Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Burson V6 Vivid Single diszkrét op-amp párban, dual adapterrel

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

freongee írta:
2020.11.16., hétf. 00:29
Kicsit off, de itthon kihez érdemes/szabad elvinni egy Marantz PM7001KI-t OP amp cserére?
Az sem baj ha Budapest/Pest megye. :)
Nem kicsit, úgyhogy átraktam a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Burson V6 Vivid Single diszkrét op-amp párban, dual adapterrel

Hozzászólás Szerző: freongee »

Kicsit off, de itthon kihez érdemes/szabad elvinni egy Marantz PM7001KI-t OP amp cserére?
Az sem baj ha Budapest/Pest megye. :)

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Mivel nálam is ippen ilyen adja a kakanyót, nem mertem előre beleszólni (elfogultság okán), de hidd el, ha nem kap el a gépszíj sokáig és sok örömet is tud okozni ;)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

macdroog írta:
2020.11.15., vas. 16:52
Koszonom a tippet, meghallgattam elhoztam aranylag egyben van, egy atnezesre azert elviszem egy muszereszhez. Kivulrol sincs komolyabb problema, nem recseg-ropog egyik potmetere sem. A helyszinen jobb minosegu hangfalakon hallgattam, mint ami nekem jelenleg van, de ugy tunik nalam sem kell szegyenkeznie, jonnek a melyek rendesen.
Nagyon örülök, hogy hasznosnak bizonyult a tanácsom! :D
Remélem, sok szép zenével eltöltött órád lesz vele!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

macdroog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.11.04., szer. 15:48
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: macdroog »

juliush írta:
2020.11.05., csüt. 15:16
macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 12:41
Sziasztok,
Tanacsot szeretnek kerni, kezdo hi-fi rendszert szeretnek epiteni es jelenleg az erosito mint kozponti egyseg beszerzesen torom a fejem....
macdroog
Amennyire fel tudom idézni, életem egyik legkellemesebb zenei emlékeivel teli időszaka az alábbi erősítő kortárs rokondarabjával eltöltött idő volt (nyilván a jelent leszámítva :D ), egy pár Mission 753-at hajtva. Ha most kellene limitált büdzséből összeraknom magamnak egy rendszert, jó eséllyel ilyesmi köré építeném! Az ára a kereteden belül bőven, még arra is marad, hogy átnézesd, ha szükséges, a kondicserét is megejtheted, sőt a forrás oldalon is picit mélyebben a zsebedbe nyúlhatsz.
https://www.jofogas.hu/pest/Harman_kard ... 069075.htm
Sok sikert a vadászathoz!
Koszonom a tippet, meghallgattam elhoztam aranylag egyben van, egy atnezesre azert elviszem egy muszereszhez. Kivulrol sincs komolyabb problema, nem recseg-ropog egyik potmetere sem. A helyszinen jobb minosegu hangfalakon hallgattam, mint ami nekem jelenleg van, de ugy tunik nalam sem kell szegyenkeznie, jonnek a melyek rendesen.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 19:07
sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 19:02
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 18:48
...amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?
Igen, azt erdemes mindenkepp.
ugy érted minel hamarabb megjavíttatni érdemes ? nehany éve már el van téve
Ha kifolyt de megszaradt es szaraz helyen van, akkor mindegy. De ha valamelyik nem, akkor nem erdemes halogatni. Kitudja mit muvel a forrasztasokkal/foliaval/alkatreszekkel a kifolyt elektrolit.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 19:02
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 18:48
...amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?
Igen, azt erdemes mindenkepp.
ugy érted minel hamarabb megjavíttatni érdemes ? nehany éve már el van téve

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 18:48
sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 18:06
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 16:47
van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.
max. 100e Ft, megbízható típus, müszaki problémák nélkül
kisebb szobába, Kolibrihez, esetleg Jungson LS3/5A-hoz.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m
Marantz PM62. Gyárilag ugy jo, amennyire egy ilyen lehet. Távos is.
A Rotelnel pl biztosan jobb.

Amugy mi baja a Rotelnek?
köszi.
nem tudom mi baja, volt hogy mindket csatorna szolt, volt hogy csak az egyik, latok benne pupos kondi(ka)t. de amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?
Igen, azt erdemes mindenkepp.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 18:06
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 16:47
van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.
max. 100e Ft, megbízható típus, müszaki problémák nélkül
kisebb szobába, Kolibrihez, esetleg Jungson LS3/5A-hoz.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m
Marantz PM62. Gyárilag ugy jo, amennyire egy ilyen lehet. Távos is.
A Rotelnel pl biztosan jobb.

Amugy mi baja a Rotelnek?
köszi.
nem tudom mi baja, volt hogy mindket csatorna szolt, volt hogy csak az egyik, latok benne pupos kondi(ka)t. de amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 16:47
van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.
max. 100e Ft, megbízható típus, müszaki problémák nélkül
kisebb szobába, Kolibrihez, esetleg Jungson LS3/5A-hoz.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m
Marantz PM62. Gyárilag ugy jo, amennyire egy ilyen lehet. Távos is.
A Rotelnel pl biztosan jobb.

Amugy mi baja a Rotelnek?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.
max. 100e Ft, megbízható típus, müszaki problémák nélkül
kisebb szobába, Kolibrihez, esetleg Jungson LS3/5A-hoz.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: viri »

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 19:53
trane írta:
2020.11.10., kedd 19:45
akkor meg mi a gond gondolkodik.gif ? :napsut:
Azt gondoltam, ez egyértelmű. Van 5 forrás, amiből rca-csatlakozós kábel jön ki, de csak 2 megy bele simán az erősítőbe az rca-s csatlakozókba. A maradék 3-nak xlr-csatlakozót kellene fogadnia. Mivel lehetne átalakítani a drót másik végét? Illetve van-e erre egyáltalán megoldás, és ha igen, mi a legjobb?
Lehet, hogy neked könnyű erre a válasz, nekem nem. Bocsi.
A legegyszerűbb megoldás:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/xlr-adapter-3

Én ATC rendszerben használtam, és nem rontott a hangon. Ne is keress kicsit drágább, kicsit jobb átalakítót, mert nem tudom miért, de nem kapható, a következő lépcső a Cardas rca-xlr átalakító 50eft. A belinkelt kácsást el is tudod hozni próbára, nem fogsz csalódni szerintem,és még van oldva a problémád.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pali923 »

trane írta:
2020.11.10., kedd 20:03
csak hülyültem,
Bíztam benne! :smile29:
Köszi! :smile53:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pali923 »

trane írta:
2020.11.10., kedd 19:45
akkor meg mi a gond gondolkodik.gif ? :napsut:
Azt gondoltam, ez egyértelmű. Van 5 forrás, amiből rca-csatlakozós kábel jön ki, de csak 2 megy bele simán az erősítőbe az rca-s csatlakozókba. A maradék 3-nak xlr-csatlakozót kellene fogadnia. Mivel lehetne átalakítani a drót másik végét? Illetve van-e erre egyáltalán megoldás, és ha igen, mi a legjobb?
Lehet, hogy neked könnyű erre a válasz, nekem nem. Bocsi.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pali923 »

trane írta:
2020.11.10., kedd 19:15
mivel a leírtak szerint egyszerre úgyis csak 3 forrást tudsz bedugni az erősítődbe, u
Haha. :rolleyes: Több xlr is van rajta, és "általában" most is csak egy forrást hallgatok egyszerre. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Tegyük fel, hogy veszek egy erősítőt, aminek 2 db rca-bemenete van, a többi xlr. Nekem meg van 4-5 forráskészülékem lemezjátszótól tunerig, amik természetesen mind rca-sak. Meg lehet-e oldani az összekötést gond nélkül (átalakítók, spéci kábelek, egyebek), úgy, hogy szóljon minden, sőt jól is szóljon?
Ha hülyeséget kérdeztem, nevessetek ki nyugodtan. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Robici »

sutemenyx írta:
2020.11.10., kedd 00:13
Hogy van az, hogy nem mindenkinél ilyen van otthon?
Úgy, hogy már legalább 25 éve nem gyártják. :smile28:

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Akkor ennek a Marantz PM80-as erositonek az mk2-es verzioja kb mindent is ver:

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... m-80.shtml

A 0.006% THD teljes teljesitmenyen elegjo ertek, ez -85dB. Ha nem is ez a vilagcsucs, de elokelo helyen szerepelhet.

Hogy van az, hogy nem mindenkinél ilyen van otthon?

(Különben a kategoriajaban nem egy rossz erősítő, sőt! De azért messze nem olyan fantasztikus)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fülelek írta:
2020.11.09., hétf. 17:16
sutemenyx írta:
2020.11.09., hétf. 12:29
Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Honnan veszed, hogy torzításmérés gondolkodik.gif
Különböző anyagú és technológiájú, felületszerelt ellenállások zaját hasonlítják össze.
Másrészt pedig a szinuszos jellel történő torzítás spektrális jellege, frekvencia és terhelés függése igenis sokat mondó információ, persze ezt részletesen a gyártó sose adja meg, mert nem kötelező, és a mezei felhasználó úgysem érti, csak összezavarodik.
Természetesen más mérések is fontosak, ebből elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...
Ja igen, ez valoban zaj. Nade akkor annál inkább... most komolyan a zajbol akarjuk megallapitani a hangminoseget? Vicceltek csak ugye?
Még jó hogy nem a hőfoktűrésböl..
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fülelek »

fülelek írta:
2020.11.09., hétf. 17:16
sutemenyx írta:
2020.11.09., hétf. 12:29
Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Honnan veszed, hogy torzításmérés gondolkodik.gif
Különböző anyagú és technológiájú, felületszerelt ellenállások zaját hasonlítják össze.
Másrészt pedig a szinuszos jellel történő torzítás spektrális jellege, frekvencia és terhelés függése igenis sokat mondó információ, persze ezt részletesen a gyártó sose adja meg, mert nem kötelező, és a mezei felhasználó úgysem érti, csak összezavarodik.
Természetesen más mérések is fontosak, elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fülelek »

sutemenyx írta:
2020.11.09., hétf. 12:29
Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Honnan veszed, hogy torzításmérés gondolkodik.gif
Különböző anyagú és technológiájú, felületszerelt ellenállások zaját hasonlítják össze.
Másrészt pedig a szinuszos jellel történő torzítás spektrális jellege, frekvencia és terhelés függése igenis sokat mondó információ, persze ezt részletesen a gyártó sose adja meg, mert nem kötelező, és a mezei felhasználó úgysem érti, csak összezavarodik.
Természetesen más mérések is fontosak, ebből elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: shany »

dbrnsk írta:
2020.11.08., vas. 09:18
sutemenyx írta:
2020.11.07., szomb. 21:34


Határozottan igen.
Már egy jóideje nem egy matyóhímzés, de amiota megalakult a csodálatos Denon-Marantz group, azóta nagyjabol szallithato lenne egyből minden gyárból kikerült termék a szeméttelepre.
Csak nézzél körül, hogy milyen alkatreszeket tettek a 80-as évek vége felé egy multibites CD jatszoba, es milyeneket most. Csoda, hogy egyaltalan mukodik.
Nem védeném a márkát, de pl. egy NA6006, ND 8006-ba belekukkantva nincs szégyellnivalója a gyártónak....

Kép
Pl. a képen látható kis világoskék hengerecskék ( "MELF" resistors ) nem léteztek a '80-as években, ilyen minőségű alkatrészek egyszerűen ismeretlenek voltak az audio készülékekben:
MELF_resistor.jpg
MELF_resistor.jpg (76.32 KiB) Megtekintve 2360 alkalommal
Ugyanígy a félvezetők gyártástechnologiája, konstrukciója is meghatározó fejlődésen ment keresztül, pl. audio műveleti erősítők, dac-ok, stb.
Az alkatrészeknek most is van specifikációja, amely számon kérhető a gyártókón ( függetlenül a gyártás tényleges helyétől ), a másik oldalról nézve, ez védi a gyártót is, definiálja a számonkérhetőségét.
Viszont megváltoztak a felhasználói szokások, manapság alapvető elvárás a valamilyen szintű távvezérelhetőség, a készenléti állapot megléte, amely magával hozta, hogy a készülékeink - gyakorlatilag - éjjel-nappal, különböző mértékben "bekapcsolt" állapotban vannak, működniük kell...

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
2020.11.08., vas. 11:27
sutemenyx írta:
2020.11.08., vas. 10:50

Na..
Pont erről beszélek.

Addig amig egy mérnöknek egy kondenzator csak kapacitas, fesztűrés és esetleg nagyritkàn ESR és induktivitas, addig nem lesz belőle jó hang. Az anyag és gyártásminőség figyelembevétele elsőrendű a hifiben. Talán nem kell teljesen hulyenek nezni azt sem, aki megvesz egy 500GBP-s kondenzatort.

Inkabb esetleg mérnökként / hangmérnökként ki kell próbálni.
Az 500GBP-s kondenzátort és annak gyártástechnológiáját is mérnök tervezte. Nincs a minőségi alkatrészekkel probléma természetesen, sőt, csak legyen indokolt és tudatos a használatuk. A hifiben sokkal inkább az a gond, néhányan elhiszik, hogy drága kondenzátort kell beépíteni és attól jó lesz a hang. De nem lesz. Szir-szar elektronikákba beépítve "tuning" gyanánt, meg drótok és csatlakozók cseréjével se. Az csak egy drágább alkatrészeket tartalmazó szar marad.
Jó kapcsolást kell tervezlni, azt jól kell megvalósítani a megfelelő - nem feltétlenül a legdrágább - alkatrészekből. Nah, ez már kicsit nagyobb feladat, mint megvenni a drága kondenzátort és beforrasztani egy olcsóbb helyére.
Ebben neked tökéletesen igazad van. Azt én sem mondtam, hogy egyébként egy béna erősítőt megeri teleramolni 10x olyan erteku alkatresszel.
Beteszek ide egy rajzot, amit a tunerman, azaz a Takács Jenő rajzolt le és tette már be több helyre. Abszolut a témábavág:
B606AA74-735A-4BDB-AC33-DD8EF7B7F646.jpeg
B606AA74-735A-4BDB-AC33-DD8EF7B7F646.jpeg (344.17 KiB) Megtekintve 2494 alkalommal
Ez arról szól, hogy a végső hangminőséget az elvi működés, a felhasznált anyagok és a gyártás technologiajanak harmasa fogja meghatarozni. Érdemes ezt a 3 dolgot balanszban tartani, mert ha csak 1 dologra koncentralunk, akkor ugyan lesz hatasa, de nem annyi mint lehetne, hiszen a masik 2 dolog “lehuzza” a vegeredmenyt. Igy nem is költséghatékony az 1 dologra koncentralas.

A mostani tendencia viszont az, hogy a gyartok az összes szempontot mélyzuhanásban tartják.

Belinkelem az adott forumot is, ahonnan ez elokerult:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/c ... se?pg=2106
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Ma már minden a költséghatékonyságról szól, és ez egyre több, és nagyobb kompromisszummal jár.
Ennek ellenére az árcédulák egyre vaskosabbak, és ennek Mi, a végfelhasználók látjuk a kárát, a minzsebünkre megy.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”