban így volt, vagy az sem kizárt, hogy a guiness rekord egy bullshit...

Szóval bocs.

De azért így is elég szép eredmény, nem?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Azért él még a remény, van ígéretes utánpótlás fiatal zongoraművészekből! Egyik kedvencem Seong-Jin Cho:
cho.jpg
cho.jpg (400.68 KiB) Megtekintve 1508 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2020.10.28., szer. 12:31
De ha már itt tartunk: A Heartland-ra tegnap ránézve ötlött fel, hogy milyen nevek szerepelnek ott... vegyük pl. Joshua Bell-t. Nekem bizony egyik nagy-nagy kedvencem a Vivaldi 4 évszakból a Joshua Bell-féle változat. Biztosan nem korhű, meg mittomén, de egy nagyon élvezhető (és nagyon jól szóló) albumról van szó. Ugyanakkor Joshua Bell-ről sem esik itt szó soha, pedig... talán ő is elég ismert figura, kb. mint Yo-Yo Ma, nem?
Az Academy-St-Martin-in-the-Fields zeneigazgatójaként egy egész korrekt Beethoven 4&7-et vezényelt. És emellett igencsak klassz lemezeken hegedűlt könnyedebb műfajokban, filmzenékben, a "Red Violin" azóta igazi klasszikussá vált, önálló hangversenydarabok születtek belőle.
bell.jpg
bell.jpg (138.54 KiB) Megtekintve 1503 alkalommal
Aszpirin írta:
2020.10.28., szer. 12:31
Vagy pl. Nigel Kennedy, akinek az 1989-es "lázadó stílusú" Vivaldi 4 Évszak-lemeze minden idők legnagyobb példányszámban eladott komolyzenei kiadványává vált (több mint 3 milliót adtak el belőle világszerte)?
Csak a történeti hűség kedvéért:
classical_chart.jpg
classical_chart.jpg (1.16 MiB) Megtekintve 1503 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2020.10.28., szer. 11:44
De azért sokkal többre tartom Capuçont mint Yo-Yo Ma-t.
Nem hiszem, hogy itt hasonlítgatásról lett volna szó.
Egyszerűen csak feltűnt, hogy nem esik szó Yo-Yo Ma-ról illusztris körökben, pedig elég sokoldalú és széles a repertoárja, na meg elég ismert is (megkockáztatom: jóval több ember hallott már róla, mint Capuçon-ról... plusz, lévén hogy Capuçon nem játssza a Naqoyqatsi szólóit /aminek említése vetette fel bennem a kérdést, mert a mű meg lett említve Glass-kedvencként, a művész viszont nem.../, nem tudjuk, hogy ott is jobb lenne-e?), és érdekelt hogy miért. Az, hogy van nála jobb, ebben a kérdésben nem segít :D

De ha már itt tartunk: A Heartland-ra tegnap ránézve ötlött fel, hogy milyen nevek szerepelnek ott... vegyük pl. Joshua Bell-t. Nekem bizony egyik nagy-nagy kedvencem a Vivaldi 4 évszakból a Joshua Bell-féle változat. Biztosan nem korhű, meg mittomén, de egy nagyon élvezhető (és nagyon jól szóló) albumról van szó. Ugyanakkor Joshua Bell-ről sem esik itt szó soha, pedig... talán ő is elég ismert figura, kb. mint Yo-Yo Ma, nem?

Vagy pl. Nigel Kennedy, akinek az 1989-es "lázadó stílusú" Vivaldi 4 Évszak-lemeze minden idők legnagyobb példányszámban eladott komolyzenei kiadványává vált (több mint 3 milliót adtak el belőle világszerte)?

Vajon az elit leírja ezeket a művészeket azért, mert túl népszerűvé váltak azáltal, hogy hajlandóak a "népszerűbb" műfajok felé (filmzene, folk, világzene, jazz stb.) is elmozdulni, vagy mert sikerült nekik tényleg nagyon sok lemezt eladni, ezáltal "tömegzenészekké" válni?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »


youtu.be/Ga6a2qSMtjc


De azért sokkal többre tartom Capuçont mint Yo-Yo Ma-t.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”